(צילום: פלאש 90)פנייה דחופה: לפתוח חקירה נגד המבקרמנחם כץ6
מאמץ אחרון למנוע את פרסום דו"ח הכרמל במתכונתו הנוכחית. עורך-הדין יהונתן דודוביץ פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, לפתוח חקירה בנושא (ארץ)
אבישי ברוורמן (צילום: פלאש 90)ברוורמן: בקרוב גטו חרדי בירושליםעינת פז-פרנקל12
ח"כ ברוורמן מזהיר: "נתעורר בעוד כמה שנים למדינה חצויה לגטאות - גטו חילוני בתל אביב, ובירושלים גטו חרדי. אסור לתת תמריצים לאבטלה" (חדשות, בארץ)
מיכה לינדנשטראוס (צילום: פלאש 90)מבקר המדינה יחקור הקריטריונים לדיור?אברהם הלוי3
התלהבות היתר של מבקר המדינה להסיק מסקנות בכל עניין, הביאה גם את ראשי התאחדות הסטודנטים לפנות אליו: "חקור איך נקבעו הקריטריונים לדיור" (אקטואליה)
יעקב ריבלין. צילום: ישראל ברדוגוחוק ז"ליעקב ריבלין18
הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין משוכנע שחוק טל לא יעבור במתכונת המאפשרת דיחוי לכל הרוצה - בגלל חולשת האופי וחוסר המנהיגות של ראש הממשלה נתניהו (דעה)
יאיר לפיד (צילום: פלאש 90)ישי איחל שבניזרי יחזור, לפיד תקףישי כהן11
השר אלי ישי איחל שבניזרי יחזור במהרה לעשייה ויאיר לפיד מיהר לתקוף: "האם לא נותרה שום בושה?". גולש עקץ את לפיד על הייעוץ שלקח מאהוד אולמרט (פוליטי)
לפיד ואלרוב (צילומים: פלאש 90)איציק אלרוב ייכנס לרשימה במפלגה החדשה של לפיד?ניצן ארליך18
הפוליטיקאי החדש יאיר לפיד ממשיך בגישושים אצל גורמים שונים לקראת הבחירות. בין-היתר, כך נחשף הערב, הוא יצר קשר עם איציק אלרוב, חרדי תושב העיר בני-ברק האחראי על "מחאת הקוטג'" שגרמה לטלטלה בשוק החלב בישראל. אלרוב לא הכחיש ולא אישר. כל הפרטים (חדשות, פוליטי)
ותודה לנתן אשל (צילום: פלאש 90)משהו טוב שעשה השבוע נתן אשלאבי בלום16
"נתן אשל, ראש הסגל של ראש-הממשלה, הגיע ללשכה בראשית השבוע ונתן אוקיי למהלך שיסייע לחרדים. מזל שהאוזר, לוקר והנדל לא היו בסביבה" (דעה, חרדים)
נתניהו מגיע לגני התערוכה, אמש (צילום: פלאש 90)נתניהו: "יש זמן עד לבחירות הכלליות"ניצן ארליך13
ראש-הממשלה בנימין נתניהו ניצח ברוב מוחץ בבחירות לפריימריז בליכוד, כשקיבל 74% מהקולות: "יש עוד זמן עד לבחירות הכלליות" > בפנים: סיקור ותיעוד (פוליטי)
משה פייגלין, היום. חתום על הישג (צילום: פלאש 90)הערכה: פייגלין יקבל כ-20 אחוזיםיוני גבאי
כשעתיים לאחר המועד המתוכנן, תמה הלילה ההצבעה בבחירות לראשות הליכוד. תוצאות אמת: כ-80 אחוזים הצביעו לנתניהו, פייגלין גרף כ-20 אחוזים (בפוליטי)
פייגלין מול ביבי: יום הפריימריז בתמונותפייגלין מול ביבי: יום הפריימריז בתמונותצילומים: פלאש 903
הקרב על ראשות הליכוד הוכרע ככל-הנראה מראש, אבל למרות זאת האיבה בין מחנה פייגלין ומחנה ביבי הולידה מתיחויות ושיבושים. צפו בתיעוד מסכם מיום סוער (ארץ)
עומרי שרון (צילום: פלאש 90)עומרי שרון נגד מופז: יתמוך בציפי לבניאברהם הלוי2
בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, הודיע היום על תמיכתו בחברת-הכנסת ציפי לבני לראשות מפלגת קדימה. מדובר בחיזוק משמעותי ללבני (באקטואליה)
הגר"ע יוסף מבקר את בניזרי בכלא (צילום: כיכר השבת)בניזרי ישוב לש"ס: "חייב הרבה למרן"ישי כהן11
ל'כיכר השבת' נודע כי השר לשעבר בניזרי שוקל עם שחרורו בקרוב לחזור לתנועת ש"ס - אך כנראה לא בתפקיד רשמי וזאת בשל הקלון. חשיפה (חדשות)
פייגלין (צילום: פלאש 90)פייגלין: "החרדים הם חלק מרכזי בעם"ישראל כהן11
ביום הפריימריז לראשות תנועת הליכוד, אומר המועמד משה פייגלין ל'כיכר השבת': "החרדים - הם חלק מרכזי בעם וצריך לחתור לתקן עיוותים ולסייע להם" (פוליטי)
נתניהו מצביע, הבוקר (צילום: פלאש 90)הפריימריז בליכוד: נתניהו חושש מפייגליןניצן ארליך4
הפריימריז בליכוד יוצאים לדרך הבוקר: 125 אלף חברי הליכוד, יגיעו החל מהבוקר ל-1,000 הקלפיות הפזורות ברחבי הארץ. למה נתניהו חושש מפייגלין? (אקטואליה)
(צילום ארכיון: פלאש 90)נתניהו נגד מחאת הפוליטיקאים: "צביעות"ניצן ארליך5
ראש-הממשלה נגד מחאת החילונים על 'חוק טל': "יש מידה לא מבוטלת של צביעות מצד אלה שביקרו באוהל, אחרי שהצביעו אוטומטית בעד הארכת חוק טל" (פוליטי)
לבני: ראש הממשלה שבוי בידי החרדיםלבני: ראש הממשלה שבוי בידי החרדיםישי כהן38
יו"ר האופוזיציה תוקפת את חוק טל: "זה ראש ממשלה ששבוי בידי שותפים קואלציוניים שהוא בחר. כל אזרח חייב לשרת ולתרום לחברה". צפו בוידאו (בחדשות)
וידאו: אייכלר חושף את הצביעות החילוניתוידאו: אייכלר חושף את הצביעות החילוניתשאול כהנא43
"מישהו שמע שנשרף בית כנסת בחריש? אף אחד לא שמע. אבל אם בתג מחיר היו מציתים שטיח ליד מסגד?" - חבר-הכנסת הרב אייכלר נואם בכנסת, היום (פוליטי)
השר אטיאס נואם בכנסת (צילום: פלאש 90)אטיאס: "ש"ס היחידה שעוזרת לחלשים"ישי כהן ואברהם הלוי24
שר הבינוי והשיכון התייחס בכנסת לטענות נגד חוק הדיור: "אני מייצג את תנועת ש"ס, וזו תנועה שמייצגת את כל חלקי החברה ולא רק סקטור מסוים" (חדשות)
(צילום: פלאש 90, עיבוד: כיכר השבת)"אם ישי יתעלם - יהיה במצב קשה מאוד"ישי כהן וגלובס27
מבקר המדינה מסמן אישית את שר האוצר יובל שטייניץ ואת שר הפנים, אלי ישי: מי משני השרים שלא יילך לפי המלצתו בדוח על הכרמל - צפוי לדין משמעתי (פוליטי)
ישי ולינדנשטראוס (עיבוד: כיכר השבת)מקורבי השר אלי ישי תוקפים את המבקרמנחם כץ49
בעקבות הפרסומים הבוקר על כוונת מבקר המדינה לדרוש את התפטרותם של שר הפנים אלי ישי ושר האוצר יובל שטייניץ מתפקידם, מקורבי ישי תוקפים
ישאו באחריות. ישי ושטייניץ (צילום: פלאש 90)מבקר המדינה ימליץ להדיח השרים ישי ושטייניץ מתפקידםניצן ארליך21
בעוד כשבוע יגיש מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס את דוח מבקר המדינה על השריפה בכרמל. המבקר צפוי להמליץ להדיח את שר האוצר יובל שטייניץ ואת שר הפנים אלי ישי - מתפקידם. הדו"ח יקרא לשלילת תיקם והשארת פתח להישארותם בתפקידים אחרים בממשלה. כל הפרטים (חדשות, פוליטי)
(צילומים: פלאש 90)יוזמה חילונית: לפיד ודרעי - במפלגה אחתשאול כהנא70
האם נוצר קשר חשאי בין דרעי ליאיר לפיד בתקופה האחרונה? בעיתון "גלובס" הציעו לחבר את שניהם למפלגה אחת לקראת הבחירות הקרבות (חדשות)
יאיר לפיד (צילום: פלאש 90)יאיר לפיד חושף את פרצופו האמיתיישי כהן25
הפוליטקאי בהתהוות תוקף את חוק טל: "חוק טל הוא חרפה מוסרית וכשלון מעשי מוחלט וצריך לבטל אותו מיד". ומה השיבו לו הגולשים? (באקטואליה, חדשות)
הרב אייכלר (צילום: פלאש 90)אייכלר ללבני: "את האויבת שלנו"ישראל כהן31
בעקבות נאום שנשאה במהלך מליאת הכנסת, תקף חבר-הכנסת הרב ישראל אייכלר את יו"ר האופזיציה, ציפי לבני, וגורש מאולם המליאה (אקטואליה, בארץ)
אטיאס עם ליברמן בימים רגועים יותר"לא לאשר את הקריטריונים הסקטואורילים של אטיאס"ניצן ארליך6
מריחים בחירות? המגמה של מפלגת "ישראל ביתנו" נגד החרדים לא פוסקת. שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, פנה לרוה"מ ובשם סיעת "ישראל ביתנו" הפציר בו שלא לאשר את "הקריטריונים הסקטוריאלים" שהציג אתמול שר השיכון אטיאס לזכאות לדיור בר השגה אלא לעמוד על קיום מיצוי כושר ההשתכרות כתנאי הסף (פוליטי)
(צילום ארכיון: פלאש 90)חשיפה: גל ההסתה הבא נגד החרדיםישראל אהרן10
בארגון החילוני "ישראל חופשית" מנסים להוציא צעירים חילונים להפגין נגד "חוק טל" המאפשר לרבבות תלמידי ישיבות לשקוד על התלמוד. כל הפרטים (חדשות, בארץ)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook