א  אור החיים..  איציק דיה  אש התורה
מרהיב: כך קושט בית הכנסת הגדול ברומאמרהיב: כך קושט בית הכנסת הגדול ברומאכיכר השבת11
בית הכנסת הגדול ברומא, נחשב לאחד מבתי הכנסת המפוארים בעולם. הבוקר הוא קושט באלפי פרחים לכבוד חג השבועות, חג מתן תורה. והמראה - מרהיב ביותר. צפו (חרדים)
זירת הדקירה, היוםדקירה בלב השכונה החרדית; הרקע נבדקקובי רוזן1
כוחות הצלה ומשטרה הוזעקו הצהריים לרחוב שטראוס בשכונת גאולה בירושלים לטפל באברך חרדי שנדקר ונפצע באורח קל עד בינוני. המשטרה: הרקע לאירוע נבדק (אקטואלי)
המקובל בירך 'שהחיינו' על ספרו החדש. צפוהמקובל בירך 'שהחיינו' על ספרו החדש. צפושאול כהנא2
המקובל הגאון רבי דב קוק, חיבר כבר למעלה ממאתיים ספרים על התורה וסוגיות הש"ס ואף על סודות התורה. הבוקר, קיבל את ספרו החדש ובירך בהתרגשות "שהחיינו". תיעוד (חרדים)
קבלת התורה: ה'חברותות' של גדולי הדור וראשי הישיבותקבלת התורה: ה'חברותות' של גדולי הדור וראשי הישיבותשאול כהנא2
ראש הישיבה הליטאי והמקובל הספרדי, הראשון לציון וה'תלמיד', רה"י ועורך הדין, הראשל"צ והבנים, רה"י והשר, הנגיד והגאון • "כיכר השבת" בדק - מי החברותות שזכו ללמוד עם גדולי ישראל (חדשות)
42 אברכים הותירו את בחורי 'קפלן' - בהלם42 אברכים הותירו את בחורי 'קפלן' - בהלםשאול כהנא3
42 אברכי כולל 'ש"ס אידן' הדהימו את בחורי ישיבת 'קפלן' בירושלים כאשר הגיעו לישיבה ונבחנו על הש"ס בעל פה בשליטה מופלאה. צפו בגלריה מהבחינה בישיבה (חרדים)
השפלה במצעד; חרדים חויבו לענוד צמידיםהשפלה במצעד; חרדים חויבו לענוד צמידיםחנני ברייטקופף34
במצעד שנערך אתמול בירושלים, חרדים חויבו ע"י המשטרה לענוד צמידים עם כיתוב של המצעד ואף לחלקם לא נתנו לעבור כלל. המשטרה: "הבידוק נעשה ללא כל הבדל" (חרדים)
הרב בן ציון נורדמןכאיש אחד בלב אחד // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
התורה היא שלנו, של כולנו. היא ניתנה בסיני רק לאחר שבני ישראל חנו כנגד ההר באחדות מושלמת. זה היה התנאי לקבלת התורה: איחוד כל עם ישראל תחת מטרייה אחת (טור)
תלמידי הישיבה בדרכם ללוויההאב בכה: "יונתן, אני לא מאמין שלא תחזור"אלי רוטמן5
חבריו הרבים לישיבת חברון, ליוו לפנות בוקר למנוחת עולמים את הבחור החשוב, יונתן שיפר ז"ל בן ה-22, שנפטר בפתאומיות. אביו נפרד ממנו בהספד קצר וכואב (חרדים)
הגר"ש כהןראש הישיבה: "להקפיד לקרוא את ה'תיקון'"ישי כהן1
נשיא המועצת, ראש הישיבה הגר"ש כהן, התייחס בשיחה עם תלמידיו למעלת לימוד ה'תיקון' בליל חג השבועות: "כך נהגנו וכך נהגו אבותינו. אורות הגדולים שנתגלו במתן תורה" (חרדים)
"אהבת התורה - כמו שרק חסיד יודע לאהוב""אהבת התורה - כמו שרק חסיד יודע לאהוב"ישי ורבינא בכיכר5
הגאון רבי משולם ברנדויין ראש ישיבת 'חדוות התורה' וממקורבי ר' שלמה קרליבך, מספר על שמחת התורה כפי שהוא מנחיל לתלמידיו: "לבית המדרש הולכים - כי רוצים ליהנות" (כיכר TV)
אילוסטרציהעולם הישיבות בחג השבועות; כל המנהגיםחנני ברייטקופף15
הסגולה לשידוך בליל שבועות, הסיום מסכת בסעודת החג, המניין המיוחד בכותל, האיסור לאכול מחוץ לישיבה, השיר היחיד בכל השנה • כל המנהגים המיוחדים לשבועות (חרדים)
ראש הישיבה חיזק את תורה בתפארתה. צפוראש הישיבה חיזק את תורה בתפארתה. צפוחנני ברייטקופף2
לאחר כעשרה שיעורים ושיחות באותו יום, הגיע ראש ישיבת עטרת ישראל הגרב"מ אזרחי, למסור את השיעור האחרון לפני חג מתן תורה בישיבת תורה בתפארתה • צפו בתיעוד (חרדים)
נחשפו: מכתבים בני 60 שנה על שר התורהנחשפו: מכתבים בני 60 שנה על שר התורהאבי רבינא2
"כבר יצא טבעו בבקיאות עצומה בכל חדרי התורה", כך נכתב בשורת מכתבים שנשלחו על ידי כולל חזון איש בו למד מרן לבין ארגון הג'וינט שהתבקש לתמוך בו ובאברכים נוספים (חרדים)
תמונה: יעקב כהןהנכד מספר: כך מרן התפלפל בחלום הלילהישי כהן6
הרב יעקב סיני, נכדו של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל בראיון מיוחד על חג 'מתן תורה' במעונו של גדול הדור • הפלפול בהלכה תוך כדי שינה והשקידה הבלתי נתפס (חרדים)
מכתב לאח מפלג /  הרב אברהם בורודיאנסקימכתב לאח מפלג / הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי11
ערב החג, הרב אברהם בורודיאנסקי ראש ביהמ"ד "ברקאי" חיספין במכתב לאלו שנלחמים בו ובידידיו העסוקים במלאכת הקודש, טור שנכתב בהומור ושנינות אך בדם ודמעה (חרדים)
חבר המועצת: "לא מכריחים מדינת הלכה"חבר המועצת: "לא מכריחים מדינת הלכה"ישי ורבינא בכיכר4
הגאון רבי אליעזר שמחה וייס, חבר מועצת הרבנות, בראיון חג מיוחד • תעשיית הגיור באירופה; האם מדינת ישראל תהפוך ל'מדינה הלכה'; הביקורת בתקשורת ו'נשות הכותל' (כיכר TV)
מרן פוסק הדור מספר: כך הפכתי לגדול הדורמרן פוסק הדור מספר: כך הפכתי לגדול הדורישי כהן17
ערב חג מתן תורה, "כיכר השבת" חושף תיעוד וידאו בלעדי של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל מספר על ההתמדה והשקידה שלו לצד הפגישות עם הרבנית. צפו (חדשות חרדים)
אצבעה של ילדה חרדית נתפסה בכיסא אוכלאצבעה של ילדה חרדית נתפסה בכיסא אוכלאלי רוטמן8
לוחמי כב"ה פגשו ילדה חרדית שיצאה מרכב של 'עזרת אחים', כשאחת מאצבעותיה תפוסה במגש של כיסא אוכל. בפעולה כירורגית, מקצועית ועדינה, הם חילצו את ידה בשלום (חרדים)
אילוסטרציהלהעמיק או להספיק: שיטות הלימוד הישיבתישאול כהנא18
מנהיגי עולם הישיבות התחבטו רבות בדבר הדרך הראויה ללימוד התורה בישיבות הקדושות. כיום, ישנן לא מעט שיטות לימוד, המאפיינות ישיבות וקהילות מסוימות • מיוחד (שבועות)
פרקליט הצמרת ציון אמיר התברך אצל מרןפרקליט הצמרת ציון אמיר התברך אצל מרןכיכר השבת2
במהלך השבוע האחרון הגיע פרקליט הצמרת עו"ד ציון אמיר להתברך במעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי לרגל התמודדותו על תפקיד יושב ראש לשכת עורכי הדין בישראל (חרדים, שיווקי)
חג מתן תורה: 'גדול הדור', תעשיית הגיורים ו"מדינת הלכה"חג מתן תורה: 'גדול הדור', תעשיית הגיורים ו"מדינת הלכה"ישי ורבינא בכיכר6
בלעדי: העדות של מרן זצ"ל - 'כך הפכתי לגדול הדור'; הרב יצחק פרץ על האיומים כלפי הדיינים; חבר ה'מועצת' הגרא"ש וייס על "מדינת הלכה" ותעשיית הגיור בחו"ל. וגם: נכדו של מרן הגר"ע יוסף (TV)
אילוסטרציהדמעות באונקולוגית // שמעון ברייטקופףשמעון יאיר ברייטקופף31
אין דרך להסביר את התחושות, את הפחד המצמית ואת הכאב המטלטל. למחלה הזו אין צבע או מגזר. הדבר היחיד שמחזיק את הראש מעל המים, הן התפילות. כאן אין ציניקנים (סיפור)
כעת בשידור היסטורי: מעמד קבלת התורהכעת בשידור היסטורי: מעמד קבלת התורהכיכר בשיתוף שובו
מרן שר התורה, המכהן כנשיא שובו, אמר כי המשתתפים במעמד המיוחד והתורמים דווקא ביום זה לרשת, יזכו לישועות בכל העניינים • האירוע כעת בשידור חי (חרדים, שיווקי)
התרגשות רבההערב בשידור חי והיסטורי מבית הגר"חכיכר בשיתוף שובו1
מרן שר התורה, המכהן כנשיא שובו, אמר כי המשתתפים במעמד המיוחד והתורמים דווקא ביום זה לרשת, יזכו לישועות בכל העניינים • האירוע יועבר בשידור חי (חרדים, שיווקי)
הגר"ח קנייבסקיהגר"ח הסביר: זו הכוונה בברכת ה"בו"ה"שאול כהנא4
אברך שהתברך אצל הגר"ח קנייבסקי בברכת ה"בו"ה" שאל כי בספירת העומר רואים שברכה בראשי תיבות אינה ברכה. הגר"ח נהנה והשיב: "מה שאני אומר זה שום דבר" (אקטואלי)
הגרי"ג אדלשטיין בבית מדרש עליון, לפני כשנהמדוע בוטל שיעור הגר"ג ב'בית מדרש עליון'?חנני ברייטקופף2
במשך 15 שנה נהג ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין למסור שיעור מיוחד לפני חג שבועות בהיכל ישיבת 'בית מדרש עליון' • השנה, לראשונה, השיעור לא יימסר (חדשות, חרדים)

חדשות חרדים

חדשות על חרדים בכיכר השבת - החדשות הכי חמות על המגזר החרדי, תחקירים, סיקור שוטף ואיכותי המספק הצצה מרתקת לחיי חרדים באתר המוביל של החרדים - כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
ליברמן
שלום גורביץ
איווט את המציאות // שלום גורביץ
י"ג בסיון תשעט13
הרב בן ציון נורדמן
כיכר השבת
מזל טוב // הרב בן ציון נורדמן
י' בסיון תשעט3
יוחנן בלייך
יוחנן בלייך
אתם 'דוברים של ה''? "הוא לא צריך אתכם!"
ט' בסיון תשעט31