אאא

הבחירות לרשויות המקומיות: כוונת ראשי סיעת 'דגל התורה' בבני ברק לערוך שינויים ולהחליף את מרבית הנציגים שכיהנו בקדנציה האחרונה במועצת העיר, נתקלת בקשיים מהותיים.  

בין היתר, יוצאים חברי מועצת גדולי התורה של התנועה הליטאית במכתב חריף כנגד הכוונה להדיח את שלמה שטרן חבר המועצה בעיר.

במכתב ששיגר הגאון רבי יצחק זילברשטיין, חבר מועצת גדולי התורה, רבה של שכונת רמת אלחנן וחתנו של מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצוק"ל אל חברי הכנסת של דגל התורה משה גפני ואורי מקלב ושתוכנו המלא מתפרסם כאן לראשונה, מתבטא הרב זילברשטיין בצורה חריפה כנגד השינויים. 

״כפי הידוע לי" כתב הרב זילברשטיין, "הרב שלמה שטרן פועל נפלאות באופן של ישרות ורחמים במחלקת הרווחה ובשאר המחלקות. אם הוא יסולק יהא הרבה אלמנות ויתומים שיבכו".

"אבקש מאוד להשאירו על כנו ואשרי לה לעיריית בני ברק שמורי חמי הגריש אלישיב זצ"ל אמר שיש להתייחס אליה כאל ז' טובי העיר".

 (צילום ארכיון: כיכר השבת)
המכתב החריג (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

הגאון הרב זילברשטיין מסיים את מכתבו, וכותב: "כפי ששמעתי מפי ראש הישיבה בעל איילת השחר שהרב שלמה שטרן נאמן לדעת תורה".

אל המכתב הנדיר מצטרף הגאון הגדול רבי משה הלל הירש ראש ישיבת סלבודקא שאף הוא משמש כחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה, וכותב: "כפי מה שמוכר לי מכמה מקרים שהייתי מעורב באופן אישי עם הרב שלמה שטרן וכפי מה ששמעתי עליו מכמה אנשים שאני סומך עליהם לגמרי, יהא היזק עצום לאלו הצריכים עזרה מהרשויות בנושאי חינוך ורווחה ועוד נושאים שהשתיקה יפה להם ולכן אני מצטרף לדעת הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין ומבקש מאוד להשאיר הרב שטרן במשרה שלו".

להערכת גורמים פוליטיים, יהיה קשה לראשי התנועה ולעסקנים לבצע שינויים מהותיים בהרכב הרשימה וכן להחליף את הרב שטרן לאחר מכתבם של גדולי הדור מורי דרכה הרוחנית של דגל התורה.