צפו: חייל השתולל באמבולנס; מצ"ח חוקרתצפו: חייל השתולל באמבולנס; מצ"ח חוקרתב. ניסני2
חייל של צה"ל תועד כשהוא משתולל בנהיגה באמבולנס צבאי בעיר הבה"דים • דובר צה"ל הגיב: "רואים את האירוע בחומרה רבה, המשטרה הצבאית פתחה בחקירת האירוע" • צפו (צבא)
נחשף: הלייזר החדש שישלים את כיפת ברזלנחשף: הלייזר החדש שישלים את כיפת ברזלב. ניסני5
משרד הביטחון חשף היום את פריצת הדרך בפיתוח לייזר רב-עוצמה ליירוט איומי תלול המסלול. "עידן חדש של 'לוחמת אנרגיה'. החזון לעתיד הוא לראות את הלייזר מוטס". צפו (צבא)
כך שיגרה איראן טילים לעבר בסיסי ארה"בכך שיגרה איראן טילים לעבר בסיסי ארה"בב. ניסני
ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה, אל מנאר, פרסם תיעוד וידאו מהרגעים של שיגור טילי הקרקע - קרקע מאיראן לבסיסי ארצות הברית בדרום עיראק, בתגובה לחיסול סולימאני (עולם)
האקדח שנתפס ברכבבחודש ה-8 להריונה: חשודה בסחר באמל"חדוד הכהן1
שוטרי מג"ב הופתעו לגלות כי נהגת הרכב, באמצעותו פלסטינים מקלקיליה סחרו ככל הנראה באמצעי לחימה, היא ישראלית בשלב מתקדם של הריונה, קרובת משפחתם (ביטחון)
תיעוד: מאות בציון יהושע בן נון וכלב בן יפונהתיעוד: מאות בציון יהושע בן נון וכלב בן יפונהב. ניסני
צה"ל אישר הלילה למאות מתפללים להיכנס לקבר יהושע בן נון וכלב בן יפונה בכפל חארת': "גורמי הביטחון פועלים על מנת לאפשר כניסה בטוחה ולשמור על המתפללים" (אקטואלי)
בשל החיסול: אתר החרמון לא ייפתח לציבורבשל החיסול: אתר החרמון לא ייפתח לציבורדניאל הרץ
מערכת הביטחון בישראל בכוננות מוגברת בשל החיסול של בכיר משמרות המהפכה. דובר צה"ל הודיע כי אתר החרמון ייסגר למבקרים והערכת מצב תתקיים בקריה בת"א (ביטחון)
אילוסטרציהה'סוכן' נשלח לעומק האויב בשביל... טחינהדניאל הרץ2
המשטרה הצבאית חוקרת מקרים של הוצאת מבצע צבאי, תוך שימוש במשאבי צה"ל, לצורך מטרות פרטיות - דוגמת הבאת טחינה פלסטינית למפקד יחידה 504, מכפרים בשטחים (צבא)
סמל ד' משחזר את האירועהחייל שירה במחבל: "אמשיך לפעול בגזרה"דניאל הרץ
החייל שירה היום במחבל שניסה לדקור חיילים בצומת גוש עציון ופצע את המחבל קל עד בינוני לאחר שירה לרגלו, סיפר על האירוע והצהיר כי ימשיך לפעול לשמירת הביטחון (ביטחון)
הסכין, בזירהצומת הגוש: מחבל ניסה לדקור חיילים ונורהכיכר השבת1
מחבל בן 15, חמוש בסכין, ניסה בצהריים לדקור חיילים בצומת גוש עציון בכביש 60, אך נורה ונוטרל. המחבל נפגע ברגלו מהירי ונפצע קל עד בינוני, לא היו נפגעין בקרב החיילים (צבא)
תרגיל צבאי, אילוסטרציהיחידה עם יעד: איתור, תקיפה והשמדת אויבב. ניסני1
היחידה הרב ממדית, תוכננה בהתאם להחלטה שקיבל הרמטכ"ל עוד עם כניסתו לתפקיד. היום, לוחמים ממגוון יחידות הצבא הוצבו ביחידה כחלק משינוי תפיסתי בצה"ל (אקטואליה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהצה"ל התנצל בפני בן הישיבה: "נפלה טעות אנוש, מצרים"חיים גולדברג7
טופס בקשה לדחיית שירות שהגיש תלמיד ישיבה נדחתה בשל מחסור בחתימת 'ועד הישיבות' - הגם שאינה נדרשת. לאחר פנייה למבקר המדינה צה"ל הודה כי נפלה טעות והביע את התנצלותו (צבא)
חמאס מפרסם: כך חוסל בהאא' אבו אל-עטאחמאס מפרסם: כך חוסל בהאא' אבו אל-עטאב. ניסני
האם בכיר הג'יהאד האסלאמי חוסל בעקבות מידע שהעבירה לישראל הרשות הפלסטינית, ששיגרה חוליית מעקב אחרי הטרוריסט? בחמאס טוענים כך, ומדווחים על מעצרם (ביטחון)
הכנת בלוני תבערה בעזהמערכת לייזר תיירט את בלוני התבערה מעזהב. ניסני2
המשטרה פיתחה מערכת הגנה חדשה, שתנסה להילחם בבלוני התבערה המשוגרים מרצועת עזה, בדרך כלל בחודשי הקיץ, וגורמים לשריפות • כך תעבוד מערכת 'להב אור' (בארץ)
תוצאות תקיפה ישראלית בעזה. ארכיוןצה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה: "יישא בהשלכות לפעולות"ב. ניסני4
מטוסי קרב ומסוקים תקפו הלילה יעדי חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי אמש לעבר אשקלון • צה"ל: "חמאס אחראי על הנעשה ברצועה" • נתניהו, ששהה בעיר בזמן הירי, איים בחיסול ממוקד (חדשות)
כוכבי: יש אפשרות שנגיע לעימות עם איראןכוכבי: יש אפשרות שנגיע לעימות עם איראןדניאל הרץ4
הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי נשא נאום בכנס במרכז הבינתחומי בו התייחס לסוגיות הביטחוניות החמות שעל הפרק כולל המתיחות מול איראן והטילים המדויקים שמועברים (צבא)
השר נפתלי בנטצו עיקול לכספי משפחות מחבלים ישראליםכיכר השבת2
שר הביטחון, נפתלי בנט, חתם הבוקר על צו עיקול לכספי משפחות של שמונה מחבלים ישראלים בהיקף של מאות אלפי שקלים. "זהו עוד צעד במערכה נגד מחבלים", אמר (חדשות)
הרמטכ"ל הדליק נר שלישי במערך ההגנה האוויריתהרמטכ"ל הדליק נר שלישי במערך ההגנה האוויריתב. ניסני2
הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ביקר במערך ההגנה האווירית של חיל האוויר והדליק את הנר השלישי של חנוכה. "הפעולה שלכם וההיערכות שומרת על עם ישראל", אמר כוכבי (חדשות)
תקיפה בעזההרג המשפחה בעזה: "הערכנו שלא ייפגעו"ב. ניסני1
מחקירת התקרית שאירעה בזמן מבצע חגורה שחורה עולה כי התקיפה כוונה כלפי מתחם צבאי של הג'יהאד האסלאמי, וכי העריכו כי לא ייפגעו אזרחים כתוצאה מהתקיפה במקום (צבא)
צפו: עשרים שנה למסלולים החרדיים בצה"לצפו: עשרים שנה למסלולים החרדיים בצה"לב. ניסני8
כאלף לוחמים השתתפו בעצרת לרגל 20 שנה להקמת מסלולי הלחימה לחרדים • "על המתנגדים החרדים לזכור: כשהם יושבים בשולחן שבת, אתם שומרים עליהם במארבים" (חרדים)
החבר לחייל החרדי: "אני חייב לך את החיים"החבר לחייל החרדי: "אני חייב לך את החיים"דניאל הרץ4
חייל חרדי שחיסל מחבל בחברון והציל כך את חיי חברו, קיבל השבוע צל"ש מאלוף פיקוד דרום על התנהלותו במהלך האירוע - וגם מילות תודה מרגשות מהחייל שניצל • צפו (צבא)
האקדחים שנתפסוסוכלה הברחת נשק ענקית אל שטח ישראלדניאל הרץ1
לוחמי צה"ל סיכלו במוצאי שבת הברחת נשק ענקית מירדן לשטח ישראל. שלושה חשודים נעצרו ולאחר חיפושים ארוכים נתפסו עשרות כלי נשק, חלקי נשק וציוד לחימה רב (ביטחון)
מערכות ההגנה האווירית בסוריהדיווחים: ישראל תקפה מחסני נשק בסוריהכיכר השבת
ישראל תקפה מחסני נשק בסוריה, כך עולה מדיווחי כלי התקשורת במדינה. כלי תקשורת בלבנון דיווחו כי אין נפגעים אך מרכז המעקב הסורי מדווח על שלושה הרוגים זרים (צבא)
מחבל ניסה לרצוח נער וירצה 8 שנים בלבדמחבל ניסה לרצוח נער וירצה 8 שנים בלבדדניאל הרץ5
מחבל שזרק מטען חבלה לעבר נער בשומרון והואשם בניסיון לרצח ירצה 8 שנות מאסר בלבד, בזכות הסדר טיעון עם הפרקליטות הצבאית, בטענה כי המטען לא התפוצץ (ביטחון)
קצין: "הורו לזייף את מספר החרדים בצה"ל"קצין: "הורו לזייף את מספר החרדים בצה"ל"ב. ניסני2
"יש חיילים לבושים כחרדים וכל התפקיד שלהם להסתובב בקהילה ולגייס נוער נושר" - טוען חרדי ששירת בצה"ל, אחרי שבתגובה רשמית טענו בצבא כי מדובר בטעות בלבד (בארץ)
שיגור מרצועת עזה, ארכיוןלפנות בוקר: שיגור לעבר שדרות; צה"ל תקף יעדים ברצועהב. ניסני5
בשעה 02:37 נשמעה אזעקת 'צבע אדום' בעיר שדרות וביישובי העוטף • מערכת 'כיפת ברזל' יירטה שיגור מהרצועה • חיל האוויר תקף יעדי חמאס בצפון עזה • צה"ל: "חמאס יישא בהשלכות" (חדשות)
בנט: סוריה הולכת להיות ווייטנאם של איראןבנט: סוריה הולכת להיות ווייטנאם של איראןיוני גבאי2
שר הביטחון נפתלי בנט הגיע יחד עם הרמטכ"ל כוכבי לתרגיל ברמת הגולן שם אמר: "ככל שאיראן תנסה להתבסס על אדמת סוריה - היא תשקע בחולות. אנחנו מגבירים את הלחץ" (בארץ)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20