אאא

אחרי אינספור דיבורים וחרדה של אלפי תושבים בעיר בני-ברק, מערך האבטחה הפרטי בעיר יוצא לדרך. לאחר שבתות ארוכות בהם הטילו גורמים עבריינים את חיתתם על תושבי העיר כשהם פורצים לעשרות דירות ועסקים פרטיים ומנצלים את שמירת השבת של התושבים בכדי לבצע את מלאכתם, החליטו נציגי השכונות לשים לתופעה סוף, ולהחזיר את שלוות השבת לעיר התורה והחסידות.

ביוזמה נמרצת של עסקני השכונות ובברכת רבני העיר שליט"א יופעל החל מהשבת הקרובה מערך 'אבטחה שכונתית' שיסייר בשכונות מערב העיר, ויעקוב אחרי כל מקרה של פעילות חשודה וחשד למעשי רכוש או ונדליזם על ידי נוער שוליים.

את סיירי האבטחה תפעיל חברת 'שומרי ישראל' מקבוצת מוקד 101, חברה וותיקה בגוש דן, שתחל לעבוד בצורה אינטנסיבית בעיר בעזרת רכבי סיור עם סיירים נוכרים שיעקבו אחר כל פעילות חשודה באזור, ויפעלו בסנכרון מלא עם מוקד החירום הביטחוני של החברה המתואם עם כוחות המשטרה.

הפעילות המבורכת באה לאחר פעילות מאומצת של עסקני הציבור ונציגי השכונות עם פרנסי העיר, במטרה להביא לפתרון מהיר וישים לתופעה המעיקה על תושבי העיר בתקופה האחרונה. לאחר התייעצות עם גורמי הלכה ובתמיכת תורמים מתושבי האזור, נועדו העסקנים עם ראשי חברת האבטחה 'מוקד 101' הפועלת בעיר, במטרה לבנות מודל אבטחה חדשני שיענה על דרישות ההלכה בהלכות פיקוח נפש וחשש סכנה.

לאחר פעילות שקטה ומאומצת שכללה משאבים כספיים ניכרים, הצליחה החברה לבנות את המודל האמור, שקיבל את ברכתו ותמיכתו של הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א דומ"צ בבית דינו של מרן בעל שבט הלוי שליט"א ורב מערב העיר בני ברק, שהנחה באופן אישי על אופי הפעילות כהלכה והנחיית הגורמים הרלוונטיים.

במהלך השבועות האחרונים, תורגלו הסיירים ועובדי המוקד הנכרים שיפעילו את מערך האבטחה בשכונות ולעסקים פרטיים בעיר, בהתאם להנחיות הגרש"א שטרן שליט"א, לקראת תחילת הפעילות בשבת הקרובה.

סיורי הביטחון יחלו השבת לפטרל באופן רציף באזור מערב העיר הסובל כאמור במיוחד מגל גניבות חוזר ונשנה, כאשר התקווה היא להרחיב את הפעילות גם ליתר שכונות העיר בתיאום עם עסקני הציבור ונציגי השכונות.

בהתאם להוראת הרבנים שליט"א, ישולטו רכבי הסיור עם שם החברה 'שומרי ישראל' וציון בולט ומודגש של הסייר הנוכרי, כאשר התושבים נקראים לאפשר לרכבי הסיור נסיעה ופעילות חופשית ברחובות העיר, במטרה לחולל שינוי מהיר ולהחזיר את שלוות השבת לעיר.

הפעילות החדשה מהווה מודל ראשון ויחידני מסוגו, כאשר מערך האבטחה מופעל על ידי גורמים מקצועיים המנוסים בתחומם, מה שמעורר תקוות רבות בקרב העסקנים המטפלים בנושא, כי מודל זה המיושם לראשונה בעיר בני ברק, יועתק גם ליתר הריכוזים החרדיים, ויהווה פתרון של ממש לבעיות הטעונות של עבירות רכוש והפגיעה בצביונן הרוחני של השכונות.