עומר..  13  Ãƒâ€”©Ã..  JKKH,
גלעד שליטבכיר חמאס: מתייחסים יפה לגלעד שליטשאול כהנא16
השיח' חסן יוסף, בכיר חמאס בגדה ששוחרר מהכלא הישראלי אחרי שנים ארוכות, מצהיר: "אם גלעד היה משתחרר, הוא היה מספר על התנאים הטובים" (ארץ)
(צילום: אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה)צה"ל מגלה: דתיים תמכו במחיקת 'אלוקים'ב. ניסני27
צה"ל מגלה: "בני משפחה שכולים דתיים רבים, וגם חלק מהרבנים, תמכו דווקא בחלופה של 'יזכור עם ישראל' על פני 'יזכור אלוקים'". ההכרעה: 'יזכור עם ישראל' (צבא)
(צילום: פלאש 90)הסלמה בדרום: חיל האוויר תוקף בעזהאברהם הלוי4
הדרום בוער: אחרי שבשעות הערב אתמול התפוצצה רקטת גראד סמוך ליישוב במועצה האזורית לכיש, צה"ל תקף מטרות ברצועות עזה. "לא נסבול פגיעה באזרחים"
הרב וייסהרב וייס: "מוכן לוותר על אזכור אלוקים"שושי הלר26
הרב הצבאי הראשי רצה לשנות את נוסח ה"יזכור", אבל ועדה קבעה שהוא ישאר על כנו. מה חושב על זה הרב ישראל וייס, הרב הצבאי הראשי לשעבר? ראיון (בארץ)
קברי משפחת פוגל (צילום: פלאש 90)הורשע אחד מרוצחי משפחת פוגלשאול כהנא17
חודשים ארוכים אחרי שטבח בבני משפחת פוגל, הורשע חכים מאזן עוואד, בן 18 מהכפר עוורתא. חקירת שותפו לרצח עדיין נמשכת, על-ידי התביעה הצבאית (בחדשות)
מתפללים ועומדים. פלאש 90לא בישיבה ולא בצבא: 50% לא מתגייסיםיוסי וייס29
מחזור אוגוסט הגדול מתגייס היום לצה"ל, ועל פי נתוני צה"ל - חמישים אחוז מהציבור בארץ לא מתגייס. מתוכו, רק 13% בלבד הם חרדים. אז מי המשתמטים? (צבא)
צילום אילוסטרציה: פלאש 90חוזרות בתשובה ייאלצו להתגייס לצה"ל?שושי הלר11
הצעת החוק "משתמטות בשם הדת", תוצג היום בכנסת. לפיה, בנות המעוניינות בפטור תאלצנה להציג הוכחות שלמדו שלוש שנים במוסד דתי. ומה עם בעלות תשובה?
הספינהתלונה במשטרה: הספינה לעזה - רימתהב. ניסני
ארגון שורת הדין הגיש תלונה במשטרת החופים ביוון כנגד הספינה הצרפתית העושה את דרכה לעזה, על כך שרימתה ודיווחה כי היא מפליגה לאלכסנדריה (בארץ)
המשט לעזה: הרמטכ"ל הורה להשתלטהמשט לעזה: הרמטכ"ל הורה להשתלטשמוליק קמינקר4
בעקבות הוראת הרמטכ"ל גנץ, צה"ל החל להשתלט על הספינה "כראמה" העושה דרכה לחופי עזה. צפו בתיעוד: צה"ל מזהיר את הפעילים על סיפון ה"כראמה" (חדשות)
ראש המטות המשולבים של צבא ארה"בישראל לקראת תקיפה באיראן?ב. ניסני4
כשברקע אמירות על תקיפה קרובה של ישראל באיראן, יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, אדמירל מייקל ג' מאלן, יגיע היום לביקור בישראל (חדשות, עולם)
(צילום: פלאש 90)עלייה משמעותית בגיוס חרדים לצה"לניצן ארליך9
בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בגיוס החרדים המשרתים בצה"ל (מ-320 ל-700) - כך עולה ממסמך הערכת המצב בתחום החינוך לשנת 2011 (דיווח, צבא)
במצב חירום: אוהלים בערבה יקלטו רבבותבמצב חירום: אוהלים בערבה יקלטו רבבותניצן ארליך6
שר השיכון אריאל אטיאס והשר להגנת העורף מתן וילנאי ביקרו בשטח שבו יוקמו בזמן חירום ערי אוהלים במקרים של מלחמה ופגיעה במרכזי אוכלוסייה (חדשות, בארץ)
נתניהו באזכרה לאחיו, יוני (צילום: פלאש 90)"שמעון, יוני איננו. כדור פגע בו בגב"ניצן ארליך7
נשיא המדינה פרס שיחזר את חטיפת ´אנטבה´: "בישיבת הממשלה נכנס בהפתעה המזכיר הצבאי והגיש לי פתק, ´מטוס נחטף אחרי נחיתת ביניים באתונה´". מרתק (צבא)
התרגיל, היוםבהלה בירושלים: פיצוצים באצטדיון "טדי"ניצן ארליך2
עשרות טלפונים בהולים התקבלו היום במוקדי ההצלה, כאשר מעבר לקו אזרחים שמספרים כי הבחינו בפיצוצים עזים באצטדיון טדי בירושלים. מדובר בתרגיל (בארץ)
הרב ברוד (צילום: י. בלינקו)עיקרון שאין להתפשר עליומנחם ברוד5
"יש מדינות שבהן השלטון מתערב בענייני דת. את כל הניסיונות האלה יש לדחות על הסף בנקודה העקרונית - כי זו פגיעה בחופש הדת" (הרב מנחם ברוד, דעות)
הרמטכ"ל (צילום: פלאש 90)לראשונה: הרמטכ"ל יבקר בישיבת הסדרב. ניסני2
בצל המחלוקת בין ישיבות ההסדר לצה"ל: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ יבקר מחר יתקיים בקמפוס ישיבת אור עציון שבמרכז שפירא, לציון 35 שנה לישיבה (צבא)
שכם, אמש (צילום: פלאש 90)מבצע יוסףצביקה גרוניך, ניצן ארליך7
אחרי הרצח של יוסף לבנת, הכניסה לקבר יוסף הפכה למשימה צבאית מורכבת. אמש נכנסו מאות מתפללים, תחת אבטחה חסרת תקדים. הסיפור המלא (בארץ)
הרב דרוקמןאל תילחמו ב"אלוקים" (הוא פשוט לא שם)הרב דוד-מאיר דרוקמן81
קומוניסטיות, חבל על המאמץ להילחם באיזכור 'אלוקים' בטקס "יום הזיכרון", וזאת מטעם פשוט: הוא - 'אלוקים', פשוט לא נמצא שם בטקס" (על שערוריית "יזכור", דעות)
ה"צינוק" התקשורתיגיבורים על מצלמותהרצל קוסאשוילי19
שעה בצינוק? גיבורים על מצלמות? נראה אותם שישכבו שעתיים בקבר בבית-העלמין בחולון ויאכלו חול - במקום אותם קורבנות העתיד כתוצאה משחרור מחבלים (דעות)
(צילום: מתוך הוידאו)"הרב'ה, נגמר?"קובי ישעיהו17
באלפי חיידרים ברחבי הארץ, כמו כל מוסדות החינוך, נערך התרגיל הגדול. כך זה נראה היום בתלמוד-תורה המפורסם "המסורה". בואו לראות (חדשות, בכיכר)
התרגיל בתל-אביב, היוםאזעקות הושמעו ברחבי הארץ; תרחיש אימים של מאות הרוגיםניצן ארליך6
במסגרת תרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה 5", הושמעו צפירות תרגול ברחבי הארץ, בשעות 11:00 ו-19:00 וכמו-כן, במהלך התרגיל ייתכנו ניסויי צופרים נוספים. בזמן הישמע האזעקות, מתבקשים התושבים לתרגל כניסה למרחב מוגן אשר ייבחר מבעוד מועד. תרחיש זק"א: 500 חללים (תמונות, ביטחון)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)משקרות כל הדרך אל הפטורשושי הלר9
האלוף אבי זמיר: "שליש מהצעירות המקבלות פטור משירות צבאי מטעמי דת עושות זאת הודות לתצהיר שקרי". לדבריו, "צה"ל מלמד את הנוער לשקר" (צבא)
זה רק תרגיל: "מחבלים חדרו לאלעד"זה רק תרגיל: "מחבלים חדרו לאלעד"ישראל אהרון16
במסגרת היערכות לתרגיל הגדול שעורך פיקוד העורף - "נקודת מפנה 5", מתבצע היום התרגיל באלעד. התרגיל מדמה נפילת טילים וכניסת מחבלים. צפו בתיעוד (ארץ)
נסראללה (פלאש 90)"חיזבאללה מכוון טילים גם לעבר אילת"יוני גבאי31
ארגון הטרור חיזבאללה פרס עשר טילי קרקע-קרקע מדגם "סקאד" שיכולים לפגוע בכל רגע בתושבי אילת. 4,000 טילים מכוונים לעבר גוש דן (אקטוליה, בארץ)
דגן (צילום: פלאש 90)כגודל הצלחתו של דגן, כך גודל נפילתועו"ד צפריר אוסטשינסקי4
את "חוק הצינון" יש לפרש בפרשנות רחבה שמשמעותה הגבלה על כל הפעולות שעושה דגן בכדי לבנות לעצמו קריירה נוספת על בסיס המידע שצבר בתפקידיו (דעות)
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)לפנות בוקר: צה"ל פשט על "הקול היהודי"ישראל אהרון6
כמאה שוטרים פשטו הבוקר על משרדי "הקול היהודי" ביצהר, החרימו מחשבים ועצרו שניים מכתבי הסוכנות. הסיבה: חשיפת מסמך המביך את צה"ל (צבא, ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17