ליצמן (עיבוד: כיכר השבת)"התנהגות הליכוד - סדק בקואליציה"בני סגל3
סגן שר הבריאות ליצמן מגיב לחוק: "התנהגות הליכוד היום בהצבעה על חוק הגיור, מהווה עוד סדק בספינת הקואליציה". דיווח (חדשות, ארץ)
אין הסכמה. ישי וליברמן, היום (צילום: פלאש 90)נתניהו הבטיח לשר ישי: "אקבור את חוק הגיור"ישראל אהרון18
ראש-הממשלה בנימין נתניהו הבטיח ליו"ר ש"ס אלי ישי שיקבור את "חוק הגיור", בטרם יתקדם לשלבים מעשיים. עיתון "יום ליום", משגר עקיצות מחר לעברם של חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם ויו"ר "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן. את עיתון "ידיעות אחרונות" הם מכנים "ביטאון קדימה". ציטוטים נבחרים (עיתונות)
ישיבת ממשלה (ארכיון: פלאש 90)חוק האברכים מגיע: "זה פיגוע המוני"ב. ניסני22
כבר ביום ראשון יוצג חוק האברכים החדש בפני השרים. בשמאל זועמים: "המשך תשלום הקצבה - מכירת עתיד המשק למפלגות החרדיות" (פוליטי)
משבר. מרגי וישי (צילומים: פלאש 90)ישי ומרגי: "קידום החוק יוביל למשבר"ישראל אהרון10
יו"ר ש"ס אלי ישי ושר הדתות יעקב מרגי שוחחו עם התקשורת לאחר אישור "חוק הגיור". מרגי: "אנחנו במשבר. משבר אמון". האזינו לראיונות (פוליטי)
אמסלם (צילום: פלאש 90)הרב אמסלם הצביע בעד "חוק הגיור"אברהם הלוי209
תדהמה: חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם הצביע היום בעד חוק הגיור הצבאי, שאושר ברוב מוחץ בכנסת. "ש"ס אכזרית", אמר לתקשורת (פוליטי)
נתניהו (צילום: פלאש 90)מצביע ש"ס במכתב גלוי לנתניהואריאל, מצביע ש"ס9
"אין לי ספק כעת שהמסקנה המתבקשת היא שיש שותפות של לפני השריפה, ויש שותפות של אחרי השריפה ואידך זיל גמור". דעה (פוליטי, אקטואלי)
(צילום: פלאש 90)נתניהו מציב אולטימטום לרב עמארבני סגל5
לשכת ראש-הממשלה מעניקה פרק זמן של מספר ימים לגר"ש עמאר למצוא פתרון ל´בעיה הטכנית´, כלשונם, של גיורי צה"ל. כל הפרטים (פוליטי)
נגד וועדת חקירה. כהן (צילום: פלאש 90)'מיותר להקים ועדת חקירה על השריפה'מנחם כהן15
חבר-הכנסת אמנון כהן, חבר בוועדה לביקורת המדינה מטעם ש"ס, אומר אתמול ל"כיכר השבת" כי אין סיבה מקצועית להקים וועדת חקירה (ארץ)
היועץ המשפטי לממשלה (צילום: פלאש 90)היועץ המשפטי הורה: לבחון היבט פלילי במכתב הרבניםאברהם הלוי וגלובס12
היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הנחה את הגורמים במשרדו לבחון האם קיימים היבטים פליליים בגילוי הדעת של עשרות הרבנים הקורא שלא למכור או להשכיר דירות לערבים. ובינתיים: השר בני בגין תוקף בחריפות את החותמים: "זו הסתה שעלולה להביא לסכסוך מיותר" (חדשות)
סוער בכנסת: א-סנע קילל, והורחקסוער בכנסת: א-סנע קילל, והורחקב. ניסני30
ח"כ טאלב א-סנע רותח - בעקבות מכתב הרבנים נגד מכירת דירות לערבים. הוא כינה את הרבנים "חלאת המין האנושי", וסולק ● א-סנע בוער (ארץ)
אלי ישי (צילום: פלאש 90)החילונים חוגגים: אלי ישי נתפס בשקרב. ניסני42
אלי ישי נעדר מהדיון על אסונות לאומיים בוועידת השלטון המקומי, ויועצו הסביר: "הוא מדליק נרות בכותל". במציאות, הוא לא היה גם שם (חדשות)
מחבקים את ישי. המודיע ויתד נאמן (פלאש 90)'המודיע' ו'יתד' להגנת ישי: אנטישמיותישראל כהן93
שר הפנים זוכה הבוקר לגיבוי מהיומונים החרדים: "המודיע" ו"יתד נאמן". וגם: "מעריב" בסקר חושף כי רוב הציבור סבור שישי לא צריך ללכת (בארץ)
ליצמן (צילום: פלאש 90)"מוחה בתוקף על מסע ההסתה הבזוי"ישראל אהרון8
ליצמן מתגייס לעזרת ישי: "מוחה בתוקף על מסע ההשמצה הבזוי הזה ואני קורא להפסיק עם זה". עוד אמר: "מנצלים את האסון לרעה" (אקטואליה)
ישימסמך מ-02: ישי קורא לדאוג לכבאיםמנחם כץ53
בעוד המתקפה על ישי נמשכת במלוא עוזה, הגיע לידי "כיכר השבת" מסמך שכתב ישי ב-2002, בו דורש לדאוג למערך הכבאות. חשיפה (אקטואלי)
לבד במערכה? ישי (צילום: פלאש 90)"עושים בי לינץ' בגלל שאני מזרחי"אברהם הלוי115
שר הפנים אלי ישי לא נשאר חייב למבקריו ומשיב להם בראיון סוער שהעניק להארץ: 'מה שקורה פה הוא לינץ' נגדי'. למה? 'כי אני מזרחי' (אקטואליה)
אטיאס על רקע השריפה (צילום: פלאש 90)אטיאס מגן על ישי: "עושים לו עוול"איטל קציר66
שר הבינוי והשיכון התייחס הערב למתקפה נגד שר הפנים ישי, בעקבות האסון בצפון: "עושים לו עוול. לא הזמן כעת לחפש אשמים" (אקטואליה)
ישי (צילום: פלאש 90)קרב ההישרדות של ישי: לחמנוביץ מגונןכיכר השבת35
רועי לחמנוביץ', דוברו של שר הפנים אלי ישי, עלה הבוקר לשידור בגלי צה"ל וניסה לגונן על השר ישי במשך דקות ארוכות. את רזי הוא לא שכנע (ארץ)
ישי בפגישה עם כוחות ההצלה, הלילה. צילום: פלאש 90ח"כים דורשים: "לפטר את אלי ישי"יוסי נכטיגל142
חברי כנסת מ"העבודה", "קדימה" ו"מרצ" קוראים לפטר את שר הפנים, אלי ישי, בעקבות מחדל הכרמל. מקורביו: "הוא לא מתפטר" (אקטואליה)
נתניהו, הלילהנתניהו פנה ליוונים: "תעזרו לנו"יצחק גולד15
הכבאים מתקשים להשתלט על שריפת הענק, וראש הממשלה פונה למדינות שכנות כדי שיסייעו. אנשי כיבוי: "זה קשקוש, אין להם יכולת" (חדשות)
(צילום: פלאש 90)חברי הכנסת יוזמים: הקמת בתי מדרש חילונים בישראלאיטל קציר4
בצל "חוק האברכים", מבקשים כמה חברי-כנסת להעניק תקציבים זהים לבתי מדרש חילוניים. אין הם בתי מדרש כאלה? גם לזה נמצא פתרון: כל מוסד שילמד יהדות ללא מטרת רווח, ייחשב לבית מדרש > ובינתיים: המלצות הוועדה שהקים ראש הממשלה לבחינת "חוק האברכים" נחשפות (ארץ, חדשות)
נתניהו בהתוועדות, חודשים לפני שנבחר לראש הממשלהאקטואלי, 15 שנה אחרי: חובה לצפייהישראל אהרון11
חב"ד און-ליין מפרסם וידאו שצולם לפני 15 שנה: נתניהו בהתוועדות י"ט כסלו בכפר-חב"ד - מאזין לדברי "גנדי" על הלחצים מארה"ב. וידאו (בכיכר)
עתניאל שנלר (צילום: פלאש 90)עתניאל שנלר: "מקומי לא בקדימה"אייל ראובן13
חה"כ עתניאל שנלר בחר להצביע בעד משאל העם למרות המשמעת שהטילה הנהלת המפלגה. הוא נענש. ואיך הוא הגיב? "לא נגד ההלכה" (חדשות)
פריצקי. נהנה בכנסת (צילום: פלאש 90)"שאמסלם יפרוש? האוכל בכנסת מצוין"הרצל קוסאשוילי14
לפחות אדם אחד מפרגן לחיים אמסלם ומאחל לו כל טוב: זהו ח"כ לשעבר יוסי פריצקי, שממליץ לו להישאר במשכן. וגם: הגר"מ מאזוז חותם (ארץ)
אמסלם בראיון לערוץ 10, היוםאמסלם: "ישי שר הפנים? בושה"מנחם שוורץ236
ח"כ הרב חיים אמסלם - בראיון לאחר ההדחה הדרמטי: "בושה ששר הפנים של מדינת ישראל - הוא ישי". ומה הוא חושב על מקורבי מרן? (כיכר)
בן-ארי ל"כיכר": "אני תומך בהקפאה"בן-ארי ל"כיכר": "אני תומך בהקפאה"דוד כהן11
פעילי הימין מגבירים את מחאותיהם רגע לפני ההצבעה על המשך ההקפאה. בהפגנה השבוע מול לשכת ראש הממשלה, בן ארי נאם. צפו (חדשות)
מקלב בצאתו מבית הגרי"ש, הלילהומי התנגד למשאל העם? נציגי "דגל"דוד כהן15
בהוראת מרן הגרי"ש אלישיב, התנגדו אמש חברי הכנסת של דגל התורה בהצבעה על חוק משאל העם. החוק עבר ברוב גדול בכנסת (באקטואליה)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
המשכיל בעת ההיא יידום //  יצחק שינפלד
עו"ד יצחק שינפלד
המשכיל בעת ההיא יידום // יצחק שינפלד
י"ז בחשוון תשפ1
מנדלבליט
אבי רבינא
אל תחטטו לנו בטלפונים // אבי רבינא
ו' בחשוון תשפ1