חברון  ישיבת חברון  טלזסטון  חיים ישראל
צעירים חרדים. ארכיון"תרומת החרדים תהיה כמו תקציב הביטחון"ישי כהן5
שילוב החרדים בחברה הישראלית מעולם לא נראה כה דרמטי. באוצר מעריכים כי לקראת 2050, התרומה לחברה משילוב החרדים תהיה דומה למימדי תקציב הביטחון הנוכחי (חדשות)
בני גנץבני גנץ ישנה את המפה הפוליטית • הנתוניםישי כהן15
51% מצדיקים את תמיכת יאיר לפיד בחוק הגיוס, כך עולה מסקר מינה צמח • עוד בסקר: חלוקת מנדטים לאחר החוק וגם - כך בני גנץ ישנה את המפה הפוליטית • כל הנתונים (פוליטי)
הר הביתרה"מ נתניהו: כל ח"כ יוכל לעלות להר הביתכיכר השבת15
ראש הממשלה עדכן היום את יו"ר הכנסת, כי החליט להתיר את עלייתם של ח"כים להר - אחת לשלושה חודשים, זאת אחרי שנים שהדבר נאסר • זועבי: "תעזבו את המסגדים" (חדשות)
דבריה המקוממים של זועביחנין זועבי מול נכי צה"ל: אתם אשמים • צפואלי רוטמן16
הח"כית מ'הרשימה המשותפת' הוכיחה את נכי צה"ל שהגיעו היום לכנסת, ופרסה מולם את השקפת עולמה המאשימה בפציעותיהם הקשות בעת שירותם הצבאי... אותם. צפו (בארץ)
עם נשק שלוף: שקד ביקרה במנהרת טרורעם נשק שלוף: שקד ביקרה במנהרת טרורקובי רוזן1
שרת המשפטים איילת שקד סיירה ביישובי עוטף עזה אשר סובלות משריפת שדות כתוצאה מעפיפוני ובלוני הנפץ וכן ביקרה במנהרת טרור שחדרה את גבול ישראל • תיעוד (בארץ)
אייכלר: "הצבא -  כור גרעיני לפירוק החברה"אייכלר: "הצבא - כור גרעיני לפירוק החברה"ישי כהן17
ח"כ ישראל אייכלר תקף במהלך נאום במליאת הכנסת את חוק הגיוס החדש וחובת הגיוס במדינת ישראל, וזכה לביקורת מצד חברת הכנסת עליזה לביא שצעקה לעברו: "תתבייש" (חדשות)
דיוני הוועדה, הבוקרהחלו הדיונים בוועדה המיוחדת על מתווה הגיוס והסנקציותישי כהן3
הוועדה המיוחדת, בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם, החלה הבוקר את הדיונים על אישור חוק הגיוס , לקראת אישורו הסופי במליאה. החרדים ינסו לבצע שינויים בכדי לתמוך בהעברתו (אקטואליה)
הרפורמים חוגגים ב"כותל הרפורמי"החרדים שתקו וה"הכרה ברפורמים" אושרהישי כהן17
הכנסת אישרה, בשתיקת החרדים, את העברת סמכויות הכותל לרוה"מ ולשר שטייניץ כדי שאלו יאשרו את שיפוץ הרחבה הרפורמית שלטענת הרבנים יביא ל"הכרה הרפורמים" (פוליטי)
גפני זעק: "אף אחד לא יעזוב את הלימוד"גפני זעק: "אף אחד לא יעזוב את הלימוד"ישי כהן17
במשך שעות דנו חברי הכנסת בחוק הגיוס שלבסוף אושרה ברוב בגדול ובהתנגדות החרדית. גפני זעק במליאה: "איפה הבושה של העם היהודי שמדברים על לומדי תורה?" (חדשות)
ליצמן במליאת הכנסתליצמן מאיים: נצביע נגד חוק הגיוס, אם הוא יעבור - נפרושישי כהן9
סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הבהיר במליאת הכנסת כי אם חוק הגיוס יעבור בשלוש קריאות בנוסח הנוכחי - סיעתו תפרוש מהקואליציה • הערב: ההצבעה בקריאה ראשונה והפגנת הספרדים (בארץ)
רה"מ: רומסים את דמותה של  שרה  יום ולילהרה"מ: רומסים את דמותה של שרה יום ולילהישי כהן21
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לכתב האישום שהוגש נגד רעייתו שרה בפרשת הזמנות האוכל למעון רה"מ ולתמלילי החקירה שהודלפו: "רומסים את כבודה יום ולילה" (אקטואליה)
שרת החוץ של אוסטרליה, ג'ולי בישופ נואמת באו"םאוסטרליה הפסיקה את המימון לפלסטיניםדניאל הרץ6
10 מיליון דולר אוסטרלי, זה הסכום שאוסטרליה העבירה מידי שנה לרשות הפלסטינית. היום הודיעה שרת החוץ בישופ כי הכסף לא יועבר בשל העברות כספים לידי הטרוריסטים (מדיני)
איילת שקדאיילת שקד משתלחת ב'דיקטטורה של לפיד'ישי כהן9
בצל אישור חוק הגיוס בוועדת השרים לענייני חקיקה יוצאת השרה שקד במתקפה חריפה במיוחד נגד ח"כ לפיד • "למה לא להגיד פשוט את האמת? 'איילת, את צדקת, אני טעיתי'" (ארץ)
שרה נתניהושרה נתניהו: "הבשלנית היא מחבורת הזבל"ב. ניסני20
בחקירותיה במשטרה, טענה אשת ראה"מ כי כל מה שהבשלנית העידה עליה בפרשת האוכל והזמנת הארוחות הוא "שקר משוקר" וכי "היא אשה דוחה" (חדשות, פוליטי מדיני)
הנסיך בביקורו בכותל המערבי"הנסיך רואה בשלום במזה"ת פרויקט חיים"דניאל הרץ12
דיווחים בתקשורת הבריטית מפי גורמים בכירים בארמון טוענים כי הנסיך וויליאם שביקר בישראל בשבוע שעבר הושפע עמוקות והחליט, שיתמסר לנושא השלום במזרח התיכון (מדיני)
בביתו של לפידמחאה מול יש עתיד: 'חוק הגיוס' טוב לחרדיםאלי רוטמן1
פעילי המחנה הציוני, מפלגת השמאל שנאבקת עם מפלגתו של יאיר לפיד על קולות השמאל-מרכז, יוצאת בקמפיין מושקע נגד יש עתיד - גם מול בתי בכירי הסיעה ברחבי הארץ (חדשות)
השר דרעי בדרכו לישיבת הממשלה. ארכיוןחוק הגיוס: דרעי נמנע אך חזר בו והצביע נגדישי כהן21
השר אריה דרעי נמנע במהלך ההצבעה על חוק הגיוס בישיבת הממשלה. אך בסיום הישיבה ביקש ממזכירות הממשלה לתקן את הצבעתו לנגד. דרעי: "לקדם פסקת ההתגברות" (פוליטי)
"חוק הגיוס": היועץ נגד הסנקציות הכלכליות"חוק הגיוס": היועץ נגד הסנקציות הכלכליותישי כהן9
הסיעות החרדיות הציגו את חוק הגיוס כהישג, בין היתר משום שהחוק כולל סנקציות כלכליות-כלליות בלבד, ולא אישיות. אך כעת היועהמ"ש מתנגד, וטוען כי זה יוצר קושי משפטי (בארץ)
גבאי בקמפיין נגד לפיד: "צו 8, יאיר תתגייס"גבאי בקמפיין נגד לפיד: "צו 8, יאיר תתגייס"ישי כהן14
יו"ר 'המחנה הציוני' אבי גבאי ממשיך בקמפיין נגד יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד, שהודיע כי סיעתו תתמוך בחוק הגיוס החדש. גבאי: "פוליטיקה צינית לשמר את הממשלה". צפו (אקטואליה)
גבאי ולפיד. ארכיוןחוק הגיוס: עימות בין אבי גבאי ליאיר לפידישי כהן19
סיעת 'המחנה הציוני' הודיעה כי תהפוך את הצעת חוק הגיוס להצבעת 'אי אמון' בממשלה, אך סיעת 'יש עתיד' הגיבה כי למרות זאת תצביע בעד. כיצד יצביעו החכ"ים החרדים? (בארץ)
מירי רגב"נאמנה למצפון": כך שונתה עמדת מירי רגבאבי רבינא13
ב-2013 טענה רגב כי תפעל להקמת רחבת תפילה שוויונית לגברים ונשים ליד אתר "קשת רובינסון", אולם אמש הפתיעה כשהודיעה כי תתנגד למתווה. "אין כאן אף תרגיל" (אקטואליה)
דוטרטה בעת ביקורו של טראמפנשיא הפיליפינים מתכנן את ביקורו בישראלדניאל הרץ2
הנשיא הפיליפיני הידוע בהתנהגותו הפרועה ובהתבטאויותיו הסוערות מתכנן ביקור בישראל בחודשים הקרובים. בין ישראל לפיליפינים יחסים טובים למדיי שהתהדקו לאחרונה (מדיני)
היועמ"ש, אתמול בכנסתהיועמ"ש: חוק הגיוס מעורר קשיים משפטייםקובי רוזן6
היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט בביקורת על חוק הגיוס החדש, שיעלה להצבעה ביום שני: "מעורר קשיים משפטיים משמעותיים". חוות הדעת המלאה תוגש בשבוע הבא (פוליטי)
השרה רגברגב: לא אאשר את מתווה הכותל הרפורמיכיכר השבת26
שרת התרבות מירי רגב פרסמה הערב כי אין בכוונתה לתמוך במתווה הכותל שיאפשר לגברים ונשים להגיע למתחם יחד • "החלטתי להיות נאמנה למצפוני" (חדשות, פוליטי מדיני)
נתניהו על חוק השואה: "עמדנו על  האמת"נתניהו על חוק השואה: "עמדנו על האמת"דניאל הרץ2
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס באופן רשמי לראשונה להתקפלות של פולין בנוגע ל"חוק השואה" מעורר המחלוקת ואמר כי הוא שמח על ההחלטה הפולנית בנושא (פוליטי מדיני)
הנסיך ביד ושםהנסיך וויליאם ביקר ב'יד ושם': "זה מבעית"דניאל הרץ5
ביקורו של הנסיך בישראל החל בסיור במוזיאון יד ושם. משם ימשיך לפגישות עם נתניהו והנשיא. מהי הסיבה האמתית לביקור הנסיך וויליאם בישראל וכיצד זה קשור לשואה? (מדיני)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
יעקב שטיין
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
ב' בסיון תשעח9
כיכר רבין. חוגגים את הניצחון הישראלי, אמש
הרב נחמיה היילברון
קולה של השבת: קחו מאיתנו את האירוויזיון
כ"ח באייר תשעח129