משה סילבר  נהראי  נתן בן רחל  נתן דטנר
7 רמטכ"לים מדברים על 'המפקד הישראלי'7 רמטכ"לים מדברים על 'המפקד הישראלי'ב. ניסני2
לציון 45 שנים למלחמת יום כיפור, הרמטכ״לים לדורותיהם מדברים על דמות המפקד הישראלי בעיניהם. הסרט הוקרן בכנס פורום המטה הכללי במילואים ופורום הפיקוד הבכיר (צבא)
ההפגנות בגבול הרצועהעימותים אלימים בגבול הרצועה: שלושה נהרגו מאש צה"לב. ניסני5
כ-20 אלף פלסטינים השתתפו במהלך הפגנות סוף השבוע על גדר המערכת ברצועת עזה • שלושה הרוגים מאש צה"ל • המפגינים השליכו מטענים ורימונים לעבר לוחמים בחסות צמיגים בוערים (צבא)
סוללת כיפת ברזלחוששים מהסלמה: צה"ל פרס 'כיפת ברזל'ב. ניסני1
צה"ל פרס הצהריים סוללות של מערכת ההגנה 'כיפת ברזל' בדרום הארץ, וזה בשל החשש מהתחממות הגזרה. רה"מ נתניהו: חמאס טועה אם הוא חושב שיוכל לתקוף אותנו (צבא)
הרמטכ"ל בגבול עזה. ארכיוןהרמטכ"ל החליט על תגבור כוחות בגבולב. ניסני2
הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט קיים הבוקר הערכת מצב עם ראשי מערכת הביטחון והחליט להגיב באופן נרחב את כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה בכדי למנוע פעילות טרור (אקטואליה)
מטען צינור אותר בתוך מתחם קבר רחלמטען צינור אותר בתוך מתחם קבר רחלדניאל הרץ1
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל איתרו לפני זמן קצר חפץ החשוד כמטען צינור שהושלך לעבר איזור מתחם קבר רחל שבגזרת עוטף ירושלים. במקום אין נפגעים (צבא וביטחון)
גבול עזה: שני מחבלים חדרו לשטח ישראלגבול עזה: שני מחבלים חדרו לשטח ישראלב. ניסני2
לאחר שטרור העפיפונים חזר, כעת גם חדירת המחבלים לשטח ישראל חוזרת. לוחמי צה"ל עצרו שני מחבלים שהצליחו לחדור לתוך שטח ישראל. על אחד מהם נתפס סכין (ביטחון)
פעילי חמאס בעזה. ארכיוןסוכלו מאמצי חמאס לביצוע פיגועים מאיו"שכיכר השבת1
שירות הביטחון הכללי מפרסם הבוקר (רביעי) כי במהלך השנים האחרונות סוכלו מאמצי ארגון הטרור חמאס להוצאת פיגועים מאיו"ש בהכוונת פעילי חמאס מרצועת עזה (חדשות, ביטחון)
פעילות הכוחות, הלילהכוחות צה"ל מיפו את בית המחבל והותקפוכיכר השבת3
לוחמי צה"ל וכוחות מג"ב פעלו הלילה במחנה הפליטים אל עמרי שברמאללה, להמשך מיפוי ביתו של המחבל שרצח את לוחם דובדבן ונתקלו בהפרדות סדר אלימות (חדשות, ביטחון)
סוריה: "עצרנו מעל לשליש מטילי ישראל"סוריה: "עצרנו מעל לשליש מטילי ישראל"דניאל הרץ
הסורים טוענים כי הצליחו בתקיפה האחרונה של ישראל לעצור יותר משליש מהטילים שירה חיל האוויר. כרגע אין לכך כל הוכחה ובישראל צריכים להתמוד עם הטילים החדשים (ביטחון)
חיילים פועלים בכפר ערבי, ארכיוןלוחם צה"ל נפצע קל בפעילות בכפר נחליןדניאל הרץ1
במהלך פעילות צה"ל הלילה בכפר נחלין התפתחה במקום הפרת סדר ואבנים הושלכו לעבר הכוחות שפעלו במקום. חייל צה"ל נפצע קל והועבר לבית החולים להמשך טיפול (ביטחון)
בגבול: רימונים ומטענים לעבר הלוחמים. צפובגבול: רימונים ומטענים לעבר הלוחמים. צפוב. ניסני3
עשרות מטענים ורימונים הושלכו במהלך הפגנות אלימות על גדול הגדר ברצועת עזה. צה"ל נטרל כמאה מטענים מאולתרים ורימונים • צפו בתיעוד מדרום הרצועה (ביטחון)
צה"ל חשף את אתרי הטילים של חיזבאללהצה"ל חשף את אתרי הטילים של חיזבאללהב. ניסני3
שעה קלה לאחר נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו באו"ם, חשף צה"ל צילומים מאתרי הטילים של ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון: "ישראל יודעת מה ואיפה אתם עושים" • צפו (ביטחון)
קבר יוסף, הלילההפרות סדר בכניסת מתפללים לקבר יוסףכיכר השבת3
כ-1,450 מתפללים נכנסו הלילה לתפילה בקבר יוסף תחת אבטחת כוחות צה"ל שהתמודד עם הפרת סדר אלימה של פלסטינים. התפילה בקבר הסתיימה ללא חריגים (אקטואליה)
אקדחים שנתפסומטען הושלך לעבר לוחמי צה"ל; אין נפגעיםכיכר השבת
מטען בייצור עצמי הושלך הלילה מרכב לעבר לוחמי צה"ל סמוך לג'ילזון. הלוחמים השיבו בירי אך הרכב נמלט. בחסדי שמים לא היו נפגעים לכוחותינו. 15 מבוקשים - נעצרו (ביטחון)
הלוחמים ששומרים על הכותל • ראיון חגהלוחמים ששומרים על הכותל • ראיון חגנתנאל לייפר3
חוה"מ סוכות, מאות אלפים מגיעים לעיר העתיקה בירושלים כדי לבקר בכותל המערבי, עצרנו לשיחה עם קצין המבצעים של פלוגה ג', האיש שאחראי לאבטחתם של האלפים (חדשות)
ישראל: אם הטרור הימי יימשך נפגע בדייגישראל: אם הטרור הימי יימשך נפגע בדייגדניאל הרץ1
מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון הודיע לפלסטינים כי אם הטרור הימי ברצועת עזה יימשך ישראל תצמצם את מרחב הדייג ששולש רק לאחרונה (צבא וביטחון)
בלון תבערה, ארכיוןבלון נפץ נחת ביישוב בדרום ומטענו התפוצץדניאל הרץ
בלון נפץ ששוגר מעזה נחת ביישוב מלילות ומטענו התפוצץ מעל הבתים. לא היו נפגעים. כלי טיס של צה"ל תקף חוליה של מחבלים ששיגרו בלוני נפץ מצפון רצועת עזה (צבא וביטחון)
הכור בדימונהישראל: "מחזקים את הגנת אתרי הגרעין"כיכר השבת
ראש הוועדה לאנרגיה אטומית, זאב שניר, אמר כי ישראל מגבירה את ההגנה על אתרי הגרעין שלה - בעקבות האיומים האיראניים. בעקבות כך פנתה איראן למועצת הביטחון (ביטחון)
רונן לוברסקי הי"דצה"ל יהרוס את הבניין שבו התגורר המחבלכיכר השבת4
צה"ל הודיע למשפחתו של לוחם דובדבן, סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, כי בכוונתו להרוס את כל הבניין - בן ארבע הקומות - שבו התגורר המחבל שהשליך את לוח השיש על הלוחם (חדשות)
עימותים בעזה, בשבוע האחרוןיום כיפור בעזה: עימותים, הרוגים וחציית גדרכיכר השבת3
24 פלסטינים חצו את הגדר ברצועת עזה - במהלך יום כיפור והצליחו לחזור לשטח הרצועה. שני חשודים נעצרו. בנוסף, הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים בעימותים עם צה"ל (צבא)
כוחות צה"ל פשטו על ביתו של המחבל. צפוכוחות צה"ל פשטו על ביתו של המחבל. צפודניאל הרץ2
הלילה נכנסו כוחות הביטחון לכפר יטא ממנו הגיע המחבל הרוצח ומיפו את ביתו לקראת הריסה אפשרית. במקביל נכנסו מתפללים יהודים לקבר יוסף בשכם ולחברון (צבא וביטחון)
שר הביטחון ליברמןליברמן: להקפיא את הועדה לעונשי מחבליםיוחנן בלייך1
על פי הוראת שר הביטחון, תוקפא פעילות הועדה שתחליט על עונש מחבלים שנשפטו בבתי דין צבאיים למאסר עולם • צה"ל: מדובר בהליך טכני, לא שינוי מדיניות הענישה (צבא וביטחון)
צה"ל בקלנדיה, אילוסטרציההסתיים בנס: כמעט לינץ' בחיילים בקלנדיהדניאל הרץ10
טיולית צבאית נכנסה בטעות למחנה הפליטים קלנדיה ובמקום החלה הפרת סדר שסיכנה את חייהם של החיילים. שלושה חיילים נפצעו באורח קל לפני שחולצו מהמקום (צבא וביטחון)
הסכיןבן 14 ניסה לדקור ליד מערת המכפלה ונעצרדניאל הרץ1
לוחמי משמר הגבול זיהו נער כבן 14 מתקרב לעברם בצורה חשודה, הלוחמים הגיבו במהירות והפעילו נוהל מעצר חשוד ואז השליך הנער את הסכין החדה שהייתה בידו (צבא וביטחון)
הזירה בה אותר המטעןסוכל ניסיון פיגוע בגדר המערכת בדרום עזהב. ניסני
צה"ל נטרל מטען שאותר השבוע על ידי לוחמים בסמיכות לגדר המערכת בדרום רצועת עזה • חוליית המחבלים תכננה לפגוע בחיילים. צה"ל: "חמאס פועל לשימור העימות" (צבא)
אילוסטרציהצה"ל הודיע: בקרוב יגויסו משגיחות כשרותב. ניסני18
ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז הורה לרבנות הצבאית לגייס בתוך מספר חודשים נשים לתפקידי משגיחות כשרות, וזה בשל החלטה ישנה שהתקבלה כבר לפני כארבע שנים (אקטואליה)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44