אאא

אירועי סוכות במוזיאון ישראל

מתחם היכל הספר ודגם בית שני פתוחים לקהל וכן התערוכות באגף הנוער – והתערוכה "תמונות מחיי משפחה".

במהלך חול המועד, בימים א-ה, 4-8/10/09 בשעות 10.30-14.00, יערכו סדנאות לילדים בסוכות מיוחדות שיבנו במקום. בסדנאות יצרו הילדים קישוטי סוכות מחומרים רכים, שבעת המינים לנצח, מחומרי מחזור ועוד.

הכניסה לילדים חינם, הסדנאות בתשלום.

לפרטים לסדנאות – 02-6771302

סוכות במוזיאון המדע בירושלים

רוצים לדעת איך נברא העולם באופן שניתן לייצר בו אנרגיה בעזרת מים? איך שואבים מים באמצעות בורג? כיצד ניתן לחסוך בהוצאות במים? בקרו בתערוכה החדשה ובאירועי המים במוזיאון המדע בירושלים.

לגעת במים היא תערוכה חדשה עם מוצגים אינטראקטיביים שעוסקים בכל שרציתם לדעת על המים ולא היה מי שיספר לכם. המוצגים ניצבים בחצר המוזיאון בתוך חמש בריכות מים שנבנו במיוחד לאירוע.

ילדים והורים מוזמנים להפעיל את המוצגים שבתערוכה, להבין מהם המים ולהתנסות במכונות אותן בנה האדם כדי לנצל את המים לתועלתו. בין המוצגים: סיבוב גלגלי ענק ושאיבה של מים בדומה ל"אנטיליה" שבעזרתה שאבו מים כדי להשקות את פרדסי הארץ בסוף המאה ה-19; הפעלה של בורג ענק להשקיה שהמצאתו מיוחסת לארכימדס; בניה של סכרים ותעלות והעברת כלי שיט שונים בין בריכות בדומה לתעלת פנמה; פינות הדרכה והדגמה ועוד...

מפה גדולה תלת-שכבתית של ארץ ישראל שמדגימה משקעים, מאגרי מים, אתרי שאיבה והתפלה, מערכות הובלת מים ומפת אקוויפרים. לצד המפה תצוגה בלעדית של חברות מים ישראליות שהציבו את ישראל על מפת טכנולוגית המים העולמית.

במקום סדנת בנייה – הילדים הצעירים בונים "עט-מזרקה" ולוקחים אותה הביתה למזכרת.

לפרטים: מוזיאון המדע, שדרת המוזיאונים, גבעת רם, ירושלים

טלפון: 02-6544888