הרמטכ"ל כוכביהבדיקה העלתה: הרמטכ"ל לא נדבק בנגיף
ז' בניסן תשפ | 01.04.20
דובר צה"ל מעדכן כי הבדיקה לזיהוי נגיף הקורונה שבוצעה לרמטכ"ל אביב כוכבי - נמצאה תקינה. אמש, הרמטכ"ל נכנס לבידוד לאחר שהתברר כי שהה ליד חולה קורונה (צבא וביטחון)
בליל שבת: רקטה נורתה מעזה; צה"ל תקףבליל שבת: רקטה נורתה מעזה; צה"ל תקףב. ניסני2
אזעקת צבע אדום נשמעה בליל שבת בעיר שדרות ובעוטף עזה; צה"ל אישר כי זוהה שיגור מרצועת עזה לעבר ישראל; צה"ל תקף תשתית המשמשת לפעילות תת קרקעית (חדשות)
ישראל הפילה בשטחה רחפן של חיזבאללהישראל הפילה בשטחה רחפן של חיזבאללהדניאל הרץ1
הותר לפרסום, כי בבוקר הופל טיסן של ארגון הטרור חיזבאללה, שחצה משטח לבנון לשטחה האווירי של מדינת ישראל. הטיסן נמצא בידי כוחות צה"ל, שיחקרו כעת את מטרתו (צבא וביטחון)
תיעוד: גם החיילים התפללו נגד הקורונהתיעוד: גם החיילים התפללו נגד הקורונהב. ניסני5
גם ברחבי הצבא נענו לקריאת הרבנות הראשית, ובמספר מקומות ביניהם החטיבה המרחבית "עציון" נענו לקריאת הרבנות והתפללו סליחות למען מניעת המגיפה מישראל (צבא)
מבצע תרומות: גם הרמטכ"ל כוכבי תרם דםמבצע תרומות: גם הרמטכ"ל כוכבי תרם דםכיכר השבת
הרמטכ"ל אביב כוכבי לקח חלק במאמץ להגיע ליעד של 7,000 מנות דם ותרם דם בניידת ההתרמה בתל השומר. כמו כן ביקר בבסיס חטיבת 'גולני' ובמוקד "מקול הלב" (אקטואליה)
הנזק לרכבמחבל השליך סלעים מרכבו; נורה וחוסלכיכר השבת3
מחבל שיידה סלעים לעבר רכבים ישראלים, סמוך לצומת נעלין, זוהה על-ידי כוח צה"ל, נורה וחוסל. מחבל נוסף שהיה עמו, נפצע ונמלט מהמקום. כוח צה"ל פתח בסריקות (צבא וביטחון)
כך סיכל צה"ל פיגוע משולב מסוריה • צפוכך סיכל צה"ל פיגוע משולב מסוריה • צפוב. ניסני1
ביום הבחירות לכנסת, סיכל צה"ל ניסיון לבצע פיגוע משולב משטח סוריה • כעת מפרסם צה"ל את תוצאות התחקיר: "ישראל רואה בריבון הסורי אחראי לנעשה בשטחו" (אקטואלי)
אילוסטרציהסוכל ניסיון לזריקת בקת"בים; 2 פלסטיני נורוכיכר השבת1
שני פלסטינים שתכננו להשליך בקבוקי תבערה על כלי רכב בכביש 465, באזור רמאללה, נורו על-ידי לוחמי צה"ל. דובר צה"ל עדכן כי "זוהתה פגיעה" ושהם יועברו לחקירה (חדשות)
כך צה"ל הרס את בתי שני המחבלים • תיעודכך צה"ל הרס את בתי שני המחבלים • תיעודכיכר השבת1
בשעות הלילה פשטו לוחמי צה"ל על רמאללה והכפר ביר זית ופעלו להריסת בתי המחבלים שביצעו את הפיגוע במעיין דיני בו נרצחה רנה שנרב הי"ד. צפו בתיעוד מהריסת הבתים (צבא)
ארכיוןסוריה: ישראל תקפה בסיסי חיזבאללה ושדה תעופה בחומסיוסי נכטיגל
סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנא דיווחה כי ישראל תקפה הלילה בשטח סוריה • יעדי התקיפה: בסיסים של ארגון הטרור חיזבאללה בחומס ושדה תעופה בקוניטרה • בישראל לא מתייחסים (ביטחון)
רנה שנרב הי"דנהרסו בתי המחבלים שרצחו את רינה שנרבב. ניסני
לוחמי צה"ל הרסו את בתי המחבלים וליד חנאתשה ויזן מגאמס, ברמאללה ובכפר ביר זית, שביצעו את הפיגוע במעיין סמוך ליישוב דולב בו נרצחה הנערה רנה שנרב בי"ד (ביטחון)
בנט תוקף את חמאס: "אל תתבלבלו" • צפובנט תוקף את חמאס: "אל תתבלבלו" • צפוב. ניסני1
במהלך דבריו בטקס השנתי לחללי צה"ל אמר: "אויבינו עלולים לפרש את מהמורות הדמוקרטיה הישראלית כחולשה ולנסות לאתגר אותנו, צה"ל ימשיך לפגוע בהם" • צפו בנאום (חדשות)
באמצע תרגיל - ובחרמון: לוחמי צה"ל הצביעובאמצע תרגיל - ובחרמון: לוחמי צה"ל הצביעוב. ניסני1
גם חיילי צה"ל השתתפו היום (שני) בחגיגה הדמוקרטית ומימשו את זכות ההצבעה שלהם, גם באמצע תרגיל צבאי וגם בחרמון המושלג • צפו בתיעוד ממוקדי ההצבעה (צבא)
בבחירות: צה"ל תקף בעוצמה בסוריה • צפובבחירות: צה"ל תקף בעוצמה בסוריה • צפוב. ניסני4
בצה"ל מאשרים את הדיווח; כי לאחר שזוהה ניסיון פיגוע צליפה מרכב של מחבלים בקוניטרה, הצבא החליט להגיב בעוצמה ותקף את הרכב באמצעות טילים, והשמיד אותו (צבא)
תמונת אילוסטרציהדיווח בסוריה: הרוג מירי טיל ממל"ט ישראליב. ניסני1
התקשורת הרשמית בסוריה מדווחת על אדם שנהרג כתוצאה מפגיעת טיל במכונית בו נסע בגולן הסורי, סמוך לגבול עם ישראל. לפי הדיווח בסאנא, הטיל נורה ממל"ט ישראלי (ביטחון)
בנטבנט חתם על צו לתפיסת ארבעה מיליון דולרכיכר השבת3
שר הביטחון, נפתלי בנט, חתם על צו לתפיסת 4 מיליון דולר שהועברו מאיראן לארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. השר בנט: "רודפים אחרי המחבלים גם דרך הכיס" (חדשות, בארץ)
מטוסי קרב. ארכיוןמטוסי קרב הפילו מל"ט שטס מרצועת עזהכיכר השבת
מטוסי קרב של חיל האוויר הפילו הבוקר מטוס ללא טייס שזוהה ממריא מרצועת עזה לכיוון ישראל. דובר צה"ל עדכן כי המל"ט טס באופן חריג לכיוון מערב מעל הים התיכון (חדשות, ביטחון)
כ-2,000 מתפללים נכנסו לקבר יוסף • תיעודכ-2,000 מתפללים נכנסו לקבר יוסף • תיעודכיכר השבת
כ-2,000 מתפללים נכנסו הלילה (רביעי) לתפילה בקבר יוסף וביקרו באתר הארכיאולוגי 'תל בלטה', בשכם, וזאת תחת אבטחה של כוחות הביטחון. התפילה עברה ללא חריגים (ארץ)
השיגורים מרצועת עזה, אתמולהפסקת האש נשמרה בלילה; הלימודים בדרום טרם חודשוב. ניסני1
לאורך הלילה נשמרה הפסקת האש בין ישראל לארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי • השעות הקרובות קריטיות להמשך הרגיעה בדרום הארץ. הלימודים בבתי הספר בערי הדרום טרם חודשו (צבא וביטחון)
ישיבת החירום של נתניהו - הערבאחרי למעלה מ-100 רקטות ליישובי העוטף; השקט נשמרב. ניסני12
אזעקות צבע אדום, ממשיכות להישמע ברחבי יישובי העוטף, על אף האיתותים של הג'יהאד האיסלאמי. צה"ל החל בתקיפת יעדים אסטרטגיים ומרחב הדיג בעזה - נסגרו ע"י ישראל (חדשות)
תיעוד מהאוויר: כך תקף צה"ל עמדת שיגורתיעוד מהאוויר: כך תקף צה"ל עמדת שיגורב. ניסני
דובר צה"ל פרסם הערב תיעוד של תקיפת עמדת שיגור רקטות של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי בצפון רצועת עזה ממנה נורו רקטות לעבר שטח מדינת ישראל • צפו בתיעוד (אקטואלי)
דובר הג'יהאדהגי'האד: "סיימנו להגיב על פשעי הכיבוש"אלי רוטמן9
ארגון הטרור ששיגר בתוך יומיים כ-120 רקטות לעבר ישראל, וספג כמה מהלומות מצד צה"ל בעזה ובדמשק, מכריז כי מצידו ה'סבב' הנוכחי הסתיים, ומאיים מפני העתיד (אקטואלי, בארץ)
נתניהו: "אבוי לטרוריסטים בעזה - אם נפעל"נתניהו: "אבוי לטרוריסטים בעזה - אם נפעל"דניאל הרץ11
ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בנוגע למתיחות בדרום כי צה"ל יוסיף ולתקוף גם היום בעזה אם הירי לעבר ישראל יימשך. נתניהו איים להכניס את תכנית המערכה הרחבה (צבא)
צה"ל תקף את הג'יהאד האסלאמי • כך זה נראה מתוך עזהצה"ל תקף את הג'יהאד האסלאמי • כך זה נראה מתוך עזהב. ניסני7
בצהרים תקפו כוחות אוויריים וארטילריים של צה"ל מעוזי טרור של הגי'האד האסלאמי, הארגון האחראי למרבית שיגורי הרקטות לישראל - שאך בנס לא גרמו לנפגעים • צפו (ביטחון)
פגיעה ישירה בגן משחקים. ללא נפגעיםצפו: מטחי טילים לשדרות: אחד - ליד ישיבהדוד הכהן3
ארגוני הטרור ברצועת עזה שיגרו נורו שני מטחי רקטות לעבר ישובים ב'עוטף'. רוב הטילים יורטו בידי מערכת כיפת ברזל, שניים נפלו בחצר בית ובגן ילדים, סמוך לישיבה. בנס - אין נפגעים • תיעוד (בארץ)
התקיפה בעזהדיווח: שישה נהרגו בתקיפה בסוריה נגד הג'יהאד האסלאמיכיכר השבת1
מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם עדכן כי שישה נהרגו בתקיפה הישראלית נגד הג'יהאד האסלאמי בסוריה. בין ההרוגים: ארבעה לוחמים במיליציה פרו-איראנית. הג'יהאד מאיים בנקמה (חדשות, בארץ)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20