תשעה באב  מנחם טוקר  ישיבת חברון  ישי לפידות
לרוץ יחד? לעולם לא (עיבוד מחשב, פלאש 90)דרעי הוביל את ש"ס לחרדיותהרב חיים אמסלם208
ביני לבין מי שמתנגד לשילוב של תורה ופרנסה, ומסרב לפתרון מערכתי-הלכתי של בעיית הגיור, לא יהיה מכנה משותף. ח"כ הרב אמסלם במאמר חריף ב'מעריב' (ארץ)
סופג מתקפה. ח"כ אייכלר (צילום: פלאש 90)ח"כ אלקין: "אייכלר מחליש את יהדות התורה ופוגע בחבריו"חיים גריידינגר16
משבר עמוק ביממה האחרונה בין יו"ר יהדות התורה אייכלר לבין יו"ר הקואליציה זאב אלקין, על רקע הצעת חוק של ח"כ כצ´לה בנושא חיזוק סמכות הרבנות הראשית. אייכלר האשים את אלקין וטען שאיים על חברי הכנסת החרדים לבל יצביעו בעד החוק. אלקין תוקף: “אייכלר החליש את מעמד סיעתו" (ארץ)
עמרם מצנע. מוביל (צלם: פלאש 90)סקר: "העבודה" עם מצנע - 14 מנדטיםלילך ויסמן3
לפי הסקר, המפלגה תזכה ל-9 מנדטים אם עמיר פרץ ייבחר ליו"ר, אך תקבל 9 מנדטים גם אם איש לא יעמוד בראשה. הקרב על ראשות "העבודה" מתחמם (פוליטי)
גופת מחבל מובאת לקבורה (צלם: פלאש 90)המשפחות השכולות זועמות: "להשליך גופות המחבלים לים"שושי הלר15
שר הביטחון, אהוד ברק, עצר את ביצוע החלטת ראש הממשלה להחזיר גופות מחבלים לרשות הפלסטינית ● המשפחות השכולות זועמות על העסקה: "נדיבות הלב הפתאומית הזו היא צינית כלפי המשפחות והחברה הישראלית", הם אומרים הבוקר בכאב (אקטואליה, ארץ)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)פנסיה רק בגיל 67? לבנת יוצאת למאבקשושי הלר3
השרה לימור לבנת רוצה לעצור את ה"טייס האוטומטי" בחקיקה ולמנוע העלאת גיל הפרישה של נשים ל-67. "בהרכב הוועדה של משרד האוצר לא היה ייצוג הולם"
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)חוזרים לבנות: 400 יחידות דיור בביתרשושי הלר3
ההחלטה על בנייה כתגובה לרצח בני משפחת פוגל באיתמר, הופכת למציאות בשטח: משרד השיכון יוציא מכרז לבניית 400 יחידות דיור בביתר עילית (חדשות)
סיעת ש"ס מתכנסת. ארכיון (פלאש 90)אחרי נצחון הקוטג': ש"ס יוצאת למאבק במחירי הדיור והחשמלישראל כהן25
הציבור בישראל נאנק תחת עולם הכבד של מחיר החשמל והזינוק במחירי הדירות ● אחרי שהמאבק על מחירי הקוטג' נחל הצלחה, בש"ס קופצים על העגלה ומבקשים להוזיל את מחירי החשמל והדירות ● ח"כי התנועה קיימו היום דיון מיוחד בנושא ● ח"כ וקנין ל"כיכר השבת": "נאבק בכל דרך" (ארץ)
יולי אדלשטיין (צילום: פלאש 90)אדלשטיין על מעצר הגר"י יוסף: "היה צריך לשקול זאת היטב"צביקה גרוניך5
שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין, מותח ביקורת על המשטרה בעקבות מעצרו של הגר"י יוסף ● "אני חושב שמשטרת ישראל צריכה לשקול פעמיים האם לעצור רבנים", אומר אדלשטיין בשיחה ל"כיכר השבת" ● השר בני בגין בשיחה ל"כיכר": "הרב יעקב יוסף לא נעצר, הוא רק מסר את גירסתו" (ארץ)
(צילום: כיכר השבת)הבבא ברוך והרב אמסלם שוב ביחדמנחם כץ44
פחות משנה אחרי המכתב שכתב נגד חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם - נצפה ה'בבא ברוך' משוחח עמו בידידות. בקרוב בנתיבות: "סולחה רישמית" בין השניים (בכיכר)
דרעי ולפיד (צילומים: פלאש 90)סקר: דרעי מרסק את ש"ס, לפיד מזנקאברהם הלוי179
סקר חדש המתפרסם הבוקר בעיתון "גלובס" מעלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, היתה זוכה מפלגתו של דרעי לשמונה מנדטים - ומרסקת את ש"ס לשישה
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)פעילי העבודה זועמים: חרדים מנסים להשתלט על המפלגהיוני גבאי9
קבוצה גדולה של חרדים מנתיבות התפקדו למפלגה, למרות שכלל אינם מתכוונים להצביע עבורה בבחירות הקרובות - כך טוענים פעילי התנועה בדרום ● "אם מישהו ייקח את הפרשה לידיים, תהיה סערה גדולה", אמר אחד מהם ● ב'העבודה' מספרים כי 600 חרדים ודתיים התפקדו באחרונה למפלגה (ארץ)
הקמפיין בירושלים (צילום: נתנאל אסרף, חדשות 24)בעקבות שתיקת ש"ס: קמפיין נגד ישיישראל אהרון64
"פרשת המודעות": בי-ם הופצו מודעות, עם תמונותיהם של ישי, בן-גביר ומרזל - תחת הכותרת "מנהיגי הימין". מסתמן: הקמפיין בעקבות שתיקת ש"ס בפרשה (פוליטי)
בן-גביר ואזרד (צילומים: פלאש 90, כיכר השבת)האזינו: בן-גביר ואזרד התעמתו בשידורישראל אהרון82
איתמר בן-גביר ויהודה אזרד התעמתו בשידור, בעקבות 'פרשת המודעות', והחליפו מהלומות הדדיות. "הוא חצוף מחוצף", הטיח אזרד. בן-גביר הזכיר נשכחות (אקטואלי)
"שישי יגן על מרן". דרעי (צילום: פלאש 90)דרעי תוקף: "שישי ואטיאס יגנו על מרן"ישראל אהרון203
אריה דרעי מגיב לראשונה לקמפיין נגדו בירושלים, בגינו נחקר אחד מאנשיו ● "לא אני צריך להתראיין ולהגן על הרב עובדיה - אלא אלי ישי ואטיאס". האזינו (פוליטי)
מתוך הקמפיין (צילום: הצוללת)צפו: הקמפיין שיחזיר את דרעי לכנסת?יצחק גולד74
מריחים בחירות: אסטרטגיים פוליטיים מציגים קמפיין אפשרי שיריץ את מפלגתו של אריה דרעי לכנסת. "הוא יגנוב את ההצגה", מכריז סטיקר משעשע. בלעדי (ארץ)
צילום: בועז בן ארי, כיכר השבתמה שדרעי לא יספר לכםאבי בלום66
האם אריה דרעי ימשיך לשאוג גם כשהגר"ע יוסף יפתח את פיו? ● אלי ישי משתתף לראשונה ב´פסטיבל דרעי´. ´החינוך העצמאי´ מסרב להתדיין בבי"ד רבני (פוליטי)
(צילום: אילן סירוטה)הרב פינטו מזהיר: "הנהנתנות גורמת לקטרוג על עם ישראל"אברהם הלוי10
מנסה להתקרב לציבור החרדי? יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, הגיעה לבית המקובל רבי יאשיהו פינטו, ודיברה איתו על יחסה ליהדות: "יש לי זיקה עמוקה למסורת שראיתי בבית הוריי" ● הרב פינטו אמר ללבני: "האויב האמיתי של ישראל - האגואיסטיות. העובדה שיש המוני ילדים רעבים מקטרגת על ישראל" (ארץ)
אריה דרעי (צילום: פלאש 90)דרעי נגד בן גביר: התלונן נגדו במשטרהיצחק גולד77
תלונה הוגשה אתמול למשטרה נגד פעיל הימין, איתמר בן גביר, בגין התחזות וקבלת דבר במרמה. אנשיו של דרעי: "בן גביר רוצה להבאיש את ריחו של דרעי" (ארץ)
ההפגנה, כעת (צילומים: פלאש 90)עימותים קשים בירושלים בעקבות המעצרניצן ארליך58
מאות פעילי ימין הפגינו בירושלים - במחאה על מעצרו המביש של הרב דב ליאור שליט"א. כוחות הביטחון היכו באכזריות את המפגינים. צפו בתיעוד מהזירה (בארץ)
נועם שליט ובנו יואל מוחים מול בית נתניהוביקורת על פסטיבל שליט: "חסר אחריות"ישראל אהרון3
"האיחוד הלאומי" תקיים מחר מסיבת עיתונאים בעקבות 'פסטיבל שליט': "מבקשים לתת פתחון פה לרוב הציבור, הרואה בשחרור מחבלים התנהלות מסוכנת" (פוליטי)
הרב עובדיה יוסף (צילום: פלאש 90)מעריב: הגר"ע קיבל בחמימות את דרעיאברהם הלוי82
כיצד הגיב הרב עובדיה יוסף להודעת דרעי? תלוי את מי שואלים. ב"מעריב" דווח כי הוא התקבל בחמימות בבית הגר"ע. ב"ישראל היום" מספרים כי הגר"ע כועס ופגוע
דרעי חוזר, שוב (צילום: פלאש 90)אוקיי, דרעי חזר. ומה עכשיו?סיון רהב-מאיר45
"האם חרדי יכול לעמוד בראש מפלגה לא חרדית? האם רבנים ייתנו לו גיבוי לרוץ ברשימה שהיא מלכתחילה לא חרדית?". סיון רהב-מאיר מנתחת את הקאמבק (דעה)
ישי מגיב להודעת דרעי: "הוא לא יפעל בניגוד לדעת הגר"ע"ישי מגיב להודעת דרעי: "הוא לא יפעל בניגוד לדעת הגר"ע"יוני גבאי54
שר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי, מתייחס לראשונה להודעת הקאמבק של אריה דרעי: "משוכנע במאה אחוז שהוא לא יעשה שום דבר בניגוד לדעתו של הרב עובדיה יוסף" ● "זו מפלגה מסודרת. מה שהרב עובדיה יוסף אומר, זה מה שעושים. כך גם הוא פעל כל השנים", אמר לערוץ 2 (אקטואליה, פוליטי)
נתניהו, הערב (צילום: פלאש 90)רה"מ: "החגיגה נגמרת, נשנה המדיניות שלנו עם האסירים"ישראל אהרון21
"החמאס הודיע שהוא עומד בסירובו ודחה את בקשת הצלב האדום לבקר את גלעד שליט. ובכן יש לי הודעה: החלטתי לשנות את מדיניות ישראל כלפי הטרוריסטים היושבים בכלא הישראלי" - כך אמר ראש-הממשלה בנימין נתניהו בוועידת הנשיא ● וגם: צפו בקטע וידאו מסרט המשחזר את חטיפת שליט (בארץ)
ניר ברקת. מתקפל? (צילום: פלאש 90)ברקת הבטיח לאלי ישי: אשקול שוב את מינויה של רחל עזריהיוסי פוקס, צביקה גרוניך17
ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, נפגש אחר צהריים עם שר הפנים, אלי ישי. יו"ר ש"ס ביקש מברקת לשקול שוב את המינוי של רחל עזריה, והבהיר כי ש"ס תתקשה לתמך בו ● בימים האחרונים פנה ברקת ליו"ר מרצ, פפה אללו, והציע לו את הסגן השמיני בתמורה לכניסת מרצ לקואליציה (ארץ)
(צילום: פלאש 90)הרב אמסלם לש"ס: "תחזירו את דרעי"ישראל אהרון129
חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם קורא למנהיגות הרבנית בש"ס לקיים את ההבטחה ליו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי ולהחזירו. עדיף מההנהגה הקיימת" (חדשות, פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
יעקב שטיין
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
ב' בסיון תשעח9
כיכר רבין. חוגגים את הניצחון הישראלי, אמש
הרב נחמיה היילברון
קולה של השבת: קחו מאיתנו את האירוויזיון
כ"ח באייר תשעח129
הכי פופולריים
הכי מדוברים