סוגרים רשימות: החל הליך ההגשהסוגרים רשימות: החל הליך ההגשהחזקי שטרן10
47 יום לפני הבחירות, הבוקר החל הליך הגשת הרשימות לוועדת הבחירות שיימשך עד מחר בבוקר. ב'ישראל ביתנו' גיבשו רשימה וב'עם שלם' צירפו חבר בפורום לשוויון בנטל (פוליטי)
זאב אלקיןאלקין: סיכוי לקואליציה ללא חרדיםיוסף פאר10
יו"ר הקואליציה זאב אלקין מגלה, כי ישנו סיכוי לא קטן שהקואליציה הבאה לא תכיל את המפלגות החרדיות בתוכה: "אני לא אתפלא אם זה יתרחש" אמר בפאנל במכון הרטמן (פוליטי)
רשימת ישראל ביתנו: דני איילון בחוץרשימת ישראל ביתנו: דני איילון בחוץישי כהן3
שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו החליט הערב להדיח את סגן שר החוץ דני איילון מרשימת 'ישראל ביתנו', איילון אינו הראשון שמודח מהסיעה, לפניו עזבו מיסז'ניקוב ומיכאלי (פוליטי)
איילת שקדשקד: "מוותרת לחרדים על הגיוס"יוסף פאר32
איילת שקד, הנציגה החילונית ברשימת 'הבית היהודי' מפתיעה ומתייצבת לצד המגזר החרדי: "הייתי מוותרת להם על הגיוס, העיקר שיצאו לעבוד" אמרה שקד בפאנל (בחירות 2013)
דרעי ומרן הרב עובדיה. מתוך הקמפייןקמפיין ראשון בש"ס: "התגעגענו"ישי כהן29
בית-דפוס ירושלמי הדפיס פליירים ועליהם תמונתו של דרעי לצידו של מרן הרב עובדיה יוסף, תחת הכותרת "התגעגענו". מי אחראי לקמפיין? צפו בו בחשיפה ראשונה (אקטואליה)
השר סטס מיסז'ניקובמיסז'ניקוב הודח ותוקף את החרדיםישי כהן17
לאחר שהודח ממפלגתו, תוקף שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, את המפלגות החרדיות ואומר כי הוא מקווה לממשלה "בלי הפוליטיקה השחורה של המפלגות החרדיות" (חדשות)
אריה דרעי באולפן. רגע ההכרעה כבר כאן"לא דיברתי עם הרב על המקום ה-1"קובי רוזן46
אריה דרעי התארח הבוקר באתר ynet וטען כי לא דיבר עם מרן הרב עובדיה יוסף על המקום הראשון בתנועת ש"ס, ולא לשם זה חזר לש"ס. הצהיר כי יצטרף לממשלתו של נתניהו (בארץ)
האחדות בבית היהודי אושרה רשמיתהאחדות בבית היהודי אושרה רשמיתכיכר השבת
ועידת הבית היהודי שהתכנסה אמש אישרה את ההסכם עם האיחוד הלאומי, אך שינתה בו את הסעיפים שנותנים את הכוח לסיעה. בנט דחה טענות על פרגון יתר לאיחוד הלאומי (חדשות)
הנהגת ש"סבכיר: "יתכן ודרעי יקבל את ראשות המפלגה השבוע"ישי כהן34
ביום חמישי הקרוב, תתכנס מועצת חכמי התורה לישיבה מיוחדת, ובסיומה, תתפרסם רשימת ש"ס. גורמים בש"ס אומרים ל'כיכר השבת' כי יתכן וכבר ביום חמישי ימונה אריה דרעי לתפקיד יו"ר התנועה, כאשר אלי ישי יקבל את המקום הראשון. "אלי ישי הבין כבר שהמשחק אבוד, דרעי ניצח אותו" (פוליטי)
אנסטסיה מיכאלימיכאלי לא תתמודד "סיבות אישיות"יוני גבאי2
ח"כ אנסטסיה מיכאלי הודיעה היום כי לא תתמודד לכנסת הבאה. מיכאלי אמרה כי הצעד נובע "מסיבות אישיות". מיכאלי זכורה כמי ששפכה מים על פניו של ח"כ מג'אדלה (פוליטי)
אמסלם, עוזב את רחוב הקבלןחיים אמסלם פרש מש"סישי כהן93
ועדת הכנסת אישרה אמש באופן רשמי את פרישתו של חבר הכנסת הרב חיים אמסלם מסיעת ש"ס. "לא נתנו לי אפשרות לענות, הם רדפו אותי ואת משפחתי" אמר אמסלם (פוליטי)
צפו: ברסלב מתגייסת לקמפיין ש"סצפו: ברסלב מתגייסת לקמפיין ש"סישי כהן50
מנהיג קהילת ברסלב ביבניאל, מוהרא"ש שיק, הורה בימים האחרונים לחסידיו להצטרף לפעילות למען תנועת ש"ס. במכתב שפרסם נכתב: "למסור נפש להצלחת ש"ס" (פוליטי)
"המפלגות החרדיות מדירות נשים""המפלגות החרדיות מדירות נשים"יוסף פאר23
מספר ארגוני נשים פנו לועדת הבחירות בבקשה לפסול את המפלגות החרדיות 'ש"ס' ו'יהדות התורה' מלהתמודד בבחירות הקרובות. הסיבה: "נשים לא מתמודדות במפלגה" (חדשות,פוליטי)
שלישיית ראשי ש"ס. קרע בצמרתמלחמת הכל בכל בצמרת ש"סאריה ארליך57
'משפחה' חושף: כך הפכה מחלתו של ראש הממשלה לטריגר שהלהיט את הרוחות ב'משולש ההנהגה' בתנועת ש"ס. אנשי דרעי: ישי ואנשיו פועלים להכשיל את קמפיין (פוליטי)
ח"כ חיים אמסלםאמסלם יבקש לפרוש מסיעת ש"סאברהם הלוי4
ועדת הכנסת תתכנס אחר-הצהריים לדון בהתפלגות שבעת חברי-כנסת מסיעת 'קדימה' ואישור הקמת סיעת 'התנועה' של לבני. בנוסף, תדון בפרישתו של ח"כ אמסלם מש"ס (פוליטי)
לפיד בהשקת הקמפייןלפיד השיק הקמפיין: "באנו לשנות"יוסף פאר4
יאיר לפיד השיק היום את קמפיין הבחירות של מפלגתו 'יש עתיד'. "גאה לעמוד על הבמה עם חבורה של אנשים שבאו כי הם מאמינים שאפשר ליצור מדינה טובה יותר (חדשות)
נפתלי בנטנפתלי בנט שלא הכרתםמענדל גרוזמן64
היו"ר החדש של מפלגת 'הבית היהודי' בראיון עומק מיוחד ל'כיכר השבת': על גיוס חרדים: "חרדים לא מעוניינים לשלוח את בנם לצבא כי אז אז הוא יעזוב את הדת. הם צודקים" • מרתק
הרב אמנון יצחקלוגו מפלגת "כח להשפיע' נחשףישי כהן238
הרב אמנון יצחק מגיב לטענות לפיהם התנועה בראשותו מתנגחת אישית בתנועת ש"ס, ואומר: "הם בשלהם ואנחנו בשלנו". וגם: לוגו התנועה החדשה - נחשף. כל הפרטים (בחירות 2013)
יאיר לפידלפיד מצהיר: "לימודי ליבה לחרדים"קובי רוזן13
בראיון מיוחד למשדר היומי של אתר ynet, תקף יאיר לפיד את מפלגת העבודה, ואמר: "איש לא יודע מה המצע שלה בחינוך", לטענתו, הם חוששים לדבר על לימודי הליב"ה • צפו
משה אבועזיז לאחר ההצטרפותהחרדי מהטלוויזיה מצטרף לפוליטיקהיוסף פאר6
משה אבועזיז, חרדי שהשתתף וניצח בעבר בתכנית 'אחד נגד מאה', הודיע היום על הצטרפותו למפלגת 'כלכלה' שתרוץ בבחירות הקרובות. "נסייע לשכבות החלשות" (בחירות)
שר האוצר, יובל שטייניץנתניהו בשם רבין: לחזק ההתיישבותקובי רוזן3
ישראל הודיעה: לא נעביר את כספי המסים לרשות הפלסטינית. נתניהו: "המתקפה נגד הציונות ומדינת ישראל מחייבת להגביר ולהחיש את ביצוע תכנית ההתיישבות" (חדשות, מדיני)
שטרן והנדלברשימה של לבני: הנדל ושטרןיוני גבאי4
האלוף במיל. אלעזר שטרן וד"ר יועז הנדל יצטרפו למפלגת 'התנועה' של לבני וישובצו בחמישייה הראשונה. בנוסף, שבעה ח"כים יתפלגו מקדימה ויחברו ל'התנועה' (פוליטי)
עמיר פרץמתיחות בעבודה: פרץ נגד יחימוביץ'יוני גבאי2
מתיחות בצמרת העבודה: עמיר פרץ דורש מיו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', ש"לא תשב בממשלת נתניהו בשום פנים ואופן". פרץ תקף: יחימוביץ' לא מציגה עמדה מדינית ברורה (ארץ)
דרעי וישי, לאחר האיחודהקרע בין דרעי וישי מגיע לשיאוישי כהן85
בגלל שלט שפורסם לקראת כינוס פעילי התנועה, בו הוזכר אריה דרעי לצד שבחים שונים, ואילו השבחים תחת שמו של ישי מוזערו, מאיימים במחנה ישי להחרים את האירוע (ארץ)
עמרם מצנערשמי: מצנע מצטרף למפלגת לבנייוסף פאר1
לאחר שמועות ודיווחים רבים: מחר אמור להודיע ח"כ ויו"ר מפלגת העבודה לשעבר עמרם מצנע על הצטרפות למפלגת 'התנועה' בראשות ציפי לבני. (חדשות, בחירות 2013)
הרב אליעזר ברלנדבמי יתמכו הברסלבים בבחירות?ישי כהן34
הרב אליעזר ברלנד צפוי להכריז על תמיכה ב'יהדות התורה', הרב שלום ארוש צפוי להכריז על תמיכה בש"ס, ולמי יצביעו אנשי ה'נ-נח'? ברסלב נקרעת לקראת הקלפי (חדשות,בחירות)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
כותב השורות
גואל ועקנין
"קואליציה שברירית" // גואל ועקנין
ל' בסיון תשפ5
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני  / טור
הרב מנחם ישראלי
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני / טור
כ"ה בסיון תשפ16
מקצוענים? נו באמת // עו"ד יצחק שינפלד
עו"ד יצחק שינפלד
מקצוענים? נו באמת // עו"ד יצחק שינפלד
כ' בסיון תשפ5