תשעה באב  אלעד  הרב פנגר  פונדקאות
הנסיך ביד ושםהנסיך וויליאם ביקר ב'יד ושם': "זה מבעית"דניאל הרץ5
ביקורו של הנסיך בישראל החל בסיור במוזיאון יד ושם. משם ימשיך לפגישות עם נתניהו והנשיא. מהי הסיבה האמתית לביקור הנסיך וויליאם בישראל וכיצד זה קשור לשואה? (מדיני)
גאב"ד העדה החרדיתמתקפה נגד 'העדה': מזכירים את הנאציםישי כהן106
במערכת הפוליטית מגיבים בחריפות נגד דרישת 'העדה' לפטר עובדים חרדים-אתיופים בטענה, כי הם 'לא מספיק יהודים'. קריאה להחרמת היקב: "סלקציה! מזכיר לכם משהו?" (חדשות)
בתי דין יוכלו לדון במקרי עגינות מכל העולםבתי דין יוכלו לדון במקרי עגינות מכל העולםישי כהן3
מליאת הכנסת אישרה הערב את הצעת החוק המאפשרת לבתי הדין הרבניים לדון במקרי עגינות מכל העולם: "הצלחנו להגיע לחוק שיאפשר להתיר עגונות ולשחרר מסורבות גט מסבלן" (פוליטי)
דרעי והראשונים לציוןהשלום הספרדי השפיע: דרעי עם 6 מנדטיםישי כהן43
השלום הספרדי מתורגם למנדטים: לאחר תקופה ארוכה בה ש"ס נלחמה סביב אחוז החסימה עם 4 מנדטים, סקר חדש של מינה צמח ומנו גבע מעניק למפלגה שישה מנדטים (חדשות)
הנסיך הבריטי נוחת, ומתקבל בכבודהתרגשות: הנסיך הבריטי הגיע לביקור קצראלי רוטמן10
ביקור היסטורי: הנסיך וויליאם נחת עם מטוס חיל האוויר המלכותי בישראל, והיה בכך לבן המלוכה הבריטי הראשון שעורך ביקור רשמי במדינת ישראל • צפו בתיעוד (אקטואליה)
דוד אמסלם וראש הממשלה, היוםהכנסת אישרה: הוועדה שתטפל בחוק הגיוסישי כהן
מליאת הכנסת אישרה ברוב גדול את הקמת הוועדה המיוחדת שתתכנס בשבוע הבא ותדון בחוק הגיוס החדש. בראש הוועדה: דוד אמסלם. החברים החרדים: בן צור ומקלב (פוליטי)
החכ"ים בדיון, היוםחרדים, חילונים וערבים נגד גיוס חובה לצה"לישי כהן13
בדיון בכנסת השתתפו חברי כנסת מכל קצוות הבית. חרדים לצד חילונים, ימין לצד ערבים. כולם קראו לבטל את חוק הגיוס חובה לצה"ל. מוזס השווה את המצב לצפון קוריאה (אקטואלי)
צפו בדיון: מינה צמח וישי כהן על חוק הגיוסצפו בדיון: מינה צמח וישי כהן על חוק הגיוסכיכר השבת11
הסוקרת מינה צמח ערכה סקר מיוחד בו נבדקה דעת הקהל לגבי "חוק הגיוס", אותו היא הציגה בפאנל עם רוני מילוא, ח"כ בן ראובן והכתב הפוליטי של "כיכר השבת" • צפו (פוליטי, ארץ)
שעועית הושלכה על בית ח"כ איתן  כבל. צפושעועית הושלכה על בית ח"כ איתן כבל. צפוישי כהן5
אלמונים השליכו קופסאות שימורים של שעועית על ביתו של יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל שאמר כי אינו יודע מי מבקש את רעתו • המשטרה וקצין הכנסת פתחו בחקירה (אקטואליה)
הנסיך וויליאם עם רעייתוהנסיך וויליאם יבקר ב'יד ושם' אך ידלג על טקס לזכר סבתויוחנן בלייך8
סבתו של הנסיך הבריטי שהצילה יהודים ביוון בזמן השואה, תזכה בעץ שיינטע לזכרה באתר ההנצחה 'יד ושם', אך הנסיך, שיבקר בארץ, לא ישתתף בטקס משום מה (פוליטי מדיני, חדשות)
משה ליאוןשוב: משה ליאון יחמוק מהצבעה על השבתאבי רבינא1
המועמד לראשות העיר ירושלים, משה ליאון, הודיע כי ייעדר מישיבת מועצת העיר שתדון במאבקי השבת במתחם התחנה בעיר. ליאון: מועצת העיר הפכה לקרקס חסר משמעות (מקומי)
גפני, ליצמן ונתניהונתניהו: 'אעלה את חוק הגיוס'; החרדים - נגדישי כהן וישראל כהן5
ראש הממשלה עדכן את ראשי הקואליציה ש"חוק הגיוס" החדש יעלה להצבעה כבר בשבוע הבא. ראשי הסיעות החרדיות: נצביע נגד • בקואליציה מקווים שלפיד יסייע (פוליטי)
רחל עזריה. ארכיוןאירוע בהפרדה? האזינו להתחמקות של עזריהאבי רבינא5
ח"כ רחל עזריה, שרק הבוקר הודיעה כי תתמודד לראשות העיר ירושלים, התקשתה לענות לשאלה האם היא בעד אירועים בהפרדה, המתאימים לציבור החרדי והמסורתי • האזינו (מקומי)
נתניהו וראש ממשלת בולגריהנתניהו הפתיע: בולגריה תפתח קונסוליית כבוד בירושליםישי כהן1
ראש הממשלה בנימין נתניהו הפתיע את שרי הממשלה כשהודיע כי במהלך שיחה עם ראש ממשלה בולגריה הודיע האחרון על הקמת קונסוליית כבוד בעיר הבירה - ירושלים (מדיני)
בפגישה בשבוע שעבר"נפרסם תוכנית שלום - גם בלי אבו מאזן"דניאל הרץ1
חתנו של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושנר, אמר בראיון בערבית כי גם אם אבו מאזן ימשיך לסרב ולשתף פעולה עם האמריקנים הם יציגו את תכנית השלום שלהם לאזור (פוליטי מדיני)
רחל עזריהרחל עזריה תתמודד לראשות העיר ירושליםאבי רבינא18
חברת-הכנסת רחל עזריה, ממפלגת 'כולנו', החליטה להתמודד לראשות העיר ירושלים בבחירות הקרובות, ובכך תהיה לאישה הראשונה שמתמודדת לתפקיד - מול שישה מועמדים (חדשות)
הנסיך וויליאם יגיע ללא אשתוהנסיך הבריטי יבקר ביד ושם ובכותל המערבידניאל הרץ2
הדוכס מקיימברידג', הנסיך וויליאם, יגיע לביקור היסטורי ראשון של בית המלוכה הבריטי בישראל. הביקור מעורר גם ביקורת רבה לאור ההגדרות הבריטיות של ירושלים המזרחית (מדיני)
משבר "חוק הגיוס" בעיני כתב 'כיכר השבת'משבר "חוק הגיוס" בעיני כתב 'כיכר השבת'כיכר השבת4
משבר "חוק הגיוס" הינו משבר אמיתי או 'פייק'? כתב 'כיכר השבת' ישי כהן התארח בתוכניתו של הכתב המדיני של חברת 'החדשות' ירון אברהם בערוץ הכנסת • צפו בראיון (פוליטי)
עינת קליש רותםהמועמדת צונזרה והגיבה: תתעניינו ביכולותיאבי רבינא3
החוק שמזכה בתקציב נוסף סיעה שמשלבת נשים, אליו התנגדו החרדים, הוביל לנסיקה במספר הנשים המתמודדות בבחירות 2018. אחת מהן, מתייחסת להתעלמות ממנה (ארץ)
אבי גבאיבמחנ"צ דורשים חופש הצבעה בחוק הגיוסישי כהן2
יו"ר 'המחנה הציוני', אבי גבאי, הכריז כי סיעתו תצביע נגד חוק הגיוס החדש והפתיע לא מעט ח"כים במפלגה שסבורים כי מדובר בחוק טוב ודורשים כעת חופש הצבעה (חדשות, פוליטי)
זאב אלקיןסיעת הליכוד בירושלים נגד השר זאב אלקיןאבי רבינא2
סיעת הליכוד המקומית בי-ם נגד מועמדותו השר זאב אלקין לראשות העיר. במכתב לרוה"מ כותב יו"ר הסיעה המקומית: "מתנגדים להנחתת מועמדים אשר רואים בעיר ירושלים כמקפצה" (מקומי)
ח"כ בצלאל סמוטריץ'החרדים שותקים; סמוטריץ' נגד את חולדאיישי כהן28
בזמן שחברי הכנסת החרדים שותקים להחלטת ראש עיריית ת"א רון חולדאי לאסור אירועים בהפרדה במרחב הציבורי בעיר, ח"כ בצלאל סמוטריץ' נזעק ושיגר מכתב חרף ליועמ"ש (פוליטי)
משה ליאון וזאב אלקיןחיזוק מימין: ראשי הרשויות ביו"ש לצד אלקיןישי כהן1
ראשי רשויות ביו"ש פרסמו מכתב תמיכה בזאב אלקין המתמודד לראשות העיר ירושלים: "היה ממובילי חוק משאל העם ו'חוק ירושלים', שנועד למנוע כל ויתור עתידי בירושלים" (אקטואליה)
"רבה" רפורמית בכותל. אילוסטרציהמפר סיכום: נתניהו מחזיר את 'מתווה הכותל'ישראל כהן11
ראש הממשלה פועל בימים האחרונים כדי שוועדה ממשלתית שמינה תתכנס ותקדם מחדש את 'מתווה הכותל' כרצון הרפורמים, ובניגוד לסיכום המפורש עם החרדים (פוליטי, ארץ)
ארה"ב פרשה ממועצת זכויות האדם באו"םארה"ב פרשה ממועצת זכויות האדם באו"םדניאל הרץ8
לאחר איומים רבים, ארה"ב הודיעה באמצעות מזכיר המדינה, מייק פומפיאו ושגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי על פרישתה של ארה"ב ממועצת זכויות האדם בשל היחס לישראל (מדיני)
מוטי יוגב"החרדים ימכרו את ישראל כדי להשתמט"כיכר השבת113
ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שיזם את "חוק המואזין", פוער פיו נגד החרדים, בשל התנגדותם לחוק וטוען כי הם ימכרו את המדינה כדי להשתמט ומאיים: "אין מי שפטור מגיוס" (חדשות)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
יעקב שטיין
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
ב' בסיון תשעח9
כיכר רבין. חוגגים את הניצחון הישראלי, אמש
הרב נחמיה היילברון
קולה של השבת: קחו מאיתנו את האירוויזיון
כ"ח באייר תשעח129