חברון  גור  רכסים  ישי לפידות
(צילום: פלאש 90)גינוי: הקהילה היהודית באיראן נגד צה"לב. ניסני20
נציג הקהילה היהודית בפרלמנט הרפובליקה האיסלמית השמיע הצהרה ובה גינוי חריף, בעקבות פעולות כוח צה"ל ביום הנכבה. "אנחנו עם פלסטין". דיווח (תפוצות, בעולם)
ברק אובמה (צילום: הבית הלבן)ברק אובמה יכריז: ירושלים של הפלסטיניםיוסי נכטיגל36
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, יאמר בנאום מדיני מיוחד: "ירושלים היא בירתן של שתי מדינות". יקרא לישראל לחדול מבנייה ביהודה ושומרון. הנאום נחשף (בעולם)
ברקת התפלל בציון הרבי מליובאוויטשברקת התפלל בציון הרבי מליובאוויטשיוני גבאי50
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת נשא תפילה בציונו של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצקו"ל בניו-יורק. הוא הגיע מלווה באנשי לשכתו. צפו בתיעוד ענק (גלריה, ארה"ב)
שליט לוב, מועמר קדאפי (צילום: פלאש 90)מועמר קדאפי: "לא תצליחו להרוג אותי"גיא קצוביץ'3
מועמר קדאפי, שליט לוב, מלגלג על כוחות נאט"ו: "לא יוכלו למצוא אותי, ולא יוכלו להרוג אותי". תחנת טלוויזיה בלוב פרסמה השבוע רשמים מריאיון טלפוני עם השליט
חשש מנקמה: תוניס לא תחגוג ל"ג בעומרחיים שקדי
בהוראת הממשלה, בוטלו חגיגות ל"ג בעומר בתוניסיה. רבה הראשי של המדינה, הרב חיים ביתאן, סיפר כי המדינה חוששת מפיגוע נקמה בעקבות חיסול בן-לאדן
תאונה מחרידה בויליאמסבורג: משאית מחצה למוות ילד בן 4תאונה מחרידה בויליאמסבורג: משאית מחצה למוות ילד בן 4ב. ניסני12
ילד חרדי שרכב על אופניים בשכונת ויליאמסבורג, ניו יורק, נהרג לאחר שמשאית פגעה בו בעוצמה ● התאונה הקשה התרחשה אתמול סמוך לרחוב הריסון, כשמשאית פרקה מוצרים ופגעה בילד ● מתנדבים שהוזעקו למקום, נאלצו לקבוע את מותו ● צפו בתיעוד וידאו (בתפוצות, ארה"ב)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)נקמה על חיסול בן-לאדן: 70 הרוגים בפיגועאיטל קציר5
התרחיש ממנו חשש העולם מתממש: לפחות 70 בני אדם נהרגו בפיגוע התאבדות בצפון פקיסטן. הטליבן פרסם הודעה: "נקמה על מות המנהיג בן לאדן". דיווח (בעולם)
ג'ון דמיאניוקדמיאניוק הורשע בסיוע לרצח רבבות יהודים; 5 שנות מאסרב. ניסני20
שמונה-עשרה שנה לאחר שזוכה ג'ון דמיאניוק בבג"צ הישראלי, בית-המשפט במינכן שבגרמניה הרשיע אותו ברצח עשרות אלפי יהודים בזמן מלחמת העולם השנייה. העונש: חמש שנות מאסר. ג'ון דמיאניוק הורשע כי בזמן ששימש שומר במחנה ההשמדה שלח כ-28,000 יהודים אל מותם (חדשות, בעולם)
חברי המשלחת (צילום: כיכר השבת)רבנים יצאו לטורקיה לדון נגד ההקצנהיצחק רבינוביץ4
משלחת רבנים יצאה עם סגן השר איוב קרא לטורקיה לסימפזיון נגד ההקצנה הדתית בעולם. במשלחת, בין היתר: הרב אברהם יוסף והרב אברהם שרמן (בעולם)
זירת התאונה (thelakewoodscoop.com)חתן וכלה נפגעו בתאונה קשה: ´צריכים נס´צביקה גרוניך, כיכר השבת10
חתן וכלה נפגעו בתאונה בלייקווד, לאחר שאוטובוס שהוביל ילדים התהפך על צידו. מצבה של הכלה מוסיף להיות קשה מאוד. התפללו: חיה שרה בת חווה בריינדל
פרופיל ראשון: המיליארדר אלי הורן נחשףפרופיל ראשון: המיליארדר אלי הורן נחשףש.ש. שיח, מגזין "פיין"10
הוא יזם הבניה הגדול בבברזיל, ונחשב לאחד מעשירי תבל. הוא פילנתרופ נדיב ובעל צדקה המעניק מחצית מהכנסותיו למטרות קירוב. אלי הורן, פרופיל (בעולם)
לא מדובשך ולא מעוקצץ. אובמה עם פרסברכת אובמה ליום העצמאות: שתי מדינותניצן ארליך9
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לא מצא יום אחר מלבד יום העצמאות של ישראל, להזכיר את המדינה הפלסטינית: נמשיך במאמצינו לשלום, בפתרון שתי מדינות (בעולם)
מניחים תפילין ברוסיה, שלשוםגם ברוסיה חוגגים: הרב הראשי הצטרףיוני גבאי3
מפגני ראווה גדולים ציינה אמש רוסיה 66 שנה לסיום מלחמת העולם השניה. לעיני מאות אלפי צופים, נשא הרב הראשי לרוסיה תפילה לזכר ההרוגים. צפו (בתפוצות)
(צילום ארכיון: פלאש 90)פאדיחה בסאטמר: ערכו הפגנה אתמולבני סגל32
בסאטמר בארה"ב כנראה לא עקבו אחר הלוח הישראלי ולא עודכנו שהשנה יום העצמאות הוא 'נדחה'. כבר בליל ראשון התקיימו עצרות מחאה בניו-יורק (דיווח, תפוצות)
בן לאדן, מתוך הקלטת (צילום מסך)תיעוד נדיר: בן לאדן במבצר שבו חוסלאיטל קציר32
תיעוד וידאו השופך אור על חייו של הטרוריסט, אוסמה בן לאדן נחשף. בתיעוד נראה בן לאדן כשהוא צופה בדיווח שפורסם בתקשורת אודותיו. "היה אובססיבי" (בחדשות)
אחרי החיסול התברר: בן לאדן תכנן פיגוע ענק, כמו בתאומיםיוני גבאי9
מחריד: רק אחרי שחוסל, מתברר כי מנהיג "אל קעידה", אוסמה בן לאדן תכנן להוציא פיגוע ענק אל הפועל - בדיוק עשור לאחר שמוטט את בנייני התאומים וקבר תחתם אלפים ● הפיגוע תוכנן להיות ב-11 בספטמבר 2011, והיה צפוי לחבל קשות במערכת הרכבות של ארה"ב (חדשות, בעולם)
(צילום: מאיר אלפסי)כשאובמה חיסל את אוסמהבנימין ליפקין1
"לפתע התברר אז כמה טוב כשההגה בידיים של ´בּוֹק´ שבקשת הראייה שלו אין צבעים נוספים מלבד שחור ולבן". בנימין ליפקין על חיסול בן-לאדן (דעות, בעולם)
אובמה צופה בתמונה (צילום: הבית הלבן)אובמה החליט לא לפרסם תמונת בן-לאדןב. ניסני14
נשיא ארצות-הברית ברק אובמה, הודיע היום כי לא יתיר לפרסום את תמונות גופתו של אוסאמה בן לאדן שחוסל על-ידי ארה"ב. הסיבה: רואים חלקים מהמוח (בעולם)
הפרטים נחשפים: שיחת טלפון שהובילה לחיסולו של בן-לאדןיוני גבאי14
שיחת טלפון תמימה שקיים אחד מעוזריו של אוסמה בן לאדן אשתקד הביאה לחיסולו של בכיר הטרוריסטים ● "אחמד אל-כווייתי". השם הזה עמד בראש מטרתם של אנשי ה-CIA, מיד לאחר הפיגוע בבנייני התאומים ● לראשונה נחשפים הפרטים מאחורי הפעולה שמסעירה את העולם. מיוחד (בעולם)
עצור יפן על רקע בית הכלא המאייםעדות נדירה מעצורי יפן: "מאות רוצחים אכזריים בבית-הכלא"מנחם קוליץ, מרכז העניינים26
בערל יעקובביץ, מתנדב זק"א, הוא חבר ילדות של יואל גולדשטיין ועקיבא גרינוולד, שני עצורי יפן ● יעקובביץ שהה במשך שבועיים במחיצת האסירים ושמע מהם על התנאים הקשים בבית-הכלא, וגם על רגעי האור: בערב פסח, שיגרו גדולי ישראל מכתבי תמיכה בדמות מתנת "אפיקומן". מיוחד (בעולם)
להפיץ תמונת גופתו? בן-לאדןאובמה מתלבט: לפרסם תמונת הגופה?ב. ניסני11
מאז הבוקר, שוקל נשיא ארה"ב ברק אובמה אם להתיר את פרסום תמונת הגופה של אוסאמה בן-לאדן שחוסל. אובמה נוטה של לפרסם בטענות שונות (חדשות, בעולם)
צפו בוידאו: כאן חוסל אוסמה בן לאדןיוני גבאי22
העולם כולו חשב שאוסמה בן-לאדן מסתתר בהרי טורה בורה, אבל הארכי-טרוריסט חוסל דווקא במבצר ששוויו מוערך במליון דולר. צפו בוידאו: כך נראה הבית (בעולם)
מימין: התמונה המזוייפתאלמוני זייף תמונת בן-לאדן לאחר החיסולישראל אהרון11
גורם אלמוני הפיץ תמונה המציגה לכאורה את פניו של מנהיג ארגון אל קעידה אוסאמה בן-לאדן לאחר חיסולו לפני ימים ספורים. כלי-תקשורת נפלו בפח (בכיכר)
יום השואה: צלם "כיכר השבת" בתיעוד מיוחד מאושוויץ ומיידנקיום השואה: צלם "כיכר השבת" בתיעוד מיוחד מאושוויץ ומיידנקצילומים: מאיר אלפסי, פולין18
לזכור ולא לשכוח: לרגל יום השואה מגיש "כיכר השבת" תיעוד מיוחד מלב מחנות המוות בפולין - אוושיץ ומיידנק ● הצלם מאיר אלפסי הנציח את הזוועה ומגיש גלריית תמונות שאיש לא יוכל להישאר אדיש אליה ● בגדי האסירים, המשרפות, מגדלי השמירה והגדרות שהקיפו הכל (אקטואליה)
פני הרשע: היסטוריית הטרור של בן-לאדןיוני גבאי14
מהנסיון להתנקש בנשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק ועד לפיגוע בבנייני התאומים - אוסמה בן לאדן הוא ללא ספק הטרוריסט הגדול בהיסטוריה. קורות חייו (בעולם)
אובמה בישר: הצלחנו להרוג את בן-לאדןיוסי וייס35
דרמה עולמית: נשיא ארה"ב ברק אובמה הודיע, כי צבא ארה"ב הצליח לחסל את מנהיג אל-קעידה אוסאמה בן לאדן, וכי גופתו נמצאת בידי ארה"ב (צבא וביטחון)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

עדכונים
כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1