מתפללים ועומדים. פלאש 90לא בישיבה ולא בצבא: 50% לא מתגייסיםיוסי וייס29
מחזור אוגוסט הגדול מתגייס היום לצה"ל, ועל פי נתוני צה"ל - חמישים אחוז מהציבור בארץ לא מתגייס. מתוכו, רק 13% בלבד הם חרדים. אז מי המשתמטים? (צבא)
צילום אילוסטרציה: פלאש 90חוזרות בתשובה ייאלצו להתגייס לצה"ל?שושי הלר11
הצעת החוק "משתמטות בשם הדת", תוצג היום בכנסת. לפיה, בנות המעוניינות בפטור תאלצנה להציג הוכחות שלמדו שלוש שנים במוסד דתי. ומה עם בעלות תשובה?
הספינהתלונה במשטרה: הספינה לעזה - רימתהב. ניסני
ארגון שורת הדין הגיש תלונה במשטרת החופים ביוון כנגד הספינה הצרפתית העושה את דרכה לעזה, על כך שרימתה ודיווחה כי היא מפליגה לאלכסנדריה (בארץ)
המשט לעזה: הרמטכ"ל הורה להשתלטהמשט לעזה: הרמטכ"ל הורה להשתלטשמוליק קמינקר4
בעקבות הוראת הרמטכ"ל גנץ, צה"ל החל להשתלט על הספינה "כראמה" העושה דרכה לחופי עזה. צפו בתיעוד: צה"ל מזהיר את הפעילים על סיפון ה"כראמה" (חדשות)
ראש המטות המשולבים של צבא ארה"בישראל לקראת תקיפה באיראן?ב. ניסני4
כשברקע אמירות על תקיפה קרובה של ישראל באיראן, יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, אדמירל מייקל ג' מאלן, יגיע היום לביקור בישראל (חדשות, עולם)
(צילום: פלאש 90)עלייה משמעותית בגיוס חרדים לצה"לניצן ארליך9
בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בגיוס החרדים המשרתים בצה"ל (מ-320 ל-700) - כך עולה ממסמך הערכת המצב בתחום החינוך לשנת 2011 (דיווח, צבא)
במצב חירום: אוהלים בערבה יקלטו רבבותבמצב חירום: אוהלים בערבה יקלטו רבבותניצן ארליך6
שר השיכון אריאל אטיאס והשר להגנת העורף מתן וילנאי ביקרו בשטח שבו יוקמו בזמן חירום ערי אוהלים במקרים של מלחמה ופגיעה במרכזי אוכלוסייה (חדשות, בארץ)
נתניהו באזכרה לאחיו, יוני (צילום: פלאש 90)"שמעון, יוני איננו. כדור פגע בו בגב"ניצן ארליך7
נשיא המדינה פרס שיחזר את חטיפת ´אנטבה´: "בישיבת הממשלה נכנס בהפתעה המזכיר הצבאי והגיש לי פתק, ´מטוס נחטף אחרי נחיתת ביניים באתונה´". מרתק (צבא)
התרגיל, היוםבהלה בירושלים: פיצוצים באצטדיון "טדי"ניצן ארליך2
עשרות טלפונים בהולים התקבלו היום במוקדי ההצלה, כאשר מעבר לקו אזרחים שמספרים כי הבחינו בפיצוצים עזים באצטדיון טדי בירושלים. מדובר בתרגיל (בארץ)
הרב ברוד (צילום: י. בלינקו)עיקרון שאין להתפשר עליומנחם ברוד5
"יש מדינות שבהן השלטון מתערב בענייני דת. את כל הניסיונות האלה יש לדחות על הסף בנקודה העקרונית - כי זו פגיעה בחופש הדת" (הרב מנחם ברוד, דעות)
הרמטכ"ל (צילום: פלאש 90)לראשונה: הרמטכ"ל יבקר בישיבת הסדרב. ניסני2
בצל המחלוקת בין ישיבות ההסדר לצה"ל: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ יבקר מחר יתקיים בקמפוס ישיבת אור עציון שבמרכז שפירא, לציון 35 שנה לישיבה (צבא)
שכם, אמש (צילום: פלאש 90)מבצע יוסףצביקה גרוניך, ניצן ארליך7
אחרי הרצח של יוסף לבנת, הכניסה לקבר יוסף הפכה למשימה צבאית מורכבת. אמש נכנסו מאות מתפללים, תחת אבטחה חסרת תקדים. הסיפור המלא (בארץ)
הרב דרוקמןאל תילחמו ב"אלוקים" (הוא פשוט לא שם)הרב דוד-מאיר דרוקמן81
קומוניסטיות, חבל על המאמץ להילחם באיזכור 'אלוקים' בטקס "יום הזיכרון", וזאת מטעם פשוט: הוא - 'אלוקים', פשוט לא נמצא שם בטקס" (על שערוריית "יזכור", דעות)
ה"צינוק" התקשורתיגיבורים על מצלמותהרצל קוסאשוילי19
שעה בצינוק? גיבורים על מצלמות? נראה אותם שישכבו שעתיים בקבר בבית-העלמין בחולון ויאכלו חול - במקום אותם קורבנות העתיד כתוצאה משחרור מחבלים (דעות)
(צילום: מתוך הוידאו)"הרב'ה, נגמר?"קובי ישעיהו17
באלפי חיידרים ברחבי הארץ, כמו כל מוסדות החינוך, נערך התרגיל הגדול. כך זה נראה היום בתלמוד-תורה המפורסם "המסורה". בואו לראות (חדשות, בכיכר)
התרגיל בתל-אביב, היוםאזעקות הושמעו ברחבי הארץ; תרחיש אימים של מאות הרוגיםניצן ארליך6
במסגרת תרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה 5", הושמעו צפירות תרגול ברחבי הארץ, בשעות 11:00 ו-19:00 וכמו-כן, במהלך התרגיל ייתכנו ניסויי צופרים נוספים. בזמן הישמע האזעקות, מתבקשים התושבים לתרגל כניסה למרחב מוגן אשר ייבחר מבעוד מועד. תרחיש זק"א: 500 חללים (תמונות, ביטחון)
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)משקרות כל הדרך אל הפטורשושי הלר9
האלוף אבי זמיר: "שליש מהצעירות המקבלות פטור משירות צבאי מטעמי דת עושות זאת הודות לתצהיר שקרי". לדבריו, "צה"ל מלמד את הנוער לשקר" (צבא)
זה רק תרגיל: "מחבלים חדרו לאלעד"זה רק תרגיל: "מחבלים חדרו לאלעד"ישראל אהרון16
במסגרת היערכות לתרגיל הגדול שעורך פיקוד העורף - "נקודת מפנה 5", מתבצע היום התרגיל באלעד. התרגיל מדמה נפילת טילים וכניסת מחבלים. צפו בתיעוד (ארץ)
נסראללה (פלאש 90)"חיזבאללה מכוון טילים גם לעבר אילת"יוני גבאי31
ארגון הטרור חיזבאללה פרס עשר טילי קרקע-קרקע מדגם "סקאד" שיכולים לפגוע בכל רגע בתושבי אילת. 4,000 טילים מכוונים לעבר גוש דן (אקטוליה, בארץ)
דגן (צילום: פלאש 90)כגודל הצלחתו של דגן, כך גודל נפילתועו"ד צפריר אוסטשינסקי4
את "חוק הצינון" יש לפרש בפרשנות רחבה שמשמעותה הגבלה על כל הפעולות שעושה דגן בכדי לבנות לעצמו קריירה נוספת על בסיס המידע שצבר בתפקידיו (דעות)
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)לפנות בוקר: צה"ל פשט על "הקול היהודי"ישראל אהרון6
כמאה שוטרים פשטו הבוקר על משרדי "הקול היהודי" ביצהר, החרימו מחשבים ועצרו שניים מכתבי הסוכנות. הסיבה: חשיפת מסמך המביך את צה"ל (צבא, ביטחון)
דרמה בכותל המערבי: ערבים יידו אבנים, המתפללים נמלטודרמה בכותל המערבי: ערבים יידו אבנים, המתפללים נמלטויוני גבאי24
כוחות משטרה ומשמר הגבול פרצו בצהריים להר הבית, לאחר שעשרות צעירים יידו אבנים לעבר שער המוגרבי בעיר העתיקה ● עשרות מתפללים שהעתירו תחינה בשריד בית מקדשנו, הכותל המערבי, נמלטו מאימת הפורעים ● צפו בוידאו: כך זה תועד במצלמות הכותל (אקטואליה, חדשות)
הדס פוגל הי"ד. נשחטה בגלל שבכתה"הייתי רוצח שוב, גם אם יגזרו עליי מוות"צביקה גרוניך56
"הייתי עושה זאת שוב, גם אם אקבל עונש מוות" - כך אמר היום אחד המחבלים מאיתמר שטבחו בבני משפ' פוגל. ח"כים ל"כיכר השבת": לא לעונש מוות (בארץ)
(צילום: מתוך הוידאו)6 סורים נהרגו בעימות עם כוחות צה"לניצן ארליך6
עימותים בין כוחות צה"ל למפגינים בגבול הסורי. על-פי דיווחים, לפחות 6 מפגינים סורים נהרגו - בהפגנות לרגל "יום הנכסה". צפו בתיעוד וידאו מהגיזרה (צבא, ביטחון)
שחרר את פיו. דגן, השבוע (צילום: פלאש 90)דגן נגד נתניהו: "אסור לתקוף באיראן"חיים שקדי7
ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, פותח עימות חזיתי מול ראש-הממשלה בנימין נתניהו: "תקיפה באיראן - תגרום למלחמה אזורית. אין לנו יכולת לעצור התוכנית" (מדיני)
קבר יוסף, אמשצה"ל: "200 מתפללים הסתננו לקבר יוסף"יוני גבאי1
הלילה נערכה כניסה מאושרת על-ידי צה"ל לקבר יוסף, אך לדברי גורמים בצבא הסתננו באופן לא חוקי כ-200 אזרחים לקבר: "רואים בחומרה את ההתנהגות" (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20