ניסים בלאק  1000  j,ubv jrsh,  kcjur bfui
הרב אוהד מעוןמהי חנוכה? // הרב אוהד מעון
ב' בטבת תשעט | 10.12.18
היום ישנה בידינו תורה עצומה ומשוכללת כל שהאדם צריך לעשות זה ללמוד ולהפנים. היוונים של היום ממשיכים לטעון שכוחם ועוצם ידם הביאו להם את העושר הזה (יהדות, חנוכה)
הפן הנשי של חג החנוכה - החצנה מול צניעותהפן הנשי של חג החנוכה - החצנה מול צניעותכיכר השבת
שבת חנוכה: מה קודם - נרות שבת או חנוכייה?שבת חנוכה: מה קודם - נרות שבת או חנוכייה?הרב יוסף חיים אוהב ציון3
"כיכר השבת" מגיש את כל הלכות שבת חנוכה מאת הרב יוסף חיים אוהב ציון (יהדות)
החנוכיה שעוררה את הפולמוסמיקום החנוכיה הדליק את ה'מעורר' התורןאלי רוטמן7
מי שחולף בימים אלו ליד התחנה המרכזית בי-ם, יכול להבחין בחנוכייה חיננית, שהאדם העומד מאחורי מיקומה והדלקתה - הופתע ממודעה שנתלתה עבורו ע"י 'מעורר' באזור (חדשות)
אילוסטרציהכיצד נבנה את האמונה של הנוער בסוכותהרב אברהם בורודיאנסקי
בחג הסוכות כאשר ההווי המשפחתי קוסם, ויחדיו עושים מעבר מהסלון הממוזג אל הסוכה החמה, זה הזמן לשוחח בפתיחות על המשמעות ולהתעסק בסוגיה האימונית של החג (יהדות)
אישה מדליקה נרות בהר מירון
ל"ג בעומרזיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתם

סגולות הן חלק בלתי נפרד מעם ישראל. ל"ג בעומר, יום הילולת רשב"י והיום בו מסתיימת האבלות על תלמידיו של ר' עקיבא, נחשב כיום שמסוגל לישועות. לקט סגולות לל"ג בעומר מתוך השיעור של הרבנית ימימה מזרחי (מאמע)

התפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין
שבועותהתפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין

מה עומק המשא ומתן שבין המלאכים לבין משה רבנו? וכי היה למלאכים איזושהי הוה אמינא שהם יכולים לקבל את התורה? סודו וחשיבותו של חג השבועות - חג מתן תורה (חג השבועות)

הסוד של יום הכיפורים // הרב ברוך שובקס
ימי סליחותהסוד של יום הכיפורים // הרב ברוך שובקס

איך אתם מרגישים ביום כיפור? גם אתם מחכים שזה ייגמר? מתקשים לעשות תשובה? מרגישים שזה רק סבל? הרב ברוך שובקס מגלה את הסוד שישנה לכם את יום כיפור (ימי סליחות)

"יהודי של יום כיפור" // הרב אבי אברהם
ימי סליחות"יהודי של יום כיפור" // הרב אבי אברהם

מה כוחה המתקן של העברה רגשית במקום שכלו כל הקיצין? למה אנחנו ממשיכים לעשות טעויות ואיך ניתן למנף אותן לטובה? הרב אבי אברהם בטור מיוחד לערב יום כיפור (יהדות)

מדוע לא תוקן שמחת תורה לחג השבועות?
סוכותמדוע לא תוקן שמחת תורה לחג השבועות?

יש להבין מדוע קבעו לנו חז"ל את סיום ושמחת תורה דווקא בחג שמיני עצרת, ומדוע לא תיקנו כן בחג שבועות - חג מתן תורה? הרב אברהם בליקשטיין בטור לשמחת תורה (יהדות)

אילוסטרציה
סוכותעלובי הערבה // סיפור לשמחת תורה

דילגתי את המדרגות שלוש שלוש. ותוך שתי דקות הייתי בביה"כ. ארגז הערבות עדיין שם. נשמתי לרווחה. אך כשהצצתי בו הבנתי שגזל לא יהיה פה. הוא היה ריק לגמרי (שמחת תורה)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

כיכר facebook