אילוסטרציה (צילום: אהרן ברוך ליבוביץ)טרגדיה בארה"ב: צעיר חרדי נפל אל מותואברהם הלוי12
אלי טורנהיים, צעיר חרדי שנפש במלון בלאס וגאס, נפל אמש מהקומה העשירית של הבניין ונהרג. קצין משטרה הגדיר את האירוע "תאונה קשה" (אקטואליה, ארה"ב)
המושל הטיח בראש-העיר: "אומן הופקרה"יצחק גולד6
על רקע העימותים האחרונים בין תושבי אומן למתפללים על ציונו של רבי נחמן מברסלב, מגיעה התערבותו של מושל המחוז. דרש מראש העיר: לסייע למתפללים (ארץ)
גלריה: החתונה החרדית הגדולה ברוסיהגלריה: החתונה החרדית הגדולה ברוסיהישראל ברדוגו, מוסקבה17
אלפים חגגו בחתונת בת הרב הראשי לרוסיה רבי בערל לאזאר. רבנים ואילי-הון מרחבי העולם, רקדו יחדיו במה שכונה "החתונה החרדית הגדולה ברוסיה" (בתפוצות)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)דרמה באומן: מקומי ניסה לדקור מתפללצביקה גרוניך9
שוב תקרית על רקע אנטישמי: בשבת הגיע לציונו של רבי נחמן אדם, ושלף סכין לעברו של אחד המתפללים. עוברי אורח התערבו, המשטרה הוזעקה (אקטואליה, בעולם)
אחרי התביעה: איומים על משפחת האברךישראל כהן40
נחצה קו אדום: עו"ד מיכאל סוסמן, קיים מסיבת עיתונאים בה הודיע על הגשת כתב תביעה נגד האדמו"ר. משפחת האברך: "ממשיכים לאיים על חיינו". וידאו (באקטואליה)
הוולקני יגיע לישראל: חשש משיבושי טיסהאיטל קציר
חלקיקי האפר הגיעו למצרים וכעת עושים דרכם לעבר ישראל. החשש: הענן יביא לשיבושי טיסות בשמי ישראל. ההערכה: הענן הוולקני יגיע כבר הלילה (חדשות, ארץ)
תיעוד מיוחד: "כאיש אחד" בסאטמרתיעוד מיוחד: "כאיש אחד" בסאטמריוסי נכטיגל8
אלפי חסידי סאטמר השתתפו במעמד מיוחד בנוכחות האדמו"ר, שנערך במוצאי חג השבועות. רגעי התעלות בלתי נשכחים חוו משתתפי האירוע (ארה"ב, חסידים)
תכנן להתנקש ברב עובדיה והונצח על בולחיים שקדי18
המחבל הצרפתי הכלוא בישראל, שתכנן להתנקש בחייו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ע יוסף, הונצח על בול רישמי בצרפת. למחבל אזרחות צרפתית (בעולם)
מצרים: "הישראלי שנעצר - חייל לשעבר"ישראל אהרון3
מצרים טוענת שהצעיר הישראלי שנעצר "בחשד לריגול" הוא אילן גורן לשעבר חייל בצה"ל: "עודד מפגינים לנהוג באלימות". משרד החוץ טוען: "הכל קשקוש" (בעולם)
(צילום: פלאש 90)"ברית מילה? מנהג ברברי ומטומטם"איטל קציר18
סערה בארה"ב: שחקן הקולנוע ראסל קרואו התבטא בסוף השבוע בחריפות נגד ברית מילה. אחרי שפרצה מהומה, הוא מיהר להתנצל: "מכבד את כולם" (עולם)
ה"אני מאשים" של רוטנברג: "האחריות על ראשי הקהילה"ישראל כהן30
"מי שלא ידע על ההצקות, לא היה צריך למחות, אך מי שידע ושתק, עוונו גדול" - כך אומר השבוע הרב אהרון רוטנברג מניו-סקוויר, שנפצע מבקבוק תבערה ומאושפז בבית-החולים ● בתיעוד וידאו שהופץ, נראה רוטנברג מאושש יותר כשהוא יושב על כורסה ומעיין בספר לימוד (בתפוצות)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)קבלת התורה בשדה-התעופהיצחק רבינוביץ7
חשבתם שהסרת הצורך בוויזה לאוקראינה, תחסוך עבור הבאים לפקוד קברי צדיקים בירוקרטיות מיותרות? שימו לב לסיפור של אברך חרדי. פרסום ראשון (חדשות עולם)
(צילום: מתוך הוידאו:קשה לצפייה: פיל במסע הרג בהודוישראל אהרון38
פיל השתולל ברחובות הודו, הרג אדם אחד ופגע בעוברי אורח. אלפי הודים נמלטו מאימת הפיל הזועם. השוטרים, נמלטו אף הם. בפנים: וידאו - לא לבעלי לב חלש (עולם)
אלפים באומן: גלריה מערב חג-השבועותאלפים באומן: גלריה מערב חג-השבועותכיכר השבת19
אלפי חסידי ברסלב שוהים כעת בעיר אומן בסמוך לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב. קודם החג, קושט הציון ה' בעצים ופרחים. קבלו תיעוד מערב החג (גלריה, תפוצות)
צילום: יצחק נחמן ארונספלדמשטרת אוקראינה נגד שמואל טובול ז"לצביקה גרוניך4
תשעה חודשים לאחר שנרצח באכזריות על-ידי צעירים אנטישמיים באומן, משטרת אוקראינה הסירה שלט לע"נ שמואל-מנחם טובול הי"ד שנרצח בסוכות (בתפוצות)
ה-FBI יחקור את תקיפת האברך בסקוויראחיים שקדי7
שבועיים לאחר ניסיון הרצח בסקווירא, ה-FBI לוקח על עצמו את חקירת הפרשה שהסעירה את הציבור החרדי. תושבים בעייריה לתקשורת: "אנחנו חיים בפחד" (ארץ)
הרב קצין נידון לשנתיים מאסר על תנאיחיים שקדי7
גזר דין בפרשת דיל: רבה של הקהילה, הרב שאול קצין, מניו-ג´רזי - נידון לשנתיים מאסר על תנאי וקנס כספי של 37 אלף דולר, במסגרת עסקת טיעון (חדשות, ארה"ב)
האדמו"ר מסקווירא (צילום: דובי קורן)אחרי התקיפה: האדמו"ר מסקווירא בראיוןישראל כהן11
התבטאות נדירה: "אני מגנה בכל לשון כל אלימות או כפייה ולא מקבל אותה בשום פנים ואופן", אמר האדמו"ר מסקווירא למגזין חרדי בארה"ב. ציטוטים (חסידים, עולם)
רוטנברג מדבר: "רציתי לעזור למסכנים"ישראל כהן63
"לכו לבקר את הזקנים והגלמודים במושב זקנים שבו הייתי מתפלל" - כך אמר אתמול האברך אהרן רוטנברג, יותר משבוע לאחר שהותקף בבקבוק תבערה (תפוצות)
בסקווירא זועמים על עורך דינו של האברך: "משפיל את הרבי"ישראל כהן31
עורך דינו של רוטנברג לא עוצר: אחרי שחולל פרובוקציה במסיבת העיתונאים, הוא משגר מכתב לתובע הכללי בו הוא משווה את תקיפת האברך ל"מעשה נאצי" ● טוען: "האלימות כלפי רוטנברג נוהלה על-ידי הנהגה רוחנית של החסידות, בראשות הרבי". ציטוטים (באקטואליה, תפוצות)
אילוסטרציה (פלאש 90)אימה באירופה: חשד להתפרצות נגיףאיטל קציר1
גרמניה בפאניקה: בעקבות חשש מהתפרצות נגיף מסוכן במדינה, מזהירה מערכת הבריאות מפני מאכל של חסה, מלפפון ועגבניה. גם בבריטניה ובלגיה חוששים (בעולם)
חב"ד למען צה"לחב"ד למען צה"לישראל אהרון11
פצועי עופרת יצוקה, מלחמת לבנון השנייה ופיגועי טרור יצאו למסע נופש בן עשרה ימים, בארגון של חב"ד. חייל סיכם: "לאנשים אכפת מאיתנו ובשבילנו זה הכל" (עולם)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)שנת מאסר לשודדים שהתחפשו לחרדיםיוני גבאי5
בעלי חנות תכשיטים במנהטן, ששכרו שני פושעים כדי שיבצעו שוד בחנות ויתבעו את חברת הביטוח, יישלחו לשנת מאסר. השודדים התחפשו לחרדים (אקטואליה)
עונש מוות לטובחים מאיתמר? התלהמותהרב יצחק בלומנטל146
אולי אם תתנו לרוצחי משפחת פוגל עונשי מוות הם רק ירוויחו? אולי עדיף לנו, ברגשות הנקמה שלנו, להעניק להם מכל טוב, לכל חייהם? מאמר סוער (חדשות, דעה)
רעיית האברך שהותקף מדברת: פחד איוםישראל כהן37
"אמרתי למשטרה שאני צריכה אבטחה. חששתי שיעלו את הבית באש, כשאנשים ישנים בפנים", כך סיפרה אתמול רעייתו של האברך אהרן רוטנברג. צפו בוידאו (תפוצות)
שעות אחרי שהבחור שוחרר: שמעלצר הגיע לבקר הפצועישראל כהן30
שעות לאחר שעסקני סקווירא הצליחו לשחרר הבחור שפצע את אהרון רוטנברג - לאחר שפתח מניין נפרד, הגיע הזמר ליפא שמעלצר, חסיד סקווירא, לבקר את רוטנברג בבית-החולים. האברך הפצוע, נאנק מכאבי-תופת בבית-החולים לאחר שנכווה בכל חלקי גופות. שמעלצר שר לו שירי חיזוק (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
עו"ד יצחק שינפלד
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
כ"א באדר א' תשעט1
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1