מלך..  טראמפ  מוטי..  www..
טראמפ ומקרון, היום - המחווה המביכה של טראמפ לנשיא הצרפתיהמחווה המביכה של טראמפ לנשיא הצרפתיכיכר השבת4
אחרי לחיצות הידיים הארוכות, טראמפ מצא דרך חדשה להפוך את פגישותיו עם מנהיגים לוויראליות? בפגישה עם נשיא צרפת עמנואל מקרון, הסיר טראמפ קשקש מחליפת עמיתו (חדשות)
חובשי כיפה בכותל - דיון בגרמניה: האם להסיר את הכיפה ברחוב?דיון בגרמניה: האם להסיר את הכיפה ברחוב?כיכר השבת2
יו"ר המועצה המרכזית של יהודי גרמניה, יוסף שוסטר, קרא ליהודים להסתיר את הכיפה בערים הגדולות. הרה"ר הגר"ד לאו מתנגד וקורא ליהודים שלא להסיר את הכיפה (אקטואליה)
זירת החיסול - האופנוע ששימש את שני המחסלים - נתפסהאופנוע ששימש את שני המחסלים - נתפסיוסי נכטיגל2
המשטרה במלזיה דיווחה כי הצליחה לאתר את האופנוע - מסוג BMW - ששימש את שני המחסלים שירו למוות במהנדס חמאס אך אינה יודעת אם המתנקשים עדיין במדינה (חדשות)
הכתובות על האנדרטה בפולטובה - אנטישמיות באוקראינה: חגיגת יום הולדת להיטלראנטישמיות באוקראינה: חגיגת יום הולדת להיטלרדניאל הרץ
הניאו נאצים והאנטישמים באוקראינה חגגו ביום שישי האחרון את יום הולדתו של הצורר הנאצי כשהם מרססים צלבי קרס וכתובות אנטישמיות על אנדרטאות לזכר רצח היהודים (בעולם)
ג'ורג' בוש האבץ ארכיון - ג'ורג' בוש האב אושפז; נשקפת סכנה לחייוג'ורג' בוש האב אושפז; נשקפת סכנה לחייויוסי נכטיגל1
שבוע לאחר מות אשתו ברברה, אושפז נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש האב, בן ה-93, בעקבות זיהום קשה. מצבו קשה ולפי הדיווחים הוא נמצא בסכנת חיים (חדשות, בעולם)
פאדי אל בטאש - מהנדס חמאס שחוסל עסק בפיתוח מל"טיםמהנדס חמאס שחוסל עסק בפיתוח מל"טיםדניאל הרץ
מחקר של מהנדס חמאס פאדי אל בטאש שחוסל במלזיה חושף כי הוא עסק בפיתוחם של כלי טייס בלתי מאוישים ככל הנראה כדי לשפר את יכולות הכלים למטרות טרור (חדשות)
כך נעצר הנהג הדורס - דריסה בטורונטו: בן 25 דהר למדרכה, 10 נהרגו ו-15 נפצעודריסה בטורונטו: בן 25 דהר למדרכה, 10 נהרגו ו-15 נפצעוכיכר השבת4
אלק מינסיאן, בן 25, דהר ברכב מסחרי על המדרכה, דרס הולכי רגל - בזה אחר זה - והרג עשרה בני אדם ופצע 15 נוספים - 7 מהם במצב אנוש וקשה • עד ראיה: "זה טרור. הוא הרג אנשים" (חדשות)
הזוג המאושר עם התינוק החדש - התינוק שמסעיר את הממלכה הבריטיתהתינוק שמסעיר את הממלכה הבריטיתכיכר השבת7
בן שלישי נולד לנסיך וויליאם, נין למלכה אליזבת. בממלכה חגגו את הלידה והמונים חיכו ליד בית החולים עם בקבוקי שמפניה כדי לחגוג עם ההורים. גם הנשיא רובי ריבלין בירך (בעולם)
זירת האירוע - חשד לפיגוע דריסה בטורנטו: עשרה נפגעיםחשד לפיגוע דריסה בטורנטו: עשרה נפגעיםדניאל הרץ
חשד לפיגוע דריסה באמצעות רכב מסחרי בעיר טורונטו שבקנדה. לפחות עשרה בני אדם נפגעו באירוע. כוחות הביטחון המקומיים חוקרים את האירוע (חדשות בעולם)
ההצדעה שעלתה 4000 ש"ח - אירי אילף את כלבו להצדיע במועל יד ונקנסאירי אילף את כלבו להצדיע במועל יד ונקנסכיכר השבת
ראיתם פעם כלב מוכשר מאוד? כדאי לכם ללמד אותו להשתמש בכשרונו באופן מכובד ומנומס, כדי שלא יגרום לבעלים שלו לשלם קנס מיותר על הלצה סרת טעם (בעולם)
זירת הפיגוע המחריד - שוב פיגוע ענק בקאבול: לפחות 57 הרוגיםשוב פיגוע ענק בקאבול: לפחות 57 הרוגיםדניאל הרץ
מחבל מתאבד בבירת אפגניסטן הביא למותם של לפחות 57 בני אדם ביניהם נשים וילדים רבים. כמו גם לפציעתם של רבים נוספים. ארגון המדינה האסלאמית נטל את האחריות (בעולם)
טראמפ ושרי החוץ של סין ורוסיה - רוסיה וסין יפעלו יחד נגד ביטול הסכם הגרעיןרוסיה וסין יפעלו יחד נגד ביטול הסכם הגרעיןדניאל הרץ1
הרוסים והסינים הודיעו כי ייפעלו במשותף כדי למנוע מהנשיא דונלד טראמפ לבטל את הסכם הגרעין עם איראן. הרוסים אף שוחחו עם נשיא צרפת שצוטט כי "אין תכנית חלופית" (בעולם)
"סטייק" טבעוני - צרפת: אושר חוק שמגביל את המסעדות הטבעוניותצרפת: אושר חוק שמגביל את המסעדות הטבעוניותכיכר השבת
התזונה הטבעונית בעולם צוברת תאוצה במקומות רבים אך בצרפת קודם חוק שיגביל את המכירות למוצרים טבעוניים מסוימים • הצד שהפסיד אומר: "הם בלחץ" (חדשות, בעולם)
יהודי בחוצות מרסיי. אילוסטרציה - לאחר התקיפות: "בצרפת נוצר טיהור אתני"לאחר התקיפות: "בצרפת נוצר טיהור אתני"אלי רוטמן
מקרים כמו הרצח האכזרי של ניצולת השואה באזור פריז, ככל הנראה בידי שכנה המוסלמי, מובילים כעת למחאה פומבית נגד התנהלות שלטונות צרפת, עליה חתמו גם אימאמים (בעולם)
המשטרה מציגה את החשודים - משטרת מלזיה: אלו שני החשודים בחיסול מהנדס החמאסמשטרת מלזיה: אלו שני החשודים בחיסול מהנדס החמאסכיכר השבת5
המשטרה המלזית פרסמה קלסתרון של שני החשודים בחיסול המסתורי של מהנדס החמאס פאדי אל בטש • החשודים, בעלי גוף חסון, עור בהיר ובגובה 180 ס"מ, ממוצא אירופאי או מזרח-תיכוני (בעולם)
התרגשות ברוסיה: מצוות ברית בגיל 18. צפוהתרגשות ברוסיה: מצוות ברית בגיל 18. צפויוסי נכטיגל5
התרגשות במוסקבה: הבוקר התקיימה שמחת ברית מילה לנער יהודי בן העיר מוסקבה • רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר כובד בברכות • ויקרא שמו בישראל: סענדר בן אברהם (בעולם)
זירת החיסול ואל-בטש - מפקד משטרת מלזיה: "אין כרגע חשודים"מפקד משטרת מלזיה: "אין כרגע חשודים"יוסי נכטיגל
מפקד המשטרה בקואלה למפור התייחס לחיסול מהנדס החמאס, ואמר כי "הרוצחים ככל הנראה אירופאים בעלי קשר לסוכנות ביון זרה". לדבריו, "כרגע אין חשודים" (חדשות בעולם)
ניקולס רוז. נעצר - תכנן לפגוע בבית כנסת, בן משפחתו הסגירותכנן לפגוע בבית כנסת, בן משפחתו הסגירויוסי נכטיגל
אזרח אמריקאי תושב קליפורניה, נעצר לאחר שתכנן לפגוע בבית כנסת ולרצוח יהודים ואף ערך רשימה עם כותרת: "לרצוח את היהודי הראשון שלי". בן משפחתו דיווח עליו (בעולם)
שר החוץ האיראני מאיים - האיראנים מאיימים: "נעשיר אורניום במרץ"האיראנים מאיימים: "נעשיר אורניום במרץ"דניאל הרץ1
טראמפ מנסה לתקן את הסכם הגרעין הבעייתי עם איראן ודורש את שיפור תנאיו, האיראנים שחוששים מפני השינויים או מפני פרישתה של ארה"ב מההסכם מאיימים בחריפות (בעולם)
אילוסטרציה - אנטישמיות בליטא: צלבי קרס על גשריםאנטישמיות בליטא: צלבי קרס על גשריםיוסי נכטיגל
דגלים, עליהם צלבי קרס, נחשפו על שלושה גשרים במרכז עיר הבירה וילנה בליטא. התושבים המקומיים דיווחו על הצלבים למשטרה וזו פתחה בחקירה לאיתור המעורבים (חדשות, עולם)
אל-בטש והנייה - הנייה: המערכה עם ישראל - עברה לחו"להנייה: המערכה עם ישראל - עברה לחו"לכיכר השבת2
מנהיג החמאס, איסמעיל הנייה, איים אמש (מוצאי שבת) במרומז על ישראל בעקבות חיסול המהנדס פאדי אל-בטש במלזיה ואמר כי המערכה בין הצדדים הועברה לחו"ל (חדשות)
קים ג'ונג און באחד הניסויים - הודעת צפון קוריאה שהפתיעה את העולםהודעת צפון קוריאה שהפתיעה את העולםכיכר השבת8
צפון קוריאה הודיעה על הפסקת הניסויים הגרעיניים והניסויים בטילים בליסטיים בין-יבשתיים, לאחר שהצליחה לייצר נשק גרעיני. בנוסף, אתר הניסויים הגרעיניים - ייסגר (אקטואליה)
הרב גיגי עם שר החוץ הגרמני בבריסל - אופטימיות זהירה במערכה נגד האיסור באיסלנדאופטימיות זהירה במערכה נגד האיסור באיסלנדדניאל הרץ
'ועידת רבני אירופה'; אופטימיות זהירה במערכה נגד החקיקה לאסור ברית מילה באיסלנד. "לראשונה קוראים כלי התקשורת המרכזיים באיסלנד לאמץ את המודל שלנו באירופה לקיום ברית מילה" (בעולם)
טראמפ הזמין את פוטין לביקור בוושינגטוןטראמפ הזמין את פוטין לביקור בוושינגטוןדניאל הרץ
לאחר תקופת מתיחות עזה בין שתי המעצמות, חשף שר החוץ הרוסי כי הנשיא האמריקאי הזמין את עמיתו הרוסי לפגישה בבית הלבן וכי פוטין נענה להזמנה ויגיע לפגוש אותו (בעולם)
הנוסעים המבוהלים - נוסעת נשאבה לחלון במהלך טיסה ונהרגהנוסעת נשאבה לחלון במהלך טיסה ונהרגהכיכר השבת2
תאונת טיסה חריגה ונדירה במהלך טיסה מסחרית מניו יורק לדאלאס. פיצוץ במנוע הביא לשבירת אחד מהחלונות אליו נשאבה הנוסעת שנפצעה אנושות ומתה מפצעיה (בעולם)
מייק פנס בכותל, ארכיון - פנס: נס תחיית ישראל מהווה השראה לעולםפנס: נס תחיית ישראל מהווה השראה לעולםיוסי נכטיגל
סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, התייחס לחגיגות יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל ואמר: "נס תחיית ישראל מהווה השראה לעולם; העם האמריקני גאה לעמוד עם ישראל" (אקטואליה)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1