המסע לגאולת הנפש - יציאה מ"מצרים"המסע לגאולת הנפש - יציאה מ"מצרים"
ד' בניסן תשפ | 29.03.20
העבודה הקשה נועדה לטשטש ולהרדים לאדם את: המוח הרגשות והחושים, וליצור בתוכו "קוצר רוח". הערפל שהיה במצרים לא נמוג, הוא רק השתנה והשתדרג, והוא משתדרג בכל דור ל'מהדורה' יותר מתוחכמת ומשוכללת (פסח)
תקועים בבידוד? המסע ל'גאולת הנפש' בניסןתקועים בבידוד? המסע ל'גאולת הנפש' בניסןורד ישראל
היום, יותר מתמיד קל לנו לעשות רגע חושבים ולבדוק, האם עד היום הייתי מאושר באמת? התרגלתי לסגנון החיים שמקובל בחברה, אבל, האם באמת הרגשתי תענוג ואושר אמיתי? עם תחושה של חירות הנפש? (פסח)
ארכיוןאיזו מן מצווה זו "לדפוק את הראש" בפורים?הרב מנחם ישראלי2
מצות הפורים לשתות "עדלאידע". מה זה הדבר הזה? ממתי ישנם מצוות שכאלו, לדפוק את הראש? מה ההיגיון שמאחורי פעולה לא הגיונית כזו? הרב מנחם ישראל בטור מיוחד (יהדות)
תגיד, יש לך מושג למה בכלל אתה משתכר?תגיד, יש לך מושג למה בכלל אתה משתכר?ורד ישראל4
מאיפה זה צף לך פתאום? מה נסגר איתך? האמת, גם אתה לא מכיר ככה את עצמך, הסתלקה לך הדעת, אבד לך השכל / מאמר שכל שיכור (ואשתו) פורימי צריכים לקרוא... (יהדות)
שמונה ניסים בראי ההיסטוריה וההלכהשמונה ניסים בראי ההיסטוריה וההלכההרב מיכאל סורוצקין10
שיעור מרתק ומאלף לחנוכה מהרב מיכאל סורוצקין על שמונה ניסים בראי ההיסטוריה בתקופות התנ"ך והתלמוד וההשלכות ההלכתיות הנובעות מניסים אלו • צפו בווידאו (יהדות, חנוכה)
אישה מדליקה נרות בהר מירון
ל"ג בעומרזיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתם

סגולות הן חלק בלתי נפרד מעם ישראל. ל"ג בעומר, יום הילולת רשב"י והיום בו מסתיימת האבלות על תלמידיו של ר' עקיבא, נחשב כיום שמסוגל לישועות. לקט סגולות לל"ג בעומר מתוך השיעור של הרבנית ימימה מזרחי (מאמע)

התפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין
שבועותהתפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין

מה עומק המשא ומתן שבין המלאכים לבין משה רבנו? וכי היה למלאכים איזושהי הוה אמינא שהם יכולים לקבל את התורה? סודו וחשיבותו של חג השבועות - חג מתן תורה (חג השבועות)

זמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמית
ימי סליחותזמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמית

המאמר שישנה לכם את ההסתכלות על תשובה, על עצמכם ועל ההכנות הרוחניות לקראת יום הכיפורים הבא עלינו לטובה. בהחלט לא קל לעיכול, אבל משחרר סתימות בנפש (אקטואלי)

הרב ישראל אסולין
ימי סליחותמדריך חובה ליום כיפור / הרב ישראל אסולין

מה הדין של חולה בצום יום הכיפורים? מה דינה של מעוברת ומיניקה ביום כיפור? מהן מצוות ערב יום הכיפורים ומהם המנהגים השונים? הרב ישראל אסולין מפרט (יהדות, יום כיפור)

מהי מהותו וענייניו של חג שמחת תורה?
סוכותמהי מהותו וענייניו של חג שמחת תורה?

מהו עניינו של חג שמחת תורה? ממתי החל מנהג זה? מדוע מסיימים את התורה דווקא בשמיני עצרת ומה עניינם העמוק של ההקפות וכיצד ננצל אותם בצורה הטובה ביותר (יהדות)

סיפור לחג: להתחיל מבראשית - יעקב ולדמן
סוכותסיפור לחג: להתחיל מבראשית - יעקב ולדמן

מנהג משונה היה זה בידיו של ר' זרח, ומשונה עוד יותר כיון שכל יודעי דבר יכולים היו להעיד שאין מנהג זה בידיו מסורת מאבותיו. סיפורו של חתן בראשית כמעט נצחי (שמחת תורה)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

עדכונים
כיכר facebook