כינוס בחירות של ש"ס בשנים שעברומבחן דרעי: המונים יגיעו לכינוס?ישי כהן28
כינוס תנועת ש"ס במוצאי שבת בבניני האומה יקבע האם אכן כוחו של דרעי נשאר ומצליח לסחוף המונים. ובינתיים: סבב המינויים בתנועה נמשך גם היום, מי מונה ולאיזה תפקיד? בפנים
השר מרגימינוי נוסף: מרגי קיבל את אלעדישי כהן24
שלושת חברי ההנהגה החדשה של ש"ס ביקרו היום אצל הרב משה מאיה, חבר מועצת חכמי התורה והעבירו לו עדכון שוטף, במקביל, מונה השר מרגי לתפקיד יו"ר מטה הבחירות באלעד
פירון ולפיד, היוםפירון על החינוך החרדי: "מחריבים"מענדל גרוזמן76
שי פירון, מרבני 'צהר', הצטרף באופן רשמי ליאיר לפיד ותוקף את החינוך החרדי: "בתי הספר בהם לא לומדים ליב"ה, הם מחריבים ביד גסה את העתיד של כולנו" (פוליטי)
נתניהו וליברמןהערכה: 45 מנדטים לגוש הימיןיוסף פאר14
ארתור פינקלשטיין, שייעץ לבנימין נתניהו ללכת על איחוד עם 'ישראל ביתנו' מעריך: התוצאה של האיחוד בין המפלגות תביא כ-45 מנדטים. לדבריו, מדובר ב"שילוב מוצלח מאוד" (פוליטי)
ש"ס: אין מגעים עם יהדות התורהש"ס: אין מגעים עם יהדות התורהישי כהן20
גורם בכיר בש"ס מכחיש דיווחים לפיהם ישנם מגעים להקמת רשימה מאוחדת יחד עם יהדות התורה: "מדובר בספין, אם נעשה אחדות עם יהדות התורה, נאבד 50% מהבוחרים" (פוליטי)
שלמה מעוזהרכש של הליכוד: החרדים 'נהנתנים'יוסף פאר19
שלמה מעוז, הכלכלן שהצליח לעורר לא פעם את חמתם של גורמים שונים, הודיע על התמודדותו במסגרת מפלגת 'הליכוד'. מה הוא חושב על הציבור החרדי? "נהנתנים" • האזינו
נתניהו וליברמן מתאחדיםמפץ פוליטי: המרוויחים והמפסידיםיעקב בלוי12
נתניהו וליברמן הטילו פצצה פוליטית, אך נראה שהשניים הידועים כאשפים פוליטיים הולכים לפשל הפעם. האם נתניהו כרך סביב צווארו את חבל ההפסד? המרוויחים והמפסידים (דעה)
הרב שי פירוןהכירו: הרב של יאיר לפידמענדל גרוזמן46
חזר בתשובה בגיל תיכון, נאם בהפגנת הפראיירים ולא מכבר גורש מבני ברק – כעת מצטרף למפלגתו של יאיר לפיד: קורות חייו ודרכו הייחודית של הרב שי פירון (אקטואליה)
נתניהו וליברמן. מתאחדיםמאחורי המפץ: חשש מגוש שמאלישי כהן31
האם נתניהו חשש מחזרתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לחיים הפוליטיים, ומחזרתו של אריה דרעי שעלול להגדיל את גוש השמאל משמעותית? הפרשנויות (אקטואליה)
שלח וקריבעיתונאי אצל לפיד, רפורמי ב'עבודה'ישי כהן3
העיתונאי עופר שלח, צפוי להתמודד ברשימת 'יש עתיד', שי פירון יוצב כנראה במקום השני. מנכ"ל התנועה הרפורמית, עו"ד גלעד קריב, הודיע כי יתמודד ברשימת 'העבודה' (פוליטי)
מנהיגי ש"ס.דרעי במפגן כח: מארגן כנס בחירותישי כהן42
בניגוד למדיניותו של אלי ישי שדגלה באי קיום כנסים המוניים, החל דרעי לאחרונה בהשבת מסורת ש"ס הישנה, כנס בחירות בראשות הרב עובדיה בתכנון. המועד: חג החנוכה. (פוליטי)
מועמד שלישי לראשות הבית היהודימועמד שלישי לראשות הבית היהודיכיכר השבת
הפתעה בבית היהודי: בניגוד להערכות כי הקרב על ראשות המפלגה יתמקד בין זבולון אורלב לנפתלי בנט, הגיש מועמד אלמוני בשם יהודה כהן את מועמדותו לתפקיד היושב ראש (פוליטי)
דרעי חוזר בו: לא תפרו לי תיק שוחדדרעי חוזר בו: לא תפרו לי תיק שוחדכיכר השבת181
בסרט תיעודי, אריה דרעי מפתיע ואומר לא תפרו לי תיק שוחד - אז מה אם פעם אמרתי שכן הייתי צעיר". סרט תיעודי חובה • צפו
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמראישה חרדית: לא אתן את קולי לחרדיםאסתי שושן85
רבים מחליטים לוותר על התענוג הגדול בהטלת פתק של מפלגה חרדית ומארגנים לעצמם עולם הבא שלא קשור לפוליטיקה. אסתי שושן טוענת: המפלגות החרדיות, כבר לא אופציה (פוליטי)
אלי ישיהקוד הסודי של דרעי נמסר לאלי ישיאבי בלום39
הקוד של דרעי - במכשיר הפלאפון, נמסר לאלי ישי, ומדוע אלי ישי ניתק את השיחה לדרעי. וגם, על חלקו של יעקב סיני, חתן הרב משה יוסף בהסכם האחדות. טורו של אבי בלום (טור)
ראשי מפלגת ש"סהאם ש"ס חוששת מעימות?מענדל גרוזמן22
המרכז הישראלי להעצמת האזרח מארגן עימות בין ראשי המפלגות הגדולות. רובם כבר אישרו השתתפות, מלבד: ראש הממשלה בנימין נתניהו, וראשי ש"ס המאוחדת. (בחירות 2013)
הצצה: הסרט שדרעי לא רוצה שתראוכיכר השבת13
בסרט מיוחד שישודר הערב בערוץ 10, ותיעד את אריה דרעי במשך שלוש שנים, הוא נשמע מדבר לפני השיבה לש"ס על רעיון להקמת מפלגה חדשה, ואומר: "יש מקום לכולם"
אמסלם בשוק, הבוקרהרב אמסלם בא לעשות סיבוב בשוקחזקי שטרן66
כמיטב המסורת, הגיע ח"כ חיים אמסלם כשהוא מלווה במאבטח חמור סבר ומספר פעילים לסיבוב בין הדוכנים בשוק מחנה יהודה, וזכה ללא מעט גילויי אהדה וחיבה. גלריה (פוליטי)
ישראל בכרדרעי מינה את ישראל בכר ליועץ ש"סיוסף פאר7
ישראל בכר, מי שהיה בעבר יועצו הבכיר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מונה אמש לתפקיד יועץ תנועת ש"ס. מאחורי המינוי החדש עומד אריה דרעי שממשיך בסבב המינויים
דניאל הרשקוביץהאירוע שהביא לפרישת הרשקוביץכיכר השבת
השר דניאל הרשקוביץ החליט לפרוש מהמירוץ לראשות הבית היהודי ולמוך באורלב. הקש ששבר היה כנס פעילים שהיה אמור להתקיים בלוד, אליו הגיעו רק הרשקוביץ ועוזריו (פוליטי)
שוב בכנסת? רפי איתןהגמלאים חוזרים, לפיד ברכש חדשישי כהן
יאיר לפיד מצרף למפלגת 'יש עתיד' את ראש עיריית הרצליה יעל גרמן וראש עיריית דימונה מאיר כהן. מפלגת 'הגמלאים' תודיע מחר על כוונתה להתמודד בבחירות הקרובות (פוליטי)
הרשקוביץ' פורש: יתמוך באורלבהרשקוביץ' פורש: יתמוך באורלבכיכר השבת
מסתמן הסכם בין השר דניאל הרשקוביץ לח"כ זבולון אורלב, ולפיו יפרוש הרשקוביץ מהמירוץ ויתמוך באורלב לתפקיד היו"ר, כשבתמורה הוא ימונה לשר בממשלה הבאה (אקטואליה, פוליטי)
חרדי לצד מפגיני מרצ. קורבנות פוליטייםמרצ נגד יחימוביץ: "תחברי לחרדים"כיכר השבת4
בחירות 2013: מרצ והעבודה מתקוטטות על קולות שמאל, החרדים ישלמו את המחיר. מרצ צפויה לתקוף את יו"ר העבודה יחימוביץ', ולהאשים אותה בחבירה לחרדים (פוליטי)
בן כספית, תומך באמסלםבן כספית: תומך באמסלם בכל כוחיכיכר השבת21
העיתונאי בן כספית, פירסם בסוף השבוע מאמר מפרגן לח"כ הרב חיים אמסלם ואמר כי הוא תומך באמסלם בכל כוחו. לדבריו, מפלגתו של ח"כ אמסלם היא "האלטרנטיבה השפויה"
כותב השורותהתאחדות הספרדים שומרי התורהאלי ג'אן10
דרעי לא מפספס דקה. בבוקר של יום חמישי הוא הספיק להצטלם לקמפיין הקרוב ותוך כדי נסיעה למנות מקורב לממונה על המטה הארצי בבחירות. אלי ג'אן מסכם סוף שבוע פוליטי
איום: הורס האחדות בש"ס יגורשאיום: הורס האחדות בש"ס יגורשישי כהן23
בתנועת ש"ס נחוצים לשמר את האחדות בסיעה, ומשגרים מסר מאיים כלפי המתכננים לחבל בה: מי שיהרוס את האחדות, יגורש מיידית מכל פעילות במפלגה (חדשות, פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
כותב השורות
גואל ועקנין
ישראלים, תהיו צרפתים // גואל ועקנין
י"ג בתמוז תשפ24
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני  / טור
הרב מנחם ישראלי
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני / טור
כ"ה בסיון תשפ16