פסח שני: מנצחים את הקב"ה, והוא שמחפסח שני: מנצחים את הקב"ה, והוא שמח
י"ד באייר תשפ | 08.05.20
כיצד 'נולד' פסח שני? מה קורה כשלא מגיע לך - ואתה רוצה? מהו הלימוד לדורות? ואיך הכל מתקשר ליארצייט של רבי מאיר בעל הנס - נצחוני בני! / מאמר מיוחד (אקטואלי, יהדות)
מדריך מעשי לקריעת ים סוף / מאמרמדריך מעשי לקריעת ים סוף / מאמרורד ישראל
מצד עצמנו - לא מגיע לנו. לקב"ה יש דרך להושיע, גם את מי שלא מגיע לו, ולזה צריך אמונה ובטחון, בהנהגה הזאת הדין לא שולט, ולכן, שם נמצאים הניסים הגדולים של חיינו, רק צריך לאפשר לזה לקרות (פסח)
האם אומרים 'יזכור' בעת תפילה ביחידות?האם אומרים 'יזכור' בעת תפילה ביחידות?שלומי זייבלד11
לקראת החג, ולאור העובדה שיש להתפלל ביחידות בבית בשל התפרצות מגיפת הקורונה, נשאלו הרבנים האם על יתומים, שאין להם אב או אם, לומר תפילת 'יזכור' ביחיד? (אקטואליה)
יוצאים למרפסות: שִׁירַת הַיָּם יחד, ברוב עםיוצאים למרפסות: שִׁירַת הַיָּם יחד, ברוב עםכיכר השבת3
עשרות אלפים יצאו לשירת מה נשתנה בליל הסדר למרפסות ומחלונות בתיהם, וכעת מצטרף 'כיכר השבת' ליוזמה המרגשת הבאה: קריאת שירת הים בליל שביעי של פסח, כולנו יחד (ארץ)
מדוע אוכלים את סעודת הבעש"ט בחג שני?מדוע אוכלים את סעודת הבעש"ט בחג שני?ורד שאלתיאל4
מדוע עושים בשביעי של פסח את 'סעודת הבעש"ט הקדוש'? ומהו סוד התפילה? • סיפור על ניסיון עלייתו של הבעל שם טוב הקדוש לארץ ישראל - ונס הצלתו, לצד מאמר חסידי (אקטואלי)
אישה מדליקה נרות בהר מירון
ל"ג בעומרזיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתם

סגולות הן חלק בלתי נפרד מעם ישראל. ל"ג בעומר, יום הילולת רשב"י והיום בו מסתיימת האבלות על תלמידיו של ר' עקיבא, נחשב כיום שמסוגל לישועות. לקט סגולות לל"ג בעומר מתוך השיעור של הרבנית ימימה מזרחי (מאמע)

התפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין
שבועותהתפארת שבתורה / הרב אברהם בליקשטיין

מה עומק המשא ומתן שבין המלאכים לבין משה רבנו? וכי היה למלאכים איזושהי הוה אמינא שהם יכולים לקבל את התורה? סודו וחשיבותו של חג השבועות - חג מתן תורה (חג השבועות)

זמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמית
ימי סליחותזמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמית

המאמר שישנה לכם את ההסתכלות על תשובה, על עצמכם ועל ההכנות הרוחניות לקראת יום הכיפורים הבא עלינו לטובה. בהחלט לא קל לעיכול, אבל משחרר סתימות בנפש (אקטואלי)

הרב ישראל אסולין
ימי סליחותמדריך חובה ליום כיפור / הרב ישראל אסולין

מה הדין של חולה בצום יום הכיפורים? מה דינה של מעוברת ומיניקה ביום כיפור? מהן מצוות ערב יום הכיפורים ומהם המנהגים השונים? הרב ישראל אסולין מפרט (יהדות, יום כיפור)

מהי מהותו וענייניו של חג שמחת תורה?
סוכותמהי מהותו וענייניו של חג שמחת תורה?

מהו עניינו של חג שמחת תורה? ממתי החל מנהג זה? מדוע מסיימים את התורה דווקא בשמיני עצרת ומה עניינם העמוק של ההקפות וכיצד ננצל אותם בצורה הטובה ביותר (יהדות)

סיפור לחג: להתחיל מבראשית - יעקב ולדמן
סוכותסיפור לחג: להתחיל מבראשית - יעקב ולדמן

מנהג משונה היה זה בידיו של ר' זרח, ומשונה עוד יותר כיון שכל יודעי דבר יכולים היו להעיד שאין מנהג זה בידיו מסורת מאבותיו. סיפורו של חתן בראשית כמעט נצחי (שמחת תורה)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

כיכר facebook
הרב מנחם בומבך
הרב מנחם בומבך
סיפור על החירות // הרב מנחם בומבך
כ' בניסן תשפ12
הקורונה, כתזכורת: כך נצליח לצאת ממצרים
שלומי זייבלד
הקורונה, כתזכורת: כך נצליח לצאת ממצרים
י"ד בניסן תשפ2
אתה אכן מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?
הדסה אריאלי
אתה אכן מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?
י"ד בניסן תשפ3