ליצמן והרבי מגורהידבקות ליצמן: הרבי מגור, נתניהו וראש המוסד - לבידוד
ח' בניסן תשפ | 02.04.20
לאחר חצות לילה הודיעו בלשכת שר הבריאות כי השר ורעייתו חלו בקורונה וצמרת המדינה נכנסה לסחרחורת • נתניהו וראשי מערכת הבריאות ייכנסו לבידוד, כך גם האדמו"רים מגור ובעלזא (בארץ)
ישיבת ממשלה, אילוסטרציהמביך: נתניהו הציג לשרים סרטון פייק מאירןכיכר השבת4
ראש הממשלה הציג סרטון וטען כי קיבל אותו מראש המל"ל ובו נראה לכאורה כיצד האיראנים מעמיסים לכאורה גופות של אנשים שמתו מקורונה על משאיות - אך הסרטון ישן (חדשות)
המעון ב'בלפור''מעון רשמי גם לממלא מקום ראש ממשלה'כיכר השבת
כדי לשוות מעמד זהה לנתניהו וגנץ, ישנו סעיף מיוחד בטיוטת ההסכם שדורש להקים 'בלפור ב', שישמש את ממלא מקום ראש הממשלה באותו זמן. בליכוד מכחישים; 'פייק ניוז' (בארץ)
ח"כ מבל"ד הפתיע: "ראש ממשלה מדהים"ח"כ מבל"ד הפתיע: "ראש ממשלה מדהים"יוני גבאי21
חבר הכנסת סאמי אבו שחאדה נאם היום במליאת הכנסת: "יש לנו ראש ממשלה ושרים מדהימים ששומרים עלינו" • בהמשך הבהיר כי מדובר ב-1 לאפריל "ואין לזה קשר למציאות" (פוליטי)
סער: "אין מקום להקמת ממשלה מנופחת"סער: "אין מקום להקמת ממשלה מנופחת"אבי רבינא24
ח"כ גדעון סער קרא להקמתה של "ממשלה רזה" בשל משבר הקורונה, זאת לאחר הפרסום בדבר כוונתו של רה"מ להקים ממשלה ובה 36 שרים על מנת לרצות את כל הצדדים (פוליטי)
ראש הממשלה נתניהו וצוותו הקרוב בבידודראש הממשלה נתניהו וצוותו הקרוב בבידודכיכר השבת3
לאחר שנודע כי היועצת של נתניהו למגזר החרדי רבקה פאלוך נדבקה בנגיף הקורונה, נכנסו ראש הממשלה וצוותו הקרוב לבידוד, עד לסיום החקירה האפידמיולוגית של פאלוך (חדשות)
זו ההצעה של 'כחול לבן': ליצמן תמורת בנטזו ההצעה של 'כחול לבן': ליצמן תמורת בנטיוני גבאי20
המשא ומתן בין בני גנץ לבנימין נתניהו מתקדם, והערב הם צפויים להיפגש שוב. במפלגת כחול לבן הודיעו לליכוד כי הם מוותרים על תיק החוץ, בתמורה לבריאות או יו"ר הכנסת (ארץ)
בנט ושקד, יישארו מחוץ לממשלת נתניהו?'ממשלת אחדות' ענקית: תורכב מ-36 שריםאבי רבינא17
כדי להרגיע את כעסם של בכירי 'ימינה', שצפויים להפסיד את משרדיהם לטובת 'כחול לבן', מתכוונים בליכוד להגדיל מאוד את הממשלה הבאה, ואולי להעניק לבנט את תיק החוץ (בארץ)
חטוף ו-מנה, כי אין דין ואין דיין // טור דעהחטוף ו-מנה, כי אין דין ואין דיין // טור דעהעו"ד יצחק שינפלד6
אין שום הצדקה להפרת שאר ההבטחות לפוליטיקה אחרת, לזלזול בנו, בכספנו ובמדינה. שוב יוצרים תפקידים ותיקים מופרכים ומיותרים, רק כי ניתן לחטוף. האמנם? ממנים שרים ודורשים תיקים, רק כי אפשר? שוד הקופה הציבורית, כי ניתן? (דעה)
אדלשטיין יורד מדוכן יו"ר הכנסת, בשובע שעברליצמן יישאר בבריאות; אדלשטיין לא יחזורקובי רוזן25
לאחר שסירב לכבד את החלטת בג"צ, בכנסת מעריכים כי יולי אדלשטיין לא יחזור לתפקידו, בשל הוטו של בני גנץ • עם זאת, ח"כ יעקב ליצמן יישאר בתפקידו כשר הבריאות (חדשות, בארץ)
בני גנץגנץ מוכן לוותר על החוץ; דורש את הבריאותאבי רבינא10
לאחר הפגישה הלילית של גנץ ואשכנזי עם נתניהו, ב'כחול לבן' מוכנים לוותר על תיק החוץ אך דורשים את תיק הבריאות. ליצמן הבהיר לנתניהו: "לא אוותר על תיק הבריאות" (חדשות)
גנץ ונתניהו בכנסת, בשובע שעברנתניהו וגנץ נועדו; הושגו הבנות והתקדמויותכיכר השבת8
ראש הממשלה בנימין נתניהו, ויו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ נועדו לאורך הלילה בדרך להקמת ממשלת חירום. בסיום הפגישה מסרו כי הושגו הבנות והתקדמויות משמעותיות (ארץ)
גנץ ונתניהויקימו ממשלת אחדות: נתניהו וגנץ ייפגשואבי רבינא5
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר 'חוסן לישראל, בני גנץ, ייפגשו במהלך הערב בניסיון להתקדם לקראת הקמת ממשלת אחדות • עריקה ראשונה בסיעה של גנץ • כל הפרטים (פוליטי)
היו ימים. גנץ ולפידגנץ תוקף את לפיד ויעלון: "העדיפו בחירות"ישי כהן24
יו"ר 'חוסן לישראל', ח"כ בני גנץ, התייחס לראשונה להחלטתו לנהל משא ומתן לממשלת אחדות והפרידה מיאיר לפיד ומשה בוגי יעלון: "העדיפו בחירות"על ניסיון להגיע לפשרות" (פוליטי)
לחשוב על היום שאחרי / עו"ד יצחק שינפלדלחשוב על היום שאחרי / עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד8
החרדים ששותפים להגה השלטון ברוב השנים מהמהפך של 1977 צריכים לדעת להצטנע. ישנו רוב חילוני שונא ומתריס, הוא גזען ובעל דעות קדומות (טור דעה)
לפיד, הערב"זו לא ממשלת חירום, אלא ממשלת נתניהו"דניאל הרץ83
יאיר לפיד, שהבין הערב כי נותר מחוץ לכל מוקדי ההשפעה עם פרישתו של גנץ וסיעתו מ'כחול לבן', נשא נאום תוקפני נגדו ונגד נתניהו. 'נשגיח על הממשלה ב-7 עיניים', הבטיח (פוליטי)
החרדים חוששים: "נהיה רק 'גלגל חמישי'"החרדים חוששים: "נהיה רק 'גלגל חמישי'"אבי רבינא30
לקראת הרכבת ממשלת חירום לאומי, הצדדים נכנסים למו"מ אינטנסיבי, ועל פי חלוקת התיקים המסתמנת, ראשי המפלגות החרדיות לא יצליחו להשתלב בה לשביעות רצונם (אקטואליה)
יו"ר יהדות התורה עם גנץ, לפני שעה קלההחרדים מרוצים - השמאל זועם: "יום שחור"אבי רבינא61
במפלגות החרדיות מביעים סיפוק מהתפרקותה של כחול לבן לטובת הקמת ממשלת חירום, בעוד בשמאל והרשימה הערבית מתחרים ביניהם בהטחת כינויי גנאי ב'בגידתו' של גנץ (פוליטי)
בני גנץ ויאיר לפידהתרגיל של נתניהו הצליח: לפיד וגנץ נפרדיםאבי רבינא112
יו"ר 'יש עתיד' נפרד בזעם ממפלגת 'כחול לבן', המשותפת לו ולחברי 'חוסן לישראל' של גנץ, בעקבות הסיכום המפתיע של האחרון עם נתניהו. לפיד אף הגיש בקשת פיצול רשמית (ארץ)
גנץ ולפיד. ארכיוןנגד עמדת לפיד: גנץ מתמודד ליו"ר הכנסתאבי רבינא34
דרמה של ממש בכנסת לקראת ההצבעה על יו"ר הכנסת, לאחר שבני גנץ התעקש להתמודד לתפקיד - בניגוד לעמדת יאיר לפיד ובוגי יעלון, אך כפי הדרישה של 'הליכוד' (אקטואליה)
ח"כ חרדי קרא: להעמיד את השופטים לדיןח"כ חרדי קרא: להעמיד את השופטים לדיןאבי רבינא17
במהלך דיון בוועדה המסדרת של הכנסת, עורר אורי מקלב סערה כאשר התבטא בחריפות נגד השופטים שכפו לקיים דיון להחלפת יו"ר הכנסת. יו"ר הוועדה, ניסנקורן נזף בו (פוליטי)
יולי אדלשטייןשופטי בג"צ הפקיעו את סמכויות אדלשטייןיוני גבאי52
שופטי בג"צ, בראשות הנשיאה אסתר חיות, הפקיעו את הסמכויות של יו"ר הכנסת המתפטר, יולי אדלשטיין • עמיר פרץ יכהן היום כיו"ר בפועל. המליאה תתכנס ותבחר יו"ר חדש (ארץ)
הנשיא קרא לנתניהו וגנץ: "שלבו כוחות למען העם"הנשיא קרא לנתניהו וגנץ: "שלבו כוחות למען העם"יוני גבאי7
נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא דברים הערב וקרא לאזרחי ישראל לשמור על ההנחיות למניעת התפשטות הקורונה - ולראשי המפלגות הגדולות להקים ממשלת אחדות (חדשות)
מנדלבליט לאדלשטיין: חובה לשמוע לבג"ץמנדלבליט לאדלשטיין: חובה לשמוע לבג"ץאבי רבינא17
הדרמה נמשכת: לאחר שיו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין סירב להחלטת בג"ץ לכנס את המליאה ולהביא לדיון הצבעה על מנוי יורשו, היועץ המשפטי לממשלה עולה להתקפה (פוליטי, בארץ)
אדלשטיין נגד בג"ץ, שיחליט אם חטא בביזיוןאדלשטיין נגד בג"ץ, שיחליט אם חטא בביזיוןאבי רבינא27
יועמ"ש הכנסת עדכן את בג"ץ כי היו"ר אדלשטיין הודיע שלא יבצע את הפסיקה שהורתה לו לאפשר הצבעה על החלפתו היום - והשופטים בתגובה דורשים הסבר מאדלשטיין (אקטואלי)
ח"כ משה גפניגפני יכהן כיו"ר כנסת זמני? • כל האפשרויותאבי רבינא11
רק שלשום הודח גפני מתפקיד יו"ר ועדת הכספים, וכעת בעקבות התפטרותו הדרמטית של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, קיים סיכוי קלוש שייבחר למשרה רמה זו - באורח זמני (פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook