עומר..  18 שנה  kve..  א9ני 9חייב..
לוחמי צה"ל. ארכיוןליד בית אל: נהג אוטובוס נפצע קל מיריכיכר השבת2
הלילה נורתה אש לעבר אוטובוס, קו 140 של 'אגד', מירושלים לישוב בית אל שבבנימין. נזק נגרם לשמשת האוטובוס והנהג נפצע באורח קל. לוחמי צה"ל פתחו בסריקות (חדשות, ביטחון)
חיילים משתלטים על משט טרור לפני כחצי שנההאם ישראל נסחטה בידי החמאס בעזה?דניאל הרץ5
כך סחטו ראשי ארגון הטרור העזתי את ישראל ואילצו אותה להרחיב השבוע את שטח הדיג מול חופי עזה למרות החלטתה הראשונית שלא להרחיב את איזורי הדיג בשל הטרור (ביטחון)
רכבה של הנהגת נרגם באבנים • צפו בתיעודרכבה של הנהגת נרגם באבנים • צפו בתיעודדניאל הרץ8
הרכב נרגם באבנים סמוך לצומת ה-T בעציון ונזק שימשה לרכב בו נסעה אשה עם 2 ילדות ובנס לא איבדה שליטה על הרכב והצליחה להימלט. צפו בתיעוד ממצלמת הרכב (ביטחון)
וידאו: מרדף אחר המחבל שרצח חייל חרדיוידאו: מרדף אחר המחבל שרצח חייל חרדיב. ניסני10
כוחות צה"ל ממשיכים בימים אלו במרדף אחר המחבל שביצע את פיגוע הירי בגבעת אסף, שם נרצחו החיילים יוסף כהן ויובל מור יוסף הי"ד. צפו בתיעוד מהפעילות בחטמ"ר בנימין (ביטחון)
חיילי צה"ל בפעילות מעצרים ביו"שסיכום צה"ל ל-2018: פחות הרוגים ופצועיםנתנאל לייפר3
צה"ל פרסם הבוקר את סיכום השנה שלו בנוגע לפעילות מול הטרור והלחימה בגזרות השונות. עלייה בתקיפות מעזה לצד ירידה בכמות הפיגועים בשטחי יהודה ושומרון (צבא וביטחון)
תיעוד מרהיב: התצוגה במסדר כנפיים של חיל האווירתיעוד מרהיב: התצוגה במסדר כנפיים של חיל האווירכיכר השבת9
בשבוע שעבר נערך טקס סיום קורס טיס, "מסדר כנפיים", בבסיס חיל האוויר חצרים • הצלם זיו סקולוב עם תיעוד מרהיב מהטקס והתצוגה האווירית של חיל האוויר • צפו (אקטואליה)
הרמטכ"ל אייזנקוט ממצדיע ללוי, לפני שנתייםנפטר "האבא של החיילים" אל"מ צביקה לויב. ניסני2
חתן פרס ישראל למפעל חיים, אל"מ צביקה לוי, האבא של החיילים הבודדים, צנחן ולוחם, הלך היום לעולמו בקיבוצו, לאחר שנאבק בשנים האחרונות במחלת ה-ALS (צבא וביטחון)
תקיפה בעזה. ארכיוןרקטה נפלה בעוטף עזה; צה"ל תקף ברצועהב. ניסני2
בליל שבת, זוהה שיגור רקטה לעבר שטח מדינת ישראל, הרקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. בתגובה תקף צה"ל עמדה של ארגון חמאס ברצועה (ביטחון)
בהלה וטרקטורים: כך הגיבו בכפר הלבנוני לכמויות המלטבהלה וטרקטורים: כך הגיבו בכפר הלבנוני לכמויות המלטכיכר השבת9
כך הגיבו בכפר כילא לאחר תחילת זרימת חומרי הנטרול של צה"ל מ״מפעל הבלוקים״ בכפר כילא ממנו נחפרה מנהרת הטרור על ידי ארגון הטרור חיזבאללה לתוך ישראל. צפו בתיעוד צה"ל (צבא וביטחון)
האלוף יואל סטריקאלוף פיקוד הצפון: שקרי חיזבאללה - נחשפונתנאל לייפר4
אלוף פיקוד הצפון, יואל סטריק, דיווח על מצב מבצע 'מגן צפוני' והסביר כי צה"ל סיים את השמדתן של המנהרות מכפר כילא לכיוון מטולה. לדבריו, המנהרות הושמדו לכל אורכן (צבא)
המלט שצה"ל הזרים למנהרות - יצא מלבנון • צפוהמלט שצה"ל הזרים למנהרות - יצא מלבנון • צפוכיכר השבת1
צה"ל השלים את השמדתן של מנהרות הטרור אשר נחפרו ממרחב הכפר השיעי כילא, כאשר חלק מהמלט שהזרים צה"ל לנטרול המנהרות, יצא מהצד הלבנוני. צפו בתיעוד (חדשות)
וידאו: ד', הלוחם שניטרל את המחבל משחזרוידאו: ד', הלוחם שניטרל את המחבל משחזרב. ניסני7
"אני מזהה רכב שמגיח מצפון במהירות מופרזת לכיווננו, עובר לי בראש כנראה זה פיגוע, אנחנו מגיבים בירי, מנטרלים את המחבל" • ד', הלוחם שנטירל את המחבל משחזר • צפו (צבא)
תיעוד מהתקיפה בסוריהגורם ישראלי בכיר מאשר: אנו תקפנו בסוריהב. ניסני
באופן נדיר יחסי, לוקח הלילה גורם ישראלי בכיר המצוטט בסוכנות AP אחריות ברורה על סדרת התקיפות האוויריות שבוצעה אמש נגד מטרות איראניות אסטרטגיות בסוריה (צבא)
ההתראה - ופיצוץ המנהרה"תעזבו את המקום במהירות; אתם בסכנה"יוני גבאי6
המנהרה, שנחפרה לתוך שטח ישראל מלבו של אזור אזרחי מיושב, פוצצה לפני זמן קצר בידי לוחמי צה"ל, במסגרת מבצע 'מגן צפוני' • כך הוזהרו הלבנונים - והמנהרה פוצצה (ביטחון)
המנהרה שנחשפההותר לפרסום: נחשפה מנהרת טרור חמישיתב. ניסני2
לוחמי צה"ל איתרו לפני מספר ימים עוד מנהרת טרור התקפית - חמישית במספר - שנחפרה מהכפר עייתא אשעב וחצתה לתוך ישראל. צה"ל: "לבנון תהיה אחראית להשלכות" (ביטחון)
זירת הפיגוע, ארכיוןניסיון פיגוע דריסה בשומרון: המחבל נוטרלדניאל הרץ2
ניסיון פיגוע דריסה בטרמפיאדה בכיכר החטיבה המרכזית שומרון. שלושה נפגעי חרדה בלבד. המחבל נורה על ידי כוחות במקום ונפצע באורח קל עד בינוני ופונה לטיפול (צבא וביטחון)
חיילי צה"ל מתאמנים, ארכיוןמבקר צה"ל: למרות הפער, מוכנים למלחמהדניאל הרץ
דו"ח תשובה מסווג של מבקר צה"ל תא"ל אילן הררי לדו"ח קודם של נציב תלונות החיילים יצחק בריק, נחשף בחלקו. בדו"ח 41 המלצות אך לפיו הצבא מוכן למלחמה (צבא וביטחון)
פעילות מערכות ההגנה הסוריות, אמש"בכירים בחיזבאללה נפגעו בתקיפה בסוריה"כיכר השבת
מטרת התקיפה הישראלית בסוריה היו בכירים בארגון חיזבאללה, שהיו בדרכם לאיראן ונפגעו - כך לפי גורם אמריקני. לדבריו, בתקיפה נפגעו גם מחסני תחמושת איראניים (חדשות)
אש בסוריה, הערבתושבים שמעו פיצוצים; שיגור מסוריה • צפויוני גבאי4
פעילות צבאית בשמי דמשק שיש המייחסים לישראל, הביאה לקולות נפץ שעליהם דיווחו תושבים באזור חדרה, קיסריה ופרדס חנה • סוריה: מערכת ההגנה הופעלה - ויירטה (צבא)
חיזבאללה תיעד: צה"ל אוטם את המנהרותחיזבאללה תיעד: צה"ל אוטם את המנהרותכיכר השבת1
זמן קצר לאחר ביקור שרי הקבינט באזור הפעילות הצה"לית להשמדת מנהרות החיזבאללה, פרסם ארגון הטרור תיעוד של מערבלי בטון שמשמשים את צה"ל לאיטום המנהרות (ביטחון)
שרי הקבינט סיירו בצפון; "חיזבאללה השקיע, אנחנו הרסנו"שרי הקבינט סיירו בצפון; "חיזבאללה השקיע, אנחנו הרסנו"כיכר השבת1
ראש הממשלה נתניהו ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני סיירו באזור הפעילות של צה"ל לנטרול והשמדת מנהרות הטרור של חיזבאללה • ראש הממשלה אמר כי "המבצע הזה רובו ככולו מאחורינו" (חדשות)
הבוקר, בבני ברק: אזעקת פיקוד העורףהבוקר, בבני ברק: אזעקת פיקוד העורףכיכר השבת
הבוקר, יום רביעי, התקיים ניסוי התרעה של פיקוד העורף בתל אביב וגוש דן, שבמסגרתו נשמעה אזעקה עולה ויורדת בשעה 10:05. בין הערים בהן הושמעה אזעקה: בני ברק (חדשות)
'נצח יהודה' מתפללים לשלום חברם שנפצע בבית אלצריך לעצור את המתקפה נגד "נצח יהודה"צבי סוכות6
פעיל הימין צבי סוכות מתגייס להגנתו של הגדוד החרדי - 'נצח יהודה' וטוען כי הגדוד עובר מסע ההכפשה בכלי התקשורת. "לא ניתן לאף אחד להכפיש את הגדוד המדהים הזה" (דעות)
משפחות הנרצחים פגשו את לוחמי הימ"ממשפחות הנרצחים פגשו את לוחמי הימ"מדניאל הרץ1
משפחתה של קים יחזקאל-לבנגרונד הי"ד ומשפחתו של זיו חג'בי הי"ד נפגשו עם לוחמי הימ"מ שפעלו לאיתור המחבל הרוצח שנוטרל. אמה של קים: "הפכתם לילדים שלנו" (ביטחון)
כוח צה"ל ליד הגבול עם סוריה. ארכיוןצה"ל ירה לעבר חמושים שחצו את הגבולכיכר השבת
כוח צה"ל ירה לעבר חמושים שחצו את הגבול מסוריה לישראל, סמוך לגדר המערכת ברמת הגולן. החמושים לא חצו את גדר המערכת עצמה ולא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל (אקטואליה)
חיילי ה'נח"ל החרדי' התפללו לשלום חברםחיילי ה'נח"ל החרדי' התפללו לשלום חברםאריאל ליבא13
הערב נערכה ברחבת הכותל המערבי עצרת תפילה לשלומו של החייל נתנאל פלבר שנפצע קשה מאד בפיגוע הירי בצומת גבעת אסף בה נהרגו שני חבריו יוסף כהן ויובל מור יוסף (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17