'שיתחילו לזוז': כשבנט תקף את הסגרים. צפו"שיתחילו לזוז"; כשנפתלי בנט תקף את הסגרים. צפו
כ"ד באב תשפא | 02.08.21
בכירים במערכת הבריאות מעריכים כי ייתכן ולקראת חגי תשרי יוטל סגר כללי, כך גם ראש הממשלה בנט עצמו שהזהיר את השרים • צפו בנפתלי בנט תוקף את הטלת הסגרים (אקטואלי)
אבקסיס - מועמדת הליכוד לוועדה לבחירת שופטיםמועמדת נתניהו הפסידה בהצבעה הפנימיתיוני גבאי
במהלך הצבעה בתוך סיעת הליכוד לבחירת מועמדת המפלגה לתפקיד חברת הוועדה לבחירת שופטים, ניצחה ח"כ אורלי לוי אבקסיס את ח"כ קרן ברק, המועמדת בה תמך נתניהו (פוליטי)
מהומה בכנסת: הפרעות בנאום בנט • גפני הוצא מהמליאהמהומה בכנסת: הפרעות בנאום בנט • גפני הוצא מהמליאהיוני גבאי31
במהלך דיון 40 חתימות נאם ראש הממשלה נפתלי בנט אמר כי "ב-36 שעות עשינו מה שלא עשיתם ב-36 חודשים". דרעי כינה את בנט "שקרן". יו"ר 'יהדות התורה' ח"כ גפני הורחק בידי היו"ר (פוליטי)
גפני לבנט: "מה עשית? דרדרת את המדינה"גפני לבנט: "מה עשית? דרדרת את המדינה"שלמה מן21
על דוכן המליאה תקף יו"ר יהדות התורה את ראש הממשלה בנט, שנכח באולם. "נכון נפתלי, הקב"ה לא חנן אותך בכישורים מתאימים, אבל למה לא התייעצת עם ביבי?" (כנסת)
נתניהו, גפני בן גביר ופרוש. אילוסטרציההתגובות לתקציב: "מרושע ורע, מס־עבאס"שלמה מן12
חברי כנסת תוקפים את ממשלת בנט-לפיד-עבאס על העברת התקציב רווי הרפורמות • נתניהו: "זו הונאת הציבור, שנדרש לשלם את מחיר הבזבוזים וסגני השרים המיותרים" (פוליטי)
צרחות ומטח השמצות בועדת הכלכלה; צפוצרחות ומטח השמצות בועדת הכלכלה; צפושלמה מן8
"אתם מזיקים לעם, אתם נזק לעם"; "אתה רוצה לדאוג לחלשים? ככה אתה רוצה לדאוג להם?" • הדיון בכנסת על הרפורמה בחקלאות נקטעה בחילופי השמצות • צפו (בכנסת)
תקציב במחלוקת: "פוגע בחלשים, מושחת"תקציב במחלוקת: "פוגע בחלשים, מושחת"שלמה מן5
חבר הכנסת שלמה קרעי תקף בוועדת הכלכלה את התקציב, רווי הרפורמות, שאושר הבוקר בממשלה. "כולו פגיעה בחלשים, מממן את ממשלת הג'ובים המושחתת הזו" (פוליטי)
ראש הממשלה ושר האוצרהתקציב אושר בממשלה; ההכרעה בכנסתיוני גבאי19
אחרי יותר משלוש שנים ללא תקציב, הממשלה אישרה הבוקר את תקציב המדינה לשנת 2021-2022 אך ההכרעה הסופית תהיה בידי הכנסת • הגירעון יעמוד על 6.8% (חדשות, פוליטי)
שלי יחימוביץ'שלי יחימוביץ' על התקציב: "אנטי חברתיים"יוני גבאי3
יו"ר מפלגת העבודה לשעבר מותחת ביקורת על חברי מפלגות השמאל מהקואליציה, שלא נלחמים להגן על הציבור מהגזירות המתחבאות בתוך חוק ההסדרים, ובתקציב המדינה (חדשות)
ח"כ ישראל כץישראל כץ: "משוכנע שהייתי מקים ממשלה"שלומי מלוביצקי4
בהתייחסו לזמן קבלת המנדט ולמגעים עם מפלגותיהם של בנט, סער וכץ שהחרימו את נתניהו, אמר כץ כי אם היה מוביל את המפלגה, הליכוד היה מקבל את תפקיד רה"מ (חדשות)
הקרב על התקציב; בנט: "בלי ציוצים, שלא נטפס על עצים"הקרב על התקציב; בנט: "בלי ציוצים, שלא נטפס על עצים"שלמה מן24
חלקים נרחבים מישיבת הממשלה היום הודלפו. מזכיר הממשלה: "לדעתי מישהו מתמלל עם אצבעות הרגליים"; למרות גזירות איווט, רה"מ בנט: "התקציב לא משרת אינטרס של מגזר זה או אחר" (פוליטי)
כך עבאס 'נפל בפח' מול חיקוי של ליברמןכך עבאס 'נפל בפח' מול חיקוי של ליברמןמישאל לוי30
במהלך תכנית הסאטירה 'הקפטנים', נפל יו"ר רע"מ מנסור עבאס למתיחה של השדרן גיל קפטן, שחיקה את שר האוצר ליברמן. עבאס חשף מגעים מול טיבי לתמיכה בתקציב (פוליטי)
הנייהאיסמעיל הנייה נבחר להמשיך בתפקידוציקי ברנדוין
ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור 'חמאס', איסמעיל הנייה, נבחר לקדנציה נוספת וימשיך בתפקידו עד ל-2025. בהאג חשדו בהנייה בגין פשעי מלחמה בילדי עזה (מדיני)
דיוני התקציב בממשלה: "זה לא ילך בקלות"דיוני התקציב בממשלה: "זה לא ילך בקלות"יוני גבאי1
ישיבת הממשלה שהתכנסה תקדיש את הדיונים לטובת תקציב המדינה וחוק ההסדרים שיאושרו ביממות הקרובות בממשלה. בהמשך יצטרך התקציב לעמוד למבחן מליאת הכנסת (פוליטי)
שקד: אם יהיה צורך לא נהסס לצאת למבצעשקד: אם יהיה צורך לא נהסס לצאת למבצעיוני גבאי31
שרת הפנים איילת שקד התייחסה לאפשרות שמבצע בעזה יוביל לפרישת רע"מ והממשלה תתפרק ואמרה כי הממשלה תצא "למבצע בעזה ופשוט לא תהיה ממשלה" (פוליטי)
האוניה הפגועהבכיר איראני: לא מעורבים בתקיפת הספינהציקי ברנדוין4
דובר משרד החוץ האיראני הכחיש הבוקר כי מדינתו הייתה מעורבת בתקיפת ספינה בבעלות ישראלית סמוך לחופי עומאן. בנט: "איראן היא זו שביצעה את התקיפה נגד הספינה" (מדיני)
ראש הממשלה ושר האוצרבנט: השחתת בית הכנסת - מעשה חמור של שנאה והסתהישי כהן20
"השחתת בית הכנסת בבני ברק היא מעשה חמור של שנאה והסתה. ביזוי קודשי ישראל", התבטא ראש הממשלה, נפתלי בנט, על הפגיעה בבית הכנסת והתייחב: "זה לא יעבור בשתיקה" (חדשות)
פרופ' נחמן אשפרופסור אש מעריך: 'לא יהיו הגבלות בחגים'דוד הכהן2
מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש, התייחס לעלייה בתחלואת הקורונה והחשש מהטלת הגבלות במהלך חגי תשרי והבהיר כי כרגע לא נראה שיהיו הגבלות בתקופת החגים (ארץ)
מתקפה נגד השר: "לא מבין כלום בבריאות"מתקפה נגד השר: "לא מבין כלום בבריאות"יוני גבאי9
פקיד בכיר תוקף את שר הבריאות לקראת דיוני התקציב. "לא מבין כלום בבריאות, מתעקש על דברים עם הראש בקיר כי אין לו מה להפסיד"; "עשה טעות כשמינה את ניסנקורן" (פוליטי)
הדרג המדיני אישר: הקלות נרחבות ברצועההדרג המדיני אישר: הקלות נרחבות ברצועהשלמה מן5
שורת הקלות לתושבי עזה אושרו בידי הדרג המדיני ויחלו מחר בבוקר. בין ההקלות: אפשרות הכנסת ציוד, אישור מעבר פלסטינים לחו"ל דרך אלנבי והרחבת מרחב הדיג (אקטואליה)
מה הציבור חושב: שוב תוצאה עגומה לבנטמה הציבור חושב: שוב תוצאה עגומה לבנטשלמה מן17
תפקוד הממשלה ומשרד הבריאות במשבר הקורונה, התנהלות שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, ומתן חיסון שלישי. וגם: בכמה אחוזים נתניהו מועדף על פני בנט? סקר 'מדגם' בדק (פוליטי)
סערסער על שרת החינוך: לא מסכימים על הכליוני גבאי6
במהלך ריאיון שערך שר המשפטים גדעון סער, אמר כי הוא וחברת מפלגתו השרה שאשא-ביטון לא מסכימים על הכל. עוד הוסיף ואמר כי "לא אהבתי את המתקפות האנונימיות" (פוליטי)
נפתלי בנטחיסון שלישי? המומחים ממליצים, בנט יכריעיוני גבאי3
צוות המומחים לטיפול במגיפות ממליץ לחסן מבוגרים במנה שלישית בחיסון נגד הקורונה • מחלוקת סביב הגיל • ראש הממשלה בנט יכנס דיון מכריע ויקבל היום החלטה (אקטואליה)
מאזן גנאים - ימונה לסגן שר ויתפטר מהכנסתה'אגוז הקשה' ברע"מ ימונה לסגן שר השיכוןיוני גבאי6
אחרי שחבר הכנסת מאזן גנאים מרע"מ לא תמך בהקמת הממשלה והביא לכך שהקואליציה תהיה עם 60 חברים בלבד, מסתמן כי ימונה לסגן שר השיכון ויתפטר מהכנסת (פוליטי)
שאשא ביטוןמתיחות בין ביטון לבנט: "יש לי דעה משלי"יוני גבאי10
ראש הממשלה בנט שוחח עם שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון וביקש ממנה לכבד את גורמי המקצוע במשרד הבריאות. שרת החינוך השיבה לבנט כי היא מחזיקה בדעה משלה (פוליטי)
תיקון חוק הגזענות נגד חרדים יעלה בחורףתיקון חוק הגזענות נגד חרדים יעלה בחורףכיכר השבת7
תיקון חוק הגזענות שיזם ח"כ יעקב אשר להגנה מפני הסתה נגד חרדים - יעלה להצבעה בהסכמה בתחילת מושב החורף, כך על פי סיכום עם שר המשפטים, גדעון סער (פוליטי מדיני)

עוד כתבות

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook