ליל מתיחות בדרום: חיל האוויר תקף בעזה וירי לעבר ישראלליל מתיחות בדרום: חיל האוויר תקף בעזה וירי לעבר ישראל
ח' בתמוז תשפא | 18.06.21
חיל האוויר הישראלי תקף הלילה מטרות של חמאס ברצועת עזה, זאת בתגובה להמשיך הפרחת בלוני התבערה אתמול. זו התקיפה השניה השבוע תחת הממשלה החדשה של נפתלי בנט (צבא וביטחון)
אחת התקיפות, הערבצה"ל הפציץ בעזה, בתגובה לבלוני התבערהב. ניסני3
כוחות צה"ל תקפו מן האוויר, עם מטוסי קרב, יעדי טרור של ארגון חמאס, השולט ברצועת עזה, זאת בתגובה להמשך הפרחת בלוני התבערה לעבר ישובים ישראלים • צפו (ביטחון)
'קרה ששכבנו שנה במארב עד לסיכול פיגוע''קרה ששכבנו שנה במארב עד לסיכול פיגוע'משה מנס9
א', קצין ביחידת האיסוף הקרבי של פיקוד מרכז, החולשת על סיכול פיגועים ביו"ש, מתאר ל'כיכר' את הפעולות מצילות החיים, והעומד מאחוריהן, וחושף תיעוד מהשטח. צפו (ביטחון)
שר הביטחון, בני גנץ. "שיקול ביטחוני"גנץ: תתמכו בחוק ה'איחוד'; בליכוד מסרביםרפאל כהן35
שר הביטחון פנה לראש האופוזיציה, בניסיון לאשר את העברת הוראת השעה: "השיקול הביטחוני מעל לכל שיקול פוליטי" • הליכוד עומד בסירובו - במטרה להביך את הקואליציה (פוליטי)
תיעוד הרכבנתפסו האחראים ללינץ' באום אל פאחםקובי רוזן
הותר לפרסום: המשטרה איתרה ועצרה תשעה חשודים תושבי הכפר זלאפה בביצוע לינץ' ביהודים, שנכנסו לפני כחודש לאום אל פאחם. המשפחה חולצה בידי תושבי העיר (ביטחון)
התחקיר גילה: החייל  נפגע מירי של כח צה"להתחקיר גילה: החייל נפגע מירי של כח צה"לכיכר השבת
לפני מספר ימים, כוח צה"ל והמשטרה, סיכלו ניסיון הברחת כלי נשק בגבול ירדן, חייל מילואים שהשתתף במבצע המורכב נפגע באורח בינוני במהלך הפעילות מירי כוח צה"ל (ביטחון)
אילוסטרציהלמרות התקיפה: שוב שריפות בעוטף עזהכיכר השבת2
במועצה האזורית אשכול פרצו היום ארבע שריפות, ככל הנראה כתוצאה מהפרחת בלונים משטח הרצועה, זאת לאחר שהלילה צה"ל תקף ברצועה בתגובה לשיגורי בלונים לישראל (חדשות)
מחבלת ניסתה לדרוס ולדקור - ונורתה למוותמחבלת ניסתה לדרוס ולדקור - ונורתה למוותב. ניסני5
נס: חיילים המאבטחים עבודות בינוי באזור מחסום חיזמא, הבחינו ברגע הנכון בפלסטינית המנסה לדרוס אותם ולאחר מכן לדקור, פתחו לעברה בירי מדויק ונטרלו אותה. צפו (ביטחון)
לראשונה בעידן בנט: צה"ל תקף יעדים בעזהלראשונה בעידן בנט: צה"ל תקף יעדים בעזהב. ניסני20
צה"ל תקף יעדים צבאיים של חמאס ברצועת עזה, זאת לאחר שאתמול הפריחו מרצועת עזה בלוני תבערה שגרמו לשריפות רבות. זו התקיפה הראשונה מאז 'שומר החומות' (צבא וביטחון)
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א'מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א'ב. ניסני
אלוף-משנה א', נכנס היום לתפקידו כמפקד שייטת 13 והחליף את תת-אלוף דניאל הגרי, שכיהן כמפקד שייטת 13 בשנתיים האחרונות; "נתייצב בראש לכל משימה בכל מקום" (אקטואלי)
בנט האריך את כהונת ארגמן כראש השב"כבנט האריך את כהונת ארגמן כראש השב"כרפאל כהן7
נדב ארגמן, ראש השב"כ, קיבל מראש הממשלה נפתלי בנט, בפגישתם הראשונה בלשכת רה"מ, הארכה בחודש נוסף של תקופת כהונתו, אחרי הארכה שכבר קיבל מנתניהו (אקטואליה)
הניסיון שסוכלהמבריחים נעצרו: סוכל ניסיון הברחת אמל"חכיכר השבת
המערך האוירי של המשטרה, מג"ב וצה"ל סיכלו אמש ניסיון הברחה של אמצעי לחימה מגבול ירדן. שלושת המבריחים נעצרו והמשטרה תבקש היום להאריך את מעצרם (אקטואליה)
הרמטכ"ל כוכביכוכבי: נערכים לאפשרות של חידוש הלחימהב. ניסני4
הרמטכ"ל אביב כוכבי אומר הערב (שני) כי "המצב נפיץ". זאת בהתייחס למצעד הדגלים שצפוי להתקיים מחר. על מבצע שומר החומות אמר - "מה שהיה הוא לא מה שיהיה" (ביטחון)
כיפת ברזלחשש לתגובה: צה"ל מתגבר את כיפת ברזלכיכר השבת7
לאחר שמצעד הדגלים נדחה בשל מבצע 'שומר החומות', ישראל מתגברת את פריסת מערכת כיפת ברזל לאור איומי חמאס כי קיום המצעד הוא "נפץ למערכת חדשה" (ביטחוני)
סוכל ניסיון פיגוע: פעילת טרור נורתה למוותסוכל ניסיון פיגוע: פעילת טרור נורתה למוותקובי רוזן3
פעילת חמאס שהגיעה מכיוון השטחים אל המעבר הרכוב בקלנדיה בו מוצבים לוחמי מג"ב ומאבטחים אזרחיים, נורתה למוות • מדובר במחבלת שישבה בכלא במשך שנתיים (ביטחון)
אילוסטרציהאירוע דרמטי בדרום: מחבל חמוש חדר מעזהב. ניסני3
כוחות הביטחון לכדו תושב הרצועה, שהצליח לחצות את גבול עזה, כשעל גופו מטען חבלה, רימון יד ושני סכינים, בדרכו לבצע פיגוע רצחני - ככל הנראה בישוב יהודי ב'עוטף' (ביטחון)
גנץ וכוכבי סיכמו את מבצע "שומר החומות"גנץ וכוכבי סיכמו את מבצע "שומר החומות"דניאל הרץ
שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, ערכו היום מפגש עם פורום מטכ"ל, לסיכום מבצע 'שומר החומות בעזה. "זו הייתה מערכה מעצבת, מבחינה מדינית", אמר השר (צבא)
אילוסטרציה"אי פרסום שמו ותמונתו – לא דרישת צה"ל"דוד הכהן2
בשונה מסיפור "האסיר X" שישראל מנעה את פרסם זהותו, פרטיו של קצין המודיעין שמת בכלא לא מפורסמים לציבור בשל דרישות משפחתו, והיחס אליו היה זהה לכלל החיילים (ביטחון)
כוחות משמר הגבול פועלים בלוד, בזמן הפרעותהפרעות: 5 ערבים נעצרו בגין תקיפת יהודיםב. ניסני4
הותר לפרסום: חמישה ערבים, אזרחי ישראל, נעצרו בחשד לביצוע לינץ' ביהודי, ניסיון לינץ' במשפחה יהודית, וכן בניסיון פיגוע ירי שהסתיים ללא נפגעים - בזמן 'שומר החומות' (בארץ)
אילוסטרציהשני אנשי ביטחון פלסטינים נהרגו מירי צה"לדניאל הרץ2
במהלך פעילות של מסתערבים במחנה הפליטים ג'נין, נפתחה אש לעבר הלוחמים והם השיבו באש • שני אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים ומחבל נוסף נהרגו בתקרית (אקטואליה)
מהטקס היוםבני גנץ: "עם ישראל קיבל צלצול השכמה"ב. ניסני5
שר הביטחון, בני גנץ, נאם בטקס קבלת הספינה אח"י עוז, בבסיס חיל הים בחיפה, ואמר: "החברה הישראלית קיבלה צלצול השכמה במבצע שומר החומות" • צפו בנאום (חדשות)
עופר וינטרלאחר שדיבר עם בנט: הרמטכ"ל נזף בוינטרב. ניסני3
הרמטכ"ל אביב כוכבי, זימן את תא"ל עופר וינטר לבירור, לאחר הדיווח על שיחתו עם בנט, והחליט על מתן נזיפה פיקודית בשל האיסור על קשר ישיר בין משרתים לנבחרי ציבור (ביטחון)
הרמטכ"ל בהתייחסות למות הקצין בכלאהרמטכ"ל בהתייחסות למות הקצין בכלאב. ניסני6
רא"ל אביב כוכבי התייחס לראשונה לפרשה בה קצין מודיעין מצא את מותו בכלא הצבאי ואמר כי "אסור היה שהקצין ימות בכלא. נתחקר, ונעשה הכול שהסוד לא יתגלה" (צבא וביטחון)
המגדל מופצץצה"ל: חמאס ניסה לשבש את "כיפת ברזל"ב. ניסני
בהודעה לתקשורת הזרה, הסביר דובר צה"ל את הסיבות לתקיפת מגדל אל ג'אלה במהלך מבצע 'שומר החומות', בשל פעילות חמאס מהבניין שנועדה לשבש את כיפת ברזל (ביטחון)
תא"ל עופר וינטר שוחח עם בנט - ולא דיווחתא"ל עופר וינטר שוחח עם בנט - ולא דיווחכיכר השבת6
מפקד עוצבת האש, תת־אלוף עופר וינטר, שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה המיועד, ח"כ נפתלי בנט - אך בניגוד לפקודות, לא דיווח על השיחה למפקדיו (צבא וביטחון)
'ישראל בתקיפה נרחבת בסוריה, מכיוון לבנון''ישראל בתקיפה נרחבת בסוריה, מכיוון לבנון'ב. ניסני3
על פי דיווחים רשמיים בסוריה, ישראל תקפה מספר מטרות במרכז ובדרום המדינה, מכיוון לבנון, הדי פיצוצים נשמעו בדמשק ובחומס ומספר בני אדם נהרגו כתוצאה ממנה (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט11