ישי ריבו  חסידישקייט  פינדרוס  שולי רנד
שוב ניסיון פיגוע דקירה בחברון: ללא נפגעיםשוב ניסיון פיגוע דקירה בחברון: ללא נפגעים
י"ד בחשוון תשעט | 23.10.18
יום לאחר פיגוע הדקירה בחברון, לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל המוצבים במערת המכפלה בחברון שבחטמ"ר יהודה עצרו פלסטיני ששלף לעברם סכין. אין נפגעים (ביטחון)
החייל משחזר: כך נטרלתי את המחבל. צפוהחייל משחזר: כך נטרלתי את המחבל. צפוב. ניסני6
"פתאום שמעתי צעקות של 'אללה הוא אכבר' מאחורי. הסתובבתי וראיתי את המחבל, מטר מהפנים שלי. בא לכיוון הצואר, עם חפץ ביד" • החייל משחזר את ניסיון הפיגוע (צבא)
מחבלי חיזבאללה בפעולה, מתוך העמדה שנחשפהעמדת טרור בכסות של ארגון 'למען הסביבה'ב. ניסני1
פעם נוספת, מסיר צה"ל את הלוט מעל שקרי ארגון הטרור חיזבאללה, עם הוכחות כי ניהל מעקב מתוך עמדה צבאית לכל דבר, שהוצגה כשלוחה של ארגון למען איכות הסביבה (ביטחון)
פיגוע דקירה בחברון: חייל צה"ל נפצע קלפיגוע דקירה בחברון: חייל צה"ל נפצע קלדניאל הרץ2
אירוע דקירה בעיר חברון בסמוך למערת המכפלה. מחבל ניסה לדקור חייל ופצע אותו באורח קל מאד. המחבל חוסל במהירות על ידי החייל הפצוע וחיילים נוספים שהיו במקום (צבא וביטחון)
אילוסטרציהלוחמי מג"ב ירו לעבר גנב רכב שנמלטכיכר השבת
רכב החשוד כגנוב הגיע הלילה (שני) למעבר מזמוריה בדרכו לשטחי יו"ש, ניסה להימלט מלוחמי מג"ב שנאלצו לירות לעבר הרכב, אך החשוד הצליח להימלט. נערכות סריקות (אקטואליה)
האיום של חמאס: "לא תעזבו את המקלטים"האיום של חמאס: "לא תעזבו את המקלטים"ב. ניסני19
ארגון הטרור חמאס פרסם בערב שבת סרטון איום לישראל בו נראים אנשיו מייצרים טילים. בסיום הסרטון נכתב בעברית: "עם התוקפנות שלכם - לא תעזבו את המקלטים שלכם (בארץ)
צה"ל תקף מחבלים שהפריחו בלוני תבערהצה"ל תקף מחבלים שהפריחו בלוני תבערהב. ניסני6
חיל האוויר תקף בצהריים חוליית מחבלים שהפריחה בלוני תבערה אל ישראל. במהלך השבת פרצו שתי שריפות כתוצאה מטרור הבלונים. הפגנות הגדר עברו בשקט יחסי (צבא וביטחון)
היערכות טנקים בשטחי כינוס סמוכים לעזהכוחות השריון על גבול עזה; שינויים בנתב"גאלי רוטמן14
מאז תום ישיבת הקבינט הממושכת לפנות בוקר, ובפרט בשעות האחרונות, משונעים כוחות רבים של צה"ל אל גבול הרצועה. במקביל, בנתב"ג מתכוננים לירי רקטות כבדות (צבא)
אילוסטרציהשני תושבי יפו ניסו להצטרף לדאעש ונעצרודניאל הרץ1
שני ערבים תושבי יפו נסעו לטורקיה כדי להמשיך משם ולהצטרף לדאעש וללחימה בסוריה. הקשר עם דאעש ניתק והם חזרו לישראל ונעצרו. כתב אישום הוגש כנגדם (ביטחון)
אלוף הרצי הלוי בזירת הנפילה בבאר שבעשקט אך מתוח: חזרה לשגרה בישובי הדרוםב. ניסני1
הקבינט התכנס לישיבה אל תוך הלילה • לילה שקט בדרום • חיל האוויר נמנע מלתקוף ברצועת עזה • פיקוד העורף הסיר את המגבלות בדרום • הלימודים יתקיימו בישובי הדרום (ביטחון)
תיעוד מעזה: ההרס בעקבות תקיפת צה"לתיעוד מעזה: ההרס בעקבות תקיפת צה"לכיכר השבת16
ברשתות החברתיות מתפרסמות בשעות האחרונות תמונות של חלק מההריסות של יעדי הטרור שהותקפו על-ידי צה"ל לאחר שיגור הרקטות לפנות בוקר לעבר ישראל. צפו בתמונות (צבא)
ההרס בבית שנפגע מהרקטהדובר צה"ל: אלו יעדי הטרור שהותקפו בעזהכיכר השבת3
דובר צה"ל מאשים את ארגון החמאס בירי הרקטות לעבר ישראל. משעות הבוקר הותקפו למעלה מ-20 יעדים, במרכזם - מנהרת טרור התקפית של חמאס שחצתה לשטח ישראל (צבא)
צפו: מחבלים משגרים רקטה - ומחוסליםצפו: מחבלים משגרים רקטה - ומחוסליםכיכר השבת19
חוליית מחבלים שפעלה בצפון רצועת עזה בניסיון לשגר רקטה לעבר ישוב במועצת האזורית חוף אשקלון, הותקפה על-ידי כלי טיס של צה"ל. אזעקה הופעלה במועצה. צפו בתקיפה (צבא)
הפלסטינים תיעדו: כך נראו השיגורים מעזההפלסטינים תיעדו: כך נראו השיגורים מעזהב. ניסני3
כלי תקשורת ברצועת עזה פרסמו סרטון בו נראים שני השיגורים לעבר שטח ישראל • צה"ל אישר כי רקטה נוספת שוגרה לעבר הים • בעזה נערכים לתגובה חיל האוויר (ביטחון)
הזירה בבאר שבערקטה פגעה בבית בבאר שבע; שישה נפגעוב. ניסני12
לאחר השעה 3:30 לפנות בוקר נשמעו אזעקות בדרום. רקטה אחת פגעה בבית בבירת הנגב - באר שבע • נזק כבד נגרם למקום ושישה נפגעים פונו • הבוקר, צה"ל תוקף בעזה (בארץ)
שר הביטחון, הבוקרליברמן: חייבים להנחית מכה קשה על חמאסב. ניסני5
שר הביטחון קיים הערכת מצב באוגדת עזה עם סגן הרמטכ"ל: "מיצינו את כל האפשרויות, חייבים להנחית מכה קשה על חמאס. זאת הדרך היחידה להחזיר את המצב לקדמותו" (צבא)
צופרי אזעקה. אילוסטרציההבוקר: אזעקות בערים מודיעין וביתר עיליתב. ניסני1
במסגרת ניסוי צופרים, צה"ל מוסר כי ישמעו אזעקות בערים החרדיות אלעד וביתיר עילית, האזעקות יופעלו בשעה 10:00, במידה ותופעל אזעקת אמת תישמע אזעקה נוספת (אקטואלי)
צפו: הלוחם משחזר את נטרול המחבלצפו: הלוחם משחזר את נטרול המחבלב. ניסני6
סמ"ר א', הלוחם שנטרל את המחבל בצומת גיתי אבישר משחזר את הרגעים הדרמטיים: "כשראיתי שהוא שולף סכין ומנסה לפגוע בכוח, דרכתי ויריתי על מנת לנטרלו" (צבא)
5 חודשים אחרי: נתפס מחבל שירה בלוחמת5 חודשים אחרי: נתפס מחבל שירה בלוחמתדניאל הרץ
כוחות הביטחון הביאו למעצרו של מחבל שירה לעבר כוחות הביטחון בעת שהגיעו להרוס את ביתו של המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח הי"ד ופצע לוחמת באורח קל (צבא וביטחון)
דוד מינץשופט בית המשפט העליון דוד מינץ הותקףדניאל הרץ3
השופט שמתגורר בדולב דיווח כי כמה פלסטינים חמושים בפטישים ניסו לתקןף אותו סמוך לטלמון אך הוא הצליח להימלט מהמקום ללא פגע. האירוע בחקירת משטרה (ביטחון)
ההודעה נמסרת למשפחת הרוצחצה"ל הודיע: בית המחבל שרצח בברקן יהרסכיכר השבת3
משפחת המחבל שרצח את זיו חג׳בי וקים יחזקאל-לבנגרונד הי"ד קיבלה הודעה מצה"ל על הכוונה להרוס את ביתם. המשפחה תוכל לערער על ההחלטה בימים הקרובים (ביטחון)
מעבר קוניטרה בגבול הצפון ייפתח מחדשמעבר קוניטרה בגבול הצפון ייפתח מחדשדניאל הרץ
בטקס חגיגי ייפתח מחדש מעבר קוניטרה בין ישראל לסוריה, זאת לאור חזרתו של כוח האו"ם לדרום סוריה לאחר סיום הקרבות באיזור וכיבושו מחדש בידי צבא אסד (צבא וביטחון)
לאחר בדיקה: מטוסי 'האדיר' יחזרו לפעילותלאחר בדיקה: מטוסי 'האדיר' יחזרו לפעילותדניאל הרץ1
לאחר שלושה ימים, החליט מפקד חיל האוויר להחזיר את מטוסי האדיר לפעילות. המטוסים הושבתו לאחר תאונה במטוס אמריקני והיה חשש כי זו תקלת יצרן משמעותית (צבא וביטחון)
רכבה של ראבישב"כ חוקר: יהודים גרמו למות פלסטינית?ב. ניסני16
המחלקה היהודית בשב"כ חוקרת האם מתנחלים יידו אבנים לעבר רכבה של אישה ראבי, בצומת תפוח, וגרמו למותה. אבו מאזן: "פשע מכוער ביותר, אותו ביצעו המתנחלים" (ביטחון)
צפו: צה"ל ירה רימוני גז, איסמעיל הנייה ברחצפו: צה"ל ירה רימוני גז, איסמעיל הנייה ברחב. ניסני10
מנהיג חמאס איסמעיל הנייה הגיע אמש, במהלך ההפגנות, לגבול רצועת עזה. כוחות צה"ל ירו לעבר ההתקהלות רימוני גז מדמיע ומאבטחיו של הנייה נמלטו יחד אתו מהזירה. צפו (צבא)
הפגנות בגבול הרצועהעשרות מחבלים פרצו את הגדר; 3 חוסלו, 7 מפגינים נהרגוב. ניסני9
כעשרים מחבלים חצו אמש, ערב שבת קודש, את גדר המערכת ברצועת עזה. בצה"ל לא לקחו סיכון ופתחו באש, שלושה מהם נהרגו וגופותיהם נלקחו לרצועה. שבעה מפגינים נוספים נהרגו (חדשות)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44