שמונה ניסים בראי ההיסטוריה וההלכהשמונה ניסים בראי ההיסטוריה וההלכה
א' בטבת תשפ | 29.12.19
שיעור מרתק ומאלף לחנוכה מהרב מיכאל סורוצקין על שמונה ניסים בראי ההיסטוריה בתקופות התנ"ך והתלמוד וההשלכות ההלכתיות הנובעות מניסים אלו • צפו בווידאו (יהדות, חנוכה)
תמונת אילוסטרציהלכבוד היארצייט: חג החנוכה במשנת המגידהרב אהרן ראובן
"בימי החנוכה טמונים כח ועוצמה להביא לאדם שפע אלוקי, התחדשות וצמיחה" • היום, מציינים בעולם החסידות את הילולת המגיד. לפניכם מאמר לפי תורתו על חנוכה הקרב ובא
מהי מהותו וענייניו של חג שמחת תורה?מהי מהותו וענייניו של חג שמחת תורה?הרב אברהם בליקשטיין
מהו עניינו של חג שמחת תורה? ממתי החל מנהג זה? מדוע מסיימים את התורה דווקא בשמיני עצרת ומה עניינם העמוק של ההקפות וכיצד ננצל אותם בצורה הטובה ביותר (יהדות)
סיפור לחג: להתחיל מבראשית - יעקב ולדמןסיפור לחג: להתחיל מבראשית - יעקב ולדמןיעקב ולדמן4
מנהג משונה היה זה בידיו של ר' זרח, ומשונה עוד יותר כיון שכל יודעי דבר יכולים היו להעיד שאין מנהג זה בידיו מסורת מאבותיו. סיפורו של חתן בראשית כמעט נצחי (שמחת תורה)
הושענא רבה; יום ההרכבה, סיכום עבודת ה'הושענא רבה; יום ההרכבה, סיכום עבודת ה'הרב אברהם בליקשטיין
בהושענה רבה, יומא דדוד המלך - שהמלך הוא היחיד שיש בכוחו לאחד הכל, להרכיב ולהשלים את הפאזל כדי שיהיה מעשי כל מה שבנינו במשך הימים שעברו מחודש אלול (יהדות)
אישה מדליקה נרות בהר מירון
ל"ג בעומרזיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתם

סגולות הן חלק בלתי נפרד מעם ישראל. ל"ג בעומר, יום הילולת רשב"י והיום בו מסתיימת האבלות על תלמידיו של ר' עקיבא, נחשב כיום שמסוגל לישועות. לקט סגולות לל"ג בעומר מתוך השיעור של הרבנית ימימה מזרחי (מאמע)

התפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין
שבועותהתפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין

מה עומק המשא ומתן שבין המלאכים לבין משה רבנו? וכי היה למלאכים איזושהי הוה אמינא שהם יכולים לקבל את התורה? סודו וחשיבותו של חג השבועות - חג מתן תורה (חג השבועות)

זמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמית
ימי סליחותזמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמית

המאמר שישנה לכם את ההסתכלות על תשובה, על עצמכם ועל ההכנות הרוחניות לקראת יום הכיפורים הבא עלינו לטובה. בהחלט לא קל לעיכול, אבל משחרר סתימות בנפש (אקטואלי)

הרב ישראל אסולין
ימי סליחותמדריך חובה ליום כיפור / הרב ישראל אסולין

מה הדין של חולה בצום יום הכיפורים? מה דינה של מעוברת ומיניקה ביום כיפור? מהן מצוות ערב יום הכיפורים ומהם המנהגים השונים? הרב ישראל אסולין מפרט (יהדות, יום כיפור)

תמונת אילוסטרציה
סוכותבית השואבה: מה כל כך משמח בניסוך מים?

כיצד ניתן לחייב את האדם להיות שמח? מדובר ברגש הלב, ולא ניתן להכריח את האדם להרגיש • ומדוע יש פחות שמחה בניסוך היין, המשמח לבב אנוש? / מאמר לחג הסוכות (יהדות)

תמונת אילוסטרציה
סוכות'לולב מהודר' - עם קורה או ללא? כל הפרטים

הספרדים וחסידי חב"ד יעדיפו לקנות לולב עם קורה, בעוד רוב האשכנזים יעדיפו לולב פתוח. מה ההבדל ההלכתי בין הלולבים הפתוחים לאלו הסגורים, ומה מהם מהודר יותר לקנות? (יהדות)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

כיכר facebook