שמחת בית..  אלעד  מורן פינטו
עדינה בר שלוםרשמי: בתו של מרן הקימה מפלגה חדשהישי כהן84
אחרי חודשים של הצהרות ונאומים, עדינה בר שלום, בתו של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, הקימה מפלגה חדשה. על הפרק: 'אי כפייה' ושלום עם הפלסטינים (אקטואלי)
התפקיד הבא: יצחק הרצוג התפטר מהכנסתהתפקיד הבא: יצחק הרצוג התפטר מהכנסתישי כהן1
יו"ר האופוזיציה היוצא יצחק הרצוג הגיש את מכתב ההתפטרות מחברותו בכנסת, רגע לפני שיכנס לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית: "אני נפרד היום מהכנסת אבל לא מהחיים הציבוריים" (פוליטי)
נתניהונתניהו: השמאל נגד חוק הלאום? "צביעות"ישי כהן
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לחוק הלאום והמחאה של בני העדה הדרוזית נגדו ותקף את ארגוני השמאל: "בשמאל מזדעקים? איזו צביעות" (אקטואליה)
בגלל חוק הלאום: בהלול מתפטר מהכנסתבגלל חוק הלאום: בהלול מתפטר מהכנסתאריאל ליבא29
"אצטרך לתת תשובות לנכד שלי שישאל אותי האם הייתי בכנסת כשחוק הלאום עבר. כעת אוכל להגיד לו שלא", כך אמר ח"כ זוהיר בהלול במהלך ראיון שהעניק בסוף השבוע (חדשות)
השייח' מוואפק טריףהדרוזים: 'נותנים הכל למדינה, מגיע לנו הכל'כיכר השבת3
שייח' מוואפק טריף, המנהיג הרוחני הדרוזי, הביע תרעומת על החוק שמפלה בין יהודים לדרוזים. לדבריו העדה תמחה נגד החוק • גם לבני וכחלון תקפו את חוק הלאום (חדשות, בארץ)
ח"כ מש"ס במתקפה חריפה נגד ביבי נתניהוח"כ מש"ס במתקפה חריפה נגד ביבי נתניהואבי רבינא52
ח"כ מיכאל מלכיאלי במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אי אפשר לסמוך עליו. כשלא היינו לידו לקח איתו את שני האשכנזים בנט ולפיד, ותראו מה קרה" (פוליטי)
בנימין נתניהוסקר: הליכוד איבד 5 מנדטים - בתוך חודשייםכיכר השבת8
סקר שנערך עבור "המהדורה המרכזית" של חברת החדשות מעלה כי בחודשיים האחרונים איבד 'הליכוד' חמישה מנדטים. ש"ס מתחזקת ל-5 מנדטים יהדות התורה עם שבעה (חדשות)
משה גפניהעברת 65 מיל' שקל למשרד הדתות נדחתהצבי זרחיה, שירות כלכליסט
יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, החליט להעלות את הנושאים לסדר יומה של הוועדה בשבוע הבא • בין היתר מדובר בסכומים גדולים עבור הילולת הרשב"י במירון וקבר רחל (פוליטי, חדשות)
ארדואןארדואן: "היטלר מגיח אצל בכירים ישראלים"אלי רוטמן5
שליט טורקיה ארדואן לא אוהב, כך מתברר, את חוק הלאום שאושר לאחרונה בכנסת ביוזמת נתניהו. גם הוא מתגלה כחרד לדמוקרטיה הישראלית, והגיע בזעמו עד אדולף היטלר (מדיני)
השר אלקין וראש הממשלה במליאת הכנסתנתניהו למקורביו: אודיע על תמיכה באלקיןקובי רוזן8
ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בסוף השבוע למקורביו כי בכוונתו לצאת בהודעת תמיכה בהתמודדות זאב אלקין לראשות העיר ירושלים, מה שיהווה מכה למועמד משה ליאון (חדשות)
הנשיא מנחם את בני המשפחה, היוםאלמוני דאג לאוכל למשפחת החייל שנהרגישי כהן5
נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר היום את בני משפחתו של החייל אביב לוי הי"ד, שנהרג בסוף השבוע בגבול עזה. במהלך הביקור סיפר האב על אלמוני ששלח אוכל למשפחה (חדשות)
תמונת השלטים שהקפיצה את המלשיןהסגן החרדי ניצל מהקנס: לא מצאו את ביתואבי רבינא16
כחלק ממאבק יצרי ברמלה, הלשין מתחרהו של נציג 'יחד' לפקחים כדי שיקנסו אותו על תליית שלטים טרם הזמן המותר. חלף זמן עד שהתברר כי התיעוד ה"מפליל" הינו הדמייה (ארץ)
לבני כיו"ר האופוזיציה: "נחליף את השלטון"לבני כיו"ר האופוזיציה: "נחליף את השלטון"ישי כהן7
יו"ר העבודה גבאי קיבל את מבוקשו מעמיתתו ח"כ ציפי לבני שגם בבחירות הבאות היא תישאר במסגרת "המחנה הציוני", ובשל כך העניק לה את ראשות האופוזיציה (אקטואליה, בארץ)
השליחים בפגישתם עם נתניהושליחי טראמפ בטור מיוחד: החמאס אשם במצבה של עזהדניאל הרץ
שני שליחיו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון- ג'ייסון גרינבלט וחתנו ג'ראד קושנר והשגריר האמריקאי בישראל, דייויד פרידמן חברו לטור משותף ב'וושינגטון פוסט' בו הם מתייחסים למצב באזור (מדיני)
נתניהו וויקטור אורבןאורבן לנתניהו: "האנטישמיות מתמעטת"יוחנן בלייך
ויקטור אורבן, ראש הממשלה ההונגרי השנוי במחלוקת שמבקר עתה בישראל, קיים פגישה חיובית עם מקבילו, נתניהו • "בהונגריה יש אפס סובלנות לכל גילוי אנטישמיות" (אקטואליה)
ההצבעה על חוק הלאום: כך זה נראה במליאהההצבעה על חוק הלאום: כך זה נראה במליאהכיכר השבת1
רוב ככל חברי הכנסת התייצבו הלילה לדיון, שנמשך שעות ארוכות, על חוק הלאום המתוקן. הח"כים נאלצו שלא לעזוב את בניין המשכן בכדי שלא להיות מופתעים בשעת ההצבעה, צפו (פוליטי)
מליאת הכנסתבזכות קולות החרדים: 'חוק הלאום' אושר במליאת הכנסתישי כהן21
לאחר שעות ארוכות של דיונים במליאת הכנסת, לפנות בוקר אישרה המליאה באופן סופי את חוק הלאום. החוק עבר בזכות החרדים שהצביעו בעדו. נתניהו: "רגע מכונן בתולדות הציונות" (פוליטי)
הרב פוירשטייןבכיר רבני צהר עורק למחנה אלקין בירושליםאבי רבינא5
מערכת הבחירות בירושלים ממשיכה לספק הפתעות: הרב רפי פוירשטיין מ'צהר' חובר למועמד זאב אלקין, שבמקביל סופג מכה מסיעתו הליכוד שככל הנראה לא תממן את ריצתו (פוליטי)
צפו במהומהדגלים שחורים הונפו במליאת הכנסת • צפוישי כהן וישראל כהן2
בשמאל רותחים מזעם על חוק הלאום שנידון בכנסת לקראת אישור סופי, וכמה מהם נקטו בצעדי מחאה קיצוניים; ביהדות התורה הדיין לא הגיעו לנוסח מוסכם • צפו במהומה (חדשות)
ח"כ אמסלם ורוה"מ נתניהוהוחלט שלא להעמיד לדין? הסיבה לא תצויןישי כהן
מליאת הכנסת אישרה סופית את הצעת החוק של ח"כ דוד אמסלם הקובעת כי בהחלטה המשטרה שלא להעמיד לדין חשוד שנחקר - לא תצוין עילת סגירת התיק (חדשות, בארץ)
אהוד ברקברק חוזה: "ישראל תהפוך למדינה משיחית"כיכר השבת56
"קומץ זעיר מתמרן מנהיג חלש, לחוץ ולחיץ. דרך נתניהו - היא המשך שקיעה לתוך חזון המדינה האחת, יהודית-משיחית ועם רוב מוסלמי שתהפוך בעל כורחה ללא יהודית ואלימה" (חדשות)
ראש ממשלת הונגריה אורבןראש ממשלת הונגריה ייפגש עם נתניהויוחנן בלייך1
ויקטור אורבן, מקבילו ההונגרי של ראש הממשלה נתניהו, יבקר בישראל אך לא ברמאללה • את הרשות הפלסטינית צפוי לפקוד רק סגנו של אורבן, זולט סמג'ן (פוליטי מדיני, חדשות)
אילוסטרציהההוראה של דרעי שתמנע זיופים בבחירותישי כהן26
שר הפנים אריה דרעי הורה למנכ"ל משרדו, להציב מצלמות במזכירויות הקלפיות בבחירות שייערכו בעוד פחות מארבעה חודשים • דרעי הסביר כי המטרה היא "טוהר הבחירות" (בארץ)
השרה איילת שקד"אתמודד על ראשות הממשלה - אחרי בנט"כיכר השבת20
שרת המשפטים איילת שקד מבהירה כי היא נשארת בבית היהודי, וכי לא תפתיע את יו"ר מפלגתה השר נפתלי בנט כך שאם תתמודד על ראשות הממשלה - זה יהיה רק אחריו (בארץ)
גפני, ליצמן ודרעיחוק הלאום: מרפורמים ועד העלאה של גוייםישי כהן14
בסיעות החרדיות מודים כי אינם אוהבים את חוק הלאום, ונאלצים להצביע בעדו בשל איומי רה"מ. עיון בסעיפים מעלה חשש מהכרה ברפורמים, העלאת גויים וחילול שבת (חדשות)
נטול שינה: חבר הכנסת איבד את קולו • צפונטול שינה: חבר הכנסת איבד את קולו • צפוכיכר השבת21
הח"כ מדגל התורה שמתזז בין הדיונים על "חוק הגיוס" לבין הדיון הבלתי נגמר בכנסת על חוק הלאום, נותר ללא קול • "יהיה בסדר", הוא מרגיע את הדואגים לשלומו • צפו (פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
יעקב שטיין
הייתם טסים בחברה גרמנית ב-1942?
ב' בסיון תשעח9
כיכר רבין. חוגגים את הניצחון הישראלי, אמש
הרב נחמיה היילברון
קולה של השבת: קחו מאיתנו את האירוויזיון
כ"ח באייר תשעח130