(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)3,000 חרדים בצה"ל: "שינוי תודעתי"ניצן ארליך18
בשנת 2005 שרתו בצה"ל כ-300 חרדים. נכון לשנה זו משרתים בצה"ל כ-3,000 חרדים. תא"ל אמיר רוגובסקי: "העיקרון הוא שילוב חרדים ולא שינוי חרדים" (צבא)
אהוד ברק (צילום: פלאש 90)שר הביטחון ברק על הפיצוצים באיראן: זו לא תחילת מתקפהיוני גבאי4
האם הפיצוצים שהתרחשו בחודשים האחרונים באיראן הם במסגרת מתקפה שמנסה למנוע ייצור נשק גרעיני? שר הביטחון, אהוד ברק, מכחיש את ההערכות הללו. "הפיצוצים המסתוריים לא מעידים על תחילת מתקפה", אמר ברק. על דבריו של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן: "הצורה שבה הוא התפרץ מזיקה" (אקטואליה, חדשות)
חרדי בצה"ל (צילום: פלאש 90)הצעת חוק: חסינות לחיילים משירת נשיםיוני גבאי3
כמה חברי כנסת הגישו הצעת חוק למען החיילים הדתיים שמבקשים להעדר מטקסי שירת נשים. האם החוק החדש יטרפד את הנהלים המתגבשים בצה"ל? (חדשות, צבא)
(צילום ארכיון: פלאש 90)הסוף להתעללות באלמנות צה"לניצן ארליך4
אלפי אלמנות ממערכת הביטחון לא קיבלו במשך שנים כספי פיצוי על אובדן יקיריהם. אפליה של משרד הביטחון תתוקן: יועברו 250 מיליון שקלים לאלמנות (צבא ובטחון)
(צילום ארכיון: פלאש 90)רקטות נורו מלבנון לשטח ישראלב. ניסני12
הצפון מתחמם: מספר רקטות נורו הלילה לעבר הגליל המערבי. אין נפגעים באירוע. צה"ל השיב באש לעבר מקורות הירי. צה"ל: "ממשלת לבנון אשמה" (ביטחון)
(צילום: פלאש 90)מגיבים לקאסם: חיל האוויר תקף בעזהחזקי שטרן6
בתגובה לירי הקאסם בשבת בבוקר, תקפו הלילה מטוסי חיל האוויר ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל לא יסבול ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל" (אקטואליה)
(צילום: רונן כץ, כיכר השבת)בלעדי: משאית עם טיל ברחובות ירושליםישי כהן, ניצן ארליך33
תושבי נווה יעקב בירושלים הופתעו כשהבחינו במשאית אזרחית שעליה מה שנראה לכאורה כטיל גדול. המשטרה בתגובה: "מדובר בטיל ישן שאינו שמיש". צפו (בארץ)
(צילום: שי וגנר, דו"צ)הרמטכ"ל: "נפעל בעזה באופן יזום"ב. ניסני1
הרמטכ"ל בני גנץ מתייחס בפעם השניה לאפשרות של מבצע בעזה: "לא נוכל לשבת כאשר עד מיליון אזרחים נמצאים תחת איום פעיל. נפעל באופן יזום" (ביטחון)
הרב אליקים לבנון (צילום: פלאש 90)"למסור הנפש על שירת נשים, גם אם יירו בחיילים למוות"אברהם הלוי45
הרב אליקים לבנון, ראש ישיבת ההסדר באלון מורה תוקף היום את ההחלטה המסתמנת בצה"ל ולפיה לא יתאפשר לחיילים דתיים לצאת מטקסים שבהם שרות נשים. בראיון לרדיו "קול חי" אומר הרב לבנון: "רבנים יאלצו להורות לחיילים - אתם חייבים לצאת מאירועים כאלה גם אם תעמוד כיתת יורים בחוץ" (ארץ)
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)הפתעה: מטבחי צה"ל יוכשרו למהדריןב. ניסני11
רוב המטבחים בצה"ל יוכשרו למהדרין במהלך השנים הקרובות. גורם בצה"ל: "ברגע שמביאים רמת כשרות גבוהה יותר, אפשר להכיל בתוכנו יותר מגזרים (צבא)
גורם ברבנות הצבאית מגיב: "מינהלת סל"ע מרחה אותנו"גורם ברבנות הצבאית מגיב: "מינהלת סל"ע מרחה אותנו"ניצן ארליך7
בצה"ל דוחים את הטענות שפורסמו ב'כיכר השבת', לפיהם המזוזות למגורשי גוש-קטיף הוחזרו בארגזים מוזנחים. "כל המזוזות היו מסודרים בארגזים נקיים", אומר ל'כיכר השבת' גורם ברבנות הצבאית. ומדוע המזוזות המתינו 6 שנים? "מינהלת סל"ע מרחה זמן. פנינו אליהם פעמים רבות ולא זכינו למענה" (בארץ)
גנץ בכנסת, אתמולהרמטכ"ל: "נצטרך לצאת לפעולה צבאית"ב. ניסני1
הרמטכ"ל בני גנץ על המצב בדרום: "לא נוכל להמשיך בעוד סבב - נצטרך ללכת לפעולה מבצעית, זה הולך ומתקרב. לא ניגרר, נעשה זאת בצורה יזומה" (ביטחון)
(צילום: מתוך הוידאו)תרגיל: פיגוע ענק במערת המכפלהב. ניסני3
חטיבת יהודה של אוגדת יהודה ושומרון ערכה תרגיל רחב-היקף המדמה פיגוע רב-נפגעים במערת המכפלה, או ב"ציר המתפללים" שבחברון. צפו בתיעוד (צבא)
(צילום: מתוך הוידאו)חודש לעסקת שליט: תרחיש לחטיפת חיילב. ניסני5
חטיבת הבקעה "הוקפצה" היום על-ידי הרמטכ"ל בתרגיל נרחב בשיתוף חטיבת המבצעים. החיילים תרגלו תרחיש לניסיון חטיפה של חייל בגזרה > צפו בתיעוד (ביטחון)
"יפר עצתם". הגר"ע יוסףהגר"ע על איראן: "חרבם תבוא בליבם"חיים שקדי31
"האיראנים מאיימים להשמיד את ישראל, הקב"ה יפר עצתם ויקלקל מחשבותם" - כך אמר מרן הגר"ע יוסף בהתייחסות לאיום האיראני על ישראל (אקטואליה)
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)נלכד חשוד בביצוע פיגוע הדקירה ברמותב. ניסני16
הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של גורמי הביטחון, נעצר עבד אל-רחמן זאיד, בן 20 - כחשוד בביצוע פיגוע הדקירה בשכונת רמות בירושלים, בחודש שעבר (צבא)
צפו: צה"ל משתלט על משט הפרובוקציהצפו: צה"ל משתלט על משט הפרובוקציהיוני גבאי18
משט נוסף יצא מטורקיה לחופי עזה, כדי להפר את המצור הימי וצה"ל הגיב בהתאם. צפו בוידאו: חיל הים משתלט על הספינה שעשתה דרכה לעזה (אקטואליה, ביטחון)
(צילום: צה"ל)חיל הים מחכה למשט: "ערוכים ומוכנים"ב. ניסני7
צה"ל וחיל-הים ערוכים לקדם את שני כלי השיט, שעל פי פרסומים, מצויים בדרכם לנסות ולפרוץ בימים הקרובים את הסגר הימי החוקי המוטל על חופי רצועת עזה (צבא)
הדליף? מאיר דגן (צילום: פלאש 90)נתניהו הורה לחקור הדלפות בנושא איראןניצן ארליך8
עיתון בכווית מדווח הבוקר כי ראש-הממשלה בנימין נתניהו הורה לראש השב"כ יורם כהן לחקור הדלפות בנושא איראן. האם בכירים הדליפו מידע שגוי? (ארץ)
(צילום ארכיון: פלאש 90)היום תרגיל העורף הגדול: כל הפרטיםכיכר השבת5
פיקוד העורף פותח היום בתרגיל הנרחב והגדול באיזור המרכז. בתרגיל ישתתפו גדודי החילוץ וההצלה, כמו גם כלל כוחות החירום וההצלה האזרחיים (חדשות, בארץ)
נשיא איראןאיתות מבריטניה: להערך לתקיפה באיראןיוני גבאי17
האם ישראל תתקוף באיראן כבר בשנה הקרובה? דיווח בבריטניה מגלה כי באיראן נערכים להעברת יכולותיה הגרעניות אל בונקרים. "שעון החול הולך ואוזל" (עולם)
(צילום: צה"ל)ריח מלחמה: ישראל ואיטליה בתרגיל אווירב. ניסני31
שעה קלה לאחר ניסוי הטילים שערכה ישראל, צה"ל חושף כי חיל האוויר הישראלי השלים השבוע תרגיל משותף עם חיל האוויר האיטלקי. כל הפרטים ותיעוד מיוחד (בטחון)
ניסוי, הבוקר (מתוך צילום הוידאו: שגיא מאורי, אשדוד 10)צפו: ניסוי בטיל הקפיץ את תושבי המרכזב. ניסני. צילום: שגיא מאורי19
הנושא הביטחוני חוזר לסדר היום ● ישראל ערכה הבוקר ניסוי טילים וגרמה לבהלה בקרב תושבי המרכז ● איראן: "נעניש את כל מי שיעשה טעויות". וידאו (צבא וביטחון)
נתניהו, השבוע (צילום: פלאש 90)נתניהו פועל להשגת רוב לפעולה באיראןישראל אהרן66
ראש-הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק ממשיכים לפעול כדי לגייס רוב שרים שיתמכו בפעולה צבאית נגד איראן, כך מדווח 'הארץ' (צבא וביטחון)
חיילים, חסידי חב"ד (צילום ארכיון: אתר COL)תקדים: צה"ל וחב"ד ערכו יום עיון משותףב. ניסני5
בעקבות ההבנות שהושגו באחרונה בין חב"ד לבין צה"ל, התקיים יום עיון לבחורים שסיימו את תקופת לימודיהם בישיבות. אגודת חב"ד: "שיתוף פעולה היסטורי" (צבא)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)הלימודים בערי הדרום הושבתו חלקיתיוני גבאי5
בוקר מתוח בדרום הארץ: בחלק מהערים לא יתקיימו לימודים, בהחלטה עצמאית של ראשי הערים ומערכת החינוך. ביתר הערים, שבים לשגרה. דיווחים (חדשות)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20