הפסגה בוושינגטון'עסקת המאה': תלמדו מאבי האומה ותשתחררו מהאופוריה
ג' בשבט תשפ | 29.01.20
שביעות רצון כמו שיש כעת בישראל, בעקבות פסגת 'עסקת המאה' של טראמפ, סחררה את ראשנו לאחר מלחמת ששת הימים, בה נכבשו ה'שטחים' - וגרמה לאסון. עלינו ללמוד מאברהם אבינו (טור דעה)
החרדים החרימו את ההצבעה על פסילת איווטהחרדים החרימו את ההצבעה על פסילת איווטאבי רבינא
בש"ס וביהדות התורה החליטו להחרים את ההצבעה על פסילת ישראל ביתנו בוועדת הבחירות המרכזית למרות המתיחות בין המפלגות. "לא מאמינים בפסילות" (פוליטי מדיני)
נדחתה הבקשה לפסילת הרשימה הערביתנדחתה הבקשה לפסילת הרשימה הערביתאבי רבינא
הדרישה לפסילת הרשימה המשותפת נדחתה ברוב של 18 מתנגדים ו-4 תומכים בוועדת הבחירות המרכזית. בעד הפסילה הצביעו מפלגות 'עוצמה יהודית' ו'ישראל ביתנו' (פוליטי מדיני)
המפלגה של אשת יגאל עמיר נפסלה בועדההמפלגה של אשת יגאל עמיר נפסלה בועדהקובי רוזן2
חברי וועדת הבחירות המרכזית אישרו פה אחד את בקשתם של נציגי השמאל, ופסלו את מפלגת "משפט צדק" שהקימה אשתו של יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין (אקטואלי)
הפסגה בוושינגטוןמהפך בדעת הקהל; רוב לימין, הליכוד מובילאבי רבינא6
סקר ראשון אחרי הכרזת טראמפ: הליכוד מקבל יתרון על פני כחול לבן, לאחר תקופה ארוכה בה המצב היה הפוך • גם בגושים: הימין והחרדים מתקרבים ל-61 המיוחלים (אקטואליה)
בתמיכת החרדים: ח"כ יזבק נפסלה בוועדהבתמיכת החרדים: ח"כ יזבק נפסלה בוועדהאבי רבינא10
ועדת הבחירות המרכזית לכנסת קיבלה ברוב גדול את בקשת סיעות הימין והמרכז לפסול את חברת כנסת היבא יזבק מהרשימה המשותפת מהתמודדות לכנסת (פוליטי מדיני)
טראמפ ונתניהו, אמש"עסקת המאה" = הסכם אוסלו // אבי וידרמןאבי וידרמן8
התכנית היא למעשה – הסכם אוסלו המושמץ בשינוי אחד מהותי. הפעם, התכנית, נעשית ללא כל שיתוף של אלו אשר אמורים להקים מדינה על פי התכנית – הפלסטינים (מאמרים)
השר נפתלי בנט, הבוקרבנט: "הוקם צוות להחלת הריבונות ביו"ש ובבקעת הירדן"כיכר השבת1
השר נפתלי בנט הודיע על הקמת צוות מיוחד במערכת הביטחון להחלת ריבונות ביו"ש ובבקעת הירדן, פירט את 3 העקרונות ליישום תכנית טראמפ והזהיר: "לא ניתן לאיומים לעצור אותנו" (חדשות, בארץ)
הצגת "עסקת המאה" הערבמימין ומשמאל: המערכת הפוליטית מגיבהכיכר השבת4
'היסטוריה' או 'אפרטהייד'? בימין מברכים על "עסקת המאה" של טראמפ, אך גם שם יש מי שמזהיר מפני הקמת מדינה פלסטינית • בשמאל, תוקפים וטוענים לחד צדדיות (אקטואליה)
טראמפ מציג: ריבונות בכל יו"ש -  בלי לעקור אנשים מהביתטראמפ מציג: ריבונות בכל יו"ש - בלי לעקור אנשים מהביתכיכר השבת16
הנשיא דונלד טראמפ הציג בשידור חי, לצידו של נתניהו את "עסקת המאה": ארה"ב תכיר בריבונות הישראלית על כל השטח, וירושלים המאוחדת תישאר בירת ישראל • ומה יקבלו הפלסטינים? (מדיני)
ח"כ ב'דגל' חשף: הליכוד הסכימו לדרישותינוח"כ ב'דגל' חשף: הליכוד הסכימו לדרישותינואבי רבינא1
ח"כ אורי מקלב מ'יהדות התורה' חשף בכנס בו נשא דברים כי במשא ומתן הקואליציוני הקודם, היתה הסכמה סביב דרישות המפלגה החרדית בהסכם שהגישו למפלגת הליכוד (חדשות)
נתניהו, בכנס הליכוד האחרוןהתגובות: 'מה בער להשפיל כשהוא בחו"ל?'יוני גבאי25
בעקבות הגשת כתב האישום נגד נתניהו בעודו מתכונן לפסגה עם טראמפ, מפתיע בנט בביקורת קשה, יעלון חוגג והעיתונאי המקורב מכנה את היועמ"ש מנדלבליט "אפס מאופס" (בארץ)
פוטין, נתניהו ויששכר, בשבוע שעברנתניהו יטוס לרוסיה: יחזור עם נעמה יששכר?דניאל הרץ5
נתניהו יטוס מוושינגטון לביקור במוסקבה, ויתכן כי יחזור לישראל ביום חמישי כשבמטוסו העצורה הישראלית נעמה יששכר - שצפויה לקבל את החנינה מנשיא רוסיה פוטין (מדיני)
ארכיוןהכנסת אישרה את הקמתה של ועדת הכנסתאבי רבינא1
מליאת הכנסת אישרה את בקשת הוועדה המסדרת להקמת ועדת הכנסת ברוב של 60 תומכים ללא מתנגדים, זאת לאחר שחברי גוש ה-55 בחרו להחרים את הדיון ונעדרו (פוליטי מדיני)
בנימין נתניהו, במליאת הכנסתנתניהו מושך את בקשת החסינות: 'לא אתן ליריביי להפריע'ישי כהן21
שעות לפני כינוס מליאת הכנסת, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע כי החליט למשוך את בקשת החסינות מהכנסת • הסיבה: "לא אתן ליריביי להפריע למהלך ההיסטורי שאני מוביל" (חדשות, ארץ)
אריה דרעי ומשה גפניגפני: אם דרעי יקים מטה אשכנזי - נברך אותוישי כהן3
יו"ר 'דגל התורה', משה גפני, התייחס לחשיפת 'כיכר' לפיה יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שוקל להקים מטה עבור הציבור האשכנזי: "אברך שהוא יצליח, אנחנו לא מקימים מטות נגד ש"ס" (בארץ)
פלסטינים שורפים בובת טראמפ עם דגלי ישראל וארה"בלקראת פרסום עסקת המאה: הפלסטינים נערכים להפגנותדניאל הרץ2
בשעה 19:00 שעון ישראל צפוי הנשיא דונלד טראמפ להציג באופן רשמי את פרטי תכנית השלום שלו - "עסקת המאה". הפלסטינים מתנגדים באופן גורף לתכנית והודיעו על "יום זעם" מחר (פוליטי מדיני)
גנץ: "יישום תוכנית השלום - אחרי הבחירות"גנץ: "יישום תוכנית השלום - אחרי הבחירות"כיכר השבת4
ח"כ בני גנץ אמר לאחר פגישתו עם נשיא ארה"ב כי "תוכנית השלום של הנשיא, היא אבן דרך משמעותית והיסטורית", ושב לדבר על החסינות שביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו (מדיני)
ריבונות  - והחזרת שטחים: טראמפ נפגש עם נתניהו ובני גנץריבונות - והחזרת שטחים: טראמפ נפגש עם נתניהו ובני גנץכיכר השבת8
נשיא ארצות הברית נפגש הערב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם ח"כ בני גנץ • הפלסטינים מתנגדים אבל טראמפ אופטימי: "רוב האומות הערביות אוהבות את התוכנית", טען (חדשות, מדיני)
מנדלבליט מתנגד לפסילתה של היבא יזבקמנדלבליט מתנגד לפסילתה של היבא יזבקיוני גבאי7
היועמ"ש מתנגד לבקשה לפסול את בקשת הרשימה המשותפת, וכן את ח"כ היבא יזבק בפרט, מהתמודדות בבחירות הקרובות • זעם: "רוח גבית לתמיכה בטרור" (פוליטי)
טראמפ נפגש עם נתניהו: "מקווה שיגידו כן"טראמפ נפגש עם נתניהו: "מקווה שיגידו כן"כיכר השבת
נשיא ארצות הברית נפגש עם ראש הממשלה, ואחריו יפגוש גם את בני גנץ • "הם מתחרים ראויים. אני ממתין כבר שלוש מערכות בחירות. מוזר", אמר טראמפ על נתניהו וגנץ (מדיני)
רונן צורהיועץ של בני גנץ צייץ: דונלד אדולף טראמפקובי רוזן25
שעה לפני הפגישה של יו"ר כחול לבן עם נשיא ארה"ב, היה מי שדאג לשלוף ציוצים של היועץ האסטרטגי שלו, שהתלווה אליו לארה"ב, נגד טראמפ. בתגובה, צייץ הבהרה: מצדיע לו (מדיני)
גפני ודרעי. ארכיוןגפני, השעיר לעזאזל של ש"ס // אבי רבינאאבי רבינא30
העובדה שבמפלגת ש"ס חיפשו את האויב התורן, ומצאו את גפני - מובנת ואפילו לגיטימית, אלא שהצורך ב"אויב" לקמפיין מעידה על חוסר ביטחון עצמי בהישגיה של המפלגה (פרשנות)
ליברמןאיווט תוקף את נתניהו ואת גנץ: 'אדון כן ולא'כיכר השבת3
יו"ר 'ישראל ביתנו', שנותר מאחור אל מול הנושא המדיני ששוב הוצף במערכת הבחירות, מנסה להישאר על הגלגל ומפרסם הודעה נגד נתניהו וגנץ, ויש לו גם הצעה בשביל השניים (ארץ)
איילת שקד: קמפיין ש"ס יורה בתוך הנגמ"שאיילת שקד: קמפיין ש"ס יורה בתוך הנגמ"שישי כהן10
הבחירות שיכריעו את גורל הימין; 'תוכנית המאה' של טראמפ; האיחוד בימין ואיתמר בן גביר שנותר בחוץ; העקיצה נגדה בקמפיין ש"ס והאכזבה מליברמן • ח"כ איילת שקד באולפן (TV)
נתניהו המריא לארה"ב ונזכר בנשיא אובמהנתניהו המריא לארה"ב ונזכר בנשיא אובמהכיכר השבת2
ראש המשלה המריא לפגישות עם הנשיא טראמפ לפני הצגת תכנית המאה אותה גיבשו בממשל האמריקני לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים: "יחד עם טראמפ - נעשה היסטוריה" (מדיני)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הפסגה בוושינגטון
אביעד הומינר-רוזנבלום
עסקת המאה: תלמדו מאברהם אבינו, ותרגעו
ג' בשבט תשפ