BFHO  tnhr ssui  www..  www..
סוריה: השמדנו מל"ט ישראלי שביצע תקיפהסוריה: השמדנו מל"ט ישראלי שביצע תקיפהב. ניסני
באותו הכפר בו סיכל צה"ל את פיגוע הרחפנים של כח קודס האיראני, הופל הלילה לפי הדיווחים מטוס ללא טייס שביצע תקיפה. האצבע מופנית, כרגיל, אל ישראל • צפו בפיצוץ (צבא)
רקטה לעבר ישראל - נחתה בשטח הרצועהרקטה לעבר ישראל - נחתה בשטח הרצועהב. ניסני1
אזעקת צבע אדום נשמעה בשטח המועצה האזורית אשכול, בשטח פתוח ולא בתוך היישובים. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בשיגור כושל מרצועת עזה, שלא חצה לשטח ישראל (ביטחון)
צפו: החייל החרדי כבר הצביע לכנסת ה-22צפו: החייל החרדי כבר הצביע לכנסת ה-22ב. ניסני6
דובר צה"ל הודיע על הטלת סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וסגירת המעברים ברצועת עזה ביום הבחירות לכנסת ה-22. במקביל, החיילים כבר מצביעים במעטפות כפולות (אקטואלי)
חיילים בגבול עזה, במבצע צוק איתןמלחמה נגד עזה כמעט ודחתה את הבחירותקובי רוזן1
דיווח: כמה ימים לפני פתיחת הקלפיות, נשקלה אפשרות לדחות את הבחירות. בעקבות הירי לאשדוד ואשקלון, נפגש ראש המל"ל עם יו"ר וועדת הבחירות ועדכן אותו בכך (חדשות)
דובר צה"ל החדש תא"ל הדי זילברמןדובר צה"ל נכנס לתפקידו בטקס רשמידניאל הרץ3
לאחר עיכוב בשל המצב הביטחוני, נכנס לתפקידו תא"ל הדי זילברמן בטקס רשמי במקומו של תא"ל רונן מנליס שסיים את תפקידו לאחר שנתיים וחצי ופרש מהצבא לאזרחות (צבא)
מסוקי קרב, אילוסטרציהשני מסוקי קרב הוקפצו בגלל מצנח רחיפהב. ניסני1
דובר צה"ל הודיע כי שני מסוקי קרב הוקפצו במהלך השבת בשל מצנח רחיפה שנכנס לנתיבי הטיסה האזרחיים ללא אישור וללא תיאום. לאחר הנחיתה הוגשה תלונה במשטרה (ביטחון)
מטוס קרב של חיל האוויראזעקות שווא ותקיפות של חיל האוויר בעזהב. ניסני1
מטוס קרב וכלי טיס תקפו הלילה יעדי טרור ברצועת עזה, בתגובה לירי לעבר ישראל. במקביל, אזעקות נשמעו ביישובי העוטף ודובר צה"ל הבהיר כי מדובר באזעקות שווא (אקטואלי)
מנהרת טרור? הסרטון שעורר בהלה בעוטףמנהרת טרור? הסרטון שעורר בהלה בעוטףב. ניסני1
סרטון עם דיווח על מנהרת טרור חדשה שנחשפה, גרם לבהלה גדולה. כעבור מספר שעות, התירו לפרסם את הסרטון, תוך הבהרה כי מדובר בקריסת קרקע מעבודות צה"ל (חדשות)
אזעקות שווא נשמעו באשקלון ובמבקיעיםאזעקות שווא נשמעו באשקלון ובמבקיעיםב. ניסני1
אזעקות צבע אדום נשמעו באזור התעשייה הדרומי של העיר אשקלון ובמושב מבקיעים, ועוררו בהלה אצל התושבים החוששים.. דובר צה"ל מסר כי מדובר באזעקות שווא (ביטחון)
ירי רקטות, ארכיוןשלושה שיגורי רקטות משטח עזה לישראל: טנק צה"ל תקףכיכר השבת3
שלוש רקטות נורו הצהריים מכיוון רצועת עזה לשטח ישראל, רקטה אחת נפלה בחממה של אחד מישובי מועצה אזורית חוף אשקלון, בחסדי שמים ללא נפגעים ובנזק קל. צה"ל תקף בתגובה (צבא)
תקיפה בעזה. ארכיוןמטוסי קרב תקפו 15 יעדי טרור ברצועה; צבע אדום בעוטףב. ניסני5
חיל האוויר תקף הלילה 15 יעדי טרור ברצועת עזה, בתגובה לירי לעבר אשדוד ואשקלון • בין היתר הותקפו מנהרת טרור התקפית ואתר לייצור אמצעי לחימה • אזעקה נשמעה בעוטף (צבא, ביטחון)
ירי מעזה לאשדוד ואשקלון; כיפת ברזל יירטה שתי רקטותירי מעזה לאשדוד ואשקלון; כיפת ברזל יירטה שתי רקטותב. ניסני5
שתי רקטות נורו הלילה מרצועת עזה לאשדוד ולאשקלון, ויורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. אזעקות צבע אדום נשמעו, וב"ה אין נפגעים. אישה לקתה בחרדה ובאשקלון פתחו את המקלטים (ביטחון)
הסכין שנתפסהילד פלסטיני החביא סכין בתיק שלו - ונתפסדניאל הרץ1
לפני זמן קצר עצרו לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל קטין פלסטיני שהסליק סכין בתוך תיק בית ספר שנשא על גבו, בעמדת בידוק ביטחונית סמוך למערת המכפלה בחברון (צבא)
אילוסטרציהצל"ש הרמטכ"ל לסא"ל מ': "קור רוח ואומץ"ב. ניסני5
צל"ש הרמטכ"ל יוענק לסגן אלוף מ' ז"ל, שנהרג במהלך פעילות מבצעית חשאית ברצועת עזה: "פעל עם צוותו, בשטח אויב, בנחישות, קור רוח ואומץ, להגנה על חבריו" (אקטואליה)
צה"ל מאשר: רחפן צבאי הופל בדרום עזהצה"ל מאשר: רחפן צבאי הופל בדרום עזהב. ניסני
דובר צה"ל אישר את הדיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים כי מחבלים הצליחו להפיל רחפן ממזרח לרפיח שבדרום רצועת עזה. הרחפן נמצא בידי מחבלי ארגון הטרור חמאס (אקטואליה)
בדים בגוון מדי צה"ל נתפסו בדרכם לרצועהבדים בגוון מדי צה"ל נתפסו בדרכם לרצועהקובי רוזן3
בישראל חושדים כי חמאס, השולט ברצועת עזה, תכנן להשתמש בבדים בצבע ירוק-זית, כדי לתפור מדים דמוי מדי צה"ל, לצורך הטעייה במהלך פעילות חבלנית עוינת (אקטואלי)
יירוט טיליםהותר לפרסום: איראן שיגרה טילים לישראלב. ניסני4
פעילי מליציות שיעיות של 'כוח קודס' האיראני, ביצעו לפנות בוקר מספר שיגורים של רקטות משטח סוריה, בפאתי דמשק. צה"ל: "רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה משטחו" (צבא)
ארכיוןמטרות איראניות הותקפו מהאוויר - בעיראקדניאל הרץ1
הרוגים ופצועים בתקיפות של כלי טייס בלתי מזוהים על מטרות של מליציות איראניות, קרוב לגבול עם עיראק. בנוסף, בלבנון טוענים כי הפילו רחפן ישראלי שחצה לעברם את הגבול (עולם)
כך פועלת "מפצחת הבונקרים" של ארה"בכך פועלת "מפצחת הבונקרים" של ארה"בכיכר השבת8
היא שוקלת 13,6 טון, אורכה 6 מטרים, קוטרה 80 ס"מ והיא נושאת 2,404 ק"ג חומר נפץ, המאפשרים לה לחדור לבונקרים בעומק של 60 מטרים. צפו בפצצה האדירה האמריקנית (צבא)
ארכיוןפיגוע ביו"ש: שני פצועים בדרך לרופא שינייםקובי רוזן2
אב ובנו שנסעו לעירייה הפלסטינית עזון, בכדי לקבל טיפול בשיניים, נדקרו ונפצעו באורח קל ובינוני • האב סיפר: "שאל אותנו אם אנחנו יהודים - ודקר" • צה"ל: מדובר בפיגוע (בארץ)
בליל שבת: חמש רקטות שוגרו מרצועת עזה לעיר שדרותבליל שבת: חמש רקטות שוגרו מרצועת עזה לעיר שדרותב. ניסני
סמוך לחצות לילה, בליל שבת, מחבלים שיגרו חמש רקטות לעבר יישובי הדרום • רקטה אחת נפלה בסמוך לעיר דרות וגרמה לשריפת קוצים • שתי נשים לקו בחרדה. צה"ל תקף מטרות טרור (ביטחון)
מפקד חיל האוויר קיבל את ליגיון ההצטיינותמפקד חיל האוויר קיבל את ליגיון ההצטיינותכיכר השבת3
מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, ביקר בארה"ב ונפגש עם הפיקוד הבכיר של חיל-האוויר האמריקאי ובכירי מערכת הביטחון והוענק לו עיטור הכבוד של צבא ארצות הברית (צבא)
ביבי-סיטר: כך אובמה מנע תקיפה באיראןביבי-סיטר: כך אובמה מנע תקיפה באיראןיוסי נכטיגל1
בישראל ערכו הכנות לקראת תקיפה עצמאית של מתקני הגרעין האיראניים ומטוסי ריגול יצאו מאזרבייג'אן לאיראן, אך האמריקאים, יחד עם פוליטיקאים ישראלים - סיכלו זאת (בארץ)
אילוסטרציהחייל צה"ל נפצע בראשו מאבן; מצבו קשהדניאל הרץ8
חייל צה"ל נפצע אמש, באורח קשה, כתוצאה מפגיעת אבן בראשו בתוך בסיס צה"ל בנסיבות שאינן מבצעיות. צה"ל פתח בחקירת המקרה, החשד: החיילים שיחקו ביידוי אבנים (ביטחון)
נתניהו: "הטילים מכוונים לקריית אתא" • צפונתניהו: "הטילים מכוונים לקריית אתא" • צפויוני גבאי4
ראש הממשלה ביקר בקריית אתא בבית משפחה מהציונות הדתית והתייחס לחשיפת מתקן הטילים המדוייקים של חיזבאללה: "לא ניתן לאויבים שלנו להתחמש בטילים מדויקים" (חדשות)
המפעל של חיזבאללה לטילים מדויקים • צפוהמפעל של חיזבאללה לטילים מדויקים • צפוכיכר השבת4
ארגון הטרור חיזבאללה הקים אתר המיועד לייצור והסבת טילים מדויקים, בבקאע הלבנוני, בסמוך לעיירה נבי-שית, כך חשף הערב (שלישי) צה"ל - בליווי תיעוד של המתחם. צפו (חדשות)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20