5 העצורים  5 כתבות  satmer  אור יהודה
טראמפ: "חבל מאוד מה שקרה בישראל"טראמפ: "חבל מאוד מה שקרה בישראל"כיכר השבת2
זמן קצר לאחר שרה"מ נתניהו נפגש עם ג'ארד קושנר, במעונו בירושלים, התייחס הנשיא טראמפ להקדמת הבחירות בישראל ואמר: "חבל מאוד, נתניהו הוא אדם מצויין". תיעוד (אקטואליה)
ליברמן, אמשאיווט ליברמן: 'הציבור מאס בכניעה לחרדים'יוני גבאי66
יו"ר 'ישראל ביתנו' איווט ליברמן כינס מסיבת עיתונאים בניסיון להסביר מדוע הכשיל הקמת ממשלה ואמר כי נתניהו לא רצה אותו בממשלה, והמשיך להסית נגד הציבור החרדי. צפו (בארץ)
להעניש את הוולגארי // הרב דב פוברסקילהעניש את הוולגארי // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי15
יש לקוות ולצפות שהציבור יעניש את איווט ביום הבוחר, גם אלו שפחות אוהבים את החרדים, ולא לתת לאדם וולגארי לטרטר מדינה שלמה ולו רק בשל סיפוק גחמותיו האפלות (טור דעה)
חיים גולדברג בפעולה, בכנסתהיום הדרמטי בכנסת - בעדשה של חיים גולדברגצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת6
יום כזה דרמטי במשכן הכנסת, עדיין לא נראה. בצהריים - נאומי בכורה נרגשים, ובערב - הצבעה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות. צפו בגלריה מהכנסת של חיים גולדברג (ארץ)
לפיד בכנסת, אמש"הזדמנות לשלוח את הקיצונים והסחטנים"ישי כהן28
חבר הנהגת 'כחול לבן', ח"כ יאיר לפיד, התייחס לבחירות החדשות לכנסת ואמר כי זו מערכת בחירות מכעיסה "אבל קיבלנו הזדמנות שניה. צריך לקחת אותה. בכל הכוח" (חדשות)
יאיר נתניהו: וינשטיין מונה לבקשת ליברמןיאיר נתניהו: וינשטיין מונה לבקשת ליברמןכיכר השבת4
האם יהודה וינשטיין, שסגר את תיקי החקירה של ליברמן, מונה ליועץ המשפטי לפי דרישת איווט? וינשטיין מכחיש ובישראל ביתנו המליצו למטה הליכוד לצרף פסיכיאטר בדחיפות (פוליטי)
פולקמן הודף את השמועות: "אני לא פורש"פולקמן הודף את השמועות: "אני לא פורש"יוני גבאי4
יו"ר סיעת כולנו בכנסת, היה הח"כ היחיד שנעדר הלילה בהצבעה על חוק פיזור הכנסת ואף מתח ביקורת פומבית על הצעד. עם זאת, למרות החבירה ל'ליכוד', הוא לא פורש (בארץ)
בוגי יעלון: נצטרך לשנות את הגישה לחרדיםבוגי יעלון: נצטרך לשנות את הגישה לחרדיםיוני גבאי24
במפלגת כחול לבן מבינים כי התנהלותם מול החרדים, בעיקר של יאיר לפיד, גרמה להם נזק ומצהירים על שינוי גישה • מתיחות בצמרת: גבי אשכנזי יעמוד בראשות הרשימה? (פוליטי)
אביגדור ליברמן, אמש בכנסתאיווט ליברמן ממשיך: נתניהו נכנע לחרדיםישי כהן16
יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן התייחס להחלטתו להפיל את ממשלת הימין, בראשות בנימין נתניהו, וטען כי כי נתניהו נכנע לדרישות החרדים בנושא חוק הגיוס (אקטואליה)
נתניהו בהצהרה הערבנתניהו נגד איווט: "הוא חלק מגוש השמאל"יוני גבאי15
ראש הממשלה הסביר מדוע הקדימו את הבחירות ותקף את אביגדור ליברמן: "הוא לא התכוון להגיע להסכמות, הוא רצה להפיל את הממשלה הזו", טען נתניהו בהצהרה ראשונה (ארץ)
ליצמן נגד ליברמן: יצא למסע הסתה משמיץליצמן נגד ליברמן: יצא למסע הסתה משמיץיוני גבאי10
סגן השר ליצמן תוקף בחריפות את ליברמן: "השימוש הציני בחוק הגיוס הוא תירוץ מקומם שנועד לבלבל את הציבור, ולהסית נגד הציבור החרדי ולגרוף הון פוליטי על גביו" (פוליטי)
ההצבעה הערב במליאת הכנסתהכנסת אישרה סופית: הולכים לבחירות בתאריך י"ז באלולישי כהן58
בסיומו של יום דרמטי מבחינה פוליטית, אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את פיזורה ואת הקדמת הבחירות • דרעי ביקש סליחה מנתניהו על ששכנע אותו כי לבסוף ליברמן יצטרף (פוליטי)
מגיע לחדר הסיעהנסיון אחרון? 'המתווך' נכנס לדבר עם ליברמןחנני ברייטקופף2
'המתווך' שנחת אתמול בישראל מלונדון - שמואל חייק, נכנס בשעה האחרונה לפגישה עם אביגדור ליברמן בחדר הסיעה של ישראל ביתנו בכנסת • תיעוד מיוחד מהפגישה (אקטואליה)
ברגע האמת: גבאי יצטרף לממשלת נתניהו?ברגע האמת: גבאי יצטרף לממשלת נתניהו?ישי כהן4
מפלגת העבודה קיבלה הצעה להצטרף לקואליציה, ובכך לייתר את הקדמת הבחירות תוך השארת ליברמן בקואליציה. אבי גבאי שקל בחיוב, אך בסוף החליט לדחות את ההצעה (פוליטי)
ליברמן, היום בכנסתאיווט: חוק הגיוס טוב לחרדים; אין מניע נסתרישי כהן8
שעות לפני הדד ליין, נשם ליברמן מעל בימת הכנסת ואמר כי "העברת הליבה מחקיקה ראשית להחלטת ממשלה זה לחסל את החוק" • המפלגות החרדיות: אין חוק בלי שינויים (פוליטי)
אחרי ההפסד: פייגלין ירוץ שוב ושובר ימינהאחרי ההפסד: פייגלין ירוץ שוב ושובר ימינהיוני גבאי24
במערכת הבחירות האחרונה אמר פייגלין "גוש הימין מעניין את הסבתא שלי", אך אחרי הכישלון, הוא מתכונן לריצה מחודשת והפעם מבהיר: "זהות לא תצטרף לממשלת שמאל" (פוליטי)
הנשיא: אעשה כל שביכולתי למנוע בחירותהנשיא: אעשה כל שביכולתי למנוע בחירותיוני גבאי4
ראובן ריבלין הסביר את שלושת האפשרויות העומדות בפניו, והצהיר כי ככל שהדבר תלוי בו, לא ילכו לבחירות חוזרות אלא הוא יזמין שוב את נציגי הסיעות בכנסת להתייעצות (אקטואלי)
ליברמן והמצטרף החדש לליכודהליכוד: "ליברמן מנסה לחסל את נתניהו"ישי כהן10
במפלגת ליכוד תוקפים בחריפות את יו"ר 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן ומאשימים אותו בניסיון אישי בהפלת נתניהו גם כשהוצע לו הצעות נדיבות במיוחד במסגרת המו"מ (פוליטי)
אבי גבאיפרץ לגבאי: פריימריז לראשות - בתוך 30 יוםכיכר השבת4
המגמה המסתמנת להליכה לבחירות חדשות עוררו סערה פוליטית במפלגת 'העבודה' בעקבות דרישת עמיר פרץ וערן חרמוני לקיים פריימריז לראשות המפלגה בתוך 30 יום (פוליטי)
לפיד וגנץ, השבוע בכנסתבני גנץ - היו"ר? מתיחות בצמרת 'כחול לבן'כיכר השבת5
לקראת הבחירות החוזרות המסתמנות, מתעוררת מתיחות בצמרת מפלגת 'כחול לבן', סביב השאלה האם בני גנץ ימשיך את השותפות עם לפיד ויישאר יו"ר המפלגה (חדשות, פוליטי)
ליברמןליברמן שב ומבהיר: 'אין לנו שום כוונה לוותר על העקרונות'כיכר השבת43
יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן שב ומבהיר כי "לא יוותר" על עקרונותיו. "אני לא נגד הציבור החרדי, אבל אני נגד מדינת הלכה", כתב, "חוק הגיוס הוא לא קפריזה, לא אגו ולא נקמה" (אקטואלי)
כחלון: נרוץ עם הליכוד, נשמור על ערכי כולנוכחלון: נרוץ עם הליכוד, נשמור על ערכי כולנויוני גבאי3
שר האוצר התייחס לסיכום על ריצה משותפת עם מפלגת השלטון, אך הבהיר כי הוא מקווה שיצליחו להרכיב ממשלה ולא יקדימו את הבחירות. "מיליוני שקלים יבוזבזו לשווא" (פוליטי)
מליאת הכנסת, אמששלב אחר שלב: כך תפוזר הכנסת ה-21ישי כהן1
אם לא תתחולל דרמה של הרגע האחרון, מליאת הכנסת תצביע מחר (רביעי) על פיזור הכנסת ה-21 והליכה לבחירות חדשות. הדיון יחל בשעה 12:00 ויימשך עד הלילה (אקטואליה)
הליגה נגד השמצה לח"כ אייכלר: "חזור בך"הליגה נגד השמצה לח"כ אייכלר: "חזור בך"יוני גבאי11
בעקבות פרסום דברי ח"כ ישראל אייכלר ב'כיכר השבת' על נאומו של יאיר לפיד, שיגרה הליגה נגד השמצה מכתב עם דרישה לחזור בו מהאמירה: "לשמור על כללי שיח מכבד" (ארץ)
לפיד וההתכתבותבלעדי: מה יאיר לפיד תכנן לעשות לטראמפ?דוד הכהן30
מההתכתבות המתועדת פה, שניהל ח"כ לפיד, עולה לכאורה כי בכוונתו היה לנקוט בצעד נגד התערבותו של נשיא ארה"ב לטובת נתניהו, אך לבסוף נסוג. "עזוב. נוותר", כתב (אקטואלי)
הליכוד אישר: ריצה משותפת עם משה כחלוןהליכוד אישר: ריצה משותפת עם משה כחלוןיוני גבאי
מסתמן כי משה כחלון יוצב במקום החמישי ברשימת הליכוד לכנסת, לאחר שמזכירות הליכוד אישרה את הצעת ראש הממשלה: ריצה עם כחלון וצילום מצב של הרשימה (פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
דע את האויב // הרב ישראל גליס
כ"ט באייר תשעט3
האדם שהחליט שהוא עם // ישראל יוסקוביץ
ישראל יוסקוביץ'
האדם שהחליט שהוא עם // ישראל יוסקוביץ
כ"ו באייר תשעט37
טקס העברת הלפיד // עו"ד יצחק שינפלד
עו"ד יצחק שינפלד
טקס העברת הלפיד // עו"ד יצחק שינפלד
כ"ה באייר תשעט10