151020  r רון קובי  trix  אווי וואי..
כך נעצרו המחבלים שרצחו את דביר שורקכך נעצרו המחבלים שרצחו את דביר שורקב. ניסני9
דובר צה"ל פרסם תיעוד ממעצר המחבלים נציר סאלח חליל עצאפרה וקאסם עארף חליל עצאפרה שרצחו השבוע את החייל דביר שורק הי"ד • צפו במעצרים ובהחרמת הרכב (צבא)
אחד המחבלים שנעצרבערב שבת: נעצרו המחבלים שרצחו את החייל דביר שורקב. ניסני6
בעקבות מידע מודיעיני שהשיג שירות הביטחון הכללי, לוחמי צה"ל עצרו, בליל שבת, את המחבלים שרצחו את החייל דביר יהודה שורק הי"ד • הרכב ששימש את המחבלים הוחרם. כל הפרטים (צבא)
הפרשן מסביר: כך השב"כ מנהל את המרדףהפרשן מסביר: כך השב"כ מנהל את המרדףישי כהן1
הטלפון הראשון; הפקת הלקחים מחטיפת הנערים; החשד לחטיפה; המרדף של השב"כ והקשר לסייבר: "הפיגוע הוא כישלון של שב"כ". הפרשן הצבאי אליעזר שולמן באולפן (צבא)
זירת הרצחדביר עלה על טרמפ, ניסה להתנגד - ונרצחב. ניסני22
במערכת הביטחון מעריכים כי חוליית הטרור איבדה עשתונות והחליטה לדקור את החייל ולהשליך את גופתו בשדה • כוחות הביטחון ממשיכים בסריקות לאיתור המחבלים. תיעוד (חדשות)
זירת הרצח וכוחות הביטחוןהמצוד נמשך: צה"ל פשט על הכפר הפלסטיני בית פג'ארב. ניסני18
המצוד אחר המחבל או חוליית המחבלים שביצעו את הפיגוע ורצחו את החייל דביר יהודה שורק הי"ד, נמשך. כוחות הביטחון, צה"ל ושב"כ, פשטו על הכפר הפלסטיני בית פג'אר הסמוך לבית לחם (בארץ)
הנרצח על רקע זירת הפיגועהחייל שנרצח בפיגוע: דביר יהודה שורק הי"דב. ניסני34
דביר יהודה שורק הי"ד הוא החייל, בן ה-19, שנרצח בפיגוע בגוש עציון • הלוויתו תתקיים בהמשך היום • ראש הממשלה נתניהו: "כוחות הביטחון במרדף כדי ללכוד את המחבל" (בארץ)
תיעוד מהזירה: חיילי צה"ל בסריקות בשטחתיעוד מהזירה: חיילי צה"ל בסריקות בשטחצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת1
החייל דביר יהודה שורק הי"ד, נרצח הלילה בגוש עציון וכוחות צה"ל מבצעים סריקות אחר מבצעי פיגוע הטרור הקשה. צלם 'כיכר השבת', חיים גולדברג תיעד את הזירה הקשה (ביטחון)
ארכיוןחייל נדקר למוות בפיגוע בגוש עציון; סריקות אחר המחבלב. ניסני10
חייל נדקר הלילה למוות ביישוב סמוך לגוש עציון, גופתו אותרה בשעות האחרונות • החייל נעדר מאז שעות הערב • כוחות צה"ל ושב"כ מבצעים סריקות נרחבות בכדי לאתר את החשודים (צבא וביטחון)
אחרי תקופת שקט: שוב שריפה בדרום הארץאחרי תקופת שקט: שוב שריפה בדרום הארץב. ניסני2
שריפה פרצה בשעות אחה"צ ביער שמחוני שבאזור שער הנגב, בעקבות בלון תבערה שהופרח מרצועת עזה לעבר ישראל, לאחר תקופת רגיעה, יחסית, בטרור הבלונים (ביטחון)
מעצר המחבלים ונטרול המטעןכך נעצר מתכנן הפיגוע בירושלים • תיעודב. ניסני9
לאחר חשיפת סיכול פיגוע הטרור בירושלים, נחשף התיעוד מפשיטת לוחמי צה"ל על חברון, מעצרו של מתכנן הפיגוע ונטרול מטען החבלה. בנוסף, נעצרו שני פעילי טרור (חדשות)
סוכל פיגוע בירושלים: מטען חבלה מוכן אותרסוכל פיגוע בירושלים: מטען חבלה מוכן אותרב. ניסני3
חוליית מחבלי חמאס הכינו מטען חבלה בעיר חברון, בדרכם לבצע פיגוע תופת בירושלים. בחסדי שמיים, הצליחו כוחות הביטחון לאתר את המטען, ולסכל את הטרור המתוכנן (ביטחון)
עובד צה"ל נפצע אנושות ונפטר מפצעיועובד צה"ל נפצע אנושות ונפטר מפצעיודניאל הרץ6
עובד צה"ל נפצע באורח אנוש מפיצוץ מטף שאירע בבסיס צה"ל במרכז הארץ. הפצוע הובהל לבית החולים שם נפטר. עובד צה"ל נוסף נפצע באורח קל באירוע (צבא וביטחון)
המשוריין הצה"לי החדש: כמו משחקי מחשבהמשוריין הצה"לי החדש: כמו משחקי מחשבב. ניסני20
משרד הביטחון חושף לראשונה את 'כרמל', המשוריין החדש של צה"ל, שיאפשר להם לזהות את האויב בלי להוציא את הראש החוצה ולשגר רחפני תקיפה - מבלי להסתכן (ביטחון)
כ-300 מתפללים בקברי בני אהרן בעוורתאכ-300 מתפללים בקברי בני אהרן בעוורתאדניאל הרץ3
כוחות הביטחון איפשרו הלילה לרגל הילולת אהרן הכהן, כניסה מתפללים מאובטחת לכפר עוורתא בשומרון, שם על פי המסורת קבורים אלעזר ואיתמר בני אהרן הכהן (צבא וביטחון)
עשן באיזור קוניטרה, ארכיוןסוריה טוענת: ישראל תקפה באיזור קוניטרהב. ניסני
בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית מדווחים על פגיעת טיל ישראלי באחד היעדים שבאזור תל ברייקה שבפרברי קוניטרה. לפי הדיווח, בתקיפה נגרם נזק, אך לא היו נפגעים (אקטואליה)
צפו: מחבל חדר, הלוחמים הגנו על הישוביםצפו: מחבל חדר, הלוחמים הגנו על הישוביםב. ניסני4
דובר צה"ל פרסם תיעוד מהשעות הדרמטיות בלילה, כאשר מחבל חמאס חדר לשטח ישראל ופצע קצין ושני לוחמים. כוחות צה"ל הוקפצו להגן על יישובי העוטף • צפו בוידאו (צבא)
גבול עזהמחבל חמאס חדר מעזה וחוסל: קצין ושני לוחמים נפצעוב. ניסני6
מחבל חמאס חדר הלילה מרצועת עזה וירה לעבר כוחו צה"ל • קצין ושני חיילים נפצעו באורח קל ובינוני; המחבל חוסל • צה"ל: המחבל השתמש ברימון, עמדת חמאס הותקפה על ידי טנק (צבא)
צפו: צה"ל השלים תרגיל מלחמה גדול בעזהצפו: צה"ל השלים תרגיל מלחמה גדול בעזהב. ניסני6
עליה בכמות המטרות של הג'יהאד האסלאמי ושל חמאס, אימון כלל הגורמים בפיקוד בהפעלת אש רחבה ושלילת יכולות האויב בקצב גבוה. התרגיל הצה"לי הסתיים, ויש תיעוד (צבא וביטחון)
צפו: צל"ש הרמטכ"ל ליחידת הקומנדו הימיצפו: צל"ש הרמטכ"ל ליחידת הקומנדו הימיב. ניסני5
טקס הענקת צל"ש הרמטכ"ל ליחידת הקומנדו הימי של זרוע הים, אות הערכה לשייטת ספינות הטילים ותעודת הערכה לשייטת הצוללות וכוחות מסווגים נוספים בזרוע נערך היום (צבא)
ה'אדיר', ה-f35דיווח: צה"ל הפציץ כוחות איראניים בעיראקב. ניסני5
ימים אחרי שהליכוד רמז בסרטון שישראל פועלת צבאית בעיראק, מגיע הדיווח מפי גורמים מערביים כי חיל האוויר אכן ביצע לאחרונה 2 תקיפות נגד כוחות איראניים במדינה (צבא)
לפני כניסת המתפללים; מטען בקבר יוסףלפני כניסת המתפללים; מטען בקבר יוסףדניאל הרץ
הלילה נכנסו כ-1200 מתפללים לקבר יוסף הצדיק בשכם. כוחות הביטחון איבטחו את הכניסה כשלפניה אותר מטען צינור. במהלך ההגעה יודו אבנים על החיילים (צבא וביטחון)
חץ 3 יירט טילים בגובה - מחוץ לאטמוספירהחץ 3 יירט טילים בגובה - מחוץ לאטמוספירהכיכר השבת7
הושלמה סדרת ניסויים מוצלחת במערכת הנשק 'חץ 3' באלסקה שבארה"ב, שכללה יירוט של טילי מטרה בגובה רב מחוץ לאטמוספירה. נתניהו: "ידעו אויבינו שנוכל להם" (ביטחון)
אביתר יוספי ז"לממצאי החקירה: אסון נחל חילזון יכל להימנעדניאל הרץ
חקירת מצ"ח העלתה כי תכנון התרגיל היה בעייתי. בעקבות כך החליט הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, לזמן לשימוע 5 קצינים, מפקדיו של סמל אביתר יוספי ז"ל (אקטואלי)
צפו: הלוחמים החרימו מחרטות לייצור נשקצפו: הלוחמים החרימו מחרטות לייצור נשקב. ניסני1
לוחמי צה"ל ומג"ב בשיתוף שב"כ החרימו שתי מחרטות לייצור אמצעי לחימה לא חוקיים בעיר שכם. בנוסף, בפעילות נעצרו 16 מבוקשים בפעילות טרור ברחבי יהודה ושומרון (ביטחוני)
אלאא בשירמחבלת דאע"ש ששוחררה בשומרון - נעצרהב. ניסני15
אלאא בשיר, המתגוררת בכפר ליד קלקיליה, תכננה לבצע פיגוע מטעם דאע"ש בישראל ונעצרה על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטיני. אחרי ששוחררה, נעצרה ע"י כוחות הביטחון (בארץ)
אחד מפרופילי הפייסבוק המזוייפיםנחשפה רשת אירנית לגיוס מרגלים בישראלב. ניסני2
רשת שפעלה מסוריה, בהכוונה איראנית ובהובלת גורם המכונה 'אבו-גי'האד', ניסתה לגייס מרגלים בישראל באמצעות פרופילי פייסבוק פיקטיביים ואפליקציות להעברת מסרים (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20