פרופיל ראשון: המיליארדר אלי הורן נחשףש.ש. שיח, מגזין "פיין"10
הוא יזם הבניה הגדול בבברזיל, ונחשב לאחד מעשירי תבל. הוא פילנתרופ נדיב ובעל צדקה המעניק מחצית מהכנסותיו למטרות קירוב. אלי הורן, פרופיל (בעולם)
ברכת אובמה ליום העצמאות: שתי מדינותניצן ארליך9
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לא מצא יום אחר מלבד יום העצמאות של ישראל, להזכיר את המדינה הפלסטינית: נמשיך במאמצינו לשלום, בפתרון שתי מדינות (בעולם)
גם ברוסיה חוגגים: הרב הראשי הצטרףגם ברוסיה חוגגים: הרב הראשי הצטרףיוני גבאי3
מפגני ראווה גדולים ציינה אמש רוסיה 66 שנה לסיום מלחמת העולם השניה. לעיני מאות אלפי צופים, נשא הרב הראשי לרוסיה תפילה לזכר ההרוגים. צפו (בתפוצות)
(צילום ארכיון: פלאש 90)פאדיחה בסאטמר: ערכו הפגנה אתמולבני סגל32
בסאטמר בארה"ב כנראה לא עקבו אחר הלוח הישראלי ולא עודכנו שהשנה יום העצמאות הוא 'נדחה'. כבר בליל ראשון התקיימו עצרות מחאה בניו-יורק (דיווח, תפוצות)
בן לאדן, מתוך הקלטת (צילום מסך)תיעוד נדיר: בן לאדן במבצר שבו חוסלאיטל קציר32
תיעוד וידאו השופך אור על חייו של הטרוריסט, אוסמה בן לאדן נחשף. בתיעוד נראה בן לאדן כשהוא צופה בדיווח שפורסם בתקשורת אודותיו. "היה אובססיבי" (בחדשות)
אחרי החיסול התברר: בן לאדן תכנן פיגוע ענק, כמו בתאומיםיוני גבאי9
מחריד: רק אחרי שחוסל, מתברר כי מנהיג "אל קעידה", אוסמה בן לאדן תכנן להוציא פיגוע ענק אל הפועל - בדיוק עשור לאחר שמוטט את בנייני התאומים וקבר תחתם אלפים ● הפיגוע תוכנן להיות ב-11 בספטמבר 2011, והיה צפוי לחבל קשות במערכת הרכבות של ארה"ב (חדשות, בעולם)
(צילום: מאיר אלפסי)כשאובמה חיסל את אוסמהבנימין ליפקין1
"לפתע התברר אז כמה טוב כשההגה בידיים של ´בּוֹק´ שבקשת הראייה שלו אין צבעים נוספים מלבד שחור ולבן". בנימין ליפקין על חיסול בן-לאדן (דעות, בעולם)
אובמה צופה בתמונה (צילום: הבית הלבן)אובמה החליט לא לפרסם תמונת בן-לאדןב. ניסני14
נשיא ארצות-הברית ברק אובמה, הודיע היום כי לא יתיר לפרסום את תמונות גופתו של אוסאמה בן לאדן שחוסל על-ידי ארה"ב. הסיבה: רואים חלקים מהמוח (בעולם)
הפרטים נחשפים: שיחת טלפון שהובילה לחיסולו של בן-לאדןיוני גבאי14
שיחת טלפון תמימה שקיים אחד מעוזריו של אוסמה בן לאדן אשתקד הביאה לחיסולו של בכיר הטרוריסטים ● "אחמד אל-כווייתי". השם הזה עמד בראש מטרתם של אנשי ה-CIA, מיד לאחר הפיגוע בבנייני התאומים ● לראשונה נחשפים הפרטים מאחורי הפעולה שמסעירה את העולם. מיוחד (בעולם)
עדות נדירה מעצורי יפן: "מאות רוצחים אכזריים בבית-הכלא"מנחם קוליץ, מרכז העניינים26
בערל יעקובביץ, מתנדב זק"א, הוא חבר ילדות של יואל גולדשטיין ועקיבא גרינוולד, שני עצורי יפן ● יעקובביץ שהה במשך שבועיים במחיצת האסירים ושמע מהם על התנאים הקשים בבית-הכלא, וגם על רגעי האור: בערב פסח, שיגרו גדולי ישראל מכתבי תמיכה בדמות מתנת "אפיקומן". מיוחד (בעולם)
אובמה מתלבט: לפרסם תמונת הגופה?ב. ניסני11
מאז הבוקר, שוקל נשיא ארה"ב ברק אובמה אם להתיר את פרסום תמונת הגופה של אוסאמה בן-לאדן שחוסל. אובמה נוטה של לפרסם בטענות שונות (חדשות, בעולם)
צפו בוידאו: כאן חוסל אוסמה בן לאדןיוני גבאי22
העולם כולו חשב שאוסמה בן-לאדן מסתתר בהרי טורה בורה, אבל הארכי-טרוריסט חוסל דווקא במבצר ששוויו מוערך במליון דולר. צפו בוידאו: כך נראה הבית (בעולם)
אלמוני זייף תמונת בן-לאדן לאחר החיסולישראל אהרון11
גורם אלמוני הפיץ תמונה המציגה לכאורה את פניו של מנהיג ארגון אל קעידה אוסאמה בן-לאדן לאחר חיסולו לפני ימים ספורים. כלי-תקשורת נפלו בפח (בכיכר)
יום השואה: צלם "כיכר השבת" בתיעוד מיוחד מאושוויץ ומיידנקיום השואה: צלם "כיכר השבת" בתיעוד מיוחד מאושוויץ ומיידנקצילומים: מאיר אלפסי, פולין18
לזכור ולא לשכוח: לרגל יום השואה מגיש "כיכר השבת" תיעוד מיוחד מלב מחנות המוות בפולין - אוושיץ ומיידנק ● הצלם מאיר אלפסי הנציח את הזוועה ומגיש גלריית תמונות שאיש לא יוכל להישאר אדיש אליה ● בגדי האסירים, המשרפות, מגדלי השמירה והגדרות שהקיפו הכל (אקטואליה)
פני הרשע: היסטוריית הטרור של בן-לאדןיוני גבאי14
מהנסיון להתנקש בנשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק ועד לפיגוע בבנייני התאומים - אוסמה בן לאדן הוא ללא ספק הטרוריסט הגדול בהיסטוריה. קורות חייו (בעולם)
אובמה בישר: הצלחנו להרוג את בן-לאדןיוסי וייס35
דרמה עולמית: נשיא ארה"ב ברק אובמה הודיע, כי צבא ארה"ב הצליח לחסל את מנהיג אל-קעידה אוסאמה בן לאדן, וכי גופתו נמצאת בידי ארה"ב (צבא וביטחון)
מסעוד הי"ד (צילום: ליובאוויטש.קום)אסון במרוקו: בני זוג יהודים נרצחו בפיגועאיטל קציר5
תופת במרקש: בני זוג יהודים נהרגו בפיגוע טרור בלב מרוקו. בני הזוג ביקרו אצל בני משפחה. בנם בן השלוש ניצל בנס. שלטונות מרוקו: "נתפוס את הרוצחים" (עולם)
(צילום: מתוך הוידאו)מאות הרוגים בסופת טורנדו בארה"ביוני גבאי18
אסון בארה"ב: לפחות 200 בני-אדם נהרגו מהסופות העזות שמכות בדרום ארצות הברית בימים האחרונים, מתוכם 178 במדינת אלבמה לבדה. צפו בוידאו (עולם)
סוריה: ההפיכה במדינה - מזימה של ש"סיוני גבאי55
לראות ולא להאמין: בטלויזיה הסורית מצאו את האשם במהומות במדינה, שמאיימות להפיל את שלטונו של אסד: "מפלגת ש"ס היהודית". כך זה נראה (אקטואליה, עולם)
זוסמן (צילום: אלי סגל)ה-FBI הסגיר את "מאדוף החרדי" לישראלישראל כהן24
יותר משנה אחרי שהתפוצצה פרשת ההונאה הגדולה, מוישי זוסמן, שחשוד בהונאת עשרות חרדים, הוסגר על ידי ה-FBI לישראל. "כיכר השבת" חשף את הפרשה (ארץ)
מסומן: הטעות החמורה (צילום: כיכר השבת)המתרגם שיבש את הסידור: "מקריבים ילדים במקדש"יוסי נכטיגל, ישראל אהרון5
בסידור תפילה מתורגם בגרמניה הוכנס משפט המייחס ליהודים הקרבת ילדים קטנים בבית-המקדש, לצד פרים וכבשים ● מבדיקה שערך 'כיכר השבת' עולה שבסידורים העתיקים היה כתוב "יונגע רינדער" (עגלים קטנים), אלא שבדפוס החדש האות k והאות r התחלפו ● התוצאה: "יונגע קינדער" ● חשיפה (בתפוצות)
צילום: תקשורת מקומיתממשלת קורפו מגנה: "מעשה נתעב"ישראל אהרון3
יממה אחרי שריפת ביהכנ"ס באי קורפו שביוון, הממשל הוציא הודעת גינוי חריפה: "זה מעשה נתעב ולא מוסרי". חשודים נעצרו והמשטרה תיגברה את האבטחה (בעולם)
"מאות נהרגו במצרים, בהוראת מובארק"ב. ניסני3
הוועדה המצרית שהוקמה בעקבות ההפיכה מסרה כי לפחות 846 אזרחים נהרגו במצרים - תוצאה מהוראותיו הישירות של חוסני מובארק, הנשיא המודח . עונש מוות?
"שפוך חמתך על הגויים", קרא אובמה"שפוך חמתך על הגויים", קרא אובמהניצן ארליך19
נשיא ארה"ב ורעייתו ערכו סדר פסח עם בני המשפחה הנשיאותית ומעגל מקורבים מצומצם. כולם לבשו כיפה, מלבד אובמה. בתפריט: מרק עוף וקוגל. צפו (בעולם)
(צילום ארכיון: כיכר השבת)אנטישמים אספו את הספרים בערימה והציתו את ביהכנ"סישראל אהרון7
בחג-הפסח הוצת בית-הכנסת באי קורפו שביוון ע"י אלמונים. מדיווחים בכלי-התקשורת המקומיים עולה כי נזק רב נגרם לספרים עתיקים שהיו בארונות הספרים בבית-הכנסת. כמו-כן נגרם נזק למסמכים של הקהילה. לא היו נפגעים מכיוון שבית-הכנסת היה סגור באותה שעה (חדשות, בעולם)
בנגקוק, היום (צילום: כיכר השבת)סדר עולמי: מאות-אלפים חגגו בבתי-חב"דמנחם כהן11
מאות-אלפי ישראלים ויהודים חגגו אמש את ליל הסדר בבתי-חב"ד ברחבי העולם. אבטחה בבתי-חב"ד במזרח הרחוק ● הסדר הגדול בעולם - בנפאל ● גלריה (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
עו"ד יצחק שינפלד
אירופה אנטישמית יותר מתמיד // טור דעה
כ"א באדר א' תשעט1
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1