עומר..  TASUS  TKU; VGUKO  אבי גבאי
הריסת המנהרהדו"צ רונן מנליס: אין בלבנון כיום מפעל ליצור טילים מדויקיםנתנאל לייפר2
דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס, סקר את החזיתות השונות מולן ניצבת ישראל ופרש את תמונת המצב של המבצע שהצליח להביך את חיזבאללה ומנהיגו חסאן נסראללה שבינתיים שומר שתיקה (צבא)
נתנאל אילן בן שיינא ציפורהמצבו של החייל נתנאל פלבר - קשה מאודכיכר השבת8
מצבו של לוחם חטיבת כפיר, החייל נתנאל פלבר, מגדוד 'נצח יהודה', שנפצע בפיגוע בגבעת אסף - מוסיף להיות קשה מאוד והוא עדיין מחוסר הכרה. הערב: תפילה לרפואתו בכותל (צבא)
הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוטהרמטכ"ל הסביר: למה לא היה מבצע בעזהכיכר השבת3
בנאום שנשא בכנסת "צה"ל והחברה הישראלית", התייחס הרמטכ"ל גדי איזנקוט לכלל המערכות הביטחוניות הניצבות בפני ישראל, מאיראן והחיזבאללה ועד החמאס ועזה (חדשות)
לוחמי 'נצח יהודה'. ארכיוןלוחמים ב'נצח יהודה' תחת חקירת מצ"חכיכר השבת3
לוחמי 'נצח יהודה' ירו בסוף השבוע למוות בפלסטיני, תושב מזרח ירושלים, לאחר שלטענתם הנהג לא ציית להוראה לעצור ולאחר ירי אזהרה באוויר. כעת מצ"ח חוקרת את המקרה (צבא)
כך הושמדה מנהרת הטרור הלבנונית •  צפוכך הושמדה מנהרת הטרור הלבנונית • צפודניאל הרץ10
כחלק ממבצע 'מגן צפוני' צה"ל החל אמש בהשמדת מנהרת טרור שנחפרה מהכפר רמיא השיעי לישראל. המנהרה פוצצה בפיצוץ מבוקר והתושבים הוזהרו לפני הפיצוץ (צבא וביטחון)
פיגוע הירי בצומת עפרה: נמצאו הקליעיםפיגוע הירי בצומת עפרה: נמצאו הקליעיםדניאל הרץ3
כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבלים שביצעו את פיגוע הירי אמש בצומת עפרה שבחסדי שמים הסתיים ללא נפגעים. במקביל, בתי המחבלים בכפר קובר, מופו (ביטחון)
לראשונה: צה"ל פוצץ מנהרה של חיזבאללהלראשונה: צה"ל פוצץ מנהרה של חיזבאללהנתנאל לייפר2
שבועיים לאחר תחילת מבצע 'מגן צפוני' בגבול הצפון, החל היום צה"ל באיטום ארבע המנהרות ההתקפיות של חיזבאללה שאותרו במהלך פעילות ענף הלוחמה התת קרקעית (ביטחון)
הרכב הפוגעלוחם צה"ל נפצע באורח אנוש בתאונה קשהב. ניסני
לוחם צה"ל נפצע אנוש בתאונת דרכים קשה בכביש 232, סמוך לקיבוץ מפלסים. מחקירה ראשונית עולה כי החייל נפגע מרכב, בזמן שחצה את הכביש. הודעה נמרה למשפחתו (צבא)
נתניהו לצד החיילים נטולי הנשקחיילים חרדים: נשקינו הוחרם בגלל ביקור נתניהואלי רוטמן49
תחושה קשה בקרב גדוד "הנח"ל החרדי", בעקבות החלטת שירות הביטחון הכללי להחרים את נשקם של חיילי הגדוד - שנפגע לאחרונה בגל הטרור - לרגל ביקורו של ראש הממשלה אצלם (צבא וביטחון)
מומחה המנהרות: "זהו הישג חסר תקדים"מומחה המנהרות: "זהו הישג חסר תקדים"נתנאל לייפר
האם נכנסו עוד מחבלים למנהרות? כיצד צה"ל פועל והאם ישנו עדיין סיכון מהמהנהרות? סא"ל א', ראש ענף לחימה תת קרקעית בצה"ל פירט על המבצע והפעולות האחרונות (צבא)
תמונה מפנים המנהרהכך חשפו בצה"ל את מנהרת הטרור הרביעיתדניאל הרץ1
הותר לפרסום: מנהרת טרור התקפית שנחפרה ממרחב מערב הכפר השיעי רמיה חדרה מטרים ספורים לתוך ישראל, לפני שאותרה. בצה"ל מדגישים כי היא לא הייתה מבצעית (ביטחון)
הפגנה נגד מעצר עריקה. ארכיוןבחורה מבית חב"די עצורה בגין השתמטותכיכר השבת11
רבקה חג'ג', בחורה מבית חב"די, נעצרה בנתב"ג ביום שני שעבר, בעוון השתמטות ומאז שוהה במעצר. בני משפחתה: היא אמנם ירדה מהדרך אך חזרה לתלם ושומרת מצוות (צבא)
מנהרה. ארכיוןתושבי שדרות שומעים רעשים; צה"ל בודקכיכר השבת5
תושבי שדרות מתלוננים על רעשים מוזרים שהם שומעים, כאשר החשש הוא כי מדובר במנהרה שנחפרת בבטן האדמה. בצה"ל ודקים את התלונות, עד כה לא נמצא דבר (אקטואליה)
נתניהו נפגש עם לוחמי 'נצח יהודה' • צפונתניהו נפגש עם לוחמי 'נצח יהודה' • צפוכיכר השבת5
במהלך ביקור במפקדת אוגדת איו"ש, שוחח ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו עם חיילים מגדוד 'נצח יהודה' - "להביע הערכה גדולה, ולהצדיע לכם" • צפו בווידאו (חדשות)
נחשף: תיעוד מתוך מנהרות חיזבאללה. צפונחשף: תיעוד מתוך מנהרות חיזבאללה. צפוב. ניסני3
צה"ל מפרסם סרטון חדש מתוך מנהרת טרור של חיזבאללה, בו ניתן לראות כי מדובר בצורת בניה הכוללת דיפון מבטון • כמו כן נראה ניסיון לחסימת התוואי במהלך הימים האחרונים (צבא )
תאונת אימון: לוחם צה"ל נפצע באורח קשהתאונת אימון: לוחם צה"ל נפצע באורח קשהב. ניסני
לוחם צה"ל נפצע באורח קשה בתאונת אימון לאחר שדחפור התהפך, לוחם נוסף נפצע באורח קל. מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק ימנה צוות בדיקה בראשות קצין (צבא וביטחון)
נתניהו בסיור המיוחד, היוםרה"מ חזה ב'קצה השפיץ בהגנה על ישראל'ב. ניסני1
"החלל הוא תחום ענק, שמדינת ישראל נכנסת אליו" - כך סיכם שר הביטחון נתניהו את ביקורו המיוחד בתעשייה האווירית, וקינח במשחק השחמט בינו לילד היתום מהפיגוע (אקטואליה)
חייל של צבא לבנון שלף נשק על חיילי צה"לחייל של צבא לבנון שלף נשק על חיילי צה"לאלי רוטמן8
גובר המתח מול לבנון שזועמת על חדירת צה"ל לשטחה, כחלק מהעבודות לנטרול מנהרות הטרור של חיזבאללה, והיום אירעה תקרית חמורה שאך בנס נעצרה בזמן • צפו (ביטחון)
הפגנה מול לשכת הגיוס בירושלים. ארכיון"בעלת תשובה 'הושפלה' בלשכת הגיוס"שאול כהנא10
מתנדבות העומדות מחוץ ללשכת הגיוס בירושלים כדי לשכנע בנות דתיות שלא להיכנס, טוענות כי בעלת תשובה "הושפלה" בבדיקות רפואיות. דובר צה"ל: הבדיקות - חלק מההליך (צבא)
ירי טיל הנ"ט על האוטובוס: הערות למפקדיםירי טיל הנ"ט על האוטובוס: הערות למפקדיםדניאל הרץ
הסתיים תחקיר אירוע פגיעת הטיל באוטובוס. בעקבות ממצאי התחקיר הוחלט להעיר פיקודית למפקד החטיבה המרחבית, למפקד הגדוד הגזרתי, וכן לשני מפקדי פלוגות (צבא וביטחון)
כוחות צה"ל. ארכיוןצה"ל הרס חלק מביתו של המחבל מברקןכיכר השבת
צה"ל הרס הבוקר חלק מביתו של המחבל, אשרף נעאלווה, שרצח את זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הי"ד באזור התעשיה בברקן. ההריסה בוצעה בסיוע דחפורים (אקטואליה)
וידאו: כך חשף צה"ל מנהרה רביעית בצפוןוידאו: כך חשף צה"ל מנהרה רביעית בצפוןב. ניסני2
שעות לאחר הודעת צה"ל על חשיפת מנהרת טרור נוספת, רביעית במספר, מתפרסם תיעוד וידאו של פעילות הלוחמים במבצע 'מגן צפוני' לאיתור מנהרות חיזבאללה • צפו (ביטחון)
נשיא המדינה, היוםריבלין: 'חיזבאללה מוביל לחורבנה של לבנון'ישי כהן4
נשיא המדינה ביקר בזירת הפעולה של לוחמי צה"ל במבצע 'מגן צפוני' שנועד לחשוף את מנהרות הטרור של חיזבאללה: "רואים בממשלת לבנון אחראית לכל הנעשה בלבנון" (ביטחון)
מפקד החטיבה בסיור הח"כים, היוםנמצא רובה חייל 'נצח יהודה' שנהרג בפיגועאלי רוטמן3
רובה ה-M16 של לוחם 'נצח יהודה', שנעלם מזירת הפיגוע בו נהרג, אותר לאחרונה, כמו גם רובה הקלצ'ניקוב של המחבל שרצח אותו - כך חשף המפקד בשטח בפני ח"כים (אקטואליה)
חיילים במרפאה צבאית. אילוסטרציהמאות חיילים נחשפו לחיילת שחולה בחצבתאלי רוטמן4
חיילים רבים שעברו במרפאה הצבאית ב'קריה' שבתל אביב, נדרשים כעת לבדוק אם עליהם להתחסן מפני נגיף החצבת, זאת לאחר שאחת החיילות במקום אובחנה כחולה (אקטואליה)
ארי פולד הי"ד. בוידאו: מיפוי בית המחבלצו להריסת בית הרוצח של ארי פולד הי"דדניאל הרץ
מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, חתם על הצו להריסת הדירה בה התגורר המחבל שרצח את ארי פולד הי"ד בדקירות סכין בצומת הגוש. משפחתו תוכל לערער על הצו בבג"צ (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17