פינדרוס  יוסי דייטש  קורין גדעון  סקר
מעל 1200 נהרגו בצונאמי הגדול באינדונזיהמעל 1200 נהרגו בצונאמי הגדול באינדונזיהדניאל הרץ5
אלפי הרוגים ברעידת אדמה וגלי צונאמי שהכו באינדונזיה. ההערכה היא שמספר ההרוגים יעמוד בסופו של דבר על אלפים רבים. אלפים נעדרים לאחר ההצפות האדירות (בעולם)
וחותמנו לחיים: הושענא רבה במוסקבה. צפווחותמנו לחיים: הושענא רבה במוסקבה. צפוכיכר השבת
מניינים רבים, החל באשמורת הבוקר ועד שעת הצהריים, נערכו בזה אחר זה לתפילת שחרית של "הושענא רבא" בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", במרכז מוסקבה. צפו (עולם)
מאות הרוגים בצונאמי באינדונזיה  • תיעודמאות הרוגים בצונאמי באינדונזיה • תיעודדניאל הרץ9
גל צונאמי שפגע באינדונזיה הביא למותם של לפחות 420 בני אדם. רבים אחרים נחשבים לנעדרים ואזורים רבים עדיין ללא קשר. ההערכות: מספר ההרוגים עומד על אלפים (בעולם)
הנזק שנגרם לחלון בית הכנסתתוקף ביהכנ"ס ביוה"כ נשלח לפסיכיאטריוחנן בלייך
האיש שזרק אבן גדולה לתוך עזרת הנשים בבית הכנסת בעיר גדנסק שבפולין, וניפץ את חלון המבנה דקות ספורות לפני תפילת נעילה - נבדק • הקהילה: "בוטחים במשטרה" (בעולם)
בהפגנהבמהלך נאום נתניהו באו"ם: קנאים הפגינויוחנן בלייך20
מאות מאנשי נטורי קרתא וחסידויות אנטי-ציוניות הגיעו לרחבה שמול בניין האו"ם בניו יורק, והפגינו מול ראש ממשלת ישראל בזמן שנאם באולם • צפו בגלריית תמונות מן המחאה (בעולם)
ישיבה קטנה ליובאוויטש בלונדוןמשרד החינוך: ישיבת חב"ד - ברמה נמוכהיוחנן בלייך6
מגמת ההתערבות של הממשל הבריטי בתכני הלימוד החלה לתת את אותותיה, וכעת, לאחר ביקורת במוסדות, היא מחווה את דעתה על "ישיבה קטנה ליובאוויטש - לונדון" (בעולם)
אלכס ג'יימיסוןמפקח שפעל להרחיק את סאטמר - התפטריוחנן בלייך1
לאחר שרכש קרקעות כדי למנוע משכונת קרית יואל להתרחב, מתפטר אלכס ג'יימיסון, מפקח עיריית צ'סטר מתפקידו • הסיבה: תבע דמי אבטלה בזמן שהועסק בעירייה (בעולם)
אילוסטרציההקצביה הכשרה נסגרה והבשר הוחרםיוחנן בלייך6
מחלקת הבריאות בעיר מאלמו שבשבדיה פשטה על הקצבייה הכשרה היחידה בעיר, סגרה אותה והחרימה את כל הבשרים בתואנה של 'סיבות תברואתיות' • "חוסר אונים" (בעולם)
הזירה לאחר קריסת המרפסתמונסי: סוכה ובה מאה איש קרסה, 12 נפצעויוחנן בלייך4
כמאה חסידים חגגו את חג הסוכות בתוך סוכה גדולה שנבנתה על מרפסת בשכונה החרדית, שלפתע קרסה • כ-7 אמבולנסים נשלחו לזירה, אך בנס לא התגלו כל פציעות חמורות (בעולם)
כך נראה חג הסוכות במוסקבה. גלריהכך נראה חג הסוכות במוסקבה. גלריהכיכר השבת3
כאלף איש סועדים בכל סעודה מסעודות החג, בסוכה הגדולה בחצר בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה, בראשות רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר (עולם)
סוכה בקלן, גרמניהמאיראן ועד גרמניה: הסוכות ברחבי העולםכיכר השבת5
העם היהודי חוגג בימים אלו את חג הסוכות וברחבי העולם נבנו סוכות המשמשות את עם ישראל בימי החג. תיעוד מיוחד מהסוכות של איראן, גרמניה, מולדובה, הודו ועוד... (בעולם)
בית הכנסת ממנו נגנבו הכתריםשני כתרים מכסף נגנבו בליל החג מבעלזאיוחנן בלייך1
משטרת ניו יורק בחיפושים אחר חשוד בגניבת שני כתרי ספר תורה מכסף טהור במהלך יו"ט של חג הסוכות. הגנב ביצע את הגניבה כחלק ממסע גניבות נרחב שעשה בשכונה (בעולם)
נשיא איראן חסן רוחאני. ארכיון"המדינה היהודית היא האיום הגדול ביותר"יוני גבאי1
נשיא איראן חסן רוחאני אמר בנאומו בעצרת האו"ם כי ישראל היא "האיום הגדול ביותר על שלום העולם", תקף את העברת שגרירות ארה"ב והגדיר את הסנקציות כ"טרור כלכלי" (חדשות)
טראמפ באו"ם. ארכיוןטראמפ נאם בעצרת האו"ם, המנהיגים גיחכויוני גבאי7
נשיא ארה"ב טראמפ נאם בעצרת האו"ם והצליח לעורר גיחוך קל בקרב המנהיגים באולם. הוא מתח ביקורת חריפה על איראן ואמר כי ארה"ב מחויבת לשלום בין ישראל לפלסטינים (בעולם)
הצלם החרדי ביקר בצפון קוריאה וחטף מכותהצלם החרדי ביקר בצפון קוריאה וחטף מכותכיכר השבת68
לאחר ביקור בלמעלה מ-80 מדינות, הגיע הצלם החרדי מאיר אלפסי לביקור חשאי בצפון קוריאה. כעת הוא מגיש בפני גולשי "כיכר השבת" את התיעוד המלא והבלעדי מהמסע (אקטואליה)
תיעוד מיוחד: ההיערכות לסוכות בפריז • צפותיעוד מיוחד: ההיערכות לסוכות בפריז • צפוכיכר השבת
במהלך הימים שלפני חג הסוכות נערכו בפריז, בירת צרפת, לחג בהקמת הסוכות מחד - בבית 'חיה מושקא' ובבית חב"ד פלאנדר - ובקניית ארבעת המינים. צפו בתיעוד מיוחד (בעולם)
טילי S-300 במצעד צבאי ברוסיהרוסיה הודיעה: בתוך שבועיים נעביר לסוריה מערכת S-300ב. ניסני14
ישראל בהלם: רוסיה הודיעה כי תספק בשבועיים הקרובים מערכת נ"מ מתקדמת מסוג S-300 לידי צבא נשיא אסד • רה"מ נתניהו שוחח עם פוטין • ארה"ב: "מקווים שרוסיה תשקול שנית" (ביטחון)
ארבעת המינים ברחבי העולםארבעת המינים בארבע כנפות הארץ • גלריהיוחנן בלייך2
מירושלים עד באזל, מבורו פארק עד אנטוורפן - יוחנן בלייך הכין אוסף בלעדי, של קניות ד' המינים ואביזריהם - בתפוצות ישראל שברחבי העולם • וגם: איפה שולעם לעמער קנה? (בעולם)
רמי לויחיזוק לליאון: איש העסקים רמי לוי הצטרףאבי רבינא3
איש העסקים וחבר מועצת העיר רמי לוי, מי שהיה חבר בסיעתו של ראש עיריית ירושלים היוצא ניר ברקת התומך כעת בזאב אלקין, הודיע על תמיכה במועמד משה ליאון (אקטואליה)
ציון קברו של רבי מאיר יחיאל מאוסטרובצהפולין: קברו של האדמו"ר מאוסטרובצה חוללכיכר השבת
אלמונים חיללו את קברו של האדמו"ר רבי מאיר יחיאל מאוסטרובצה השחיתו את המצבה ושברו את קירות הציון שהוקם במקום על ידי צאצאיו וניצולי השואה מהעיר (בעולם)
הנזק שנגרם לחלוןאבן הושלכה לתוך בית הכנסת לפני נעילהיוחנן בלייך3
אלמוני זרק אבן גדולה לתוך עזרת הנשים בבית הכנסת בעיר גדנסק שבפולין, וניפץ את חלון המבנה • ראש העיר: "מתנצל בפני הקהילה היהודית, לא נקבל מעשים של בריונות" (בעולם)
מרין לה פןמנהיגת הימין הקיצוני נשלחה להסתכלותכיכר השבת1
מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת, מרין לה פן, נשלחה על ידי בית המשפט להסתכלות פסיכיאטרית זאת בגלל שפרסמה בחשבון הטוויטר שלה תמונות של ההוצאות להורג של דאעש (בעולם)
ארמון המלוכה הבריטייהודי שומר שבת וצלם של מלכת אנגליהיוחנן בלייך
צ'רלס גרין לא האמין שבית המלוכה הבריטי יסכים לתנאי העסקה שאינם כוללים עבודה בשבת, אבל זה קרה • כעת, עלה גרין לישראל ויתגורר בנתניה, לצד בניו ונכדיו (בעולם)
אילוסטרציהמסוק הוביל 70 ק"ג של מזון ליהודים בהוריקןיוחנן בלייך2
נזקי הסופה 'פלורנס' מנעו מתושביה היהודים של העיר ווילמינגטון שבצפון קרוליינה להשיג אוכל לצורך סעודות ערב הצום • רבני העיר הצליחו להשיג מסוק לשינוע המזון (בעולם)
אילוסטרציהפעוט חרדי נפצע קשה בתאונה בבורו פארקיוחנן בלייך4
ארי פישר בן ה-4 התפרץ לכביש בזמן התפילות של יום הכיפורים (רביעי), נדרס בידי נהגת בת מיעוטים ופונה לבית החולים כשהוא במצב קשה אך יציב • אין חשש לפשע (בעולם)
פוטין ונתניהו, לפני מספר חודשיםישראל תקפה וגרמה למתיחות עם רוסיהאריאל ליבא5
תקיפה חשאית של ישראל בסוריה הובילה להפלת מטוס רוסי - ע"י הסורים, ולמתיחות חריפה עם רוסיה. נתניהו ופוטין שוחחו, בצה"ל משגרים משלחת של חיל האוויר למוסקבה (אקטואליה)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

עדכונים
כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1