האייפוןה'אייפוניסטים' מתרגשים: הלילה ההשקה • כל הפרטיםכיכר השבת2
במסגרת השקת 'אייפון 11' בישראל, רק שבוע לאחר ארצות הברית, המשווקת של אפל בישראל תערוך "לילה לבן", במסגרתו יחלקו אייפונים בחינם. בנוסף מחירי האייפון יוזלו (דיגיטל)
ווטסאפ: סטטוסים יוכלו להפוך לסטורי בפייסבוקווטסאפ: סטטוסים יוכלו להפוך לסטורי בפייסבוקרפאל קאהאן, כלכליסט
השיתוף בין שתי הפלטפורמות הינו אופציונלי, ונבחן בצורה מוגבלת - אם כי זמין עבור חלק מהמשתמשים בישראל; התכונה תאפשר לשתף תוכן בין שתי האפלקציות (דיגיטל)
בגלל המטבע הדיגיטלי: חברת הביטוח ליברה תובעת את פייסבוקבגלל המטבע הדיגיטלי: חברת הביטוח ליברה תובעת את פייסבוקליטל דוברוביצקי, כלכליסט
החברה טוענת להפרת סימן המסחר "ליברה" ותובעת 5 מיליון שקל. עוד דורשת התובעת מפייסבוק שלא לעשות בישראל כל שימוש בסימן המסחר מאחר והדבר מטעה את הציבור כביכול (דיגיטל)
אינטל חושפת את "הבניין הכי חכם בעולם" בפתח תקווהאינטל חושפת את "הבניין הכי חכם בעולם" בפתח תקווהגולן חזני, כלכליסט
מרכז הפיתוח החדש של אינטל מצויד בין השאר במעליות חכמות שלומדות את הרגלי העובדים, במערכת תאורה אוטונומית וב-14 אלף חיישנים. עלות הקמתו עמדה על 650 מיליון שקל (דיגיטל)
ההשקה הרשמית של אמזון בישראל צפויה מיד אחרי הבחירותההשקה הרשמית של אמזון בישראל צפויה מיד אחרי הבחירותאורנה יפת, כלכליסט
ענקית הסחר המקוון איננה מתכוונת לעלות לאוויר לפני הבחירות, בין היתר משום שתקציבי המדיה בימים אלה יקרים בשל הקמפיינים הפוליטיים. החברה מציעה באנרים במתנה למוכרים ישראלים שיתנו את ההנחות המשמעותיות ביותר לצרכן (דיגיטל)
יוטיוב לוגובלי פרסומות: יוטיוב תשיק אתר מיוחד לילדיםשירות כלכליסט
שירות יוטיוב Kids הוצג לפני כשנתיים כסביבה בטוחה לבני פחות מ-13, אך חשיפה מתמשכת לתוכן פוגעני, פעילות עבריינים ופרסום המנוגד לחוק הובילו לביקורת על גוגל, בעלת הפלטפורמה. עתה נודע שתשיק אתר מפוקח נפרד, בו יחולק התוכן לפי גיל הילדים (דיגיטל)
Xbox one S קונסולות גיימינגמיקרוסופט האזינה בסתר למשתמשים דרך האקסבוקס מאז 2013שירות כלכליסט
ענקית התוכנה הפעילה כלי זיהוי קולי בקונסולת האקסבוקס One מימיה הראשונים, והעבירה את ההקלטות לשותפותיה; בין השאר, אספה הקלטות של פקודות ושיחות סקייפ. לטענת החברה, הדבר נעשה כדי לשפר את ביצועי ההפעלה הקולית (דיגיטל)
משה לוינגר- סמארט קליקאיזה קמפיין אפקטיבי יותר? הדיגיטל מול הפרינטמשה לוינגר- סמארט קליק3
התנועה הגדולה של האתרים והכלים המקצועיים שמאפשרים לך למדוד בכל רגע נתון את האפקט של הקמפיין, הופכים את הפרסום בדיגיטל החרדי לתנאי בסיסי • טור שלישי (דיגיטל)
טלפנים מוקד טלפוני תמיכה טכנית מענה שירות לקוחותמערכות בינה מלאכותית הופכות שירות לקוחות לגרוע יותר בכוונהשירות כלכליסט
טכנולוגיות הבינה המלאכותית במוקדי השירות הפכו לאמצעי לבדיקת מפלס העצבים של הלקוח. הן מסייעות לחברות לזהות עד כמה הלקוח יסבול לפני שינטוש (חדשות הטכנולוגיה)
הגבלים עסקיים? גוגל הופכת עונש שקיבלה אירופה למקור רווחהגבלים עסקיים? גוגל הופכת עונש שקיבלה אירופה למקור רווחרפאל קאהאן, כלכליסט
גוגל הודיעה כי תפתח את אנדרואיד להתקנת מנועי חיפוש מתחרים, בעקבות קנסות שספגה באיחוד האירופי בגין כוח לא מידתי בפלטפורמה שלה. ואולם, מפעילי מנועי החיפוש יהיו אלה שישלמו לה הכי הרבה, במבנה של מכרז (דיגיטל)
השינוי של פייסבוק בווטסאפ ואינסטגרםהשינוי של פייסבוק בווטסאפ ואינסטגרםשירות כלכליסט
הכיתוב "Instagram from Facebook" הושם במסך ההגדרות של אינסטגרם, ויגיע בקרוב גם לווטסאפ; "רוצים להיות ברורים יותר בנוגע למוצרים שהם חלק מפייסבוק" (דיגיטל)
לקוחות WE4G מתלוננים על תקלה בקליטהלקוחות WE4G מתלוננים על תקלה בקליטהבני סולומון
לקוחות חברת הסלולר WE4G של אקספון מתלוננים כי הבוקר הם סובלים מתקלות קליטה חמורות. בחברה אומרים כי הם מכירים את התקלה והיא כעת בטיפול (חדשות הטכנולוגיה)
ווטסאפ webבפיתוח: ווטסאפ שלא מצריכה טלפון סלולרירפאל קאהאן, כלכליסט2
רכיבי קוד חדשים מעידים על בניית גרסה שאין בה זיקה למכשיר ספציפי. דרכה, יוכלו משתמשים להתכתב בצ'ט דרך כל מכשיר שייבחרו, על בסיס אותה הפלטפורמה (טכנולוגיה)
ארצות הברית: מחוקקים רוצים לשלול מפייסבוק את הזכות לצנזר פוסטיםארצות הברית: מחוקקים רוצים לשלול מפייסבוק את הזכות לצנזר פוסטיםרפאל קאהאן, כלכליסט
הצעת חוק חדשה כוללת שינוי בחוק הפרסום בתקשורת, ומוציאה מידי חברות טכנולוגיה את הכוח למחוק תוכן שפורסם, אם אינו עובר במפורש על החוק (דיגיטל)
מארק צוקרברגפייסבוק נקנסה בסכום של 5 מיליארד דולרשירות כלכליסט1
נציבות הסחר הפדרלי חשפה את עונשה של החברה על פרשת קיימברידג' אנליטיקה. לצד העונש הכספי, תמונה ועדה חיצונית לפייסבוק שתגביל את כוחו של מארק צוקרברג (עולם)
מכירות שיא בפריים דיי של אמזון; יותר מבלאק פריידי וסייבר מאנדי יחדמכירות שיא בפריים דיי של אמזון; יותר מבלאק פריידי וסייבר מאנדי יחדשירות כלכליסט
אמזון מפרסמת נתונים ראשונים על שני ימי הפריים: יותר מ-175 מיליון מוצרים נמכרו ב-18 מדינות שבהן התקיים האירוע, כולל 100 אלף לפטופים, יותר ממיליון צעצועים ו-300 אלף ערכות יופי (דיגיטל)
פעיל חמאס כותב לחיילחמאס כשל בניסיון להוציא מידע בוואטסאפכיכר השבת4
המודיעין של החמאס עובד שעות נוספות כדי לדלות פרטים על הערכות צה"ל בעוטף עזה. הניסיון של פעיל המודיעין החמאסי להוציא מידע מחייל כשל, לאור הערנות של החייל (אקטואליה)
הרשת החברתית 'טוויטר' קרסה - אך חזרההרשת החברתית 'טוויטר' קרסה - אך חזרהבני סולומון
גולשים ברחבי העולם, וגם בישראל, דיווחו בשעות הערב על תקלות בטעינת הרשת החברתית הפופולרית 'טוויטר' - תקלה שלשמחתם נפתרה לבסוף, לאחר כשעה וחצי (חדשות דיגיטל)
דונלנד טראמפטראמפ לא יכול לחסום 'חברים' בטוויטרשירות כלכליסט
בית המשפט האמריקאי קבע שהנשיא דונלד טראמפ הפר את החוקה האמריקאית בכך שחסם אנשים שביקרו אותו או לעגו לו ופסק כי אסור לו לחסום "חברים" בטוויטר (דיגיטל, חדשות)
שוב זה קורה: תקלות בווטסאפ ובאינסטגרםשוב זה קורה: תקלות בווטסאפ ובאינסטגרםכיכר השבת3
משתמשים רבים מדווחים על קשיים בשליחת ובקבלת סרטונים, תמונות והודעות קוליות באפליקציית ההודעות וואטסאפ. במקביל, דיווח על תקלה גם באינסטגרם (דיגיטל)
בעיית הביטקוין של איראן: כריית קריפטו מאיימת על רשתות החשמלבעיית הביטקוין של איראן: כריית קריפטו מאיימת על רשתות החשמלרפאל קאהאן, כלכליסט1
אזרחים איראניים פונים לכריית ביטקוין כמענה למשבר הכלכלי החמור בו נתונה המדינה; בצפונה פשטו הרשויות על שני מבנים נטושים שהכילו כאלף מכונות כריית ביטקוין, שצרכו חשמל בשיעור כזה שהביא את הרשת המקומית למצב מסוכן
יוטיוב שוקלת: "YouTube Kids" לילדיםיוטיוב שוקלת: "YouTube Kids" לילדיםרפאל קאהאן, שירות כלכליסט4
יוטיוב תייצר ככל הנראה אפליקציה חדשה - YouTube Kids - שתיועד לשימוש בקרב ילדים. אופי ההפעלה של אפליקציית ילדים יכריח סינון תכנים הרבה יותר קפדני ובקרה על פרסומות (דיגיטל)
ה־G20 התחייבו: להגדיל מיסוי לענקיות הדיגיטלה־G20 התחייבו: להגדיל מיסוי לענקיות הדיגיטלרובין הרדינג, פייננשל טיימס, שירות כלכליסט
שרי האוצר של הכלכלות הגדולות בעולם יגבשו רפורמה במערך המיסוי של חברות בינלאומיות עד סוף 2020. המשמעות: פייסבוק וגוגל ייאלצו לשלם מסים (דיגיטל)
אמזון חשפה רחפן משלוחים ייחודי, תשיק בקרוב משלוחים מעופפיםאמזון חשפה רחפן משלוחים ייחודי, תשיק בקרוב משלוחים מעופפיםניצן סדן
מדובר בכלי בעל תצורת גוף שמאפשרת שילוב בין טיסה יציבה ומהירה, שמסוגל לשאת חבילות של 2.2 ק"ג לטווח של 24 ק"מ. אמזון טענה שתשיק את השירות תוך חודשים ספורים ושהכלי שלה בטוח כמו מטוס מסחרי; האם מינהלת התעופה האמריקאית תסכים איתה? (דיגיטל)
פייסבוק מחקה 2.2 מיליארד חשבונות פייקפייסבוק מחקה 2.2 מיליארד חשבונות פייקרפאל קאהאן, שירות כלכליסט
פייסבוק הפעילה שורת כלים, ביניהם תוכנות חכמות, לאיתור וחיסול הפרופילים הפיקטיביים. מספר הזיופים צמח משמעותית בהשוואה לשנים קודמות, בשל התעצמות הספאמרים (דיגיטל)
אילוסטרציההונאה חדשה: "לא להתפתות להעביר כסף"דניאל הרץ1
קיבלתם הודעה באחת מהרשתות החברתיות על בקשה להעברת כסף דרך אפליקציה תמורת 400 ש"ח? כנראה נפלתם לתרמית של נוכל הנמצא תקופה ארוכה ברשת (בארץ)

חדשות הטכנולוגיה

כל מה שקורה בעולם הטכנולוגיה והדיגטל, בסיקור מיוחד על ידי טובי כתבי הטכנולגיה של המגזר החרדי. השקות בשידור חי, מחשבים וטכנולוגיות מתוחכמות בסיקור בלעדי.

עדכונים
כיכר facebook
אלי שפירא
אלי שפירא
אוי הוואטסאפ
כ"א בטבת תשעד8