גד אלבז  ישי ריבו  פינטו  יום כיפור
הסוד של יום הכיפורים // הרב ברוך שובקסהסוד של יום הכיפורים // הרב ברוך שובקס
ט' בתשרי תשעט | 18.09.18
איך אתם מרגישים ביום כיפור? גם אתם מחכים שזה ייגמר? מתקשים לעשות תשובה? מרגישים שזה רק סבל? הרב ברוך שובקס מגלה את הסוד שישנה לכם את יום כיפור (ימי סליחות)
"יהודי של יום כיפור" // הרב אבי אברהם"יהודי של יום כיפור" // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם5
מה כוחה המתקן של העברה רגשית במקום שכלו כל הקיצין? למה אנחנו ממשיכים לעשות טעויות ואיך ניתן למנף אותן לטובה? הרב אבי אברהם בטור מיוחד לערב יום כיפור (יהדות)
האם יש אדם שלא יכול לשוב בתשובה? צפוהאם יש אדם שלא יכול לשוב בתשובה? צפוכיכר השבת6
יום כיפור בפרדס, עם הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: הטעות של אלישע בן אבויה - בת הקול שנשמעה משמיים לא אמרה שאין לו הזדמנות לעשות תשובה. צפו בסרטון ליום הכיפורים (וידאו)
סערה בלב ים. אילוסטרציהילד קטן, יונה הנביא ודג גדול • הקשיבו לקול הפנימינח טוניק2
"אל תפחדו, זה רק סיפור. דג לא יכול לבלוע בני אדם בלי שהם ימותו" אושי אמר את זה בתמימות וכולם צחקו, אבל בי זה עורר צורך עמוק להביט אל כל התהיות המודחקות בעיניים (טור)
סובל ממועקה? מפחד מה"ימים הנוראים"?סובל ממועקה? מפחד מה"ימים הנוראים"?ר. בן דוד6
האם הפחד מהימים הנוראים ומימי הדין והסליחה זה מה שהקב"ה רוצה מאיתנו? האם צריך להיראות מודאג ומוטרד ומפוחד מפני הדין? ומה כתב הסטייפלר בתוך המחזור? (יהדות)
אישה מדליקה נרות בהר מירון
ל"ג בעומרזיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתם

סגולות הן חלק בלתי נפרד מעם ישראל. ל"ג בעומר, יום הילולת רשב"י והיום בו מסתיימת האבלות על תלמידיו של ר' עקיבא, נחשב כיום שמסוגל לישועות. לקט סגולות לל"ג בעומר מתוך השיעור של הרבנית ימימה מזרחי (מאמע)

התפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין
שבועותהתפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין

מה עומק המשא ומתן שבין המלאכים לבין משה רבנו? וכי היה למלאכים איזושהי הוה אמינא שהם יכולים לקבל את התורה? סודו וחשיבותו של חג השבועות - חג מתן תורה (חג השבועות)

החזן יחיאל נהרי
ימי סליחותתפילות ראש השנה עם החזן יחיאל נהרי

בעוד שעות ספורות יתכנס העם היהודי בבתי הכנסיות לקראת יום הדין, בתפילה ותחינה לשנה טובה ומבורכת. צפו בתיעוד מיוחד מתפילות ראש השנה עם החזן יחיאל נהרי (יהדות)

הזדמנויות חדשות נפתחות בראש השנה
ימי סליחותהזדמנויות חדשות נפתחות בראש השנה

הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון במסר קצר ומעורר לקראת ראש השנה כיצד לפתוח את השנה החדשה בהתחדשות ומתוך תפיסה שההתחלה היא היכולת להתחיל מחדש (ראש השנה)

מדוע לא תוקן שמחת תורה לחג השבועות?
סוכותמדוע לא תוקן שמחת תורה לחג השבועות?

יש להבין מדוע קבעו לנו חז"ל את סיום ושמחת תורה דווקא בחג שמיני עצרת, ומדוע לא תיקנו כן בחג שבועות - חג מתן תורה? הרב אברהם בליקשטיין בטור לשמחת תורה (יהדות)

אילוסטרציה
סוכותעלובי הערבה // סיפור לשמחת תורה

דילגתי את המדרגות שלוש שלוש. ותוך שתי דקות הייתי בביה"כ. ארגז הערבות עדיין שם. נשמתי לרווחה. אך כשהצצתי בו הבנתי שגזל לא יהיה פה. הוא היה ריק לגמרי (שמחת תורה)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

עדכונים
כיכר facebook