ACY TJHO..  gnus 1  GNUS 150  lipa..
אילוסטרציהישראלית מואשמת בארה"ב בהונאת ענקיוסי נכטיגל6
ישראלית בשם לי אלבז הואשמה הערב בבית משפט בארה"ב בהונאת לקוחות דרך הרשת המקוונת בסכום דמיוני של למעלה מ-145 מיליון דולר • צפוי לה מאסר ממושך (אקטואלי)
דונלד טראמפטראמפ כועס: פעלה נגדי במהלך הבחירותשירות כלכליסט
נשיא ארה"ב הזהיר את ענקית האינטרנט שהוא "עוקב מקרוב" אחריה, אך לא סיפק שום הוכחה לטענותיו. בהמשך גם תקף את מנכ"ל גוגל פיצ'אי בנוגע לפעילותה בסין (חדשות)
בית הכנסת בוילנה"סגירת בית הכנסת - בגלל ראש הקהילה"דניאל הרץ1
לאחר שהבוקר נסגר בית הכנסת העתיק בוילנא, תוקפים רבני ועידת רבני אירופה את ראש הקהילה וטוענים כי הסיבה האמתית לסגירת ביה"כ היא "אנטי דתיות וחרדיות" (בעולם)
בית כנסת בוילנה. ארכיוןבעקבות איומים: בית הכנסת בוילנה - נסגרכיכר השבת1
בית הכנסת בבירה וילנה ומטה הקהילה היהודית נסגרו בעקבות איומים שהתקבלו על הקהילה היהודית לאחר צעדים שננקטו נגד בכירים ליטאים שהיו מעורבים בשואה (אקטואליה)
הלוויין הישראלי 'עמוס 17' שוגר בהצלחה לחלל מפלורידההלוויין הישראלי 'עמוס 17' שוגר בהצלחה לחלל מפלורידהכיכר השבת1
'עמוס 17' לוויין התקשורת הישראלי החדש, שוגר הלילה (רביעי) בהצלחה מבסיס החלל בפלורידה, שלוש שנים לאחר ש'עמוס 6' - התפוצץ במהלך ניסוי לפני השיגור. צפו ברגעי ההמראה (אקטואלי)
יצאה לקנות שוקולד ונטרפה על ידי דב חוםיצאה לקנות שוקולד ונטרפה על ידי דב חוםמישאל לוי11
כל מה שהיא רצתה היה רק לצאת מביתה לעבר המכולת כדי לקנות לעצמה מיץ ושוקולד, אך לא כך היא תיארה לעצמה שזה יסתיים: היא פגשה דב שפלש לכפר, שטרף אותה (עולם)
ירי ברובה אוויר לעבר כולל בלוס אנג'לסירי ברובה אוויר לעבר כולל בלוס אנג'לסדניאל הרץ3
המשטרה עצרה חשוד שירה מדירה סמוכה ברובה אוויר על כולל בלוס אנג'לס. האברכים לא נפגעו מהירי אך חלון אחד הרכבים שחנה בחוץ נופץ. הרקע למעשה נחקר (בעולם)
צפון קוריאה "עושה שרירים": 2 טילים שוגרוצפון קוריאה "עושה שרירים": 2 טילים שוגרודניאל הרץ1
שני טילים קצרי טווח נורו הלילה מצפון קוריאה לעבר שטחה הימי של יפן. הקוריאנים זועמים על התרגילים המשותפים של ארה"ב ודרום קוריאה וירי הטילים הוא כחלק מהמחאה (בעולם)
פולארד: אשתי חולה; ביבי ידבר עם טראמפפולארד: אשתי חולה; ביבי ידבר עם טראמפכיכר השבת6
המרגל ששוחרר ממאסר, מדבר בראיון גלוי לב על המחלה הקשה שתקפה את אשתו ועל הבקשה מראש הממשלה שיפנה אל נשיא ארה"ב להקל את תנאי שחרורו (אקטואליה)
הרוצח עם אחותורצח תשעה אנשים יחד עם אחותו באש חיהכיכר השבת3
הרצח המזוויע השני בארצות הברית מסוף השבוע האחרון מתברר כמחריד ומזעזע עוד יותר, לאחר שנמצא כי הרוצח המתועב הרג מלבד התשעה אנשים גם את אחותו (אקטואליה)
אילוסטרציההעימות מתלהט: "כאוס מוחלט בהונג קונג"כיכר השבת
אחרי שבועות של הפגנות סוערות בהונג קונג, כנגד חוק ההסגרה לסין, הערב החלו עימותים סוערים בין המפגינים למשטרה. לטענת המפגינים, המשטרה ירתה רימונים (בעולם)
נשיא גרמניה ביקר בביתו של הרב שהותקףנשיא גרמניה ביקר בביתו של הרב שהותקףכיכר השבת15
בצעד מפתיע והיסטורי, נשיא גרמניה החליט לקיים ביקור בביתו של הרב יהודה טייכטל, רב הקהילה היהודית בברלין, לאחר שהותקף על ידי אנטישמים בדרכו מבית הכנסת (בעולם)
יהודים, אילוסטרציהאנטישמיות בבלגיה: "ליהודים יש אף מכוער"יוסי נכטיגל6
גופים יהודיים בבלגיה הגישו תלונה במשטרה נגד העיתונאי דימיטרי ורהולסט שפרסם טור אנטישמי בעיתון De Morgen: "חושבים שהם העם הנבחר, וגירשו את הפלסטינים" (בעולם)
משטרה בעיירה אל פאסוטבח בטקסס: צעיר בן 21 רצח 20 בני אדםכיכר השבת
20 בני אדם נרצחו ו-26 נפצעו בטבח המוני בקניון בעיירה אל-פאסו בטקסס שבארה"ב. צעיר בן 21 - פטריק קרוסיוס, נעצר במקום בחשד שביצע את הטבח על רקע שנאה (עולם)
התפילה בקבר אהרן, השבועירדן סגרה את הכניסה לקבר אהרן הכהןיוסי נכטיגל7
בעקבות סרטון בו נראו יהודים חרדים מתפללים בציון אהרן הכהן בפטרה, שר הדתות המקומי הודיע כי קיבל החלטה לסגור את המקום למבקרים. ירדן: תפתח חקירה בנושא (עולם)
זריףארה"ב בסנקציות נגד זריף, באיראן מלגלגיםיוסי נכטיגל3
בשל הטלת הסנקציות האישיות נגד שר החוץ האיראני, נסתם הגולל לאפשרות של ניהול מו"מ בין וושינגטון לטהרן. נשיא איראן בתגובה אמר כי "ההחלטה הזו ילדותית" (חדשות, עולם)
קנדהשומרי מצוות לא ישתתפו בבחירות בקנדהיוסי נכטיגל4
בית המשפט הפדרלי ביקש מוועדת הבחירות לשקול שוב את שינוי מועד הבחירות, אך שם הגיעו למסקנה כי הבחירות יתקיימו כמתוכנן - בעיצומו של יום חג שמיני עצרת (בעולם)
ח'אלד שיח' מוחמד, בעת שנתפסמתכנן פיגועי 11 בספטמבר יפיל את סעודיה?יוסי נכטיגל6
ח'אלד שיח' מוחמד, המתכנן הראשי של פיגועי 11 בספטמבר, ישתף פעולה עם תביעה שהגישו קרבנות הפיגוע נגד סעודיה אם ארה"ב תסיר את האיום שיוטל עליו עונש מוות (חדשות)
הילדים ריגשו - טראמפ שחרר חרדי מהכלאהילדים ריגשו - טראמפ שחרר חרדי מהכלאיוסי נכטיגל8
רונן נחמני, שהורשע בהפצת סמים סינתטיים והורשע לעשרים שנות מאסר, שוחרר על ידי הנשיא טראמפ לאחר ארבע שנה, לאחר שקיבל מכתבים מרגשים על מצב אשתו החולה (בעולם)
ברח מהכלא, חי כחרדי והפך למשגיח כשרותברח מהכלא, חי כחרדי והפך למשגיח כשרותיוסי נכטיגל8
שי דהן, שנמלט מהכלא בפנמה, עבר ברחבי העולם עד שהגיע לארגנטינה, שם, על פי העדויות, נטמע בקהילה החרדית לאחר שגידל פאות ומתלבש כמו חוזר בתשובה קלאסי (בעולם)
נחשף מקום קבורת תלמיד 'החוזה מלובלין'נחשף מקום קבורת תלמיד 'החוזה מלובלין'נתנאל לייפר3
חושף בתי הקברות בפולין, מאיר בולקה, איתר בעיר קונסקובולה שבפולין את קברו של "המשמרת איתמר", כעת הוא יוצא יחד עם צאצאיו למאבק משפטי על הקבר (בעולם)
אלקסיי נבלנימנהיג האופוזציה הרוסית אושפז בבית חוליםדניאל הרץ3
אלכסיי נבלני, שנמצא במאסר החל משבוע שעבר בשל ההפגנה הגדולה שארגן במוסקבה, הובהל לביה"ח בשל נפיחות מוזרה שהחלה בפניו. רופאתו טוענת שהורעל (עולם)
הגר"ד לאו ומושל פרובנציית טוקומן בארגנטינהפסק הלכה: להשתתף בבחירות למרות הצוםישי כהן2
הרב הראשי הגר"ד לאו בפסק הלכה ליהודי ארגנטינה: מותר להשתתף בבחירות במדינה, למרות שהבחירות יתקיימו ביום צום ט' באב: "מפאת חשיבות העניין" • הפסק המלא (בעולם)
ברני סנדרססנדרס: ליצור לחץ עם כספי הסיוע על ישראליוסי נכטיגל2
הסנטור היהודי המתמודד בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב מתח ביקורת על המדיניות הפרו-ישראלית של טראמפ ואמר כי יפעיל לחץ לשינוי המדיניות הישראלית (עולם)
מקסיקו: שני ישראלים נורו למוות, 2 נפצעומקסיקו: שני ישראלים נורו למוות, 2 נפצעויוסי נכטיגל4
שני ישראלים, להם אשרות שהיה והיתר עבודה במדינה, נורו על ידי אישה בעת שישבו בבית קפה. הם נהרגו במקום, ושניים נוספים נפצעו בתקרית. נסיבות המקרה עדיין בבדיקה (בעולם)
נשיא איראן לשעבר אחמדינג'אד: "אני לא אנטישמי"נשיא איראן לשעבר אחמדינג'אד: "אני לא אנטישמי"יוסי נכטיגל6
מחמוד אחמדינג'אד, הנשיא לשעבר של איראן, התראיין לעיתונאי ישראלי עבור כלי תקשורת אמריקאי וטען כי הוא לא אנטישמי. "אתה יהודי ואני מוסלמי, ואנחנו מדברים" (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

עדכונים
כיכר facebook
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
עו"ד יצחק שינפלד
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
כ"א באדר א' תשעט1
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1