אילוסטרציהאם ובתה כמעט ונרצחו בשוד רכבן בשומרון
י"ז בתמוז תשפ | 09.07.20
רעולי פנים פלסטינים חטפו רכב מאם ובתה בצומת דותן חרמש. במהלך השוד ירו הפלסטינים באוויר וכיוונו את הנשקים על האם והבת, שרוססו גם בגז מדמיע. השודדים נמלטו (צבא)
באמצע הטיסה: מנועי מסוק הרמטכ"ל כבובאמצע הטיסה: מנועי מסוק הרמטכ"ל כבוב. ניסני11
תקלה חמורה במסוק הרמטכ"ל במהלך טיסה שגרתית - שני מנועיו כבו כאשר המסוק היה באוויר • דובר צה"ל בתגובה: "לא נשקפה סכנה לנוסעים, האירוע מתוחקר בחיל האוויר" (צבא)
הרמטכ"ל ביקר בנגב לקראת מעבר צה"להרמטכ"ל ביקר בנגב לקראת מעבר צה"לכיכר השבת2
הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ביקר במספר בסיסים בעיר באר שבע וכן קיים מפגש עם ראשי רשויות מקומיות, לקראת המשך מימוש המעבר לנגב של יחידות צה"ל. תיעוד (חדשות)
השיגור ב-2016לוויין התצפית 'אופק 16' - שוגר בהצלחהדניאל הרץ3
‏משרד הביטחון והתעשייה האווירית שיגרו לחלל בהצלחה, בשעה 4:00 לפנות בוקר, את לוויין התצפית 'אופק 16'. הלוויין צפוי להתחיל לשגר בחזרה תמונות בתוך כמה ימים (אקטואלי)
אילוסטרציהשלושה שיגורים מרצועת עזה: צה"ל תוקףדניאל הרץ5
דובר צה"ל מוסר כי זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. הופעלה התרעה במרחב עוטף עזה. דיווחים מעזה על תקיפות של חיל האוויר על מטרות בעזה (ביטחון)
הכירו וצפו: המערך הסודי של צה"ל נחשףהכירו וצפו: המערך הסודי של צה"ל נחשףדניאל הרץ10
צה"ל חשף היום חלק מיכולות "מערך 9900" - מערך המודיעין הגאוגרפי והחזותי של אגף המודיעין בצה"ל. צפו בהצצה ליכולותיו המתקדמות של צה"ל בשדה הקרב המודרני (צבא)
הפלסטינים יידו בקת"בים; הג'יפ עלה באשהפלסטינים יידו בקת"בים; הג'יפ עלה באשכיכר השבת11
כוח של לוחמי מג"ב נכנס היום לעיר רמאללה על מנת לבצע מעצר, והותקף ביידויי אבנים ובקבוקי תבערה • הפלסטינים צילמו לוחם שיוצא לכבות את הג'יפ שהחל לעלות באש (בארץ)
מפיק: איציק אוחנההשר ביטון: כל מי שירצה ללמוד - ילמד, הכפייה פגעה בגיוסישי כהן6
השר מיכאל ביטון, שר במשרד הביטחון האחראי על ההגעה להסכמות עם הסיעות החרדיות באשר לחוק הגיוס מצהיר: לא תהיה כפיה, כל מי שירצה ללמוד - ילמד וישמור על עם ישראל • צפו (בארץ)
ירי הרקטות לטענת הפלסטיניםהאזהרה מעזה: מטח רקטות לעבר הים • צפוכיכר השבת2
הזרועות הצבאיות ברצועת עזה, כפי הנאה של החמאס, שיגרו - לפי דיווחי הפלסטינים, מטח של רקטות לעבר הים, כאזהרה לישראל לקראת הסיפוח. בצה"ל לא מכירים שיגורים (אקטואלי)
הרמטכ"ל ביקר ב"זירת האימונים" • תיעודהרמטכ"ל ביקר ב"זירת האימונים" • תיעודכיכר השבת16
הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ערך היום (שלישי) ביקור באימון של גדוד דוכיפת מחטיבת "כפיר", בזירת האימונים ושיבח כי "האימון התנהל באופן מקצועי". צפו בתיעוד מהזירה (חדשות)
הזוג המגייס, חמוד ובלאל ביאזריכך 'פועל חיזבאללה' בלבנון לגיוס ישראליםדניאל הרץ7
חקירת השב"כ חשפה: כך פועל חיזבאללה בלבנון לגיוס אזרחים ישראלים. נחשפה זהות מגייסת ומפעילת חיזבאללה בלבנון. שני אזרחיות ישראליות ממג'דל כרום נעצרו (ביטחון)
תקיפת צה"ל בעזה2 רקטות נורו מהרצועה לישראל; צה"ל תקףב. ניסני1
רקטות נורו בליל שבת מרצועת עזה לעבר יישובי המועצה האזורית שער הנגב. בתקופה, תקף צה"ל מטרות טרור של חמאס, בהם סדנה לייצור רקטות ותשתית אמל"ח (אקטואליה)
ישיבת קבינט, ארכיוןהסיפוח: מחלוקות קשות במערכת הביטחוןדניאל הרץ
חילוקי דעות קשים של ראשי מערכת הביטחון והערכות מצב סותרות ביחס לסוגיית הסיפוח. צה"ל ואמ"ן חוששים מהסיפוח, לעומת זאת במוסד סבורים כי הסיפוח לא יוביל הסלמה (צבא)
במהלך הסיור, היום, עם ילדים חרדיםצפו: בצה"ל סיירו כדי לבדוק 'מוכנות קורונה'כיכר השבת
בביקור שערכו היום מפקדי וקציני צה"ל, בדקו את המוכנות ביישובים לתרחישי חירום, ובנוסף ערכו הערכת מצב • בהמשך הגיעו לעיר טבריה, שם בחנו את נתוני התחלואה • צפו (צבא)
מולטי משגר לירי טילי SPIKE NLOSצפו: מולטי משגר לירי טילים למרחק 30 ק"מב. ניסני5
חברת רפאל חשפה משגר המסוגל לירות עד 8 טילי 'תמוז-5', שיוצר על רקע מכרז של הצבא הפולני לרכישת מערכות וטילי נ"ט ארוכי טווח להתקנה על רק"מ מקומי • צפו בוידאו (ביטחון)
מעצר המחבל ברגותיארבעה מאסרי עולם לרוצח הפעוט והחייליםב. ניסני3
בית המשפט הצבאי הטיל היום עונש של ארבעה מאסרי עולם ופיצויים של מיליוני ש"ח על עאצם ברגותי שרצח, בשני פיגועי ירי, את עמיעד ישראל איש-רן, יובל מור-יוסף ויוסף כהן (בארץ)
יידוי בקת"בים, ארכיוןמחבלים יידו בקת"בים; חיילים ירו ופצעו אחדדניאל הרץ6
כוחות צה"ל זיהו מחבלים מיידים בקבוקי תבערה סמוך לרמאללה וירו לעברם. אחד המחבלים נפצע והועבר לטיפול רפואי, מחבל נוסף נעצר וחבריו נמלטו מהמקום (צבא וביטחון)
"האירועים יכולים להתפתח ללחימה בעזה""האירועים יכולים להתפתח ללחימה בעזה"ב. ניסני5
הרמטכ"ל, ביקר בבוחן רף פיקוד הצפון של גדוד 'עשת', הבהיר כי ההנחיות בצבא הוחמרו בגלל הקורונה ועודד את החיילים להיות מוכנים להפרות סדר באיו"ש או לחימה בעזה (אקטואלי)
ארכיון. למצולמים אין קשר לנאמר בידיעהבכירים בצה"ל ביקשו הקלות בבידוד - וסורבוב. ניסני1
קצינים בכירים בצה"ל, ובהם גם אלופים, שנכנסו לבידוד בעקבות מגע עם חולה קורונה, פנו למשרד הבריאות בשאלות ובבקשות להקלה בתנאי הבידוד ונענו בשלילה (צבא וביטחון)
רפי פרץ בסיור בעמותת נצח יהודההשר פרץ: "נצח יהודה" עשו מהפכה בצבאב. ניסני4
השר, שבעבר היה הרב הצבאי הראשי, אמר כי העמותה עושה רבות למען שילוב החיילים החרדים בצה"ל: "הקיר נופלים פה מעיד כאלף עדים על המהפכה המיוחדת", אמר רפי פרץ (צבא)
עדיאל בנימין פישלרהותר לפרסום: נמצאה גופת החייל שנעדרדוד הכהן23
דובר צה"ל מסר כי נמצאה גופתו של לוחם צה"ל, סמל-ראשון עדיאל פישלר ז"ל, שנעדר מאז יום חמישי. גופתו נמצאה בשטח אימונים סמוך לבסיס שיזפון. נפתחה חקירה (אקטואלי)
נשק בלתי חוקי, ארכיוןהפלסטינים החלו להחביא נשקים לא חוקייםדניאל הרץ4
על פי הדיווחים, כוחות הביטחון הפלסטיניים מוציאים ומחביאים כלי נשק לא חוקיים, זאת בשל החשש שלהם כי במקרה של הסלמה ישראל תשתלט על הנשקים ותחרים אותם (ביטחון)
השפלה: קצין קשר טירון לדגל - ושפך טחינההשפלה: קצין קשר טירון לדגל - ושפך טחינהב. ניסני16
קצין ב'מגלן', חשוד כי קשר טירון ביחידה לתורן של דגל, שפך על טירון אחר טחינה, והשפיל נוספים • בצה"ל מגנים את האירוע ודובר צה"ל עדכן כי הוא הושעה מתפקידו (אקטואליה)
צפו: כך סיכלו הברחת אמל"ח מהים לרצועהצפו: כך סיכלו הברחת אמל"ח מהים לרצועהב. ניסני2
ניסיון להבריח אמצעי לחימה דרך הים לרצועת עזה, לשימוש ארגוני הטרור, נבלם בפעילות משותפת של צה"ל והשב"כ - כך הותר היום לפרסום • הנשק יודע לשימוש החמאס • צפו (ארץ)
הלוי משמאל. מצטרף לידעיאלוף פיקוד הדרום וקציניו - ל'בידוד'ב. ניסני4
לא רק בפיקוד מרכז: גם בכירי פיקוד הדרום בצה"ל, בראשם אלוף הרצי הלוי, ייכנסו לבידו ויבדקו מקורונה, לאחר שהתברר כי נכח לצידם בדיון צבאי אדם הנשוא בגופו את הנגיף (בארץ)
הנגמ"ש הגלגלי שועט ברמת הגולן • צפוהנגמ"ש הגלגלי שועט ברמת הגולן • צפוכיכר השבת8
במהלך טיול שערכו אמש (שלישי) קבוצת מטיילים ברמת הגולן הם נתקלו בנגמ"ש "איתן" החדש, כשהוא שועט על השדות בצד הדרך, ותיעדו את הפלא הצבאי • צפו בתיעוד (אקטואליה)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20