אלעד  הרב פנגר  פדות  אברהם פריד
נתניהו בביקורו בבית הלבןטראמפ חתם על מכתב תמיכה סודי בישראלדניאל הרץ3
המגזין האמריקני "ניו יורקר" חשף כי לאחר עלייתו של טראמפ לשלטון דרשו הישראלים מהנשיא לחדש את מכתב התמיכה הסודי בישראל עליו חתמו גם הנשיאים הקודמים (פוליטי מדיני)
אחמד טיבי ומשה גפניגפני התחייב: מתנגד לחוק המואזין, לא יעבורישי כהן17
לבקשת ח"כ אחמד טיבי, יו"ר 'דגל' ח"כ משה גפני חזר הבוקר על הצהרתו לפיה הסיעות החרדיות מתנגדות ל'חוק המואזין': "זה חוק שרק מרגיז ולא עושה משהו. לא יעבור" (אקטואליה)
מבני המאחז בנוועג'אההריסת הבנייה הערבית הלא חוקית נדחתהדניאל הרץ3
נתניהו החליט לדחות את הריסת הבנייה הבלתי חוקית בכפר סוסיא שבדרום הר חברון למרות החלטת בג"צ ובניגוד לחלוטין ליחס לו זוכים המתיישבים היהודים שבתיהם נהרסים (מדיני)
דוד אמסלםיו"ר הקואליציה לחרדים: הסכמות או בחירותישי כהן11
יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, מי שצפוי להתמנות לתפקיד יו"ר הוועדה המאשרת של חוק הגיוס, העביר מסר ברור למפלגות החרדיות: או שנגיע להסכמות מהירות או בחירות (אקטואליה)
'השר המרגל': הסמל לגיוס הציבור החרדי'השר המרגל': הסמל לגיוס הציבור החרדיישי כהן12
המדינה כולה הוכתה בהלם כאשר השב"כ התיר לפרסם כי השר לשעבר גונן שגב הפך למרגל לטובת איראן. ב'יהדות התורה' מזכירים כי מדובר במי שדחף לגיוס חרדים (אקטואליה)
שקד ולפידשקד חשפה: כך יאיר לפיד משקר לציבורישי כהן24
יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד חוזר שוב ושוב על הטענה כי חוק הגיוס החדש הוא שחזור של חוק הגיוס שהגיש בממשלה הקודמת, אך השרה איילת שקד חושפת את השקר (אקטואליה)
אריה דערי ונפתלי בנטהשר בנט: שוקל חופש הצבעה על חוק הגיורישי כהן1
יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט הודיע כי בכוונתו לאפשר חופש הצבעה סיעתי לחוק הגיור שיגיש יו"ר ש"ס השר אריה דרעי: "בתוך המפלגה יש דעות שונות, זה לגיטימי" (חדשות)
נתניהו ומלך ירדן. ארכיוןראש הממשלה נועד עם המלך עבדאללהישי כהן
ראש הממשלה נתניהו הגיע הערב לארמון המלוכה עמאן שבירדן ונפגש עם המלך עבדאללה. בין היתר דנו השניים בקידום התהליך המדיני ושמירת הסטטוס קוו בירושלים (מדיני)
סניף של רשת am: pm המחללת שבתאושר: גם חילונים יוכלו לסרב לעבוד בשבתישי כהן1
מליאת הכנסת אישרה הצעת חוק הקובעת כי גם עובד חילוני יוכל לסרב לעבוד בשבת ללא שהמעסיק יפטר אותו: "מדובר בתיקון היסטורי המכיר בכך שהשבת שייכת לכולם" (אקטואליה)
אריה דרעי ויגאל גואטהגואטה קורא למועמד ספרדי, דרעי לא מוצאישי כהן27
הקרב על ראשות העיר אלעד מתעצם: חכ"ל יגאל גואטה תוקף את ראש העיר ישראל פרוש וקורא להתאחד סביב מועמד ספרדי מוסכם, אך יו"ר ש"ס אריה דרעי מתקשה למצוא (מקומי)
דיון דחוף  בכנסת: ל"ג בעומר יחול ב'רמדאן'דיון דחוף בכנסת: ל"ג בעומר יחול ב'רמדאן'ישי כהן1
למעלה מעשרה חודשים לפני ל"ג בעומר תשע"ט, ובמשכן כנסת התכנסו לדיון דחוף: ל"ג בעומר יחול - להבדיל - בחג ה'רמדאן' המוסלמי. החשש הגדול: מחסור בנהגים (אקטואליה)
נח קליגרמפתיע: ותיק עיתונאי 'ידיעות' נגד הרפורמיםנח קליגר, ידיעות אחרונות13
נח קליגר, ותיק עיתונאי 'ידיעות אחרונות' וניצול שואה, פרסם הבוקר מאמר חריף נגד הרפורמים: "היהדות - מסורת של אלפי שנים, ומה רע בשמירה על המסורת העתיקה שלנו?" (חדשות)
אלי ישימכה לש"ס אשדוד: ישי חתם עם פלג ספרדיאבי רבינא53
בכנס הבחירות הראשון של ש"ס סימן השר אריה דרעי את מפלגת 'יחד' של אלי ישי כמכשול מרכזי. ואכן, החשש מתממש. מפלגת 'יחד' חתמה על הסכם עם 'קול הלב' באשדוד (מקומי)
אבי גבאיגבאי: אני אומר בבירור; נצביע נגד חוק הגיוסישי כהן12
בעוד יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מצהיר כי מפלגתו תתמוך בהמלצות וועדת משרד הביטחון שיגובשו ל"חוק הגיוס", אבי גבאי מתחייב היום כי הוא וסיעתו יצביעו נגדה (פוליטי, בארץ)
נתניהו ודרעי. ארכיוןבג"ץ דחה בשישה חודשים את הכרעת הגיורישי כהן
שר הפנים אריה דרעי התנגד שהמדינה תבקש מבג"ץ הארכה של חצי שנה לדון בדו"ח השר לשעבר משה ניסים בנושא הגיור, נתניהו דחה את בקשתו ובג"ץ אישר הארכה (חדשות)
זאב אלקיןהשר אלקין פועל לחיזוק כוחו באגף החילוניאבי רבינא2
זאב אלקין, המועמד לראשות העיר י-ם, פועל לחיזוק כוחו באגף החילוני בעיר. ל"כיכר השבת" נודע כי אלקין נמצא במגעים מתקדמים לצירוף יו"ר סיעת 'ירושלמים' פלר חסון (אקטואליה)
דרעי וישי, בימים טובים יותרישי קורא לדרעי: נריץ מועמד מוסכם באלעדכיכר השבת41
אלי ישי קורא לשר אריה דרעי להגיע להסכמות באלעד: "קורא לדרעי להגיע איתנו למועמד מוסכם שייקח את ראשות העיר. אנחנו יכולים להגיע להבנה - גם אם המועמד מש''ס" (חדשות)
נתניהו וליברמןבמסעדת טריפות: נתניהו וליברמן דנו בגיוסיאיר טוקר17
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן חגגו במסעדת טריפות בתל אביב ומצאו נושא לדון בו: חוק הגיוס החדש ודרישות 'מועצת גדולי התורה' החסידית (פוליטי)
דרעי וליצמן עם נתניהו. ארכיוןנתניהו: לאשר "חוק גיוס" במושב הקיץ; דרעי וליצמן נעדרוישי כהן וישראל כהן13
ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לראשי הקואליציה לגבש עמדה בנושא חוק הגיוס: "צריך לגמור את הנושא בהקדם. צריך לקבל החלטות, לייצר הסכמות". אריה דרעי ויעקב ליצמן נעדרו (אקטואלי)
זאב אלקיןשבת בצהריים: אלקין צעד לביה"ח ונותחישי כהן22
השר זאב אלקין והמועמד לראשות העיר י-ם התארח השבת בשכונת הקטמונים. בצהריים חש ברע - ובכדי למנוע חילול שבת - צעד רגלית עד 'שערי צדק', שם נותח ושוחרר (חדשות)
משה ליאון במופע חיזוק לבלייני מחנה יהודהמשה ליאון במופע חיזוק לבלייני מחנה יהודהאבי רבינא32
המועמד לראשות העיר י-ם משה ליאון הגיע לסיור תמיכה בבלייני שוק מחנה יהודה, וזה על רקע דרישתו של סגן השר יעקב ליצמן לסגור את המתחם כתנאי לתמיכת גור (אקטואליה)
אבי גבאיבשבת: נסע בתח"צ; במוצ"ש: ניחום הגר"גישי כהן וישראל כהן46
יו"ר המחנה הציוני התריס כאשר נסע בתחבורה ציבורית בשבת קודש, ולאחר צאת השבת הגיע לנחם את ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין: "אם זו התנהלותו אין פלא שמפלגתו מתרסקת" (פוליטי)
אריה דרעיהשר דרעי לח"כים: נתמודד באלעד בכל מצבישי כהן58
יו"ר ש"ס השר אריה דרעי הודיע השבוע לחברי הכנסת של המפלגה כי קיבל להריץ מועמד ספרדי לראשות העיר אלעד, למרות ההפסד הצורב: למרות הסיכון, זו ההחלטה (אקטואליה)
ח"כ גפני ל'כיכר': "חוק הגיוס החדש - בסדר"ח"כ גפני ל'כיכר': "חוק הגיוס החדש - בסדר"ישראל כהן22
ח"כ משה גפני בהתייחסות ראשונה לחוק הגיוס החדש. במהלך קניות במאפיית ויז'ניץ בב"ב התייחס גפני לחוק בשיחה עם 'כיכר השבת': החוק בסדר, המועצת תתכנס. צפו (חרדים)
מועצת זכויות האדםארה"ב תפרוש ממועצת זכויות האדם באו"םדניאל הרץ4
האמריקנים דרשו שיפור משמעותי ביחס לישראל במועצת זכויות האדם של האו"ם שם ישראת מותקפת ומושמצת כל העת בצורה מוטה ולבסוף ככל הנראה יפרשו (פוליטי מדיני)
הנסיך וויליאם עם משפחתוהנסיך הבריטי וויליאם יבקר בכותל המערבי?דניאל הרץ5
לקראת בואו המתוכנן של יורש העצר הבריטי בעוד כעשרה ימים לישראל, בוחנים הבריטים אפשרות שהוא יבקר גם בכותל המערבי לצד קברה של סבתו בהר הזיתים (פוליטי מדיני)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
יעקב שטיין
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
ב' בסיון תשעח9
כיכר רבין. חוגגים את הניצחון הישראלי, אמש
הרב נחמיה היילברון
קולה של השבת: קחו מאיתנו את האירוויזיון
כ"ח באייר תשעח129