BFH  naeuk.  tkh xkunhi  www..
נתניהו וחברי כנסת חרדים במליאה"מתווה ליברמן מוכיח שאנו בדרך לבחירות"ישי כהן7
בבוקר שאחרי פרסום מתווה ליברמן לממשלת אחדות חילונית, אחד מראשי המפלגות החרדיות התבטא בשיחה סגורה כי מדינת ישראל בדרך סלולה לבחירות שלישיות בתוך שנה (ארץ)
תיעוד: נשיא המועצת והגר"ש בעדני בכיפורתיעוד: נשיא המועצת והגר"ש בעדני בכיפורישי כהן5
"אֱמֶת מַה נֶּהְדָּר הָיָה כֹּהֵן גָּדוֹל בְּצֵאתוֹ מִבֵּית קָדְשֵׁי הַקָּדָשִׁים בְּשָׁלוֹם בְּלִי פֶגַע" • נשיא המועצת הגר"ש כהן וחבר המועצת הגר"ש בעדני בערב ומוצאי כיפור ב'פורת יוסף' • צפו (חרדים)
לאחר הבדלה: שר התורה סייע בבניית סוכהלאחר הבדלה: שר התורה סייע בבניית סוכהיענקי כץ7
מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ערך מיד עם צאת יום הכיפורים הבדלה על היין, ולאחר מכן סייע לנכדיו ובני ביתו בסיכוך הסוכה. בפנים: המסע של הגר"ח בחג לירושלים (ארץ)
ד' מינים וסוכות: מוצאי כיפור - במאה שעריםד' מינים וסוכות: מוצאי כיפור - במאה שעריםצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת
מיד בצאת היום הקדוש, יום הכיפורים, פשט צלם 'כיכר השבת' חיים גולדברג, על שכונת מאה שערים הירושלמית ותיעד את ההכנות לחג הסוכות - בארבעת המינים ובבניית סוכות (בארץ)
הבחורים קיבלו על עצמם לסיים את הש"סהבחורים קיבלו על עצמם לסיים את הש"סאבי רבינא5
מאות תלמידי ישיבות 'מבקשי השם' ו'קובנא' התכנסו בערב יום כיפור, לערב מצ'ינג מיוחד, זאת במסגרת החלטתם לסיים את הש"ס בתוך ארבע שנים, בליווי שירי התעוררות. צפו (חרדים)
זקן המשגיחים זימר עם תלמידי 'מיר' • גלריהזקן המשגיחים זימר עם תלמידי 'מיר' • גלריהאבי רבינא3
משגיח ישיבת 'מיר', הגאון רבי אהרון חדש, בשנות ה-90 לחייו, יצא אל תלמידיו עם צאת יום הכיפורים לשיר שירי דבקות והתקרבות לקב"ה לאחר יום של צום ותפילות. תיעוד (חרדים)
מרגש: הכנסת נביאים לע"נ האברך שטבעמרגש: הכנסת נביאים לע"נ האברך שטבעאבי רבינא4
מאות תלמידי ישיבת 'עטרת שלמה' חגגו עם צאת יום הכיפורים את מעמד הכנסת ספרי הנביאים להיכל הישיבה לע"נ האברך הרב יהושע בן פז ז"ל שטבע בבין הזמנים (בארץ)
המקובל רבי דב קוקפחד שנגזר עליו למות; המקובל - הרגיע אותויענקי כץ16
"לא עשיתי תשובה ביום כיפור, אני מפחד למות", כך פנה אחד המתפללים אל המקובל רבי דב קוק מיד עם צאת היום הקדוש. המקובל, מיהר להרגיעו כי "נעשה כאדם חדש" (חרדים, בארץ)
היום הקדוש במרכז מוסקבה • תיעוד מסכםהיום הקדוש במרכז מוסקבה • תיעוד מסכםכיכר השבת8
ממנהג הכפרות באשמורת הבוקר של ערב יום הקדוש ועד מארש נפוליון במוצאי החג - עדשתו של הצלם לוי נאזרוב, ליוותה את יום הכיפורים ב"מארינה רושצ'ה" במוסקבה (עולם)
תיעוד: הראש"ל הגר"י יוסף בהבדלת כיפורתיעוד: הראש"ל הגר"י יוסף בהבדלת כיפורישי כהן5
עם צאת יום הכיפורים, השתתף הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף בהבדלה בבית המדרש 'חזון עובדיה' שבנשיאותו, שם שהה במהלך היום עם מאות התלמידים (ארץ)
הגר"נ קרליץכיפור אצל הגר"נ קרליץ: מניין בבית החוליםיענקי כץ4
הגאב"ד הגאון רבי ניסים קרליץ שהה ביום כיפור במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים, ובחדרו נערכו התפילות במניין מצומצם של 12 איש. הציבור נקרא להרבות בתפילה (חדשות)
אחרי תפילת נעילה: הרב אלבז פצח בריקודאחרי תפילת נעילה: הרב אלבז פצח בריקודישי כהן8
"לֵךְ אֱכֹל בְּשִׂמְחָה לַחְמֶךָ וּשֲׁתֵה בְלֶב טוֹב יֵינֶךָ כִּי כְבָר רָצָה הָאֱלֹהִים אֶת מַעֲשֶׂיךָ" • לאחר תפילת 'נעילה', הגאון רבי ראובן אלבז פתח בשירה יחד עם אלפי תלמידיו בישיבה • וידאו (ארץ)
בגלימה לבנה: הראשון לציון מבדיל על הכוסבגלימה לבנה: הראשון לציון מבדיל על הכוסכיכר השבת9
"שמנהג זקנים להיות בגדיהם לבנים ביום הכפורים" • הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר ב'הבדלה' לאחר יום תפילות ללא הפסקה עם חסידיו בבית וגן (יום כיפור)
תיעוד מיוחד: מוצאי יום הכיפורים - בכותלתיעוד מיוחד: מוצאי יום הכיפורים - בכותלכיכר השבת13
לֵךְ אֱכֹל בְּשִׂמְחָה לַחְמֶךָ וּשֲׁתֵה בְלֶב טוֹב יֵינֶךָ • אלפים השתתפו בתפילות יום הכיפורים בכותל המערבי, וביסום היום הקודש, רגע לפני ההבדלה - פצחו בריקודי שמחה • צפו (יום הכיפורים)
בגלימת אביו: קבלת עול מלכות שמים בכותלבגלימת אביו: קבלת עול מלכות שמים בכותלישי כהן22
רבבות השתתפו אמש במעמד הסליחות המרכזי ברחבת הכותל המערבי, בראשות הראשל"צ הגר"י יוסף, שהגיע בגלימת אביו מרן הגאון רבי עובדיה יוסף שייסד את המעמד האדיר (חרדים)
צפו: 'מלקות' אחרי מנחה של ערב יום כיפורצפו: 'מלקות' אחרי מנחה של ערב יום כיפורצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת5
נהגו רבים אחר תפילת מנחה של ערב יום כיפור, להשתטח על האדמה ולקבל ארבעים מלקות מרצועה של עור. צלם 'כיכר השבת', חיים גולדברג תיעד את המנהג בירושלים (חרדים)
בכיפור: חב"ד פותחת 500 בתי כנסת לציבורבכיפור: חב"ד פותחת 500 בתי כנסת לציבורשאול כהנא1
חב"ד יפעילו כ-500 בתי כנסת פתוחים המיועדים לקהל הרחב. התפילות ייערכו במאהלים ממוזגים, באולמות ציבוריים ובבתי חב"ד, והבאים יהנו מהדרכה מסודרת במשך התפילה (חרדים)
צפו: המונים בעצרת הסליחות באמפי אשדודצפו: המונים בעצרת הסליחות באמפי אשדודכיכר השבת1
אלפים השתתפו אמש בעצרת הסליחות המרכזית בעיר אשדוד, עצרת שהתקיימה בחצות לילה באמפי בעיר, בראשות הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר (חרדים)
הראשל"צ הגרש"מ עמאר במנהג הכפרותהראשל"צ הגרש"מ עמאר במנהג הכפרותישי כהן1
"זֶה חֲלִיפָתִי, זֶה תְּמוּרָתִי, זֶה כַּפָּרָתִי" • לפנות בוקר, לאחר שחזר ממסע הסליחות, קיים הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר את מנהג הכפרות, שחיטה וכיסוי הדם בעפר (חרדים)
תיעוד מיוחד: עצרת סליחות בכותל המערביתיעוד מיוחד: עצרת סליחות בכותל המערביצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת1
כמדי שנה בערב יום כיפור, גם השנה עולים המוני יהודים לירושלים, להגיד את הסליחות האחרונות בשריד בית מקדשנו. יחד עם הרבנים הראשיים לישראל. צפו בתיעוד המרגש (ארץ)
מתוך הסרטוןאחרי אומן: הבכירים הגיעו לרב שלום ארושאיציק אוחנה4
בכירי לשכתו של נשיא אוקראינה היהודי, ולדימיר זלנסקי, הגיעו לפגישה מיוחדת עם הרב שלום ארוש. במהלך הפגישה שיגר הרב מסר מצולם לנשיא אוקראינה בה הודה לו • צפו (חרדים)
ליאון אצל הגר"ח, מעל הגר"ח; שמעון ברייטקופףשנה אחרי באותה השעה; ליאון הגיע להודותאבי רבינא2
שנה לאחר שמרן הגר"ח נתן לליאון את תמיכת 'דגל התורה' לראשות עיריית ירושלים, הגיע ליאון באותה השעה להודות לגר"ח • בתוך כך מינוי חרדי חדש בלשכתו של ראה"ע (חרדים)
הראשל"צ הגר"ש עמאר בשיחה ליום כיפורהראשל"צ הגר"ש עמאר בשיחה ליום כיפורישי כהן6
הראשון לציון הגר"ש עמאר בשיחה מיוחדת לקראת יום הכיפורים עם פירוש הפיוט 'לך אלי תשוקתי' • תיעוד מיוחד מהכנותיו ליו"כ עם המחזור שהודפס בעבורו • צפו (חרדים)
תיעוד: זקן הראשל"צים בסליחות עם תשב"רתיעוד: זקן הראשל"צים בסליחות עם תשב"רישי כהן2
הראשון לציון הגאון רבי אליהו בקשי דורון סייר בת"ת 'תורת אמך' שבנשיאותו והשתתף במעמד הסליחות עם ילדי תשב"ר ולאחר מכן נשא דברי התעוררות בפני התלמידים. צפו (חרדים)
לא ייאמן:  כך אישה נכה חיה בדירת 17 מטרלא ייאמן: כך אישה נכה חיה בדירת 17 מטרכיכר השבת7
אישה חרדית מבית וגן - נכה 100 אחוז, חיה יחד עם ביתה בת ה-35 בדירת מחסן בגודל של 17 מטר. הבת שלה הולכת להתחתן והיא החלה לסבול מבעיות נשימה קשות. צפו (בארץ)
בלעדי: מומחה המקוואות בשיחה מרתקתבלעדי: מומחה המקוואות בשיחה מרתקתמישאל לוי19
אין לו מינוי או עמותה, אבל בכל העולם היהודי, לא חונכים מקווה טהרה לפני שהיהודי עם החלאט הירושלמי יבוא ויגיד שהכל בסדר • הרב יהודה לייב מינצברג בשיחה נדירה (חרדים)

חדשות חרדים

חדשות על חרדים בכיכר השבת - החדשות הכי חמות על המגזר החרדי, תחקירים, סיקור שוטף ואיכותי המספק הצצה מרתקת לחיי חרדים באתר המוביל של החרדים - כיכר השבת.

כיכר facebook
טיטולים
משה מנס
טיטולים זה דבר מצויין // משה מנס
ט"ז בתשרי תשפ11
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה
גואל ועקנין
סוכת הנייעסנים // גואל ועקנין
י"ד בתשרי תשפ7