אאא

הסיפור שמסעיר את עולם הישיבות: בתחילת השבוע נפצעו חמישה בחורים, תלמידי ישיבת "עטרת ישראל" בשכונת בית וגן בירושלים, שהיו בדרכם למנוחה בדרום הארץ והתהפכו עם רכבם בכביש 90 בסמוך לים-המלח כשנהג הרכב הבחור חזקיהו אריה לייב בן טובה נפצע באורח אנוש ואילו ארבעת חבריו יצאו בחסדי שמיים עם פגיעות קלות בלבד.

הנהג הובהל במצב אנוש אל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים שם הוכנס בבהילות לחדר הניתוח בשל פגיעת ראש קשה כשימים האחרונים נלחמו הרופאים על חייו.

סיפור הרגעים שלפני התאונה הקשה שהגיע ל"כיכר השבת" מלמד מוסר השכל עד כמה יש להיזהר ב"בין אדם לחברו" ובכבוד הבריות ולהתרחק מכל צל של אבק לשון הרע ורכילות או דיבורים בגנותו של אדם אחר.

מתברר כי בירידה בעיקולי הכביש לצומת עין- בוקק שוחחו הנהג וחבריו בגנותו של בחור שלמד פעם בישיבה יחד עימם כאשר גיחכו עליו (שלא בידיעתו) והתלוצצו מאחורי גבו.

דקות ספורות לפני התאונה אמר הנהג לחבריו כי מעשה זה אינו ראוי וכי עליהם לבקש סליחה מאותו חבר עליו דיברו לשון הרע ואכן סיכמו כולם כי כשישובו בחזרה מהטיול יבקשו את מחילתו.

אלא שדקות לאחר מכן הכל התהפך (תרתי משמע), כאשר באחד הסיבובים איבד הנהג את אחיזתו בכביש והתאונה הקשה אירעה כאשר הנהג נלכד ברכב במצב אנוש.

מיד לאחר ששוחררו החברים מבית החולים הם סיפרו את פרטי המקרה לחבריהם כשהם חוששים שמא ה"קפידא" של אותו בחור גרמה והובילה לתאונה הקשה. הם שלחו את אחד מבחורי הישיבה לבקש סליחה מאותו בחור הלומד כיום בישיבה ידועה מאוד בבני ברק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הבחור ההמום סיפר כי אין ספק שהוא סולח ומוחל להם ולנהג הפצוע בלב שלם ואף כינס מניין מחבריו כאשר הוא מצהיר בפניהם שלושה פעמים: "מחול לך", ומיד לאחר מכן הם נשאו תפילה נרגשת לרפואתו של חזקיהו אריה לייב בן טובה.

יצוין כי הבוקר בשיחה עם חבריו של הנהג הם מגדירים את מצבו קשה אך יציב. לדבריהם, חל שיפור משמעותי ביממה האחרונה וזאת לאחר שכבר עשו עליו החייאה בבית החולים.

"אפשר לומר שהוא יצא מכלל סכנה אך עדיין נדרשות תפילות רבות לבריאותו השלימה והמהירה", הם מוסיפים.

הציבור נקרא להתפלל עבור חזקיהו אריה לייב בן טובה לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.