חברון  גור  זלזניק  טלזסטון
נדב ארגמןראש השב"כ: "מנענו השנה כ-250 פיגועים"דניאל הרץ1
בכנס שרי הביטחון אמר ארגמן כי אנשיו מנעו מתחילת השנה כ-250 פיגועי טרור משמעותיים, ביניהם פיגועי התאבדות, חטיפה וירי, תוך עשיית שימוש בטכנולוגיה מתקדמת (ביטחון)
צפו: כך לוחמי דובדבן עצרו את רוצח חברםצפו: כך לוחמי דובדבן עצרו את רוצח חברםכיכר השבת16
לפני כשבועיים פשטו לוחמי דובדבן על מחנה הפליטים "אל עמרי" ועצרו את המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד שהרג את חברם ליחידה סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד • צפו במעצר (חדשות)
רונן לוברסקי הי"דנעצר המחבל שרצח את החייל רונן לוברסקידניאל הרץ1
הותר לפרסום כי בפעילות השב"כ נעצר מחבל בן 32 שהשליך סלע על ראשו של החייל רונן לוברסקי הי"ד, בעת פעילות במחנה הפליטים אמערי ברמאללה, וגרם למותו (אקטואליה)
בלונים מעזההגז שמועבר לחולי עזה מפריח בלוני תבערהאלי רוטמן1
לאחר שישראל גילתה כי גז ההליום שהיא מכניסה לרצועה, בשביל חולים הזקוקים ל-MRI, נלקח ע"י חמאס להפרחת הנשק החדש נגד תושבי הדרום, הוחלט להטיל הגבלות (צבא)
הסכין שנתפסהניסה להכניס סכין למערת המכפלה ונעצרדניאל הרץ
לוחמי משמר הגבול הפועלים במערת המכפלה בחברון, עצרו הלילה - 'ליל אל קאדר', פלסטיני שבבגדיו הוסלקה סכין. הוא הועבר לחקירת גורמי הביטחון לבדיקת הנסיבות (צבא וביטחון)
תקרית בכביש 443חיילים שירו בפלסטיני ב'443' - נוקו מאשמהב. ניסני
הפרקליטות הצבאית החליטה לסגור את תיק החקירה נגד חיילים שירו למוות בפלסטיני בכביש 443, במהלך מרדף אחר פורעים פלסטינים שיידו אבנים על רכבים חולפים (אקטואליה)
תת אלוף עופר וינטרהסרוגים כועסים: הקצין הדתי שוב לא קודםאלי רוטמן11
עופר וינטר, הקצין שקידומו הוקפא בעבר לאחר שב'צוק איתן' כתב לחייליו כי חמאס הוא "אויב שמחרף את אלוקי מערכות ישראל", שוב לא קודם כמצופה, והימין הדתי סוער (אקטואליה)
חיל האוויר תרגל טיסה לטווח ארוך • תיעודחיל האוויר תרגל טיסה לטווח ארוך • תיעודכיכר השבת1
40 מטוסי קרב ישראלים מעשר טייסות, מטוסי תדלוק ותובלה ועשרות צוותי אוויר, השתתפו בתרגיל אווירי מיוחד לטיסה לטווחים ארוכים ללא נחיתה יחד עם היוונים • צפו (אקטואליה)
לוחמי מג"ב ליד מערת המכפלהחבלן ניטרל מטען חבלה ליד מערת המכפלהדניאל הרץ5
לוחמי מג"ב זיהו מבעוד מועד מטען חבלה שהוטמן בסמוך לאחת העמדות שלהם ליד מערת המכפלה שבחברון. חבלן של משמר הגבול נטרל את המטען ללא נפגעים (צבא וביטחון)
צה"ל הפציץ מנהרת טרור תת ימית מעזהצה"ל הפציץ מנהרת טרור תת ימית מעזהב. ניסני3
חיל האוויר הפציץ מנהרת טרור ייחודית, המאפשרת יציאה חשאית לעבר הים, כדי לבצע פעולות טרור בצלילה כנגד ישראל • צה"ל: "לא נאפשר פגיעה בביטחון המדינה" (ביטחון)
וידאו: כך הופצצה מנהרת הטרור התת ימיתוידאו: כך הופצצה מנהרת הטרור התת ימיתב. ניסני3
דובר צה"ל מפרסם כעת תיעוד וידאו בו נראים הרגעים בהם חיל האוויר הפציץ את המוצב הצבאי-ימי של ארגון הטרור חמאס בעזה - ואת מנהרת הטרור שיצאה אל הים • צפו (צבא)
טנקים. ארכיוןצה"ל החל בתרגיל פתע גדול ברמת הגולןכיכר השבת
ימים ספורים לאחר סיום תרגיל רחב היקף של חיל האוויר והבוקר (ראשון) צה"ל יוצא בתרגיל פתע צבאי גדול באזור רמת הגולן, במסגרתו הופעל חייגן לגיוס אנשי מילואים (אקטואליה)
וידאו מסכם: אירועי הטרור ביום שישי ברצועת עזהוידאו מסכם: אירועי הטרור ביום שישי ברצועת עזהכיכר השבת4
במהלך מהומות יום שישי על הגדר ברצועת עזה שוגרו עשרות עפיפוני ובלוני תבערה ונפץ, וכן הושלכו מטענים ורימון והובערו צמיגים סמוך לגדר • צפו באירועי הטרור על הגדר ובפנייה של צה"ל למפגינים (צבא)
צפו: החילוץ הדרמטי של הנערים בנחל צפיתצפו: החילוץ הדרמטי של הנערים בנחל צפיתכיכר השבת6
חיל האוויר פרסם תיעוד ראשוני ודרמטי מחילוץ הנפגעים באסון השיטפון בנחל צפית לפני כחודש וחצי, על ידי לוחמי יחידת 669 הצה"לית, ששחזרו את הדרמה והקושי (חדשות)
צה"ל ביצע ירי לעבר מכיני בלוני נפץ בעזהצה"ל ביצע ירי לעבר מכיני בלוני נפץ בעזהדניאל הרץ5
אלפי מפגינים הפגינו סמוך לגדר הגבול עם ישראל. דליקות רבות פרצו בעקבות השימוש בעפיפונים ובבלוני הליום אליהם הוצמדו חומרי נפץ. צה"ל ירה לעבר המכינים (צבא וביטחון)
קבר יוסף: מסע ללב הקסבה של שכם • צפוקבר יוסף: מסע ללב הקסבה של שכם • צפונתנאל לייפר4
כתב 'כיכר השבת' יצא למסע לילי ללב העיר שכם, לתפילה בקבר יוסף הצדיק ולראיון עם מפקד גדוד נחשון שערך סיור במקום והסביר על נהלי האבטחה הייחודיים שלו (צבא וביטחון)
כוננות: צפי לאלפי מפגינים סמוך לגבול עזהכוננות: צפי לאלפי מפגינים סמוך לגבול עזהדניאל הרץ4
במערכת הביטחון נערכים ליום הפגנות סוער לרגל "יום הנכסה" לציון התבוסה הערבית במלחמת ששת הימים. אלפי חיילים סמוך לשטח הגדר כדי למנוע את פריצתה (ביטחון)
חיל האוויר 'תקף' מטרות בעזה • צפו בתיעודחיל האוויר 'תקף' מטרות בעזה • צפו בתיעודדניאל הרץ
בחיל האוויר סיימו תרגול נרחב שדימה מלחמה בזירה הצפונית והדרומית עם מאות כלי טייס שדימו מאות תקיפות בעזה. מפקד טייסת: אנו מוכנים לכל פעילות שנידרש אליה" (צבא וביטחון)
הלווית אחד מהרוגי המהומות הקודמות. צה"ל מתריע מפני הרוגים נוספיםצה"ל מזהיר - ומאחל: 'שיהיה רמדאן מבורך'ב. ניסני
לקראת יום שישי האחרון של הרמדאן, שאף מוגדר ע"י האיראנים כ'יום אל קודס', גובר החשש מהתחדשות מהומות הדמים על הגבול • צה"ל פיזר כרוזים מעניינים מעל עזה (צבא)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לתוכן הידיעהתלמידי ישיבות נמלטו מצה"ל: בגלל קבר רביןכיכר השבת71
ארבעה חיילים בני ישיבות מחיל התותחנים סירבו לעלות לקברו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין בהר הרצל, ונאמר להם כי ייענשו. החיילים ברחו, וטרם אותרו עקבותיהם (חרדים)
התיעוד המלא"הכוח נחשף": תיעוד הירי בנער הפלסטיניאלי רוטמן14
התנהלותם של שני לוחמי השריון שירו למוות בפורע פלסטיני ליד רמאללה, נחשפת במלואה, לאחר שבפרקליטות הוחלט כי הם זכאים לחלוטין. גם דבריה של התצפיתנית נשמעים (צבא)
האלוף בגבול עזהאלוף הפיקוד: להיות ערוכים להסלמה בדרוםב. ניסני1
האלוף שכיהן בעבר כמזכירו הצבאי של נתניהו, ובתקופתו החל פרויקט הקמת המכשול התת-קרקעי נגד מנהרות הטרור, שרבות מהן אף הושמדו, פורש מתפקידו - ומתריע (אקטואליה)
חיילים בנבי סאלח, ארכיוןמחבל שיידה אבן על ראש חייל, נורה ונהרגדניאל הרץ14
מחבל שנטל חלק בהפרות סדר במהלך מעצרים בכפר נבי סאלח, יידה אבן על אחד החיילים מטווח קצר. החייל, ירה לעברו של המחבל ופצע אותו. לאחר מכן נקבע מותו (ביטחון)
צה"ל נערך למתקפת טילים של חיזבאללהצה"ל נערך למתקפת טילים של חיזבאללהב. ניסני6
בשבוע שעבר השלימה זרוע הים אימון המדמה הגנה על אסדות הגז ותקיפת כלי שיט שחדרו לישראל. מרכז התרגיל: היערכות לירי טילי "יאחונט" הנמצאים בידי חיזבאללה (ביטחון)
ירי מרצועת עזהצה"ל: האזעקה שנשמעה בעוטף עזה - שוואב. ניסני1
מעט לאחר השעה 10:00 בבוקר נשמעו אזעקות 'צבע אדום' ביישובי עוטף עזה אך התושבים סיפרו כי לא שמעו הדי פיצוצים. מבדיקת הצבא עולה כי מדובר באזעקות שווא (צבא)
נאבקים באש:  כך נראה  טרור העפיפונים. צפונאבקים באש: כך נראה טרור העפיפונים. צפודניאל הרץ3
בחודשים האחרונים נשלחים מעזה מידי יום עשרות עפיפונים בוערים הגורמים לנזק אדיר ולשריפות ענק בעוטף עזה. הצלם יונתן זינדל תיעד את מראות השריפה וניסיונות הכיבוי (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44