אביגדור ליברמןליברמן מבהיר: לא אפרוש מהממשלהחזקי שטרן1
בדרך לבחירות? קדימה פרשה מהממשלה, וההערכות הן כי נתניהו ייאלץ להקדים את הבחירות, אך השר ליברמן מבהיר כי בכל מקרה לא יפרוש מהממשלה (פוליטי)
ח"כ עתניאל שנלרח"כ עתניאל שנלר: "התנגדתי לפרישה, החרדים אינם אויבים"ישראל כהן9
זמן קצר לאחר החלטת קדימה על פרישה מהקואליציה פגש כתב 'כיכר השבת' את אחד המתנגדים לפרישה. ח"כ עתניאל שנלר. בשיחה לכיכר השבת' אומר שנלר: "החרדים אינם אוייב העם, הם חלק מאיתנו, אני יד ימין והם יד שמאל, אנחנו אותו גוף, אותו לב, אותה נשמה, יכולנו לגשר על הפערים" • צפו בראיון (חדשות)
יו"ר 'קדימה' שאול מופז ונתניהוחברי קדימה החליטו: פורשים מהקואליציהיוסף פאר2
בישיבה מיוחדת שנערכה היום החליטו חברי 'קדימה' לפרוש מהקואליציה. חברי הכנסת דיכטר ברקוביץ' ושנלר התנגדו. ב'הליכוד' וב'יש עתיד' מברכים • דיווח (חדשות)
מופזנתניהו הציע פשרה; מופז כינס את קדימהחזקי שטרן9
בשעה האחרונה כינס מופז את סיעת 'קדימה' לישיבה מיוחדת. נתניהו העביר הצעת פשרה, לפיה, החרדים יגויסו עד גיל 23, אך מופז בחר לדחות את ההצעה (פוליטי)
סגן השר ליצמןליצמן מלגלג על פלסנר ותוקף את ברקחזקי שטרן8
סגן השר יעקב ליצמן לגלג על ח"כ פלסנר והציע למנותו לטפל בנושא האיראני ולהביא לתוצאות בתוך שבועיים, ותקף את השר ברק על מכסות ה"עילויים" (פוליטי)
נשיא במספרים. שמעון פרסלא תאמינו מה עשה הנשיא בחמש שניםמישאל לוי7
הנשיא פרס מציין 5 שנים לכהונתו וזה הזמן לבדוק מה הוא הספיק: 662 טקסים, 50 ביקורים בעולם, 100,000 תשובות , 1205 פגישות עבודה. ויש עוד מלא (פוליטי)
הפגנה למען פולארדקלינטון: פולארד יישאר בכלא עד מותומישאל לוי24
מזכירת המדינה של ארה"ב, הילארי קלינטון, שהגיעה אתמול לישראל, הבהירה כי פולארד יינמק בכלא עד יום מותו: "עם כל הכבוד, הוא נשפט למאסר עולם" (פוליטי)
נתניהו ומופז בוועדת קש"במופז יחליט היום אם לפרוש מהממשלהחזקי שטרן1
משבר הגיוס בעיצומו, פתרון לא נראה באופק והצדדים מתבצרים בעמדתם. היום תתכנס סיעת קדימה להחליט האם נשארים בממשלה, או פורשים. העדכונים (פוליטי)
נתניהו מנחם את דרעי, לפני 3 חודשיםחשיפה: נתניהו אימץ מתווה שהציע דרעיישראל אהרן13
ראש-הממשלה נתניהו הציע לגייס את החרדים למערך הכבאות, לאחר גיל 22. ל'כיכר השבת' נודע כי את הרעיון שאב ראש-הממשלה ממתווה של אריה דרעי (פוליטי)
יו"ר הכנסת רובי ריבליןאין חלופה לחוק טל? פגרת הקיץ תדחהחזקי שטרן3
יו"ר הכנסת ריבלין הודיע כי בכוונתו לקדם את הארכת מושב הכנסת הנוכחי, עד שתושלם החלופה לחוק טל. "מדובר בנושא שמחייב הכרעה", אמר ריבלין (פוליטי)
לא לגיוס בנות. הרשקוביץ"לאפשר גם לחילוניות לא להתגייס לצבא"סרוגים
השר הרשקוביץ אומר כי לדברי ההלכה לא נכון שבנות ישרתו בצבא אך - לאו דווקא בנות דתיות: "מבחינתי גם צעירות חילוניות יכולות לבחור שלא להתגייס" (סרוגים)
סוף הדרך? נתניהו ומופזהערכה בקואליציה: קדימה תפרושחזקי שטרן5
גוברים הסיכויים לכך ש"קדימה" תפרוש מהקואליציה, כך מעריכים בכירים בקואליציה. הערכה היא כי נתניהו יקדים את הבחירות רק בתחילת מושב החורף. עדכונים (פוליטי)
מופז עם נתניהונתניהו: לא לגיוס חרדים מגיל 18חזקי שטרן7
ראש-הממשלה בהתבטאות מפתיעה: "כל ההצעות לגיוס לאלתר מגיל 18 - הן בבחינת תפסת מרובה לא תפסת, הצעות כאלה טובות לכותרות". קדימה תפרוש? (פוליטי)
הרב עמאר ופרסהרב עמאר לנשיא פרס: "די לשנאה"חזקי שטרן17
הרב שלמה עמאר נפגש עם הנשיא פרס - וקרא לאחדות סביב גיוס הנוער החרדי: "די לשנאה שגרמה לחורבן בית המקדש. הרוחות מתלהטות ועלולה להיות שנאה" (ארץ)
המצית, אמשההצתה בתוניס גרמה להפיכה. ובישראל?ישראל כהן3
ב-2012 מוכר ירקות הצית את עצמו בתוניס במחאה על מצבו הכלכלי. רבבות יצאו לרחובות, הנשיא בן עלי אולץ להתפטר והעולם הערבי בער. ומה בישראל? (פוליטי)
אולמרט לאחר הזיכוי, השבועאולמרט מכחיש: לא נכנס לפוליטיקהישי כהן
הבוקר פורסם כי אהוד אולמרט סיפר למקורביו על כוונתו להתמודד על ראשות הממשלה, אך כעת הוא מכחיש את הדברים ואומר "אין לי כוונה להיכנס לפוליטיקה" (פוליטי)
אולמרט עם נתניהודקות לפני הזיכוי: הרב עובדיה יוסף התפלל להצלחת אולמרטאבי בלום31
לפני הקראת גזר הדין הדרמטי שזיכה אותו מהפרשות בגינן נאלץ להתפטר מראשות הממשלה, צלצל יו"ר ש"ס אלי ישי לראש-הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. "אנחנו זוכרים אותך לטובה. מרן יאמר תהילים להצלחתך", כך ישי. וגם: התיאום המלא בין ראש-הממשלה נתניהו לבין הנציגים החרדים (אבי בלום, טור שבועי)
יעלון עם נתניהו"פלסנר דבק בעיקשות בעמדתו האישית"ניצן ארליך2
השר בוגי יעלון תוקף הבוקר בחריפות את חבר-הכנסת יוחנן פלסנר וטוען כי הוא דבק בעיקשות בעמדתו האישית על פני העמדות המקובלות על כל חברי הוועדה (פוליטי)
שאול מופז. לא פורש, בינתייםמופז מבהיר: קדימה לא פורשת מהממשלהישי כהן5
המשבר בין פלסנר ליעלון: יו"ר קדימה, שאול מופז, כינס את הסיעה והודיע כי בשלב הזה המפלגה לא פורשת מהקואליציה. הערב הוא ייפגש עם נתניהו (אקטואליה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהשיר הפראייריםחגית אמאייב13
"לגייס החרדים" זועקים בקול גדול העיקר שיהיה פה עסיס / פרייארים לא מתים הם רק מתחלפים קוראים וממשיכים להתסיס > חגית אמאייב בשיר על סערת הגיוס (פוליטי)
היום שאחרי: מה אולמרט יעשה?היום שאחרי: מה אולמרט יעשה?מישאל לוי3
יחבור ליאיר לפיד, יצטרף לחיים רמון או שבכלל יסתער על מפלגת קדימה? כל האופציות העומדות לרשותו של ראש-הממשלה לשעבר אולמרט, ביום שאחרי (פוליטי)
פלסנר ויעלון, השבועמשבר חריף בצוות לניסוח חוק הגיוסחיים שקדי11
בצהריים התפוצץ המו"מ בין יעלון לפלסנר, בשל שלוש נקודות מחלוקת - גיל הגיוס, סקנציות אישיות ומכסות הפטורים. נתניהו נועד כעת עם ישי ואטיאס (חדשות)
אולמרט בפתח ביתו לאחר הזיכוי, אתמולסקר: אולמרט מוסיף רק 3 מנדטים ללפידחיים שקדי4
יממה לדרמה המשפטית בה זוכה אהוד אולמרט מרוב האישומים נגדו, סקר חדש מעלה כי אם יצטרף ללפיד יוסיף לו רק 3 מנדטים. ואיך עבר עליו הלילה? (פוליטי)
ח"כ משה גפניגפני: "אנחנו בשר התותחים של נתניהו"כיכר השבת13
ח"כ גפני ממשיך במתקפה החריפה נגד נתניהו ואומר: "אנחנו בשר התותחים של ראש הממשלה. הוא לא מגן עלינו". ומה דעתו על חבירה לשלי יחימוביץ'? (פוליטי)
אולמרט בבית המשפט, הבוקרבש"ס מחבקים בליכוד עוקצים • התגובותישי כהן7
אולמרט זוכה ממרבית האישומים, ובמערכת הפוליטית מברכים. ש"ס מסרה כי היא "מחזקת ומברכת בחום את אולמרט", ח"כ שאמה הכהן: "הבושה התאבדה" (פוליטי)
לקראת הסדר? ברק במסר מרגיע לחרדיםלקראת הסדר? ברק במסר מרגיע לחרדיםכתב וצילם: ישי כהן17
בעוד השנאה כנגד המגזר החרדי משתוללת. שר הבטחון מצא לנכון לשלוח מסר מרגיע לציבור החרדי "אין לנו עניין לרמוס את החרדים, אפשר להגיע להבנה" • צפו (חדשות)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook
כותב השורות
גואל ועקנין
ישראלים, תהיו צרפתים // גואל ועקנין
י"ג בתמוז תשפ24
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני  / טור
הרב מנחם ישראלי
תוכנית המאה: חטא המרגלים המודרני / טור
כ"ה בסיון תשפ16