וואקלי  גור  נעדרת  בית שמש
דרעי, נתניהו וליצמן - סקר חדש: הליכוד - 39, ג' -9, ש"ס  לא עוברתסקר חדש: הליכוד - 39, ג' -9, ש"ס לא עוברתכיכר השבת61
סקר חדש ופנימי שנערך השבוע עבור מפלגת 'הליכוד' מעלה כי אם הבחירות היו מתקיימות היום הרי שמפלגת השלטון תזכה ב-39 מנדטים, יהדות התורה - 9, ש"ס לא עוברת (פוליטי)
דבריו הברורים של כחלון - כחלון: אם ראש הממשלה יואשם - אפרושכחלון: אם ראש הממשלה יואשם - אפרושאלי רוטמן6
בניגוד לסיכומים שהושגו השבוע וקברו את אופציית הקדמת הבחירות, יו"ר 'כולנו' השר כחלון מגלה כי החליט לא להישאר בקואלציה תחת ראש ממשלה עם כתב אישום • צפו (חדשות)
איתן גינזבורג, ראש העיר החדש - מועצת העיר בחרה: ראש עיר חדש לרעננהמועצת העיר בחרה: ראש עיר חדש לרעננהאבי רבינא1
זה יוצא וזה בא - יו"ר מטה הדיור הלאומי מונה ליו"ר מפעל הפיס; ראש עיריית רעננה פרש מתפקידו לטובת מטה הדיור והערב נבחר ראש חדש לעיר בשרון: איתן גינזבורג (אקטואליה)
עציוני, בביתו מרן הגר"ח קנייבסקי. ארכיון - המתמודד הבהיר: אינני מועמד קש של יהבהמתמודד הבהיר: אינני מועמד קש של יהבאבי רבינא7
נציג דגל התורה בחיפה נפגש עם דוד עציוני, המתמודד לראשות העיר בבחירות שייערכו בעוד 8 חודשים, כדי להזים את השמועות שבכוונתו לפרוש ברגע האחרון לטובת יהב (ארץ)
כחלון במליאה. ארכיון - תקציב 2019 אושר; ח"כ גפני: "ללא גזירות"תקציב 2019 אושר; ח"כ גפני: "ללא גזירות"כיכר השבת4
רגע לפני היציאה לפגרה ולאחר פתרון המשבר הקואליציוני, אישרה מליאת הכנסת את תקציב המדינה לשנת 2019 • כחלון: "היה קשה ומייגע" • גפני: "תקציב בלי גזירות" (חדשות)
מהמשבר עד הפתרון • כך נראתה הכנסתמהמשבר עד הפתרון • כך נראתה הכנסתכיכר השבת4
הטלטלה הפוליטית שחוותה הקואליציה בעקבות המשבר הגיעה אמש לשיאה עד למציאת הפתרון • צפו בתיעוד מסכם ממליאת הכנסת מרגעי המשבר ועד חיוכי הניצחון (חדשות)
יואב קיש - יואב קיש לא הצביע על חוק הגיוס - ויודחיואב קיש לא הצביע על חוק הגיוס - ויודחכיכר השבת1
חבר-הכנסת יואב קיש (הליכוד) לא הצביע בעד חוק הגיוס בקריאה טרומית במליאת הכנסת ובעקבות כך סיעת 'הליכוד' תדיח אותו מתפקידו כיו"ר ועדת הפנים של הכנסת (חדשות)
יש בחירות, אין בחירות, יש, אין: גלגולו של משבריש בחירות, אין בחירות, יש, אין: גלגולו של משבראריאל ליבא3
בערב פורים דרש סגן השר ליצמן הצבעה מלאה על חוק הגיוס לפני אישור התקציב - ומאל התחוללה סערה של ממש שבכל יום נשבה לכיוון אחר. בחירות, הסכם, בחירות, הסכם וחוזר חלילה. אריאל ליבא מסכם את הסאגה (חדשות)
יאיר לפיד. ארכיון - לפיד חוזר להסית: "בלי צה"ל הייתם מתים"לפיד חוזר להסית: "בלי צה"ל הייתם מתים"אבי רבינא84
חוק הגיוס אושר בקריאה טרומית, ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד ניצל את ההזדמנות להסתה: "פחדנים, בלי צה"ל הייתם מתים, מתים!". גפני ענה: "לא בטוח שבתור כתב 'במחנה' לפיד סיכן את נפשו" (בארץ)
נתניהו בנאום עוקצני: "זה היה מפחיד, אה?"נתניהו בנאום עוקצני: "זה היה מפחיד, אה?"כיכר השבת17
"חזר לכם הצבע ללחיים" אמר נתניהו לחברי האופוזיציה. "אני יודע שחסכתי לכם מפח נפש גדול, כי אם היו בחירות אני הייתי חוזר לעמוד כאן ואתם הייתם חוזרים לפרשן אותי משם" (צפו)
הסדרנים פינו את גפני באמצע הדיון • צפוהסדרנים פינו את גפני באמצע הדיון • צפוכיכר השבת13
בשעה 11:05 נשמעה אזעקה ברחבי ישראל כחלק מתרגיל העורף השנתי, וכך מצא עצמו יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מפונה על-ידי הסדרנים באמצע הדיון • צפו בתיעוד (ארץ)
שקד ונתניהו - שקד נגד נתניהו: "הפלת הממשלה - טעות"שקד נגד נתניהו: "הפלת הממשלה - טעות"כיכר השבת10
במערכת הפוליטית נעשים מאמצים כדי למנוע הליכה לבחירות. בנתיים, שרת המשפטים שקד מאשימה את נתניהו במשבר ומזהירה כי הפלת הממשלה זו טעות היסטורית (בארץ)
יום דרמטי בכנסת: האם הולכים לבחירות?יום דרמטי בכנסת: האם הולכים לבחירות?ישי כהן2
היום ככל הנראה תהיה ההכרעה האם הולכים לבחירות בחודשים הקרובים לנוכח הכישלון בהעברת חוק הגיוס ותקציב המדינה או שנתניהו יצליח להתגבר על המשבר החריף (בארץ)
וועדת הכספים, ארכיון - ועדת הכספים אישרה את תקציב 2019ועדת הכספים אישרה את תקציב 2019דניאל הרץ2
תקציב 2019 אושר לאחר דיון ארוך בוועדת הכספים בראשותו של ח"כ גפני והועבר למליאת הכנסת לקריאה שנייה ושלישית. "נחקור מי המציא שבגלל החרדים אין תקציב לנכים" (פוליטי)
טראמפ בכותל המערבי - בירת ישראל? רק לפי טראמפ, לא בדרכוניםבירת ישראל? רק לפי טראמפ, לא בדרכוניםדניאל הרץ4
הצהרתו של טראמפ בנוגע לירושלים הייתה מחממת לב אך בפועל המדיניות הרשמית של ארה"ב נותרה בעינה וירושלים אינה נחשבת באופן רשמי וחוקי כבירת ישראל (פוליטי מדיני)
נאווה בוקר - דיברה נגד נתניהו וח"כ דרשה שתסולק מהכנסתדיברה נגד נתניהו וח"כ דרשה שתסולק מהכנסתכיכר השבת
חברת הכנסת שקראה החודש לחרדים "סחטנים", דרשה מקצין הכנסת להרחיק מהמשכן חברת ליכוד שהעזה לפנות לראש הממשלה בקריאה שלא ציפינו לשמוע מחברת ליכוד (חדשות)
מינה צמח: דרעי ואיווט על סף אחוז החסימהמינה צמח: דרעי ואיווט על סף אחוז החסימהישי כהן41
אווירת בחירות באוויר ובסקרים שמתפרסמים הערב יש שניים שצריכים לדאוג במיוחד. שר הפנים דרעי שהסקרים מנבאים לו מקסימום 5 מנדטים ואף פחות ושר הביטחון ליברמן (פוליטי)
טראמפ ונתניהו בביקורו האחרון בארה"ב - טראמפ יציג בקרוב את תכנית השלום שלוטראמפ יציג בקרוב את תכנית השלום שלודניאל הרץ
על פי בכירים בבית הלבן הנשיא האמריקאי יציג בקרוב ממש את תכנית השלום שלו לסכסוך הישראלי פלסטיני אם כי ייתכן והוא ימתין לראות האם ישראל הולכת לבחירות בקרוב (מדיני)
נאומו של נתניהו - נתניהו בכנסת: "זהו יום מטלטל בפוליטיקה"נתניהו בכנסת: "זהו יום מטלטל בפוליטיקה"אלי רוטמן10
כשעיני הציבור תלויות בתנודות המערכת הפוליטית, נעמד ראש הממשלה נתניהו בדיון מיוחד במליאת הכנסת והציג את עמדתו הקובעת, תוך שהוא מצליף ביריביו • צפו (אקטואליה)
הפרובוקציה המביכה - ח"כים התפרעו בעת נאום פנס אך לא ייענשוח"כים התפרעו בעת נאום פנס אך לא ייענשואלי רוטמן
התנהגותם של הח"כים הערבים, שהניפו שלטים והוצאו בכוח בעת נאום סגן נשיא ארה"ב מייק פנס במליאת הכנסת, לא תגבה מהם מחיר כלשהו. כך הוחלט בוועדת האתיקה (חדשות)
ליברמן ונתניהו. ארכיון - ליברמן: חוק הגיוס בגידה בחיילים, נצביע נגדליברמן: חוק הגיוס בגידה בחיילים, נצביע נגדכיכר השבת13
ראש הממשלה קרא לשר ליברמן לשמור על הממשלה והשותפות. ליברמן, מצדו, הבהיר כי כל סיעתו תצביע נגד חוק הגיוס, שמהווה "בגידה בחיילים", אך אינו מתפטר (אקטואליה)
בנט וגרף גיוס החרדים לצה"ל - בנט על גיוס חרדים: זה הקצב שצה"ל רוצהבנט על גיוס חרדים: זה הקצב שצה"ל רוצהכיכר השבת1
שר החינוך, נפתלי בנט, התייחס למשבר סביב חוק הגיוס ואמר כי הוא "משבר חלול" וכי בעשור האחרון יש יותר חרדים שמתגייסים לצבא וזה בדיוק הקצב שצה"ל רוצה (אקטואליה)
גבאי ולפיד. ארכיון - גבאי: 'שחיתות וקומבינה'; לפיד: "זו רמאות"גבאי: 'שחיתות וקומבינה'; לפיד: "זו רמאות"כיכר השבת22
מפלגות האופוזיציה יצאו בהתקפה חריפה נגד "חוק הגיוס" תוך הסתה והשתלחות בציבור החרדי • גבאי: "מי שלא משרת לא זכאי לאותן זכויות" • לפיד: "צה"ל רק של הפראיירים" (ארץ)
כחלון: לא נאפשר לטרפד את מחיר למשתכןכחלון: לא נאפשר לטרפד את מחיר למשתכןכיכר השבת
בעקבות המשבר הפוליטי סביב אישור חוק הגיוס והאיום באי הצבעה על תקציב המדינה, שר האוצר משה כחלון מנסה להרגיע ואומר כי התוכנית מחיר למשתכן - לא תטורפד (פוליטי)
הראיון עם שרת התרבות - רגב: החרדים - חלק מ'חגיגות ה-70' למדינהרגב: החרדים - חלק מ'חגיגות ה-70' למדינהאבי רבינא10
השרה שהודיעה על הגדלת התקציב עבור אירועי תרבות לציבור החרדי, מדברת בראיון ל'כיכר' על תוכנית שילוב החרדים בחגיגות ה-70 ומתייחסת למשבר הפוליטי. צפו (ארץ)
השר המתפטר, לצד יו"ר התנועה דרעי - השר אזולאי התפטר מהכנסת; בנו ינון יכנסהשר אזולאי התפטר מהכנסת; בנו ינון יכנסאלי רוטמן8
השר לענייני דת דוד אזולאי, מש"ס, התפטר מכהונתו כחבר כנסת. ביום רביעי יושבע במקומו ח"כ חדש מטעם התנועה - בנו ינון, שהוצב מלכתחילה במקום ה-16 ברשימה (אקטואליה)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
לפיד והתחפושת - תחפושת, אחרי פורים // אבי רבינא
אבי רבינא
תחפושת, אחרי פורים // אבי רבינא
י"ז באדר תשעח9
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
למה יאיר לפיד לא נחקר?
ל' בשבט תשעח23