אאא

פחחח, זו בערך היתה התגובה הראשונה שלי, כשראיתי באתר 'וואלה' את הידיעה על "הדרת הנשים מגיעה לטכניון", כאשר עילת הכתבה הייתה - החשיפה הסנסציונית על שעה אחת של פעילות נפרדת בחדר הכושר בטכניון, שהוקצתה, אוי לשומע, פעמיים בשבוע בשעות הלילה, למעוניינים בכך.

אחרי שבדקתי את התאריך וראיתי שלא מדובר ב-1 באפריל, הבנתי, כי או שמישהו כאן החליק על השכל, או שלחילופין - במדינת היהודים - כותרת הכוללת בתוכה את המילה "חרדים" ו/או "מתנחלים", איננה מוגבלת בכמות השטויות / שטנה / רעות / רשעות / שקרים שניתן להקיא תחתיה.

נגד הדרת גברים

מצד שני, אין רע בלי טוב: אם הקצאת שעת פעילות נפרדת לגברים, הפכה להיות חלק מ"הדרת נשים מהמרחב הציבורי", אזי הקצאת שעת פעילות רק לנשים, הפכה להיות "הדרת גברים מהמרחב הציבורי". מה יש, לגברים לא מגיע לובי תקשורתי כנגד האפלייה המונעת מהם להיכנס לחדר הכושר/הבריכה - בשעת רחצה/פעילות המיועדת רק לנשים?!

אני מבין שהתחרות על מציאת ההוכחות ל"הדרת הנשים" בצוק העיתים של ההסתה - הכריחה אתכם לגלוש למחוזות במרחב ההסתה שאין להם כל קשר להדרת נשים, אבל אם כבר באתם עד הנה, יש לי עוד כמה "חשיפות" עבור אלו המחפשים בנרות אפלייה מרגשת שכזו:

חשבתם פעם מה עם בתי הספר המיועדים רק לבנים, מה עם הישיבות המיועדות רק לבנים, היש לכם הדרת נשים מהמרחב הציבורי גדולה מזו?! הרי אלו מקומות בהן דריסת רגל של אישה אסורה מכל וכל.

חשבתם פעם מה עם בתי הספר המיועדים רק לבנים, מה עם הישיבות המיועדות רק לבנים, היש לכם הדרת נשים מהמרחב הציבורי גדולה מזו?! הרי אלו מקומות בהן דריסת רגל של אישה אסורה מכל וכל

כנ"ל עזרת הנשים בבית הכנסת, בהן הנשים נמצאות במתחם נפרד ונמנעת מהן הגישה אל תוך בית הכנסת. מדוע אתם שותקים נוכח הדרת נשים נוראית שכזו?!

מי מדבר בכלל על אולמות השמחות בהן נהוגה אותה "הדרת נשים" ידועה לשמצה, כאשר אישה איננה יכולה להיכנס בין הגברים. איך תופעה מזעזעת שכזו, בה הכלה - בחתונתה שלה, איננה מורשית להיכנס אל חלק הגברים עוברת ללא תגובה. "הסיפור המטריד הזה" ("אותו אנו חושפים כעת", כפי שיאמר מחר המסית התורן בקול עמוק באחד הערוצים) חייב להיות מטופל בתגובה מוחצת, אולי אפילו בעתירה מיידית לבג"ץ. יאללה לעבודה.

שני צדדים למטבע

מצד שני, לכל מטבע ישנם כאמור שני צדדים, כך שאם הנשים מודרות ממרחב הפעילות הגברי, הרי גם הגברים מודרים ממרחב הפעילות הנשי. כלומר, לא יעלה על הדעת לתת זמני רחצה בבריכה ובחוף הים לנשים בלבד, שעות פעילות רק לנשים בחדר כושר, ועוד ועוד, מקומות אליהם אנו הגברים "מודרים מהמרחב הציבורי" בשעות המוקדשות רק לנשים. יש לפעול בנחרצות על מנת לאפשר לגברים להיכנס לכל מקום ללא שום אפלייה.

כנ"ל לגבי אולמות השמחה. לא ייתכן כי לאביה של הכלה, אסור להיכנס אל המקום בו חוגגת בתו הכלה את חתונתה, ועוד באירוע עליו הוא משלם במיטב כספו...

כנ"ל לגבי אולמות השמחה. לא ייתכן כי לאביה של הכלה, אסור להיכנס אל המקום בו חוגגת בתו הכלה את חתונתה, ועוד באירוע עליו הוא משלם במיטב כספו... ועוד לא דיברנו על הסמינרים, על האפלייה הבלתי נסבלת שם. ולא, אין הכוונה לתלמידות ספרדיות שלא מתקבלות, אלא על הגברים שלא ניתנת להם אפילו הזכות הבסיסית להירשם למוסד

ועוד לא דיברנו על הסמינרים, על האפלייה הבלתי נסבלת שם. ולא, אין הכוונה לתלמידות ספרדיות שלא מתקבלות, אלא על הגברים שלא ניתנת להם אפילו הזכות הבסיסית להירשם למוסד.

אגב, שמעתי שבסטודיו מסוים להתעמלות בציבור החילוני, ישנם חוגי התעמלות רק לנשים. לטעמי, זהו ממש דבר בלתי מתקבל על הדעת. איפה קלינטון כשצריך אותה (הפעם תורו של ביל להתערב במקום הילרי...).

החלקנו על השכל

מחול השדים ההזוי שמתנהל מסביבנו, כבר חצה מזמן את כל גבולות ההיגיון.

גם אני נגד כל מיני התנהגויות מוזרות של קיצוניים, שאלים וטאליבניים (הנה, נגררתי להתגוננות כנגד משהו שממילא אינני אמור להתנצל בגין קומץ מטורפים שבכוח מנסים להדביק לציבור החרדי שייכות אליהם).

הבעיה היא, שהמסע המטורף הזה לא מכוון למען נשים, לא למען גברים, ובכלל לא למען משהו. הוא רק נגד. נגד מה? נגד זכות הקיום של הציבור החרדי. לא פחות מכך. מי שעוצר שנייה ומסתכל על מה שקורה כאן, לא יכול להגיע לשום מסקנה אחרת, מלבד הניסיון לומר, כי עצם שהותנו כאן על האדמה, אינה לגיטימית.

כך הפכה ההפרדה הבסיסית הנהוגה בציבור שומרי הדת בין גברים לנשים, ל"הקצנה חדשה" הראויה לטיפול דחוף מצד רשויות החוק. כך הפכה בקשתם האלמנטרית של חיילים דתיים לצאת החוצה בעת שירת החיילות, ללא פחות מאשר "הדרת נשים", כאילו דרשו למנוע מהחיילות לשיר ולהוריד אותן מהבמה, דבר שלא היה מעולם. את האנטישמיים הקטנים שמתפרנסים מהסתה כנגד החרדים - עובדות לא יבלבלו.

סלוגן קשה לעיכול

למותר לומר כי מדובר בבעלי אינטרסים הרוחשים מאחורי הקלעים, ומתדלקים באופן יזום את מקהלת ההסתה. הסלוגן המוזר "הדרת נשים מהמרחב הציבורי" לא צץ ככה פתאום. מישהו, שהוא ללא ספק בעל מקצוע שנשכר לעניין, טבע אותו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

השם הזה אגב, "הדרת נשים מהמרחב הציבורי", ראוי לתגובה בפני עצמה. זה פשוט לא פייר לקחת כזה שם מסובך ולהצמיד אותו לקמפיין כזה בסיסי ואלמנטרי בזכויות אזרח.

השם הזה אגב, "הדרת נשים מהמרחב הציבורי", ראוי לתגובה בפני עצמה. זה פשוט לא פייר לקחת כזה שם מסובך ולהצמיד אותו לקמפיין כזה בסיסי ואלמנטרי בזכויות אזרח. מצד שני, אחרי שהסלוגן הזה כבר נקלט, תוכלו להשתמש בו במוטציות קלות לקמפיינים נוספים. למשל, אם המסע הבא שלכם ממוען להביא לאיסור על ברית מילה, במקום לדבר על "התעללות בחסרי ישע", הייתי מציע ללכת על "הדרת כאב מהמרחב הטיטולי"

תחשבו על אנשים בעלי אינטיליגנציה בסיסית, שמתקשים להגות את המשפט הסבוך הזה. מה שעשיתם - זה פשוט הדרת אוכלוסיה שלמה ממרחב ההסתה. בפעם הבאה אם אפשר, קחו בבקשה משהו קליט ופשוט.

מצד שני, אחרי שהסלוגן הזה כבר נקלט, תוכלו להשתמש בו במוטציות קלות לקמפיינים נוספים. למשל, אם המסע הבא שלכם ממוען להביא לאיסור על ברית מילה, במקום לדבר על "התעללות בחסרי ישע", הייתי מציע ללכת על "הדרת כאב מהמרחב הטיטולי".

תחשבו על יעל דן פותחת בזה את יומן הצהרים.