אאא

ברעידת אדמה שפקדה לפנות בוקר את העיר קרייסטצ´רץ, השנייה בגודלה בניו זילנד, נהרגו לפחות 65 בני אדם, ולפחות 200 בני אדם מוגדרים נעדרים.

החשש הוא שמאות בני אדם נהרגו ברעידה וקבורים תחת ההריסות.

עופר מזרחי, בן 23 מקיבוץ מגל בצפון השרון, נהרג באסון. עופר טייל בניו זילנד עם עוד שלושה חברים הארבעה היו יחד באותו רכב כשהתרחשה רעידת האדמה. ככל הנראה, כתוצאה מהרעש העוצמתי, נלכד מזרחי ברכב והשלושה האחרים נמלטו. ישנו חשש כבד לחייו.

משפחתו של עופר קיבלה את הידיעה המרה, ובני המשפחה התקבצו בביתם בקיבוץ ומחכים לבשורות מניו זילנד. בשלב זה ביקשו בני המשפחה שלא לדבר עם אמצעי התקשורת.

"היה להם נס גדול שהם הצליחו לצאת מהרכב, הדלת האחורית היתה פתוחה והם הצליחו לצאת דרכה בזמן", הוסיף אביה של מיכל. "עופר נלכד בתוך הרכב ולא ברור מה מצבו. הילדים עדיין נסערים , היה להם מזל גדול".

בית-חב"ד נהרס

לפי הדיווח באתר חב"ד COL, בית-חב"ד שנמצא בעיר נהרס לחלוטין, אך שלושה נציגים ישראלים שהיו במקום הצליחו להיחלץ ללא פגע.

כאשר אירעה רעידת האדמה שליח חב"ד, הרב שמוליק פרידמן שהה בבית-חב"ד. "כל הקירות פשוט התחילו לרעוד ופשוט רצנו החוצה", סיפר.

"כעבור מספר שניות בית-חב"ד קרס ואני דאגתי לאשתי ולילד ולכן פשוט רצתי במשך כמה דקות עד שהגעתי לבית שלנו".

פרידמן הוסיף: "בזמן רעידת האדמה אשתי והתינוק היו בבית ולא ידעו מה לעשות. אני לקחתי אותם מהר החוצה כי הכל קרס והבניין עמד להתמוטט".

הרעידה התרחשה בשעה 12:51 בצהריים (שעון מקומי), בזמן שהרחובות והחנויות היו הומי אדם. בניו זילנד מדווחים כי כבישים, בתים ומבני ציבור קרסו בעקבות הרעש הכבד, ואוטובוסים שלמים נקברו על נוסעיהם תחת ההריסות.

כוחות ההצלה המקומיים פתחו במאמצים לחילוץ ניצולים מבין ההריסות בעיר.