הגבלים עסקיים? גוגל הופכת עונש שקיבלה אירופה למקור רווחהגבלים עסקיים? גוגל הופכת עונש שקיבלה אירופה למקור רווחרפאל קאהאן, כלכליסט
גוגל הודיעה כי תפתח את אנדרואיד להתקנת מנועי חיפוש מתחרים, בעקבות קנסות שספגה באיחוד האירופי בגין כוח לא מידתי בפלטפורמה שלה. ואולם, מפעילי מנועי החיפוש יהיו אלה שישלמו לה הכי הרבה, במבנה של מכרז (דיגיטל)
השינוי של פייסבוק בווטסאפ ואינסטגרםהשינוי של פייסבוק בווטסאפ ואינסטגרםשירות כלכליסט
הכיתוב "Instagram from Facebook" הושם במסך ההגדרות של אינסטגרם, ויגיע בקרוב גם לווטסאפ; "רוצים להיות ברורים יותר בנוגע למוצרים שהם חלק מפייסבוק" (דיגיטל)
לקוחות WE4G מתלוננים על תקלה בקליטהלקוחות WE4G מתלוננים על תקלה בקליטהבני סולומון
לקוחות חברת הסלולר WE4G של אקספון מתלוננים כי הבוקר הם סובלים מתקלות קליטה חמורות. בחברה אומרים כי הם מכירים את התקלה והיא כעת בטיפול (חדשות הטכנולוגיה)
ווטסאפ webבפיתוח: ווטסאפ שלא מצריכה טלפון סלולרירפאל קאהאן, כלכליסט2
רכיבי קוד חדשים מעידים על בניית גרסה שאין בה זיקה למכשיר ספציפי. דרכה, יוכלו משתמשים להתכתב בצ'ט דרך כל מכשיר שייבחרו, על בסיס אותה הפלטפורמה (טכנולוגיה)
ארצות הברית: מחוקקים רוצים לשלול מפייסבוק את הזכות לצנזר פוסטיםארצות הברית: מחוקקים רוצים לשלול מפייסבוק את הזכות לצנזר פוסטיםרפאל קאהאן, כלכליסט
הצעת חוק חדשה כוללת שינוי בחוק הפרסום בתקשורת, ומוציאה מידי חברות טכנולוגיה את הכוח למחוק תוכן שפורסם, אם אינו עובר במפורש על החוק (דיגיטל)
מארק צוקרברגפייסבוק נקנסה בסכום של 5 מיליארד דולרשירות כלכליסט1
נציבות הסחר הפדרלי חשפה את עונשה של החברה על פרשת קיימברידג' אנליטיקה. לצד העונש הכספי, תמונה ועדה חיצונית לפייסבוק שתגביל את כוחו של מארק צוקרברג (עולם)
מכירות שיא בפריים דיי של אמזון; יותר מבלאק פריידי וסייבר מאנדי יחדמכירות שיא בפריים דיי של אמזון; יותר מבלאק פריידי וסייבר מאנדי יחדשירות כלכליסט
אמזון מפרסמת נתונים ראשונים על שני ימי הפריים: יותר מ-175 מיליון מוצרים נמכרו ב-18 מדינות שבהן התקיים האירוע, כולל 100 אלף לפטופים, יותר ממיליון צעצועים ו-300 אלף ערכות יופי (דיגיטל)
פעיל חמאס כותב לחיילחמאס כשל בניסיון להוציא מידע בוואטסאפכיכר השבת4
המודיעין של החמאס עובד שעות נוספות כדי לדלות פרטים על הערכות צה"ל בעוטף עזה. הניסיון של פעיל המודיעין החמאסי להוציא מידע מחייל כשל, לאור הערנות של החייל (אקטואליה)
הרשת החברתית 'טוויטר' קרסה - אך חזרההרשת החברתית 'טוויטר' קרסה - אך חזרהבני סולומון
גולשים ברחבי העולם, וגם בישראל, דיווחו בשעות הערב על תקלות בטעינת הרשת החברתית הפופולרית 'טוויטר' - תקלה שלשמחתם נפתרה לבסוף, לאחר כשעה וחצי (חדשות דיגיטל)
דונלנד טראמפטראמפ לא יכול לחסום 'חברים' בטוויטרשירות כלכליסט
בית המשפט האמריקאי קבע שהנשיא דונלד טראמפ הפר את החוקה האמריקאית בכך שחסם אנשים שביקרו אותו או לעגו לו ופסק כי אסור לו לחסום "חברים" בטוויטר (דיגיטל, חדשות)
שוב זה קורה: תקלות בווטסאפ ובאינסטגרםשוב זה קורה: תקלות בווטסאפ ובאינסטגרםכיכר השבת3
משתמשים רבים מדווחים על קשיים בשליחת ובקבלת סרטונים, תמונות והודעות קוליות באפליקציית ההודעות וואטסאפ. במקביל, דיווח על תקלה גם באינסטגרם (דיגיטל)
בעיית הביטקוין של איראן: כריית קריפטו מאיימת על רשתות החשמלבעיית הביטקוין של איראן: כריית קריפטו מאיימת על רשתות החשמלרפאל קאהאן, כלכליסט1
אזרחים איראניים פונים לכריית ביטקוין כמענה למשבר הכלכלי החמור בו נתונה המדינה; בצפונה פשטו הרשויות על שני מבנים נטושים שהכילו כאלף מכונות כריית ביטקוין, שצרכו חשמל בשיעור כזה שהביא את הרשת המקומית למצב מסוכן
יוטיוב שוקלת: "YouTube Kids" לילדיםיוטיוב שוקלת: "YouTube Kids" לילדיםרפאל קאהאן, שירות כלכליסט4
יוטיוב תייצר ככל הנראה אפליקציה חדשה - YouTube Kids - שתיועד לשימוש בקרב ילדים. אופי ההפעלה של אפליקציית ילדים יכריח סינון תכנים הרבה יותר קפדני ובקרה על פרסומות (דיגיטל)
ה־G20 התחייבו: להגדיל מיסוי לענקיות הדיגיטלה־G20 התחייבו: להגדיל מיסוי לענקיות הדיגיטלרובין הרדינג, פייננשל טיימס, שירות כלכליסט
שרי האוצר של הכלכלות הגדולות בעולם יגבשו רפורמה במערך המיסוי של חברות בינלאומיות עד סוף 2020. המשמעות: פייסבוק וגוגל ייאלצו לשלם מסים (דיגיטל)
אמזון חשפה רחפן משלוחים ייחודי, תשיק בקרוב משלוחים מעופפיםאמזון חשפה רחפן משלוחים ייחודי, תשיק בקרוב משלוחים מעופפיםניצן סדן
מדובר בכלי בעל תצורת גוף שמאפשרת שילוב בין טיסה יציבה ומהירה, שמסוגל לשאת חבילות של 2.2 ק"ג לטווח של 24 ק"מ. אמזון טענה שתשיק את השירות תוך חודשים ספורים ושהכלי שלה בטוח כמו מטוס מסחרי; האם מינהלת התעופה האמריקאית תסכים איתה? (דיגיטל)
פייסבוק מחקה 2.2 מיליארד חשבונות פייקפייסבוק מחקה 2.2 מיליארד חשבונות פייקרפאל קאהאן, שירות כלכליסט
פייסבוק הפעילה שורת כלים, ביניהם תוכנות חכמות, לאיתור וחיסול הפרופילים הפיקטיביים. מספר הזיופים צמח משמעותית בהשוואה לשנים קודמות, בשל התעצמות הספאמרים (דיגיטל)
אילוסטרציההונאה חדשה: "לא להתפתות להעביר כסף"דניאל הרץ1
קיבלתם הודעה באחת מהרשתות החברתיות על בקשה להעברת כסף דרך אפליקציה תמורת 400 ש"ח? כנראה נפלתם לתרמית של נוכל הנמצא תקופה ארוכה ברשת (בארץ)
אילוסטרציה'אמזון' צינזרה פרסומות בעלות מסרים דתייםרפאל קאהאן, שירות כלכליסט
לאחר שמספר סוחרים התלוננו, טענה החברה שהצנזורה מקורה בטעות של עובדים ולא כשינוי מדיניות. אסור לפרסם באמזון תוכן, שמציג דת אחת כנכונה יותר מאחרת (טכנולוגיה)
גוגל כרום יחסום אוטומטית קובצי קוקיזגוגל כרום יחסום אוטומטית קובצי קוקיזשירות כלכליסט
קובצי קוקיז מסייעים לאתרים לנתח תעבורת גולשים - ולחברות פרסום מקוון, לאסוף מידע ולמקד קמפיינים; גוגל צפויה לחסום אותם לחלוטין בדפדפן הכרום, במטרה למנוע תחרות (דיגיטל)
מהפכה באינסטגרם: הלייקים יוסתרומהפכה באינסטגרם: הלייקים יוסתרוניצן סדן, שירות כלכליסט1
הרשת החברתית בוחנת בקנדה תכונה יוצאת דופן, שתמנע מהגולש להציג לאחרים כמה לייקים קיבל, מה שיוכל לעזור לקהל פשוט להתמקד בתוכן. מה עומד מאחורי המהלך? (דיגיטל)
אפל: מחקנו אפליקציות שהתחרו בשירותינואפל: מחקנו אפליקציות שהתחרו בשירותינורפאל קאהאן, שירות כלכליסט
החברה הסירה אפליקציות פופולריות בתחום בקרת הורים על השימוש של ילדיהם בטלפון. המפתחים טענו שהסיבה היא תחרות לא הוגנת והגישו תלונות לרגולטור האירופי (דיגיטל)
כך יכולים להשתלט לכם על ה'וואטסטפ'כך יכולים להשתלט לכם על ה'וואטסטפ'בני סולומון8
חזנים רבים איבדו הלילה את חשבון הוואטסאפ שלהם באמצעות תרמית מתוחכמת שמטרתה עדיין לא ברורה. זו שיטתו של הפורץ לגנוב את השליטה בחשבון שלכם (דיגיטל)
ממשלת צרפת השיקה אפליקצית צ'ט משלהממשלת צרפת השיקה אפליקצית צ'ט משלהרפאל קאהאן, שירות כלכליסט1
השלטון הצרפתי השקיע ביישום מבוסס קוד פתוח, שיהיה בטוח יותר מאפלקציות צ'ט סטנדרטיות. צרפת אף הצליחה לתקן באג רציני באפליקציה בזכות קהילת המפתחים (דיגיטל)
הסוקרים: מסכי הגלקסי המתקפל - כושליםהסוקרים: מסכי הגלקסי המתקפל - כושליםשירות כלכליסט
מספר מכשירים הועברו לעיתונאים מומחים בארצות הברית ואירופה - וארבעה מהם דיווחו שהמכשיר החדשני חווה כשלים טכניים במסך כשקיפלו אותו. החברה: הנושא בבדיקה (דיגיטל)
כל האפליקציותהתקלה באפליקציות הפופולאריות - טופלהיאיר טוקר1
משתמשים מכל רחבי העולם דיווחו בצהרי היום על קשיים בהעלאת תכנים, בשלושת האפליקציות הפופולריות השייכות ל'פייסבוק' • "אנו מתנצלים על חוסר הנוחות" (חדשות, דיגיטל)
המנכ"ל מארק צוקרברגכחצי מיליארד חשבונות פייסבוק היו חשופיםכיכר השבת
540 מיליון חשבונות פייסבוק היו פרוצים לכל דורש, בעקבות טעות שנבעה מהעברת נתונים משרת של חברת אמאזון לחברה מקסיקנית • פייסבוק הסירה את הנתונים (דיגיטל)

חדשות הטכנולוגיה

כל מה שקורה בעולם הטכנולוגיה והדיגטל, בסיקור מיוחד על ידי טובי כתבי הטכנולגיה של המגזר החרדי. השקות בשידור חי, מחשבים וטכנולוגיות מתוחכמות בסיקור בלעדי.

כיכר facebook
אלי שפירא
אלי שפירא
אוי הוואטסאפ
כ"א בטבת תשעד8