תשעה באב  גוש קטיף  פונדקאות  מנחם טוקר
וידאו מסכם: אירועי הטרור ביום שישי ברצועת עזהוידאו מסכם: אירועי הטרור ביום שישי ברצועת עזהכיכר השבת4
במהלך מהומות יום שישי על הגדר ברצועת עזה שוגרו עשרות עפיפוני ובלוני תבערה ונפץ, וכן הושלכו מטענים ורימון והובערו צמיגים סמוך לגדר • צפו באירועי הטרור על הגדר ובפנייה של צה"ל למפגינים (צבא)
צפו: החילוץ הדרמטי של הנערים בנחל צפיתצפו: החילוץ הדרמטי של הנערים בנחל צפיתכיכר השבת6
חיל האוויר פרסם תיעוד ראשוני ודרמטי מחילוץ הנפגעים באסון השיטפון בנחל צפית לפני כחודש וחצי, על ידי לוחמי יחידת 669 הצה"לית, ששחזרו את הדרמה והקושי (חדשות)
צה"ל ביצע ירי לעבר מכיני בלוני נפץ בעזהצה"ל ביצע ירי לעבר מכיני בלוני נפץ בעזהדניאל הרץ5
אלפי מפגינים הפגינו סמוך לגדר הגבול עם ישראל. דליקות רבות פרצו בעקבות השימוש בעפיפונים ובבלוני הליום אליהם הוצמדו חומרי נפץ. צה"ל ירה לעבר המכינים (צבא וביטחון)
קבר יוסף: מסע ללב הקסבה של שכם • צפוקבר יוסף: מסע ללב הקסבה של שכם • צפונתנאל לייפר4
כתב 'כיכר השבת' יצא למסע לילי ללב העיר שכם, לתפילה בקבר יוסף הצדיק ולראיון עם מפקד גדוד נחשון שערך סיור במקום והסביר על נהלי האבטחה הייחודיים שלו (צבא וביטחון)
כוננות: צפי לאלפי מפגינים סמוך לגבול עזהכוננות: צפי לאלפי מפגינים סמוך לגבול עזהדניאל הרץ4
במערכת הביטחון נערכים ליום הפגנות סוער לרגל "יום הנכסה" לציון התבוסה הערבית במלחמת ששת הימים. אלפי חיילים סמוך לשטח הגדר כדי למנוע את פריצתה (ביטחון)
חיל האוויר 'תקף' מטרות בעזה • צפו בתיעודחיל האוויר 'תקף' מטרות בעזה • צפו בתיעודדניאל הרץ
בחיל האוויר סיימו תרגול נרחב שדימה מלחמה בזירה הצפונית והדרומית עם מאות כלי טייס שדימו מאות תקיפות בעזה. מפקד טייסת: אנו מוכנים לכל פעילות שנידרש אליה" (צבא וביטחון)
הלווית אחד מהרוגי המהומות הקודמות. צה"ל מתריע מפני הרוגים נוספיםצה"ל מזהיר - ומאחל: 'שיהיה רמדאן מבורך'ב. ניסני
לקראת יום שישי האחרון של הרמדאן, שאף מוגדר ע"י האיראנים כ'יום אל קודס', גובר החשש מהתחדשות מהומות הדמים על הגבול • צה"ל פיזר כרוזים מעניינים מעל עזה (צבא)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לתוכן הידיעהתלמידי ישיבות נמלטו מצה"ל: בגלל קבר רביןכיכר השבת71
ארבעה חיילים בני ישיבות מחיל התותחנים סירבו לעלות לקברו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין בהר הרצל, ונאמר להם כי ייענשו. החיילים ברחו, וטרם אותרו עקבותיהם (חרדים)
התיעוד המלא"הכוח נחשף": תיעוד הירי בנער הפלסטיניאלי רוטמן14
התנהלותם של שני לוחמי השריון שירו למוות בפורע פלסטיני ליד רמאללה, נחשפת במלואה, לאחר שבפרקליטות הוחלט כי הם זכאים לחלוטין. גם דבריה של התצפיתנית נשמעים (צבא)
האלוף בגבול עזהאלוף הפיקוד: להיות ערוכים להסלמה בדרוםב. ניסני1
האלוף שכיהן בעבר כמזכירו הצבאי של נתניהו, ובתקופתו החל פרויקט הקמת המכשול התת-קרקעי נגד מנהרות הטרור, שרבות מהן אף הושמדו, פורש מתפקידו - ומתריע (אקטואליה)
חיילים בנבי סאלח, ארכיוןמחבל שיידה אבן על ראש חייל, נורה ונהרגדניאל הרץ14
מחבל שנטל חלק בהפרות סדר במהלך מעצרים בכפר נבי סאלח, יידה אבן על אחד החיילים מטווח קצר. החייל, ירה לעברו של המחבל ופצע אותו. לאחר מכן נקבע מותו (ביטחון)
צה"ל נערך למתקפת טילים של חיזבאללהצה"ל נערך למתקפת טילים של חיזבאללהב. ניסני6
בשבוע שעבר השלימה זרוע הים אימון המדמה הגנה על אסדות הגז ותקיפת כלי שיט שחדרו לישראל. מרכז התרגיל: היערכות לירי טילי "יאחונט" הנמצאים בידי חיזבאללה (ביטחון)
ירי מרצועת עזהצה"ל: האזעקה שנשמעה בעוטף עזה - שוואב. ניסני1
מעט לאחר השעה 10:00 בבוקר נשמעו אזעקות 'צבע אדום' ביישובי עוטף עזה אך התושבים סיפרו כי לא שמעו הדי פיצוצים. מבדיקת הצבא עולה כי מדובר באזעקות שווא (צבא)
נאבקים באש:  כך נראה  טרור העפיפונים. צפונאבקים באש: כך נראה טרור העפיפונים. צפודניאל הרץ3
בחודשים האחרונים נשלחים מעזה מידי יום עשרות עפיפונים בוערים הגורמים לנזק אדיר ולשריפות ענק בעוטף עזה. הצלם יונתן זינדל תיעד את מראות השריפה וניסיונות הכיבוי (ביטחון)
רוה"מ בנימין נתניהוחוליית טרור תכננה לפגוע בראש הממשלהדניאל הרץ5
תשתית טרור שהוכוונה על ידי פעיל מסוריה תכננה לבצע פיגועים נגד אישים בכירים ובין היתר לפגוע בראש הממשלה ובראש עיריית ירושלים. אחד העצורים, ריצה מאסר (חדשות)
חדרו עם גרזן לגבול ישראל, מחבל אחד נהרגחדרו עם גרזן לגבול ישראל, מחבל אחד נהרגדניאל הרץ
חיילי צה"ל סיכלו חדירה לשטח ישראל מרצועת עזה. החיילים ירו והרגו מחבל שחדר יחד עם חבריו כשהוא מצויד בגרזן. זהו ניסיון אחד מתוך רבים שנעשו בימים האחרונים (צבא וביטחון)
חלק מהחומרים שנתפסוכוחות צה"ל איתרו דגלי חמאס בעיר חברוןכיכר השבת1
במהלך פעילות של כוחות צה"ל בעיר חברון ובכפרים נוספים, אותרו על ידי הכוחות חומרי הסתה, בהם דגלים, כובעים ותמונות מזוהי חמאס. בנוסף, נעצרו 7 מבוקשים (צבא וביטחון)
צה"ל תקף במוצ"ש בעזה •  צפו בתיעודיםצה"ל תקף במוצ"ש בעזה • צפו בתיעודיםכיכר השבת1
צה"ל חשף חמשה מתוך 15 היעדים שהופצצו הלילה על ידי חיל האוויר באמצעות מטוסי קרב. זאת כתגובה על ירי הרקטות לעבר ישראל מעזה. צפו בתיעוד של הפגיעות (צבא וביטחון)
ארכיוןמחבלים חדרו מעזה והציתו תשתיות ביטחוןדניאל הרץ1
מחבלים הצליחו לעבור את גדר המערכת והציתו מכולות אזרחיות של קבלנים העוסקים בבניין המכשול. המחבלים הצליחו להימלט מהמקום ללא פגע. נזק נגרם (צבא וביטחון)
תיעוד הניסוי"להבה חדה": הפיתוח שידייק את הרקטותאלי רוטמן
הפיתוח החדיש פועל כך שלאחר שמטעינים ב"מוח" הערכה שבראש הקרב, את תמונת המטרה, כמו חלון בקומה מסוימת ובבניין ספציפי, הוא יפגע בה בדיוק מירבי • צפו (צבא וביטחון)
צילום ארכיון: פלאש 90מקומם: צה"ל 'הבהב' למחבלים כדי שיברחואלי רוטמן33
לפי דיווח שמתפרסם היום, כוחות צה"ל סימנו למחבלים שהעמדות בהן הם שוהים בעזה בדרך לתקיפה על ידם, כדי שיספיקו לברוח ולא להיפגע - כך שתימנע עוד הסלמה (בארץ)
יורם כהן, בנימין נתניהו ותמיר פרדופרשת ההאזנות בצמרת: פרויקט ענק וחשאיאלי רוטמן3
הפרשן לענייני מודיעין רונן ברגמן בסקירה מרתקת על הרקע להוראת נתניהו בעבר להתקין האזנות לרבים מבכירי קהיליית המודיעין, שנחשפה לאחרונה ומטלטלת את המערכת (בארץ)
כך תקף צה"ל יעדי טרור ברצועת עזה • צפוכך תקף צה"ל יעדי טרור ברצועת עזה • צפוכיכר השבת2
בתגובה לירי הרקטות בשבת קודש ובמהלך הלילה ליישובי עוטף עזה, תקף צה"ל 15 יעדי טרור של חמאס, חמישה מהם בכוח הימי של הארגון • כך נראו התקיפות בעזה, צפו (חדשות)
תקיפה בעזה, בשבוע שעברלילה מתוח בדרום: אזעקות, יירוטים ותקיפותכיכר השבת3
לאחר שיגור הרקטות בשבת, תקף צה"ל עשרה יעדי טרור של חמאס. בתגובה, שוגרו רקטות לעיר שדרות וליישובי העוטף, ולפנות בוקר צה"ל תקף יעדים בכוח הימי של חמאס (חדשות)
תקיפה בעזהבתגובה לירי הרקטות: גל תקיפות ברצועהב. ניסני5
מטוסי חיל האוויר תוקפים בשעה זו יעדי טרור של חמאס בתגובה לשיגור הרקטות לעבר ישראל. מוקדם יותר יירטה מערכת 'כיפת ברזל' שיגור לעבר יישובי עוטף הרצועה (ביטחון)
וידאו: כך ניסו מחבלי חמאס לפגוע בגבולוידאו: כך ניסו מחבלי חמאס לפגוע בגבולב. ניסני3
חוליית מחבלים חצתה את גדר המערכת בדרום עזה וניסתה לפגוע בתשתיות ביטחוניות. כוח צה"ל זיהה את המחבלים וירה לעברם, המחבלים נמלטו לשטח הרצועה. צפו בוידאו (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44