תשעה באב  חברון  הרב פנגר  פונדקאות
ישראל חושפת: "הנגמ"ש המתקדם בעולם"ישראל חושפת: "הנגמ"ש המתקדם בעולם"ב. ניסני6
מערכות נשק קטלניות, צריחון עם תותח 30 מילימטר, מערכת תצפית היקפית המאפשרת לחימה במדפים סגורים ומסכי מגע ברזולוציה גבוהה - כל אלו ועוד בנגמ"ש החדש. צפו (ביטחון)
אל"מ אבי בלוטרכב מפקד הקומנדו נפרץ; המסמכים נגנבואלי רוטמן3
אחרי הווטו שלפי הדיווחים הטיל הרמטכ"ל על קידום של וינטר, נראה שגם קצין דתי מבטיח אחר, אל"מ אבי בלוט, הסתבך בסוף השבוע, רקע אחרי שנתניהו שקל למנותו למזכירו (צבא)
צה"ל תקף את רכב אחד ממשגרי העפיפוניםצה"ל תקף את רכב אחד ממשגרי העפיפוניםדניאל הרץ6
עליית מדרגה: כלי טייס של חיל האוויר תקף בעזה את רכבו של אחד ממובילי חוליות עפיפוני ובלוני הנפץ בתגובה לרצף שיגורי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה אל שטחי ישראל (ביטחון)
כלי טייס תקף מפריחי בלוני טרור מעזה: שני מחבלים נפגעוכלי טייס תקף מפריחי בלוני טרור מעזה: שני מחבלים נפגעוב. ניסני4
כלי טייס ישראלי ירה הערב לעבר מפריחי בלוני תבערה מרצועת עזה לשטח ישראל. צה"ל זיהה את המפריחים מזרחית לאל-בורייג' וירה לעברם. הפלסטינים מדווחים על שני מחבלים שנפגעו (ביטחון)
המשטרה ניטרלה בלון חבלה בשער הנגבהמשטרה ניטרלה בלון חבלה בשער הנגבדניאל הרץ1
חבלני משטרת ישראל סיימו לפני זמן קצר טיפול ב״בלון נפץ״ במועצה אזורית שער הנגב. דיווח של עוברי אורח שהבחינו בבלון החשוד למשטרה, מנע פגיעה באזרחים • צפו (משטרה)
בצה"ל שוקלים להפוך את העפיפונים לנשקבצה"ל שוקלים להפוך את העפיפונים לנשקדניאל הרץ11
בצה"ל שוקלים מבחינה משפטית להכריז על עפיפוני הטרור כנשק לכל דבר. המשמעות: חיל האוויר יוכל לתקוף את משגרי העפיפונים ולחסל אותם עוד לפני השיגורים (צבא וביטחון)
שריפה בעוטף עזה, ארכיוןעפיפון תבערה הגיע עד נתיבות והצית אשדניאל הרץ4
עפיפון תבערה שעשה דרך ארוכה מעזה ועד ליד נתיבות גרם לשריפה בשדה ליד יושיביה. כוחות הכיבוי הגיעו למקום במהירות השתלטו על השריפה ופועלים לכבותה (צבא וביטחון)
הסכין שנתפסהערבי שלף סכין במערת המכפלה ונעצר מידדניאל הרץ
פלסטיני ששלף סכין במערת המכפלה בחברון התכוון ככל הנראה לבצע פיגוע דקירה ונעצר על ידי כוחות הביטחון. הפלסטיני שהועבר להמשך חקירה של גורמי הביטחון (ביטחון)
הירי - והבהלהצה"ל ירה והבהיל את משגרי הבלונים • צפודניאל הרץ7
כלי טיס של חיל האוויר ביצע בפעם השנייה ירי אזהרה לעבר חוליית מחבלים שעסקה בהכנות לשיגור עפיפוני תבערה מעזה לישראל. הירי - ורגעי הבהלה של המבלים • תיעוד (ארץ)
חיילים בקבר רביןחיילים סירבו לעלות לקבר רבין ונשלחו לכלאב. ניסני31
ארבעה חיילים דתיים, בוגרי ישיבות הסדר, שסירבו לעלות לקבר ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר יצחק רבין ז"ל שבהר הרצל בי-ם , ונמלטו מבסיסם נשלחו ל-14 ימי מאסר בכלא צבאי (צבא וביטחון)
נחשף: כך פועל 'הרחפן  המתאבד'. צפונחשף: כך פועל 'הרחפן המתאבד'. צפוב. ניסני4
התעשייה האווירית חשפה הבוקר תיעוד וידאו מהניסיון המוצלח ב'רחפן המתאבד' הנושא רימון רסס ומיועד למטרות טרור, כדוגמת חוליות מחבלים. צפו בניסוי המלא (צבא וביטחון)
אילוסטרציההלילה: מעצר מבוקשים, נשק והשלכת מטעןב. ניסני
במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל ביו"ש, ובין היתר ביצעו מעצר של מבוקשים בחשד לפעילות טרור, החרימו כספי טרור ומצאו אקדח. במהלך הפעילות הושלך מטען לעבר הכוחות (ביטחון)
מרהיב: הצנחנים הישראלים התאמנו בפוליןמרהיב: הצנחנים הישראלים התאמנו בפוליןב. ניסני10
בשיאו של התרגיל צנחו עשרות לוחמי צה"ל על אדמת פולין לאחר טיסה מטלטלת בת שעתיים במטוסי ההרקולס של צבא ארה"ב • תיעוד מסכם ויפהפה מהתרגיל המורכב (צבא וביטחון)
הלוחמים רודפים בסמטאות אחר רוצח חברםהלוחמים רודפים בסמטאות אחר רוצח חברםב. ניסני1
רונן לוברסקי הי"ד, לוחם ב'דובדבן', נהרג לפני כשלושה שבועות מפגיעת פלטת שיש שיידה לעברו פלסטיני ברמאללה. היום נחשף כי המיידה נלכד, כעת מגיע התיעוד • צפו (צבא)
נדב ארגמןראש השב"כ: "מנענו השנה כ-250 פיגועים"דניאל הרץ1
בכנס שרי הביטחון אמר ארגמן כי אנשיו מנעו מתחילת השנה כ-250 פיגועי טרור משמעותיים, ביניהם פיגועי התאבדות, חטיפה וירי, תוך עשיית שימוש בטכנולוגיה מתקדמת (ביטחון)
צפו: כך לוחמי דובדבן עצרו את רוצח חברםצפו: כך לוחמי דובדבן עצרו את רוצח חברםכיכר השבת16
לפני כשבועיים פשטו לוחמי דובדבן על מחנה הפליטים "אל עמרי" ועצרו את המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד שהרג את חברם ליחידה סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד • צפו במעצר (חדשות)
רונן לוברסקי הי"דנעצר המחבל שרצח את החייל רונן לוברסקידניאל הרץ1
הותר לפרסום כי בפעילות השב"כ נעצר מחבל בן 32 שהשליך סלע על ראשו של החייל רונן לוברסקי הי"ד, בעת פעילות במחנה הפליטים אמערי ברמאללה, וגרם למותו (אקטואליה)
בלונים מעזההגז שמועבר לחולי עזה מפריח בלוני תבערהאלי רוטמן1
לאחר שישראל גילתה כי גז ההליום שהיא מכניסה לרצועה, בשביל חולים הזקוקים ל-MRI, נלקח ע"י חמאס להפרחת הנשק החדש נגד תושבי הדרום, הוחלט להטיל הגבלות (צבא)
הסכין שנתפסהניסה להכניס סכין למערת המכפלה ונעצרדניאל הרץ
לוחמי משמר הגבול הפועלים במערת המכפלה בחברון, עצרו הלילה - 'ליל אל קאדר', פלסטיני שבבגדיו הוסלקה סכין. הוא הועבר לחקירת גורמי הביטחון לבדיקת הנסיבות (צבא וביטחון)
תקרית בכביש 443חיילים שירו בפלסטיני ב'443' - נוקו מאשמהב. ניסני
הפרקליטות הצבאית החליטה לסגור את תיק החקירה נגד חיילים שירו למוות בפלסטיני בכביש 443, במהלך מרדף אחר פורעים פלסטינים שיידו אבנים על רכבים חולפים (אקטואליה)
תת אלוף עופר וינטרהסרוגים כועסים: הקצין הדתי שוב לא קודםאלי רוטמן11
עופר וינטר, הקצין שקידומו הוקפא בעבר לאחר שב'צוק איתן' כתב לחייליו כי חמאס הוא "אויב שמחרף את אלוקי מערכות ישראל", שוב לא קודם כמצופה, והימין הדתי סוער (אקטואליה)
חיל האוויר תרגל טיסה לטווח ארוך • תיעודחיל האוויר תרגל טיסה לטווח ארוך • תיעודכיכר השבת1
40 מטוסי קרב ישראלים מעשר טייסות, מטוסי תדלוק ותובלה ועשרות צוותי אוויר, השתתפו בתרגיל אווירי מיוחד לטיסה לטווחים ארוכים ללא נחיתה יחד עם היוונים • צפו (אקטואליה)
לוחמי מג"ב ליד מערת המכפלהחבלן ניטרל מטען חבלה ליד מערת המכפלהדניאל הרץ5
לוחמי מג"ב זיהו מבעוד מועד מטען חבלה שהוטמן בסמוך לאחת העמדות שלהם ליד מערת המכפלה שבחברון. חבלן של משמר הגבול נטרל את המטען ללא נפגעים (צבא וביטחון)
צה"ל הפציץ מנהרת טרור תת ימית מעזהצה"ל הפציץ מנהרת טרור תת ימית מעזהב. ניסני3
חיל האוויר הפציץ מנהרת טרור ייחודית, המאפשרת יציאה חשאית לעבר הים, כדי לבצע פעולות טרור בצלילה כנגד ישראל • צה"ל: "לא נאפשר פגיעה בביטחון המדינה" (ביטחון)
וידאו: כך הופצצה מנהרת הטרור התת ימיתוידאו: כך הופצצה מנהרת הטרור התת ימיתב. ניסני3
דובר צה"ל מפרסם כעת תיעוד וידאו בו נראים הרגעים בהם חיל האוויר הפציץ את המוצב הצבאי-ימי של ארגון הטרור חמאס בעזה - ואת מנהרת הטרור שיצאה אל הים • צפו (צבא)
טנקים. ארכיוןצה"ל החל בתרגיל פתע גדול ברמת הגולןכיכר השבת
ימים ספורים לאחר סיום תרגיל רחב היקף של חיל האוויר והבוקר (ראשון) צה"ל יוצא בתרגיל פתע צבאי גדול באזור רמת הגולן, במסגרתו הופעל חייגן לגיוס אנשי מילואים (אקטואליה)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44