אאא

לקראת ראש השנה בו עשרות אלפי איש יעלו להשתטח על ציונו של רבנו רבי נחמן מברסלב באומן שבאוקראינה, יפעיל ארגון זק"א 'מוקד מרכזי לאבטחה, עזרה וסיוע' בפיקודו של המתנדב הבכיר ר' שמעון גרוסמן, מוקד האבטחה יופעל מחדר פיקוד מיוחד שהוקם סמוך לציון, כמו כן תופעל כמידי שנה 'מרפאה אומן' בפיקודו של הר' נחמן קליין, בתרומת הנגיד ד"ר אלכסנדר משקביץ.

המרפאה תמוקם על הרחוב הראשי במרכז פושקינה כמו גם עמדות הזנקה להגשת 'עזרה ראשונה' בפריסה מקסימלית בכל רחבי האתר, בגיוס של עשרות רבות של מתנדבים, וציוד רב לטיפול במאות קריאות של עזרה ראשונה והצלת חיים.

במסגרת פעולת אבטחה של היחידה הבינלאומית של זק"א וקרן IFCJ-USA בקהילות יהודיות ברחבי העולם, השנה שידרג ארגון זק"א את אבטחת מתחם ציונו של רבי נחמן מברסלב במשך כל ימי החג ע"י הקמת מוקד ביטחון שיופעל 24 שעות במשך כעשרה ימים, הכולל מצלמות במעגל סגור סביב כל המתחם וכן מערכות כריזה בפריסה מקסימאלית שיפעלו רק במקרה חרום.

מוקד האבטחה יפעל בתיאום מלא עם כוחות הבטחון במקום, בשבועיים האחרונות נערכו ישיבות תיאום והערכות מצב משותפות. עפ"י בקשת ארגון זק"א נענו גורמי הביטחון המקומיים לסייע מקרוב וללוות את האבטחה כך שעשרות האלפים המגיעים להשתטח על קברו של רבי נחמן זיע"א, יוכלו לעבור את החג בשמחה ולשוב בשלום הביתה.

בנוסף נפרס במקום 'מערך קשר' מקצועי שיתן מענה לפעילות כוחות ההצלה והבטחון במקום. כך שלראשונה יהיה תיאום מלא בין הכוחות ושליטה על כל מתחם האתר.

הרב יחיאל אקשטיין הקים את קרן IFCJ-USA הארגון פילנתרופי הגדול בישראל אשר החליטה לתרום השנה לתגבור מערך האבטחה של זק"א לאור החשש הביטחוני הקיים בימים אלה בישראל ומחוצה לה. בנוסף לאבטחת העולים לאומן השקיעה השנה הקרן תקציבים רבים בשיפור האבטחה במרכזים יהודיים ומוקדי התגודדות של ישראלים במדינות רבות בעולם.

עשרות אלפי הבאים לאומן להשתתף ב"קיבוץ ראש השנה" על ציון הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א, יוכלו להיעזר בשירותי 'המוקד המרכזי לעזרה וסיוע' שתרם הנגיד ד"ר אלכסנדר משקביץ שימוקם סמוך למתחם הציון של רבי נחמן מברסלב זי"ע באומן ואשר יופעל באחריות מתנדבי זק"א. בקבלת מענה מהיר ומקצועי. המוקד יפעל החל מיום ראשון כ"ו אלול (25.9.11).

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

את 'מערך הרפואה' יאיישו עשרות מתנדבים מארגוני ההצלה השונים, שיעשו את ראש השנה באומן, וישתלבו במשמרות מסביב לשעון. המוקד יעבוד בצמוד ל'מרפאה המרכזית' המנוהלת זה שנים ע"י הרב נחמן קליין האחראי להפעלת המרפאה באומן הכוללת רופאים בכירים מישראל, אחים מוסמכים, המרפאה צוידה, בציוד רפואי מתקדם ומשוכלל שיובא מהארץ הכולל חדר מיון קדמי,מיטות אשפוז לטיפול רפואי ממשוך, כמו כן דאגו מנהלי המרפאה למלאי של תרופות חיוניות.

מאות אנשים נזקקים בכל שנה במשך ימי החג לטיפול רפואי כזה או אחר, המקרים האופייניים הם: אנשים שחשים שלא בטוב מחמת הקור ששורר במקום, נפילות, חבלות, כוויות ומקרי חירום נוספים שקורים במקום.

מנהלי 'המרפאה המרכזית' באומן הר' נחמן קליין והר' שמעון גרוסמן, פנו לנוסעים לאומן הנוטלים תרופות, לא לשכוח להביא איתם את התרופות. הדבר יחסוך זמן וימנע אי נעימויות רבות ובעיקר פגיעה, חלילה, בבריאות. נמסר עוד, כי באוקראינה שורר בתקופה זו מזג אוויר קריר מאוד ובהחלט מומלץ להצטייד בביגוד חם.

בנוסף מקים 'זק"א אוקראינה' בנשיאותו של הגאון הרב משה ראובן אסמן ובניהולו של הרב יעקב זילברמן חפ"ק מיוחד שיפעל לאורך כל ימי שהות האורחים הרבים, כך שיוכל לתת מענה או להתערב במהירות בכל בעיה שתיווצר. מתנדבי זק"א אוקראינה ילוו את הבאים כבר מהנחיתה בשדה התעופה בקייב.