"המפלגות החרדיות מדירות נשים""המפלגות החרדיות מדירות נשים"יוסף פאר23
מספר ארגוני נשים פנו לועדת הבחירות בבקשה לפסול את המפלגות החרדיות 'ש"ס' ו'יהדות התורה' מלהתמודד בבחירות הקרובות. הסיבה: "נשים לא מתמודדות במפלגה" (חדשות,פוליטי)
שלישיית ראשי ש"ס. קרע בצמרתמלחמת הכל בכל בצמרת ש"סאריה ארליך57
'משפחה' חושף: כך הפכה מחלתו של ראש הממשלה לטריגר שהלהיט את הרוחות ב'משולש ההנהגה' בתנועת ש"ס. אנשי דרעי: ישי ואנשיו פועלים להכשיל את קמפיין (פוליטי)
ח"כ חיים אמסלםאמסלם יבקש לפרוש מסיעת ש"סאברהם הלוי4
ועדת הכנסת תתכנס אחר-הצהריים לדון בהתפלגות שבעת חברי-כנסת מסיעת 'קדימה' ואישור הקמת סיעת 'התנועה' של לבני. בנוסף, תדון בפרישתו של ח"כ אמסלם מש"ס (פוליטי)
לפיד בהשקת הקמפייןלפיד השיק הקמפיין: "באנו לשנות"יוסף פאר4
יאיר לפיד השיק היום את קמפיין הבחירות של מפלגתו 'יש עתיד'. "גאה לעמוד על הבמה עם חבורה של אנשים שבאו כי הם מאמינים שאפשר ליצור מדינה טובה יותר (חדשות)
נפתלי בנטנפתלי בנט שלא הכרתםמענדל גרוזמן64
היו"ר החדש של מפלגת 'הבית היהודי' בראיון עומק מיוחד ל'כיכר השבת': על גיוס חרדים: "חרדים לא מעוניינים לשלוח את בנם לצבא כי אז אז הוא יעזוב את הדת. הם צודקים" • מרתק
הרב אמנון יצחקלוגו מפלגת "כח להשפיע' נחשףישי כהן238
הרב אמנון יצחק מגיב לטענות לפיהם התנועה בראשותו מתנגחת אישית בתנועת ש"ס, ואומר: "הם בשלהם ואנחנו בשלנו". וגם: לוגו התנועה החדשה - נחשף. כל הפרטים (בחירות 2013)
יאיר לפידלפיד מצהיר: "לימודי ליבה לחרדים"קובי רוזן13
בראיון מיוחד למשדר היומי של אתר ynet, תקף יאיר לפיד את מפלגת העבודה, ואמר: "איש לא יודע מה המצע שלה בחינוך", לטענתו, הם חוששים לדבר על לימודי הליב"ה • צפו
משה אבועזיז לאחר ההצטרפותהחרדי מהטלוויזיה מצטרף לפוליטיקהיוסף פאר6
משה אבועזיז, חרדי שהשתתף וניצח בעבר בתכנית 'אחד נגד מאה', הודיע היום על הצטרפותו למפלגת 'כלכלה' שתרוץ בבחירות הקרובות. "נסייע לשכבות החלשות" (בחירות)
שר האוצר, יובל שטייניץנתניהו בשם רבין: לחזק ההתיישבותקובי רוזן3
ישראל הודיעה: לא נעביר את כספי המסים לרשות הפלסטינית. נתניהו: "המתקפה נגד הציונות ומדינת ישראל מחייבת להגביר ולהחיש את ביצוע תכנית ההתיישבות" (חדשות, מדיני)
שטרן והנדלברשימה של לבני: הנדל ושטרןיוני גבאי4
האלוף במיל. אלעזר שטרן וד"ר יועז הנדל יצטרפו למפלגת 'התנועה' של לבני וישובצו בחמישייה הראשונה. בנוסף, שבעה ח"כים יתפלגו מקדימה ויחברו ל'התנועה' (פוליטי)
עמיר פרץמתיחות בעבודה: פרץ נגד יחימוביץ'יוני גבאי2
מתיחות בצמרת העבודה: עמיר פרץ דורש מיו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', ש"לא תשב בממשלת נתניהו בשום פנים ואופן". פרץ תקף: יחימוביץ' לא מציגה עמדה מדינית ברורה (ארץ)
דרעי וישי, לאחר האיחודהקרע בין דרעי וישי מגיע לשיאוישי כהן85
בגלל שלט שפורסם לקראת כינוס פעילי התנועה, בו הוזכר אריה דרעי לצד שבחים שונים, ואילו השבחים תחת שמו של ישי מוזערו, מאיימים במחנה ישי להחרים את האירוע (ארץ)
עמרם מצנערשמי: מצנע מצטרף למפלגת לבנייוסף פאר1
לאחר שמועות ודיווחים רבים: מחר אמור להודיע ח"כ ויו"ר מפלגת העבודה לשעבר עמרם מצנע על הצטרפות למפלגת 'התנועה' בראשות ציפי לבני. (חדשות, בחירות 2013)
הרב אליעזר ברלנדבמי יתמכו הברסלבים בבחירות?ישי כהן34
הרב אליעזר ברלנד צפוי להכריז על תמיכה ב'יהדות התורה', הרב שלום ארוש צפוי להכריז על תמיכה בש"ס, ולמי יצביעו אנשי ה'נ-נח'? ברסלב נקרעת לקראת הקלפי (חדשות,בחירות)
עיבוד מחשבסקרי סוף שבוע: 'ג' ו'שס' יציבותישי כהן60
פחות מחודשיים לבחירות: "כיכר השבת" ליקט את תוצאות הסקרים של סוף השבוע, מהם עולה כי הליכוד ביתנו נותרת יציבה, העבודה נעה סביב 20 המנדטים. והיכן עם שלם? (פוליטי)
יריב אופנהיימר, אמשאופנהיימר ושליט במקום לא ריאלייוני גבאי7
הבחירות בעבודה: בוז'י הרצוג בראש הרשימה, יחד עם עמיר פרץ, איתן כבל ופואד בן אליעזר. מרב מיכאלי במקום החמישי. מזכ"ל שלום עכשיו ואביו של גלעד שליט נדחקו החוצה (ארץ)
נפתלי בנטזה רשמי: אחדות בין בנט לתקומהיוני גבאי5
יו"ר הבית היהודי לכיכר השבת: "בעז"ה נתאחד עם תקומה, אולי אפילו בשעות הקרובות". על ח"כ בן ארי: "אני שואף לאחדות אבל זה לא יקרה, ההחלטה היא שלהם" (חדשות, פוליטי)
תומכים באבו מאזןהערבים חוגגים: האו"ם הכיר בנויוני גבאי3
המאמצים הדיפלומטיים של ישראל לסכל את המהלך של הרשות הפלסטינית באו"ם להכרה ברשות כמדינה משקיפה שאינה חברה, עלו בתוהו. צפוי רוב לבקשה הפלסטינית (חדשות)
הפריימריז בעבודה, הקלפיות מוכנותהיום: הפריימריז במפלגת 'העבודה'חזקי שטרן2
60,424 מתפקדי מפלגת 'העבודה' יגיעו במהלך היום ל-450 קלפיות וירכיבו את רשימת מפלגת 'העבודה' לכנסת ה-19. תחת לפני השטח קרב בין שלי יחימוביץ' לעמיר פרץ (חדשות, פוליטי)
אולמרט וציפי לבנימכה ללבני: אולמרט נשאר ב'קדימה'ישי כהן3
תנועת 'קדימה' אישרה הערב כי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, יהיה חבר בוועדה המסדרת של רשימת קדימה לכנסת הבאה. בכך, האופציה להצטרפות ללבני בוטלה (פוליטי)
בשורת האיחוד, רק לפני כחודשהאיחוד בציבור הדתי מוטל בספקקובי רוזן9
מפלגות הימין, 'הבית היהודי' ו'האיחוד הלאומי' התכוונו לרוץ בבחירות הקרובות ברשימה משותפת, אך שם מתקשים להגיע להסכמות והסיכוי לאיחוד נראה רחוק מתמיד (פוליטי)
בחירותסקר: ציפי לבני עם 7 מנדטים בלבדחיים שקדי17
ציפי לבני הודיעה על הקמת מפלגה חדשה, "התנועה" שמה, אך לא רק שאינה מצליחה לגרוף מנדטים היא פוגעת בגוש מרכז-שמאל שעומד כעת על 51 מנדטים בלבד (אקטואליה)
יאיר לפידלפיד: מפלגת לבני - משיקולי אגויוסף פאר2
יו"ר 'יש עתיד' מגיב להחלטתה של ציפי לבני לעמוד בראשות 'התנועה' מפלגה חדשה, ולא להצטרף ל'יש עתיד', ואומר, כי הסיבה להחלטתה של לבני היא "שיקולי אגו" (פוליטי)
אלפים קיבלו טלפון: ביבי צוחק עליכםאלפים קיבלו טלפון: ביבי צוחק עליכםיוסף פאר14
אלפי חברי ומתפקדי ליכוד, קיבלו בשעות הערב טלפון "שלום, כאן לא בנימין נתניהו, חשבתם שתכתיבו לי רשימה ימנית? חשבתם" מאחורי ההקלטה: אנשי "עוצמה לישראל" (מדיה)
יו"ר קדימה, שאול מופזקדימה מלגלגת על לבני: חסר חוכמהכיכר השבת2
"במקום לאחד את הגוש לבני החליטה לפצל אותו" - כך הגיבו היום בקדימה להודעת הקאמבק של ציפי לבני. "קדימה מאחלת לה הצלחה", נמסר בהודעה לתקשורת (חדשות)
הפריימריז: ההפסד הגדול של בנטהפריימריז: ההפסד הגדול של בנטכיכר השבת
הקמפיין של נפתלי בנט שעסק ברובו בבניית "המחנה הלאומי החדש" שיחליף את הליכוד מקפיא הבנייה, הורס המאחזים והתומך במדינה פלסטינית, הולך לעבוד לרעתו (דעות)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
כותב השורות
גואל ועקנין
ישראלים, תהיו צרפתים // גואל ועקנין
י"ג בתמוז תשפ24
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני  / טור
הרב מנחם ישראלי
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני / טור
כ"ה בסיון תשפ16