התקיפות בעזה בסוריהצה"ל תקף בעזה ובסוריה; פעילי הג'יהאד האסלאמי נהרגוכיכר השבת5
צה"ל תקף עשרות יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי - בסוריה וברצועת עזה, בתגובה לניסיון הפיגוע וירי הרקטות. שני פעילים נהרגו - והארגון מבטיח לנקום. צה"ל הנחה על חסימות בעוטף עזה (צבא)
יירוט מעל נתיבותרקטות בדרום: הלימודים בוטלו; צה"ל החל לתקוף בעוצמהב. ניסני6
הרקטות חזרו לדרום במלוא העוצמה; עשרות רקטות נורו מרצועת עזה לאשקלון והיישובים הסמוכים לעוטף. כיפת ברזל יירטה חלק מהרקטות. באשקלון וברשויות העוטף ביטלו את הלימודים (ביטחון)
הסלמה? צה"ל מתגבר סוללות 'כיפת ברזל'הסלמה? צה"ל מתגבר סוללות 'כיפת ברזל'ב. ניסני
בצה"ל נערכים לאפשרות של התחממות בגזרה הדרומית וביממה האחרונה תגברו את סוללות 'כיפת ברזל' מחשש לירי רקטות בתגובה לסיכול הנחת המטען על גדר המערכת (צבא)
צפו: כך המחבלים שחוסלו בעזה תכננו לפגעצפו: כך המחבלים שחוסלו בעזה תכננו לפגעב. ניסני2
צה"ל מפרסם את הסרטון, מהתצפיתניות שתיעדו את התקרית הביטחונית בגבול עם עזה, ובו נראים המחבלים שחוסלו מניחים את המטען; ארגוני הטרור מבטיחים נקמה. צפו (צבא)
התקרית ברצועה: דחפור מפנה גופת מחבלהתקרית ברצועה: דחפור מפנה גופת מחבלב. ניסני38
גופתו של אחד המחבלים שנורו הבוקר למוות בידי חיילי צה"ל, בעת שהניחו מטען חבלה בגבול עם רצועת עזה, פונתה על ידי דחפור של צה"ל - ככל הנראה כ'קלף מיקוח' (צבא וביטחון)
שבעה מטעני צינור נתפסו בבית בעיר חברוןשבעה מטעני צינור נתפסו בבית בעיר חברוןדניאל הרץ
במסגרת המאבק בנשק בלתי חוקי המשמש גם את גורמי הטרור, נתפסו 7 מטעני צינור ורימון הלם בבית בחברון במהלך פעילות יזומה משטרת ישראל לאיתור אמצעי לחימה (ביטחון)
כוח צה"ל ליד נגדר. ארכיוןעזה: מחבלים הניחו מטען ליד הגדר - וחוסלוב. ניסני
כוח צה"ל ירה הבוקר (ראשון) לעבר שני מחבלים שזוהו על-ידי תצפיתניות כשהם מתקרבים לגדר בדרום רצועת עזה ומניחים מטען חבלה, כפי הנראה שני המחבלים נפגעו ונהרגו (חדשות)
י-ם: ניסיון פיגוע דקירה בטיילת ארמון הנציבי-ם: ניסיון פיגוע דקירה בטיילת ארמון הנציבדניאל הרץ8
מחבלת ניסתה לדקור בטיילת מספר פעמים עובר אורח שנשרט קלות לא נזקק לטיפול, חובשים שהיו במקום השתלטו על המחבלת והמשטרה לקחה אותה לחקירה (צבא וביטחון)
זירת פיגוע הדריסה בירושלים לפני שבועייםניסיון דריסה הסתיים בנס: מחבל נורה ונפצעדניאל הרץ3
מחבל פלסטיני שניסה לדרוס חיילי צה"ל סמוך לבית אל נורה בידיהם ונפצע באורח קשה. בחסדי שמים אין נפגעים בקרב החיילים. פרטי האירוע עדיין בבדיקת כוחות הביטחון (ביטחון)
מרגש: הקסדה של דניאל גורי נמסרה למשפחתומרגש: הקסדה של דניאל גורי נמסרה למשפחתוב. ניסני3
אלמנתו, אופירה גורי ובתו שלא זכה להכיר, דנה, קיבלו היום את הקסדה של רס"ן דניאל גורי, שנפל במהלך טיסת אימונים בשנת 1984, שנמצאה בימים האחרונים • צפו (אקטואליה)
דו"ח: צה"ל מזלזל בזכויות החיילים החרדיםדו"ח: צה"ל מזלזל בזכויות החיילים החרדיםיענקי כץ5
מדו"ח נציב קבילות החיילים עולה כי גם בחורי ישיבות שהגישו את כל הטפסים הנדרשים לצורך דחיית שירותם הסתבכו עם שלטונות הצבא וכי צה"ל מזלזל בזכויות חיילים חרדים (חדשות)
אילוסטרציהגבול עזה: צלפים מהג'יהאד ביצעו ירי - ונורוב. ניסני
חוליית צליפה, של מחבלים מהג'יהאד האסלאמי, ביצעה ירי לעבר כוח צה"ל באזור חאן יונס שברצועת עזה. הכוח פעל במהירות, ותקף אותה בתגובה. אין נפגעים ישראלים (ביטחון)
מציאת הקסדהצפו: כך נמצאה הקסדה של חלל צה"ל בנחלב. ניסני1
אחרי שאישרו כי מצאו את קסדת רס"ן דניאל גורי, שנפל במהלך טיסת אימונים בשנת 1984, מפרסם דובר צה"ל את תיעוד רגע המציאה: "אני וכל הצוות מאוד מתרגשים" (חדשות)
הסדרה? אלפי סוחרים מעזה ייכנסו לישראלהסדרה? אלפי סוחרים מעזה ייכנסו לישראלב. ניסני
בתום הערכת מצב ביטחונית הוחלט שכבר מחר ישראל תרחיב בחזרה את מרחב הדיג ברצועת עזה לצד הגדלת מכסות הכניסה לישראל, למספר תקדימי של 7,000 אישורים (חדשות)
צה"ל נערך למלחמה: מקים אגף חדש לאירןצה"ל נערך למלחמה: מקים אגף חדש לאירןב. ניסני1
בשל השינויים בצה"ל, סמכויותיו של סגן הרמטכ"ל ייפגעו • בצה"ל מעדכנים כי יוקם אגף חדש בפיקוד אלוף לריכוז הפעולות לעיצוב ולתכנון המערכה מול הזירה האיראנית (צבא)
מנהיגי החמאסדיווח: ראשי חמאס כמעט חוסלו ע"י ישראלדניאל הרץ2
על פי דיווחים בעיתונות הערבית, ישראל תכננה לחסל את יחיא סינוואר ומרוואן עיס, בגלל התנגדותם לרגיעה ברצועת עזה, והמצרים הצליחו לשכנע את ישראל להמתין עם זה (צבא)
36 שנה לאחר שנהרג: נמצאה קסדת הטייס36 שנה לאחר שנהרג: נמצאה קסדת הטייסדניאל הרץ4
רב-סרן דניאל גורי ז"ל נפל בשנת 1984 במהלך טיסת אימונים בדרום הארץ. קסדתו נמצאה במדבר ליד היישוב פארן על ידי מטיילים ורק אתמול היא אותרה ותועבר לידי המשפחה (מעניין)
לוחמים במערת המכפלהשוב ניסיון דקירת חיילים במערת המכפלהדניאל הרץ1
יום אחרי יום: לאחר ניסיון דומה אתמול, גם הבוקר עצרו כוחות משמרת הגבול ליד מערת המכפלה בחברון מחבל ערבי חמוש בסכין שניסה לדקור אותם. אין נפגעים בקרב הלוחמים (צבא)
צה"ל חשף: כך החמאס ריגל אחרי הלוחמיםצה"ל חשף: כך החמאס ריגל אחרי הלוחמיםב. ניסני2
מאות לוחמים בצה"ל הותקפו על ידי ארגון הטרור העזתי שהחל לעקוב אחריהם לאחר שקיבלו פניות דרך אפליקציות חברתיות שונות • צה"ל: לא דלף מידע משמעותי (אקטואליה)
הסכין שאותרה בתיק המחבלמחבל חמוש בסכין נעצר ליד מערת המכפלהדניאל הרץ
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו מחבל פלסטיני לאחר שסירב לבידוק, תקף לוחם ובתיקו נמצאה סכין. בתחקור ראשוני עולה שהחשוד התכוון לבצע פיגוע דקירה (אקטואליה)
פת"ח ניסה להבריח טלפונים בבטנו של אסירפת"ח ניסה להבריח טלפונים בבטנו של אסירדניאל הרץ
עצור ביטחוני ניסה להבריח בתוך גופו פלאפונים ונתפס עם כניסתו לכלא לאחר שמכשיר המגנומטר לא הפסיק לצפצף כשנגע בבטנו. התברר כי היו בתוכו 11 מכשירים (צבא וביטחון)
התקיפה בעזה, הלילהצה"ל תקף מתחם צבאי של החמאס בעזהכיכר השבת
מטוסי ומסוקי קרב של צה"ל תקפו מתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס - במרכז רצועת עזה, בתגובה לשיגור רקטות לעבר ישראל. בנוסף, בוטלו צעדים אזרחיים כלפי עזה (חדשות)
משאיות מלט במעבר לעזה. ארכיוןעונש לעזתים: תיעצר הכנסת המלט לרצועהב. ניסני
בעקבות שיגור של שני רקטות מוקדם יותר הערב לעבר ישראל, הודיע מתאם פעולות הממשלה, כי תיעצר הכנסת המלט לרצועת עזה ויקוצץ מספר היתרי העבודה (אקטואליה)
תיעוד של אחד הפיצוציםלפחות שבעה הרוגים בתקיפות על מחסני הנשק בדמשקדניאל הרץ3
שלושה חיילים בצבא סוריה וארבעה איראנים ממשמרות המהפכה נהרגו הלילה בסוריה על פי דיווחים של האופוזיציה. התקיפה שיוחסה לישראל כוונה ככל הנראה למחסני נשק שהובא מאיראן (ביטחון)
שמי דמשק, הלילהסוריה: ישראל שיגרה טילים לעבר מטרות צבאיות בדמשקב. ניסני17
בדמשק בירת סוריה בוצעה הלילה תקיפה אווירית נרחבת. על פי הדיווחים, מטרות התקיפה, המיוחסת לישראל, היו מחסני אמל"ח. ברשתות החברתיות נטען, כי בכיר איראני חוסל (צבא)
מחבלים מכינים בלוני נפץ'חמאס יפסיק לשגר רקטות ובלונים לישראל'ב. ניסני3
בתדרוך שהעביר לפני זמן קצר גורם ביטחוני ישראלי בכיר, לכלי התקשורת, נמסר כי ארגון הטרור החליט להפסיק חד-צדדית את שיגורי הרקטות ובלוני הנפץ מרצועת עזה ל'עוטף' (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20