5 העצורים  5 כתבות  satmer..  אור יהודה
מחבלים שיגרו רקטה; נפילה בשטח הרצועהמחבלים שיגרו רקטה; נפילה בשטח הרצועהב. ניסני
מערכות ההגנה של צה"ל זיהו אחר הצהריים שיגור רקטה מרצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל, הרקטה נפלה והתפוצצה בשטח הרצועה • אמש: צה"ל תקף בעזה (ביטחון)
נהרס ביתו של המחבל שרצח את אורי הי"דנהרס ביתו של המחבל שרצח את אורי הי"דדניאל הרץ10
הלילה הרסו כוחות הביטחון את ביתו של המחבל ערפאת עטיה סלימאן רפאעיה שרצח את הנערה אורי אנסבכר הי"ד מתקוע ליד עין יעל בירושלים. שתי דירות שבבעלותו נהרסו (ביטחון)
האימון - וההסבראימון ישראלי של יירוט טילים בירי חי • תיעודב. ניסני
האימון האחרון של לוחמי מערכות ההגנה האוויריות, היה משולב - כיפת ברזל ופטריוט יחדיו - כלל מטרות 'חיות' והסתיים בהצלחה רבה, תוך שורת יירוטים מרשימים. צפו בתיעוד (צבא)
כך עצרו המסתערבים מיידי בקבוקי תבערהכך עצרו המסתערבים מיידי בקבוקי תבערהקובי רוזן4
מסתערבי משמר הגבול עצרי 2 מחבלים שיידו בקבוקי תבערה לעבר עמדה של מג"ב במחנה הפליטים שועפאט, והם הובאו להמשך חקירה במשטרה. צפו בתיעוד מהפעילות (ביטחון)
צפו: זה הטיל של ישראל לעקיפת ה-S-300?צפו: זה הטיל של ישראל לעקיפת ה-S-300?ב. ניסני6
למרות מערכת ההגנה המתקדמת שהציבו הרוסים בסוריה, מצליחה ישראל לתקוף שוב ושוב מטרות טרור שונות במדינה. האם השתמשו לראשונה בטיל החדש "Rampage"? (ביטחון)
צה"ל הרס את בית המחבל צאלח ברגותיצה"ל הרס את בית המחבל צאלח ברגותיכיכר השבת4
לוחמי צה"ל בשיתוף כוחות מג"ב והמנהל האזרחי הרסו הבוקר (רביעי) את הדירה בה התגורר המחבל צאלח ברגותי שביצע עם אחיו את פיגוע הירי סמוך ליישוב עפרה. צפו (אקטואליה)
החשש: חרף האזהרה, ישראלים ינהרו לסיניהחשש: חרף האזהרה, ישראלים ינהרו לסיניב. ניסני3
המטה ללוחמה בטרור פרסם אזהרת מסע חמורה לפיה נמשך האיום למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני, אך במשרד החוץ חוששים כי הישראלים לא ישעו להתרעה - ונערכים (ביטחון)
ארגוני הטרור יחזרו לשגר את בלוני התבערהארגוני הטרור יחזרו לשגר את בלוני התבערהב. ניסני3
חמאס והג'יהאד האסלאמי מתכננים לחדש את שיגור בלוני התבערה ופעילות יחידת התיזוזים הלילית בגבול עזה לאחר שלטענתם ישראל מתעכבת בביצוע ההבנות ביניהם (ביטחון)
כך צה"ל נערך לקראת ליל הסדר וחג הפסחכך צה"ל נערך לקראת ליל הסדר וחג הפסחכיכר השבת4
13,000 ק"ג דגים, כ- 50,000 ק"ג בשר בקר, 45,000 ק"ג בשר הודו, 130,000 ק"ג בשר עוף, כ-65,000 ק"ג מצות ויש גם פירות יבשים ועוגות מוסד לקינוח. כך נערך צה"ל (חדשות)
תקיפה בסוריה, ארכיון'ישראל השמידה מפעל איראני לייצור טילים'ב. ניסני5
כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי מערכת ההגנה האווירית במדינה הופעלה בליל שבת לפנות בוקר - בעקבות תקיפת חיל האוויר בעיר מסיאף, נגד מפעל לייצור טילים של איראן (צבא וביטחון)
המחבלת שלפה סכין; הלוחמים ירו ונטרלוהמחבלת שלפה סכין; הלוחמים ירו ונטרלוכיכר השבת18
במהלך בידוק של נוסעי אוטובוס במעבר מחסום א-זעיים, שלפה אחת הנוסעות, סכין בנסיון לבצע פיגוע דקירה. כוחות הביטחון השתלטו עליה והאירוע הסתיים ללא נפגעים (ביטחון)
החמאס: ירי הרקטות בגלל סוגיית האסיריםהחמאס: ירי הרקטות בגלל סוגיית האסיריםדניאל הרץ
על פי הדיווח בעיתון לבנוני, ארגון הטרור הודיע לשליח האו"ם למזרח התיכון כי סיבת ירי הרקטות לעבר ישראל היא האסירים הביטחוניים של חמאס שמאיימים לשבות רעב (צבא ביטחון)
דייגים בעזה, אילוסטרציהעונש מאסר: הדייגים הבריחו חומר נפץ לעזהכיכר השבת
בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל עונשי מאסר של 13 ו-8 שנים על שני דייגים מעזה, שהבריחו ממצרים לעזה חומרי נפץ במשקל מאות ק"ג (ביטחון)
רגע לפני שביתת הרעב:  דרישת אסירי חמאסרגע לפני שביתת הרעב: דרישת אסירי חמאסכיכר השבת7
עשרות מהבכירים בקרב המחבלים העצורים בישראל החזירו את ארוחות הבוקר שלהם. עם זאת, עדיין לא פתחו בשביתת רעב, ומנהלים מו"מ על תנאי הכליאה וביטול המיסוך (ביטחון)
תמונת הנרצחים בפיגוע, על רקע הלוחמים בשטחפיגוע הירי בברקן: ניסיון לחטיפת ישראליםיוני גבאי3
מכתב האישום נגד קטין שהורשע בכך שלא מנע את פיגוע הירי בברקן עולה, כי המחבל תכנן לבצע פיגוע חטיפה לצרכי מיקוח. עונשו של הקטין: שמונה חודשי מאסר בלבד (ביטחון)
האלוף תמיר הימןזכריה, השבנו אותך // אלוף תמיר הימןאלוף תמיר הימן1
זכריה, השבנו אותך הביתה לאחר 37 שנים, זכרנו ונמשיך לזכור גם את רעייך לנשק. צה"ל לא יוותר, נמשיך לעשות הכל בכדי להחזיר את כל חיילנו הנעדרים הביתה • טור מיוחד (צבא)
כוח צה"ל בגבול עזהחמושים: צה"ל נטרל פלסטינים שחצו מעזהב. ניסני2
שלושת החשודים שניסו לחצות את הגבול מרצועת עזה לישראל, נתפסו ועליהם נמצאו סכינים. בעקבות ירי לוחמי צה"ל לעברם, נפצעו השלושה ופונו לטיפול בביה"ח (ביטחון)
הקצין מתארמפקד "זמר נוגה" מספר על הרגע הדרמטידוד הכהן9
אל"מ א' משתף ברגע מציאת גופתו של זכריה באומל ז"ל: "לעולם לא אשכח שפרצנו בבכי כשראינו את הסרבל והנעליים הצבאיות עם ההטבעה המיוחדת של צה"ל". צפו (אקטואליה)
המטוס שעליו גופת באומל, נוחת בישראלגופתו של זכריה באומל ז"ל הוחזרה לישראלב. ניסני6
"רב-סמל זכריה באומל ז"ל, מנעדרי הקרב בסולטן יעקב, שב הביתה לאחר 37 שנים" - כך הודיע דובר צה"ל, במה שנראה כסוף לסבל שחוותה משפחתו במשך שנים רבות • תיעוד (ארץ)
נסיון פיגוע דקירה: האבא ניטרל את המחבלנסיון פיגוע דקירה: האבא ניטרל את המחבלדניאל הרץ13
מחבל ניסה לבצע פיגוע דקירה בחווארה כנגד רכב ישראלי. האזרח שבתו הותקפה מיהר לנטרל את המחבל והוא נפצע קשה ומת. בחסדי שמים אין נפגעים ישראלים בתקרית (ביטחון)
נשק מאולתר בלתי חוקי וכספי טרור רביםנשק מאולתר בלתי חוקי וכספי טרור רביםדניאל הרץ
כוחות הביטחון החרימו הלילה עשרות אלפי שקלים של כספי טרור וכלי נשק בלתי חוקי שנמצא במרחב מנשה. הכוחות עצרו בנוסף 11 חשודים בפעילות טרור שהועברו לחקירה (ביטחון)
הנייה מאיים: "הטיל לשרון - הוכחה לאויב"הנייה מאיים: "הטיל לשרון - הוכחה לאויב"כיכר השבת4
מנהיג החמאס הציג רשימת דרישות להקלות בתנאי האסירים בישראל, על רקע האיום שלהם לפתוח בשביתת רעב. "הסוגיה נמצאת בעדיפות עליונה בשיחות על ההסדרה", אמר (ביטחון)
האסירים ישבתו רעב: "ישפיע על ההסדרה"האסירים ישבתו רעב: "ישפיע על ההסדרה"ב. ניסני18
מאבקם של המחבלים העצורים בכלא במיסוך הסלולרי עולה שלב. בתכנית: שביתת רעב והימנעות משתיית מים מהיום הראשון. הנייה מזהיר את ישראל מהסלמה ביטחונית (ביטחון)
פיגוע גדול? ישראל נערכת, הג'יהאד מכחישפיגוע גדול? ישראל נערכת, הג'יהאד מכחישב. ניסני5
במערכת הביטחון אמרו היום כי הם מזהים כוונות מטעם ארגון הטרור העזתי המחויב לאיראן להוציא לפועל פיגוע כדי לפגוע במאמצי ההסדרה. בארגון הג'יהאד האסלאמי הכחישו (ביטחון)
ארה"ב השלימה פריסת ה-THAAD בישראלארה"ב השלימה פריסת ה-THAAD בישראלכיכר השבת3
הפיקוד האירופאי של צבא ארה"ב (EUCOM) סיים אתמול (ראשון) פריסה תרגילית, ראשונה מסוגה, של מערכת ההגנה האווירית מפני טילים (THAAD) בישראל. כך זה נראה (ביטחון)
כוחות הביטחון החרימו מחרטה לייצור נשקכוחות הביטחון החרימו מחרטה לייצור נשקדניאל הרץ1
צה"ל, שב"כ ומשמר הגבול החרימו הלילה במבצע צבאי משותף מחרטה ששימשה לייצור נשק בכפר ענאתה. במקביל נעצרו 11 חשודים בפעילות טרור והועברו לחקירה (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20