נתניהו:  צה"ל הונחה למגר את העפיפוניםנתניהו: צה"ל הונחה למגר את העפיפוניםדניאל הרץ
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיע לשדרות לביקור שפורסם רק לאחר מכן. במהלכו פגש נתניהו את ראשי הרשויות באזור הדרום והתייחס לתקיפות ישראל בעזה וטרור העפיפונים (צבא)
מהמארב: סוכלה חדירת מחבלים חמושיםמהמארב: סוכלה חדירת מחבלים חמושיםדניאל הרץ
כוחות משמר הגבול הצליחו לסכל ניסיון חדירה של פלסטינים שבכליהם נמצא כלי ירי מסוג קרלו. הכוחות ביצעו מרדף אחר המחבלים והצליחו לעצור אחד מהם שהועבר לחקירה (ביטחון)
סוללת כיפת ברזלהסלמה: סוללות כיפת ברזל הוצבו בגוש דןב. ניסני5
בהתאם להערכת מצב שקיימו בצה"ל , הוחלט לתגבר את סוללות כיפת ברזל במרחב גוש דן והדרום. כמו כן הוחלט על גיוס מילואים מצומצם של מערך ההגנה האווירי (צבא וביטחון)
כך נראו אימוני חמאס במבנה שצה"ל תקףכך נראו אימוני חמאס במבנה שצה"ל תקףב. ניסני2
לאחר שצה"ל תקף את מבנה האימונים של חמאס בבית לאהיה, טענו בארגון כי מדובר ב'גן ילדים'. אך כעת נחשפים תיעודי הוידאו של חמאס המתעדים אימוני חטיפה. צפו (צבא)
בלון תבערה בדרך לישראלצה"ל ירה לעבר חוליית משגרי בלוני תבערהב. ניסני6
למרות הפסקת האש, שיגור בלוני התבערה לעבר ישובי הדרום נמשך. מאז שעות הבוקר, פרצו שלוש שריפות באזור ארז ויד מרדכי . כלי טיס ירה לעבר חוליית משגרי בלוני תבערה (צבא)
התקיפה בבית לאהיא, לפני ואחריצה"ל מציג: אלו המטרות שהותקפו בעזהכיכר השבת14
בתגובה ל-200 שיגורי הרקטות והפצ"מרים מרצועת עזה, הפציץ צה"ל עשרות יעדי טרור, ביניהן בניין רב קומות במחנה הפליטים שאטי ומפקדת גדוד חמאס בבית לאהיא • צפו (צבא)
החמאס: "הושגה הפסקת אש"; לאחר חצות: שוב אזעקותהחמאס: "הושגה הפסקת אש"; לאחר חצות: שוב אזעקותכיכר השבת12
לאחר 200 שיגורי רקטות לעבר ישראל ועשרות תקיפות של צה"ל ברצועה - הודיע חמאס על הפסקת אש. גורם ביטחוני: "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה" • אחרי חצות: שוב אזעקות (ארץ)
צפו: צה"ל תוקף מפקדת גדוד חמאס בעזהצפו: צה"ל תוקף מפקדת גדוד חמאס בעזהב. ניסני
חיל האוויר תקף, במהלך השבת, עשרות יעדי טרור של חמאס בעזה • במרכז התקיפות: תקיפה רחבה על מפקדת גדוד חמאס בבית לאהיה, אתר לייצור אמצעי לחימה ומחסנים • צפו (צבא)
הערכת מצב, הערבצה"ל: "נגביר את עוצמת התקיפות ברצועה"ב. ניסני
דובר צה"ל מזהיר את חמאס כי ישראל תגביר את התקיפות ברצועה ככל שיידרש • הרמטכ"ל קיים הערכת מצב באוגדת עזה בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי (ביטחון)
מערכת כיפת ברזל, ארכיוןבתוך שעות: למעלה ממאה רקטות לישראלב. ניסני2
לראשונה מאז 'צוק איתן', בתוך יממה אחת, נשמעו למעלה ממאה וחמישים אזעקות בישובי הדרום, כולל בעיר אשקלון • כיפת ברזל יירטה לפחות 20 רקטות • מפת האזעקות (ביטחון)
רקטה התפוצצה סמוך לבית כנסת: חיל האוויר תוקף בעזהרקטה התפוצצה סמוך לבית כנסת: חיל האוויר תוקף בעזהב. ניסני2
הסלמה חסרת תקדים: כ-100 רקטות שוגרו בשעות האחרונות לעבר ישראל • רקטה התפוצצה סמוך לבית כנסת בשדרות, ורקטה נוספת התפוצצה בחצר בית, 4 נפצעו • צה"ל הפציץ בעזה (אקטואליה)
השובל שיצר הטילשוב: טיל פטריוט שוגר לעבר כלי טיס מסוריהכיכר השבת
בשעות הצהריים (שישי) שוגר טיל פטריוט ממרחב העיר צפת לעבר כלי טיס בלתי מאויש מסוריה, שהתקרב לגבול עם ישראל. בצה"ל מעריכים כי "הכלי ככל הנראה יורט" (חדשות)
תיעוד: צה"ל  תוקף עמדות צבאיות בסוריהתיעוד: צה"ל תוקף עמדות צבאיות בסוריהב. ניסני5
מטוסי חיל האוויר תקפו במהלך הלילה (חמישי) שלוש עמדות צבאיות של צבא סוריה וזה בתגובה לחציית מזל"ט סורי שיירט צה"ל מעל הכינרת. צפו בתקיפות צה"ל בסוריה (צבא וביטחון)
הלילה: 400 איש בקברי איתמר ואלעזרהלילה: 400 איש בקברי איתמר ואלעזרכיכר השבת
400 מתפללים נכנסו הלילה (חמישי) לתפילה במתחם קבר איתמר וקבר אלעזר בכפר עוורתא תחת אבטחת כוחות צה"ל, מג"ב ומשטרה. בנוסף, כוחות צה"ל עצרו 7 מבוקשים (חדשות)
התקיפה, הלילהישראל תקפה את בסיסי צבא אסד בסוריה: "כוננות גבוהה"ב. ניסני
בעקבות חדירת כלי הטיס הסורי מוקדם יותר לשטח ישראל, תקף הלילה צה"ל כמה מטרות בסוריה, והזהיר לאחר מכן: "נמשיך לפעול באופן תקיף ונחוש נגד כל ניסיון לפגיעה באזרחינו" (צבא וביטחון)
צפו: כך יירט טיל הפטריוט את המל"ט הסוריצפו: כך יירט טיל הפטריוט את המל"ט הסוריב. ניסני2
מערכת ההגנה האווירית של צה"ל זיהתה מבעוד מועד את כלי הטיס הסורי בעת שהתקרב לישראל. הוחלט לאפשר לו לחדור, ורק כ-10 ק"מ בתוך שטח ישראל, מעל הכנרת, הוא יורט (צבא)
הפטריוט מעל צפתטיל פטריוט נורה לעבר כלי טיס לא מאוישדניאל הרץ4
אזעקות צבע אדום נשמעו ביישובי עמק הירדן וברמת הגולן, בשל זיהוי חדירת כלי טיס עוין. אל הכלי הבלתי מאויש שוגר טיל פטריוט, שיירט אותו בהצלחה מעל הכנרת • צפו (חדשות ארץ)
אילוסטרציהכדור נפלט בתוך ג'יפ צבאי - בנס אין נפגעיםכיכר השבת
חייל צה"ל גרם להיפלטות קליע בזמן ביקורת נשק בחטיבת הסיור של גבעתי, אך בנס איש לא נפגע • נגרם נזק לשמשת הרכב הצבאי ונפתחה חקירה על נסיבות המקרה (חדשות)
חיל היםכלי שיט הפר את הסגר הימי על עזה - ונעצרכיכר השבת
זרוע הים של צה"ל עצר כלי שיט פלסטיני ועליו כשמונה מפליגים, שהפר את הסגר הימי על רצועת עזה. הכלי ייגרר לבסיס באשדוד, כוחות רפואה יטפלו בחולים ובנכים (חדשות)
"מאמץ להקים תשתית טרור ברמת הגולן""מאמץ להקים תשתית טרור ברמת הגולן"כיכר השבת
שר הביטחון, אביגדור ליברמן, סייר במהלך היממה האחרונה ברמת הגולן וחשף כי זוהה "מאמץ של גורמים תחת חסות המשטר להקים תשתית טרור ברמת הגולן הסורי" • צפו (צבא)
א, הנשיא, רה"מ וראש השב"כהמצטיינת: אם ל-3, לוחמת בכירה בשב"כב. ניסני4
נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו העניקו תעודות הצטיינות ללוחמי השב"כ. מי שבלטה היא א', אם לשלושה ולוחמת בכירה באגף המבצעים של השב"כ (ארץ)
ארכיוןמחבל ירה לעבר בית בבית אל: אין נפגעיםב. ניסני
מחבלים ירו לעבר בית בישוב בית אל, בנס לא היו נפגעים. בסמוך לבית נמצאו מספר קליעים. כוחות צה"ל מנהלים מרדף אחר היורה. בהלך הלילה: ארבע מבוקשים עצרו (צבא וביטחון)
מחבלי הג'יהאד האיסלאמיהג'יהאד האיסלאמי: ישראל הכריזה מלחמהקובי רוזן4
בג'יהאד האיסלאמי הגיבו להחלטת ראש הממשלה ושר הביטחון לסגור את מעבר 'כרם שלום' לסחורות ואמרו כי מדובר ב"הכרזת מלחמה": "אנחנו לא נשב בחיבוק ידיים" (חדשות)
בלב ים: כלי שיט מתאבדים ומטוסי קרב. צפובלב ים: כלי שיט מתאבדים ומטוסי קרב. צפוב. ניסני3
היסטוריה: לראשונה זה 60 שנה, ישראל וצרפת בתרגיל משותך בלב ים. בין התרחישים: שיתוף מסוקים, ירי תותחים, אימון עם מטוסי קרב ואירוע רב נפגעים • צפו בתרגיל (צבא)
אילוסטרציהבקבוקי תבערה הושלכו על בית יהודי; 6 נעצרודניאל הרץ
המשטרה עצרה במהלך הלילה, שישה ערבים תושבי מזרח ירושלים, חלקם קטינים, בחשד ליידוי בקבוקי תבערה לעבר בית יהודי במזרח ירושלים. חקירת החשודים נמשכת (ביטחון)
נלחמים בטרור: צה"ל פשט על הכפר חיזמאנלחמים בטרור: צה"ל פשט על הכפר חיזמאדניאל הרץ
כוחות הביטחון החרימו הלילה עשרות אלפי שקלים בכפרים חיזמא וסילוואד. הכספים משמשים לעידוד פעילי הטרור בכפרים ובכוחות הביטחון עושים מאמצים להחרימם (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44