%D7%94%D7%..  50 מליון..  fsurh  TKU; VGUKO
מעצר פלסטיניםחיילי הנחל החרדי: לא התעללנו בפלסטיניםב. ניסני10
'לא שלחתי את הבן שלי לצבא כדי שיחזור כעבריין', הגיב בכעס אביו של אחד מלוחמי נצח יהודה, שהיום נפתח משפטם בחשד שפגעו בפלסטינים שסייעו לרוצח חבריהם (אקטואליה)
6 מטר גובה; כך נראה המכשול העילי בעזה6 מטר גובה; כך נראה המכשול העילי בעזהב. ניסני4
משרד הביטחון החל את הקמתו של המכשול העילי בגבול רצועת עזה. המכשול יוקם על תוואי המכשול התת-קרקעי, יהיה באורך 65 ק"מ ויתנשא לגובה של כ-6 מטר • תיעוד (צבא)
התיעוד נחשף: ירי הצלף - והקסדה שהצילההתיעוד נחשף: ירי הצלף - והקסדה שהצילהב. ניסני11
כשהוא שוכב על צלע גבעה מול רצועת עזה, עם נשק מכוון, ספג לפני כשבועיים מפקד הפלוגה בחטיבת הצנחנים ירי של צלף פלסטיני בראשו - וניצל בנס. התקרית תועדה (אקטואליה)
משלחת הסיוע שנשלחה לברזיל נחתה חזרהמשלחת הסיוע שנשלחה לברזיל נחתה חזרהדניאל הרץ
משלחת הסיוע הצה"לית שנשלחה לברזיל כדי לסייע במאמצי החילוץ לאחר קריסת הסכר, נחתה חזרה בישראל לאחר טקס הוקרה שנערך לכוחות הישראלים על ידי הברזילאים (צבא)
כך משמיד חיל הים ספינות אויב  • תיעודכך משמיד חיל הים ספינות אויב • תיעודדניאל הרץ4
תרגיל "ים הזעם" אפשר לחיל הים להתאמן על תרחיש של ספינת אויב התוקפת אסדה ישראלית במטרה להתפוצץ עליה. צפו בתיעוד מאחורי הקלעים של התרגיל הימי (צבא וביטחון)
לוחמים ב'נצח יהודה'. למצולמים אין קשר לכתבהכתב אישום ללוחמים חרדים: היכו פלסטיניםיוני גבאי15
חמישה חיילים המשרתים בגדוד 'נצח יהודה' מואשמים כי התעללו בפלסטינים אזוקים והיכו אותם באגרופים ובאמצעות חפצים • התביעה ביקשה להאריך את מעצרם (חדשות, בארץ)
הנשק שנתפס, הלילהנעצרו מבוקשים; מטענים לעבר לוחמי צה"לב. ניסני
בלילה אחד: 11 מבוקשים החשודים בפעילות טרור נעצרו; נתפס נשק מסוג קרלו; מטעני חבלה הושלכו לעבר לוחמי צה"ל; כספי טרור הוחרמו; בנס לא היו נפגעים (צבא וביטחון)
נתניהו ערך ביקור פתע בתוך מחסני החירוםנתניהו ערך ביקור פתע בתוך מחסני החירוםדניאל הרץ2
ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הגיע לביקורת פתע בימ״ח (יחידת מחסני החירום) של עוצבת המילואים ׳חוד החנית׳, במחנה סירקין ובדק את המוכנות למלחמה (ביטחון)
מטוס "קרנף"מטוס חיל האוויר סטה על הקרקע; 2 נפצעוכיכר השבת3
מטוס תובלה מדגם "קרנף" סטה הבוקר (רביעי) על הקרקע, במהלך טיפול שגרתי, התקדם מאה מטרים ונעצר בתעלה. שני אזרחים שטיפלו במטוס, נפצעו באורח קל (חדשות, ביטחון)
זירת הפיגועמחבלת ניסתה לדקור חייל במחסום - וחוסלהדניאל הרץ1
מחבלת ניסתה לדקור אחד מאנשי כוחות הביטחון במחסום א זעיים הסמוך להר הצופים בירושלים. הכוחות במקום הגיבו במהירות ונטרלו את המחבלת ללא נפגעים (צבא וביטחון)
משלחת צה"ל מחפשת נעדרים בברזיל. צפומשלחת צה"ל מחפשת נעדרים בברזיל. צפוכיכר השבת3
משלחת הסיוע של צה"ל המשיכה אתמול (שלישי) לפעול באזור קריסת הסכר בברזיל תוך שיתוף פעולה עם הכוחות המקומיים לאיתור ולחילוץ הנעדרים • צפו בתיעוד (בעולם)
טוביה ינאי ויסמן ז"להורשע מחבל נוסף מהפיגוע בשער בנימיןכיכר השבת1
בית המשפט הצבאי הרשיע מחבל קטין, בעבירה של גרימת מוות בכוונה - המקבילה לעבירת רצח, בגין מעורבותו בפיגוע במתחם רמי לוי בשער בנימין, לפני כשלוש שנים (אקטואליה)
ארכיוןאיראן מאיימת: הטילים כבר נמצאים בעזהדניאל הרץ1
מזכיר המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן, עלי שמחאני, מאיים על ישראל בטילים מדוייקים שנמצאים כבר, לדבריו, בידי ארגוני הטרור חיזבאללה בלבנון ובידי החמאס בעזה (ביטחון)
רכבו של יהודי שנכנס לכפר ערבי נשדדרכבו של יהודי שנכנס לכפר ערבי נשדדדניאל הרץ2
המשטרה מזהירה מפני קניות בכפרים הערבים אך רבים מתעלמים מהאזהרות וממשיכים להיכנס לכפרים הערביים. אחד מהם שילם היום ברכבו שנחטף ממנו בכפר (צבא ביטחון)
בתוך הנעל: ניסה להבריח פלאפונים לכלאבתוך הנעל: ניסה להבריח פלאפונים לכלאדניאל הרץ
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל תפסו היום עצור פלסטיני שניסה להבריח אל תוך כלא מגידו שלושה פלאפונים מפורקים לחלקיהם, ובנוסף שלושה כרטיסי סים (חדשות בארץ)
צפו: משלחת צה"ל לאסון - נחתה בברזילצפו: משלחת צה"ל לאסון - נחתה בברזילכיכר השבת7
משלחת הסיוע של צה"ל לאזור קריסת הסכר נחתה בברזיל • אנשי המשלחת עתידים להתחיל בקרוב את פעילות האיתור והחילוץ, זאת בתיאום עם הרשויות והגורמים המקומיים (צבא)
הרמטכ"ל אביב כוכבי סייר בגבול רצועת עזההרמטכ"ל אביב כוכבי סייר בגבול רצועת עזהכיכר השבת3
ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סייר ביום שישי בגבול רצועת עזה וקיים הערכת מצב עם מפקדי הפיקוד. לאחר מכן ביקר בתצפית במוקד קרני ופגש לוחם שנפצע קל (אקטואליה)
חיילים בנבי סאלח, ארכיוןפלסטיני שהתעמת עם מתנחלים נורה - ומתב. ניסני22
עימות בין מתנחלים לפלסטינים סמוך לעדי עד, בצהרי שבת, הסתיים בירי מהצד היהודי, ובמות אחד מהפורעים הפלסטינים. הסתה ברשת: 'הציונים רצחו אותו'. צה"ל פתח בחקירה (ארץ)
מחבל יידה בקבוקי תבערה, נורה ונפצע קשהמחבל יידה בקבוקי תבערה, נורה ונפצע קשהדניאל הרץ1
כוחות משמר הגבול תפסו 'על חם' שלושה מחבלים שעסקו ביידוי בקבוקי תבערה על הכביש במזרח ירושלים. שניים מהם נעצרו אחד שניסה להמשיך נורה ונפצע באורח קשה (ביטחון)
אחת מהסוללות שנפרסה היוםהמתיחות עם איראן: "כיפת ברזל" גם במרכזדניאל הרץ1
בשל החשש מהתלהטות הזירה הביטחונית מול איראן, אחרי התקיפה של כוחותיה בסוריה, בצה"ל לא לוקחים סיכון, ו'כיפת ברזל' נפרסה בכל הארץ - כולל במרכז, כהגנה לנתב"ג (ביטחון)
כך ישיגו חיילי הפלס"ר את המודיעין הצבאיכך ישיגו חיילי הפלס"ר את המודיעין הצבאידניאל הרץ4
צפו בתיעוד מתוך אימון יחידת פלס"ר 401, שמטרתה לספק לחטיבה מודיעין על האויב והקרקע בשטח הלחימה עצמו תוך הסוואה, לחימה בשטח פתוח ומשימות נוספות (צבא וביטחון)
נתניהו החליטנתניהו אישר: הכסף הקטארי יועבר לחמאסדניאל הרץ13
ראש הממשלה החליט לאחר שבוע של עיכובים לאשר את העברת המיליונים של קטאר לידי החמאס כדי לשמור על שקט ברצועה, באופן אירוני חמאס מתנגד לקבל את הכסף (ביטחון)
נתניהו בבסיס שיזפוןנתניהו מאיים: 'התגובה שלנו תהיה קטלנית'ישי כהן6
ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר בבסיס שיזפון וצפה בתרגיל סדרת קרב משולבת של צוערי זרוע היבשה של צה"ל, והעביר מסר מאיים לארגוני הטרור ברצועת עזה (בארץ)
רחפן. אילוסטרציהרחפנים צילמו בסיס מסווג של חיל האווירכיכר השבת2
חיילים בבסיס סודי של צה"ל הבחינו ברחפנים בכמה מקרים - אך המפעילים לא אותרו, כך נחשף ב'ישראל היום'. בצה"ל בודקים האם מדובר במעשה קונדס או בניסיון ריגול (אקטואלי)
חיל האוויר תקף יעדי טרור במחנה צבאי של החמאס בעזהחיל האוויר תקף יעדי טרור במחנה צבאי של החמאס בעזהכיכר השבת1
ההתחממות בדרום - נמשכת. מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו יעדי טרור במחנה צבאי של החמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי על כוחות צה"ל. הקצין שנפצע קל מירי - שוחרר מבית החולים (חדשות)
הקסדה של הקציןמחבל פתח באש ופגע בקסדתו של הקציןכיכר השבת4
קצין צה"ל נפצע אחר-הצהריים באורח קל במהלך התפרעות של פלסטינים בגבול רצועת עזה ופונה לקבלת טיפול בית החולים. בצה"ל אומרים כי הפרת סדר כללה יידוי אבנים (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17