הר נוף  נעדרת  www..  אריה כהן
מפקד הכוחות האיראניים, גנרל קאסם סולימאני והבסיס האיראני בצייקל - צה"ל מתכונן ללחימה עם איראן וחושף את מערכות האויבצה"ל מתכונן ללחימה עם איראן וחושף את מערכות האויבאלי רוטמן30
בשל ההערכה הישראלית כי איומי איראן רציניים, ושאכן בכוונתה לתקוף את ישראל בתגובה לפגיעה ההיסטורית בכוחותיה, חושפת מערכת הביטחון את שלוש המערכות של איראן בסוריה (צבא וביטחון)
חייל צה"ל מתפלל בכותל - האתר הכי ישראלי אצל חיילי צה"ל: הכותלהאתר הכי ישראלי אצל חיילי צה"ל: הכותלב. ניסני3
49% מחיילי צה"ל חושבים כי הכותל המערבי הוא המקום הכי ישראלי, כך עולה מסקר שערך צה"ל לקראת יום העצמאות • במקום השני: תל אביב • ומהי התכונה הכי ישראלית? (חדשות)
"טרור העפיפונים" שוב: שדה חיטה נשרף"טרור העפיפונים" שוב: שדה חיטה נשרףדניאל הרץ4
עפיפונים עם קצה בוער הם כלי הנשק החדשים של אנשי הטרור בעזה שמשתמשים בעפיפונים כדי להצית שדות בישראל ולגרום לנזקים כבדים לחקלאים הישראלים (ביטחון)
צילום מתוך הרחפן החדש - הרחפן החדש שיאתר ניצולים בהריסות • צפוהרחפן החדש שיאתר ניצולים בהריסות • צפודניאל הרץ
בפיקוד העורף יעזרו במקרה של קריסת מבנה ברחפן מיוחד שיכול לזהות את כיסי האוויר ולכוון את הכוחות למקומות בהם סביר שיימצאו את הלכודים כדי להעניק להם טיפול מהיר (צבא)
ההרוגים האיראנים בתקיפת צה"ל - ישראל מודה לראשונה: תקפנו את האיראניםישראל מודה לראשונה: תקפנו את האיראניםב. ניסני2
14 ההרוגים בתקיפה ההיסטורית שבוצעה בשבוע שעבר נגד הבסיס האיראני בחומס, היו יעד מכוון של תקיפה ישראלית, תגובה לשיגור המל"ט - כך מאשר לראשונה בכיר בצה"ל (צבא)
האלוף זמיר והמנהרה שנחשפה - אלוף פיקוד דרום: "האיומים עדיין קיימים"אלוף פיקוד דרום: "האיומים עדיין קיימים"כיכר השבת2
לאחר שפורסם על מנהרת הטרור הארוכה ביותר שנחשפה עד כה בעזה, נפגש אלוף פיקוד הדרום עם ראשי המועצות בדרום ואמר כי "האתגרים נמשכים ועוד יימשכו; אסור לנוח" (חדשות)
כך פועלת המעבדה לגילוי המנהרות • צפוכך פועלת המעבדה לגילוי המנהרות • צפוב. ניסני2
בעקבות הגילוי האחרון של מנהרת חמאס, השמינית במספר, שחדרה לעומק שטחי ישראל, חושפים בצה"ל את המעבדה המיוחדת המסייעת בגילוי מנהרות הטרור • צפו (צבא וביטחון)
נערים הקימו מאחז - צה"ל ירה אש לעברםנערים הקימו מאחז - צה"ל ירה אש לעברםדניאל הרץ9
אירוע חמור במאחז 'ראש יוסף' הסמוך ליישוב איתמר, כח צה"ל שהגיע כדי לפנות את המאחז הגיע לעימות עם הנערים היהודים במקום וירה באש חיה ממש מעל לראשיהם (צבא)
המנהרה והתוואי - צה"ל סיכל מנהרת טרור שהגיעה  אל ישראלצה"ל סיכל מנהרת טרור שהגיעה אל ישראלנתנאל לייפר8
מנהרת טרור ארוכה במיוחד שהגיעה לתוך שטח ישראל והתחברה לשרשרת ממנהרות ברצועת עזה - סוכלה במהלך סוף השבוע האחרון • זו מנהרת הטרור השמינית שנחשפת בחודשים האחרונים (צבא)
נתניהו מנופף בשבר של המל"ט האיראני - ישראל נערכת לנקמה איראנית על התקיפהישראל נערכת לנקמה איראנית על התקיפהדניאל הרץ3
בישראל נמצאים בכוננות גבוהה לאור החשש שהאיראנים ינסו לנקום על התקיפה האמריקאית בסוריה. בישראל חשפו כי המל"ט האיראני שהופל לפני כחודשיים - היה חמוש (חדשות)
מחבל מיידה אבנים בגבול עזה - סוף שבוע של מאבק בטרור • צפו בתיעודסוף שבוע של מאבק בטרור • צפו בתיעודדניאל הרץ
כוחות הביטחון עצרו במהלך סוף השבוע 24 מבוקשים ביניהם חשוד שנתפס 'על חם' במארב של כוחות הביטחון. כוח צה"ל הותקף על ידי מתפרעים בשומרון ופעל בכוח כנגדם (ביטחון)
סמל אליהו דרורי ז"ל - בן 20, מבית שמש: סמל אליהו דרורי נהרגבן 20, מבית שמש: סמל אליהו דרורי נהרגכיכר השבת6
במהלך פעילות מבצעית באיזור ניצנה, בליל שבת, התדרדר טנק מגובה 4 מטרים. פגז התלקח ובתוך הטנק פרצה שריפה. הנהג - סמל אליהו דרורי נהרג ושלושה חיילים נפצעו (צבא)
מהים ללב דמשק: צפו במתקפה נגד הסוריםמהים ללב דמשק: צפו במתקפה נגד הסוריםכיכר השבת
בסביבות השעה 4 לפנות בוקר, למעלה מ-100 טילים, כך לפי ארה"ב, עשו את דרכם מהים והאוויר אל היעדים הסורים. צפו בשיגור הטילים מספינות צבא ארה"ב אל סוריה (חדשות, צבא)
אלפי מפגינים בגבול עזה, ניסיונות לחדירהאלפי מפגינים בגבול עזה, ניסיונות לחדירהדניאל הרץ17
כמידי יום שישי בשבועות האחרונים, הגיעו אלפי מפגינים לגדר ברצועת עזה כשהם מפרים את הסדר, מבעירים צמיגים ומנסים לחדור את הגבול אל ישראל. צה"ל פועל במקום (צבא)
ה"אזרח" שנהרג  מאש צה"ל התברר כמחבלה"אזרח" שנהרג מאש צה"ל התברר כמחבלכיכר השבת4
אתמול (רביעי) פעלו כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה וחיסלו את מחמד חג'ילה שבתחילה נטען כי הוא אזרח תמים, אך היום התבררה זהותו כאיש ארגון הטרור - חמאס (צבא וביטחון)
משחטת כלי הרכב - כוחות הביטחון פשטו על משחטת כלי רכבכוחות הביטחון פשטו על משחטת כלי רכבכיכר השבת1
כוחות צה"ל ומשטרה פשטו הלילה על משחטת רכב בלתי חוקית במרחב העיר דהריה. 25 רכבים גנובים ומעל 50 חלקי רכב גנובים הושמדו. בנוסף, נעצרו 16 מבוקשים (אקטואליה)
כוחות צה"ל בעוטף עזה - צה"ל תקף בעזה; ירי מקלעים הפעיל אזעקהצה"ל תקף בעזה; ירי מקלעים הפעיל אזעקהכיכר השבת2
חיל האוויר תקף הלילה יעד טרור של החמאס בצפון רצועת עזה, כתגובה להפעלת מטען נגד צה"ל. בתגובה, ירי מקלעים לעבר כלי טיס הפעיל אזעקות צבע אדום. צה"ל תקף את חוליית הירי (חדשות)
אילוסטרציה - אזהרה: סוריה תותקף ב-72 השעות הקרובותאזהרה: סוריה תותקף ב-72 השעות הקרובותאלי רוטמן14
על רקע רוחות המלחמה חסרות התקדים במשולש ארה"ב-סוריה-רוסיה, מפרסם הארגון האירופאי לבטיחות אווירית התרעה לחברות התעופה הבינלאומיות מפני מתקפה בימים הקרובים (חדשות)
החייל שנשפט - חייל שסירב להתגלח בעומר נענש בחומרהחייל שסירב להתגלח בעומר נענש בחומרהכיכר השבת7
פוסט שפרסם אחיו של החייל שנאלץ לגלח את זקנו צבר וויראליות רבה שגילתה עד כמה אטום צה"ל למנהגים דתיים של חייליו. דובר צה"ל: "החייל לא דתי מספיק" (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - מטען הופעל נגד כוח צה"ל; מטרות חמאס הותקפו בתגובהמטען הופעל נגד כוח צה"ל; מטרות חמאס הותקפו בתגובהנתנאל לייפר1
מטען חבלה שהונח סמוך לגדר בחסות הפרות הסדר השבועיות של "צעדת השיבה" הופעל כנגד כלי הנדסי של צה"ל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה, צה"ל תקף מטרות של החמאס (אקטואליה)
תיעוד חדש: היעד שהותקף בבסיס בסוריהתיעוד חדש: היעד שהותקף בבסיס בסוריהכיכר השבת8
התקשורת באיראן מפרסמת תמונות מהיעד שהותקף בבסיס בסוריה • ישראל נערכת לתגובה איראנית ולאפשרות שארה"ב תתקוף בסוריה • רוסיה לארה"ב: "הימנעו מכל פעולה" (עולם)
תחקיר הסרטון: הפלסטיני הוזהר ואז נורהתחקיר הסרטון: הפלסטיני הוזהר ואז נורהדניאל הרץ9
לאחר תחקיר ראשוני של צה"ל מתברר כי הסרטון בו נראו חיילים צוהלים על ירי במחבל צולם באירוע לפני כארבעה חודשים, באזור כיסופין. "יטופל במישור הפיקודי" (צבא וביטחון)
סערה: חיילים תועדו חוגגים ירי בפלסטיניסערה: חיילים תועדו חוגגים ירי בפלסטיניב. ניסני52
ברשתות החברתיות הופץ סרטון המתעד ירי של צלף צה"ל בפלסטיני כאשר מסביב החיילים חוגגים. צה"ל איתר את החיילים ומתחקר את האירוע, בנט מסרב לגנות אותם (חדשות)
מפגינים עזתיים שורפים את דגל ישראל אתמול - הנייה: קורא לתושבי עזה להמשיך במחאההנייה: קורא לתושבי עזה להמשיך במחאהב. ניסני1
לקראת השבוע השלישי של 'צעדת השיבה' והסמיכות לאירועי יום העצמאות הישראלי מנסים בעזה להלהיט שוב את הרוחות ולהביא כמה שיותר מתפרעים אל גדר הגבול הישראלית (צבא)
הוקרה לניצול שואה שהשתתף ב'אנטבה'הוקרה לניצול שואה שהשתתף ב'אנטבה'ב. ניסני
42 שנה אחרי המבצע המפורסם בו שוחררו החטופים באנטבה, קיבל קברניט המטוס, סא"ל במיל' אריה עוז, ניצול שואה מהולנד, תעודת הוקרה על חלקו במבצע (צבא וביטחון)
התקיפה בסוריה, הלילה - רוסיה טוענת: כך ישראל תקפה בסוריהרוסיה טוענת: כך ישראל תקפה בסוריהכיכר השבת
שעות לאחר הדיווחים על תקיפת הבסיס הצבאי בסוריה, צבא רוסיה טוען כי התקיפה הלילה (שני) בוצעה על ידי שני מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי. בתקיפה נהרגו 14 איש (חדשות)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44