מדוע חג העצרת נחשב כמו ראש השנה?מדוע חג העצרת נחשב כמו ראש השנה?
ה' בסיון תשפ | 28.05.20
יום חג השבועות נהיה כעין ראש השנה קטן, שבו הקב"ה מחליט על חלקנו בתורה, וגם בכל הדברים הגשמיים שיעזרו או ח"ו להיפך, ובפרט לבני תורה יום זה הוא חשוב במיוחד (יהדות)
תורה למלאכי רום? / הרב אברהם בליקשטייןתורה למלאכי רום? / הרב אברהם בליקשטייןהרב אברהם בליקשטיין
בעצרת כולי עלמא מודי דבעינן "לכם", כלומר שאחרי שידע האדם סוד התורה ועניינה יבין שדרכה יכול לקדש את החומר ומובטח שלא יחטא, כי כל עניינה להעלות את הגשמיות (טור)
לזכך את הנפש הבהמית לאלוקות / מאמרלזכך את הנפש הבהמית לאלוקות / מאמרהרב מנחם ישראלי1
עכשיו גם הנפש הבהמית נותנת צ'אנס לנפש האלוקית ללמוד תורה ולדבוק בה' - לא רק כמו שהנפש הבהמית יודעת, אלא גם ובעיקר כמו שהנפש האלוקית יודעת / מאמר לחג (יהדות)
הריקוד שיביא את מלך המשיח / הרב אברהם בורודיאנסקיהריקוד שיביא את מלך המשיח / הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי3
האם זה באמת בלתי אפשרי לחיות באהבה ואחדות כל מי ששומר תורה ומצוות? האם המחלוקות השונות הם הלכה למשה מסיני ועיקרי הדת? טור של אחדות למתן תורה (יהדות)
משל לשבועות: החדרת ידיעת ה' השכלית ללבמשל לשבועות: החדרת ידיעת ה' השכלית ללבורד שאלתיאל1
כל מי שזכה לטעום את מתיקות ואור פנימיות התורה, יודע מהי הארה אמיתית בנשמה, עונג ותענוג אמיתי שלא היה, ולא יהיה בשום תחליף בעולם, שיאיר את לבבות עם ישראל (יהדות)
אישה מדליקה נרות בהר מירון
ל"ג בעומרזיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתם

סגולות הן חלק בלתי נפרד מעם ישראל. ל"ג בעומר, יום הילולת רשב"י והיום בו מסתיימת האבלות על תלמידיו של ר' עקיבא, נחשב כיום שמסוגל לישועות. לקט סגולות לל"ג בעומר מתוך השיעור של הרבנית ימימה מזרחי (מאמע)

מבוך המדבר // בן ציון גולדשטיין
שבועותמבוך המדבר // בן ציון גולדשטיין

אפשר לחשוב על המדבר כמבוך אחד גדול וקשוח שמזמן את הנכנס אליו, לצעוד עד הפתח השני - היציאה של המבוך, אל הארץ המובטחת. בן ציון גולדשטיין בטור על המסע במדבר (יהדות)

הרב מרדכי נויגרשל ב'מתנה' יקרה לשבועות
שבועותהרב מרדכי נויגרשל ב'מתנה' יקרה לשבועות

הרב מרדכי נויגרשל בהרצאה מיוחדת לקראת חג השבועות, חג מתן תורה, על עיקרי האמונה היהודית שאינה בנויה על אמונה עיוורת כי אם על הכרה ברורה וחדה. צפו (חג שבועות)

זמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמית
ימי סליחותזמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמית

המאמר שישנה לכם את ההסתכלות על תשובה, על עצמכם ועל ההכנות הרוחניות לקראת יום הכיפורים הבא עלינו לטובה. בהחלט לא קל לעיכול, אבל משחרר סתימות בנפש (אקטואלי)

הרב ישראל אסולין
ימי סליחותמדריך חובה ליום כיפור / הרב ישראל אסולין

מה הדין של חולה בצום יום הכיפורים? מה דינה של מעוברת ומיניקה ביום כיפור? מהן מצוות ערב יום הכיפורים ומהם המנהגים השונים? הרב ישראל אסולין מפרט (יהדות, יום כיפור)

מהי מהותו וענייניו של חג שמחת תורה?
סוכותמהי מהותו וענייניו של חג שמחת תורה?

מהו עניינו של חג שמחת תורה? ממתי החל מנהג זה? מדוע מסיימים את התורה דווקא בשמיני עצרת ומה עניינם העמוק של ההקפות וכיצד ננצל אותם בצורה הטובה ביותר (יהדות)

סיפור לחג: להתחיל מבראשית - יעקב ולדמן
סוכותסיפור לחג: להתחיל מבראשית - יעקב ולדמן

מנהג משונה היה זה בידיו של ר' זרח, ומשונה עוד יותר כיון שכל יודעי דבר יכולים היו להעיד שאין מנהג זה בידיו מסורת מאבותיו. סיפורו של חתן בראשית כמעט נצחי (שמחת תורה)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

כיכר facebook
הרב מנחם בומבך
הרב מנחם בומבך
סיפור על החירות // הרב מנחם בומבך
כ' בניסן תשפ12
הקורונה, כתזכורת: כך נצליח לצאת ממצרים
שלומי זייבלד
הקורונה, כתזכורת: כך נצליח לצאת ממצרים
י"ד בניסן תשפ2
אתה אכן מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?
הדסה אריאלי
אתה אכן מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?
י"ד בניסן תשפ3