אאא

ככל שהשעות נוקפות נחשפים שמותיהם של שלושה עשר חיילי צה"ל מחטיבת גולני, שנהרגו אתמול (א') ברצועת עזה, וחבריהם ומכריהם מתקשים לעכל. הידיעה שהגרוע מכל קרה, תפסה את כולם בהלם. ביום שאחרי ורגע לפני ההלוויות, חבריהם סופדים להם ואומרים כי הם היו הטובים שבחבורה.

דורי, חברו של סמ''ר ניסים שון כרמלי הי"ד, מחטיבת גולני אמר: "הוא היה חייל בודד שהקריב את עצמו למען המדינה שלנו. הוא תמיד החדיר בנו מוטיבציה שאפשר לעשות עוד למען המדינה. אני מכיר אותו מהעיר רעננה, וגם כאן הוא היה נחשב לאחד שאפשר להתייעץ איתו על הכול".

דורי הוסיף תקווה משותפת כי "אנחנו מקוום בעזרת השם שהם יהיו ההורגים האחרונים במבצע הזה והשם יאמר די לצרות. אין לנו כוח עוד להרוגים נוספים. אנחנו רוצים שהשקט ישוב למדינה".

דון חיים, חברו של טוראי, ד' הי"ד, ששמו טרם הותר לפרסום, ספד לו בשיחה עם "כיכר השבת": "שירתי איתו באותה מחלקה בגולני. הוא היה מהאנשים האלה שכולם אהבו ורצו להיות סביבם. הוא היה בנאדם יוצא דופן".

"בתקופת הטירונות שארכה שמונה חודשים, אני יכול לומר שהוא באמת היה בין אותם אנשים שדחפו קדימה. שגרמו לאנשים לצחוק גם כשהיה קשה. היה שמח. גם כשהיה לו קשה הוא לא הראה את זה. תמיד הוא נתן מעצמו". הוסיף החבר.

למרבה הכאב, השמועה על מותו של החייל, נפוצה בקבוצות ה-WhatsApp. "בהתחלה השמועה הופצה בוואטסאפ. באחת ההודעות הייתה רשימה ובה שמותיהם של החיילים שנהרגו בהם החבר שלי", הוא משחזר. "התחלתי לדאוג עד שהמשפחות קיבלו את ההודעה הרשמית. באותם רגעים לא האמנתי שזה נכון. לא רציתי להאמין לזה שהחבר הכי טוב שלי נהרג. ניסיתי לא לקבל את זה".