השר בנט פגש את הרמטכ"ל להערכת מצבהשר בנט פגש את הרמטכ"ל להערכת מצבדניאל הרץ1
ברקע הצגת תכנית המאה והחשש מפני מהומות של הפלסטינים, שר הביטחון נפתלי בנט, והרמטכ״ל אביב כוכבי קיימו סיור והערכת מצב מיוחדת ביהודה ושומרון (צבא וביטחון)
נחשפו מרגלי חמאס בארץ; אחד מהם - יהודינחשפו מרגלי חמאס בארץ; אחד מהם - יהודידניאל הרץ2
השב"כ חשף פעילות ריגול של חמאס בשטח ישראל: נעצרו שני מגויסים של התשתית, אחד מהם בן לאם יהודיה המתגוררת בישראל. השניים צילמו בסיסים צבאיים (אקטואלי)
התקיפה, הלילהצה"ל תקף בעזה בתגובה לשיגור 'בלוני נפץ'ב. ניסני1
חיל האוויר תקף מטרות טרור של חמאס ברצועת עזה, בעקבות המשך שיגור 'בלוני הנפץ' לישראל, גם במהלך סוף השבוע - שאך בחסדי שמים לא גרמו עדיין לנפגעים בנפש (אקטואליה)
מבצע "פני עתיד": כך אובטחו מנהיגי העולםמבצע "פני עתיד": כך אובטחו מנהיגי העולםב. ניסני
הצצה למבצע האבטחה הגדול ביותר בתולדות 'היחידה הממלכתית לאבטחת אישים', של השב"כ, ששמר על ביטחונם של מנהיגי העולם שהגיעו לישראל ל"פורום השואה" (ביטחון)
זריקת המטענים לעבר החייליםבסייעתא דשמיא: כך מנעו חדירת מחבליםב. ניסני2
צה"ל חושף היום את תחקיר אירוע חדירת המחבלים הלילה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, מחבלים שחוסלו לאחר שזרקו מטענים על החיילים: "הלוחמים מנעו חדירה" (ביטחון)
סיור מצולם: עם החיילים בשלג - מהחרמון לגוש עציוןסיור מצולם: עם החיילים בשלג - מהחרמון לגוש עציוןב. ניסני4
תיעוד מיוחד מחיילי צה"ל הממשיכים לשמור, גם בזמן הקור, הגשם והשלג: מגוש עציון, דרך בנימין ועד לחרמון - כך נערכו בצבא לסערה, וזה מה שיש לחיילים להגיד לכם • צפו (צבא)
שוב התגלתה סכין על גופו של מחבל בחברוןשוב התגלתה סכין על גופו של מחבל בחברוןדניאל הרץ
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל המוצבים בעמדות הבידוק בכניסה למערת המכפלה שבחברון עצרו לפני זמן קצר חשוד בן 28 תושב חברון כשעל גופו הוסלקה סכין (ביטחון)
אילוסטרציהשלושה מחבלים הסתננו מעזה - וחוסלו. צפוכיכר השבת3
שלושה מחבלים שחצו הערב (שלישי) את גדר המערכת בדרום רצועת עזה ונכנסו לאזור מיוער במרחב הגבול נורו על-ידי כוח צה"ל לאחר שהשליכו מטענים לעבר הלוחמים • צפו (חדשות)
שב"כ סיכל השנה 560 פיגועים 'משמעותיים'שב"כ סיכל השנה 560 פיגועים 'משמעותיים'ב. ניסני1
נדב ארגמן חשף, כי השב"כ סיכל במהלך השנה החולפת למעלה מ-560 פיגועים משמעותיים, בהם 10 פיגועי התאבדות, 4 פיגועי חטיפה ולמעלה מ-300 פיגועי ירי (ביטחון)
צפו: כך פועל צה"ל לגילוי ומניעת מנהרותצפו: כך פועל צה"ל לגילוי ומניעת מנהרותב. ניסני3
התשתית מבוססת על טכנולוגיה ייחודית מסוגה אשר הותאמה למאפייני הקרקע בגבול הצפון ועתידה לעקוב אחר הנעשה בתווך התת-קרקעי כצעד מניעתי. צפו בתיעוד הפעילות (צבא)
השמדת המנהרה הגדולה שנמצאהצה"ל החל להתקין מערכת לגילוי המנהרותדניאל הרץ
שנה לאחר מבצע "מגן צפוני" בצה"ל החלו להתקין ולפרוס תשתית טכנולוגית חדישה לזיהוי מנהרות חדשות. הנחת העבודה כי כרגע אין מנהרות בין ישראל ללבנון (צבא וביטחון)
כוחות צה"ל. ארכיוןאלו הנתונים: כל ישראלי שלישי - לא מתגייסכיכר השבת7
32.9% מהבנים המיועדים לשירות ביטחוני בשנה הקרובה - לא יתגייסו לצה"ל, כך נחשף. באכ"א מבקשים מקציני בריאות הנפש לצמצם את מתן הפטורים על רקע נפשי (צבא וביטחון)
בנטבנט נגד האנרכיסטים: 'הקרקס שלכם נגמר'דוד הכהן3
שר הביטחון נפתלי בנט, קיבל החלטה להרחיק את כל האנרכיסטיים המפגינים בשבתות 'נגד הכיבוש': "הקרקס נגמר, ננקוט ביד קשה מאוד כנגד האויבים שלנו מבית" (בארץ)
אילוסטרציההשבוע תפרסם ועדת הבדיקות בצה"ל את המסקנותאבי רבינא
לאחר חשיפת זיוף נתוני הגיוס של מספר המתגייסים החרדים, הוועדה בדקה את כל הנתונים שהובאו בפניה וכמובן מי נתן את ההוראה. השבוע הוועדה תפרסם את המסקנות (אקטואלי)
מאות התפרעו בהר הבית: כוחות משטרה רבים פיזרו אותםמאות התפרעו בהר הבית: כוחות משטרה רבים פיזרו אותםדניאל הרץ1
מאות מוסלמים החלו להתפרע לאחר תפילות הבוקר במסגד בהר הבית. כוחות המשטרה נכנסו למקום לאחר תקופה ארוכה יחסית של שקט ופיזרו את המפגינים באמצעים לפיזור הפגנות (צבא וביטחון)
תקיפה בסוריה. ארכיוןסוריה: צה"ל תקף את שדה התעופה הצבאיכיכר השבת
חיל האוויר הישראלי תקף את שדה התעופה הצבאי T-4 שליד חומס, כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה. 4 טילים פגעו בבסיס, ולפי הדיווח, נגרם נזק אך ללא נפגעים (חדשות)
ההצפות בבסיס: מונה צוות תחקיר לבדיקהההצפות בבסיס: מונה צוות תחקיר לבדיקהב. ניסני
מפקד חיל-האוויר הורה על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות סגן-אלוף ת׳ לבדיקת הסיבות לירידת בסיס חצור מכוננות מבצעית, בעקבות ההצפות ביום חמישי האחרון (צבא)
אמ"ן מעריך: "איראן תשיג פצצה גרעינית - בתוך שנתיים"אמ"ן מעריך: "איראן תשיג פצצה גרעינית - בתוך שנתיים"כיכר השבת1
אגף המודיעין בצה"ל מעריך כי חיסולו של קאסם סולימאני דווקא ירסן את האיראנים, שימשיכו להעשיר אורניום ויתקרבו לפצצה גרעינית • באמ"ן סבורים כי חמאס מעוניין כעת ברגיעה בעזה (ביטחון, בארץ)
אחרי ההצפה: בסיס חיל-האוויר חזר לפעילותאחרי ההצפה: בסיס חיל-האוויר חזר לפעילותב. ניסני
בסיס חיל-האוויר "חצור" חזר לפעילות מבצעית ולאימונים לאחר שהושבת בעקבות ההצפה שפקדה את המחנה הצבאי במהלך הסערה האחרונה, שגרמה לנזק אדיר • צפו (חדשות)
הניסוי בטילצפו: הטיל החדש בעל טווחי תקיפה ארוכיםכיכר השבת4
חברת 'רפאל', הדגימה בסדרה של הדגמות ירי בדרום הארץ את הגרסה המשודרגת של טיל ה-SPIKE SR, שהינו טיל אישי קצר טווח אך בעל טווחי תקיפה ארוכים • צפו בניסוי (חדשות)
מטוס F15 בבאר שבעבחיל האוויר מבהירים: הנזק נמוך מהמתוארכיכר השבת
בכיר בבסיס הדרומי של חיל האוויר, מסביר את כל השתלשלות ההצפה בבסיס - למה הם לא נערכו, איפה הם טעו והלקחים שהופקו. בנוסף הוא אומר: 'היה נזק, אך נמוך מהמתואר' (צבא)
מטוס F16 ישראלי בבסיס חיל האוויר 'רמת דוד'מחדל: נזק של מיליונים למטוסי 'חיל האוויר'ב. ניסני
בשל מזג האוויר הקשה ששרר בארץ בשבוע שעבר, גרם לנחל בדרום הארץ לעלות על גדותיו, בשל כך, הנחל הציף את בסיס חיל האוויר וגרם נזק אדיר של מאות מיליונים למטוסים (בארץ)
מתפרעים פלסטינים יידו אבנים ופצעו חיילמתפרעים פלסטינים יידו אבנים ופצעו חיילב. ניסני
חייל צה"ל נפגע בראשו מאבן שזרק לעברו אחד המתפרעים. בהתפרעות נטלו חלק עשרות רעולי פנים, שיידו אבנים לעבר החיילים ואף השליכו לעברם בחזרה רימוני עשן (חדשות בארץ)
אחרי עשור: 'כיפת ברזל' משתדרגת • צפואחרי עשור: 'כיפת ברזל' משתדרגת • צפוב. ניסני4
בלי לפרט על מהות השדרוג, מעדכנים היום במשרד הביטחון כי בחלוף עשור מאז הניסוי הראשון במערכת, על סדרת ניסויים "כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה" • תיעוד הניסוי (חדשות)
הריסת בית אחד המחבלים שרצח את דביר שורק הי"דבתי רוצחי שורק ושנרב הי"ד יהרסו בקרובדניאל הרץ
צה"ל הודיע למשפחות הרוצחים של דביר שורק ורנה שנרב הי"ד כי בכוונתו להרוס בקרוב את בתיהם. צה"ל יהרוס שוב את בית המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח הי"ד (צבא וביטחון)
תיעוד מהתקיפה הקודמת שיוחסה לישראלדיווחים זרים: ישראל תקפה שוב מטרות של איראן בסוריהדניאל הרץ
מטוסי קרב תקפו שיירת נשק או מחסן אמצעי לחימה באזור מעבר אל בוכמאל שבין איראן לסוריה. על פי חלק מהמקורות ישראל אחראית לתקיפה שנועדה למנוע העברת נשק מתקדם לטרור (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20