נתניהו, שטייניץ וישינתניהו מגן על ישי ושטייניץחזקי שטרן
הפרקליטות הגישה את תשובתה לבג"ץ על העתירה הדורשת להדיח את השרים ישי ושטייניץ, ובה נכתב כי עמדת ראש הממשלה היא כי אין צורך במסקנות אישיות (פוליטי)
מסכם. ראש הממשלההשנה שהייתה: הסיכום של ביביחזקי שטרן1
בפתח ישיבת הממשלה הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו את שנת תשע"ב ואת הישגי ממשלתו, ומנה הישג או אירוע משמעותי בכל חודש מחודשי השנה. הסיכום של ביבי (פוליטי)
חסון הזמין מחקר על תעסוקת חרדיםחסון הזמין מחקר על תעסוקת חרדיםמישאל לוי4
ח"כ חסון חשף כי הזמין מחקר מדעי הנותן פירוט המלצות לקידום השמה בתעסוקה של המגזר החרדי, כולל תכנון אופרטיבי ועלויות תקציביות. המחקר יגרום לשינוי? (פוליטי, דיווח)
ח"כ הנגבי"50 הימים הבאים - גורליים ביותר"ניצן ארליך2
ח"כ הנגבי בשיחה סגורה: "50 הימים הקרובים - הגורליים ביותר בתולדות ישראל מאז מלחמת יום כיפור. ראש הממשלה יצטרך לקבל החלטות שלכל החלטה יוצמד תג מחיר". האזינו (פוליטי)
ליברמן על רקע הקמפייןליברמן השיק "עצומה לגיוס חרדים"מנחם כץ14
יו"ר 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן, לא עוצר במאבקו לגיוס בני הישיבות. עכשיו הוא משיק עצומה בעד גיוס חרדים וקורא לציבור לחתום ולצטרף למאבק. פרסום ראשון (חדשות, פוליטי)
ייחקר? נתניהומופז: "לבדוק את נתניהו ראשון"יוני גבאי4
יו"ר האופוזיציה, ח"כ שאול מופז אומר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך להיבדק ראשון בפוליגרף בפרשה ההדלפות לתקשורת מישיבת הקבינט אותה כינה "הפקרות לשמה" (פוליטי)
מלחמה: פייגלין תוקף את המפד"למלחמה: פייגלין תוקף את המפד"לכיכר השבת
יו"ר מנהיגות יהודית לועג לפריימריז במפד"ל וטוען כי "הפראיירים בציונות הדתית לעולם לא מתים - הם כל הזמן מתחלפים". המפד"ל, הוא אומר, היא רסיס מפלגה, פלג" (חדשות, פוליטי)
תומר ניר, סרוגיםהרב הורביץ יתמודד בבית היהודיכיכר השבת
הרב הלל הורוביץ תושב הישוב היהודי בחברון הודיע היום על התמודדותו בפריימריז הקרובים של מפלגת הבית היהודי: "אשמש גשר לכל הגוונים בציונות הדתית". כל הפרטים (חדשות)
חסן נסראללה"חיזבאללה - הטרור הגדול בעולם"ניצן ארליך2
נתניהו לשר החוץ של איטליה: "שאירופה תכריז על חיזבאללה, שלוחתו של איראן, כארגון טרור. כי הוא אכן כזה. זה ארגון הטרור הגדול בעולם, אירופה יכולה לתרום הרבה בהכרזה" (פוליטי)
הרב ליאורהרב ליאור: אחדות? לא בכל מחירשאול כהנא9
הרב דב ליאור, בכיר הרבנים בציונות הדתית, מתייחס לראשונה למגעים בין 'האיחוד הלאומי' ל'בית היהודי': "הבסיס לאחדות בקביעת מספר עקרונות. בלעדיהם, אין כאן אחדות" (פוליטי)
ישי ונתניהוש"ס לא תתמוך בתקציב המדינהחזקי שטרן3
האם סיעת ש"ס תביא להקדמת הבחירות? בצל האולטימטום של ראש הממשלה בנימין נתניהו - תקציב או בחירות, סיעת ש"ס מודיעה כי תתנגד לתקציב המדינה, שצפוי לכלול קיצוצים (בארץ)
ברק ופעולת התג מחיר"לעקור את הטרור היהודי מהשורש"יוני גבאי14
אהוד ברק מכריז מלחמה על פעילי ה"תג מחיר": בעקבות השחתת מנזר השתקנים בלטרון, קרא שר הביטחון לשב"כ להתערב בנושא. הפוליטקאים בישראל מגנים (חדשות)
נתניהו. "מעשה נפשע"נתניהו מזועזע מהפגיעה במנזריוני גבאי2
ראש-הממשלה שוחח עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', בעקבות החשד לתג מחיר במנזר השתקנים. נתניהו: "מעשה נפשע שהאחראים לו צריכים להיענש בחומרה" (ארץ)
הרב חיים אמסלםלא רוצים את אמסלם ב'בית היהודי'ניצן ארליך, ישראל כהן56
בכנס שנועד לקדם את מועמדותם של אישים ספרדים מהציונות הדתית לפריימריז במפלגת 'הבית היהודי', תקף הרב דוד תורג'מן את המגעים עם ח"כ הרב אמסלם (אקטואליה, ארץ)
פרס, אתמולפרס: "כולם חייבים להתגייס לצה"ל"ניצן ארליך19
בטקס ממלכתי, בחר הנשיא פרס להתייחס שוב לגיוס חרדים: "הנטל צריך להתחלק על כל אזרח באופן שוויוני. העם כולו חייב להשתתף בבניית מדינתו ולהשתתף בהגנה על ביטחונה" (פוליטי)
אובמה לאיראן: "לא נתמוך בתקיפה"אובמה לאיראן: "לא נתמוך בתקיפה"ניצן ארליך24
יחסי ארה"ב וישראל לשפל חסר תקדים: הבוקר נחשף כי ארצות-הברית העבירה מסר חשאי לאיראן, לפיו היא לא תצטרף לתקיפה ישראלית על הכור. ומה דיווחו בניו-יורק טיימס? (בעולם)
בנימין נתניהו, ראש הממשלהנתניהו ינאם בעצרת האו"םכיכר השבת11
על רקע כינוס ההסתה שנערך היום באיראן, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי החליט לנאום בפני העצרת הכללית של האו"ם שתתכנס בחודש הבא בניו יורק
ראש הממשלה בנימין נתניהונתניהו מתלבט: תקציב או בחירותחזקי שטרן2
ראש הממשלה בנימין נתניהו מתלבט האם להעביר את התקציב ובו קיצוצים וגזירות או להקדים את הבחירות, ומנסה להשיג תמיכה מראש מהשותפות הקואליציוניות (פוליטי)
גורם חיצוני לתפקיד השייך למשרד הפנים. הדסעוקף ישי: הדס יטפל במסתנניםמישאל לוי2
מסלול עוקף ישי: נתניהו מינה השבוע את חגי הדס, לטיפול בסוגיית המסתננים מאפריקה. הוא יפעל למציאת פתרונות שיזרזו את החזרתם של המסתננים מישראל לארצות מוצאם (אקטואליה)
נתניהו, אמשנתניהו: 'המדינה קמה בזכות נוצרים'ניצן ארליך9
נתניהו נסחף בנאום בפני נוצרים מהולנד: "אני לא מאמין שקיום המדינה היהודית והציונות המודרנית היה מתאפשר ללא ציונות נוצרית. הם מימשו את תפילת היהודים" (חדשות, ארץ)
מופז. עוד מיזם נגד החרדיםברביעי: דיון בכנסת נגד החרדיםישראל אהרן15
יו"ר "קדימה" ח"כ שאול מופז יחד עם ח"כ דליה איציק, גייסו 25 חתימות הדרושות לקבלת אישור מיו"ר הכנסת רובי ריבלין לכנס דיון פגרה מיוחד ביום רביעי. על הפרק: החרדים (דיווח, פוליטי)
הרב אליקים לבנון"מי שירים יד על מגרון - ידו תקוצץ"שאול כהנא13
מתקפה חריפה של הרב אליקים לבנון, רב המועצה אזורית שומרון ואחד מהמנהיגים התורניים הבולטים בציבור הדתי לאומי על ראש הממשלה: "יש דין ויש דיין" (חדשות, פוליטי)
הפרובוקציה נכשלהכישלון ל"אוטובוס השבת" של מר"צמישאל לוי11
במר"צ דיווחו בהתלהבות על "נוסעים רבים" באוטובוס השבת שהפעילו בעיר חולון. מבירור שערכנו, מסתבר שהמיזם הפרובוקטיבי של מפלגת השמאל נחל כישלון חרוץ (פוליטי, דיווח)
מורסימסתמן: בכירי מצרים יבקרו באיראןניצן ארליך1
חודש לאחר שקיבלו אישור מישראל להיכנס אל תוך סיני, מסתמן כי נשיא מצרים ובכירים נוספים יבקרו בכור באיראן. עיתון מצרי: מצרים סירבה לעצור ספינה איראנית בדרכה לסוריה (פוליטי)
ריבלין את בלוםהרב מאיה יתמוך בחזרת דרעי?כיכר השבת10
התוכנית "פילפוליטיקה" של "קול ברמה", בהגשת העיתונאים יעקב ריבלין ואבי בלום, חוזרת. והשבוע: הרב משה מאיה מדבר על לימודי ליב"ה בת"תים, ועל שובו של דרעי (ארץ)
מימין: ריבלין ושולמןמה אמר הרב עובדיה לעמידרור?ישראל אהרן4
מה בדיוק אמר מרן הרב עובדיה יוסף במפגש החשאי עם עמידרור? בעקבות חשיפת 'כיכר השבת', הפרשנים יעקב ריבלין ואליעזר שולמן בגילויים מהמפגש והשלכותיו. מיוחד (אקטואלי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
קורונה כדוגמה  // יצחק שינפלד // טור דעה
עו"ד יצחק שינפלד
קורונה כדוגמה // יצחק שינפלד // טור דעה
כ"ה בשבט תשפ5
כותב השורות
מיכאל לובוביקוב
אבו-מאזן וליברמן, תודה // מיכאל לובוביקוב
ח' בשבט תשפ3