חברון  מונדיאל  קשש  קרלין
התפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטייןהתפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין
ד' בסיון תשעח | 18.05.18
מה עומק המשא ומתן שבין המלאכים לבין משה רבנו? וכי היה למלאכים איזושהי הוה אמינא שהם יכולים לקבל את התורה? סודו וחשיבותו של חג השבועות - חג מתן תורה (חג השבועות)
הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: "היהדות לא חוששת משאלות"הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: "היהדות לא חוששת משאלות"כיכר השבת13
מיוחד: הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון, גדול המרצים היהודיים בארצות- הברית, עם רעיון קצר לכבוד ליל הסדר בו הוא מסביר את סוד הקושיות שעומדות במרכז ליל הסדר • צפו בווידאו (יהדות, אקטואלי)
כמה אתה מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?כמה אתה מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?הדסה אריאלי5
מי מאמין באמת, כשהוא שר עתה בני חורין, שהשם יתברך גואל אותו ממש ברגע זה ומוציא אותו ממצרים? מי מאמין שממחר אור חדש יזרח והוא יגאל ממש? מי מאמין? (יהדות)
עד כאן!  // הרב אברהם בורודיאנסקיעד כאן! // הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי1
הבן החכם חש שחסר לו ידע הוא סקרן לדעת עוד, הוא חושב שאחרים יודעים מה שהוא לא יודע, ופה עבודת האב היא ללמד את בנו החכם כלל יסודי "עד כאן" לא הכל צריך לדעת! (פסח)
קריאת המגילה של הראשל"צ הגר"ש עמארקריאת המגילה של הראשל"צ הגר"ש עמארישי כהן1
הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר קיים הבוקר את מצוות קריאת המגילה, בבית מדרשו הסמוך לביתו בשכונת גבעת המבתר בירושלים • צפו בתיעוד (פורים)
אישה מדליקה נרות בהר מירון
ל"ג בעומרזיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתם

סגולות הן חלק בלתי נפרד מעם ישראל. ל"ג בעומר, יום הילולת רשב"י והיום בו מסתיימת האבלות על תלמידיו של ר' עקיבא, נחשב כיום שמסוגל לישועות. לקט סגולות לל"ג בעומר מתוך השיעור של הרבנית ימימה מזרחי (מאמע)

מדד הבכי ומקדש הדמעות / יהודה צבי
ימי סליחותמדד הבכי ומקדש הדמעות / יהודה צבי

ישנו מן פולחן מקודש כזה, שעובר באורח פלא מדור לדור סביב הדמעות. כמעט עוד ענף של ספורט. תחום אולימפי לכל דבר, שעיקרו מדד אחד: "כמה דמעות הצלחתי להזיל?" (יהדות)

"תנתן נפשי בשאלתי" / הרב ישראל אסולין
ימי סליחות"תנתן נפשי בשאלתי" / הרב ישראל אסולין

אתה רוצה את הטוב האמתי והשלם?! אתה רוצה לפדות את הנפש שלך ולצאת מאפילה לאורה?! אז תדע שלמפתח, שאתה מחפש, קוראים ענווה. איך מגיעים ומוצאים אותו? (יום כיפור)

מדוע לא תוקן שמחת תורה לחג השבועות?
סוכותמדוע לא תוקן שמחת תורה לחג השבועות?

יש להבין מדוע קבעו לנו חז"ל את סיום ושמחת תורה דווקא בחג שמיני עצרת, ומדוע לא תיקנו כן בחג שבועות - חג מתן תורה? הרב אברהם בליקשטיין בטור לשמחת תורה (יהדות)

אילוסטרציה
סוכותעלובי הערבה // סיפור לשמחת תורה

דילגתי את המדרגות שלוש שלוש. ותוך שתי דקות הייתי בביה"כ. ארגז הערבות עדיין שם. נשמתי לרווחה. אך כשהצצתי בו הבנתי שגזל לא יהיה פה. הוא היה ריק לגמרי (שמחת תורה)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

עדכונים
כיכר facebook
אילוסטרציה
אריה ארליך
הסוד של רֶבּ יוֹאוּסֶף // אריה ארליך
כ"א בתשרי תשעח12
אילוסטרציה
הדסה אריאלי
מי שמרגיש אבל - שיקום
ח' באב תשעז13