אאא

לפני כשני עשורים שימשתי כמורה ומחנך באחד מבתי הספר בשרון, זה היה יום שיגרתי שהחל רע מאוד- אחד התלמידים לא חדל להפריע לי במהלך השיעור, הציק לסובביו, צחקק בקולי קולות, קרא "קריאות ביניים" שגרמו לפרצי צחוק וקלות דעת וכך- הצליח להוציא משלוותו מורה על שלושים תלמידיו.

כל מאמציי להשתיקו ולהשקיטו עלו בתוהו, כך חלפה שעה עוד שעה ועוד שעה, בשעות הצהריים בעיצומו של שיעור, לא שלטתי יותר ברוחי, ניגשתי לעברו והטבעתי על לחיו "סטירת לחי מצלצלת" במלוא עוצמתי ועצביי.

הוא השתתק לשנייה, לאחר שהתעשת מההלם ארז בחיפזון את חפציו, העמיס את תיקו על גבו ותוך כדי יציאה מהכיתה הפטיר לעברי "הרב עוד ישמע ממני" וטרק את הדלת.

השלווה והשקט חזרו לכיתה, גייסתי את שארית כוחותיי בכדי להכניס את הכיתה שוב לאווירת הלימוד  ולפחות לנסות להתחיל להעביר את החומר הלימודי שתכננתי לאותו יום.

למחרת - בעיצומו של השיעור הראשון, נקראתי בבהילות וללא דיחוי לחדרו של המנהל, הוא ישב מתוח בכיסאו וממולו- עומדים שני שוטרים, מסתבר כי במקום שהורי התלמיד יבררו אצלי מה גרם  לסטור בבנם, הם העדיפו לדלג על השלב הזה ואצו רצו לתחנת המשטרה להגיש נגדי תלונה.

סוף טוב הכול טוב- לאחר "חקירה קצרה" ולאחר שמנהל בית הספר המליץ בחום וחתם כי מדובר ב"מחנך מצטיין שתיקו האישי חף מתלונות" סוכם בשיחה טלפונית משולשת בין ההורים, המשטרה ומנהל בית הספר כי ההורים ימשכו את תלונתם.

פרט למחנכים והמורים עצמם שמודעים לגודל האחריות והתפקיד, כל מה שאנחנו יודעים לספר עליהם זה "יש להם שלוש חודשי חופשה מצטברים, פנסיה מכובדת ומשכורת 13".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אף אחד לעולם לא נתן דעתו והבין מדובר במקצוע הקשה והשוחק פיזית ונפשית כאחד, אף אחד לא חשב על השעות הרבות שמשקיע המחנך מחוץ לכיתתו, אף אחד לא חשב על "טרטורי ההורים" בטלפון בביתו ובניידו בשעות אחה"צ והערב וגם אף אחד לא חשב שיש הורים שבטוחים שאם ילדם אינו מחונך דיו, הרי שהאשם הוא המוסד החינוכי והצוות במקום שיבין שהחינוך צריך להגיע מהבית ותפקיד המחנך הוא לטפח ולהשקות.

לפני כשבועיים נפתחה שנת הלימודים החדשה, שר החינוך, הנשיא, ראשי ערים, ראשי מערכת החינוך כולם- קידמו בברכה את התלמידים בשלטים פרושים ובברכות חמות תוך איחולי שנת לימודים פורייה ומוצלחת.

חושבני שמי שזקוק יותר מכול לאיחולים וברכות לשנה מוצלחת אלו בראש ובראשונה כל העוסקים בהוראה וחינוך.

מחנכים ומחנכות, מורים ומורות, מגידי שיעורים, משגיחים ומדריכים וכל מנחילי מורשת משה, אם אף אחד לא זכר או לא חשב שאתם הראשונים שזקוקים לכך, תרשו לי לעשות זאת בשם כל עם ישראל- שתהיה לכם שנת לימודים פורייה ושתזכו להיות אבות טובים  בבחינת "כל המלמד את בן חברו כאילו ילדו" שנה טובה.