ישראל פרוש  מרק תירס  משפחת גרוס  נוסה%20נוסה
הנשיא טראמפחמאס: "החלטת טראמפ - גסה ומסוכנת"יוסי נכטיגל4
ארגון הטרור חמאס התייחס להחלטת הנשיא טראמפ כי ירושלים ירדה מסדר היום במו"מ עם הפלסטינים: "החלטה גסה ומסוכת". עריקאת: "לא יהיה שלום ללא ירושלים" (מדיני)
נתניהונתניהו: "לא סביר שיעצרו את נתיבי איילון באמצע השבוע"ישראל כהן26
ראש הממשלה תופס הערב מרחק מהחרדים, ככל הנראה בשל חששו מיאיר לפיד לקראת הבחירות שיוקדמו, ומציג עמדה מנוגדת לזו של שר התחבורה - שנאלץ להתגונן על "כניעתו" לחרדים (בארץ)
השר זאב אלקיןסקר: אלקין מוביל, דייטש שלישי, ליאון רביעישי כהן12
סקר חדש של מכון דיאלוג שהוזמן על ידי מטה אלקין מעלה כי אלקין מוביל עם 31.9% בקרב בעלי הדעה, אחריו ברקוביץ עם 24.6%, ובמקום השלישי יוסי דייטש עם 20.3% (אקטואליה)
סיידה על הטרקטורהקרב על החקלאות: דני סיידה נגד כחלוןכיכר השבת
שר האוצר משה כחלון הודיע כי מפלגת 'כולנו' תדרוש את תיק החקלאות ועורר את זעמו של ח"כ דני סיידה מש"ס: "אך טבעי שהמשרד יוחזק בידיה הנאמנות של תנועת ש"ס" (אקטואליה)
נתניהו נפגש עם יועצו של הנשיא טראמפנתניהו נפגש עם יועצו של הנשיא טראמפדניאל הרץ1
ראש הממשלה נפגש במעונו לארוחת ערב הם היועץ לביטחון לאומי, ג'ון בולטון. נתניהו שיבח את בולטון שהיה אחד הגורמים המשמעותיים ליציאת ארה"ב מהסכם הגרעין (פוליטי מדיני)
ההתפרעויות ביום שישי בגבול עזההפסקת האש מתעכבת; 'מעבר ארז' - ייסגרדניאל הרץ
המגעים עם חמאס סביב הפסקת האש מעוררים מתיחות בישראל כשבנט תוקף את ליברמן ואומר כי הוא "מעניק פרסים לחמאס". בינתיים בישראל סוגרים את מעבר ארז (פוליטי מדיני)
הנשיא המצרי ונתניהוישראל אישרה: מגעים עם המצרים וחמאסדניאל הרץ1
לקראת הפסקת אש עם החמאס: ישראל מאשרת כי ראש המודיעין המצרי כאמל ביקר בישראל ונפגש עם נתניהו ומקבילו הישראלי ככל הנראה בנושא הפסקת האש (מדיני)
שר הפנים ושר הביטחוןליברמן אישר: בחורי ישיבות יוכלו לטוס לאומןישי כהן12
השר דרעי פנה לשר הביטחון בבקשה להאריך שהות הטסים לאומן ל-10 ימים, כדי לאפשר לתלמידי ישיבות ברסלב, הדוחים את שירותם הצבאי, לטוס לקברו של רבי נחמן לר"ה (פוליטי)
ילדים בעזהמסתמן: אלו פרטי ההסדר בין ישראל וחמאסיוני גבאי4
על פי הדיווח ברשת הטלוויזיה אל מיאדין, קטאר תממן את המשכורות ואת החשמל ברצועת עזה וישראל תפתח מעבר בין עזה לקפריסין, במסגרת הסכם לרגיעה ארוכת טווח (חדשות)
המזכ"צ מספר על מאחורי הקלעים בלשכההמזכ"צ מספר על מאחורי הקלעים בלשכהב. ניסני2
הקוד לרה"מ בשעת לילה מאוחרת שהכוחות חזרו בשלום ומאות המבצעים שאושרו על שולחנו, המזכיר הצבאי תא"ל אליעזר טולדנו נפרד מראש הממשלה בנימין נתניהו (אקטואלי)
ח"כ מקלב במליאההכנסת יוצאת להדממה; ח"כ מקלב - זועםכיכר השבת9
הכנסת יוצאת להדממה למשך שבועיים ומנכ"ל הכנסת אסר גם על חברי הכנסת להיכנס למשכן. ח"כ אורי מקלב, משיאני הנוכחות, זועם: "הכנסת הופכת לבית המנכ"לים" (אקטואליה)
קרב ציוצים עז בין נתניהו למנהיג ה'לייבור'קרב ציוצים עז בין נתניהו למנהיג ה'לייבור'דניאל הרץ3
ראש הממשלה תקף בחריפות את מנהיג מפלגת הלייבור הבריטית על השתתפותו בטקס לזכר המחבלים שרצחו את הספורטאים הישראלים במינכן. קורבין תקף אותו חזרה (מדיני)
יעקב לימן ובנימין נתניהוראש הממשלה הרגיע את ליצמן: "אין דד ליין לחוק הגיוס"ישי כהן
אחרי הדברים הקשים בישיבת ראשי סיעות הקואליציה, בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקשו להרגיע את סגן השר יעקב ליצמן, מי שסומן כמתנגד המרכזי, והודיעו: אין דד ליין של שבועיים (ארץ)
א-סיסי ונתניהוראש הממשלה ונשיא מצרים נפגשו בסודיותקובי רוזן3
רה"מ בנימין נתניהו טס, בחשאיות, למצרים ונפגש עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי ודן עמו בניסיון המצרי לקדם הסדרה מדינית ברצועת עזה, וסוגיית גופות החיילים (חדשות)
יאיר לפיד, הבוקרלפיד: "מי שעלול למות זה לא המשתמטים"ישי כהן81
בצל משבר חוק הגיוס התייצב יאיר לפיד בבקו"ם, בפנים חמורות סבר, לסיבוב פוליטי צפוי על המשבר, תוך כדי הסתה נגד לומדי התורה • לפיד קרא לנתניהו להעביר את החוק עם קולות 'יש עתיד' (בארץ)
נתניהוהפרשנים מעריכים: נתניהו מעדיף בחירותישראל כהן1
ביום שאחרי ישיבת ראשי הקואליציה בה שיגר נתניהו את איומו ללכת לבחירות בעקבות משבר חוק הגיוס, בקרב הפרשנים הפוליטיים הולכת וגוברת ההערכה כי הכיוון הינו בחירות (ארץ)
נתניהו ונציגי יהדות התורהחוק הגיוס: איום נתניהו על החרדים - בחירותישי כהן9
רוה"מ מציב דד ליין חדש לראשי המפלגות החרדיות: פתרון למשבר הגיוס בתוך שבועיים או בחירות • לפיד הגיב: "אין שום צורך להתבזות שוב בפני ליצמן והאדמו"ר מגור" (אקטואליה)
מועצת הרבנות הראשיתפמיניזם? אלו הנשים החרדיות שיבחרו רבניםישי כהן13
שר הדתות החליט כי נציגיו בגוף הבוחר את מועצת הרבנות הראשית יהיו עשר נשים. ביניהן: רעיית בכיר ש"ס, אמו של עיתונאי חרדי, אשת תקשורת ורעיית הפרקליט החרדי (פוליטי)
רה"מ: הדרישה שלנו - הפסקת אש מוחלטתרה"מ: הדרישה שלנו - הפסקת אש מוחלטתישי כהן5
ראש הממשלה נתניהו התייחס הבוקר להפסקת האש ברצועת עזה ואמר: "אנחנו בעיצומה של מערכה נגד הטרור בעזה. יש בה חילופי מהלומות, זה גם לא ייגמר במכה אחת" (אקטואליה)
הפגנת הערבים בת"א, הערבדגלי פלסטין בלב ת"א; נתניהו: "עדות לנחיצות חוק הלאום"ישי כהן21
סערה פוליטית בעקבות הנפת דגלי פלסטין בהפגנה בתל אביב נגד חוק הלאום. נתניהו: "עדות טובה לנחיצות החוק". זנדברג: "רה"מ מבוהל משיתוף פעולה יהודי ערבי נגד חוק שמחק את השוויון" (ארץ)
ליברמן ואלקיןליברמן ואלקין התנגדו להפסקת אש ברצועהקובי רוזן6
בזמן שהפרשנים בישראל מתחו ביקורת על התנהלות הקבינט בסבב האחרון מול ארגון הטרור חמאס, מתברר כי רה"מ נתניהו תמך בסיום העימות אך השרים ליברמן ואלקין התנגדו (חדשות)
הלווית בהשתתפות חיילי צה"ל. אילוסטרציהגורמים בקבינט: "במבצע בעזה ייהרגו רבים"אלי רוטמן50
"המציאות הופכת למכוערת, לפני שמגיעים להסדרה גדולה" - כך מתבטאים גורמים מדיניים המעורים במגעים העקיפים מול חמאס • מתברר, כי מאחרוי הצהרות הרהב, מסתתר חשש ישראלי גדול (בארץ)
לפיד: "להיכנס בהם בכל הכוח, בלי להסס"לפיד: "להיכנס בהם בכל הכוח, בלי להסס"כיכר השבת44
יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד סייר הבוקר בשדרות וקרא לממשלה "להיכנס בחמאס בכל הכוח בלי להסס". לדבריו, "לא ייתכן שהחמאס יורה את הירייה האחרונה" • צפו בווידאו (פוליטי)
"הודנה"? כך בנימין נתניהו התבטא ב-2009"הודנה"? כך בנימין נתניהו התבטא ב-2009ישי כהן7
בזמן שברקע נשמעים הקולות על רגיעה אפשרית בין ישראל לחמאס, באופוזיציה מזכירים לרה"מ נתניהו איך התבטא בשנת 2009: "אנחנו צריכים פעולה שתסיר את האיום" (אקטואליה)
ליצמן, נתניהו וליברמןסבב פגישות: רוה"מ יפתור את משבר הגיוס?ישראל כהן
החלטת בג"ץ שהעניקה ארכה מצומצמת לחקיקת חוק גיוס חדש, פותחת אפשרות לפתרון הסוגיה עד למועד שנקבע • ראש הממשלה נתניהו נפגש בענין עם ליצמן וליברמן (פוליטי)
אורחים ביציע הניפו את 'מגילת העצמאות'אורחים ביציע הניפו את 'מגילת העצמאות'ישי כהן2
פעילים שנכנסו ליציע הציבור במליאה, במהלך דיון על חוק הלאום, הניפו את 'מגילת העצמאות' וגרמו למהומה. ח"כ טיבי: החרדים הסכימו לשנות את החוק, סיעת 'כולנו' התנגדה (ארץ)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
יעקב שטיין
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
ב' בסיון תשעח9
כיכר רבין. חוגגים את הניצחון הישראלי, אמש
הרב נחמיה היילברון
קולה של השבת: קחו מאיתנו את האירוויזיון
כ"ח באייר תשעח130