1000  13.5  mati ben..  nhfv drnni
גבאי לא רץ לראשות; רוצה את המקום השניגבאי לא רץ לראשות; רוצה את המקום השנייוני גבאי2
מפלגת העבודה תקיים פריימריז לראשות המפלגה, אך מסתמן כי יו"ר המפלגה אבי גבאי, לא יתמודד לתפקיד. הוא מבקש להשאיר את הרשימה הקודמת, כך שיוצב במקום השני (פוליטי)
נתניהו ויעלון בימים טובים יותריעלון השווה בין 'הליכוד' ל'חמאס' וספג אשישי כהן6
ח"כ משה בוגי יעלון, מראשי 'כחול לבן' השווה בין 'הליכוד' לארגון הטרור חמאס: "גם חמאס נבחר בבחירות דמוקרטיות". במפלגת השלטון הגיבו: "בוגי יעלון מזמן איבד את זה" (פוליטי)
מלכיאלי לפינדרוס: חד משמעית - יש אפליהמלכיאלי לפינדרוס: חד משמעית - יש אפליהישי כהן5
ח"כ מיכאל מלכיאלי מגיב לטענה של ח"כ יצחק פינדרוס ב'ישי ורבינא בכיכר' כי אין אפליה עדתית בירושלים ואומר: "אולי הוא התכוון לירושלים של מעלה. חד משמעית יש אפליה" (חרדים)
חנן מלצרהשופט חנן מלצר נבחר שוב לראשות ועדת הבחירותישי כהן2
המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, נבחר היום לכהן - שוב - בתפקיד יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית. השופט ניל הנדלר נבחר לממלא מקומו (חדשות, פוליטי)
ניצן הורוביץניצן הורוביץ הודיע: אתמודד על ראשות מרצכיכר השבת1
ניצן הורוביץ, חבר-הכנסת לשעבר, הודיע הבוקר (שני) כי יתמודד בבחירות לראשות מפלגת מרצ, מול היו"ר תמר זנדברג, לקראת הבחירות לכנסת ה-22. "התחלנו", כתב (פוליטי בארץ)
טל רוסו, בכנסתטל רוסו פורש: "לא אתמודד לכנסת ה-22"כיכר השבת1
ח"כ טל רוסו הודיע כי לא יתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת 'העבודה' וכי הוא מסיר את עצמו מרשימת המפלגה לכנסת ה-22. "איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה", כתב (פוליטי)
זעם על נתניהו, שצפוי למנות שרים חדשיםזעם על נתניהו, שצפוי למנות שרים חדשיםיוני גבאי1
שרים בליכוד זועמים על מינוי אמיר אוחנה לשר המשפטים, ומסתמן כי ראש הממשלה יפטר את השרים יפעת שאשא ביטון ואורי אריאל - בתיאום מול ראשי הסיעות אליהם השתייכו (ארץ)
השגריר בארץ תמך בסיפוח, ארה"ב הבהירההשגריר בארץ תמך בסיפוח, ארה"ב הבהירהיוני גבאי1
פרידמן אמר כי "בנסיבות מסוימות, לישראל יש זכות לשמור על חלק מהגדה המערבית - אך ככל הנראה לא את כולה". בכיר הגיב: עמדת הממשל בנוגע להתנחלויות לא השתנתה (מדיני)
בן צור: טעינו עם איווט, צריך לנתק איתו מגעבן צור: טעינו עם איווט, צריך לנתק איתו מגעישי ורבינא בכיכר5
יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור בראיון באולפן 'כיכר השבת' על החבר לשעבר אביגדור ליברמן, הקריאות להפוך את ישראל ל'מדינת הלכה' והלימוד היומי שלו. צפו בראיון המלא (חדשות)
נתניהו ומנדלבליט בימים יפים יותרנתניהו על מנדלבליט: ריצת אמוק לא ברורהדניאל הרץ9
ראש הממשלה בנימין נתניהו זועם על היועץ המשפטי לממשלה שסירב לאפשר לו לדחות את השימוע בעניינו עד לאחר הבחירות. במשרד המשפטים דחו את הטענות (פוליטי)
דרעייו"ר ש"ס אריה דרעי נחקר שוב ב"להב 433"יוני גבאי22
לאחר שבעבר דווח כי ההכרעה ב'פרשת דרעי החדשה' מתקרבת, וכי נגנזו העבירות המשמעותיות יותר בהן נחשד תחילה, כעת נודע כי יו"ר ש"ס השר דרעי נחקר שוב (חדשות)
רפי פרץ: מתנער מההודעות נגד סמוטריץ'רפי פרץ: מתנער מההודעות נגד סמוטריץ'יוני גבאי2
"הילד מתנהג בצורה מביכה", אמרו גורמים בבית היהודי על יו"ר האיחוד הלאומי, אך יו"ר המפלגה מתנער מהם: "הולכים כתף אל כתף על אף ניסיונות לפצל את אחדות המחנה" (ארץ)
רון קובי"החרדים ילמדו שנגמרה הגמוניית הסחיטה"יוני גבאי38
ראש עיריית טבריה רון קובי ממשיך באמירותיו הקשות נגד הציבור החרדי ומצהיר שוב כי בכוונתו להקים מפלגה חדשה. לדבריו: "אנחנו כרגע שוקלים את כל האופציות" (אקטואליה)
סמוטריץ' ורפי פרץרפי פרץ חזר בו מהסכם ותקף את שותפו בצלאל סמוטריץ'ישי כהן9
יו"ר 'הבית היהודי' רפי פרץ ויו"ר 'האיחוד הלאומי' בצלאל סמוטריץ' חתמו על הסכם משותף: פרץ במקום הראשון, סמוטריץ יקבל את התיק הבכיר. כעת, פרץ חוזר בו ותוקף את שותפו (אקטואליה)
סמוטריץ' זועם: "הגיע הזמן שנפיק לקחים"סמוטריץ' זועם: "הגיע הזמן שנפיק לקחים"יוני גבאי11
ח"כ בצלאל סמוטריץ', שביקש להתמנות לשר המשפטים, זועם על החלטת ראש הממשלה למנות את אמיר אוחנה לתפקיד הבכיר, ומתלונן על היחס של נתניהו לציונות הדתית (אקטואלי)
נתניהו החליט: אוחנה ימונה לשר המשפטיםנתניהו החליט: אוחנה ימונה לשר המשפטיםיוני גבאי13
ח"כ אמיר אוחנה, ימונה לשר המשפטים הזמני - כך החליט הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו, שפיטר את השרה איילת שקד מתפקידה. אוחנה הוא עורך דין ומשפטן בהכשרתו (ארץ)
הימין החדש: בינתיים אין דיונים על שותפותהימין החדש: בינתיים אין דיונים על שותפותדניאל הרץ3
במפלגת ה'ימין החדש' מצהירים כי לא יעסקו בחיבורים למפלגות אחרות עד ל-15.7 אך טוענים כי הפעם כחלק מהפקת הלקחים לא יתנו לאף קול מהימין ללכת לשווא (פוליטי)
רון קובי נגד איווט: "בגד בימין, הוא לא ימין"רון קובי נגד איווט: "בגד בימין, הוא לא ימין"יוני גבאי31
על רקע הדיווחים כי בכוונת ראש העיר טבריה להקים מפלגה חדשה ולהתמודד לכנסת, יוצא רון קובי למתקפה נגד אביגדור ליברמן וטוען: "החילונים - רוב העם. זה הזמן למפלגה" (בארץ)
הנאום המרגש של ח"כ משה ארבל לאתיופיםהנאום המרגש של ח"כ משה ארבל לאתיופיםישי כהן7
ח"כ משה ארבל נאם אמש במליאת הכנסת במסגרת יום מיוחד לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל: "עלינו לעשות הכל שכל אחד משבטי העם יכיר את הסיפור יחנך את ילדיו לאורו ואך ורק כך נוכל להיות לחברת מופת" (פוליטי)
סמל לצניעות • גלריית פרידה מנחמה ריבליןסמל לצניעות • גלריית פרידה מנחמה ריבליןיוני גבאי18
במטבח בית הנשיא, בארמון המלוכה בספרד ובשלג הירושלמי • גלריית פרידה מנחמה ריבלין ע"ה, רעיית נשיא המדינה ראובן ריבלין • צפו (ברנז'ה)
ח"כ בצלאל סמוטריץ'מקורבי רה"מ: סמוטריץ' יכול לשכוח מהמשפטיםיוני גבאי7
בתגובה לנאומו מעורר הסערה, בכירים בליכוד המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו התבטאו כי ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר 'האחוד הלאומי', יכול לשכוח מתיק המשפטים (פוליטי)
יאיר לפידיאיר לפיד: נתניהו מייבא את איראן לישראלישי כהן25
ח"כ יאיר לפיד יוצא למתקפה נגד ראש הממשלה נתניהו וטוען: "האיש שעשרים שנה מדבר נגד איראן, מייבא אותה לכאן" • הרקע: טיוטת הסכם קואליציוני עם יהדות התורה (אקטואליה)
אחרי הפיטורים: ביבי ימנה מחר שר משפטיםאחרי הפיטורים: ביבי ימנה מחר שר משפטיםיוני גבאי2
ראש הממשלה צפוי להודיע כבר מחר על זהותו של שר המשפטים הבא, בשל העובדה שכתב האישום שהוגש נגדו בכפוף לשימוע, מונע ממנו לכהן כממלא מקום השר (פוליטי)
דיווח: אהוד ברק מתכנן עוד קאמבק פוליטידיווח: אהוד ברק מתכנן עוד קאמבק פוליטייוני גבאי9
חברי כנסת רבים ממפלגת העבודה קיבלו מאהוד ברק שיחות שכנוע למנותו ליו"ר הזמני של מפלגת העבודה. בקשתו נדחתה ולכן הוא שוקל להריץ מחדש את "העצמאות" (פוליטי)
כהן: במשך עשור גפני פגע אלמנות ויתומיםכהן: במשך עשור גפני פגע אלמנות ויתומיםישי כהן66
סגן שר האוצר ח"כ איציק כהן התארח בתוכנית 'פרשיית השבוע', התייחס לתוכנית 'ביטוח לאברכים' שאושרה ויצא במתקפה חריפה נגד ח"כ משה גפני • הראיון המלא (פוליטי)
נתניהו, אמש ב'מרכז הרב'ביבי: "מדינת ישראל לא תהיה מדינת הלכה"ישי כהן17
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנאומו של יו"ר 'האיחוד הלאומי' בצלאל סמוטריץ, המבקש להתמנות לשר המשפטים, והצהיר כי: "מדינת ישראל לא תהיה מדינת הלכה" (אקטואליה)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
דע את האויב // הרב ישראל גליס
כ"ט באייר תשעט3
האדם שהחליט שהוא עם // ישראל יוסקוביץ
ישראל יוסקוביץ'
האדם שהחליט שהוא עם // ישראל יוסקוביץ
כ"ו באייר תשעט37
טקס העברת הלפיד // עו"ד יצחק שינפלד
עו"ד יצחק שינפלד
טקס העברת הלפיד // עו"ד יצחק שינפלד
כ"ה באייר תשעט10