FM 102.5  אבא מלך..  אדמה..  אחרי 123
אילוסטרציה"מצוקה קשה": חרדית שהותקפה, 'סימסה' בשבת - וניצלהאלי רוטמן33
תקיפה חמורה שחוותה אישה חרדית, אילצה אותה לשגר מסרון ל"שוטר קהילתי" - בעיצומה של שבת קודש. משיחת טלפון היא החליטה להימנע, כי חשה שזה עלול לגרום סכנה מוחשית, כדבריה (חרדים)
אילוסטרציהמורה יכולה לתת לתלמידה להעתיק במבחן?שאול כהנא12
מורה בסמינר חרדי שיגרה מכתב לחבר 'המועצת' הגאון רבי יצחק זילברשטיין ובו שאלה, בדבר העתקה ב'מבחני חוץ'. הרב אסר זאת בנחרצות והציג שורת נימוקים נרחבת (חרדים בארץ)
הגאון רבי משה הלל הירש"היום אין סבלנות; אם לא הולך – מתגרשים"אבי רבינא43
בכינוס פנימי מתח ראש הישיבה הגרמ"ה הירש ביקורת בונה על חיי הנישואין כיום לעומת העבר, ועל העובדה ש"יש מיד גירושין" ולא מוכנים לנסות לעשות 'שלום בית' • האזינו (בארץ)
תיעוד: אלפי עמלי התורה שרו ורקדו בכותלתיעוד: אלפי עמלי התורה שרו ורקדו בכותלצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת2
עשרות אלפי בחורי ישיבות, מכל החוגים והעדות, נהרו אמש (מוצאי שבועות) אל רחבת הכותל המערבי, נשאו תפילה ופצחו בריקוד ושירי שמחה וכיסופין לאחר עמל התורה • צפו (חרדים)
אילוסטרציהראשי ישיבות ספרדיות חתמו: מועד הבחינותאבי רבינא8
ראשי הישיבות הספרדיות חתמו על מכתב כי "לנגד עינינו עומדת טובת התלמידים, לכן הוחלט על דעת כולם שלא נשלח למבחן או לראיון שום תלמיד עד לתאריך י"א בתמוז" (חרדים)
הגר"ש בן שמעוןבאמצע הלימוד: הגר"ש בן שמעון התמוטטישי כהן5
הכוננים והחובשים שהוזעקו למקום החלו בביצוע פעולות החייאה והרב פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך טיפול בבית החולים. הציבור נקרא להעתיר בפתילה לרפואת הרב (חרדים)
המגייר הבכיר בישראל בראיון תקיף באולפןהמגייר הבכיר בישראל בראיון תקיף באולפןישי כהן
הרב יצחק פרץ, ראש מערך הגיור היוצא, בראיון תקיף על הביקורת בתקשורת, השקרים של הפוליטיקאים, הדרישות של איווט והחילונים שמונחתים במערך ממשרד רה"מ. צפו (בארץ)
כך קיבל מרן שר התורה את ערב חג מתן תורהכך קיבל מרן שר התורה את ערב חג מתן תורהכיכר בשיתוף שובו
היסטוריה במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, במעמד נורא הוד שלא זכור כמותו, בחדר לימודו של מרן שר התורה, כשמרן שר התורה וילדי שובו מעתירים יחד על התורמים לרשת שובו (חרדים, שיווקי)
אילוסטרציה5 עצות: כך נחנך את בנינו לאהבת התורהחזקי שטרן6
הורים לבן שנולד, פנו אל הגאון רבי יצחק זילברשטיין בשאלה: כיצד יצליחו בחינוך ילדיהם שיגדל בלימוד התורה ולא ינשור חלילה מהדרך. הגר"י השיב להם חמש עצות נפלאות (חרדים)
מרהיב: כך קושט בית הכנסת הגדול ברומאמרהיב: כך קושט בית הכנסת הגדול ברומאכיכר השבת11
בית הכנסת הגדול ברומא, נחשב לאחד מבתי הכנסת המפוארים בעולם. הבוקר הוא קושט באלפי פרחים לכבוד חג השבועות, חג מתן תורה. והמראה - מרהיב ביותר. צפו (חרדים)
זירת הדקירה, היוםדקירה בלב השכונה החרדית; הרקע נבדקקובי רוזן1
כוחות הצלה ומשטרה הוזעקו הצהריים לרחוב שטראוס בשכונת גאולה בירושלים לטפל באברך חרדי שנדקר ונפצע באורח קל עד בינוני. המשטרה: הרקע לאירוע נבדק (אקטואלי)
המקובל בירך 'שהחיינו' על ספרו החדש. צפוהמקובל בירך 'שהחיינו' על ספרו החדש. צפושאול כהנא2
המקובל הגאון רבי דב קוק, חיבר כבר למעלה ממאתיים ספרים על התורה וסוגיות הש"ס ואף על סודות התורה. הבוקר, קיבל את ספרו החדש ובירך בהתרגשות "שהחיינו". תיעוד (חרדים)
קבלת התורה: ה'חברותות' של גדולי הדור וראשי הישיבותקבלת התורה: ה'חברותות' של גדולי הדור וראשי הישיבותשאול כהנא2
ראש הישיבה הליטאי והמקובל הספרדי, הראשון לציון וה'תלמיד', רה"י ועורך הדין, הראשל"צ והבנים, רה"י והשר, הנגיד והגאון • "כיכר השבת" בדק - מי החברותות שזכו ללמוד עם גדולי ישראל (חדשות)
42 אברכים הותירו את בחורי 'קפלן' - בהלם42 אברכים הותירו את בחורי 'קפלן' - בהלםשאול כהנא3
42 אברכי כולל 'ש"ס אידן' הדהימו את בחורי ישיבת 'קפלן' בירושלים כאשר הגיעו לישיבה ונבחנו על הש"ס בעל פה בשליטה מופלאה. צפו בגלריה מהבחינה בישיבה (חרדים)
השפלה במצעד; חרדים חויבו לענוד צמידיםהשפלה במצעד; חרדים חויבו לענוד צמידיםחנני ברייטקופף34
במצעד שנערך אתמול בירושלים, חרדים חויבו ע"י המשטרה לענוד צמידים עם כיתוב של המצעד ואף לחלקם לא נתנו לעבור כלל. המשטרה: "הבידוק נעשה ללא כל הבדל" (חרדים)
הרב בן ציון נורדמןכאיש אחד בלב אחד // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן
התורה היא שלנו, של כולנו. היא ניתנה בסיני רק לאחר שבני ישראל חנו כנגד ההר באחדות מושלמת. זה היה התנאי לקבלת התורה: איחוד כל עם ישראל תחת מטרייה אחת (טור)
תלמידי הישיבה בדרכם ללוויההאב בכה: "יונתן, אני לא מאמין שלא תחזור"אלי רוטמן5
חבריו הרבים לישיבת חברון, ליוו לפנות בוקר למנוחת עולמים את הבחור החשוב, יונתן שיפר ז"ל בן ה-22, שנפטר בפתאומיות. אביו נפרד ממנו בהספד קצר וכואב (חרדים)
הגר"ש כהןראש הישיבה: "להקפיד לקרוא את ה'תיקון'"ישי כהן1
נשיא המועצת, ראש הישיבה הגר"ש כהן, התייחס בשיחה עם תלמידיו למעלת לימוד ה'תיקון' בליל חג השבועות: "כך נהגנו וכך נהגו אבותינו. אורות הגדולים שנתגלו במתן תורה" (חרדים)
"אהבת התורה - כמו שרק חסיד יודע לאהוב""אהבת התורה - כמו שרק חסיד יודע לאהוב"ישי ורבינא בכיכר5
הגאון רבי משולם ברנדויין ראש ישיבת 'חדוות התורה' וממקורבי ר' שלמה קרליבך, מספר על שמחת התורה כפי שהוא מנחיל לתלמידיו: "לבית המדרש הולכים - כי רוצים ליהנות" (כיכר TV)
אילוסטרציהעולם הישיבות בחג השבועות; כל המנהגיםחנני ברייטקופף15
הסגולה לשידוך בליל שבועות, הסיום מסכת בסעודת החג, המניין המיוחד בכותל, האיסור לאכול מחוץ לישיבה, השיר היחיד בכל השנה • כל המנהגים המיוחדים לשבועות (חרדים)
ראש הישיבה חיזק את תורה בתפארתה. צפוראש הישיבה חיזק את תורה בתפארתה. צפוחנני ברייטקופף2
לאחר כעשרה שיעורים ושיחות באותו יום, הגיע ראש ישיבת עטרת ישראל הגרב"מ אזרחי, למסור את השיעור האחרון לפני חג מתן תורה בישיבת תורה בתפארתה • צפו בתיעוד (חרדים)
נחשפו: מכתבים בני 60 שנה על שר התורהנחשפו: מכתבים בני 60 שנה על שר התורהאבי רבינא2
"כבר יצא טבעו בבקיאות עצומה בכל חדרי התורה", כך נכתב בשורת מכתבים שנשלחו על ידי כולל חזון איש בו למד מרן לבין ארגון הג'וינט שהתבקש לתמוך בו ובאברכים נוספים (חרדים)
תמונה: יעקב כהןהנכד מספר: כך מרן התפלפל בחלום הלילהישי כהן6
הרב יעקב סיני, נכדו של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל בראיון מיוחד על חג 'מתן תורה' במעונו של גדול הדור • הפלפול בהלכה תוך כדי שינה והשקידה הבלתי נתפס (חרדים)
מכתב לאח מפלג /  הרב אברהם בורודיאנסקימכתב לאח מפלג / הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי11
ערב החג, הרב אברהם בורודיאנסקי ראש ביהמ"ד "ברקאי" חיספין במכתב לאלו שנלחמים בו ובידידיו העסוקים במלאכת הקודש, טור שנכתב בהומור ושנינות אך בדם ודמעה (חרדים)
חבר המועצת: "לא מכריחים מדינת הלכה"חבר המועצת: "לא מכריחים מדינת הלכה"ישי ורבינא בכיכר4
הגאון רבי אליעזר שמחה וייס, חבר מועצת הרבנות, בראיון חג מיוחד • תעשיית הגיור באירופה; האם מדינת ישראל תהפוך ל'מדינה הלכה'; הביקורת בתקשורת ו'נשות הכותל' (כיכר TV)
מרן פוסק הדור מספר: כך הפכתי לגדול הדורמרן פוסק הדור מספר: כך הפכתי לגדול הדורישי כהן17
ערב חג מתן תורה, "כיכר השבת" חושף תיעוד וידאו בלעדי של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל מספר על ההתמדה והשקידה שלו לצד הפגישות עם הרבנית. צפו (חדשות חרדים)

חדשות חרדים

חדשות על חרדים בכיכר השבת - החדשות הכי חמות על המגזר החרדי, תחקירים, סיקור שוטף ואיכותי המספק הצצה מרתקת לחיי חרדים באתר המוביל של החרדים - כיכר השבת.

כיכר facebook
הרב בן ציון נורדמן
כיכר השבת
מזל טוב // הרב בן ציון נורדמן
י' בסיון תשעט3
יוחנן בלייך
יוחנן בלייך
אתם 'דוברים של ה''? "הוא לא צריך אתכם!"
ט' בסיון תשעט30
הרב בן ציון נורדמן
הרב בן ציון נורדמן
כאיש אחד בלב אחד // הרב בן ציון נורדמן
ד' בסיון תשעט