נתניהו  מחנה בני..  הרב עובדיה  גור
לבנון, הלילהדיווח: פעילי חיזבאללה חוסלו במתקפה הישראלית בסוריה
כ"ד באב תשעט | 25.08.19
כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי שלושה פעילי חיזבאללה נהרגו במתקפה הישראלית אמש בסוריה: "תהיה תגובה קשה" • המתיחות לשיא: רחפנים התפוצצו וגרמו לנזק במשרדי הארגון (צבא וביטחון)
הסכיןסוכל פיגוע? צעיר פלסטיני נעצר עם סכיןכיכר השבת
צעיר פלסטיני, עורר את חשדו של איש ביטחון אזרחי סמוך ליישוב פסגות. כוח צה"ל ביצע נוהל מעצר חשוד, עצר אותו ועל גופו נמצאה סכין. הוא הועבר לחקירת הכוחות (אקטואליה)
אילוסטרציהחיזבאללה: "לא הפלנו את רחפני התקיפה"דניאל הרץ
דובר של ארגון הטרור הלבנוני, מסר כי הרחפנים שהתרסקו הלילה בבירות לא הופלו על ידי הארגון ואחד מהם היה ממולכד וגרם לנזק כבד למרכז התקשורת של חיזבאללה (צבא וביטחון)
תיעוד: צה"ל ממשיך במצוד אחר המחבליםתיעוד: צה"ל ממשיך במצוד אחר המחבליםכיכר השבת
לוחמי צה"ל ממשיכים במצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע במעיין הסמוך לדולב, כפי הנראה באמצעות מטען שהופעל מרחוק. צפו בתמונות מהמצוד והחיפושים (ביטחון)
זירת ההתרסקות ואחד הרחפניםהחיזבאללה: שני מל"טים ישראלים התרסקוכיכר השבת4
שעות ספורות לאחר התקיפה הישראלית בסוריה - לסיכול פיגוע רחפנים איראני, גורם רשמי בארגון החיזבאללה דיווח על שני מל"טים ישראליים שהתרסקו באזור ביירות (צבא וביטחון)
בנימין נתניהוביבי: נערכים לכל תרחיש, לאיראן אין חסינותישי כהן3
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתקיפה החריגה של ישראל בלב סוריה, תקיפה שכוונה לעבר כוח איראני שתכנן פיגוע נגד ישראל: "לאיראן אין חסינות בשום מקום" (אקטואלי)
תקיפה בסוריה. ארכיוןצה"ל תקף כוח איראני בסוריה וסיכל פיגועב. ניסני4
חיל האוויר הישראלי תקף יעדים של איראן בסמוך לעיר דמשק בסוריה • בהודעה חריגה אישר צה"ל את דבר התקיפה • היעד: כוח קודס האיראני שתכנן פיגוע רחפנים בישראל (אקטואליה)
מצוד אחר המחבלים שרצחו את רינה שנרבמצוד אחר המחבלים שרצחו את רינה שנרבב. ניסני3
לוחמי צה"ל המשיכו, במהלך השבת, את המצוד אחר המחבלים שהניחו את המטען במעיין הסמוך ליישוב דולב והביאו למותה של רינה שנרב הי"ד. שלושה נעצרו (אקטואליה)
עין בוביןשלושה פצועים קשה מפיצוץ מטען במעיין עין בובין בדולבדניאל הרץ20
שלושה פצועים קשה מפיצוץ מטען במעיין עין בובין ליד דולב. כוחות ההצלה הוזעקו למקום. נסיבות האירוע עדיין אינם ידועים, חשד להשלכת מטען חבלה מרכב חולף, החל מצוד אחריו (צבא וביטחון)
מחבל חמוש ניסה לחדור לישראל ונוטרלמחבל חמוש ניסה לחדור לישראל ונוטרלדניאל הרץ8
מחבל השליך הלילה רימונים לעבר לוחמי צה"ל בגבול עזה. המחבל זוהה על-ידי תצפיתניות ולוחמי צה"ל הוקפצו לנקודה. הלוחמים הסתערו לעבר המחבל מעבר לגדר, ופגעו בו (צבא)
פצצות תאורה בעזה, הלילהההודעה החריגה של צה"ל בשפה הערביתכיכר השבת
בצה"ל מסיטים מעט את האשמה מארגון החמאס, על שיגורי הרקטות בתקופה האחרונה מעזה, ומטילים את האחריות על הג'יהאד האיסלאמי אך קוראים לחמאס לאכוף את מרותו (צבא)
שני החשודיםערבים ישראלים תכננו פיגועים מטעם דאעשב. ניסני4
חקירת שב"כ הובילה למעצרם של שני תושבי טמרה, ולהגשת כתב אישום נגדם, ממנו עולה כי תכננו בין היתר לרצוח חייל אמריקני, למדו להכין רעלים, לחטוף ולפוצץ כלי רכב (ביטחון)
שיגור נוסף לישראל; חיל האוויר תקף בעזהשיגור נוסף לישראל; חיל האוויר תקף בעזהב. ניסני1
לילה מתוח ביישובי הדרום: לאחר השעה 01:00 בלילה זוהה שיגור נוסף מהרצועה לעבר שטח מדינת ישראל • בתגובה, סמוך לשעה 04:00, צה"ל תקף מטרות טרור בעזה (ביטחון)
תקיפה בעזה, ארכיוןבתגובה לירי: צה"ל תקף יעדי טרור ברצועהב. ניסני
אחרי ירי הרקטה מרצועת עזה, תקפו מטוסי קרב מספר יעדי טרור במוצב ימי של חמאס בצפון רצועת עזה. בצה"ל מטילים את האחריות על חמאס • זוהה שיגור נוסף מעזה לדרום (ארץ)
רקטה שוגרה מעזה; 'צבע אדום' בשער הנגברקטה שוגרה מעזה; 'צבע אדום' בשער הנגבב. ניסני9
התרעת צבע אדום נשמעה הערב ביישוב במועצה האזורית שער הנגב שבעוטף עזה. תושבים מדווחים כי שמעו פיצוצים. צה"ל אישר כי זוהה שיגור אחד מרצועת עזה לישראל (ביטחון)
הסכיןנער ערבי יידה אבנים והשליך סכין על חייליםכיכר השבת2
נער ערבי יידה אבנים על חיילי צה"ל ששהו בעמדה צבאית, בכביש חוצה שומרון סמוך לצומת גיתי אבישר והשליך סכין לעברם. הוא ברח אך נעצר כעבור זמן קצר (צבא וביטחון)
צפו: 'שייטת 13' משתלטים על ספינת אויבצפו: 'שייטת 13' משתלטים על ספינת אויבב. ניסני3
הקומנדו הימי הישראלי שיתף פעולה עם הכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב, במסגרת תרגיל משותף, במהלכו דימו השתלטות על ספינה וחילוץ כוח משטח האויב • צפו (ביטחון)
כוח של חמאס. אילוסטרציהזה אמיתי: חמאס מאיים על ישראל בהסלמהב. ניסני6
ארגון הטרור חמאס מאיים על ישראל כי אם עד סוף השבוע לא יאפשרו לשליח הקטארי להיכנס לרצועה עם מזוודות הכסף ובמקביל תגדיל את אספקת החשמל - הם יחלו בהסלמה (צבא)
הערבים התפרעו: תפילה בקבר יוסף בשכםהערבים התפרעו: תפילה בקבר יוסף בשכםב. ניסני3
למעלה מאלף מתפללים, בניהם האדמו"ר מקוסוב וישי ריבו, נכנסו הלילה לתפילה בקבר יוסף שבשכם • במקום התפתחו הפרות סדר ומטען חבלה הושלך לעבר הלוחמים. תיעוד (צבא)
לוחמי צה"ל, אילוסטרציהחיילים שלא הסתערו על מחבל מעזה - יודחוב. ניסני5
סמל מחלקה, שני לוחמים ונהג מחטיבת גולני הודחו מצה"ל לאחר שלא פעלו כמצופה באירוע מבצעי, במהלכו חדר מחבל מרצועת עזה לישראל, והצליח לפצוע שלושה חיילים (ביטחון)
רב"ט ב'רב"ט ב': "זיהיתי 5 דמויות מתקרבות" • צפוב. ניסני5
"קיבלתי התרעה, התמקדתי בנקודה וזיהיתי חמש דמויות מתקרבות אל עבר הגדר, הבנתי שמדובר בחמושים והקפצתי כוחות", כך משחזרת רב"ט ב' את זיהוי המחבלים. צפו (חדשות)
צפו: כך זיהו את חוליית המחבלים ליד הגדרצפו: כך זיהו את חוליית המחבלים ליד הגדרב. ניסני1
במהלך הלילה, זיהה כוח צה"ל חוליית מחבלים המתקרבים לעבר גדר המערכת כשהם חמושים. טנק ומסוק צבאי ירו לעברם וחיסלו אותם • צפו בתעוד של חלית המחבלים (ביטחון)
נתניהו: "נצא למערכה, בלי שיקולי בחירות"נתניהו: "נצא למערכה, בלי שיקולי בחירות"יוני גבאי10
ראש הממשלה הגיב: "יש אומרים שאני נמנע ממבצע צבאי רחב בגלל שיקולי בחירות, כל מי שמכיר אותי יודע שהשיקולים עניינים" • לדבריו, "אם יידרש נצא למערכה רחבה" (בארץ)
זירת התאונה, הבוקרהותר לפרסום: ההרוג - קצין ברבנות הצבאיתב. ניסני5
דובר צה"ל התיר לפרסם בצהריים את שמו של קצין צה"ל שנהרג הבוקר בתאונה קשה בכביש 90: רב-סמל בכיר אבישי ביטון ז"ל ששירת ברבנות הצבאית. הלוויתו: היום במירון (צבא)
סינוואר, מנהיג חמאס בעזהחמאס: ישראל האכזרית ביצעה פשע מתועבב. ניסני6
יממה לאחר חיסול שלושה מחבלים שהתקרבו לגדר הגבול, ברצועה נערכות ההלוויות וארגון חמאס תוקף: הפשע המתועב שביצעה ישראל משקף את התנהגותה האכזרית (צבא, ביטחון)
מילוא בטקס סיום תפקידו בעוצבת הגלילהקצין הבכיר חדר ללבנון עם חייליו ונענשדניאל הרץ9
בסוף השבוע נחשף כי תת אלוף רפי מילוא, מי ששימש עד לאחרונה כמפקד אוגדת הגליל, נכנס במהלך מבצע 'מגן צפוני' למנהרת חיזבאללה הגדולה עד לבנון ללא אישור (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20