ניסים בלאק  תהום אל..  Ynte  zupbhe
מחסן אמל"ח שהותקףצה"ל: הרחבנו את מטרות התקיפה בעזה
ט"ו בחשוון תשפ | 13.11.19
דובר צה"ל מציין כי הסתיימה תקיפה נוספת של יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה, כאשר צה"ל הגביר את קצב תקיפותיו וסוג המטרות. תיעוד: אלו היעדים שהושמדו (חדשות)
בנט והרמטכ"ל כוכבי, אמששר הביטחון: "לא נהסס לפעול גם בעתיד"כיכר השבת3
"מי שמתכנן לפגוע בנו ביום, לעולם לא יהיה בטוח שיעבור את הלילה. הייתם ותישארו על הכוונת", כך אומר שר הביטחון נפתלי בנט, בהתייחסות ראשונה לסבב ההלמה (צבא וביטחון)
סוללת כיפת ברזל, אמש"הג'יהאד האסלאמי נערך למספר ימי קרב"כיכר השבת
בצה"ל מעריכים כי לאחר שנורו 220 רקטות אתמול לעבר ישראל, הג'יהאד האסלאמי ימשיך את הירי היום ולשם כך נערכו עם כיפת ברזל - גם באזור המרכז. "האירוע לא סגור" (חדשות)
חיסול ברצועת עזהחיל האוויר תקף ברצועה: הרוג ושני פצועיםב. ניסני
חיל האוויר תקף הבוקר חוליית מחבלים, ככל הנראה שהייתה עסוקה בשיגור רקטות לעבר ישראל • משרד הבריאות בעזה עדכן כי מחבל אחד נהרג ושניים נוספים נפצעו (צבא וביטחון)
צפו בתיעוד: כך נראה היירוט מהעיר מודיעיןצפו בתיעוד: כך נראה היירוט מהעיר מודיעיןקובי רוזן2
סמוך לשעה 18:30 נשמעה אזעקה באזור בית שמש, לאחר מכן דיווחו התושבים על קולות נפץ • מערכת 'כיפת ברזל' יירטה שיגור • צפו בתיעוד מהיירוט מעל העיר מודיעין (צבא וביטחון)
כוחות צה"ל בגבול עזהמטחי רקטות לעבר הדרום; הרוגים בעזהב. ניסני7
מאז שעות הבוקר משוגרים מטחי רקטות מרצועת עזה, בעיקר לעבר יישובי עוטף עזה • צה"ל תוקף מהאוויר יעדי טרור וחוליות מחבלים ומספר ההרוגים בעזה - עולה (חדושת, בארץ)
החיסול, הרקטות והתקיפות; כך נראתה עזההחיסול, הרקטות והתקיפות; כך נראתה עזהכיכר השבת4
החיסול של בכיר הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא, ההרס בבית, ההתקהלות, ההלוויה, שיגור הרקטות לישראל והתקיפות של חיל האוויר • תיעוד מסכם מרצועת עזה (ביטחון)
הגי'האד: ישראל לא תקבע את אופן הלחימההגי'האד: ישראל לא תקבע את אופן הלחימהכיכר השבת1
דובר ארגון הטרור העזתי איים בהמשך הירי לישראל: "השעות הקרובות יוסיפו כותרת חדשה לרשימת הכישלונות של נתניהו, האויב יחוש את משמעות הדברים", אמרו בג'יהאד (אקטואלי)
השר בנט בהערכת מצב, הערבהיום הראשון של נפתלי בנט בתפקיד. צפוב. ניסני6
שר הביטחון, נפתלי בנט, נפגש הערב לפגישת עבודה ראשונה עם סגן השר, אבי דיכטר, וסיכם עמו כי דיכטר יהיה אחראי על העורף ובנט על ניהול המערכה. תיעוד (אקטואליה)
כ-200 רקטות שוגרו; פיקוד העורף: מחר - לימודים בגוש דןכ-200 רקטות שוגרו; פיקוד העורף: מחר - לימודים בגוש דןכיכר השבת4
מאז חיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא, שוגרו לעבר ישראל כ-200 רקטות, חלקן יורטו על ידי מערכת 'כיפת ברזל'. צה"ל תוקף מהאוויר, ובפיקוד העורף החליטו להקל בהנחיות (ארץ)
אלו הפיגועים שהוציא הבכיר שחוסל בעזהאלו הפיגועים שהוציא הבכיר שחוסל בעזהכיכר השבת6
בכיר מפקדי הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה, בהאא' אבו-אלעטא, חוסל במיטתו, בצעד שהביא להסלמה ביטחונית • מי היה הטרוריסט הבכיר? • צפו בסיקור (ביטחון)
מצב מיוחד הוכרז על טווח של 80 ק"מ מעזהמצב מיוחד הוכרז על טווח של 80 ק"מ מעזהיוני גבאי5
שר הביטחון נפתלי בנט הכריז על מצב מיוחד בעורף ביישובים הנמצאים בטווח שבין 0-80 ק"מ מרצועת עזה, ויהיה בתוקף למשך 48 שעות - אלא אם כן הממשלה תחליט אחרת (ביטחון)
ההצהרה המיוחדתנתניהו: "כעת הסתדרו לנו כל הכוכבים" • צפוישי כהן8
שעות לאחר חיסול איש הג'יהאד האסלאמי, בהאא' אבו-אלעטא, ועם סיום הכינוס המיוחד של הקבינט הביטחוני, השמיעו רוה"מ והרמטכ"ל הצהרות באשר להסלמה (חדשות)
המבנה שהותקף הלילה ברצועהצה"ל חיסל מחבל; הג'יהאד הגיב בירי טיליםב. ניסני23
צה"ל חיסל מפקד בכיר בג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה • עשרות רקטות נורו לעבר הדרום, השפלה, גוש דן ומודיעין • ארגוני הטרור: לאחר ההלוויה נגביר את הירי (חדשות, בארץ)
תיעוד דרמטי: טיל פוגע ומפספס את הרכביםתיעוד דרמטי: טיל פוגע ומפספס את הרכביםב. ניסני5
טיל שנורה מעזה נפל בכביש בסמוך לצומת שתולים ופספס בשניות נוספות כלי רכב שנסעו במקום • אדם אחד נפצע באורח קל ושלושה נוספים נפגעי חרדה • צפו בתיעוד (בארץ)
נתניהו ימסור הצהרה אחרונה כשר הביטחוןנתניהו ימסור הצהרה אחרונה כשר הביטחוןאבי רבינא
ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ימסור הצהרה כשר ביטחון רגע לפני כניסת נפתלי בנט לתפקידו. קריאות ב'עבודה' נגד נתניהו "ניצול מניעים פוליטיים למלחמה" (צבא וביטחון)
הבניין שהותקף בסוריהדיווח בסוריה: צה"ל חיסל בכיר נוסף בג'יהאדדניאל הרץ1
בנוסף לבכיר החמאס שחוסל הבוקר ברצועת עזה, ישנם דיווחים בתקשורת הערבית על בכיר נוסף של הארגון שחוסל בתקיפה בדמשק. בישראל מסרבים להתייחס לדיווחים (ביטחון)
אילוסטרציה. למצולמות אין קשר לכתבההלימודים בגוש דן בוטלו: אלו הוראות הצבאדוד הכהן4
דובר צה"ל הודיע כי בשל חיסול בכיר הג'יהאד האיסלמי והתגובה הצפויה של ארגוני הטרור בעזה, הלימודים ביגוש דן והדרום לא יתקיימו • אלו ההוראות של מערכת הביטחון (בארץ)
חוסל. האא' אבו-אלעטא"פצצה מתקתקת"; זה הבכיר שצה"ל חיסלב. ניסני14
סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר, ראש הממשלה אישר את המבצע וחיל האוויר הפציץ את המבנה בו שהה בכיר הג'יאהד, בהאא' אבו-אלעטא • פרופיל: זה המפקד הבכיר שחוסל (צבא)
יום סוער ביו"ש: אבנים, בקת"בים, ירי - והרוגיום סוער ביו"ש: אבנים, בקת"בים, ירי - והרוגב. ניסני2
הפלסטינים ציינו את יום השנה למותו של ערפאת בסדרת התפרעויות שבשיאה - הירי שהרג צעיר באל ערוב. תחקיר צה"ל העלה כי לעבר החיילים השליכו בקבוקי תבערה (ביטחון)
האבא החרדי מפגין מול הכלא הצבאי: "בנינו בסכנת חיים"האבא החרדי מפגין מול הכלא הצבאי: "בנינו בסכנת חיים"דניאל הרץ29
אביו של אחד החיילים החרדים מ'נצח יהודה' שנעצרו בחשד להכאת בדואים הגיע להפגין הבוקר מול כלא 4 בטענה שבנו ושאר החיילים מאוימים בכלא על ידי חיילים בדואים אחרים. צפו בתיעוד (צבא)
אילוסטרציהבית הדין האריך את מעצר החיילים החרדיםדניאל הרץ8
בית הדין הצבאי ביפו האריך שוב את מעצר חיילי נצח יהודה החשודים בהכאת בדואי שאיים עליהם. במקביל, הפרקליטות מציעה להם הסדר טיעון, שייתכן וחלקם יחתום עליו (חדשות)
ראש השב"כ נדב ארגמןראש השב"כ חשף: סוכלו יותר מ-450 'פיגועים משמעותיים'יוני גבאי2
נדב ארגמן, ראש השב"כ, השתתף הבוקר בתערוכת רחפנים וסיפק הצצה לפעילות הארגון במישרים שונים תוך שהוא חושף כי במהלך השנה האחרונה סוכלו 450 "פיגועים משמעותיים", כלשונו (צבא)
המערכת בפעולהדיווח: טיל סודי של ישראל - נמצא בידי רוסיהכיכר השבת4
"קלע דוד", אחד מטילי ההגנה האווירית הסודיים של ישראל, נפל לידיה של רוסיה, לאחר שהטיל ששוגר נפל בסוריה, כך דווח בסין. דובר צה"ל: "לא נתייחס לדיווחים זרים" (אקטואליה)
תא"ל דרור שלום"מכחישי רצח רבין הם כמו מכחישי שואה"כיכר השבת15
ימים לאחר שד"ר מרדכי קידר העלה מחדש את תאוריות הקונספריציה סביב רצח רבין, כתב ראש חטיבת המחקר באמ״ן לפקודיו, בהם בנו של קידר, בהם ערך השוואה חריפה (בארץ)
פורום בכירי חיל-האוויר ביקרו בפיקוד הצפוןפורום בכירי חיל-האוויר ביקרו בפיקוד הצפוןכיכר השבת
מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין ופורום המפקדים הבכיר של חיל-האוויר ביקרו בגזרת עוצבת ה"גליל" בפיקוד הצפון, שמעו סקירה וסיירו במנהרת טרור של חיזבאללה. צפו (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20