יאיר לפיד. מדשדשסקר: לבני חוזרת, יאיר לפיד מתרסקכיכר השבת7
יו"ר קדימה לשעבר צפויה להודיע על הקמת מפלגה חדשה ולרסק את חלומות השלטון של יאיר לפיד. סקר עדכני: "יש עתיד" תקבל 5 מנדטים בלבד, לבני 9. כל הנתונים (אקטואליה)
נתניהו: רוצה את עזרת בגין ומרידורנתניהו: רוצה את עזרת בגין ומרידוריוסף פאר4
בתום שני ימי פריימריז סוערים, נקבעה רשימת 'הליכוד' לכנסת הבאה. ראש הממשלה נתניהו ביקש להעביר בנאומו מסר לדן מרידור ובני בגין, שהודחו מהרשימה. הנאום המלא (בארץ)
צפו: פעילים רוקדים לאחר הפריימריזצפו: פעילים רוקדים לאחר הפריימריזישראל כהן27
חרדים רבים שהתפקדו והצביעו בבחירות המקדימות בליכוד, הגיעו אתמול לגני התערוכה בת"א, לאחר היוודע התוצאות הם פרצו בריקודים. מאיר גל: "תמיד נעים לזכות" (וידאו)
ציפי לבנילבני החליטה: רצה ברשימה עצמאיתיוסף פאר5
ציפי לבני, לשעבר יו"ר מפלגת 'קדימה' צפויה לקיים היום מסיבת עיתונאים בה היא תודיע על ריצה עצמאית. לבני קיבלה את ההחלטה לאחר פגישה עם אולמרט. פרטים ראשונים (פוליטי)
פייגלין, לאחר נסיונות רבים הצליח סוף סוף להיכנספייגלין בפנים, בגין בחוץ • התוצאותכיכר השבת19
דרמה בליכוד: בתום שני ימי פריימריז גדושים בתקלות, פורסמו אמש תוצאות הבחירות המקדימות. סער וארדן במקומות הראשונים, פייגלין בפנים, בני בגין ומרידור בחוץ (פוליטי)
שטייניץ: "הליכוד הוא בית לחרדים"שטייניץ: "הליכוד הוא בית לחרדים"ישראל כהן4
שעות לפני פרסום תוצאות הפריימריז במפלגת השלטון 'הליכוד', שוחח כתב 'כיכר השבת' עם שר האוצר הד"ר יובל שטייניץ שברך על ההתפקדות החרדית לליכוד • צפו (פוליטי)
הרב אמנון יצחקהרב אמנון בראשות 'כח להשפיע'?ישי כהן259
גורמים העומדים מאחורי רשימת 'כח להשפיע' אומרים בשיחה ל'כיכר השבת', כי בימים הקרובים צפוי הרב אמנון יצחק להכריז על ריצת התנועה לבחירות לכנסת (בחירות 2013)
פרש. אהוד ברק, הבוקרפרישת ברק • הפוליטיקאים מגיביםחזקי שטרן3
שר הביטחון אהוד ברק הפתיע את המערכת הפוליטית כשהודיע על פרישה. ראש הממשלה נתניהו הגיב כי הוא מכבד את החלטת ברק. שלי יחימוביץ' הביעה צער. התגובות (פוליטי)
המתנחלים על ברק: ברוך שפטרנוהמתנחלים על ברק: ברוך שפטרנוכיכר השבת
אהוד ברק הודיע על סיום דרכו הפוליטית, המתנחלים הגיבו בשמחה. עוצמה לישראל בראשות חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי ברכו על ההתפטרות "ברוך שפטרנו" (ארץ)
פורש. אהוד ברק, הבוקרברק מפתיע: "החלטתי לפרוש"יוני גבאי5
שר הביטחון אהוד ברק כינס הבוקר מסיבת עיתונאים דרמטית שבה הודיע על החלטתו לפרוש מהחיים הפוליטיים ולא להתמודד בבחירות לכנסת הקרובה. צפו בהודעה (פוליטי)
בגלל התקלות: הבחירות ימשכו היוםבגלל התקלות: הבחירות ימשכו היוםתומר ניר
ועדת הבחירות של הליכוד החליטה כי בחמישים קלפיות בהן היה שיעור ההצבעה נמוך בצורה משמעותית כתוצאה מתקלות תתחדש ההצבעה בשעות הבוקר (בחירות)
יאיר לפידשכח את הצהרתו? לפיד קורא ללבניישי כהן5
למרות שהצהיר לפני מספר חודשים כי במפלגתו לא יהיו "פוליטיקאים לשעבר" קרא היום יאיר לפיד לציפי לבני לחבור אליו למפלגת 'יש עתיד' תמורת המקום השני (בחירות 2013)
הפריימריז בליכוד הוארכו עד חצותהפריימריז בליכוד הוארכו עד חצותיוסף פאר
בעקבות התקלות הרבות בפריימריז לרשימת הליכוד לכנסת, הוחלט להאריך את זמן ההצבעה עד ל-24:00. גורמים בליכוד אומרים, כי יתכן ויהיה יום הצבעה נוסף (בחירות 2013)
התורים בפריימריז, היוםהפריימריז בליכוד: תקלות ותוריםאברהם הלוי
הפריימריז בליכוד מלווים בתקלות רבות במחשבים ותורים ארוכים. שרים בליכוד קראו לעצור את הפריימריז, נתניהו שוקל האם לקיים יום הצבעה נוסף בצורה ידנית. תיעוד (פוליטי)
פריימריז בליכודפריימריז: למי יצביעו החרדים?ישראל כהן5
אלפי מתפקדי 'הליכוד' יבחרו היום את נציגיהם ברשימה לכנסת. 'כיכר השבת' בדק למי יצביעו הפעילים של המטה החרדי בליכוד. עסקן חרדי: "חוששים מרשימה חילונית מדי" (פוליטי)
ליפמן ולפידעכשיו זה רשמי: ליפמן ברשימת לפידישי כהן52
לאחר הערכות רבות, עכשיו זה רשמי, דב ליפמן יוצב ברשימתו של יאיר לפיד לכנסת. ליפמן: "גאה ונרגש, מודה לאלוקים על ההזדמנות לשרת את עם ישראל" (פוליטי)
עם שלם, לא עוברת את אחוז החסימהבגלל המבצע: 'עם שלם' נחלשתישי כהן132
לאחר שבועיים בהם זכתה 'עם שלם' לסקרים המעניקים לרשימה בין שלושה לארבעה מנדטים, כעת, בסקר מכון 'דחף' התנועה לא עוברת את אחוז החסימה. (בחירות 2013)
יאיר לפידסקר: 'יש עתיד' מתרסקת, ציפי לבני תקבל 9 מנדטיםישי כהן90
סקר "משעל חם" שנערך לאחר הסכם הפסקת האש, מגלה כי "הליכוד ביתנו" תקבל 38 מנדטים, למרות חוסר שביעות הרצון הכללית בעקבות תוצאות מבצע עמוד ענן. הנפגעת העיקרית היא מפלגתו של יאיר לפיד צוללת ל-4 מנדטים. מעריב: 14 מנדטים לש"ס (חדשות)
מתחזקים. עוצמה לישראלסקר: הליכוד נחלש, הימין מתחזקישי כהן22
יממה לאחר הפסקת האש, 'הליכוד ביתנו' מקבלת בסקר של מכון 'פאלנס' 33 מנדטים בלבד, העבודה מתחזקת וכך גם הבית היהודי. ש"ס עדיין מדשדשת עם 10 מנדטים (פוליטי)
התיק יסגר? אביגדור ליברמן.הערכה: תיק ליברמן ייסגרשאול כהנא1
לאחר כמעט עשר שנים של חקירות, הערכה כעת היא כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והפרקליטות צפויים לסגור את תיק החקירה נגד שר החוץ אביגדור ליברמן (פוליטי)
יאיר לפידיאיר לפיד: תזמון הפסקת האש גרועכיכר השבת23
התגובות במערכת הפוליטית מעורבות. בתנועת ש"ס "מצפים לתגובה חריפה החל מהטיל הראשון". שאול מופז סובר כי "הפסקת האש היא טעות". אקורד הסיום של עמוד ענן (פוליטי)
'עמוד ענן' הסתיים • ליברמן: רוצה להודות למורסי שגילה שיקול דעת'עמוד ענן' הסתיים • ליברמן: רוצה להודות למורסי שגילה שיקול דעתכיכר השבת40
לאחר שמונה ימי לחימה בין ישראל וחמאס, הערב הושגה הפסקת אש בין הצדדים. ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני יודע שישנם אזרחים המצפים לפעולה תקיפה אף יותר וייתכן שנדרש לה. אך הדבר הנכון למדינת ישראל זה להשיג הפסקת אש מתמשכת" • ברק: מצפים שהפסקת האש תכובד על ידי חמאס • שר החוץ ליברמן: "רוצה להודות לנשיא מורסי שגילה שיקול דעת" (חדשות, פוליטי מדיני)
נתניהו וישינתניהו לישי: "תתאים את המסרים"חיים שקדי44
ראש הממשלה ביקש מהשר אלי ישי להתאים את מסריו לאלו של הממשלה, בעקבות הנזק שגרם כשקרא להחזיר את עזה לימי הביניים. 'הארץ': "אלי ישי יהיר, מסית ומדיח" (פוליטי)
ראש הממשלה ושר החוץ הגרמני, הבוקרנתניהו: "אני מעדיף פתרון מדיני"שאול כהנא3
"אני מעדיף פיתרון מדיני", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישה עם שר החוץ הגרמני גידו ווסטרוולה. "אך אם הירי יימשך ניאלץ לנקוט צעדים רחבים", הוסיף רה"מ (חדשות)
דרעי בביקורדרעי ביקר בדרום, ותפס מחסהישי כהן21
אחרי אלי ישי, גם אריה דרעי ממנהיגי תנועת ש"ס הגיע היום דרום הארץ וסייר עם ראשי ערים. בין היתר נפגש עם ראשי הערים שדרות ובאר שבע, וניחם את משפחות ההרוגים (פוליטי)
אמסלם לצד אטיאס בימים טובים יותרסקר: ש"ס צונחת, אמסלם מזנקישי כהן155
סקר של מכון 'פאלנס', קובע כי רוב הציבור הישראלי תומך ביציאה למבצע צבאי בעזה. בנוסף, מהסקר עולה, כי ש"ס בהנהגת דרעי צונחת ל9 מנדטים. ואילו "עם שלם" עולה ל-4

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
כותב השורות
גואל ועקנין
ישראלים, תהיו צרפתים // גואל ועקנין
י"ג בתמוז תשפ24
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני  / טור
הרב מנחם ישראלי
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני / טור
כ"ה בסיון תשפ16