HKGJHGKJHG..  prjh nhtnh  six13  אבי יזדי
"אויב נעלם": כך ישראל נערכת לקרב בצפון"האויב הנעלם": כך ישראל נערכת להסלמה מול חיזבאללה
י"ז בסיון תשעט | 20.06.19
הסתיים התרגיל הצבאי בו התאמנו כוחות צה"ל בים וביבשה לתרחישי אימה אפשריים בזירה הצפונית. באימון המורכב, נטלו חלק מאות כלי טיס, ספינות וחיילים מכל זרועות צה"ל • תיעוד (צבא וביטחון)
תאאר שעפוט על רקע טהרןכך ניסו האיראנים להקים רשת ריגול בישראלכיכר השבת
שירות הביטחון הכללי עצר איש עסקים ירדני שנכנס לישראל בשליחות המודיעין האיראני, לצורך הקמת תשתית בישראל וביו"ש, ולגיוס מרגלים שיסייעו באיסוף מודיעין בשטח (ביטחון)
צפו: מאות בקבר יהושע בן נון וכלב בן יפונהצפו: מאות בקבר יהושע בן נון וכלב בן יפונהב. ניסני1
לוחמי צה"ל וכוחות משטרה גדולים אבטחו הלילה (חמישי) את כניסתם של כ-650 מתפללים שהגיעו למתחם קברם של יהושע בן נון וכלב בן יפונה בכפר כפל חארת' • תיעוד (ביטחון)
חשש: איראן תפעיל ארגוני טרור נגד ישראלחשש: איראן תפעיל ארגוני טרור נגד ישראלב. ניסני3
הקבינט התכנס לדיון חריג וההערכה היא כי בישראל חוששים כי בשל המתיחות בין ארה"ב לאיראן, ינסו האחרונים להפעיל את ארגוני הטרור לפעילות נגד ישראל בצפון ובדרום (ביטחון)
8 עצורים במבצע של צה"ל בקלקיליה • צפו8 עצורים במבצע של צה"ל בקלקיליה • צפוכיכר השבת2
במהלך מבצע נרחב בעיר קלקיליה למעצר מבוקשים החשודים בניהול תשתית גניבת כלי רכב ובביצוע שודים אלימים, נעצרו שמונה חשודים, והוחרמו 4 מכוניות ו-7 אופנועים • צפו (צבא)
לראשונה: מטוסי F35 מתרגלים מלחמה. צפולראשונה: מטוסי F35 מתרגלים מלחמה. צפוכיכר השבת9
חיל האוויר עורך השבוע תרגיל רחב היקף, המדמה מלחמה כוללת במספר רב של חזיתות, כאשר לראשונה משתתפים בו מטוסי F35, בניסיון לתת מענה לאתרים החדשים. צפו (ביטחון)
צופר אזעקה. אילוסטרציהאזעקת שווא: בהלה במושב דישון שבגלילב. ניסני
לפני שעה קלה הופעלה אזעקת 'צבע אדום' במושב דישון שבאזור הגליל העליון, בין הערים קריית שמונה וצפת ולא רחוק מגבול ישראל-לבנון. מצה"ל נמסר כי זוהי אזעקת שווא (בארץ)
כוח צה"ל מול הרצועה. ארכיוןדיווח: הפלסטינים ירו על כוח מיוחד של צה"ל שפעל בעזהכיכר השבת2
הפלסטינים דיווחו הלילה כי כוח מיוחד של צה"ל, פעל באזור חאן יונס שברצועת עזה, ונאלץ לסגת לאחר שנורה. לא היו נפגעים. במקביל, השליח הקטארי נכנס עם 15 מיליון דולר לעזה (אקטואליה)
תיעוד: כך הפציץ צה"ל את מתקני החמאסתיעוד: כך הפציץ צה"ל את מתקני החמאסב. ניסני4
דובר צה"ל פרסם הבוקר (שישי) תיעוד של תקיפת יעדי הטרור של חמאס ברצועת עזה, ובהם מתחמים צבאיים, בתגובה לירי על העיר שדרות • צפו בתיעוד ממטוסי הקרב (צבא וביטחון)
תקיפה בעזה. ארכיוןחיל האוויר תקף מתחמים של חמאס בעזהב. ניסני9
מטוסי קרב וכלי טייס של חיל האוויר תקפו הלילה מספר יעדי טרור של ארגון חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי על שדרות אמש • צה"ל: ארגון הטרור חמאס אחראי על הרצועה (צבא)
גנץ: צריך לשים את בכירי חמאס על הכוונתגנץ: צריך לשים את בכירי חמאס על הכוונתדניאל הרץ6
בתגובה לירי הרקטות הערב לשדרות והפגיעה הישירה במבנה הישיבה בעיר, תוקף יו"ר כחול לבן את מדיניות הממשלה ומאשים אותה כי היא מסייעת לחמאס ולא נלחמת בו (ביטחוני)
תא"ל הדי זילברמןדובר צה"ל החדש: תת-אלוף הדי זילברמןכיכר השבת
הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, החליט למנות את תת-אלוף הדי זילברמן לתפקיד דובר צה"ל, לאחר שהמינוי הקודם לא יצא אל הפועל כשגיל סמינג הודיע כי הוא מוותר על התפקיד (צבא)
כך סוכלה הברחת ציוד צבאי לרצועת עזהכך סוכלה הברחת ציוד צבאי לרצועת עזהכיכר השבת
גורמי הביטחון סוכלה הברחת 167 חבילות דואר שהכילו ציוד צבאי דו-שימושי לרצועת עזה דרך מעבר ארז; בין המוצרים נמנו רחפנים, ציוד לנשק, משבש תדרים וציוד תקשורת (צבא)
תקיפה בעזה. ארכיוןרקטה שוגרה מהרצועה; צה"ל תקף מנהרת טרור חמאסיתב. ניסני1
מעט לאחר חצות לילה נשמעה אזעקת 'צבע אדום' בעוטף עזה, צה"ל זיהה שיגור מהרצועה ויורט על ידי לוחמי 'כיפת ברזל' • במהלך הלילה: חיל האוויר תקף תשתית תת קרקעית בדרום הרצועה (ביטחון)
הסכיןמחבל נתפס עם סכין והודה: "תכננתי פיגוע"קובי רוזן2
אזרחים חייגו הערב למשטרה ודיווחו על אדם חשוד המסתובב באזור צומת אלמוג. השוטרים איתרו אותו, ומצאו על גופו סכין. בחקירתו הודה הפלסטיני כי תכנן לבצע פיגוע דקירה (בארץ)
בתגובה לבלוני תבערה: סגר ימי על הרצועהבתגובה לבלוני תבערה: סגר ימי על הרצועהב. ניסני5
בתגובה להמשך הפרחת בלוני התבערה, הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים על הטלת סגר ימי מוחלט על עזה • חשש בישראל: חמאס מחבר חומרים רעילים לבלוני התבערה (צבא)
ארכיוןרחפן לבנוני חדר לישראל וחזר לשטח לבנוןדניאל הרץ
דובר צה"ל דיווח כי כוחות הביטחון עקבו אחר רחפן שהגיע משטח לבנון חדר לשטח ישראל וחזר ללבנון לאחר מכן. לא דווח מה הייתה מטרתו והאם מדובר בניסיון טרור (צבא וביטחון)
מהיום תדעו בדיוק היכן אמורה ליפול הרקטהמהיום תדעו בדיוק היכן אמורה ליפול הרקטהנתנאל לייפר3
שיטה חדשה לחלוקת הארץ לאזורי התרעה קטנים יותר שמאפשרים את המשך שגרת החיים ללא הפרעה ונקיטת אמצעי בטיחות באזורים המאוימים באופן ספציפי (צבא וביטחון)
ירי מערכות ההגנה הסוריותדיווחים בסוריה: ישראל שוב תקפה בשטחנוכיכר השבת
בסוריה דווח הלילה (רביעי) כי ישראל תקפה יעדים במדינה תוך שהיא מפעילה לוחמה אלקטרונית כדי לשבש את פעילות המכ"ם הסורי. לפי הדיווחים, נגרם נזק אך ללא נפגעים (צבא)
מפקד פיקוד הצפון: "נסראללה נובח מלחץ"מפקד פיקוד הצפון: "נסראללה נובח מלחץ"ב. ניסני3
"נמשיך לפעול לסיכול מאמצי חיזבאללה לאיים על ביטחוננו, לא נאפשר לו לממש את שאיפות ההרס", כך הצהיר האלוף ברעם. "לבנון עלולה לשלם מחיר כבד במערכה הבאה" (צבא)
כך מתרגלים פשיטה על כפר של חיזבאללהכך מתרגלים פשיטה על כפר של חיזבאללהב. ניסני4
תנועת טנקים, שיגור טילים ותותחים, כניסת לוחמים בנגמ"שים וירי לעבר חוליות אויב; כך תרגלו בצה"ל פשיטה על כפר של ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון • צפו בתרגיל (ביטחון)
אילוסטרציהשכם: חילופי אש בין צה"ל למנגנון הביטחוןב. ניסני4
לוחמי צה"ל כיתרו את בניין 'מנגנון הביטחון המסכל' של הרשות הפלסטינית בשכם, אנשי המנגנון זוהו בטעות כחשודים ובמקום התפתח חילופי ירי: "האירוע יתוחקר" (צבא)
תמונות חדשות: ההשתלטות על הספינהתמונות חדשות: ההשתלטות על הספינהכיכר השבת13
דובר צה"ל מפרסם הבוקר (שני) תמונות חדשות מההשתלטות של לוחמי שייטת 13 על ספינת המסחר התורכית, בלב ים, לאחר שנוסע סמוי החל להתפרע בה. צפו בתמונות (חדשות)
בלב ים: צה"ל השתלט על ספינה טורקית ליד מפרץ חיפהבלב ים: צה"ל השתלט על ספינה טורקית ליד מפרץ חיפהב. ניסני3
נוסע סמוי התגלה בספינת משא שהגיעה מטורקיה. הוא התפרע והצית שריפה, וקברניטי הספינה יצרו קשר עם כוחות הביטחון בישראל. צה"ל, בתיאום עם רב החובל, השתלט על האוניה (ביטחון)
צפו: כך השתלטו לוחמי השייטת על הספינהצפו: כך השתלטו לוחמי השייטת על הספינהב. ניסני
לוחמי השייטת השתלטו על ספינת מסחר טורקית בה הוצתה שריפה על ידי גורמים לא מזוהים בסמוך לחוף בחיפה. בסריקות תפסו הלוחמים נוסע סמוי שהועבר לחקירה. תיעוד וידאו (צבא)
סוכלה הברחת חומרים לייצור טילים • צפוסוכלה הברחת חומרים לייצור טילים • צפודניאל הרץ3
הותר לפרסום: סוכל ניסיון הברחת חומרים לייצור טילים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. חיל הים השתלט על הסירות דרכן ניסו גורמי הטרור להבריח את המרכיבים (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20