הרשת החברתית 'טוויטר' קרסה - אך חזרההרשת החברתית 'טוויטר' קרסה - אך חזרהבני סולומון
גולשים ברחבי העולם, וגם בישראל, דיווחו בשעות הערב על תקלות בטעינת הרשת החברתית הפופולרית 'טוויטר' - תקלה שלשמחתם נפתרה לבסוף, לאחר כשעה וחצי (חדשות דיגיטל)
דונלנד טראמפטראמפ לא יכול לחסום 'חברים' בטוויטרשירות כלכליסט
בית המשפט האמריקאי קבע שהנשיא דונלד טראמפ הפר את החוקה האמריקאית בכך שחסם אנשים שביקרו אותו או לעגו לו ופסק כי אסור לו לחסום "חברים" בטוויטר (דיגיטל, חדשות)
שוב זה קורה: תקלות בווטסאפ ובאינסטגרםשוב זה קורה: תקלות בווטסאפ ובאינסטגרםכיכר השבת3
משתמשים רבים מדווחים על קשיים בשליחת ובקבלת סרטונים, תמונות והודעות קוליות באפליקציית ההודעות וואטסאפ. במקביל, דיווח על תקלה גם באינסטגרם (דיגיטל)
בעיית הביטקוין של איראן: כריית קריפטו מאיימת על רשתות החשמלבעיית הביטקוין של איראן: כריית קריפטו מאיימת על רשתות החשמלרפאל קאהאן, כלכליסט1
אזרחים איראניים פונים לכריית ביטקוין כמענה למשבר הכלכלי החמור בו נתונה המדינה; בצפונה פשטו הרשויות על שני מבנים נטושים שהכילו כאלף מכונות כריית ביטקוין, שצרכו חשמל בשיעור כזה שהביא את הרשת המקומית למצב מסוכן
יוטיוב שוקלת: "YouTube Kids" לילדיםיוטיוב שוקלת: "YouTube Kids" לילדיםרפאל קאהאן, שירות כלכליסט4
יוטיוב תייצר ככל הנראה אפליקציה חדשה - YouTube Kids - שתיועד לשימוש בקרב ילדים. אופי ההפעלה של אפליקציית ילדים יכריח סינון תכנים הרבה יותר קפדני ובקרה על פרסומות (דיגיטל)
ה־G20 התחייבו: להגדיל מיסוי לענקיות הדיגיטלה־G20 התחייבו: להגדיל מיסוי לענקיות הדיגיטלרובין הרדינג, פייננשל טיימס, שירות כלכליסט
שרי האוצר של הכלכלות הגדולות בעולם יגבשו רפורמה במערך המיסוי של חברות בינלאומיות עד סוף 2020. המשמעות: פייסבוק וגוגל ייאלצו לשלם מסים (דיגיטל)
אמזון חשפה רחפן משלוחים ייחודי, תשיק בקרוב משלוחים מעופפיםאמזון חשפה רחפן משלוחים ייחודי, תשיק בקרוב משלוחים מעופפיםניצן סדן
מדובר בכלי בעל תצורת גוף שמאפשרת שילוב בין טיסה יציבה ומהירה, שמסוגל לשאת חבילות של 2.2 ק"ג לטווח של 24 ק"מ. אמזון טענה שתשיק את השירות תוך חודשים ספורים ושהכלי שלה בטוח כמו מטוס מסחרי; האם מינהלת התעופה האמריקאית תסכים איתה? (דיגיטל)
פייסבוק מחקה 2.2 מיליארד חשבונות פייקפייסבוק מחקה 2.2 מיליארד חשבונות פייקרפאל קאהאן, שירות כלכליסט
פייסבוק הפעילה שורת כלים, ביניהם תוכנות חכמות, לאיתור וחיסול הפרופילים הפיקטיביים. מספר הזיופים צמח משמעותית בהשוואה לשנים קודמות, בשל התעצמות הספאמרים (דיגיטל)
אילוסטרציההונאה חדשה: "לא להתפתות להעביר כסף"דניאל הרץ1
קיבלתם הודעה באחת מהרשתות החברתיות על בקשה להעברת כסף דרך אפליקציה תמורת 400 ש"ח? כנראה נפלתם לתרמית של נוכל הנמצא תקופה ארוכה ברשת (בארץ)
אילוסטרציה'אמזון' צינזרה פרסומות בעלות מסרים דתייםרפאל קאהאן, שירות כלכליסט
לאחר שמספר סוחרים התלוננו, טענה החברה שהצנזורה מקורה בטעות של עובדים ולא כשינוי מדיניות. אסור לפרסם באמזון תוכן, שמציג דת אחת כנכונה יותר מאחרת (טכנולוגיה)
גוגל כרום יחסום אוטומטית קובצי קוקיזגוגל כרום יחסום אוטומטית קובצי קוקיזשירות כלכליסט
קובצי קוקיז מסייעים לאתרים לנתח תעבורת גולשים - ולחברות פרסום מקוון, לאסוף מידע ולמקד קמפיינים; גוגל צפויה לחסום אותם לחלוטין בדפדפן הכרום, במטרה למנוע תחרות (דיגיטל)
מהפכה באינסטגרם: הלייקים יוסתרומהפכה באינסטגרם: הלייקים יוסתרוניצן סדן, שירות כלכליסט1
הרשת החברתית בוחנת בקנדה תכונה יוצאת דופן, שתמנע מהגולש להציג לאחרים כמה לייקים קיבל, מה שיוכל לעזור לקהל פשוט להתמקד בתוכן. מה עומד מאחורי המהלך? (דיגיטל)
אפל: מחקנו אפליקציות שהתחרו בשירותינואפל: מחקנו אפליקציות שהתחרו בשירותינורפאל קאהאן, שירות כלכליסט
החברה הסירה אפליקציות פופולריות בתחום בקרת הורים על השימוש של ילדיהם בטלפון. המפתחים טענו שהסיבה היא תחרות לא הוגנת והגישו תלונות לרגולטור האירופי (דיגיטל)
כך יכולים להשתלט לכם על ה'וואטסטפ'כך יכולים להשתלט לכם על ה'וואטסטפ'בני סולומון8
חזנים רבים איבדו הלילה את חשבון הוואטסאפ שלהם באמצעות תרמית מתוחכמת שמטרתה עדיין לא ברורה. זו שיטתו של הפורץ לגנוב את השליטה בחשבון שלכם (דיגיטל)
ממשלת צרפת השיקה אפליקצית צ'ט משלהממשלת צרפת השיקה אפליקצית צ'ט משלהרפאל קאהאן, שירות כלכליסט1
השלטון הצרפתי השקיע ביישום מבוסס קוד פתוח, שיהיה בטוח יותר מאפלקציות צ'ט סטנדרטיות. צרפת אף הצליחה לתקן באג רציני באפליקציה בזכות קהילת המפתחים (דיגיטל)
הסוקרים: מסכי הגלקסי המתקפל - כושליםהסוקרים: מסכי הגלקסי המתקפל - כושליםשירות כלכליסט
מספר מכשירים הועברו לעיתונאים מומחים בארצות הברית ואירופה - וארבעה מהם דיווחו שהמכשיר החדשני חווה כשלים טכניים במסך כשקיפלו אותו. החברה: הנושא בבדיקה (דיגיטל)
כל האפליקציותהתקלה באפליקציות הפופולאריות - טופלהיאיר טוקר1
משתמשים מכל רחבי העולם דיווחו בצהרי היום על קשיים בהעלאת תכנים, בשלושת האפליקציות הפופולריות השייכות ל'פייסבוק' • "אנו מתנצלים על חוסר הנוחות" (חדשות, דיגיטל)
המנכ"ל מארק צוקרברגכחצי מיליארד חשבונות פייסבוק היו חשופיםכיכר השבת
540 מיליון חשבונות פייסבוק היו פרוצים לכל דורש, בעקבות טעות שנבעה מהעברת נתונים משרת של חברת אמאזון לחברה מקסיקנית • פייסבוק הסירה את הנתונים (דיגיטל)
רק אתם תקבעו מי יוסיף אתכם לקבוצות וואטסאפרק אתם תקבעו מי יוסיף אתכם לקבוצות וואטסאפניצן סדן, שירות כלכליסט
התכונה החדשה תאפשר לגולש לבחור אם כל אחד יוכל להוסיף אותו אוטומטית, רק מי שמופיע ברשימת אנשי הקשר שלו, או אף אחד. איך מפעילים את התכונה החדשה? (דיגיטל)
רכב המשלוחים האוטונומי של עליבאבארכב המשלוחים האוטונומי של עליבאבאדניאל הרץ3
רכב משלוחי אקספרס מופעל בתחנת רשת צ'איניאו ברובע החדש שיונגאן, שנמצא במחוז ההביי, צפון סין. רכב המשלוחים המהירים הלא מאויש, אשר נחקר ופותח באופן עצמאי על ידי רשת צאיניאו, זרוע הלוגיסטיקה של עליבאבא, הוכנס לאחרונה לשירות במרכז שירות אזרחי של שיונגאן. הרכב החדש יכול להעביר כ-200 חבילות קטנות בו זמנית ממרכז המשלוחים לארון החכם (דיגיטל)
חדש: תכונת תזמון מראש של שליחת מייליםחדש: תכונת תזמון מראש של שליחת מייליםרפאל קאהאן, שירות כלכליסט1
שירות המייל הפופולרי של גוגל קיבל יכולת תזמון הודעות, כדי שתוכלו להשיב לאנשים על מיילים שהגיעו באמצע הלילה גם בלי שההתראה תפריע את שנתם (טכנולוגיה)
טוויטר חסמה מאות חשבונות פיקטיבייםטוויטר חסמה מאות חשבונות פיקטיבייםעומר כביר, שירות כלכליסט
מפעילי "פרויקט הבוטים הגדול", בו נחשפה רשת הפצת תוכן שקידם את הליכוד ותקף את יריביו, הודיעו שהנהלת החברה השביתה יותר מ-250 בוטים שתמכו בראש הממשלה (דיגיטל)
צעד לא שגרתי: אפל מבטלת השקת מוצרצעד לא שגרתי: אפל מבטלת השקת מוצררפאל קאהאן, שירות כלכליסט
ענקית הטכנולוגיה הודיעה על ביטול השקת משטח הטעינה האלחוטי שלה, AirPower mat, לאחר שלדבריה לא הצליחה להביא אותו ל"רמת האיכות" הנדרשת ממוצריה (דיגיטל)
אייפוןמכה לאפל: לא יוכלו למכור דגמים של אייפוןרפאל קאהאן, כלכליסט
בית המשפט הפדרלי בארצות הברית קבע כי אפל הפרה פטנטים של החברה המתחרה "קוואלקום", ומעתה אין לייבא דגמים ספציפיים של אייפון המפרים את הפטנט (דיגיטל)
פייסבוק הסירה מאות דפי פייק של האיראניםפייסבוק הסירה מאות דפי פייק של האיראניםכיכר השבת
העמודים שהופעלו על ידי גורמים באיראן התחזו לכלי תקשורת מקומיים, צברו אלפי עוקבים והפיצו פייק ניוז. במקביל הסירה הרשת דפי פייק שהפיצו תעמולה פוליטית בישראל (דיגיטל)
טלגרםחידוש בטלגרם: ניתן למחוק הודעות בקבוצהכיכר השבת
האפליקציה הפופולרית הוציאה עדכון שיאפשר להסתיר כל הודעה שנשלחה אליכם באישי, או בקבוצה - גם אם לא אתם שלחתם, בנוסף תוכלו למחוק הודעה בלי הגבלת זמן (דיגיטל)

חדשות הטכנולוגיה

כל מה שקורה בעולם הטכנולוגיה והדיגטל, בסיקור מיוחד על ידי טובי כתבי הטכנולגיה של המגזר החרדי. השקות בשידור חי, מחשבים וטכנולוגיות מתוחכמות בסיקור בלעדי.

כיכר facebook
אלי שפירא
אלי שפירא
אוי הוואטסאפ
כ"א בטבת תשעד8