20 הרגעים..  אביהו מלסה  אביתר  אוהליך
נתניהו מקדם את ביטול הפריימריז ושילוב כחלוןנתניהו מקדם את ביטול הפריימריז ושילוב כחלוןדניאל הרץ1
ראש הממשלה מבקש ממפלגתו לבטל את הבחירות המקדימות למפלגה ולשלב בה את 'כולנו' בראשותו של כחלון. חלק מהשרים מתנגדים אך נתניהו מקדם את ההצעה (פוליטי)
"דרך השהידים": ערבי נעצר בדרכו לנתניהו"דרך השהידים": ערבי נעצר בדרכו לנתניהואלי רוטמן7
בן מיעוטים שהגיע למשכן הכנסת והחל לחפש אחר ראש הממשלה נתניהו, נעצר בחשד כי תכנן להתנקש בחייו - זאת לאחר שברשותו נמצא כיתוב שמדבר על 'דרך השהידים' (ארץ)
ליברמן'ישראל ביתנו': התעקשות מול החרדים שווה עוד 5 מנדטיםיוני גבאי43
שעות לסיום התקופה שניתנה לנתניהו להרכיב ממשלה, ופתרון למשבר סביב 'חוק הגיוס' טרם נמצא. במפלגתו של ליברמן בטוחים, לאור סקר שערכו, כי התעקשותם תניב רווח פוליטי בבחירות (אקטואלי)
אריאל אטיאסליברמן על מתווה נתניהו-אטיאס: "זו רמאות"ישי כהן16
יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן התייחס להסברים של 'הליכוד' כי החרידם הסכימו לפשרה והוא זה שמתעקש: "זאת לא גמישות, זאת רמאות". היום: ייפגש שוב עם נתניהו (פוליטי)
מליאת הכנסת, הלילהאושר בקיראה ראשונה: בחירות ב-י"ז באלולישי כהן6
מליאת הכנסת אישרה הלילה, בקריאה ראשונה, את חוק פיזור הכנסת. מועד הבחירות: י"ז באלול, אך החרדים מבקשים להקדים לחודש אב. מאמצים למנוע את הבחירות (אקטואליה)
הודעה שקרית בשם 'כיכר'; ינקלביץ מכחישההודעה שקרית בשם 'כיכר'; ינקלביץ מכחישהכיכר השבת36
הודעה המתחזה לדיווח חדשותי ב'כיכר השבת' מדווח על משלחת של ח"כים חרדים שפנו לח"כ עומר ינקלביץ' בבקשה שתציל את עולם התורה ותצטרף לקואליציית נתניהו (פוליטי)
הליכוד: "אש חופשית נגד ליברמן" • איווט: "כניעה לחרדים"הליכוד: "אש חופשית נגד ליברמן" • איווט: "כניעה לחרדים"יוני גבאי19
לאחר הצהרת ראש הממשלה התבקשו שרי וח"כי הליכוד לא לתקוף את ליברמן. לאחר הערכת מצב, הודיע דוברו של נתניהו על שינוי בהנחיות. ליברמן מתעקש להעביר את החוק בלי החרדים (פוליטי)
איווט או נתניהו: מי אשם בהקדמת הבחירותאיווט או נתניהו: מי אשם בהקדמת הבחירותיוני גבאי8
סקר שפורסם בחדשות 13 מעלה כי אם יוכרזו בחירות חדשות, 41% סבורים ראש הממשלה אחראי לכך ואילו 27% טענו שליברמן אשם • וכמה האשימו את המפלגות החרדיות? (בארץ)
נתניהו, הערבנתניהו: הפשרה בחוק הגיוס כוללת סנקציותיוני גבאי13
ראש הממשלה האשים בהצהרה את ליברמן המסרב לקבל את הצעת הפשרה בחוק הגיוס, הבהיר כי אין שום סיבה ללכת לבחירות, והצהיר: אפעל בזמן שנותר להקים ממשלה (פוליטי)
ההתבטאות של ח"כ אייכלר נגד יאיר לפידההתבטאות של ח"כ אייכלר נגד יאיר לפידישי כהן72
סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר התבטא בצהריים כי הצרחות של ח"כ יאיר לפיד, מראשי 'כחול לבן', בהפגנת האופוזיציה בתל אביב הזכירו לו את הצרחות של היטלר (בארץ)
נתניהו וטראמפהגיבוי של טראמפ: "מקווה שהמו"מ יצליח"יוסי נכטיגל1
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מגבה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "מקווה שהעניינים יסתדרו בישראל - הקמת הקואליציה של ביבי". בערב: פגישת ביבי- איווט (פוליטי)
נתניהונתניהו גיבש רוב לבחירות; אך מציע פיתויים לח"כי כחול לבןיוני גבאי9
ביוזמת הליכוד, הכנסת מקדמת את יוזמת ההליכה לבחירות חדשות, בשל המבוי הפוליטי הסתום. אך במקביל, ביבי נפגש עם ליברמן, ושליחיו מציעים לח"כים מהאופוזיציה משרות, כדי שיחברו אליו (ארץ)
ליברמן: "שאפו לחרדים על 120% הצבעה"ליברמן: "שאפו לחרדים על 120% הצבעה"ישי כהן52
יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ערך מסיבת עיתונאים על רקע המשבר ואמר כי הוא מעדיף הליכה שוב לבחירות וכי הוא אינו מתכוון לוותר ולהתגמש כלל על נושא חוק הגיוס • צפו (פוליטי)
לפיד: "ביבי לא ניצח בבחירות; עכשיו תורינו"לפיד: "ביבי לא ניצח בבחירות; עכשיו תורינו"יוני גבאי17
בכירי סיעות האופוזיציה הכריזו כי יתנגדו לחוק לפיזור הכנסת, אם נתניהו יחליט להמשיך לקדם אותו בכנסת, בגלל המשבר הפוליטי. לפיד, כדרכו, קינח בדברי הסתה מחפירים (אקטואלי)
מה רוצה איווט ליברמן? / עו"ד יצחק שינפלדמה רוצה איווט ליברמן? / עו"ד יצחק שינפלדעו"ד יצחק שינפלד22
המתפטר הסדרתי, ליברמן, לא מהסס לגרור את המדינה לבחירות חוזרות, מיותרות, תוך כדי סיכון ההגמוניה הימנית. ליברמן משוכנע כי הוא יוכתר כאדמו״ר החילוני הראשון (דעה)
דרעי, היוםדרעי: 'עשינו צעדים מרחיקי לכת לכיוון איווט'ישי כהן27
רגע לפני ההחלטה על הליכה לבחירות, וכשיו"ר סיעתו כבר חותם על החוק לפיזור הכנסת, פונה יו"ר ש"ס השר דרעי לח"כ ליברמן, בקריאה - אולי אחרונה: "רק לא בחירות" • צפו (בארץ)
שרת המשפטים איילת שקדהשרה איילת שקד: "הפסיקו עם הבכי והנהי"דוד הכהן15
שרת המשפטים היוצאת איילת שקד ביקרה קשות את הצביעות של גורמי השמאל במערכת המשפט, המנהלים מסע הפחדה נגד השינויים הדרמטיים, המתוכננים בקרוב (חדשות)
השבעת הכנסת ה-21ממשלה או בחירות חדשות? • כל התרחישיםכיכר השבת2
ראש הממשלה נתניהו ממשיך במאמציו להקים קואליציה עד לתאריך היעד - יום רביעי. האם הוא יצליח? במערכת הפוליטית מעריכים שכן, אך מה יקרה אם לא? כל התרחישים (אקטואליה)
נתניהו מציע פיתרון: "אין שום סיבה לדחות"נתניהו מציע פיתרון: "אין שום סיבה לדחות"יוני גבאי2
ראש הממשלה הודיע כי יכנס את ראשי המפלגות במאמץ אחרון למנוע בחירות חוזרות. "הנחתי פתרון המבוסס על הנתונים שהצבא קבע. אין שום סיבה לדחות את זה" (פוליטי)
נתניהו, ליברמן ודרעי"רוה"מ מגבש מתווה גיוס - ונערך לבחירות"ישי כהן18
נתניהו מגבש מתווה מוסכם לחוק הגיוס אך בלשכתו מבהירים כי במקביל - במידה ואביגדור ליברמן ימשיך להתעקש הרי ש"הליכוד החל בהיערכות לקראת בחירות" (חדשות, פוליטי)
אביגדור ליברמןליברמן: תתחייבו על הגיוס - ונכנס לממשלהישי כהן14
יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן תוקף את בכירי הליכוד ש'מחפשים מתחת לפנס' ומצהיר: "תחייבו להעביר את חוק הגיוס בנוסח המקורי ותראו איך הכל מסתדר. נסו אותנו" (ארץ)
ח"כ יאיר לפיד צרח בכיכר בת"א: "לא, לא, לא, לא ניתן"ח"כ יאיר לפיד צרח בכיכר בת"א: "לא, לא, לא, לא ניתן"קובי רוזן190
ח"כ יאיר לפיד, מראשי מפלגת 'כחול לבן', נאם הערב בהפגנת השמאל בתל אביב נגד חוק החסינות לנתניהו וצרח: "לא, לא, לא,לא ניתן להרוס את המדינה שלנו" • צפו בוידאו מהכיכר (אקטואליה)
ההפגנה בת"א, הערבאלפים מפגינים נגד חסינות לראש הממשלהקובי רוזן47
אלפים מפגינים בתל אביב נגד הכוונה להעביר את חוק החסינות שימנע את העמדת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין: " נורמה אחת לכל אזרח במדינה דמוקרטית" (אקטואליה)
החברות האישית תעזור? אביגדור ליברמן ואריה דרעיליברמן מבהיר: או חוק גיוס או שנלך לבחירותישי כהן19
ארבעה ימים לפני תום המועד שניתן לבנימין נתניהו להרכיב את ממשלתו החמישית, אביגדור ליברמן מבהיר כי דורש שחוק הגיוס יעבור כלשונו או שישראל תלך לבחירות חוזרות (חדשות)
"נתניהו שוקל פיזור כנסת - והליכה לבחירות""נתניהו שוקל פיזור כנסת - והליכה לבחירות"דניאל הרץ12
ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן אליו לפגישה דחופה את ראשי סיעות הקואליציה העתידית, לאור המבוי הסתום בהרכבת הממשלה והסיכוי הגובר לבחירות חוזרות (אקטואליה)
דרעי ונתניהו בשלטי בחירות. ארכיוןנתניהו נועד עם דרעי; הפגישה עם 'יהדות התורה' - בוטלהישי כהן ואבי רבינא7
ראש הממשלה נועד עם השר דרעי ולאחר מכן עם ליברמן, לדיון על חוק הגיוס בניסיון להגיע להכרעה שתאפשר את הרכבת הממשלה. במקביל, פגישת המו"מ עם 'יהדות התורה' - בוטלה (חרדים, בארץ)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
דע את האויב // הרב ישראל גליס
כ"ט באייר תשעט3
האדם שהחליט שהוא עם // ישראל יוסקוביץ
ישראל יוסקוביץ'
האדם שהחליט שהוא עם // ישראל יוסקוביץ
כ"ו באייר תשעט37
טקס העברת הלפיד // עו"ד יצחק שינפלד
עו"ד יצחק שינפלד
טקס העברת הלפיד // עו"ד יצחק שינפלד
כ"ה באייר תשעט10