מאיר גרין  מלך..  קול תורה  באבוב
זירת הפיגוע המחריד - שוב פיגוע ענק בקאבול: לפחות 57 הרוגיםשוב פיגוע ענק בקאבול: לפחות 57 הרוגיםדניאל הרץ
מחבל מתאבד בבירת אפגניסטן הביא למותם של לפחות 57 בני אדם ביניהם נשים וילדים רבים. כמו גם לפציעתם של רבים נוספים. ארגון המדינה האסלאמית נטל את האחריות (בעולם)
טראמפ ושרי החוץ של סין ורוסיה - רוסיה וסין יפעלו יחד נגד ביטול הסכם הגרעיןרוסיה וסין יפעלו יחד נגד ביטול הסכם הגרעיןדניאל הרץ1
הרוסים והסינים הודיעו כי ייפעלו במשותף כדי למנוע מהנשיא דונלד טראמפ לבטל את הסכם הגרעין עם איראן. הרוסים אף שוחחו עם נשיא צרפת שצוטט כי "אין תכנית חלופית" (בעולם)
"סטייק" טבעוני - צרפת: אושר חוק שמגביל את המסעדות הטבעוניותצרפת: אושר חוק שמגביל את המסעדות הטבעוניותכיכר השבת
התזונה הטבעונית בעולם צוברת תאוצה במקומות רבים אך בצרפת קודם חוק שיגביל את המכירות למוצרים טבעוניים מסוימים • הצד שהפסיד אומר: "הם בלחץ" (חדשות, בעולם)
יהודי בחוצות מרסיי. אילוסטרציה - לאחר התקיפות: "בצרפת נוצר טיהור אתני"לאחר התקיפות: "בצרפת נוצר טיהור אתני"אלי רוטמן
מקרים כמו הרצח האכזרי של ניצולת השואה באזור פריז, ככל הנראה בידי שכנה המוסלמי, מובילים כעת למחאה פומבית נגד התנהלות שלטונות צרפת, עליה חתמו גם אימאמים (בעולם)
המשטרה מציגה את החשודים - משטרת מלזיה: אלו שני החשודים בחיסול מהנדס החמאסמשטרת מלזיה: אלו שני החשודים בחיסול מהנדס החמאסכיכר השבת5
המשטרה המלזית פרסמה קלסתרון של שני החשודים בחיסול המסתורי של מהנדס החמאס פאדי אל בטש • החשודים, בעלי גוף חסון, עור בהיר ובגובה 180 ס"מ, ממוצא אירופאי או מזרח-תיכוני (בעולם)
התרגשות ברוסיה: מצוות ברית בגיל 18. צפוהתרגשות ברוסיה: מצוות ברית בגיל 18. צפויוסי נכטיגל5
התרגשות במוסקבה: הבוקר התקיימה שמחת ברית מילה לנער יהודי בן העיר מוסקבה • רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר כובד בברכות • ויקרא שמו בישראל: סענדר בן אברהם (בעולם)
זירת החיסול ואל-בטש - מפקד משטרת מלזיה: "אין כרגע חשודים"מפקד משטרת מלזיה: "אין כרגע חשודים"יוסי נכטיגל
מפקד המשטרה בקואלה למפור התייחס לחיסול מהנדס החמאס, ואמר כי "הרוצחים ככל הנראה אירופאים בעלי קשר לסוכנות ביון זרה". לדבריו, "כרגע אין חשודים" (חדשות בעולם)
ניקולס רוז. נעצר - תכנן לפגוע בבית כנסת, בן משפחתו הסגירותכנן לפגוע בבית כנסת, בן משפחתו הסגירויוסי נכטיגל
אזרח אמריקאי תושב קליפורניה, נעצר לאחר שתכנן לפגוע בבית כנסת ולרצוח יהודים ואף ערך רשימה עם כותרת: "לרצוח את היהודי הראשון שלי". בן משפחתו דיווח עליו (בעולם)
שר החוץ האיראני מאיים - האיראנים מאיימים: "נעשיר אורניום במרץ"האיראנים מאיימים: "נעשיר אורניום במרץ"דניאל הרץ1
טראמפ מנסה לתקן את הסכם הגרעין הבעייתי עם איראן ודורש את שיפור תנאיו, האיראנים שחוששים מפני השינויים או מפני פרישתה של ארה"ב מההסכם מאיימים בחריפות (בעולם)
אילוסטרציה - אנטישמיות בליטא: צלבי קרס על גשריםאנטישמיות בליטא: צלבי קרס על גשריםיוסי נכטיגל
דגלים, עליהם צלבי קרס, נחשפו על שלושה גשרים במרכז עיר הבירה וילנה בליטא. התושבים המקומיים דיווחו על הצלבים למשטרה וזו פתחה בחקירה לאיתור המעורבים (חדשות, עולם)
אל-בטש והנייה - הנייה: המערכה עם ישראל - עברה לחו"להנייה: המערכה עם ישראל - עברה לחו"לכיכר השבת2
מנהיג החמאס, איסמעיל הנייה, איים אמש (מוצאי שבת) במרומז על ישראל בעקבות חיסול המהנדס פאדי אל-בטש במלזיה ואמר כי המערכה בין הצדדים הועברה לחו"ל (חדשות)
קים ג'ונג און באחד הניסויים - הודעת צפון קוריאה שהפתיעה את העולםהודעת צפון קוריאה שהפתיעה את העולםכיכר השבת8
צפון קוריאה הודיעה על הפסקת הניסויים הגרעיניים והניסויים בטילים בליסטיים בין-יבשתיים, לאחר שהצליחה לייצר נשק גרעיני. בנוסף, אתר הניסויים הגרעיניים - ייסגר (אקטואליה)
הרב גיגי עם שר החוץ הגרמני בבריסל - אופטימיות זהירה במערכה נגד האיסור באיסלנדאופטימיות זהירה במערכה נגד האיסור באיסלנדדניאל הרץ
'ועידת רבני אירופה'; אופטימיות זהירה במערכה נגד החקיקה לאסור ברית מילה באיסלנד. "לראשונה קוראים כלי התקשורת המרכזיים באיסלנד לאמץ את המודל שלנו באירופה לקיום ברית מילה" (בעולם)
טראמפ הזמין את פוטין לביקור בוושינגטוןטראמפ הזמין את פוטין לביקור בוושינגטוןדניאל הרץ
לאחר תקופת מתיחות עזה בין שתי המעצמות, חשף שר החוץ הרוסי כי הנשיא האמריקאי הזמין את עמיתו הרוסי לפגישה בבית הלבן וכי פוטין נענה להזמנה ויגיע לפגוש אותו (בעולם)
הנוסעים המבוהלים - נוסעת נשאבה לחלון במהלך טיסה ונהרגהנוסעת נשאבה לחלון במהלך טיסה ונהרגהכיכר השבת2
תאונת טיסה חריגה ונדירה במהלך טיסה מסחרית מניו יורק לדאלאס. פיצוץ במנוע הביא לשבירת אחד מהחלונות אליו נשאבה הנוסעת שנפצעה אנושות ומתה מפצעיה (בעולם)
מייק פנס בכותל, ארכיון - פנס: נס תחיית ישראל מהווה השראה לעולםפנס: נס תחיית ישראל מהווה השראה לעולםיוסי נכטיגל
סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, התייחס לחגיגות יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל ואמר: "נס תחיית ישראל מהווה השראה לעולם; העם האמריקני גאה לעמוד עם ישראל" (אקטואליה)
טראמפ: "אם הפגישה לא תהיה טובה, אצא"טראמפ: "אם הפגישה לא תהיה טובה, אצא"דניאל הרץ1
הנשיא האמריקאי התייחס לפגישה המתוכננת בינו ובין הדיקטטור הצפון קוריאני ואמר כי הוא מצפה לפגישה מוצלחת בדרך לוויתורה של פיונגיאנג על תכנית הגרעין שלה (בעולם)
בניין הפרלמנט בבריסל - באירופה אישרו חוק נגד ההסתה הפלסטיניתבאירופה אישרו חוק נגד ההסתה הפלסטיניתדניאל הרץ2
מכה לטרור הפלסטיני: הפרלמנט האירופי לא יעביר כספים לפלסטינים שישמשו לחינוך לשנאה והסתה. מדובר במהלך חשוב לאחר שנים רבות בהן ישראל מלינה על כך (בעולם)
טראמפ ואון - טראמפ מאשר: השר שלי נפגש עם ג'ונג אוןטראמפ מאשר: השר שלי נפגש עם ג'ונג אוןאלי רוטמן1
הדיווחים הגוברים על מגעים מתקדמים בין מנהיגי שתי המעצמות, ארה"ב וצפון קוריאה, מקבלים כעת את אישורו של טראמפ, זאת לאחר תקופת מתיחות גדולה ביניהן (אקטואליה)
ברית המילה, הבוקר - האם אמרה לרב: "אני יהודייה, תמול את בני"האם אמרה לרב: "אני יהודייה, תמול את בני"יוסי נכטיגל2
הבוקר (רביעי) הגיעה אשה לבית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ׳ה' במוסקבה, ובידה פעוט. האם טענה כי היא יהודיה, הציגה מסמכים מזהים וביקשה מהרב למול את בנה (חדשות)
ברלין: מוסלמי הכה צעיר יהודי בחגורה • צפוברלין: מוסלמי הכה צעיר יהודי בחגורה • צפודניאל הרץ17
אנטישמיות בגרמניה: צעיר יהודי חובש כיפה הוכה על ידי מוסלמי ברחובה של ברלין באמצעות חגורה. הצעיר הצליח לתעד את האירוע במכשיר הטלפון שלו. החלה חקירה (בעולם)
יוליה עם אביה סרגיי סקריפל - המרגל הרוסי סקריפל ובתו הורעלו בגז נוזליהמרגל הרוסי סקריפל ובתו הורעלו בגז נוזלייוסי נכטיגל1
רשויות החוק בבריטניה שחוקרות את הרעלת המרגל הרוסי לשעבר ובתו, סבורות כי הם הורעלו באמצעות רעל נוזלי ייחודי שיוצר ברוסיה כבר בתקופת המלחמה הקרה (חדשות בעולם)
המבנה בבסיס שהותקף - יעד התקיפה: מערכת טילים איראנית חדשהיעד התקיפה: מערכת טילים איראנית חדשהדניאל הרץ6
בעיתון ה'וול סטריט ז'ורנל' טוענים כי יעד התקיפה הישראלי בסוריה היה מערכת טילים חדשנים שהובאה על ידי האיראנים. יעד אפשרי נוסף הם המל"טים שאיראן הפעילה משם (בעולם)
המזכיר המיועד, מייק פומפאו - מזכיר המדינה החדש נפגש עם קים ג'ונג אוןמזכיר המדינה החדש נפגש עם קים ג'ונג אוןדניאל הרץ
"וושינגטון פוסט" דיווח כי מייק פומפאו שימונה למזכיר המדינה ערך ביקור חשאי בצפון קוריאה, זאת לאחר שטראמפ אמר כי התקיימו שיחות ב"דרגים גבוהים מאוד" בין המדינות (בעולם)
הנשיא הפורש ראול קסטרו - מהפכה בקובה: הנשיא ראול קסטרו פורשמהפכה בקובה: הנשיא ראול קסטרו פורשדניאל הרץ1
הנשיא הקובני ראול קסטרו, יפרוש מתפקידו השבוע לאחר 60 שנה שהשלטון בקובה היה של בני משפחת קסטרו. ככל הנראה ימלא את מקומו סגנו מיגל דיאס-קנאל (חדשות בעולם)
סוריה: מטוסי קרב תקפו שני בסיסי צבאייםסוריה: מטוסי קרב תקפו שני בסיסי צבאייםכיכר השבת4
מטוסי קרב ירו שישה טילים לשדה התעופה הצבאי ליד חומס, ושלושה טילים נוספים לשדה התעופה הצבאי בא-דמיר, כך דיווחה התקשורת בסוריה • ארה"ב מכחישה מעורבות (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

עדכונים
כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1