כרמל ואמסלםבכירים ב'דגל': כרמל יודח מהמפלגהישראל כהן76
גורמים בכירים ב"דגל התורה" אומרים בשיחה ל"כיכר השבת" כי איש העסקים מנחם כרמל יודח מצמרת המפלגה, לאחר שתפס צד במחלוקת בין בתיהם של גדולי ישראל (פוליטי)
אביגדור ליברמןעד הבחירות יוכרע תיק ליברמןכיכר השבת
היועץ המשפטי לממשלה צפוי להחליט עוד בטרם הבחירות האם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ, אביגדור ליברמן. במידה ויוגש נגד ליברמן כתב אישום, הוא ייאלץ להתפטר (בארץ)
הרב עובדיה עם אלי ישי. יודח?"אסור להדיח את ישי. הוא נאמן"ישי כהן77
קרב איתנים בביתו של הרב עובדיה יוסף, האם דרעי חוזר לש"ס או לא. גורמים בבית הרב שמנסים בכל הכוח למנוע את הדחת ישי: "הוא נאמן למרן וצריך להישאר בתפקידו" (פוליטי)
אולמרט. יחזור לכנסת?לחץ על אולמרט: חזור לפוליטיקהיוני גבאי2
תזזית במערכת הפוליטית: מאחורי הקלעים נרקמת מפלגת מרכז חדשה, ובקדימה מבקשים להשיב את אולמרט בתנועה כדי להציל אותה מהתרסקות. חיים רמון: "אולמרט טרם החליט"
ראשי המפלגות החרדיותרגע האמת של המפלגות החרדיותישראל כהן30
בעוד שלושה חודשים יגיע רגע האמת של המפלגות החרדיות. המתח ששורר בין נציגי המפלגות ובתוך התנועות עצמן, יהיה בשיא. על הדילמה ביהדות התורה ובש"ס (חדשות, בארץ)
ח"כ משה גפניגפני בטוח: "נגדיל את כוחנו"ישראל כהן27
הח"כים החרדים מגיבים להקדמת הבחירות. ח"כ ישראל אייכלר: זו מלחמת קיום פיזית על זכותו של ילד חרדי להיוולד במשפחה ברוכת ילדים. גפני: "יהדות התורה תגדל" (אקטואליה)
הרב עובדיה לצד דרעי וישי. מי יעמוד בראש?דרעי יו"ר ש"ס, אלי ישי שר בכירישי כהן127
בשבועות האחרונים נרקמת עסקת פיוס בין ביתו של מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, לבין אריה דרעי: ישי צפוי להיות שר בכיר בעוד דרעי יו"ר ש"ס (חדשות)
בחירות: אופטימיות בציונות הדתיתבחירות: אופטימיות בציונות הדתיתסרוגים1
יו"ר הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ שוחח עם ראש הממשלה וברך על הקדמת הבחירות, שלדבריו יביאו לנציגות גדולה יותר לציבור הדתי. נפתלי בנט אופטימי אף הוא (אקטואליה)
נתניהו הכריז: "הולכים לבחירות"נתניהו הכריז: "הולכים לבחירות"יוני גבאי וישי כהן14
ראש הממשלה פתח את מערכת הבחירות לכנסת: "למדינת ישראל עדיפה מערכת בחירות קצרה, מאשר מערכת בחירות ארוכה שתפגע קשה במדינת ישראל", אמר (חדשות, פוליטי)
נתניהו וליצמן"יהדות התורה מוכנה לבחירות"ישראל כהן10
בשעות הצהריים נועד ראש הממשלה עם סגן שר הבריאות ליצמן ועם יו"ר ועדת הכספים גפני. מקורבים אמרו: "התברר לשניים שהפור נפל ובחירות יוכרזו בקרוב" (חדשות, פוליטי)
שטייניץ לצד נתניהודיווח: שטייניץ הוא השר המדליףמישאל לוי1
עיתון בכווית דיווח כי שר האוצר יובל שטייניץ - הוא המדליף מישיבת הקבינט שעסקה בנושא איראן. לטענת העיתון מטרתו של שטייניץ הייתה לסכסך בין ברק לנתניהו. השב"כ מכחיש (בארץ)
"לא שונא חרדים". יאיר לפיד"אני לא שונא חרדים, בואו נדבר"יאיר לפיד228
על רקע הבחירות המתקרבות, יאיר לפיד פונה לחרדים בטור מיוחד ל'כיכר השבת': "ממתי משמעות הביטוי 'חילול השם' פירושו אי הסכמה עם הרב גפני? אפשר למצוא פשרה" (פוליטי)
בלעדי: כינוס ראשון של פעילי דרעיבלעדי: כינוס ראשון של פעילי דרעיכתב וצילם: ישי כהן47
על רקע הקריאה להקדים את הבחירות לכנסת, התכנסו אמש פעיליו של יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, בסוכתו לסעודה חגיגית. שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו הגיע גם הוא (בארץ)
בחירות. ארכיוןריבלין: לקיים את הבחירות מהריוני גבאי
בביקור שערך במגרון, אמר הערב רובי ריבלין כי "יש לפזר את הכנסת בשעות הראשונות של המושב, ולקיים בחירות מהר ככל האפשר". ומי לדעתו יהיה ראש הממשלה הבא? (אקטואליה)
נתניהו וברק בימים של שיתוף פעולההקרע מחריף: ברק נפגש עם לבניחזקי שטרן
הקרע מחריף: ראש הממשלה נתניהו לא קבע פגישה עם ברק לדיון בנושא התקציב. לפני שבועיים ברק נפגש בניו יורק עם ציפי לבני. אולמרט שוקל לחזור עם מפלגה חדשה (פוליטי)
חשיפה: כך ש"ס נערכת לבחירותחשיפה: כך ש"ס נערכת לבחירותמנחם כץ109
בש"ס הרשמית אומרים ש"אין צורך בבחירות". אולם, מאחורי הקלעים נערכים היטב לקראת הכרזה של ראש-הממשלה נתניהו על בחירות. בין היתר באמצעות שילוט בכניסה לירושלים
מתיחות. ברק ונתניהומתח בצמרת: נתניהו נגד ברקחזקי שטרן
מתיחות חסרת-תקדים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר הביטחון אהוד ברק. במהלך פגישה עם שר האוצר יובל שטייניץ, דיבר נתניהו בחריפות נגד ברק (בארץ, פוליטי)
נתניהוהמפלגות נערכות: מסתמן שהבחירות לכנסת יוקדמויוני גבאי5
נתניהו צפוי להכריע בקרוב אם להקדים את הבחירות לתחילת שנת 2013. ההכרעה תיפול בהתאם לגיבוש התקציב. ההערכה היא כי המהלך לא יצלח, ובתוך זמן קצר יכריז נתניהו על הקדמת הבחירות. אלי ישי: ש"ס אינה מעוניינת בהקדמת הבחירות (חדשות, פוליטי מדיני)
הנאום הכי יהודי שהושמע באו"םהנאום הכי יהודי שהושמע באו"םכיכר השבת15
"אנו הולכים באותם הדרכים שבהם הלכו אבותינו אברהם, יצחק ויעקב" ● לבקשת גולשים, אנו מגישים תמליל מלא מהנאום של נתניהו בעצרת הכללית באו"ם. מרתק (פוליטי)
'ידיעות', הבוקרכותרת ראשית ב'ידיעות': דרעי חוזרישראל כהן47
בראיון ל'ידיעות אחרונות' מכריז אריה דרעי כי ירוץ לבחירות בכנסת בבחירות הקרובות. האם ירוץ במסגרת ש"ס ומה היחסים שלו עם יו"ר ש"ס אלי ישי. בפנים: קטעים מהראיון (פוליטי)
נתניהו מציג את הקו האדוםנתניהו הציג קו אדום: לעצור את אירןיוני גבאי9
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאבק על דעת הקהל העולמית ונשא אמש נאום בעצרת הכללית של האו"ם. בתחילה הוא הצהיר: "עם ישראל חי" והציג את הקו האדום (אקטואליה)
ליפמן מחזיק שלט של לפיד. מימין: לפיד ואמסלםהפעיל של אמסלם ערק ליאיר לפידישי כהן33
פרסום ראשון: דב ליפמן, בעבר פעיל במפלגתו של חיים אמסלם, מציג שינוי דרמטי ומצטרף למפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד. האם הוא טוב יותר מאמסלם? כל הפרטים (אקטואליה)
דף הפייסבוק של יחימוביץ'שלי יחימוביץ' חיללה את יום כיפורישי כהן43
הפוליטיקאית שחיללה את היום הקדוש: יו"ר 'העבודה' שלי יחימוביץ', בחרה לחלל את יום כיפור, והעלתה לדך הפייבוק שלה, בעיצומו של היום הקדוש, תמונה שצילמה (פוליטי)
"ניתנה במה לדון אותנו למוות""ניתנה במה לדון אותנו למוות"ניצן ארליך8
רגע לפני שהמריא לאו"ם, נתניהו פרסם איגרת: "ביום בו אנו מתפללים להיכתב בספר החיים, ניתנה במה למשטר הרודנות באיראן שחותר בכל הזדמנות לדון אותנו למוות". המכתב (ארץ)
אהוד אולמרטאתר פעילי קדימה: מחכים לאולמרטישראל אהרן3
אתר 'יאללה קדימה' מפתיע: "אם עננת הולילנד תתבהר אף היא, יתבקש מופז לפנות את מקומו בצורה מכובדת. לדעת הרוב המוחלט, אולמרט היחיד שיכול לשקם את המפלגה" (פוליטי)
אהוד אולמרטהניצחון של אולמרטניצן ארליך7
ביהמ"ש גזר את דינו של ראש-הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת ההשקעות: קנס כספי ומאסר על תנאי בלבד. המשמעות: אולמרט יוכל לחזור לחיים הפוליטיים (חדשות)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
כותב השורות
גואל ועקנין
ישראלים, תהיו צרפתים // גואל ועקנין
י"ג בתמוז תשפ24
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני  / טור
הרב מנחם ישראלי
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני / טור
כ"ה בסיון תשפ16