אריאל אטיאסאטיאס חושש מחקיקה אנטי דתיתיוסף פאר32
שר השיכון אריאל אטיאס תוקף את הכוונה להקים גוש שמאל חוסם ובכך לגרום לממשלה בלי החרדים לדבריו, ממשלה שכזאת תביא ליוזמות חקיקה אנטי דתיות. (חדשות, בחירות)
יאיר לפידלפיד: להתאחד נגד גוש ימין - חרדיםיוסף פאר19
יאיר לפיד, יו"ר 'יש עתיד' מגיב להצהרתה של יו"ר 'העבודה' כי לא תצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו, ואומר כי הוא דווקא יכנס לקואליציה בה תקציבי הישיבות יקוצצו (פוליטי)
הרב דב ליאורהרב דב ליאור נגד 'הבית היהודי'?תומר ניר
האם הרב דב ליאור מפנה גב לרשימה המאוחדת של הציונות הדתית - 'הבית היהודי'? בסוף השבוע האחרון ביקש הרב להסיר את חתימתו ממודעת תמיכה במפלגה (סרוגים)
שלטי בחירות בירושליםעוד ירידה לליכוד, עם שלם לא עוברתיוני גבאי57
שבועיים וחצי לפני יום הבוחר, הליכוד ביתנו ממשיכה להחלש ועל פי סקר מעריב היא מקבלת 36 מנדטים - ירידה של מנדט מהסקר הקודם. ש"ס 11, ג' יורדת ל-5 (פוליטי, בארץ)
סקרים: הליכוד נחלשת, בנט מזנקסקרים: הליכוד נחלשת, בנט מזנקיוני גבאי31
סקר גלובס: 32 מנדטים בלבד לליכוד ביתנו. משעל חם: הליכוד ביתנו מקבלת 34 מנדטים, העבודה 17, הבית היהודי 14 מנדטים. וכמה מקבלות ש"ס ויהדות התורה? הנתונים (פוליטי)
סמן חברתי. דרעידרעי: נהיה הסמן החברתי בממשלהישי כהן35
יו"ר 'העבודה', שלי יחימוביץ', הצהירה היום כי לא תשב בממשלת נתניהו לאחר הבחירות. בתגובה, אומר אריה דרעי כי "ש"ס תהיה הסמן החברתי היחיד בממשלה המסתמנת" (בארץ)
ראשי 'עוצמה לישראל'סקר: עוצמה לישראל עם 6 מנדטיםישי כהן65
סקרי סוף השבוע מעלים כי 'הליכוד ביתנו' ממשיכה להיחלש לעומת מפלגות הימין. בסקר של רשת ב' זוכה 'עוצמה לישראל' לשישה מנדטים ו'הבית היהודי' ל-18 מנדטים (פוליטי)
מתחייבת. שלי יחימוביץ'יחימוביץ' מתחייבת: לא אשב עם ביביאברהם הלוי8
יו"ר מפלגת 'העבודה', שלי יחימוביץ', מצהירה כעת במפורש כי לא תצטרף לקואליציה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני מכוונת לראשות הממשלה", אמרה (חדשות, פוליטי)
'הליכוד' מקושש קולות בציבור החרדי'הליכוד' מקושש קולות בציבור החרדיישי כהן21
'הליכוד ביתנו' צונחים בכל הסקרים, והמטה החרדי של המפלגה מנסה לסייע ולקושש קולות במגזר החרדי עבור המפלגה. אמש, בהופעת יעקב שוואקי אף חולקו חומרי הסברה (פוליטי)
"'הגטו היהודי' מעורר שאט נפש""'הגטו היהודי' מעורר שאט נפש"כיכר השבת
השופט אליקים רובינשטיין, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, מגנה את המודעה בה נראה נפתלי בנט עם הכיתוב 'הגטו היהודי': "הדבר מעורר שאט נפש ופוגע ברגשות הציבור" (פוליטי)
פרוש וליצמן. הילכו שניהם יחדיו?הפיוס המפתיע של פרוש וליצמןאבי בלום8
יענק'ל ליצמן ומאיר פרוש מסובבים ראשים ומותירים מאחוריהם שובל של גבות מורמות. השניים יוצאים מדי ערב בצוותא ל'מופע נודד' בערים השונות, כאילו כלום לא קרה (פרשנות)
נתניהו. הרבה סיבות לדאגהסקר: הליכוד איבדה 5 מנדטיםיוני גבאי51
הליכוד-ביתנו תנצח, כך נראה, את הבחירות, אבל במספר מנדטים נמוך בהרבה ממה שציפו לה. סקר "הארץ דיאלוג" מגלה כי מגמת הירידה של הליכוד בסקרים נמשכת (פוליטי)
אריה דרעיאריה דרעי נגד האוצר: "אטימות לב"יוסף פאר20
יו"ר ש"ס בפועל תוקף בחריפות את משרד האוצר בגין אי הכנסת הערים הנמצאות בקו האש לרשימת הערים מקבלי תמיכה: "אטימות לב, הון פוליטי על גב החלשים" (חדשות,פוליטי)
הרב שי פירוןהדתי של לפיד בעד נישואין אזרחייםמישאל לוי30
שי פירון, הנציג הדתי ששובץ במקום הראשון ברשימתו של יאיר לפיד 'יש עתיד', מביע תמיכה בנישואין אזרחיים. לדבריו, אין אפשרות למנוע מאדם ששירת בצבא להינשא כך (חדשות)
בנט כפי שנראה במודעהמפרסם מודעה נגד בנט יודח מהליכודיוסף פאר5
משה איפרגן, מי שעומד מאחורי המודעה בה נראה נפתלי בנט כשהוא מאחורי גדר תייל, יודח מרשימת הליכוד. זאת לאחר שסירב להסיר את המודעה מאתר 'ליכודניק' (פוליטי)
דרעי: מי אמר שלעבוד זו עבירה?דרעי: מי אמר שלעבוד זו עבירה?ישי כהן153
אריה דרעי מדבר בראיון גלוי לב ל'כיכר השבת' על הכל • על ליברמן: "הוא חבר שלי, אבל הוא פגע בי ובכל הספרדים" • מגלה: אשתי גערה בי על תקרית ה'רוסים לבנים'. מיוחד (אקטואליה)
בחירותשליש מהישראלים: לקצץ לחרדיםחזקי שטרן8
כשלישי מאזרחי ישראל חושבים כי בתקציב הבא, לשנת 2013, יש לקצץ מהתקציבים המופנים לציבור החרדי, כך עולה מסקר TNS-טלסקר שנערך עבור אתר וואלה (פוליטי)
"הגטו היהודי בראשות נפתלי בנט""הגטו היהודי בראשות נפתלי בנט"כיכר השבת
מודעה שמופצת על ידי גורמים המזהים עצמם עם הליכוד, נראה נפתלי בנט מאחורי גדר תיל, ומעל הכיתוב: "הגטו היהודי בראשות נפתלי בנט". בליכוד מכחישים כל קשר (פוליטי)
פייגליןפייגלין: יהיו פילוגים בבית היהודיתומר ניר, סרוגים
משה פייגלין, חבר הכנסת לעתיד, מנתח את המצב הפוליטי ואומר כי מצביעי הבית היהודי הופכים ל'לא רלוונטים'. לדבריו, בנט ימשיך לזנק, אולם לאחר מכן יתרסק (חדשות, סרוגים)
ארדן ואטיאס, בעימותאטיאס מול ארדן: "הליכוד בלחץ"יוני גבאי34
בעימות סוער בערוץ 2 תקף השר אטיאס את השר ארדן על התנהלות הליכוד בימים האחרונים ועל ההתקפה על ש"ס "הליכוד בלחץ, בנט לוקח לו מנדטים" (חדשות, פוליטי)
טיבי, לפני שהוברח מהעימותירקה על ח"כ טיבי: "לא מתחרטת"קובי רוזן5
יממה לאחר התקרית המביישת באוניברסיטת בר אילן, הצעירה שירקה על חבר הכנסת אחמד טיבי לאחר שהוברח מעימות סוער, אומרת כי היא לא מתחרט על המעשה (פוליטי)
נפתלי בנטבנט: רוב החרדים לא בנויים ללמודקובי רוזן71
יו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, דוחה את הטענות כי יש לו תוכנית לכפות גיוס על הציבור החרדי - "זו אשלייה ילדותית", אך טוען כי רוב החרדים לא בנויים ללמוד כל היום (חדשות)
משאל הבחירות • בואו להשפיעמשאל הבחירות • בואו להשפיעכיכר השבת1
21 יום לבחירות, אתר 'כיכר השבת' מאפשר לראשונה לציבור החרדי להשמיע את קולו האמיתי, באמצעות משאל רחב היקף, ראשון מסוגו. בואו לקבוע סדר יום (בחירות 2013)
פירון ולפידמצעד נציגי דתיי המחמד במפלגותכיכר השבת
גם בשנות האלפיים ממשיכות המפלגות לקרוץ לקול הדתי, ולהציב דוס באחד המקומות הראשונים. איתי אליצור בסקירה קצרה על מאיישי התפקידים במפלגות השונות (פוליטי)
אחמד טיביטיבי סולק מאוניברסיטת בר אילןיוסף פאר8
ח"כ אחמד טיבי, הגיע הערב לעימות עם ח"כ אריה אלדד באוניברסיטת בר אילן. במהלך העימות נשמעו קריאות נגד טיבי, ולטענת נוכחים היו גם מי שיירקו עליו (חדשות, פוליטי)
אריה דרעידרעי: ספרדים לומדים, ומופליםיוסף פאר54
יו"ר ש"ס בפועל אריה דרעי, מסביר היום למה בחרה ש"ס בהנהגתו ללכת על קמפיין עדתי. לדבריו: "לא מעט מזרחיים, שדווקא השקיעו באקדמיה. נתקלים שוב ושוב בתקרה" (פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
"עושה שלום במרומיו" // הרב מנחם ישראלי
הרב מנחם ישראלי
"עושה שלום במרומיו" // הרב מנחם ישראלי
כ"ז באלול תשפ5
ח"כ תהלה פרידמן
הרב איתן קופמן
לא התרגשתי מ'נאום הדמעות' של הח"כית
כ"ז באב תשפ77
כותב השורות
גואל ועקנין
ישראלים, תהיו צרפתים // גואל ועקנין
י"ג בתמוז תשפ24