חנוכה: האור הפנימי מאיר את העולםחנוכה: האור הפנימי מאיר את העולם
כ"ט בכסלו תשעח | 17.12.17
בכל תקופה ישנם מתייוונים שהם בעצם ביטוי ל"גוי אשר בקרבך" זהו הסיפור שמספרים נרות חנוכה המרצדים בבתינו ומאירים הן את הפנים והן את החוץ.
הפגנה בירושליםהעיר שחובלה לה יחדיו // נח טוניקנח טוניק56
הסכמנו על כך שרחמנא ליבא בעי, אם כן מה ההבדל בין אותם מחבלים שנוטלים נשמות טהורות למען אללה - לבין אלו שמחללים את שם השם מתחת לרגלי פרשים ושוטרות? (דעה)
אילוסטרציהכואב לי / תוכן גולשיםתהילה.
כואב לי שילדה, נערה, עוברת 20 שנה התעללות קשה, ולא מסוגלת לקום ולצעוק. ח"ו אני לא מאשימה או שופטת אותה, אין לי את הזכות להיכנס לזוועה ולמקום החשוך והמאיים שהשטן הכניס אותה (טור)
אילוסטרציהתוכן גולשים: תרומה לת"תים בפורים - ראוי?בנימין גר
האם המנהג הקבוע של נתינה לת"תים בפורים היא בכלל מנהג ראוי או לא? תוכן גולשים
כמה עלים היא עוד תקטוף? / טור כואבכמה עלים היא עוד תקטוף? / טור כואבבמבט אחר7
זה לא סוד שאין להם כסף, כל השכונה יודעת, ולא צריך לדעת, רואים את זה. ילדה קטנה שהולכת חצי שנה עם נעלי שבת לבית הספר, בטח שלא יהיה לה לקייטנה. היא נשארה לקטוף עלים (משפחה)
פוניבז'הגיע הזמן לחשב מסלול מחדשמנדי כהן2
אני נזכר באותם ימים, כשבפוניבז' נלחמו, אך על דברים אחרים: עת יצא הכרוז להחרים עדה שלמה מישראל. אז הנה, ללא השמצות, זה החינוך - ואלו התוצאות (תוכן גולשים, חרדים)
אלף למטה, אלף למטה!אלף למטה, אלף למטה!סטלא דקדושא2
אכן, "אלף למטה אלף למטה", אבל האם מי-שהוא מתי-שהוא עסק פעם בהשוואה איזה אלף יותר "נחשב"? להפתעתכם, עסקו בכך רבותינו, התוצאות יפתיעו אף יותר (תוכן גולשים)
הַלְּעוֹלָם יִגָּדְעוּ הַשְּׁתִילִים / שיר כאבהַלְּעוֹלָם יִגָּדְעוּ הַשְּׁתִילִים / שיר כאבאסתרק3
הַלָנֶצַח יִגָּדַע פְּרִי אַדְמָתִי, הַלָנֶצַח תֹּאכַל אֶת פִּרְיִּי אַדְמָתִי, הַלְּעוֹלָם יִגָּדְעוּ הַשְּׁתִילִים? • שיר כאב המוקדש לכל חללי צה"ל שנפלו במבצע צוק איתן 2014 ברצועת עזה (דעות, תוכן גולשים)
לפיד מתרגם שנאה בגוגל טרנסלייטלפיד מתרגם שנאה בגוגל טרנסלייטחני א12
כנראה שיאיר לפיד אינו עוד גאון פוליטי, נואם מוכשר או סוחף המונים מתוחכם, בדיוק כמוני הוא יושב מול גוגל טרנסלייט ומתרגם מניפסט אנטישמי של מפלגה אירופאית (תוכן גולשים)
ירושלים תהיה עיר חרדית. נקודההחילונים קבעו: ירושלים - עיר חרדיתדע מה תשיב3
כעת החילונים מחפשים את ברקת בנרות. הם מחפשים "מושיע", אבל כבר מזמן ברקת לא בתפקיד. על המפתחות יושב חיים אפשטיין, ובכל תסריט, ירושלים היא חרדית (תוכן גולשים)
תוכן גולשים: צבא כן, צה"ל לאתוכן גולשים: צבא כן, צה"ל לאא מלכה6
לאמיתו של דבר, הגורם היחיד לאי השתתפותנו לצבא ההגנה, אינו אחר מהשלטון המדיני עצמו, שעומד בניגוד גמור אל הערכים הבסיסיים אשר אנו חיים בהם כשומרי תורה (תוכן גולשים)
ועדת שקדכשעץ השקד לא הצמיח פירותאוריאל ארנון2
במקום לחולל מהומות, תשתפו פעולה יפה. תדחו את החוק כמה שיותר, הרי גם הפוליטיקאים החרדים ידעים היטב ששום תוכן מעשי אין בחוק לשוויון בנטל הזה (תוכן גולשים)
השוב"בים של נירהשוב"בים של ניריצחק פלדר2
הוא הפתיע אותי לגמרי "לאחרונה התקרבתי ליהדות והתחלתי תהליך משמעותי של חזרה בתשובה" • כך החזיר המקובל מראשון לציון את ניר בתשובה • מרגש (דעות, תוכן גולשים)
למה אנחנו מתלוננים כל הזמן?למה אנחנו מתלוננים כל הזמן?נתן אפשטיין2
לפעמים חשוב להסתכל על הצד הטוב, למשל שקרתה כאן מהפכת סלולר, תמיד נראה לנו כאילו הפוליטיקה הורסת והורסת, היא אכן כן, אבל היא יכולה גם לבנות ולסייע (תוכן גולשים)
יאיר לפיד הוא האשם בתקיפת החייליאיר לפיד הוא האשם בתקיפת החיילגבי דניאל3
האשם בתקיפת החייל החרדי הוא ללא ספק יאיר לפיד. אינני מצדיק בכלל את התקיפה עצמה, אבל אין שום ספק שהאיש הזה הוא האשם העיקרי בתקיפה של החייל (תוכן גולשים)
שר האוצר יאיר לפידגולש 'כיכר' ללפיד: תקרא את התנ"ךשמעון לוגסי2
גזרות הקיסר אז וגזירות לפיד היום - מה ההבדל? גולש 'כיכר השבת', כותב ליאיר לפיד: "תהיה לפיד שמאיר את התורה, ולא לפיד ששורף את היכל השם" (חרדים, תוכן גולשים)
גבי גזיתה"חפיפניקיות" של הרב עובדיהיואל אבן-שם27
"לכבוד גבי גזית ה'נאור': התייחסות לבני אדם באופן שמוציא אותם מכלל הציבור, כאשר היא נופלת על אוזניים של טיפש, של מוח טיפש ונבער, מצמיחה אלימות" (תוכן גולשים)
ההפגנה נגד גיוס חרדים בשבוע שעבראחיי החרדים, בואו ננצח!אבישי פרי.12
כבר שישים וחמש שנה שהקונפליקט הלאומי-חרדי על המפה. הוא לא החל בעידן לפיד הבן וגם לא בעידן האב. כעת, ברגעי ההכרעה. אסור לוותר על מאומה (תוכן גולשים)
חיילים ב'נצח יהודה'חיסול המחבלים? תודה לשבאבניקיםיוסי קרליבך18
כן, במקום להסתובב ב'כיכר החתולות' או ב'רבי עקיבא', הם התגייסו לצבא, ואתמול אף הגנו פיזית על תושבי מדינת ישראל. הגיע הזמן לומר תודה ל"שבאבניקים" שלנו (תוכן גולשים)
תוכן גולשים: לאחי (?) החרדיתוכן גולשים: לאחי (?) החרדיע' ל'162
הוא שירת בצבא, ובכל זאת כיפתו נשארה צמוד לראשו, הוא גר ב"בית של גויים" אבל אין לו טלוויזיה, והוא כועס על בחורי הישיבות שצופים בכדורגל. גולש "סרוג" בטור נוקב (תוכן גולשים)
כיפה סרוגהסיפורו של הגבאי הסרוג המזגזגאבי ריסקין7
תשמעו סיפור: גבאי בית הכנסת שהבטיח להישמע לרבנים החליט לאחר בחירתו לחזק את מחללי השבת ולהטיל סנקציות על תלמידי הישיבות, ומה הקשר לבנט? (תוכן גולשים)
אתם מחרימים אותיחילונית מאשימה: "אתם מחרימים"מיכל, חילונית מתל-אביב102
"החרמתם אותי כשאני וחבריי התגייסנו לצבא, בעוד אתם "נהרגתם" באוהלה של תורה, אתם מחרימים אותי כל פעם שאני נאלצת לשבת באחורי האוטובוס. אתם מחרימים אותי כל יום!"
המשבר - איתות אלוקי לחרדיםהמשבר - איתות אלוקי לחרדיםמלכיאל שדה20
הציבור הדתי לאומי קיבל "איפוס" לפני מספר שנים. הגרוש מגוש קטיף טלטל את הציבור הדתי לאומי אך גם הועיל לו. גולש 'כיכר' סבור שהחרדים צריכים לעבור 'איפוס' (תוכן גולשים)
תוכן גולשים: כולנו בני איש אחדתוכן גולשים: כולנו בני איש אחדtanchum7476
האש שהוצתה בין המגזר הדתי לאומי והמגזר החרדי גורמת לליבוי יצרים בין המגזרים. גולש 'כיכר השבת' קורא לשמור על אחדות למרות המשבר "כולנו בני איש אחד" (תוכן גולשים)
אחי הדתי לאומי, שלום ולא להתראותאחי הדתי לאומי, שלום ולא להתראותאלי22273
"ראיתי את בנותיך הולכות בלבוש פרוץ ומשרתות בשירות הלאומי - ושתקתי, כי אתה אחי. טעיתי וחשבתי שמי שדורך על דיני תורה, לא ידרוך על התורה עצמה" (תוכן גולשים)
אנשי הפלג הירושלמימלחמות האשכנזים: על כסף וכבודדניאל אברהם5
מלחמות האגו ביהדות התורה חצו מזמן את רף הטעם הטוב. האם עוד עלינו לחשוב שכל מעשי עסקני הציבור נבעו מהחלטה שהיא אך ורק לשם שמיים? דניאל אברהם על הפילוגים

תוכן גולשים

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

כיכר facebook
הפגנה בירושלים
נח טוניק
העיר שחובלה לה יחדיו // נח טוניק
ד' בחשוון תשעח56
השוב"בים של ניר
יצחק פלדר
השוב"בים של ניר
כ"ט בטבת תשעד2
גבי גזית
יואל אבן-שם
ה"חפיפניקיות" של הרב עובדיה
ט' בתמוז תשעג27