שמחת בית..  יניב בן..  סוכות  שולי רנד
הגר"י יוסףהראשל"צ נגד דיינים המחזיקים באייפוןישי כהן38
הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף במתקפה חריפה נגד דיינים ורבנים המחזיקים במכשיר iPhone לא מפוקח: "יש לדון אם הוא כשר להיות דיין" (חדשות חרדים)
וידאו: דקות לכניסת יום הכיפורים במאה שעריםוידאו: דקות לכניסת יום הכיפורים במאה שעריםכיכר השבת
רגעים לפני הצפירה המכריזה על כניסת יום הכיפורים, תושבי מאה שערים, גברים וטף, יוצאים בבגדי לבן לתפילות • תיעוד מיוחד (חרדים)
כיפור במעונו של הראשל"צ הגר"ש עמארכיפור במעונו של הראשל"צ הגר"ש עמארישי כהן1
מאות השתתפו בתפילות יום הכיפורים בראשות הראש"ל הגר"ש עמאר ששימש 'שליח ציבור' במוסף ונעילה • התפילות החלו מהשעה 6 בבוקר ועד לצאת הצום אז החל שיעור עד לחצות לילה • תיעוד מיוחד (חרדים)
ספר תורה. אילוסטרציהרגע לפני נעילה: ספר התורה נפל בישיבהאבי רבינא40
דרמה של ממש התחוללה בהיכל ישיבת "היכל יצחק" בראשות הגאון רבי ישראל לנדא, לאחר שרגע לפני תפילת נעילה, בעיצומו של יום כיפור - ספר התורה נפל מארון הקודש (חרדים)
הרב דרוק עם מרן הגר"ח קנייבסקיה'עלייה לרגל' של הגר"ח קנייבסקי בסוכותשאול כהנא1
מרן הגר"ח קנייבסקי יעלה ביום רביעי, ב' דחול המועד סוכות, לירושלים, לעלייה לרגל כמדי חג. בין היתר ישתתף בהכנסת ס"ת לישיבת תלמידו ובדינר לישיבת בנו. כל הפרטים (חרדים)
מודעות בבני ברקפועלים סינים נצפו במתחם עבודות הרכבתשאול כהנא6
ההיערכות לעצרת המחאה בליל שבת בבני ברק - נמשכת, ותושבים בקריית הרצוג מדווחים כי פועלים סינים נצפו במתחם העבודות ביום כיפור, אך לא ברור האם לצורך עבודה (חדשות)
ליאון ומרנן הגר"ח קנייבסקי והגר"ש כהןהתמיכה במשה ליאון: החתימה הראשונה, התנאי וה'דילים'אבי רבינא94
נשיא המועצת הגר"ש כהן חתם ראשון על תמיכה במשה ליאון - אך התנה זאת בתמיכת מרן הגר"ח קנייבסקי • ב'דגל' מציגים 'דיל' - תמיכה בליאון בתמורה לחוק הגיוס • מאחורי הקלעים (אקטואליה)
אילוסטרציהליל יום כיפור: פעוט נעלם ואותר לאחר שעותאריאל ליבא8
מאות מתושבי שכונת חפציבה בבית שמש יצאו בליל יום כיפור לחיפושים אחר פעוט חרדי כבן שנה וחצי. כעבור שעות, הפעוט אותר בארון שירות בקומה שלישית בבניין מגורים (ארץ)
מוצאי כיפור: הגר"ח סיכך את סוכתו. תיעודמוצאי כיפור: הגר"ח סיכך את סוכתו. תיעודאבי רבינא7
עם צאת יום הכיפורים, פנה מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי לסכך את סוכתו, כפי שנוהג בכל שנה מיד לאחר ההבדלה. את התפילות ערך הגר"ח ב'לדרמן' וכובד במפטיר יונה (חרדים)
הראשון לציון בהבדלה וקידוש לבנה. תיעודהראשון לציון בהבדלה וקידוש לבנה. תיעודכיכר השבת8
הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף התפלל את תפילות יום הכיפורים בישיבת "חזון עובדיה". עם צאת הצום ערך בנו את ההבדלה ולאחר מכן יצא הראשל"צ לאמירת קידוש לבנה (ארץ)
משה ליאוןפיצול חרדי; 'דגל' וש"ס - תומכים בליאון; 'אגודה' - באלקיןאבי רבינא46
מרן הגר"ח קנייבסקי ונשיא המועצת הגר"ש כהן חתמו על תמיכה במשה ליאון במירוץ לראשות העיר ירושלים. ב'אגודה' צפויים להודיע על תמיכה באלקין. הערכה: התמיכה בליאון בכפוף לסקרים (בארץ)
ב'ראדין' סיימו מסכת מכות בערב יום כיפורב'ראדין' סיימו מסכת מכות בערב יום כיפורכיכר השבת9
בישיבת ראדין בנתניה נערך בערב יום הכיפורים מעמד מיוחד לסיום מסכת מכות שנלמדה במהלך זמן אלול על ידי הבחורים. צפו בתיעוד מיוחד מהסיום וההתרגשות בישיבה (חרדים, ארץ)
גלריה: מלקות 40 בבית הכנסת 'מוסיוף'גלריה: מלקות 40 בבית הכנסת 'מוסיוף'צילום: חיים גולדברג6
ערב יום הכיפורים, המוני בית ישראל יצאו לבתי הכנסת בכדי להתפלל תפילת מנחה ולקיים את מנהג 40 המלקות. צפו בתיעוד מבית הכנסת 'מוסיוף' בשונת הבוכרים בירושלים (ארץ)
מתפללים בכותל. אילוסטרציהוְיֶאֱתָיוּ כֹל לְעָבְדֶךָ • נוסחי התפילות בהיכלי התורה והישיבותשאול כהנא3
ערב יום הכיפורים, היום הקדוש בשנה - עם ישראל מתכונן לתפילות לסליחה ומחילה וחתימה טובה, "כיכר השבת" בפרויקט מיוחד על נוסחי התפילות בהיכלי הישיבות - מ'חברון' ועד 'פוניבז'' (יום כיפור)
השיחה המרגשת בין "הסוהר" ל"אסיר" •צפוהשיחה המרגשת בין "הסוהר" ל"אסיר" •צפוכיכר השבת2
רק לפני שנה היה הרב ישעיהו הבר בעיצומה של פרשיה קשה. הוא נעצר והרב הראשי נטל את חסותו עליו ולקח אותו למאסר בית בביתו. כעת ששמו טוהר שוחחו השניים (חרדים)
רב בית כנסת של 'הפלג' בב"ב עוכב לחקירהרב בית כנסת של 'הפלג' בב"ב עוכב לחקירהדניאל הרץ12
המשטרה עיכבה הלילה לחקירה את אחד מראשי מפגיני הפלג הירושלמי אמש ליד ביתו של חבר הכנסת משה גפני, שזגוגית רכבו נופצה. גינויים כנגד התקיפה מקיר לקיר (חדשות חרדים)
האברכים שכבר בחרו לולבים לסוכות. גלריההאברכים שכבר בחרו לולבים לסוכות. גלריהצילום: חיים גולדברג1
חגי תשרי כבר בשיאם, ורגע לפני כניסת יום הכיפורים, רבים כבר התארגנו על ארבעת המינים לסוכות הקרוב. חיים גולדברג תיעוד את בדיקת כשרות הלולבים. צפו בגלריה מיוחדת (סוכות)
שעות לפני היום הקדוש בשנה: רבבות ביקשו סליחה בכותלשעות לפני היום הקדוש בשנה: רבבות ביקשו סליחה בכותלצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת13
רבבות יהודים מהארץ והעולם, הגיעו במהלך הלילה לרחבת הכותל המערבי, בכדי להשתתף בפעם האחרונה בשנה בסליחות בשריד בית המקדש. צפו בתיעוד מיוחד של הצלם חיים גולדברג (חדשות)
יום כיפור • וורט מיוחד מהרב נחמיה וילהלםיום כיפור • וורט מיוחד מהרב נחמיה וילהלםהרב נחמיה וילהלם
הרב נחמיה וילהלם, שליח חב"ד בעיר בנגקוק, תאילנד, מגיש וורט ליום הכיפורים בלשון קלה ומרתקת, שתוכלו להעביר בעצמכם בסעודה מפסקת. צפו (יהדות)
הגר"ד לנדו"דעתו של הגר"ד לנדו שיש לתמוך בפרוש"ישי כהן40
נכדו של הגר"ד לנדו מפרט בארוכה את דעת סביו כי יש לתמוך בישראל פרוש לראשות העיר אלעד, תוך טענה כי בביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי הסתירו את דעתו של סביו הגר"ד (חרדים)
מעמד הסליחותאיחוד לבבות במעמד הסליחות בבאר שבעקובי רוזן16
הערב (שני), זו השנה ה-13, נערך מעמד הסליחות מיסודו של הגאון רבי בנימין בצרי זצ"ל, באצטדיון טרנר בהשתתפות אלפי אנשים • "אי אפשר להישאר אדישים למחזה הזה" (חרדים)
הגאון רבי שמעון אליטוב בשיחה ליום כיפורהגאון רבי שמעון אליטוב בשיחה ליום כיפורישי כהן
הגאון ריב שמעון אליטוב, חבר מועצת הרבנות הראשית, בשיחת מיוחדת לקראת יום הכיפורים: "אנחנו מונים את העבירות בלחש, נתנו לנו את הפרטיות של כל יהודי" (יהדות)
אילוסטרציהסערה ב'בית ישראל': הנפטר התלונן בחלוםישי כהן10
במהלך שיעורו חשף הגר"צ בוארון את סיפור החלום של נכדו: שכן משכונת 'בית ישראל' נפטר ולא השאיר ילדים, בנו של הרב החל לומר קדיש ולבקשת אביו הפסיק, הנפטר התלונן (חרדים)
הרב הראשי בשיחה מיוחדת ליום הכיפוריםהרב הראשי בשיחה מיוחדת ליום הכיפוריםישי כהן1
הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבי דוד לאו בשיחה מיוחדת לקראת יום הכיפורים: "זה יום שגם השטן אין לו רשות לקטרג. אנחנו פונים ישירות לבורא עולם" • צפו (יהדות)
הגר"ח קיים את מנהג הכפרות ו'כיסוי הדם'הגר"ח קיים את מנהג הכפרות ו'כיסוי הדם'שאול כהנא6
שר התורה הגר"ח קנייבסקי קיים הערב את מנהג ה"כפרות" על תרנגול שהובא לבית המדרש 'לדרמן' ונשחט לאלתר בחצר בית הכנסת, בכדי לזכות גם במצוות 'כיסוי הדם'. צפו (חרדים)
הראשל"צ הגר"ש עמאר בשיחה ליום כיפורהראשל"צ הגר"ש עמאר בשיחה ליום כיפורישי כהן18
ערב יום הכיפורים, הראשון לציון ורבה של ירושלים הגר"ש עמאר בשיחה מיוחדת ליום הגדול: "לא צריך לפחד מיום הכיפורים, צריך לשמוח, לדעת את ערכו ומעלתו. זו מתנה שה' נתן לנו" (יהדות)

חדשות חרדים

חדשות על חרדים בכיכר השבת - החדשות הכי חמות על המגזר החרדי, תחקירים, סיקור שוטף ואיכותי המספק הצצה מרתקת לחיי חרדים באתר המוביל של החרדים - כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הרב אברהם בורודיאנסקי
הרב אברהם בורודיאנסקי
למה נוטשים את החרדיות? // טור דעה נוקב
י"ב בתשרי תשעט109