ילד בן 10..  מנחם כרמל  מנחם%20טוקר  מרדכי שפירא
מפקד החטיבה בסיור הח"כים, היוםנמצא נשקו של חייל 'נצח יהודה' שנהרג בפיגוע
ח' בטבת תשעט | 16.12.18
רובה ה-M16 של לוחם 'נצח יהודה', שנעלם מזירת הפיגוע בו נהרג, אותר לאחרונה, כמו גם רובה הקלצ'ניקוב של המחבל שרצח אותו - כך חשף המפקד בשטח בפני ח"כים (ביטחון)
חיילים במרפאה צבאית. אילוסטרציהמאות חיילים נחשפו לחיילת שחולה בחצבתאלי רוטמן2
חיילים רבים שעברו במרפאה הצבאית ב'קריה' שבתל אביב, נדרשים כעת לבדוק אם עליהם להתחסן מפני נגיף החצבת, זאת לאחר שאחת החיילות במקום אובחנה כחולה (אקטואליה)
ארי פולד הי"ד. בוידאו: מיפוי בית המחבלצו להריסת בית הרוצח של ארי פולד הי"דדניאל הרץ
מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, חתם על הצו להריסת הדירה בה התגורר המחבל שרצח את ארי פולד הי"ד בדקירות סכין בצומת הגוש. משפחתו תוכל לערער על הצו בבג"צ (צבא)
איתור מנהרות הטרוראותרה מנהרת טרור רביעית של חיזבאללהכיכר השבת5
במהלך סוף השבוע איתרו לוחמי צה"ל, מנהרת טרור התקפית נוספת - רביעית במספר - שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. המנהרה מולכדה כך שמי שייכנס אליה - בסכנה (אקטואליה)
האירוע, החייל מוכה על הכבישחיילי 'נצח יהודה' הוכו על ידי שוטרי מג"בקובי רוזן13
חיילי גדוד נצח יהודה שחבריהם נרצחו בשבוע שעבר, הוכו קשות על ידי שוטרי משמר הגבול, לאחר שעל פי עדי ראיה סירבו לפנות מתיישבים שהפגינו כנגד גל הטרור האחרון (צבא)
לוחמי צה"ל בפעילותהמרדף הצה"לי: עשרות פעילי חמאס נעצרוכיכר השבת
בימים האחרונים עורך צה"ל מצוד נרחב אחר חוליית המחבלים שביצה את הפיגועים בעפרה ובגבעת אסף. עשרות פעילי חמאס נעצרו, כוח מסתערבים עצר חשוד בפיגוע (אקטואליה)
חיילי צה"ל ברמאללההמחבל שפצע חייל בבית אל - הסגיר עצמוכיכר השבת
המחבל שפצע באורח קשה את החייל נוה רותם מגדוד 'נצח יהודה', ביום שישי, ביישוב בית אל - הסגיר עצמו לידי כוחות הביטחון והועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי (חדשות, צבא)
נתנאל אילן בן שיינא ציפורהעדכון מבתי החולים: זה מצב פצועי הפיגועיםכיכר השבת1
מצבו של החייל נוה רותם, שנפצע בהיתקלות עם מחבל, משתפר והוא מסר לעם ישראל כי אנו חזקים מאויבנו. החייל נתנאל פלבר, שנפצע בגבעת אסף, עדיין מורדם מונשם (ארץ)
צפו: לוחמי דובדבן הרסו את בית המחבלצפו: לוחמי דובדבן הרסו את בית המחבלב. ניסני11
לוחמי צה"ל הרסו בליל שבת את ביתו של המחבל איסלאם יוסף אבו חמיד, שרצח את לוחם דובדבן סמל-ראשון רונן לוברסקי ז"ל • במבצע השתתפו חבריו של רונן. צפו (אקטואלי)
המקום ממנו חדר המחבלמחבל חדר לעמדה צבאית ופצע חייל קשהכיכר השבת17
מחבל חדר לעמדה צבאית סמוך ליישוב בית אל ובאמצעות סכין ואבן פצע חייל צה"ל באורח בינוני עד קשה. החייל פונה לבית החולים לטיפול וכוחות הביטחון סורקים במרחב (צבא וביטחון)
בעקבות הפיגוע: צה"ל פעל  בעיר רמאללהבעקבות הפיגוע: צה"ל פעל בעיר רמאללהדניאל הרץ
צה"ל פעל הלילה בעיר רמאללה שממנה על פי ההערכות יצאה תשתית הטרור שביצעה את הפיגוע בצומת אסף בו נרצחו שני חיילים ונפצעו חייל ואזרחית. 40 נעצרו (ביטחון)
הרמטכ"ל בזירת הפיגוע, הערבאחר הפיגוע נעלם נשקו של אחד החייליםנתנאל לייפר7
הערב הותר לפרסום כי נשקו של אחד החיילים שנפגעו בפיגוע הירי בצומת אסף, נעלם. נבחנת האפשרות כי המחבל, שירה בחיילים 'מטווח אפס', לקח איתו את הנשק (צבא וביטחון)
נתניהו הודיע על רשימת צעדים נגד הטרורנתניהו הודיע על רשימת צעדים נגד הטרורדניאל הרץ8
בעקבות גל האירועים של השבוע האחרון הודיע נתניהו על רשימת צעדים כנגד הטרור וגם צעדים מעשיים לחיזוק ההתיישבות כולל הקמת איזור תעשייה ליד ביתר עילית (ביטחון)
תא"ל מנליסתא"ל מנליס: "חקייני הטרור - הכי מטרידים"נתנאל לייפר2
דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס, התייחס בתדרוך ראשון מסוגו לתקשורת החרדית, לגל הטרור הנוכחי ותיאר את ההיערכות הצבאית למצב המורכב שהולך ונוצר כעת בשטחי יו"ש (צבא)
צה"ל מציג: הפעילות לחיסול המחבלים. צפוצה"ל מציג: הפעילות לחיסול המחבלים. צפוכיכר השבת7
לאחר חיסול שני המחבלים, מהפיגוע בברקן לפני כחודשיים וחצי ומהפיגוע בעפרה בתחילת השבוע, צה"ל מציג תיעוד חדש מפעילות כוחות הביטחון לאיתור המחבלים. צפו (חדשות)
זירת הפיגועגל הטרור: פצוע בפיגוע דריסה; המחבל נורהב. ניסני5
פיגוע רודף פיגוע: חייל צה"ל נפצע בשעה האחרונה בפיגוע דריסה שאירע סמוך לישוב בית אל, בעת שנטל חלק בחיפושים אחרי המחבל מהבוקר. המחבל הדורס נוטרל בירי (אקטואליה)
לוחמי צה"ל בזירהשני לוחמי צה"ל נהרגו בפיגוע הירי; לוחם נוסף נפצע קשהכיכר השבת11
שני לוחמי צה"ל נהרגו הבוקר בפיגוע ירי בגבעת אסף שבבנימין ולוחם נוסף נפצע באורח קשה, כך הותר לפרסום. כוחות הביטחון מנהלים מצוד נרחב אחר המחבלים ואיתרו רכב נטוש (חדשות, צבא)
זירת הפיגועפיגוע ירי בגבעת אסף: שניים נרצחו ושניים נוספים נפצעוקובי רוזן22
מחבל פתח בירי לעבר הטרמפיאדה בצומת אסף שבבנימין, שני אזרחים נרצחו ושניים נוספים נפצעו באורח אנוש וקשה. המחבלים נמלטו, בצה"ל עורכים סריקות, כתר הוטל על רמאללה (חדשות בארץ)
פעילות צה"ל בשכםקצין בכיר על חיסול המחבל: "עזרו לו, הוא לא עשה טעויות"ב. ניסני11
קצין בכיר בפיקוד מרכז התייחס לחיסול המחבל אשרף נעאלווה שרצח את קים יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל באזור התעשייה ברקן ואמר: "היינו קרובים אליו בכמה הזדמנויות, הוא פתח באש על הימ"מ (ביטחון)
אחרי 9 שבועות: לוחמים חיסלו את המחבל מהפיגוע בברקןאחרי 9 שבועות: לוחמים חיסלו את המחבל מהפיגוע בברקןב. ניסני24
תשעה שבועות לאחר שרצח את קים יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל באזור התעשיה ברקן, לוחמים חיסלו הלילה את המחבל אשרף נעאלווה בזמן שהסתתר בעיר שכם • שב"כ: הוא תכנן לבצע פיגוע נוסף (ביטחון)
הכוחות, ליד רמאללה, הערבנעצרה חוליית המחבלים מהפיגוע הקטלניב. ניסני8
בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של כל זרועות הביטחון, נעצרו החשודים בביצוע פיגוע הירי בצומת עופרה בו נפצעו שבעה ישראלים, ונרצח הפעוט ישראל איש-רן (ביטחון)
שיגור הטיל "גיל" מהנגמ"שפיתוח חדש: כך ישוגרו טילי הנ"ט בשטח בנויב. ניסני3
במהלך סדרת ניסויים שנערכה ב"שדמה", שוגרו בהצלחה טילים נגד טנקים אל עבר מטרות מדומות, במטרה לבדוק את כל הפונקציות התפעוליות של ה'צריחון' החדיש. צפו (ביטחון)
זירת האירועהחשוד בביצוע הפיגוע הרצחני חוסל ביריותב. ניסני22
הפלסטינים מדווחים כי כוחות הביטחון איתרו באזור רמאללה חשודים בביצוע הפיגוע ליד עופרה, ירו בו למוות בתוך מונית ומכתרים כעת בתים באזור - בדרך לעוד מעצרים (צבא וביטחון)
משלחת צה"ל במפגש תיאום עם צבא רוסיהמשלחת צה"ל במפגש תיאום עם צבא רוסיהדניאל הרץ
ראש אגף המבצעים, האלוף אהרון חליוה מלווה במשלחת צה"ל ביקר במוסקבה וערך מפגשי עבודה עם בכירי הצבא הרוסי כשהוא פורש בפניהם את פרטי מבצע 'מגן צפוני' (צבא)
מאות חיילים, 3 מנהרות; תיעוד מהמבצעמאות חיילים, 3 מנהרות; תיעוד מהמבצעכיכר השבת1
צה"ל חושף סדרת תמונות מתוך המאמץ הצבאי לנטרול מנהרות הטרור של חיזבאללה. המבצע שהחל לפני שבוע וחצי צפוי להימשך על פי ההערכות השונות כמה שבועות (ביטחון)
מיפוי בית מחבל, ארכיוןצה"ל מיפה שוב את בתי המחבלים משרונהדניאל הרץ
עקב בנייה מחודשת של בתי הרוצחים מפיגוע הירי במתחם שרונה, צה"ל מיפה מחדש את בתיהם במסגרת בחינת הריסה מחדש. נמשכים החיפושים אחר היורים בצומת עפרה (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44