אאא

אירוע ירי בעיר האבות: סמל ראשון גבריאל קובי בן 20 מטירת כרמל, נהרג הערב (ראשון) כתוצאה מירי סמוך למחסום 'בית מרקחת' בעיר חברון.

מסוק שהוזנק למקום פינה את גבריאל כשמצבו מוגדר קשה עד אנוש לבית החולים שערי צדק בירושלים שם נקבע מותו. על פי ההערכות, החייל נפגע מירי של צלף פלסטיני.

ד"ר דני פינק, מנתח בבית החולים, הסביר ב-ynet: "החייל הגיע למעשה ללא רוח חיים - עם דופק וללא לחץ דם. בוצעו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו פתיחת בית חזה והחדרת נקזים בכדי לנסות להתגבר על הבעיה. הפציעות שלו היו כל כך חמורות שהוא איבד דם רב ולא היה לו סיכוי". 

כוחות משטרה וצה"ל הציבו מחסומים באזור במטרה לאתר את מבצע הירי.

חיילי צה
חיילי צה"ל בחברון, הלילה (צילום: פלאש 90)
הגדלה

 על פי גורמים פלסטינים, בעקבות האירוע, פרצו עימותים בין כוחות צה"ל וצעירים פלסטינים במוקדים שונים בחברון. בין הייתר, יודו אבנים וזיקוקים לעבר כוח צה"ל בעיר. הפלסטינים מדווחים כי צה"ל השיב באמצעים לפיזור הפגנות.   

דובר הישוב היהודי בחברון אמר: "אנו כואבים את הפיגוע ושולחים תנחומים למשפחה. מדינת ישראל ידעה פיגועים בעבר וידעה גם להתגבר".

"עצרת החג ההמונית תתקיים מחר כמתוכנן ותיוחד לאירוע התחזקות, התעצמות, שמחה ובנין. אנו קוראים לרבבות להגיע ללא חשש ולהוכיח שאנחנו לא נכנעים לטרור".

בתנועת 'אור ישראלי' הביעו הלילה צער על הירצחו של בוגר התנועה באירוע הירי, ושיגרו הודעת תנחומים למשפחה.