jhki  jhku. fgk..  NBA  www..
גרמניה: הרב חילק מצרכים לחג בלב ברליןגרמניה: הרב חילק מצרכים לחג בלב ברליןשאול כהנא3
המחזות המוכרים לנו מחוצות הערים החרדיות בישראל - הפעם: בלב ברלין, בירת גרמניה: למעלה מאלף חברי הקהילה היהודית הגיעו לקבל מצרכים לחג מהרב יהודה טייכטל (עולם)
יואל ליוןצפו: השגריר החרדי; לא להיגרר לפרובקציותאיציק אוחנה2
מי שמכהן כשגריר ישראל באוקראינה הוא יואל ליאון, בפנייה מיוחדת הוא מדבר לציבור הגדול שנוסע לאומן ומפציר בכל לשון לעשות קידוש השם ולא להיגרר לפרובוקציות. צפו (עולם)
נשיא איראן: "שטות אחת תצית אש גדולה"נשיא איראן: "שטות אחת תצית אש גדולה"יוסי נכטיגל1
רוחאני הבהיר כי בשלב זה לא ייפגש עם נשיא ארה"ב: "התשובה שלנו לשיחות תחת לחץ היא לא" • על תכנית המאה אמר: "הציונים וארה"ב כופים מיזם אבוד מראש" (אקטואליה)
טראמפ, השבוע באו"ם'אוקראינה גייט': נחשף תזכיר שיחת טראמפיוסי נכטיגל2
תמלילי שיחת נשיא ארה"ב עם נשיא אוקראינה, בגינם הודיעו בארצות הברית כי יפתחו בהליך להדחתו - נחשפו. "תוכלו לבדוק את זה? יהיה נהדר", אמר על בנו של ג'ו ביידן (בעולם)
'בית הנבחרים' פתח בהליך להדחת טראמפ'בית הנבחרים' פתח בהליך להדחת טראמפיוסי נכטיגל3
יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי הודיעה על פתיחת הליך להדחת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בשל פרשת אוקראינה, בה דרש מנשיא אוקראינה לפתוח בחקירה נגד בנו של ביידן (אקטואלי)
הנשיא, הגר"פ והשופרהנשיא נפגש עם הרבנים וצייץ: לכבוד הוא ליחנני ברייטקופף1
רבני 'ועידת רבני אירופה' נפגשו עם נשיא הפרלמנט האירופי החדש ויצאו ממנו בתחושות חיוביות על הטיפול באנטישמיות. בסיום הפגישה צייץ הנשיא: "לכבוד הוא לי" (חדשות, בעולם)
"איראן מממנת טרור; נחריף את הסנקציות""איראן מממנת טרור; נחריף את הסנקציות"יוסי נכטיגל
נשיא ארצות הברית התייחס בנאומו בפני העצרת הכללית של האו"ם לאיראן, הבהיר כי לא יאפשר לה לפתח נשק גרעיני וקרא לעולם להצטרף אליו ולהחריף את הסנקציות (בעולם)
על שפת הנהר בו נרצחו יהודים: 2 בתי כנסתעל שפת הנהר בו נרצחו יהודים: 2 בתי כנסתדניאל הרץ
השבוע נחנכו בטקס מיוחד על שפת הדנובה בבודפשט, שני בתי כנסת יהודיים המוקדשים לזכר היהודים שנרצחו בבירת הונגריה לפני 75 שנה על שפת נהר הדנובה (חדשות בעולם)
אינדונזיה: שריפות צבעו את השמיים באדוםאינדונזיה: שריפות צבעו את השמיים באדוםיוסי נכטיגל1
גל שריפות יער באינדונזיה צבעו באדום את השמיים במספר אזורים במזרח המדינה. הרשויות מסרבות לפרסם נתונים רשמיים אך לפי הדיווחים, תשעה בני אדם נהרגו (בעולם)
מלכודת חדשה: הברחת עלי גת - לאירופהמלכודת חדשה: הברחת עלי גת - לאירופהכיכר השבת14
מלכודת חדשה מונחת לפתחם של צעירים חרדים - הברחת עלי גת לאירופה, בתמורה לכרטיס טיסה ו-3,000 שקל. עד כה, 20 ישראלים נעצרו בתוך חודש וצפויים לעונשי מאסר (בעולם)
מודעות הרחוב של יד לאחים באומןפעילות מיסיונרית באומן: יד לאחים מטיס צוות מיוחדאסף מגידו
מנסיון העבר בשנים האחרונות לפעילות מיסיונרית בקרב המתפללים באומן, יד לאחים יטיס צוות מיוחד כדי להיאבק בתופעה (חרדים, בעולם)
'רצה עתירתם' בעומדם ב...מוסקבה • תיעוד'רצה עתירתם' בעומדם ב...מוסקבה • תיעודכיכר השבת1
מאות בני אדם הגיעו לסליחות הראשונות, שנערכו בבית הכנסת המרכזי במוסקבה, בו מתקיימים גם מנייני סליחות ושיעורי תורה וחסידות לקראת הימים הנוראים • צפו (אקטואלי)
צפו: נכנס עם נשק שלוף לבית חב"ד - ויורהצפו: נכנס עם נשק שלוף לבית חב"ד - ויורהיוסי נכטיגל3
התביעה בארה"ב פרסמה היום את תיעוד הירי בחב"ד בקליפורניה, בו נרצחה לורי גליברט ונפצע ר' ישראל גולדשטיין • צפו במתפללים המבוהלים וברוצח שיורה ונמלט (אקטואליה)
שגרירות ארמניה בעולםלאחר 27 שנה: שגרירות חדשה תפתח בת"אכיכר השבת
משרד החוץ הארמני הודיע כי לאחר 27 שנה של יחסים בין המדינות, ארמניה תפתח שגרירות חדש בתל אביב כבר בחצי שנה הקרובה. במשרד החוץ מתרגשים מהמהלך ומברכים (ארץ)
'דרמה' באודסה: תרגיל מלחיץ בבית הכנסת'דרמה' באודסה: תרגיל מלחיץ בבית הכנסתיוסי נכטיגל1
אחד האנשים שהגיעו לתפילת מנחה בבית הכנסת של חב"ד התריע מפני חפץ חשוד וכוחות הביטחון טענו כי יש שתי פצצות. בהמשך התברר: מדובר בתרגיל לקראת החגים (עולם)
תמונת ארכיוןכלי טיס תקפו מיליציה שיעית בגבול עיראקיוסי נכטיגל1
לפי הדיווחים, יעדים של המיליציה המזוהה עם איראן הותקפו במהלך הלילה במזרח סוריה, בסמוך לגבול עם עיראק. כתוצאה מהתקיפה נהרגו חמישה אנשים ונפצעו תשעה נוספים (עולם)
טראמפ על תוצאות הבחירות: "לא חושש"טראמפ על תוצאות הבחירות: "לא חושש"יוסי נכטיגל2
נשיא ארצות הברית עדכן את הכתבים כי עדיין לא שוחח עם נתניהו: "התוצאות ממשיכות לזרום וזה מאוד צמוד. נראה מה יהיה". טראמפ הרגיע: "היחסים שלנו הם עם ישראל" (בעולם)
צפו: ארבעה אפרו-אמריקנים תוקפים חרדיצפו: ארבעה אפרו-אמריקנים תוקפים חרדייוסי נכטיגל12
גבר חרדי התהלך שקוע ברחוב בשכונת וויליאמסבורג שבני יורק. לפתע הותקף על ידי מספר צעירים שהקיפו אותו ומנעו ממנו לברוח • המשטרה חוקרת: אנטישמיות או שוד? (בעולם)
טראמפ עדכן: נגביר את הסנקציות על איראןטראמפ עדכן: נגביר את הסנקציות על איראןיוסי נכטיגל
"הוריתי לשר האוצר להגדיל משמעותית את הסנקציות על איראן!", הודיע נשיא ארה"ב בציוץ בחשבון הטוויטר שלו, וזאת ברקע האשמת איראן בתקיפת מתקני הנפט בסעודיה (בעולם)
הנשיא טראמפטראמפ מול איראן: 'דרוכים ומוכנים לתגובה'יוסי נכטיגל3
לדברי בכיר בארה"ב, איראן היא ששיגרה כ-12 טילי שיוט ויותר מ-20 מל"טים, משטחה לעבר מתקני הנפט הסעודים • הנשיא טראמפ צייץ: "אנו דרוכים ומוכנים לתגובה" (אקטואליה בעולם)
עשרות רבני רוסיה התאספו ללימוד משותףעשרות רבני רוסיה התאספו ללימוד משותףכיכר השבת2
הרבנים ה'שלוחים' הגיעו מעשרות ערים ברוסיה, למדו בחברותא ושמעו שיעורי תורה - המרכזי שבהם, מרבה של רוסיה - והתכוננו יחדיו לפעילות בחגים • תיעוד מסכם (בעולם)
טראמפ מאשים; איראן בתגובה: "לא ניפגש"טראמפ מאשים; איראן בתגובה: "לא ניפגש"יוסי נכטיגל
נשיא ארה"ב האשים את איראן כי תקפה מתקני נפט סעודיים, איראן בתגובה מכחישה את התקיפה ומבהירה כי בעקבות האשמות רוחאני וטראמפ לא ייפגשו בעצרת האו"ם (חדשות)
אלי הורן, מיכאל מירלשוילי, שלדון אדלסון ואהרון פרנקלעשרות אילי הון בכנס מנהיגות יהודית • צפוכיכר השבת9
כ-160 אילי הון ונגידים יהודים מכל העולם ושגרירי מדינות, השתתפו בכנס מנהיגות יהודית בינלאומית, שנערך במוסקבה. מקהלת הצבא האדום הרוסי ריגשה את המשתתפים (חדשות)
היהודים מתגודדיםגוי תקף יהודי בשל יהדותו - והיהודי נעצרחנני ברייטקופף22
יהודי שחזר מסעודת שבת, הותקף על ידי גוי מקומי ללא כל סיבה מלבד היותו יהודי. המשטרה החליטה לעצור את היהודי המותקף, כי העדים לא החזיקו בת"ז בשל השבת (אקטואליה)
הח'ותים תקפו; סעודיה תקצץ ייצור הנפטהח'ותים תקפו; סעודיה תקצץ ייצור הנפטיוסי נכטיגל1
ניצחון איראני: המורדים החות'ים מתימן תקפו במל"טים מתקני נפט סעודיים, וגרמו לנזק כבד. מקור בריאד לוול סטריט ג'ורנל: המתקפה הביאה להפחתת תפוקת הנפט בחצי. צפו (בעולם)
טראמפ: דיברתי עם ביבי על ברית הגנה, נדון אחרי הבחירותטראמפ: דיברתי עם ביבי על ברית הגנה, נדון אחרי הבחירותיוסי נכטיגל4
נשיא ארצות הברית סיפר בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "שוחח בשבת עם נתניהו על האפשרות להתקדמות בברית הגנה משותפת בין ארה"ב וישראל". טראמפ הוסיף כי ידונו אחרי הבחירות (מדיני)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

עדכונים
כיכר facebook
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
עו"ד יצחק שינפלד
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
כ"א באדר א' תשעט1
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1