אאא

אמירה מקוממת ומחוצפת: מאחורי העתירות נגד המשך תקצוב הישיבות אשר תלמידיהן לא התגייסו לצה"ל עומד בין היתר עו"ד אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון.

בעתירות הסביר שרגא, שרוממות איכות השלטון בפיו, כי לא ייתכן שבישראל תונהג איפה ואיפה בין חילוני לחרדי באשר לגיוס לצה"ל.

בראיון הבוקר (רביעי) ל"כיכר השבת" בחר עו"ד אליעד שרגא לתת הסבר נוסף למטרת העתירות - אמירות שאוזן יהודית, הלמודה על "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא", לא תוכל לסבול.

בפתח דבריו, אומר עו"ד אליעד שרגא כי "המטרה שלנו שחרדים יתגייסו, בהחלט. אני חושב שאין ברירה מהעובדה ומהתוצאה שחרדים בסופו של יום יתגייסו, חרדים הם חלק מהמדינה הזאת, חרדים הם חיים פה, חרדים שווי זכויות אז חרדים יהיו בסופו של יום שווי חובות, אין שום סיבה שאני וששת ילדיי נצטרך ללכת לצבא ואתה ושמונת ילדיך תשבו בישיבה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהמשך דבריו עם "כיכר השבת", שב עו"ד שרגא לאמירות מקוממות אותם השמיע בכלי התקשרות ואומר: "אמרתי ואני חוזר ואומר שאני שולח תנחומים למשפחתו של סרן נחום טל שנהרג בפעילות בעזה ואמרתי שמחיר הדם הכבד והנורא שאזרחי מדינת ישראל משלמים במשך השנים צריך להתחלק בין כל שכבות האוכלוסייה".

עו"ד שרגא ממשיך בדבריו המבחילים ואומר: "אמרתי שאני לא רואה שלוויות צבאיות יוצאות לא מבני ברק ולא ממאה שערים ואם זה נקרא להיות שותפים לגורל, ואם זה נקרא להיות אחים לאותה אומה, אני לא יודע אפליה מהי, בין אחים שאחד מקבל רק זכויות והשני יש לו באמתחתו חובות וזכויות, יותר חובות וזכויות".

"אני אומר שמבני ברק לא יוצאות לוויות, כן לצערי הרב", מחדד עו"ד שרגא את דבריו ומוסיף: "שאני אומר תכלס שאנחנו לבד משלמים את מחיר הדם ואתם לא, זה הכול. ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה".