שמחת בית..  גד אלבז  חברון  שולי רנד
רה"מ: הדרישה שלנו - הפסקת אש מוחלטתרה"מ: הדרישה שלנו - הפסקת אש מוחלטתישי כהן5
ראש הממשלה נתניהו התייחס הבוקר להפסקת האש ברצועת עזה ואמר: "אנחנו בעיצומה של מערכה נגד הטרור בעזה. יש בה חילופי מהלומות, זה גם לא ייגמר במכה אחת" (אקטואליה)
הפגנת הערבים בת"א, הערבדגלי פלסטין בלב ת"א; נתניהו: "עדות לנחיצות חוק הלאום"ישי כהן21
סערה פוליטית בעקבות הנפת דגלי פלסטין בהפגנה בתל אביב נגד חוק הלאום. נתניהו: "עדות טובה לנחיצות החוק". זנדברג: "רה"מ מבוהל משיתוף פעולה יהודי ערבי נגד חוק שמחק את השוויון" (ארץ)
ליברמן ואלקיןליברמן ואלקין התנגדו להפסקת אש ברצועהקובי רוזן6
בזמן שהפרשנים בישראל מתחו ביקורת על התנהלות הקבינט בסבב האחרון מול ארגון הטרור חמאס, מתברר כי רה"מ נתניהו תמך בסיום העימות אך השרים ליברמן ואלקין התנגדו (חדשות)
הלווית בהשתתפות חיילי צה"ל. אילוסטרציהגורמים בקבינט: "במבצע בעזה ייהרגו רבים"אלי רוטמן50
"המציאות הופכת למכוערת, לפני שמגיעים להסדרה גדולה" - כך מתבטאים גורמים מדיניים המעורים במגעים העקיפים מול חמאס • מתברר, כי מאחרוי הצהרות הרהב, מסתתר חשש ישראלי גדול (בארץ)
לפיד: "להיכנס בהם בכל הכוח, בלי להסס"לפיד: "להיכנס בהם בכל הכוח, בלי להסס"כיכר השבת44
יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד סייר הבוקר בשדרות וקרא לממשלה "להיכנס בחמאס בכל הכוח בלי להסס". לדבריו, "לא ייתכן שהחמאס יורה את הירייה האחרונה" • צפו בווידאו (פוליטי)
"הודנה"? כך בנימין נתניהו התבטא ב-2009"הודנה"? כך בנימין נתניהו התבטא ב-2009ישי כהן7
בזמן שברקע נשמעים הקולות על רגיעה אפשרית בין ישראל לחמאס, באופוזיציה מזכירים לרה"מ נתניהו איך התבטא בשנת 2009: "אנחנו צריכים פעולה שתסיר את האיום" (אקטואליה)
ליצמן, נתניהו וליברמןסבב פגישות: רוה"מ יפתור את משבר הגיוס?ישראל כהן
החלטת בג"ץ שהעניקה ארכה מצומצמת לחקיקת חוק גיוס חדש, פותחת אפשרות לפתרון הסוגיה עד למועד שנקבע • ראש הממשלה נתניהו נפגש בענין עם ליצמן וליברמן (פוליטי)
אורחים ביציע הניפו את 'מגילת העצמאות'אורחים ביציע הניפו את 'מגילת העצמאות'ישי כהן2
פעילים שנכנסו ליציע הציבור במליאה, במהלך דיון על חוק הלאום, הניפו את 'מגילת העצמאות' וגרמו למהומה. ח"כ טיבי: החרדים הסכימו לשנות את החוק, סיעת 'כולנו' התנגדה (ארץ)
ואאל יונס לצד מכתב ההתפטרותחבר כנסת התפטר בערבית, היו"ר לא אישרישי כהן8
חבר הכנסת ואאל יונס הגיש את התפטרותו מהכנסת, אך היו"ר סירב לקבלה בשל העובדה כי המכתב נכתב בערבית: "איני יכול לחתום על מכתב שאינני מבין את תוכנו" (חדשות)
הנשיאה אסתר חיותבג"צ מטיל דד ליין: "חוק גיוס תוך 3 חודשים"ישי כהן16
שבעה שופטי בג"צ בראשות הנשיאה אסתר חיות קיבלו חלקית את בקשת המדינה לאפשר הארכה לחקיקת חוק הגיוס ואפשרו עוד שלושה חודשים לכך. הסיכויים שזה יקרה - קלושים (בארץ)
משה ליאון וזאב אלקיןחיזוק לאלקין: אבי ניסנקורן הודיע על תמיכהאבי רבינא4
יושב ראש ההסתדרות, אבי ניסנקורן, פרסם סרטון בו הוא קורא לתמיכה בשר זאב אלקין לראשות העיר ירושלים: "יכול להיות ראש עיר מעולה" • אך במטה ליאון מסרבים להתרגש (פוליטי)
ישיבת השרים, אמשנתניהו נזף בשרי הממשלה: מי שייעדר - יודחישי כהן
כמעט מחצית משרי הממשלה ביקשו להצטרף לוועדת שירם שהקים ראש הממשלה לטיפול בדרישות הדרוזים בשל חוק הלאום, אך רק חמשה שרים הגיעו לישיבה הראשונה (פוליטי)
אריה דרעיראשי ערים יכולים לפתוח מרכולים בשבתותישי כהן11
יומיים לאחר הסערה החדשה-ישנה, סביב החלטת השר דרעי שלא לאשר חוקי עזר עירוניים המאפשרים פתיחת מרכולים בשבת, התבטא דרעי כי החוק לא מונע את פתיחתם (חדשות)
בטן מלאה; המועמדים סיכמו: נשב לטשולנטבטן מלאה; המועמדים סיכמו: נשב לטשולנטאבי רבינא8
באופן מפתיע משהו אירח היום מועמד אגודת ישראל לראשות עיריית ירושלים יוסי דייטש את יריבו השר זאב אלקין. בסיום הסיור עתיר הפרגונים ההדדיים, קבעו השניים לשבת (פוליטי)
קמפיין 'הבית היהודי''הבית היהודי' בי-ם - הסית; השר בנט - גינהישי כהן33
'הבית היהודי' בירושלים יצא בקמפיין מסית כנגד הציבור החרדי: "רק בית יהודי חזק יבלום את השפעת החרדים", וזכה למתקפה - מבית • בנט: "לא מייצג את עמדותינו" (אקטואליה)
איוב קראבשל הסתה: תוגברה האבטחה על איוב קראישי כהן
תוגברה האבטחה סביב שר התקשורת איוב קרא ומשפחתו, זאת בשל ההסתה ברשתות החברתיות נגד השר הדרוזי התומך בחוק הלאום. במוצ"ש צעקו אלפים בת"א: "איוב בוגד" (בארץ)
נתניהו בישיבת הממשלהנתניהו: ועדת שרים תדון בקשר עם הדרוזיםישי כהן1
ראש הממשלה התייחס להפגנת הדרוזים בכיכר רבין בתל אביב והודיע כי החליט להקים ועדת שרים שתדון בקשר עם העדה: "אף אחד לא פגע ואף אחד גם לא מתכוון לפגוע" (אקטואליה)
אשל עם נתניהו. ארכיון'לא מתאים לכם? תקימו בסוריה את 'דרוזיה''אלי רוטמן3
נתן אשל, מקורבה של משפחת נתניהו, התבטא לאחרונה באופן חריג נגד מחאת בני העדה הדרוזית בישראל נגד חוק הלאום, ושלח את המתנגדים לו להקים מדינה ב...סוריה (ארץ)
השייח' מוואפק טריףהדרוזים מפגינים בת"א: 'לא רואים בנו שווים'קובי רוזן11
אלפי דרוזים הגיעו הערב להפגין בכיכר רבין בת"א נגד חוק הלאום, בטענה כי הוא מפלה את העדה. מנהיג הדרוזים: "אהבתנו למדינה מוחלטת - והיא לא רואה בנו שווים" (חדשות)
בכירי חמאס הגיעו לדיון במתווה הפסקת אשבכירי חמאס הגיעו לדיון במתווה הפסקת אשדניאל הרץ7
בכירי ארגון הטרור הגיעו מקטאר כדי לדון בהצעה הרוסית-מצרית להפסקת המחאה באזור הגדר בתמורה להקלות והקמת שדה תעופה בסיני שישרת את עזה (מדיני)
מגייסים צוות: הבית הלבן מתכונן להכרזה על תכנית שלום?מגייסים צוות: הבית הלבן מתכונן להכרזה על תכנית שלום?יאיר טוקר3
טראמפ מסרב להתייאש ועל פי הדיווחים, בממשל ממשיכים לעבוד על תכנית השלום שלו, תכנית שאמורה להיות מעשית ולא רק עם רעיונות כללים. כעת דווח על גיוס והרחבת הצוות המטפל (מדיני)
השר בנטבנט נגד ליברמן: "מספיק עם התירוצים"כיכר השבת6
שר הביטחון ליברמן אמר כי ילדים הם שמשגרים את בלוני התבערה - בשליחות חמאס. בתגובה, השר בנט תוקף את דבריו בחריפות: "מספיק עם התירוצים והסיפורים" (אקטואליה)
נתניהונתניהו לא יטוס לקולומביה "בגלל הדרום"כיכר השבת2
ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (חמישי) במפתיע כי החליט לבטל את נסיעתו המתוכננת לקולומביה בשבוע הבא וכי החליט להישאר בארץ בשל "המצב בדרום" (חדשות בארץ)
גפני ואשר עם ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין"המאבק ב'דגל' מזכיר את תקופת דרעי וישי"ישי כהן18
ח"כ ספרדי הצופה במתרחש בסיעת 'דגל התורה' התבטא כי המאבקים הפנימיים עם גפני מזכירים את ימי אלי ישי ודרעי: "אסון הכי גדול שיכול להתרחש לתנועה חרדית" (אקטואליה)
אילוסטרציהנורבגיה: דורשים הסברים להחרמת הסירהיוחנן בלייך2
ספינה שהפליגה לכיוון עזה ועליה פעילי זכויות אדם, בניסיון להבריח ציוד לרצועה, נעצרה בידי חיל הים בגין הפרת הסגר הימי, אך נורבגיה דורשת הסבר חוקי למעשה (פוליטי מדיני)
השר אביגדור ליברמןבטוויטר: שר הביטחון לעג למפלגת 'העבודה'ישי כהן10
שר הביטחון אביגדור ליברמן לעג למפלגת 'העבודה' סביב גל הפרישות מהמפלגה בשנה האחרונה וכתב: "אני מכיר אזורים בסוריה שבורחים מהם פחות ממפלגת העבודה" (אקטואליה)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
יעקב שטיין
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
ב' בסיון תשעח9
כיכר רבין. חוגגים את הניצחון הישראלי, אמש
הרב נחמיה היילברון
קולה של השבת: קחו מאיתנו את האירוויזיון
כ"ח באייר תשעח130