13.5  אביתר  אוטיסט  אופנוע
מאשדוד עד אופקים: הלימודים בדרום בוטלומאשדוד עד אופקים: הלימודים בדרום בוטלוב. ניסני
ראש עיריית אשקלון הודיע כי הלימודים בעיר לא יתקיימו מחר • פיקוד העורף עדכן את ההוראות לציבור • הלימודים בישובי העוטף מרכב הנגב, לכיש ודרום השפלה - מבוטלים (ביטחון)
אתר תת קרקעי ליצור אמל"ח רקטי שהותקףכל הפרטים: 120 יעדי הטרור הותקפו בעזהקובי רוזן10
היעדים: אתר ליצור אמצעי לחימה רקטיים של ארגון חמאס, מפקדת גדוד בוריג' של חמאס ובה אתרי יצור אמצעי לחימה ושני מתחמים צבאיים • הפרטים על תקיפות צה"ל (ביטחון)
פגיעה ישירה בקריית גת, הערבאזעקות באשקלון ונתיבות: צה"ל השמיד מנהרה ברצועהב. ניסני19
למעלה מ-200 רקטות שוגרו במהלך השבת מרצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל • צה"ל תקף למעלה מ-120 יעדי טרור ברצועה • פצועה מפגיעה ישירה • הפלסטינים: תינוקת נהרגה (ביטחון)
הסרטון החדש מעזה: 'אנו ממתינים לפקודה'הסרטון החדש מעזה: 'אנו ממתינים לפקודה'דניאל הרץ11
ארגון הטרור העזתי הקיצוני יוצא הערב בסרטון חדש, בו הוא מאיים לירות טילים על ערי ישראל: "מעדיפים להיהרג במערכה; זה טוב יותר מאשר שילדינו ימותו מרעב" (אקטואליה)
בג'יהאד חוששים מחיסולים - ומאיימים ביריבג'יהאד חוששים מחיסולים - ומאיימים ביריב. ניסני1
אחרי שבישראל חשפו את זהותו של מפקד החטיבה הצפונית של הזרוע הצבאית של ארגון הג'יהאד האסלאמי, חוששים בארגון מחיסולו ומאיימים בתגובה חריפה נגד ישראל (ביטחון)
תקיפה. ארכיוןצה"ל תקף בצפון הרצועה: שני שיגורים לעבר יישובי הדרוםב. ניסני4
כלי טייס של חיל האוויר תקפו הלילה יעדי טרור בצפון רצועת עזה בתגובה לשיגור בלוני נפץ לעבר ישראל • בשעה 5:37 נשמעו אזעקות צבע אדום. צה"ל: זוהו שני שיגורים לעבר ישראל (אקטואלי)
חמאס מאיים: "נחזור לבלונים ולעפיפונים"חמאס מאיים: "נחזור לבלונים ולעפיפונים"ב. ניסני6
בארגון הטרור העזתי זועמים על אי יישום ההבנות מול ישראל גם לאחר סיום מערכת הבחירות ומאיימים בנוסף לחזרת בלוני ועפיפוני התבערה, גם אפשרות של "טעות רקטית" (ביטחון)
המיועד לדובר צה"ל הקליט גם את ליברמןהמיועד לדובר צה"ל הקליט גם את ליברמןכיכר השבת
גיל מסינג, פנה לפרקליטות וביקש להסיר את החיסיון מפעילותו במשטרה במסגרת חקירת ישראל ביתנו. "פעלתי רק מאזרחות טובה", הבהיר. דיווח: הוא הקליט את ליברמן (צבא)
חשש: הג'יהאד ישגר טילים למרכז הארץחשש: הג'יהאד ישגר טילים למרכז הארץכיכר השבת5
אחרי שיגור הרקטה אתמול - שנחתה בים אשדוד, מאשימים בצה"ל את בהאא' אבו אל-עטא, המתנגד להסכם ההסדרה של חמאס עם ישראל, בניסיון להסלים את המצב הביטחוני (בארץ)
המטס בתל אביבצפו: אימוני חיל האוויר למטס יום העצמאותכיכר השבת1
בחיל האוויר ממשיכים בסדרת האימונים האוויריים לקראת המטס של יום העצמאות ה-71 למדינה. צפו בווידאו מהחזרות של הצוות האירובטי של חיל האוויר מול חופי תל אביב (בארץ)
כך עצרו המסתערבים את מחבל החמאסכך עצרו המסתערבים את מחבל החמאסב. ניסני7
לאחר שנחשף כי מחבל חמאס תכנן להוציא לפועל פיגוע טרור בסמוך לבחירות, מתפרסם כעת תיעוד מעצרו על ידי מסתערבי משמר הגבול בעסק בו עבד בכפר א-זעיים • צפו (צבא וביטחון)
ארונו של באומל בעת שנמסר על ידי הרוסיםדיווחים: גופות שאר הישראלים יושבו מסוריהדניאל הרץ4
לאחר השבת גופתו של החייל הנעדר זכריה באומל, שנפל לפני 37 שנה, מתפרסם דיווח על עסקאות נוספות עם הסורים על השבת גופות חיילים ישראלים בתמורה לשחרור אסירים (צבא)
הראשון מימין הוא מפקד גזרת צפון הרצועה של הג'יהאד, בהאא אבו אל-עטא:דובר צה"ל: הירי מעזה של ג'יהאד אסלאמידניאל הרץ
תא"ל רונן מנליס מסר כי הירי אמש לעבר ישראל שנפל במי הים בוצע על ידי ארגון הג'יהאד האסלאמי שמנסה לדרדר את השטח לעימות. בתגובה, צה"ל צמצם את שטח הדיג (צבא)
רקטה מעזה נחתה סמוך לחוף הים באשדודרקטה מעזה נחתה סמוך לחוף הים באשדודב. ניסני3
בשעות האחרונות דיווחו תושבים בדרום על פיצוץ חזק ששמעו, וכעת מאשר דובר צה"ל כי רקטה שנורתה מעזה נפלה בים ליד אשדוד, ללא שהפעילה אזעקת צבע אדום (ארץ)
הכוחות בזירת האירועהמחבל שירה על מטיילים - הסגיר את עצמוב. ניסני
צה"ל ביצע מרדף ואסף מידע מודיעיני במטרה ללכוד את המחבל שתקף מוקדם יותר היום בירי עשרות יהודים; כשהוא חש ש'סוגרים' עליו, מיהר המחבל להסגיר את עצמו (ביטחון)
אילוסטרציהחילופי אש בשומרון: מחבלים ירו על מטייליםדניאל הרץ2
שני מחבלים ירו אל מטיילים בצפון השומרון. כוחות צה"ל שהיו באזור מיהרו לירות לעבר המחבלים ואחד מהם נפצע בגבו. המחבל השני נמלט עם הנשק, אך הסגיר את עצמו (ביטחון)
מטס חיל האוויר. ארכיוןחיל האוויר יחל באימון למטס | הלו"ז המלאכיכר השבת2
חיל האוויר יחל הבוקר (שני) באימונים לקראת המטסים של יום הזיכרון לחללי צה"ל ויום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. 'כיכר השבת' מגיש את לוח הזמנים לאימוני מטס חיל האוויר (צבא)
מקום קבורת באומלהאסירים מסוריה שוחררו בתמורה לבאומלכיכר השבת2
שני האסירים הסוריים, זידאן טויל וחמיס אחמד, שקיבלו חנינה לאחר החזרת גופתו של זכריה באומל ז"ל, שוחררו והועברו לידי הצלב האדום, במעבר קונטרה שבגולן, בדרך לסוריה (ביטחון)
יחיא אבו דיהסוכל פיגוע טרור חמור בסמוך ליום הבחירותכיכר השבת5
השב"כ בשיתוף צה"ל חשפו לפני הבחירות תשתית טרור באיו"ש, אשר גויסה על ידי פעילי חמאס בכירים מרצועת עזה, על מנת לבצע פיגוע תופת חמור בסמוך ליום הבחירות (ביטחון)
חלק מהאימונים המשותפיםסגירת מעגל צבאית על אדמת גרמניה • צפוב. ניסני5
"אבן דרך בהעצמתו של צה"ל", כך מסכמים בצבא את התרגיל הייחודי שנערך על אדמת גרמניה, בשיתוף צבאות ארצות הברית, גרמניה ובריטניה • צפו באימונים וב 'התקווה' (ביטחון)
בחברוןצפו • עשרות אלפי יהודים עלו לקברי אבותכיכר השבת
עשרות אלפי יהודים עלו בחול המועד - פסח למערת המכפלה שבחברון, ולקבר יוסף שבשכם, תחת אבטחה מיוחדת של כוחות הביטחון במסגרת "חריג יהודי" • צפו בתיעוד (ביטחון)
כך צה"ל הרס את בית המחבל מאריאל. צפוכך צה"ל הרס את בית המחבל מאריאל. צפוכיכר השבת13
לוחמי צה"ל ומג"ב הרסו הבוקר בכפר א-זוויה את הדירה בה התגורר המחבל עמר אמין יוסף אבו לילא שביצע את פיגוע הירי והדקירה בכיכר אריאל ובצומת "גיתי אבישר". צפו (בארץ)
סיור מיוחד עם מג"ב - על גג מערת המכפלהסיור מיוחד עם מג"ב - על גג מערת המכפלהנתנאל לייפר5
ברקע שירת המואזין, עלינו עם כוחות משמר הגבול לגג הבניין העתיק שבו טמונים אבותינו ואמותינו, צפינו בעיר חברון פרושה לרגלינו ושמענו על האתגרים במקום (כיכר TV)
אזהרת מסע: איום חמור וחשש לטרור בסיניאזהרת מסע: איום חמור וחשש לטרור בסיניב. ניסני6
למרות האזהרות, ישראלים רבים, ביניהם חרדים, נסעו לחצי האי סיני ובמטה ללוחמה בטרור קוראים להם לשוב מהר לישראל בשל החשש מארגון טרור המזוהה עם דאעש (ביטחון)
חברון: עיר החמאס עם עשרות אלפי תייריםחברון: עיר החמאס עם עשרות אלפי תייריםנתנאל לייפר13
מפקד גדוד רותם, סא"ל עומרי רוזנקרנץ, שמפקד על גזרת חברון בימים אלו, בסיור עם 'כיכר השבת' בעיר המורכבת, לקראת בואם של עשרות האלפים בחג הפסח. צפו (אקטואלי)
הסכין, דקות לאחר הנטרולנס בחג: מחבל עם סכין נוטרל בצומת 'תפוח'קובי רוזן6
לוחמי משמר הגבול סיכלו בצהריים פיגוע דקירה בסמוך לעמדת מג"ב בצומת תפוח • מחבל ערבי, חמוש בסכין, התקרב לעבר הלוחמים ונוטרל בירי, מצבו אנוש (חדשות, ארץ)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20