אילוסטרציה (צילום: מאיר אלפסי, כיכר)פעילים אנטישמיים למתפללים באומן: נבוא עם גרזנים ונהרוסאיטל קציר10
מתיחות סמוך לציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א: פעילים מקומיים מבקשים לפרק בכוח דוכן לממכר ספרים הפועל בחזית ציונו של הצדיק ● השבוע שיגרו הפעילים מכתב לנציגי מרכז ברסלב בו הם מאיימים: "פרקו את הדוכן מיד, או שאנו נבוא עם גרזנים ונחריב אותו" ● המשטרה מעורבת (תפוצות)
(צילום ארכיון: מנדי הכטמן, אתר COL)הפרלמנט ההולנדי אסר שחיטה יהודיתחיים שקדי13
אנטישמיות? הפרלמנט ההולנדי, אישר הערב הצעת חוק האוסרת את שחיטת בעלי החיים במדינה - אלא אם-כן היממו אותם קודם לכן במכת חשמל (חדשות, בתפוצות)
אילוסטרציה (פלאש 90)חרדית התהפכה עם קיאק ונעלמה בנחליצחק גולד13
זוג חרדים שיצאו אמש לשיט קיאקים בנהר רמפו, נתקלו במזג אוויר סוער מאוד והתהפכו עם סירתם. הבעל חולץ על-ידי מדריך שיט, האישה נעלמה בנחל הסוער (בעולם)
תמר ויונתן (צילומים: פלאש 90)תמר פוגל ביקרה את פולארדישראל אהרון14
תמר פוגל, מהיישוב איתמר, שאיבדה את הוריה ושלושה מאחיה בטבח הרצחני - פגשה את יונתן פולארד, שכלוא בארה"ב למאסר עולם. לתמר הצטרפו אורחים (בעולם)
סקווירא: ה'שרוף' שוחרר, ה-FBI לא יחקורחיים שקדי15
בשורות טובות בסקווירא: לאחר ניסיון הצתת ביתו של האברך, הוחלט בבולשת הפדראלית שלא לחקור את הפרשה. "השרוף" שוחרר, המצית חזר לישיבה (עולם)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)תדהמה באנטוורפן: "דער ש"ס איד" נעצרחיים שקדי10
סערה באנטוורפן: המשטרה עצרה את העסקן הרב ראובן פרידמן, בחשד להלבנת הון ולאי סדרים בעסק למכירת זהב שבבעלותו. גם בתו וחתנו בין העצורים (בתפוצות)
אירופה: אייכלר ינסה לבלום חוק השחיטהאירופה: אייכלר ינסה לבלום חוק השחיטהניצן ארליך4
ח"כ ישראל אייכלר יצא לביקור במועצת אירופה בצרפת שם ינסה לשכנע אישים אירופאים לגבי בנושא השחיטה היהודית. בהמשך יבקר גם בקהילות היהודיות (בעולם)
מטוס העתיד: מסביב לעולם ב-3 שעותכיכר השבת15
השבוע הוצג בסלון האווירי בפריז מטוס שעתיד להחליף את מטוס ה"קונקורד". הוא צפוי לטוס מעל האטמוספירה בגובה של 32 ק"מ ובמהירות של 5,000 קמ"ש (בכיכר)
אילוסטרציה (צילום: אהרן ברוך ליבוביץ)טרגדיה בארה"ב: צעיר חרדי נפל אל מותואברהם הלוי12
אלי טורנהיים, צעיר חרדי שנפש במלון בלאס וגאס, נפל אמש מהקומה העשירית של הבניין ונהרג. קצין משטרה הגדיר את האירוע "תאונה קשה" (אקטואליה, ארה"ב)
המושל הטיח בראש-העיר: "אומן הופקרה"יצחק גולד6
על רקע העימותים האחרונים בין תושבי אומן למתפללים על ציונו של רבי נחמן מברסלב, מגיעה התערבותו של מושל המחוז. דרש מראש העיר: לסייע למתפללים (ארץ)
גלריה: החתונה החרדית הגדולה ברוסיהגלריה: החתונה החרדית הגדולה ברוסיהישראל ברדוגו, מוסקבה17
אלפים חגגו בחתונת בת הרב הראשי לרוסיה רבי בערל לאזאר. רבנים ואילי-הון מרחבי העולם, רקדו יחדיו במה שכונה "החתונה החרדית הגדולה ברוסיה" (בתפוצות)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)דרמה באומן: מקומי ניסה לדקור מתפללצביקה גרוניך9
שוב תקרית על רקע אנטישמי: בשבת הגיע לציונו של רבי נחמן אדם, ושלף סכין לעברו של אחד המתפללים. עוברי אורח התערבו, המשטרה הוזעקה (אקטואליה, בעולם)
אחרי התביעה: איומים על משפחת האברךישראל כהן40
נחצה קו אדום: עו"ד מיכאל סוסמן, קיים מסיבת עיתונאים בה הודיע על הגשת כתב תביעה נגד האדמו"ר. משפחת האברך: "ממשיכים לאיים על חיינו". וידאו (באקטואליה)
הוולקני יגיע לישראל: חשש משיבושי טיסהאיטל קציר
חלקיקי האפר הגיעו למצרים וכעת עושים דרכם לעבר ישראל. החשש: הענן יביא לשיבושי טיסות בשמי ישראל. ההערכה: הענן הוולקני יגיע כבר הלילה (חדשות, ארץ)
תיעוד מיוחד: "כאיש אחד" בסאטמרתיעוד מיוחד: "כאיש אחד" בסאטמריוסי נכטיגל8
אלפי חסידי סאטמר השתתפו במעמד מיוחד בנוכחות האדמו"ר, שנערך במוצאי חג השבועות. רגעי התעלות בלתי נשכחים חוו משתתפי האירוע (ארה"ב, חסידים)
תכנן להתנקש ברב עובדיה והונצח על בולחיים שקדי18
המחבל הצרפתי הכלוא בישראל, שתכנן להתנקש בחייו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ע יוסף, הונצח על בול רישמי בצרפת. למחבל אזרחות צרפתית (בעולם)
מצרים: "הישראלי שנעצר - חייל לשעבר"ישראל אהרון3
מצרים טוענת שהצעיר הישראלי שנעצר "בחשד לריגול" הוא אילן גורן לשעבר חייל בצה"ל: "עודד מפגינים לנהוג באלימות". משרד החוץ טוען: "הכל קשקוש" (בעולם)
(צילום: פלאש 90)"ברית מילה? מנהג ברברי ומטומטם"איטל קציר18
סערה בארה"ב: שחקן הקולנוע ראסל קרואו התבטא בסוף השבוע בחריפות נגד ברית מילה. אחרי שפרצה מהומה, הוא מיהר להתנצל: "מכבד את כולם" (עולם)
ה"אני מאשים" של רוטנברג: "האחריות על ראשי הקהילה"ישראל כהן30
"מי שלא ידע על ההצקות, לא היה צריך למחות, אך מי שידע ושתק, עוונו גדול" - כך אומר השבוע הרב אהרון רוטנברג מניו-סקוויר, שנפצע מבקבוק תבערה ומאושפז בבית-החולים ● בתיעוד וידאו שהופץ, נראה רוטנברג מאושש יותר כשהוא יושב על כורסה ומעיין בספר לימוד (בתפוצות)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)קבלת התורה בשדה-התעופהיצחק רבינוביץ7
חשבתם שהסרת הצורך בוויזה לאוקראינה, תחסוך עבור הבאים לפקוד קברי צדיקים בירוקרטיות מיותרות? שימו לב לסיפור של אברך חרדי. פרסום ראשון (חדשות עולם)
(צילום: מתוך הוידאו:קשה לצפייה: פיל במסע הרג בהודוישראל אהרון38
פיל השתולל ברחובות הודו, הרג אדם אחד ופגע בעוברי אורח. אלפי הודים נמלטו מאימת הפיל הזועם. השוטרים, נמלטו אף הם. בפנים: וידאו - לא לבעלי לב חלש (עולם)
אלפים באומן: גלריה מערב חג-השבועותאלפים באומן: גלריה מערב חג-השבועותכיכר השבת19
אלפי חסידי ברסלב שוהים כעת בעיר אומן בסמוך לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב. קודם החג, קושט הציון ה' בעצים ופרחים. קבלו תיעוד מערב החג (גלריה, תפוצות)
צילום: יצחק נחמן ארונספלדמשטרת אוקראינה נגד שמואל טובול ז"לצביקה גרוניך4
תשעה חודשים לאחר שנרצח באכזריות על-ידי צעירים אנטישמיים באומן, משטרת אוקראינה הסירה שלט לע"נ שמואל-מנחם טובול הי"ד שנרצח בסוכות (בתפוצות)
ה-FBI יחקור את תקיפת האברך בסקוויראחיים שקדי7
שבועיים לאחר ניסיון הרצח בסקווירא, ה-FBI לוקח על עצמו את חקירת הפרשה שהסעירה את הציבור החרדי. תושבים בעייריה לתקשורת: "אנחנו חיים בפחד" (ארץ)
הרב קצין נידון לשנתיים מאסר על תנאיחיים שקדי7
גזר דין בפרשת דיל: רבה של הקהילה, הרב שאול קצין, מניו-ג´רזי - נידון לשנתיים מאסר על תנאי וקנס כספי של 37 אלף דולר, במסגרת עסקת טיעון (חדשות, ארה"ב)
האדמו"ר מסקווירא (צילום: דובי קורן)אחרי התקיפה: האדמו"ר מסקווירא בראיוןישראל כהן11
התבטאות נדירה: "אני מגנה בכל לשון כל אלימות או כפייה ולא מקבל אותה בשום פנים ואופן", אמר האדמו"ר מסקווירא למגזין חרדי בארה"ב. ציטוטים (חסידים, עולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
עו"ד יצחק שינפלד
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
כ"א באדר א' תשעט1
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1