"משחקי הכס": צה"ל  ערך תרגיל בקפריסין"משחקי הכס": צה"ל ערך תרגיל בקפריסין
ח' בכסלו תשפ | 06.12.19
דובר צה"ל מוסר כי הגיע לסיומו התרגיל הבין-לאומי של עוצבת הקומנדו וחיל-האוויר, "משחקי הכס", במרחב האי קפריסין. צפו בתיעוד מהתרגיל שנערך בכוונה בשטח לא מוכר לכוחות (צבא)
בדיקה ראשונית: עשירית מחיילי צה"ל ה"חרדים" - חילוניםבדיקה ראשונית: עשירית מחיילי צה"ל ה"חרדים" - חילוניםב. ניסני7
כשלוש מאות חיילים שגויסו על ידי המנהלת המיוחדת והוגדרו כחרדים, הם חילונים ללא כל רקע דתי • בצה"ל מעריכים כי לא הייתה כוונת זדון מצד האחראים על הדיווח המספרי בשנים האחרונות (ביטחון)
כך עצרו המסתערבים שני פעילי דאעש בי-םכך עצרו המסתערבים שני פעילי דאעש בי-םדניאל הרץ2
הותר לפרסום: מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו בכבר ג'בל מוכבר, שני מחבלים פעילי דאע"ש, שתכננו לבצע פיגוע בירושלים ביום העצמאות • צפו במעצר (חדשות)
הרמטכ"ל אביב כוכביאלוף במיל' יבדוק את נתוני החיילים החרדיםכיכר השבת7
הרמטכ"ל מינה אלוף במיל' לבחינת איסוף הנתונים על מספר המתגייסים החרדים, זאת בעקבות החשיפה על זיוף הנתונים. ועדת החוץ והביטחון תדון בנושא בשבוע הבא (חדשות, צבא)
חיילי הנח"ל החרדי באימון. ארכיוןכך הוכפל מספר החיילים החרדים שהתגייסוכיכר השבת11
במשך שנים זייפו בצה"ל את מספר החיילים החרדים שהתגייסו וזאת בגלל יעדי הגיוס שנקבעו, כך חושפת העיתונאית כרמלה מנשה. בצה"ל טוענים כי התגלתה טעות בספירה (אקטואליה)
חמאס חושף: התחכום במשאית הישראליתחמאס חושף: התחכום במשאית הישראליתכיכר השבת5
חלק מלוחמי הכוח הצה"לי בפעילות החשאית בחאן יונס, הסתתרו בדופן כפולה במשאית, בה כפתורי פתיחת החלונות הפכו למכשירי קשר ובמזגן שמו מצלמות אינפרה אדום (צבא)
בנט: "נפעל נגד הטרוריסטים גם דרך הכיס"בנט: "נפעל נגד הטרוריסטים גם דרך הכיס"ב. ניסני2
"איראן מנסה להתבסס בסוריה, לא נקבל שכנים חדשים על גבולות ישראל" - הבהיר היום שר הביטחון בביקור בבסיס חיל האוויר בחצור. בנט גם הסביר את צו ההגבלה הכלכלי (ביטחון)
'סיכול ממוקד': כך ישראל תרדוף פעילי טרור'סיכול ממוקד': כך ישראל תרדוף פעילי טרורדניאל הרץ4
מהלך חדש לרדיפה כלכלית אחר פעילי טרור: לראשונה - שר הביטחון נפתלי בנט מפעיל צו הגבלה כלכלי על חברי ארגוני טרור, בארץ ובעולם • "צו אישי" אחד כבר נחתם היום (ביטחון)
אלבניה: צה"ל יסייע לנפגעי רעידת האדמהאלבניה: צה"ל יסייע לנפגעי רעידת האדמהב. ניסני2
משלחת מומחים של פיקוד העורף המריאה הלילה לאזור רעידת האדמה באלבניה • הערכה: הנזקים והסיוע ההנדסי הנם הצרכים המרכזיים להתמודדות עם האסון (צבא וביטחון)
הרכב בו עשו הכוחות שימוש. בוידאו: קולות החילוץמה חיפשו לוחמי צה"ל בעומק רצועת עזה?דניאל הרץ
ערוץ התקשורת הערבי פרסם תחקיר על האירוע בו נהרג סא"ל מ' לפני כשנה בפעולה שנכשלה. בתחקיר נטען כי החיילים נכנסו להתחבר לרשת קשר ייחודית של חמאס (צבא)
חרדי ולוחם בצה"ל. אילוסטרציהחוזר בתשובה: לא משחררים אותי ממילואיםב. ניסני6
יוסף החל בהליך החזרה בתשובה אחרי הצבא, אך למרות שכיום הוא נשוי עם חמישה ילדים, נדרש להתייצב למילואים. בצה"ל טוענים מנגד כי טרם התקבלה החלטה סופית (בארץ)
ירי מעזה. ארכיוןאין הרתעה: אזעקות נשמעו בליל שבת; צה"ל תקף בעזהב. ניסני5
אזעקות 'צבע אדום' הופעלו, בליל שבת, בעוטף עזה ובעיר אשקלון. בתגובה, תקף צה"ל יעדי טרור של ארגון חמאס ברצועת עזה: "חמאס אחראי לנעשה ברצועה, והוא שיישא בהשלכות" (אקטואליה)
הפגז שפגעאחרי הנס: קצינים מצרים ערכו תחקיר בישובדניאל הרץ
בעקבות נחיתת הפגז התועה השבוע על תלמוד תורה בישוב בני נצרים, הגיעו אליו קצינים בכירים בצבא מצרים, בליווי בכירים בצה"ל, כדי לערוך תחקיר על הירי שהסתיים בנס (צבא)
כך הרס צה"ל את בתי המחבלים • תיעודכך הרס צה"ל את בתי המחבלים • תיעודכיכר השבת6
במהלך הלילה (חמישי) הרסו לוחמי צה"ל בשיתוף לוחמי מג"ב וכוחות המנהל האזרחי את ארבעת בתיהם של המחבלים שרצחו החייל רב-טוראי דביר שורק הי"ד • צפו בהריסה (צבא)
מחו"ל לרצועה: רחפנים, סכינים וציוד לנשקמחו"ל לרצועה: רחפנים, סכינים וציוד לנשקב. ניסני1
מאות חבילות שהוזמנו מהאתרים "עלי אקספרס" ו"אמזון", ובהן ציוד צבאי שעלול לשמש למטרות טרור, נתפסו רגע לפני העברתן מישראל לרצועת עזה, על ידי חיילי מת"ק (אקטואלי)
דביר שורק, הי"דהלילה: צה"ל הרס את בתי רוצחי דביר שורקב. ניסני1
כארבעה חודשים לאחר שרצחו את דביר שורק הי"ד ולאחר שבג"צ דחה את עתירות המשפחות, צה"ל הרס הלילה את בתי המחבלים • במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר (אקטואלי)
שבוע שלישי: חמאס ביטל את הפגנות שישישבוע שלישי: חמאס ביטל את הפגנות שישיכיכר השבת1
המחאה השבועית על גדר המערכת בגבול עם רצועת עזה, הנמשכת כבר שנים הופסקה בפעם השלישית ברציפות על ידי ארגון הטרור העזתי • איתות נוסף בדרך להסדרה? (אקטואליה)
אילוסטרציה, חיילים מכינים לעצמם אוכל בבסיסחייל החביא המבורגר במקרר החלבי - ונענשכיכר השבת6
באחד מהמחנות הצבאיים בדרום הארץ, החביא חייל בתוך המקרר החלבי המבורגר קפוא שהביא מהבית. בביקורת שערכו הקצינים הדבר התגלה והוא נשלח ל-28 ימי ריתוק (חדשות)
בנטהשר בנט עוצר את שחרור גופות המחבליםאבי רבינא5
שר הביטחון נפתלי בנט דורש לעצור את שחרור גופות המחבלים שישראל מחזיקה ותחזיק בעתיד - על מנת לחזק את ההרתעה. המדיניות תיכנס לתוקף באישור הקבינט (אקטואלי)
הלילה בשכם: 1,400 מתפללים בקבר יוסףהלילה בשכם: 1,400 מתפללים בקבר יוסףכיכר השבת1
כ-1,400 מתפללים נכנסו הלילה (רביעי) לתפילה בקבר יוסף הצדיק בעיר שכם, תחת אבטחה של צה"ל וכוחות הביטחון. בחסדי שמים התפילות התקיימו כסדרן. צפו בתיעוד (חדשות)
תיעוד פלסטיני: חיל האוויר תוקף ברצועהתיעוד פלסטיני: חיל האוויר תוקף ברצועהכיכר השבת1
הפלסטינים מפרסמים תיעוד מתקיפות חיל האוויר הלילה ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות מוקדם יותר הערב לעבר שדרות ועוטף עזה • נורו 2 רקטות, אחת מהן יורטה (אקטואלי)
לאחר ירי הרקטות: צה"ל תקף ברצועת עזהלאחר ירי הרקטות: צה"ל תקף ברצועת עזהב. ניסני
לאחר הירי לשדרות נשמעה אזעקה גם באשלקון, אך צה"ל מסר כי מדובר בירי שאינו רקטי. במהלך הלילה תקף חיל האוויר מספר מטרות טרור של ארגון החמאס ברצועה (חדשות, צבא)
11 היו על המסוק שהתרסק; המערך - קורקע11 היו על המסוק שהתרסק; המערך - קורקעב. ניסני12
מפקד חיל האוויר החליט לקרקע את מערך מסוקי ה'יסעור' בעקבות נחיתת החירום של המסוק בנגב. קצין סיפר כי על המסוק היו לוחמי 'שלדג' ושיבח את הצוות שהצילו חיים (צבא)
צפו: כך לוחמי 'א-נוח'בה' מתאמנים בעזהצפו: כך לוחמי 'א-נוח'בה' מתאמנים בעזהכיכר השבת9
סרטון חדש מציג את האימונים של יחידת העילית 'א-נוח'בה' של גדודי עז א-דין אל-קסאם - הזרוע הצבאית של החמאס. בסרטון: לוחמה בשטח בנוי, ירי נ"ט והשתלטות על טנק (צבא)
שיגור רקטה. ארכיון2 רקטות שוגרו מעזה; רקטה אחת - יורטהכיכר השבת
בשעה 20:50 נשמעה אזעקת 'צבע אדום' בשדרות ובעוטף עזה. דובר צה"ל מסר כי שוגרו 2 רקטות - אחת מהן יורטה ע"י 'כיפת ברזל'. אישה נחבלה בדרכה למרחב המוגן (צבא וביטחון)
אילוסטרציהחייל צה"ל נפצע באורח קשה בתאונת דרכיםכיכר השבת
חייל צה"ל נפצע היום (שלישי) באורח קשה וקצין צה"ל נפצע באורח קל בתאונת דרכים בדרום הארץ, בין משאית לרכב פרטי ליד צומת הרוחות שבכביש 40, בסמוך לבה"ד 1 (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20