שולי רנד  סובול  מלך..  בית שמש
ארכיוןחילופי אש בדרום רצועת עזה; צה"ל חיסל חמשה מחבליםב. ניסני4
המתיחות בגבול הדרומי לשיא נוסף: בשעות הצהריים נרשמו חילופי ירי בין פלסטינים לכוחות צה"ל • הפלסטינים מדווחים: צה"ל תקף עמדות חמאס ברצועה, לפחות חמשה מחבלים חוסלו (ביטחון)
ליברמן: "נצטרך לצאת למבצע צבאי נרחב"ליברמן: "נצטרך לצאת למבצע צבאי נרחב"כיכר השבת3
שר הביטחון ערך ביקור בשדרות ושוחח עם התושבים שסובלים בשבועות האחרונים מירי רקטות לעבר העיר וכן מטרור העפיפונים. "מי שישלם את המחיר הם ראשי חמאס" (ביטחון)
לראשונה: 'טרור העפיפונים' הגיע לירושליםלראשונה: 'טרור העפיפונים' הגיע לירושליםדניאל הרץ8
בלון עם חומר תבערה עליו נחת בשכונת גילה בירושלים. חבלני המשטרה טיפלו בבלון והוא הועבר לבדיקת החבלה. על פי ההערכה הוא הופרח מאחד הכפרים הערביים (צבא וביטחון)
ירי של רימוני גז על מחבלי החמאסצה"ל תקף בעזה: בחמאס מדווחים על הרוגדניאל הרץ6
כלי טיס של צה"ל ירה לעבר חוליה ששיגרה עפיפוני תבערה לעבר ישראל משטח רצועת עזה. כתוצאה מכך ישנו הרוג אחד ושלושה פצועים. זמן מה לאחר מכן נשמע ה'צבע אדום' (ארץ)
זה מה שהועבר השבוע לסורים במחנות. צפוזה מה שהועבר השבוע לסורים במחנות. צפוב. ניסני5
השבוע נערכו שישה מבצעים להעברת סיוע הומניטרי לסורים ברמת הגולן, במסגרתם הועברו 72 טון מזון, כ-70 אוהלים, דלק, תרופות וציוד רפואי, ביגוד וצעצועים • צפו (צבא וביטחון)
שריפה בעוטף עזה, ארכיוןטרור העפיפונים יפסק? 48 שעות מכריעותיוחנן בלייך2
גורמי ביטחון מספרים כי בצד ארגון הטרור חמאס מזוהה רצון להפסיק את הפרחת עפיפוני ובלוני הנפץ, וכי ב-48 השעות הקרובות צריכה להתקבל החלטה פלסטינית בעניין (ביטחון)
ישראלי טס לסוריה ברחפן והצטרף לדאעשישראלי טס לסוריה ברחפן והצטרף לדאעשדניאל הרץ3
כתב אישום הוגש כנגד תושב ג'לג'וליה שחדר לסוריה באמצעות רחפן על מנת להצטרף לארגון הטרור הרצחני דאעש. לאחר שלחם בשורות הארגון וסייע לו הוא נעצר (בארץ)
דיווח: החמאס יעצור את 'טרור העפיפונים'דיווח: החמאס יעצור את 'טרור העפיפונים'דניאל הרץ
על פי הדיווח בעיתון 'אל קודס' בחמאס החליטו לעצור בהדרגה - תוך שבוע - את טרור העפיפונים זאת בשל החשש מתקיפה ישראלית נרחבת והאולטימטום המצרי בנושא (צבא וביטחון)
ירי הפטריוט בשבוע שעבר מעל צפתהלילה ברמת הגולן: בהלה בשל אזעקת שוואדניאל הרץ
תושבי רמת הגולן הוזעקו הלילה למרחבים המוגנים בעקבות אזעקת שווא שהופעלה סמוך לחצות. לאחר כמה דקות הודיע דובר צה"ל באופן רשמי כי זו אזעקת שווא בלבד (צבא וביטחון)
שר הביטחון והרמטכ"ל, היוםשר הביטחון ליברמן: אם ניאלץ, נכריע כל אויבקובי רוזן4
שר הביטחון אביגדור ליברמן קיים ביקור בתרגיל אוגדה 162, וכשהרמטכ"ל לצידו, העביר מסר מאיים לארגוני הטרור: "במידה ונאלץ לצאת למערכה - נוכל להכריע כל אויב" (ביטחון)
צפו: כך תקף צה"ל את עמדות חמאס בעזהצפו: כך תקף צה"ל את עמדות חמאס בעזהב. ניסני6
דובר צה"ל פרסם תיעוד וידאו של תקיפת עמדות חמאס ברצועה בתגובה להפרחת בלוני תבערה: "התקיפה בוצעה בתגובה לטרור האש שמוביל חמאס כנגד אזרחי ישראל" (צבא)
הבז שנמצא, היוםאין גבול לאכזריות: בז תבערה בעוטף עזהב. ניסני13
האם מדובר בנשק החדש של ארגוני הטרור ברצועת עזה? אנשי רשות הטבע והגנים גילו הצהריים, סמוך לנחל הבשור, בז שעליו רתמה עם חוט שבקצהו חומר דליק (צבא וביטחון)
"עמדת" חמאס שהופצצהאפס הרתעה: זו תוצאת תקיפת צה"ל בעזהאלי רוטמן5
לפני כשעתיים הגיעה שוב ההודעה המוכרת של דו"צ על תקיפת כלי טיס 2 עמדות חמאס בעזה, בתגובה ל"טרור האש". אך תוצאת התקיפה מבהירה מדוע חמאס אינו מורתע (צבא)
תקיפה בעזהכלי טיס של חיל האוויר תקף ברצועת עזהב. ניסני1
אחרי שינוי המדיניות עליה החליטה ישראל, הקובעת כי טרור העפיפונים ייענה בתגובות כואבות, מטוס של חיל האוויר תקף בצפון הרצועה. צפו בשריפה ביער בארי שהוצתה היום (בארץ)
עימות חריף סביב הטיפול בטרור העפיפוניםעימות חריף סביב הטיפול בטרור העפיפוניםדניאל הרץ3
בישיבת הקבינט שנערכה אתמול, אירע וויכוח סוער בין שר החינוך, נפתלי בנט לרמטכ"ל גדי איזנקוט בשאלה כיצד לפעול מול משגרי העפיפונים. בתגובה, ליברמן תקף את בנט (ביטחון)
ג'יפ צבאי מדגם האמרהורי החיילים זועמים: "משחקים בחיי ילדינו"כיכר השבת
בפברואר האחרון נהרגו שלושה חיילים לאחר שנסעו בג'יפ צבאי ישן מסוג 'האמר'. הצבא הפיק לקחים והגביל את התנועה ב'האמר' • הורי החיילים: "זה לא נאכף" (צבא וביטחון)
נתניהו:  צה"ל הונחה למגר את העפיפוניםנתניהו: צה"ל הונחה למגר את העפיפוניםדניאל הרץ
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיע לשדרות לביקור שפורסם רק לאחר מכן. במהלכו פגש נתניהו את ראשי הרשויות באזור הדרום והתייחס לתקיפות ישראל בעזה וטרור העפיפונים (צבא)
מהמארב: סוכלה חדירת מחבלים חמושיםמהמארב: סוכלה חדירת מחבלים חמושיםדניאל הרץ
כוחות משמר הגבול הצליחו לסכל ניסיון חדירה של פלסטינים שבכליהם נמצא כלי ירי מסוג קרלו. הכוחות ביצעו מרדף אחר המחבלים והצליחו לעצור אחד מהם שהועבר לחקירה (ביטחון)
סוללת כיפת ברזלהסלמה: סוללות כיפת ברזל הוצבו בגוש דןב. ניסני5
בהתאם להערכת מצב שקיימו בצה"ל , הוחלט לתגבר את סוללות כיפת ברזל במרחב גוש דן והדרום. כמו כן הוחלט על גיוס מילואים מצומצם של מערך ההגנה האווירי (צבא וביטחון)
כך נראו אימוני חמאס במבנה שצה"ל תקףכך נראו אימוני חמאס במבנה שצה"ל תקףב. ניסני2
לאחר שצה"ל תקף את מבנה האימונים של חמאס בבית לאהיה, טענו בארגון כי מדובר ב'גן ילדים'. אך כעת נחשפים תיעודי הוידאו של חמאס המתעדים אימוני חטיפה. צפו (צבא)
בלון תבערה בדרך לישראלצה"ל ירה לעבר חוליית משגרי בלוני תבערהב. ניסני6
למרות הפסקת האש, שיגור בלוני התבערה לעבר ישובי הדרום נמשך. מאז שעות הבוקר, פרצו שלוש שריפות באזור ארז ויד מרדכי . כלי טיס ירה לעבר חוליית משגרי בלוני תבערה (צבא)
התקיפה בבית לאהיא, לפני ואחריצה"ל מציג: אלו המטרות שהותקפו בעזהכיכר השבת14
בתגובה ל-200 שיגורי הרקטות והפצ"מרים מרצועת עזה, הפציץ צה"ל עשרות יעדי טרור, ביניהן בניין רב קומות במחנה הפליטים שאטי ומפקדת גדוד חמאס בבית לאהיא • צפו (צבא)
החמאס: "הושגה הפסקת אש"; לאחר חצות: שוב אזעקותהחמאס: "הושגה הפסקת אש"; לאחר חצות: שוב אזעקותכיכר השבת12
לאחר 200 שיגורי רקטות לעבר ישראל ועשרות תקיפות של צה"ל ברצועה - הודיע חמאס על הפסקת אש. גורם ביטחוני: "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה" • אחרי חצות: שוב אזעקות (ארץ)
צפו: צה"ל תוקף מפקדת גדוד חמאס בעזהצפו: צה"ל תוקף מפקדת גדוד חמאס בעזהב. ניסני
חיל האוויר תקף, במהלך השבת, עשרות יעדי טרור של חמאס בעזה • במרכז התקיפות: תקיפה רחבה על מפקדת גדוד חמאס בבית לאהיה, אתר לייצור אמצעי לחימה ומחסנים • צפו (צבא)
הערכת מצב, הערבצה"ל: "נגביר את עוצמת התקיפות ברצועה"ב. ניסני
דובר צה"ל מזהיר את חמאס כי ישראל תגביר את התקיפות ברצועה ככל שיידרש • הרמטכ"ל קיים הערכת מצב באוגדת עזה בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי (ביטחון)
מערכת כיפת ברזל, ארכיוןבתוך שעות: למעלה ממאה רקטות לישראלב. ניסני2
לראשונה מאז 'צוק איתן', בתוך יממה אחת, נשמעו למעלה ממאה וחמישים אזעקות בישובי הדרום, כולל בעיר אשקלון • כיפת ברזל יירטה לפחות 20 רקטות • מפת האזעקות (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44