מירון  שרה שכטר  ווקאלי  המודיע
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90) - ממשיכים לבנות בירושלים, אבלממשיכים לבנות בירושלים, אבלניצן ארליך
לראשונה מאז הביקור של סגן נשיא ארה"ב ג´ו ביידן בחודש שעבר, תתכנס בשבוע הבא הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים. דיווח (מדיני)
גפני בכנסת (צילום: פלאש 90) - גפני ידרוש רבע מיליארד לישיבותגפני ידרוש רבע מיליארד לישיבותלילך ויסמן25
יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, ידרוש להגדיל את בסיס תקציב הישיבות בכרבע מיליארד שקל. השמאל זועם. חשיפת גלובס (חדשות, פוליטי)
ישי ואובמה (צילום: פלאש 90) - אלי ישי העביר מסר לאובמה: מתנצלאלי ישי העביר מסר לאובמה: מתנצליוסי נכטיגל9
חודש לאחר שהואשם ב"חוסר רגישות", כשהודיע על בנייה בירושלים במהלך ביקור ביידן, אומר ישי לנציג הבית הלבן: "מתנצל, אפעל אחרת" (מדיני)
ארכיון (צילום: פלאש 90) - נתניהו ימחה, מאות פעילי ימין יצעדו במזרח ירושליםנתניהו ימחה, מאות פעילי ימין יצעדו במזרח ירושליםדוד כהן2
למרות בקשתו של ראש-הממשלה בנימין נתניהו לדחות את מצעד פעילי הימין בשכונת סילוואן, יגיעו הבוקר ברוך מרזל וחבריו אל תוככי השכונה העויינת ויקיימו בה צעדת מחאה, כשהם נושאים בידיהם דגלי ישראל. "הכניסה לתוך הכפר העוין תחזק את אחיזתנו בבירה", הם מסבירים (ארץ)
ישי, אתמול - "הרב אמר לי במפורש: לא להקפאה!""הרב אמר לי במפורש: לא להקפאה!"מנחם שוורץ8
יו"ר ש"ס, אלי ישי, מבהיר: "הבוקר חזר מרן הרב עובדיה יוסף והדגיש שלא לתמוך בהקפאת הבנייה בירושלים". ההקלטה ותמונות (פוליטי)
יורה לתקוף? אובמה על-יד מטוס (צ´: הבית הלבן) - נתניהו נשאל: אובמה יטפל באיראן?נתניהו נשאל: אובמה יטפל באיראן?מנחם כץ4
"לעולם לא נקפיא את ירושלים", כך אומר ראש-הממשלה בראיון שיפורסם הערב בערוץ 2. ואיך הגיב כשנשאל האם סומך על אובמה? (מדיני)
הגר"ע ופרס במהלך הפגישה. אמר או לא אמר? - מעריב: הגר"ע תומך בהקפאה ב-יםמעריב: הגר"ע תומך בהקפאה ב-יםאברהם הלוי60
בן כספית: "סבור כי ישראל צריכה לשקם את יחסיה עם ארה"ב בכל מחיר, גם תמורת הפסקת הבנייה בבירה". אלי ישי מכחיש (חדשות, פוליטי)
אורי לופליאנסקי מובא להארכת מעצר (פלאש 90) - חשיפה: הדיל של יאח"ה ללופליאנסקיחשיפה: הדיל של יאח"ה ללופליאנסקידוד כהן18
"כיכר השבת" חושף פרטים נוספים על החקירה שהביאה למעצרו של לופליאנסקי: כך שברו אותו חוקרי יאח"ה, וגם הדיל של החוקרים (חדשות)
ליצמן (צילום: פלאש 90) - מקורבי ליצמן: 'לכן לא רצינו שיהיה שר'מקורבי ליצמן: 'לכן לא רצינו שיהיה שר'מנחם כץ8
יממה לאחר תבוסתו של סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן במערכה באשקלון, מגלים אנשיו: נתניהו צלצל לליצמן דקות לפני הפרסום (פוליטי)
מיכאלי. מסתבך (צילום: פלאש 90) - ח"כ אברהם מיכאלי הודה: "גנבתי"ח"כ אברהם מיכאלי הודה: "גנבתי"יובל יועז ולילך וייסמן17
יו"ר סיעת ש"ס, אברהם מיכאלי הודה בשליחת יד בכספי לקוחותיו כעו"ד לפני כהונתו כחבר כנסת. העונש: השהיה מהמקצוע למשך שנה (חדשות)
הרב גפני על רקע ההזמנה (צילומים: פלאש 90) - גפני חזר בו: לא ישתתף בכנס השמאלגפני חזר בו: לא ישתתף בכנס השמאלדוד כהן, כיכר השבת13
ח"כ גפני היה נתון לחצים רבים בעקבות התכנון להשתתף בכנס השמאל "הקרן לישראל". דוברו הודיע: "הוא לא היה אמור להשתתף" (חדשות)
ינגחו, תחת חסותו של אובמה (צ´: הבית הלבן) - בחסות אובמה: "אמבוש" לישראלבחסות אובמה: "אמבוש" לישראלמנחם כץ5
ראש-הממשלה החליט הלילה כי הוא לא ייסע ל"וועידת הגרעין" שמארגן נשיא ארה"ב אובמה ביום שני הבא מחשש ל"אמבוש". דיווח (מדיני)
נתניהו, היום (צ´ : פלאש 90. עיבוד: כיכר השבת) - נתניהו יגיד לאובמה "לא" להקפאהנתניהו יגיד לאובמה "לא" להקפאהמנחם כץ9
בשבוע הבא צפוי ראש-הממשלה נתניהו להעביר מסר לנשיא ארה"ב אובמה, ולפיו, ישראל אינה מתכוונת להקפיא את הבנייה בירושלים (מדיני)
ליצמן ונתניהו על רקע ברזילי (עיבוד: כיכר השבת) - נתניהו לליצמן: "לא נקבל את עמדתך"נתניהו לליצמן: "לא נקבל את עמדתך"מנחם כץ10
מכה קטלנית לליצמן: במהלך פגישה שערך עמו ראש-הממשלה, הובהר לו ברורות, כי בעקבות הלחץ הציבורי, חדר המיון יבנה. בלעדי (משפחה)
אובמה חוגג בפסח, השנה (צילום: הבית הלבן) - "רם עמנואל - המקור של כל הצרות""רם עמנואל - המקור של כל הצרות"מנחם כץ16
גורם בוושינגטון ל'כיכר השבת': "נתניהו עוד לא הפנים שרם עמנואל הוא המקור לכל הצרות. הוא האיש השולט בכל תזוזה בממשל הזה" (פוליטי)
שטייניץ, בביתו (צילום: פלאש 90) - "הגיע הזמן לומר לאובמה 'לא'; נמשיך לבנות בבירה""הגיע הזמן לומר לאובמה 'לא'; נמשיך לבנות בבירה"מנחם כץ2
"הגיע הזמן לומר פעם אחת לאמריקאים לא. יש פה ראש-ממשלה מוכשר מאין כמותו, שקוראים לו בנימין נתניהו" - כך אומר הלילה שר האוצר יובל שטייניץ בראיון-חג. "יש ברית היסטורית, אסטרגטית בין ארה"ב לישראל - וארה"ב מאוד חשובה לנו, אבל יש מקרים שצריך להתעקש על עמדתינו". האזינו לראיון (פוליטי)
ירושלים, היום (צילום: כיכר השבת) - קמפיין: בית-המקדש ה-3 בהר-הביתקמפיין: בית-המקדש ה-3 בהר-הביתמנחם כץ14
תנועת "ארץ-ישראל שלנו" השיקה לקראת החג קמפיין ענק על האוטובוסים ברחבי ירושלים "שיבנה בית המקדש בימינו". הפרטים (פוליטי)
פרס ונתניהו (ארכיון: פלאש 90) - פרס: "הבנייה בי-ם אסורה לחלוטין"פרס: "הבנייה בי-ם אסורה לחלוטין"אברהם הלוי24
זוכרים את בחירות 96? זה אומנם לא עימות על רקע הבחירות לממשלה, אבל הביקורת שמותח פרס על נתניהו מזכירה ימים אחרים (פוליטי)
סגן השר, יעקב ליצמן (צילום: פלאש 90) - אתרא קדישה תוכיח: העצמות של גויםאתרא קדישה תוכיח: העצמות של גויםאברהם הלוי25
יו"ר ארגון "אתרא קדישא", הנחשב בעיני סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כסמכות משמעותית צפוי לטרוף את הקלפים בפרשת אשקלון (חדשות)
ארד על רקע כותרת מעריב, היום - פרצוף המדליף הסורר נחשף: אייל ארדפרצוף המדליף הסורר נחשף: אייל ארדמנחם כץ16
בליכוד הולכת ומתחזקת הערכה כי אייל ארד, האסטרטג שנוא נפשו של נתניהו, עומד מאחורי המשבר המדיני עם ארה"ב. הפרטים (פוליטי)
רובינשטיין חוגג, השבוע (צילום: כיכר השבת) - האזינו: "ננצח את אוייבנו, האמריקאים"האזינו: "ננצח את אוייבנו, האמריקאים"מנחם כץ20
ראש עיריית ביתר-עלית הרב מאיר רובינשטיין: "בעזרת השם, ננצח את אוייבנו, האמריקאים, הערבים והאירופאים". בפנים: ההקלטה (מדיני)
בנייה במודיעין-עלית (צילום: פלאש 90) - מודיעין-עלית: מסע שיווק ל-100 יח"דמודיעין-עלית: מסע שיווק ל-100 יח"דדוד כהן, כיכר השבת8
פרסום ראשון: במודיעין-עילית פתחו במסע שיווק של 100 יח"ד. "יש אישורים ממשרד הביטחון", כך אומר המתווך בשיחה עם "כיכר השבת" (מדיני)
נתניהו וישי (צילום: פלאש 90) - קלינטון: 'לא דרשנו לפטר את השר ישי'קלינטון: 'לא דרשנו לפטר את השר ישי'מנחם כץ5
ארה"ב העבירה מסר לממשלה שתפטר את השר ישי. בראיונות לתקשורת, קלינטון הכחישה את הדיווח. גורם בממשלה מכחיש ההכחשה (פוליטי)
ראש-הממשלה (צילום: פלאש 90) - פרשת ליצמן: ביבי מתקפל, כצלה מגבהפרשת ליצמן: ביבי מתקפל, כצלה מגבהדוד כהן6
פחות מיממה של לחץ תקשורתי מאסיבי הספיקו לראש-הממשלה, שמראה סימני נסיגה בפרשת אשקלון. וכצל´ה? "חייבים להאבק על-זה" (ארץ)
כצל´ה, יו"ר האיחוד - אובמה יאחד את המפלגות הדתיות?אובמה יאחד את המפלגות הדתיות?דוד כהן4
פרסום ראשון: סיעות "האיחוד הלאומי" ו"הבית-היהודי" שידעו לא-מעט חיכוכים ביניהם, הולכים לקראת איחוד. הסיבה: העוינות מארה"ב (ארץ)
ישי ונתניהו. נכנעו? (צילום: פלאש 90) - בשל הלחץ האמריקאי: ישי מקפיא את הבניה בירושליםבשל הלחץ האמריקאי: ישי מקפיא את הבניה בירושליםאברהם הלוי9
הבנייה ברמת שלמה שעוררה את זעמם של האמריקאים נכנסת להקפאה - כך אישרו היום גורמים במשרדו של שר הפנים, אלי ישי. אבל לא רק: גם שורת ישיבות שהיה מתוכנן לדון בהם על הבנייה בירושלים בוטלו במפתיע. במשרד הפנים מסבירים: "אלה אילוצים טכניים". דיווח (פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
לפיד והתחפושת - תחפושת, אחרי פורים // אבי רבינא
אבי רבינא
תחפושת, אחרי פורים // אבי רבינא
י"ז באדר תשעח9
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
למה יאיר לפיד לא נחקר?
ל' בשבט תשעח23