אימון בצה"ל. ארכיוןצה"ל החל בתרגיל נרחב: "חודש מלחמה"
ז' בשבט תשפא | 20.01.21
כיצד יתמודד צה"ל במלחמה משולבת מצפון הארץ ומדרומה? על שאלה זו, יתאמנו כוחות צה"ל מכלל הפיקודים, הזרועות והאגפים ובהשתתפות כוחות לוחמים באוויר, בים וביבשה (צבא)
בית שנפגע מהתקיפה, לכאורהטנקים של צה"ל תקפו עמדות חמאס בעזהכיכר השבת3
טנקים של צה"ל תקפו עמדות חמאס ברצועת עזה, בתגובה לשיגור הרקטה, מהרצועה, לשטח ישראל. הרקטה, נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב; צפו בשידור (בארץ)
רקטה מרצועת עזה התפוצצה בשטח הארץרקטה מרצועת עזה התפוצצה בשטח הארץב. ניסני1
בפעם השנייה ביומיים האחרונים, שיגור רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל. הפעם, נחתה הרקטה בשטח הארץ אך התפוצצה בשטח פתוח ולא הופעלה אזעקה ביישובים (בארץ)
הטילים שנורו מעזה - בגלל ברק? צפו ושפטוהטילים שנורו מעזה - בגלל ברק? צפו ושפטוב. ניסני28
שוב חוזרת הטענה כי הרקטות המשוגרות מעזה - במקרה זה, הלילה, לעבר אשדוד, לא נעשו כחלק מפעולה מתוכננת, אלא נגרמו בטעות בגלל סופת ברקים • תיעוד מעורר שאלות (ארץ)
רקטות שוגרו מעזה לים באשדוד; צה"ל תקףרקטות שוגרו מעזה לים באשדוד; צה"ל תקףב. ניסני
סמוך לשעה 05:00 בבוקר, צה"ל זיהה שני שיגורים מרצועת עזה לעבר אשדוד שנפלו בים • בתגובה, תקף צה"ל מטרות ברצועה: "חמאס נושא באחריות, והוא יישא בהשלכות" (צבא)
המחבלים שירו בחיילים נשלפו מתוך המיטההמחבלים שירו בחיילים נשלפו מתוך המיטהדניאל הרץ13
הותר לפרסום: על בסיס מידע של שב"כ, מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל סגרו מעגל בכך שעצרו 2 מחבלים שביצעו ירי לעבר גי'פ ממוגן של לוחמי מג"ב בג'נין (ביטחון)
צה"ל חושף: "רועה הצאן" שנעצר - טרוריסטצה"ל חושף: "רועה הצאן" שנעצר - טרוריסטב. ניסני3
צה"ל עצר השבוע "רועה צאן" בגבול עם לבנון, מה שהוביל לתעמולה מצד ארגון הטרור המקומי. בתגובה, מפרסם צה"ל הוכחה כי לא מדובר באדם תמים אלא בפעיל חיזבאללה (צבא)
הדחפורים ש"פלשו לעזה". אחד מהם נפגעצלף פלסטיני כיוון לשמשת הרכב וירהב. ניסני2
אחרי תקופה ארוכה של שקט יחסי, אירעה היום בגבול עזה תקרית ביטחונית חמורה, כאשר צלף פלסטיני ניסה לבצע פיגוע רצחני עם ירי של 4 קליעים לרכב הנדסי של צה"ל (צבא)
הסכין שנתפסהמחבל ניסה לדקור לוחמים בחברון - ונוטרלכיכר השבת2
מחבל פלסטיני בן 22 מחברון, הגיע לאחת מעמדות הבידוק במערת המכפלה, שלף סכין וניסה לדקור את לוחמי מג"ב המוצבים בגזרה; הלוחמים ירו לעברו והוא נפצע בינוני (ביטחון)
כוחות צה"ל בגבול לבנון. ארכיוןצה"ל עצר רועה צאן שחצה מלבנון לישראלב. ניסני1
לוחמי צה"ל עצרו אחר הצהריים (שלישי) רועה צאן שחצה במכוון, את קו הגבול משטח לבנון לשטח ישראל. מדובר ברוע הצאן שמזוהה כמשתף פעולה עם ארגון חיזבאללה (אקטואלי)
גנץ השקיף על סוריה: 'פעלנו ונמשיך לפעול'גנץ השקיף על סוריה: 'פעלנו ונמשיך לפעול'רפאל כהן7
שר הביטחון גנץ בסיור בצפון: "פעלנו ונמשיך לפעול כנגד כל מי שינסה לפגוע בנו - מקרוב ומרחוק - מדינית, צבאית וכלכלית" • על הקורונה אמר: "להמשיך ולהקפיד". צפו (בארץ)
כך עצרו הלוחמים שני מחבלים שיידו אבניםכך עצרו הלוחמים שני מחבלים שיידו אבניםדניאל הרץ3
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו שני חשודים ביידוי אבנים בסמוך למחנה הפליטים שועפט שבעוטף ירושלים. צפו בתיעוד ממצלמות הקסדה של הלוחמים (ביטחון)
הסם של דאע"ש - בכורסאות בדרך לעזההסם של דאע"ש - בכורסאות בדרך לעזהקובי אטינגר3
אלפי הכדורים הממריצים, שבעבר היו פופולאריים בקרב מחבלי ארגון 'המדינה האסלאמית', נתפסו בתוך 17 שקים עמוסים, על משאית רהיטים שעוררה את חשד הבודקים במעבר (בארץ)
תיעוד נדיר מ'מלחמת המפרץ' נחשף • צפותיעוד נדיר מ'מלחמת המפרץ' נחשף • צפוב. ניסני2
סרטי וידאו מאתרי נפילות הטילים, יומן המבצעים של המלחמה ומחקר צבאי, שמגלה כמה טילי פטריוט שוגרו לעבר טילי הסקאד העיראקיים - נחשפו במלאות 30 שנה למלחמה (צבא)
ההשפלה: חיילים סופגים סלעים מטווח אפסההשפלה: חיילים סופגים סלעים מטווח אפסב. ניסני13
סמוך לעיר הפלסטינית טובאס, התקהלו הלילה נערים ויידו מכל הבא ליד, קרשים, סלעים ורפסודות, על חילי צה"ל שחלפו בסמוך • צפו בתיעוד המקומם ממזרח השומרון (צבא וביטחון)
גנץ בשייטת: לשלב ידיים במאבק נגד איראןגנץ בשייטת: לשלב ידיים במאבק נגד איראןב. ניסני1
שר הביטחון, בני גנץ, קיים הבוקר סיור בשייטת 13, ביחד עם סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, והתייחס להודעת איראן על החלטתה להעשיר אורניום ב- 20 אחוז • צפו בדברים (ביטחון)
ניסוי מוצלח: כך ייהדפו תקיפות מהים. צפוניסוי מוצלח: כך ייהדפו תקיפות מהים. צפוב. ניסני1
מערכת ברק 8, שמקנה הגנה אזורית רחבה מפני מגוון איומי תקיפה בזירה הימית, ומאוגדים בה מספר מערכות מפתח כמו מיירטים עם ראש ביות מתקדם, נוסתה בהצלחה. צפו (ביטחון)
כוח צה"ל בכפרידוי האבנים: צה"ל ושב"כ עצרו כמה חשודיםכיכר השבת2
לאחר מספר שעות של חיפושים - תוך הפעלת מידע מודיעיני של השב"כ בתוך כפר דיר ניזאם, כוח צה"ל במקום עצר מספר חשודים הקשורים לפציעתה הקשה של רבקה טייטל (ביטחון)
כוחו צה"ל בכפרבעקבות הפיגוע: החיילים עצרו כמה חשודיםב. ניסני2
בעקבות זריקת האבניים הצהריים בכביש 465 סמוך לכניסה לחלמיש, על אישה יהודייה שנפצעה קשה. כוח צה"ל נכנס לכפר דיר ניזאם ועצר כמה חשודים ביידוי האבנים (ביטחון)
דיווח ראשוני: פיצוץ אדיר בגבול סוריה ולבנוןדיווח ראשוני: פיצוץ אדיר בגבול סוריה ולבנוןדניאל הרץ11
דיווחים ראשונים על פיצוץ אדיר בין גבול סוריה ללבנון והרוגים ופצועים במקום. בנוסף, בלבנון מדווחים על טיסות בשמי ביירות בזמן האירוע שמיוחס על ידם לישראל (צבא וביטחון)
אילוסטרציה, ארכיוןבת 30 במצב קשה לאחר שנפגעה מאבניםב. ניסני15
כוחו תצבא והצלה הוזעקו בצהריים סמוך לכפר דיר ניזאם שם נפגע רכב מיידוי אבנים • מהמקום פונתה אשה כשמצב מוגדר קשה • דובר צה"ל: מתנהל מרדף אחר החשודים (אקטואליה)
איראן מאיימת על הצוללת הישראלית • צפואיראן מאיימת על הצוללת הישראלית • צפויוסי נכטיגל15
ברקע דיווחים הולכים וגוברים על כוונה לתקוף אותה, תוך ניצול שלהי כהונת טראמפ, יוצא היום מאיראן סרטון הטוען ליכולת פגיעה ישירה בצוללת ישראלית שצצה במפרץ הפרסי (ביטחון)
חריג: קצין רץ עם נשק לעבר סגן הרמטכ"לחריג: קצין רץ עם נשק לעבר סגן הרמטכ"לב. ניסני12
אלוף הרצי הלוי הגיע לבסיס חיל האוויר בחצרים כדי לטוס לרמת הגולן, אך החיילת בכניסה סירבה לפתוח לו את השער • העימות הסלים, וקצין רץ עם נשק: "אקשור את הידיים" (צבא)
"אלימות היהודים תביא לפיגוע במתיישבים""אלימות היהודים תביא לפיגוע במתיישבים"חיים גולדברג22
התפרעויות נגד פלסטינים במהלך המחאה על הרג אהוביה סנדק והדרישה להקמת צוות חקירה חיצוני, יובילו לפיגועים נגד יהודים - כך מזהיר היום גורם ביטחוני בכיר בתדרוך (בארץ)
התקיפה בסוריהדיווח בסוריה: אדם נהרג בתקיפה ישראליתדניאל הרץ
הסורים מדווחים כי אדם נהרג הלילה בתקיפה ישראלית על מטרות של חיזבאללה במדינה ושלושה חיילים סורים נפצעו. לטענתם, מערכת ההגנה יירטה טילים ישראלים (אקטואליה)
לוחם גנב סיגריות מפלסטיני, תועד - ונענשלוחם גנב סיגריות מפלסטיני, תועד - ונענשכיכר השבת11
סרטון שהפיצו הפלסטינים ברשתות החברתיות הראה כיצד חייל צה"ל גונב סיגריות מחנות במהלך פעילות מבצעית • דובר צה"ל הודיע כי הוא נענש: "מדובר באירוע חריג ופסול" (בארץ)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook