גפני ודרעי. מבחן הפופולאריותגפני וליצמן פופולאריים מדרעי וישיישראל כהן49
סקר פנימי שהזמינה "יהדות התורה" מגלה כי גפני וליצמן יחד פפולאריים יותר מדרעי וישי. למרות זאת, הסיכוי שחילונים יצביעו ליהדות התורה כמעט ואינו קיים (אקטואליה, חדשות)
קמפיין הבית היהודי נחשףקמפיין הבית היהודי נחשףכיכר השבת
בבית היהודי מציגים קמפיין שכולו סובב סביב אישיותו של נפתלי בנט, אך בסוף השבוע יתחילו להתפרסם מודעות עם שאר חברי הרשימה. צפו: קמפיין הבחירות של נפתלי בנט (בחדשות)
דרעי וישי. הקשר מתהדקמתחמם: דרעי וישי הידקו את הקשרישי כהן16
בשבוע האחרון מתהדקים הקשרים בין דרעי לישי והשניים נפגשים לעיתים קרובות. גם הדוברים של השניים חיזקו את הקשר ביניהם. האזינו: זה מה שדרעי חושב על ישי (חדשות)
חזק בביטחון. מופזקדימה: 'לשלם לחיילים כמו לאברכים'אברהם הלוי16
קמפיין נגד החרדים: מפלגת 'קדימה' השיקה היום את קמפיין הבחירות הרשמי שלה, במרכזו סוגיית השוויון בנטל. אחד השלטים קורא - "לשלם לחיילים כמו לאברכים" (חדשות, פוליטי)
הבית היהודיהליכוד בקמפיין לציבור הדתי לאומיחזקי שטרן25
לאור התחזקותה של מפלגת 'הבית היהודי', הוחלט במפלגת 'הליכוד ביתנו' לצאת בקמפיין על לבו של הציבור הדתי תחת הסיסמה: "דתי לאומי מצביע הליכוד ביתנו" (חדשות, פוליטי)
נפתלי בנט, ממשיך לעלות בסקריםמפתיע: בנט עולה ל-12 מנדטיםישי כהן22
סקר חדשות ערוץ 2: נפתלי בנט ממשיך להפתיע, וזוכה ל-12 מנדטים. בכך, הופכת 'הבית היהודי' בראשותו של נפתלי בנט למפלגה השלישית בגודלה. יהדות התורה - 6 (פוליטי)
מרב מיכאלימיכאלי: מתנגדת לגיוס חרדים לצה"לאברהם הלוי35
מרב מיכאלי, עיתונאית שנבחרה למקום החמישי ברשימת מפלגת 'העבודה', מצהירה כי היא מתנגדת לגיוס החרדים לצה"ל. "יש עוול היסטורי אך הוא כבר נעשה" (חדשות, פוליטי)
הרב אמנון יצחקהרב יצחק לא יצביע ל'כח להשפיע'ישי כהן96
למרות ההבהרה של בית מרן הגראי"ל שטיינמן, הרב אמנון יצחק ממשיך לרמוז כי הקים את 'כח להשפיע' רק בגלל ראש הישיבה, ומצהיר כי הוא עצמו לא יצביע למפלגה (פוליטי)
יכולים לחייך. בנט ולפידסקר חדש: הימין מוביל בפער גדולכיכר השבת16
סקר TNS-טלסקר מעלה כי האישום בפרשת ליברמן לא מזיק למפלגה המשותפת. גוש הימין מתחזק מעט, העבודה חלשה עם 17, יש עתיד עולה ל-12, וש"ס עדיין עם 11 מנדטים (פוליטי)
זועביהיועץ המשפטי: לא לפסול את זועביתומר ניר
יהודה ויינשטיין ממליץ לדחות את כל הבקשות לפסילת מפלגות. לדבריו למרות השתתפותה במשט המרמרה, אין "מסה קריטית" של ראיות לפסילתה של ח"כ חנין זועבי (חדשות, פוליטי)
צפו: מרן הגר"ע יוסף בקמפיין ש"סצפו: מרן הגר"ע יוסף בקמפיין ש"סיוסף פאר39
במוצאי שבת, דקות לפני השיעור השבועי, צולם הרב עובדיה לקמפיין ש"ס. "הרב שמע על הקמפיין ומאוד שמח, וביקש לקחת בו חלק באופן אישי" צפו בקטע מתוך הצילומים (פוליטי)
ליברמן, הבוקרליברמן מתנצל: "אשב לי בחושך"אברהם הלוי13
שר החוץ אביגדור ליברמן תקף בסוף השבוע את לבני, יחימוביץ' וגלאון וכינה אותן "ווייבערס". היום הוא פרסם התנצלות וסיים בחיוך: "אשב לי קצת בחושך לבד, ואחשוב על זה שוב" (פוליטי)
אביגדור ליברמןסופי: ליברמן הגיש את התפטרותוניסים בן חיים2
לאחר שחזר בו מהודעתו כי לא יתפטר, שר החוץ אביגדור ליברמן הגיש הבוקר את התפטרותו מתפקידיו כשר חוץ וסגן רוה"מ והצהיר כי הוא נפרד רק באופן זמני (פוליטי)
עלון שבת: מתנגד לש"ס? אפיקורסעלון שבת: מתנגד לש"ס? אפיקורסיוסף פאר217
עלון שבת בשם 'אור יצחק' טוען, כי מי שאומר שש"ס לא עשתה מספיק למען הציבור - סופו להיות כופר בהקב"ה. ותוקפים במרומז את הרב אמנון יצחק: הזכויות שלהם ירדו לשאול (פוליטי)
ליברמן, מתפטרליברמן: מתפטר מתפקידי כשר החוץשאול כהנא16
דקות לפני כניסת השבת הודיע שר החוץ אביגדור ליברמן על התפטרותו מתפקידו כשר החוץ. "לא עברתי כל עבירה" אמר ליברמן שרוצה שההכרעה תתקבל לפני הבחירות (ארץ)
חברי הכנסת של יהדות התורהנשים: לפסול את יהדות התורה וש"סישראל כהן24
ארגוני נשים דורשים לפסול את מועמדותן של המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה בשל הדרת נשים. ועדת הבחירות קיבלה פניה בנושא מחברת מועצת עיריית ירושלים (חדשות)
עיבוד מחשבסקר: הליכוד נחלש, עם שלם נמחקתיוני גבאי71
גוש הימין ממשיך לשמור על כוחו, התנועה של ציפי לבני ויש עתיד של יאיר לפיד מתחרות ראש בראש, ש"ס נותרת יציבה ומפלגתו של חיים אמסלם לא עוברת את אחוז החסימה (חדשות)
חיים אמסלםאמסלם יתמוך בנישואין אזרחייםכיכר השבת111
אחרי שהצהיר כי ייאבק למען תחבורה ציבורית בשבת באזורים חילוניים, ח"כ חיים אמסלם ממשיך להתקרב לציבור החילוני ומודיע כי יתמוך בנישואין אזרחיים. ציטוטים (פוליטי)
האם ליברמן יודיע על התפטרותו?האם ליברמן יודיע על התפטרותו?כיכר השבת
אחרי ההודעה על הגשת כתב אישום נגד השר ליברמן, הוא צפוי לכנס מסיבת עיתונאים בנושא. ליברמן שהודיע בעבר שיתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום, יודיע על צעדיו (אקטואליה, בארץ)
משה פייגליןפייגלין תוקף את בנט: אקזיט פוליטיכיכר השבת
יו"ר מנהיגות יהודית, תוקף את מפלגת הבית היהודי ואת היו"ר שלה וטוען כי בחירתו של בנט בבית היהודי היא "אקזיט פוליטי, עטוף היטב בטרמינולוגיה של מנהיגות יהודית" (פוליטי)
אמסלם, אמשאמסלם מדשדש סביב אחוז החסימהישי כהן10
חודש וחצי לבחירות, השטח הש"סי מתעורר עם מנהיגותו של דרעי והדבר מתבטא בסקרים המעניקים לסיעה 12 מנדטים. לעומת זאת, אמסלם מדשדש סביב אחוז החסימה (פוליטי)
נפתלי בנט'להוציא משרדי הפנים והשיכון מש"ס'חזקי שטרן75
יו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, מצהיר כי יש להוציא את משרדי הפנים והשיכון מידי ש"ס. "לא יכול להיות ששר שיכון עוסק בעיקר בדאגה למגזר שלו", הוא אומר ל'מעריב' (פוליטי)
הקמפיין שנפסל לצד ראשי המפלגהקמפיין 'עוצמה לישראל' נפסל: 'גזעני'שאול כהנא23
לאחר עתירה שהגישו ארגוני שמאל לוועדת הבחירות המרכזית, החליט השופט אלייקים רובינשטיין, כי קמפיין המפלגה פסול מסיבות גזעניות. "הפרסום נועד להשפיל מגזר" (פוליטי)
אריה דרעיהקרב: דרעי נגד אמסלם "לא שירת"כיכר השבת7
אריה דרעי תוקף את הח"כ הפורש של ש"ס חיים אמסלם ומציין כי הוא היחיד מכל המפלגה שלא שרת בצה"ל. בעם שלם מגיבים: "בניגוד לדרעי הוא למד תורה ולא נכנס לכלא". (פוליטי)
השר אלי ישיאלי ישי: "אף אחד לא מדבר בשמי"ישי כהן18
לאחר ציטוטים מפי 'מקורבים' של השר ישי, כביכול והוא הפך ל'עוזר של אריה דרעי', מבהיר השר ישי, "המשתלחים בדרעי אינם מדברים בשמי, לא אתן לפגוע באחדות" (חדשות, פוליטי)
מצע כח להשפיע: גיוס, פטור ללומדיםמצע כח להשפיע: גיוס, פטור ללומדיםיוסף פאר26
אנשי תנועת 'כח להשפיע' בהנהגת הרב אמנון יצחק ממשיכים לפעול לקראת הבחירות הקרובות, ומפרסמים את מצע המפלגה, בתוכו: גיוס לכולם, אבל פטור ל'תורתו אומנותו' (פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
"עושה שלום במרומיו" // הרב מנחם ישראלי
הרב מנחם ישראלי
"עושה שלום במרומיו" // הרב מנחם ישראלי
כ"ז באלול תשפ3
ח"כ תהלה פרידמן
הרב איתן קופמן
לא התרגשתי מ'נאום הדמעות' של הח"כית
כ"ז באב תשפ77
כותב השורות
גואל ועקנין
ישראלים, תהיו צרפתים // גואל ועקנין
י"ג בתמוז תשפ24